Boezemplantsoen Dirksland wordt parkeerplaats ziekenhuis LITIE www.buijze.nl Ouddorpse ondernemers maken zich zeiden over bereikbaarheid centrale Huisartsenpost in hoogseizoen ■(•Minnaard 0900-8844 Zangavond in Sommelsdijk 32S^/-j-tS chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Alcoholcontroles Inbraak in bedrijf Snelheidscontrole Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? "Gemeentebestuur laat het afweten" Verontruste brief naar inspectie Volksgezondheid actief in beeld en geluid Bewegwijzering KIEVIT WARMTE l'AVA'i^Ht'yii'iVi'iyiil'i'lliHv wa^MM^w,- Het huidige Boezemplantsoen, dat in een parkeerterrein zal veranderen. Degenen die een bezoek moéten brengen aan het ziekenhuis in Dirlts- iand en daarbij gebruik maken van de auto, komen er vanzelf wel achter dat ze hun voertuig dikwijls maar moeilijk kwijt kunnen. Van de 170 parkeerplaatsen op het ziekenhuis terrein zijn er - 's morgens al - nog geen 70 meer beschikbaar, doordat alleen het ziekenhuispersoneel al zoveel parkeerruimte behoeft. Bijge volg is het in de directe omgeving van het ziekenhuis druk met rondrijden de automobilisten, die voor hun wagen elders in het dorp in plekje zoeken om te parkeren. Om hiervoor een oplossing te vinden, heb ben het ziekenhuis en de gemeente erover gesproken om in het Boezemplantsoen (langs de Tramweg) een nieuw parkeerter rein met 40 plaatsen aan te leggen, waarvoor de gemeente de benodigde grond om niet beschikbaar zou stellen aan het ziekenhuis en het ziekenhuis de verharding voor zijn rekening neemt. De gemeente zou vervol gens de groenaanplant rond het terrein ver zorgen. Een en ander werd ook besproken in de ver gadering van de commissie Grondgebied en Economische Zaken (GrEZ) van 6 mei jl. Eén van de inwoners van Dirksland, mevrouw Cathy Westdorp, maakte daarbij gebruik van het spreekrecht voor burgers, en pleitte voor een alternatieve oplossing in het realiseren van extra parkeerruimte. Volgens haar zou de peekaai aan weerszijden van de haven een uitstekende plek zijn om parkeer terrein van te maken. Deze opslagplaats voor suikerbieten ligt er doorgaans doelloos bij en verschaft het dorp nu niet bepaald een fraaie aanblik. Bovendien ligt langs de Westhaven- dijk al geruime tijd (onafgeschermd) een hoeveelheid vervuilde grond; die zou dan mooi opgeruimd kunnen worden. Door alhier te voorzien in extra parkeergelegen heid voor het ziekenhuis, zou én de peekaai een nuttige(r) bestemming krijgen én zou het fraaie plantsoen tussen de boezem en de Tramweg gespaard worden, zo redeneerde mevrouw Westdorp. In de commissie GrEZ heeft dit geleid tot een verdeeld standpunt. De ene helft van de commissie zag niets in mevrouw Westdorp's idee, de andere helft was voor het onderzoe ken van mogelijke alternatieven, zonder dat dit echter zou belemmeren dat besluitvor ming hieromtrent in de raadvergadering van afgelopen donderdag kon worden 'afge werkt'. De meerderheid van de raad sprak uit vóór realisering te zijn v^i een parkeerterrein 'm het Boezemplantsoen. Alleen de heer Toes (Christenunie) zag liever dat eerst de pee kaai als zodanig ingericht zou worden. "Want om dat in het Boezemplantsoen te doen, daarvoor is een artikel 19-procedure vereist en da's ook niet zomaar geregeld. Dus zou al eerder een extra parkeervoorzie ning kunnen worden gereaUseerd aan de peekaai - dan heb je alvast iets - en kan bij voorbeeld na enkele maanden geëvalueerd worden of er nog behoefte bestaat om in het Boezemplantsoen een parkeerplaats te maken." Toes zou het namelijk zonde vin den als deze groenvoorziening 'ter ziele' zou gaan, zo liet hij weten. Toes' voorstel leverde hem echter een steek op van mevrouw Tuinstra, die vond dat haar collega-raadslid "makkelijker met geld omspringt dan met groen". Maar dat deed Toes af met de opmerking dat de gemeente ook meer geld heeft dan groenvoorzienin gen... Aanvullend wees de heer Van der Vlugt erop dat mensen nü al de mogelijkheid hebben om voor hun bezoek aan het zieken huis te parkeren op de peekaai, maar dat daar in de praktijk in 't geheel geen gebruik van wordt gemaakt, waarmee hij wilde zeggen: wat zou je er voor moeite in gaan steken als je nü al weet dat men op de peekaai niet ver kiest te parkeren? De meerderheid van de raad sprak zich dus uit vóór een parkeerter rein in het Boezemplantsoen te zijn. (Dit zal overigens bestemd worden voor het perso neel van het ziekenhuis, zodat de vele plaat sen die het thans inneemt op het ziekeiihuis- terrein beschikbaar komen voor 'echte bezoekers'.) Daarop reagerend gaf wethouder Konings woud aan dat naast realisering van een par keerterrein in het Boezemplantsoen, óók gedachten worden gevormd - samen met het waterschap Goeree-Overflakkee - over het opknappen/verfraaien van de peekaai. Ofwel: "het ene doen en het andere niet nala ten", zoals de wethouder het zei. Overigens zijn die hopen vervuilde grond op de peekaai juist vorige week opgeruimd, maar daarvan leken de raad en het college donderdagavond nog niet op de hoogte. Hemelvaartsdag 29 mei Rabobank gesloten. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Voor de peekaai langs de Dirkslandse haven wordt het idee opgevat dit op te knappen. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee Radarsnelheidscontroles STELLENDAM - Politiepersoneel van de Verkeerspolitie hield zaterdagmorgen en -middag op de Rijksweg N57 ter hoogte van het Korteweg-viaduct een radarsnelheids controle. Tussen half twaalf en half een flit ste de radar 119 van de in tot 344 passeren de automobilisten. Hoogste gemeten snel heid bedroeg 193 km/uur in plaats van 100' SOMMELSDIJK - Politiepersoneel van het district De Eilanden hield vrijdagavond en -nacht op de Staverseweg een alcoholcon trole. In totaal moesten 110 automobilisten een blaastest afleggen, waarvan één automo bilist met een slok teveel op achter het stuur zat. MIDDELHARNIS - Zondagmorgen rond acht uur werd door medewerkers van een benzinestation aan de Industrieweg een inbraak ontdekt. De inbrekers waren via het dak het bedrijf binnengekomen waarna een kluisje, met nog onbekende inhoud, werd meegenomen. Door de Technische Recher che werd een nader onderzoek ingesteld. STELLENDAM - Door personeel van de Verkeersdienst werd zondagmorgen tussen half tien en tien over half twaalf een snel heidscontrole gehouden op de Rijksweg N57, ter hoogte van Stellendam. 448 auto mobilisten passeerden de controle waarvan er 92 de snelheid van 100 km/u overschre den. De gemeten snelheid bedroeg 158 km/u. Zaterdag 31 mei zal er in de Nederlandse Her vormde Kerk in Sommelsdijk een zangavond worden gehouden met als thema 'Zingen maakt blij!!!' Deze avond begint om 19.30 uur. Medewerking aan deze avond wordt ver leend door koor 'Open U mijn mond' (koor voor mensen met een handicap) en de HDG kinderkoren 'Het Jeugdland' en 'Het Jonge- land' uit Sorrmielsdijk. Dit alles onder muzi kale begeleiding van orgel: Bart-Jaap de Bak ker, piano: Arjan Huizer, panfluit: Fryda Hui- zer en trompet: Hans Kom. Ds. J.C. den Toom zal de avond openen met een korte overden king. Aan de uitgang zal er een collecte wor den gehouden ter bestrijding van de onkosten. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxateur, lid NVM 0187-4765S.'i De Ouddorpse ondernemers zien met 'angst en beven' het met rasse schre den naderende toeristische hoogsei zoen tegemoet. Het is niet zo dat ze een sterke terugloop van het toeristenbe- zoek vrezen. Maar hun zorgen betref fen het welbevinden van de tiendui zenden vakantiegasten die deze regio bezoeken. Want volgens hen is het droevig gesteld met de bereikbaarheid van de centrale Huisartsenpost in Middelharnis. Over de situatie die is ontstaan sinds de cen trale Huisartsenpost in Middelharnis is gevestigd, spraken we met enkele vertegen woordigers van Ouddorpse ondernemers. Mevrouw C. v.d. Berg, secretaris en C.M. Tanis voorzitter van de VEERO (Vereniging van Eigenaren en/of Exploitanten van Recreatieterreinen te Ouddorp), J.D.B. Klapwijk, directeur van de VVV Ouddorp en J.C. v.d. Bok van Ondememings Vereni ging Ouddorp vinden dat er heel vlug iets moet gebeuren aan de situatie die er nu heerst rond de bereikbaarheid van de Huis artsenpost. Ten einde raad hebben ze besloten om een brief aan de Inspecteur Generaal voor de Volksgezondheid te sturen, waarin ze aan hun bezwaren uiting geven. De brief - die bijgaand wordt afgedrukt - is een wan hoopskreet van de ondernemers, want ze zijn ten einde raad. Verschillende keren hebben ze hun grieven al op tafel gelegd bij de huis artsen en bij het gemeentebestuur. Bij de huisartsen worden hun bezwaren, voor hun gevoel, niet serieus genomen omdat de art sen zich goed kunnen vinden in de huidige regeling van weekenddiensten. De Huisart senpost heeft in januari beloofd om met de recreatieondememers om de tafel te gaan zitten, maar deze belofte is nog steeds niet nagekomen. Ook, zo is hun verontschuldi ging, is er geen geld voor uitbreiding van de huisartsvoorziening. Het zwaarst weegt toch het feit dat de onder nemers vrijwel geen gehoor krijgen bij het gemeentebestuur. Volgens hen is de gemeente Goedereede verantwoordelijk voor De verontruste Ouddorpse ondernemers bijeen: v.l.n.r.: Coby van den Berg, Jurgen Klapwijk, Kees Tanis en Jan van der Bok. het welzijn van hun burgers en zouden de ondernemers niet zélf in de bres moeten springen voor een verbetering van de huis artsenhulp. Niet alleen toeristen "Het gaat niet alléén om het welbevinden van de toeristen", zo benadrukken de onder nemers. Want ook de inwoners van de gemeente ondervinden aan den lijve de vele hobbels die genomen moeten worden voor er in de avonden en het weekend contact kan worden gelegd met de huisartsenpost. Mevrouw Van den Berg noemt verschillen de voorbeelden 'uit de praktijk' waaruit blijkt dat de huisartsenhulp 's avonds en in het weekend niet optimaal is. "Als er op een van de recreatieterreinen een huisarts vereist is moet er contant 187,50 worden betaald. Als dit geld niet aanwezig is moet dit de vol gende dag in Middelharnis worden betaald. Een rekening en vervolgens overmaken is niet mogelijk. Tot voor kort was zelfs pinnen gQMRI T fate-JTVl'cg I al3SM.(0li;)il1i11fajiiU734 Brief aan Inspecteur Generaal Volksgezondheid: Namens de Vereniging van Eigenaren en/of Exploitanten van Recreatieterreinen te Oud dorp aan Zee (VEERO), de Ondememings Vereniging Ouddorp (OVO) en de VW Oud dorp, vragen wij uw dringende aandacht voor het navolgende. Sedert l oktober 2002 is er een huisartsenpost op het eiland Goeree-Overflakkee. Deze post is gevestigd in Middelharnis. Vanaf 17.00 uur tot de volgende morgen 08.00 uur en gedurende de weekends kunnen patiënten met klachten niet meer terecht bij hun huisarts, maar zijn ze verplicht zich te wenden tot de huisartsenpost. De huisartsenpost ligt in het centrum van het verzorgingsgebied, waarbij men zich wel goed dient te realiseren dat de twee uiterste woonkernen op het eiland, te weten Oolt- gensplaat en Ouddorp, 20/25 kom van deze huisartsenpost zijn verwijderd en er met name in de avonduren nauwelijks of geen openbaar vervoer is vanaf deze kernen - zo ook van de andere kernen van het eiland - naar Middelharnis. Bovendien ligt de huisartsen post op geruime afstand van de plaatsen waar de bus stopt. Uit diverse publicaties in de streekpers blijkt dat de bewoners van het eiland zich zorgen nwken over en forse kritiek hebben op het functioneren van de huisartsenpost. Deze kri tiek wordt ook ingegeven door het feit dat een patiënt komende uit Ooltgensplaat na een bezoek aan de huisartsenpost gedwongen kan zijn om in Ouddorp bij de apotheek aldaar de medicatie op te halen. De afstand tussen Ooltgensplaat en Ouddorp bedraagt meer dan 45 km, terwijl er, zoals hiervoor al aangegeven, in de avonduren en in de nachtelijke uren, nauwelijks openbaar vervoer is. In de gemeente Goedereede, waar onze Verenigingen zijn gevestigd, is sprake van meer dan 2,2 miljoen overnachtingen door mensen die gedurende het seizoen en de vakantiepe riode aldaar verblijven. In de praktijk betekent dit dat erzo'n 25.000 gasten zijn. Ook deze gasten moeten, naast de bewoners van het eiland, 45.000, worden bediend. Ook op andere plaatsen op het eiland zijn recreatieparken (otider andere te Herkingen, Ooltgens plaat, Oude Tonge). Vermoedelijk verblijven daar zo'n 10.000 gasten. Behalve de gasten op de recreatieparken, zijn er ook nog vele dagjesmensen. Op de stranden en langs de Brouwersdam recreëren bij mooie dagen zo'n 30.000 dagjesmensen. Gelet op het aantal bewoners, de recreanten, de afstanden en het gebrek aan behoorlijk openbaar vervoer, maken wij ons ernstige zorgen over de kwaliteit van de gezondheids zorg via de huisartsenpost. Deze wordt bemand door één arts plus een achternacht, het geen in onze ogen volstrekt onvoldoende is. Onze Verenigingen hebben ook vele klachten bereikt over de telefonische bereikbaarheid van de huisartsenpost. Deze is niet toereikend. Het duurt in de praktijk veel te lang voor dat men contact krijgt met de huisartsenpost, terwijl toch, zoals de slogan ook luidt, elke Seconde telt. Wordt echter 112 gebeld, dan wordt men eerst verwezen naar de huisartsen post. Wanneer een patiënt een bezoek brengt aan de huisartsenpost en hij niet ingeschreven is bij een arts op het eiland Goeree-Overflakkee, moet hij 125,- contant voldoen. Anno 2003 is het absoluut niet gebruikelijk meer dat mensen zoveel geld op zak hebben. Het betalen met een pinpas of creditcard is echter onmogelijk. Het uitwijken van de bewoners van de Kop van Goeree naar de huisartsenpost in Helle- voetsluis en Schouwen-Duiveland is misschien wel mogelijk, maar ook daar is sprake van onderbezetting, omdat in die gemeenten ook vele gasten op campings, bungalowparken en 'n jachthavens verblijven. Wij verzoeken u dringend een diepgaand onderzoek in te stellen naar de gang van zaken en de nodige maatregelen te nemen opdat één en ander in het belang van de patiënten en de gezondheidszorg beter en op meer verantwoorde wijze wordt geregeld. De huidige situ atie is onverantwoord. Een kopie van deze briefis gestuurd naar de gemeentebesturen van Goeree-Overflakkee, de huisartsenpraktijk Ouddorp en de Huisartsenpost. op de Huisartsenpost niet mogelijk". Ook verhaalt ze van een gast uit Schiedam, zelf röntgenmedewerkster, waarvan haar zoon de pols had gebroken. Ze vroeg of er een foto kon worden gemaakt, maar de dienstdoende huisarts vond dit niet nodig omdat de pols volgens hem niet gebroken was. De volgen de dag - in Schiedam - wel een foto gemaakt en de pols bleek wel degelijk gebroken! Naast de behoorlijke kosten die moesten worden betaald voor het doktersconsult was er ook nog de rekening voor het verband: 4,-! De vertegenwoordigers van de onderne mers willen met dit voorbeeld aangeven dat een dergelijke behandeling geen reclame is voor het aangenaam vertoeven op het eiland. In hun brief wijzen de verontruste Ouddor- pers op het grote aantal gasten die in het hoogseizoen binnen de grenzen van het eiland verblijven. Ze moeten er niet aan den ken als er een spoedgeval, waarbij een huis arts is vereist, op Ouddorp is tijdens een mooie dag in het weekend, wanneer de N57 vol staat met mensen die naar de stranden gaan. Een arts doet er dan wel heel lang over voor hij in Ouddorp is gearriveerd. Het gevolg is dat mensen vlugger naar '112' bel len en er beslag op het ambulancepersoneel wordt gelegd zonder dat er een levensge vaarlijke situatie is. Ook een doom in het oog van de onderne mers is de bewegwijzering naar de Huisart senpost in Middelharnis: "Als er 's nachts iemand naar die post moet is het heel lastig de weg te vinden. Naar borden die naar de post verwijzen zoekt men tevergeefs en een goede routebeschrijving moeten we zelf maken voor onze gasten. Dit is toch te zot voor woorden", verzucht mevrouw Van den Berg. Als oplossing zien de ondernemers het liefst een post in het nieuw te bouwen Medisch Centrum in Ouddorp. Die zeker in de zomer maanden 's avonds en in het weekend bemand gaat worden. Ook in de huidige dokterspraktijk in Ouddoip - midden in het recreatiegebied - is ruimte voor een dergelij ke post. Ze erkennen dat aan een dergelijke post behoorlijke kosten zijn verbonden. "Als deze niet door de zorgverzekeraars worden betaald dan moet de gemeente maar bij springen. Uit de onlangs verhoogde Toeris tenbelasting moet dit toch te bekostigen zijn?" Nogmaals wijzen de ondernemers de gemeente op hun verantwoordelijkheid. Klapwijk legt uit "dat als er een evenement georganiseerd wordt aan alle eisen moet worden voldaan: EHBO'ers, vluchtwegen... alles moet geregeld worden. Maar een huis arts op grote afstand van een flinke concen tratie mensen lijkt als normaal te worden beschouwd". Ouddorp heeft als rustige familiebadplaats een behoorlijk aantal kwetsbare groepen binnen hun poorten. Er komen veel ouderen en gezinnen met kleine kinderen en juist deze groepen hebben wat meer de hulp van de huisarts nodig. De ondernemers hopen dat hun protest ook door de raadsleden elders op Goeree-Overflakkee wordt opge pikt, zodat zij ook bij de colleges op actie kunnen aandringen. •Meet- en regelsystemen •Service S ondeftwud tCentrsIe vefwwming •iuditbeiiandeBng •Looö-t!nar*wertc •W^erinstaHaties •Gasmstattaties •Sanitair Oostdijk 49 Sommelsdijk 0187-48 26 09

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1