SGP Jaarmarkt in Sommelsdijk IB f W ■Hl J Voorbereidingen Regionaal Bedrijventerrein Oude-Tonge vorderen gestaag P%fLITIE actueel! Ontwikkelingen ZorgSaam Zomerzangavond OPEL Nieuws Avondvierdaagse Ooltgensplaat ■(/Minnaard 0900-8844 Barbecue i"^ Visser Visser "^Impuls voor eilandelijke werkgelegenheid* 1 ^Duurzame aanleg* St. De Ondergrondse Kerk helpt christenen in Irak 'DE BRANDING' B.V. met mannenkoren actief in beeld en geluid OBIUTEITSCEHTRUM Mo's - Caravans - Campers Fietsen - Scooters Eén vertrouwd adres voor al uw rijplezier! Nijverheidsweg 4, Dirksland Telefoon: 0187-6015 98 www.Q.ormelissant.nl Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? BARENDRECHT*TEL. 0180-642 111 MIDDELHARNIS •TEL 0187-617 300 GOUDA «TEL 0182-358 235 Stimulans werkgelegenheid Verkeer Auto op de kop RVS - ALU- en Staalproducten 1-, AMjdag 23 mei 2003 fgang 7207 Enkele uren nadat het nieuwe regeerak koord gesloten was, hield drs. E. Dijk graaf een interessante en boeiende lezing over SGP en kabinetsformatie. Op de laatstgehouden avond van dit seizoen van SGP-jongeren Flakkee werd ingegaan op de kabinetsformatie en de rol van de SGP hierin. Daarnaast werd het nieuwe regeerakkoord besproken. Als eerste werd er gewerkt aan een coalitie van CDA en PvdA, maar doordat ze het niet eens konden worden door te grote menings verschillen over het financiële beleid werd deze bespreking afgebroken. De volgende combinatie is daarna aan de orde geweest, namelijk een coalitie van CDA, VVD en de christelijke partijen SGP en CU. Voor de SGP was dit een bijzonder feit omdat dit de eerste keer in het 85-jarig bestaan van de partij was dat ze gevraagd werd om deel te nemen aan de kabinetsbesprekingen. Het was een bijzondere maar toch vrij moei lijke bespreking voor de SGP. De partij wil de meedoen, maar toch de standpunten handhaven. Dit is echter moeilijk in een bespreking met partijen die aan deze stand punten geen of weinig waarde hechten. Tij dens de bespreking is er met de partijen goed overlegd over onder andere de standpunten aangaande abortus, euthanasie en het huwe lijk van mensen met hetzelfde geslacht. Op deze punten wil de SGP in ieder geval niet achteruitgaan. Bij dat overleg hebben de bei de partijen hierop positief gereageerd. Door bezwaren voornamelijk van de VVD tegen de principes van de SGP is ook deze combinatie van de baan. Daarna kwam D'66 als partner om de hoek kijken en ondertussen zijn de besprekingen tussen CDA, VVD en D'66 afgerond. Er zijn een paar punten in het nieuwe regeerak koord die er positief uitspringen, zoals een bete re aanpak van de sociale zekerheden en een strenger asielbeleid. Ook de veiügheid word aangepakt door zwaardere straffen, meer politie en een verandering van normen en waarden. Waar we ook blij mee zijn is dat er in het regeerakkoord een aantal dingen zijn meege nomen uit de bespreking van het CDA, WD en SGP/CU. In het nieuwe regeerakkoord is overeengekomen dat de naleving van de wetgeving rondom euthanasie en abortus zal worden geëvalueerd. Deze punten zijn voortgekomen uit de positieve bespreking van SGP met CDA en VVD. Zodoende heeft de SGP als kleine partij een belangrijke bij drage geleverd aan het regeerakkoord. De verzorgingshuizen Ebbe en Vloed, Gel dershof en De Vliedberg, de Stichting HDG (Verpleeghuis De Samaritaan en verzor gingshuis De Goede Ree), de Stichting Thuiszorg en MaatschappeUjk Werk Goe- ree-Overflakkee en Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis, zijn reeds geruime tijd bezig om te komen tot de oprichting van een holding. Om het zorgaanbod zo transparant en zo gestroomlijnd mogelijk aan de zorgvragers aan te bieden, werken bovengenoemde stichtingen aan het oprichten van één orga nisatie met één Raad van Bestuur en één Raad van Toezicht. Het merendeel van de zorg zal regionaal (per gemeente) en inte graal aangeboden worden; zo dicht mogelijk bij de zorgvrager. Voor de zorgvrager wordt een duidelijk aanspreekpunt gecreëerd waar deze met alle vragen terecht kan. Vanuit dit ene punt worden dan alle zaken voor de zorgvrager geregeld. Specifieke zorgpro- ducten, zoals ziekenhuiszorg en bepaalde vormen van verpleeghuiszorg, blijven aan geboden worden vanuit de huidige locaties. Recent is gebleken dat de Stichting Thuis zorg en Maatschappelijk Werk Goeree- Overflakkee vooralsnog niet zal participeren in de nieuw op te richten organisatie. Afge sproken is dat aan de doelstelling zoals hier boven weergegeven - regionaal en integraal aanbod van zorg via één loket - gestalte zal worden gegeven. Stichting Hervormd Diakonale Gezond heidszorg Goeree Overflakkee, Stichting Ebbe en Vloed, Stichting Het Van Weel-Bet hesda Ziekenhuis, Stichting Zorgcentrum De Vliedberg, Stichting Zorgcentrum Gelders hof, Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk STELLENDAM - De Chr. Mannenkoren 'Door Eendracht Verbonden' uit SteUendam en 'Jubilate Deo' uit Ouddorp verzorgen op zaterdag 31 mei een zomerzangavond in de Ned. Herv. Kerk te SteUendam. De koren, die onder leiding van dirigenten Come de Geus en Jan Bezuijen staan, zullen afzonder lijk en gezamenlijk enige liederen ten geho re brengen. Naast koorzang zal er ook gele genheid zijn voor samenzang. Het orgel zal bespeeld worden door Marian van Oosten brugge. Ds W.L. Smelt zal een meditatie verzorgen. De avond is vrij toegarikelijk. Er zal een collecte worden gehouden die bestemd zal zijn voor de Speel- en bele- vingstuin 'de Regenboog' in Middelhamis. De aanvang van deze avond, die de moeite waard is om te bezoeken, is om 19.30 uur. De kerk gaat om 19.00 uur open. Met de slogan "Zaterdag 31 mei, kom naar Sommelsdijk en zie, want er is altijd wat voor u bie" wordt iedereen van Ouddorp tot Ooltgensplaat en van ver daarbuiten harte lijk uitgenodigd. Vanaf 9.30 uur tot 16.00 wordt de jaarmarkt in de ring van Sommels dijk gehouden. U/jij kunt zich de gehele dag vermaken. Nadat u eerst een keuze gemaakt heeft tussen de tweedehands boeken en andere spullen kunt u daarna op het koffie terras een kopje koffie drinken. U doet ondertussen mee met het rad van avontuur. De kinderen vermaken zich prima riiet diver se spellen (bv. springkussen, spijkerbroek- hangen, enveloppen trekken). Hierna kunt u uw boodschappen doen. Met groente, fruit, kaas, gebakken vis en taart kunt u uw tassen vullen. Tussen de middag een patatje of een pannenkoek en een ijsje met aansluitend om 13.30 uiu: de boedelveiling. Een van de grootste items is een ongebruikte keuken. natuurlijk worden ook andere curiosa en col lectors items onder de hamer gebracht. Voor de tuin en de huiskamer kunt u snijbloemen en perkplanten aanschaffen. Daarna kunt u een rondje met de brandweerauto maken, de toren beklimmen of uw kunsten laten zien bij het darten of in de schiettent. Aan het ein de van de dag slaat u uw slag in de uitver koop. Als u loten gekocht heeft, doet u mee in de trekking van de mammoet-skelter. Bij slecht weer worden de activiteiten verplaatst naar de schuur van Fa. Mastenbroek aan de Rijzenburgseweg. De opbrengst van deze dag komt ten goede aan het jeugdwerk/jeugdclubs die gebruik maken van het verenigingsgebouw 'Vita Nova', tevens is als doel gesteld; vervanging van de verouderde c.v.-ketel in het kerkge bouw. Jong en oud, man of vrouw, meisje of jon gen, een ieder is van harte welkom. Actueel Nfeuws Vaccrtutes Shop Evenementen Informalie Opel Linkz en vanzelfsprekendal onze occasions ind. foto COMBI I uur faho-sorvica I 0U«0»>-IfeMratf M. (OIITJ U W1 fu W734 MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraof 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 II Over een paar weken staat de laatste avond van het OJW al weer op het programma. Zoals altijd sluiten we het seizoen af met een heerUjke barbecue, waar ook jij weer van harte welkom bent. Zin in een gezellig avondje culinair? Bel dan snel naar Piet om jezelf op te geven, 0187-484845. Tot ziens op de 21e. Groetjes, het OJW Van maandag 2 juni tot en met vrijdag 6 juni zal er in Ooltgensplaat een Avondvierdaagse worden georganiseerd. Ook dit jaar is er weer gekozen voor vijf avonden, zodat er volop de mogelijkheid is om een medaille in de wacht te slepen. Er kan gekozen worden tussen vijf en tien kilometer. De start vindt plaats vanaf CBS 'De Hoeksteen' (ingang Julianastraat). Er kan meegewandeld worden door betaling van het startgeld van 4,-. De start is steeds om 18.00 uur. Op vrijdagavond zullen de vertrektijden worden aangepast omdat er geprobeerd zal worden om de beide afstan den gelijktijdig binnen te laten komen, in verband met de 'muzikale omlijsting van aankomst. De vijf kilometerafstand zal dan om 18.30'uur vertrekken. Vanaf heden kuiuien deelnemers zich opge ven. Dit kan op venschillende manier: op school; bij A. van Putten (632346), Prunu slaan 41 of bij de start van de Avondvier daagse. Op school is er iedere avond koffie/thee en limonade te verkrijgen tegen een geringe vergoeding. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxaleur. lid NVM 0187-4765.55 REGISTER ACCOUNTANTS Wethouder G.J. v.d. Valk en mevrouw .M. Kianse voor het gebied waar het nieuwe Bedrijventerrein zal verrijzen. De voorbereidingen voor het totstand komen van het regionaal bedrijven terrein in Oude Tonge zijn in volle gang. Zoals het er nu voor staat zullen volgend voorjaar de eerste percelen worden uitgegeven. In gesprek met wethouder Gert-Jan van der Valk en projecttrekker Carolien Kranse van de gemeente Oostflakkee, blijkt dat er heel veel werk moet worden verzet voordat het regionaal bedrijventerrein Oude Tonge zijn beslag heeft gekregen. Van der Valk legt uit dat er in het Streekplan, dat door de provincie is opgesteld, in Oude Tonge ruimte kon worden vrij gemaakt voor een regionaal bedrijventerrein. Er is voor Oude Tonge gekozen omdat door de directie lig ging aan de N59 dit een goede uitvalsbasis is voor de Randstad, Zeeland en Brabant. Op Goeree-Overflakkee is al een dergelijk bedrijventerrein in Middelhamis en in SteUendam in het nog in ontwikkeling. Het streekplan biedt ook voor Middelhamis en SteUendam ruimte voor regionale bedrij venterreinen. De beoogde oppervlakte voor het terrein langs de Blauwepannenweg in Oude Tonge is ongeveer 55 hectare. De bedoeling is dat van dit terrein in eerste instantie 25 ha "effectief wordt uitgegeven aan de toekom stige bedrijven. In de ruimte die overblijft is een grote plaats ingemimd voor 'groen en waterberging", want juist de waterberging blijkt, volgens mevrouw Kranse, na de ver schillende perioden van wateroverlast een hot-item te zijn. Maar niet alleen daarvoor zal er veel mimte zijn voor groen en water, maar het is de bedoeling van de ontwerpers een bedrijventerrein te ontwikkelen dat ook een 'lust voor het oog is'. Want het bedrij venterrein zal goed ingepast worden in het landschap. Bij de indeling van het Bedrijventerrein wordt sterk de nadruk gelegd op de uitstra ling van het terrein, naast het groen worden er ook kwaliteitseisen gesteld aan de vorm geving van de bedrijven. Van de bedrijven die eigenlijk het visitekaartje van het bedrij venterrein zijn), zal in het op te steller! gestelde Beeld-Kwaliteitsplan worden ver langd dat ze aan bepaalde eisen voldoen die een eenvormige uitstraling van het terrein bevorderen. Ook de vormgeving van de bedrijven zal zodanig zijn dat ze gezien mogen worden. Speciale aandacht wordt daarbij besteed aan de bedrijven aan de rand van het gebied, in de zogenoemde zichtloca- tie. Deze bedrijven zijn eigenlijk het visite kaartje van het bedrijventerrein. De meer grootschalige bedrijven kunnen dan elders op het terrein gevestigd worden. De gemeente wil een duurzaam regionaal Bedrijventerrein ontwikkelen. De bedrijven die zich op het terrein mogen vestigen zullen afkomstig zijn uit de transport-, handel-, dienstverlening-, industrie- en-bouwsector. "De omvang van het bedrijventerrein is behoorlijk groot voor Goeree-Overflakkeese begrippen", aldus Van der Valk. Toch heeft dit een reden want men wil dat het te ont wikkelen bedrijventerrein de regionale werkgelegenheid een stevige stimulans geeft. "De lokale werkgelegenheid is niet meegegroeid met de ontwikkeling van het eiland en er is een enorme uitgaande pendel ontstaan", volgens de wethouder. Hij doelt hiermee op het feit dat veel bewoners van Goeree-Overflakkee hun werk moeten zoe ken buiten de regio. Het regionaal bedrijven terrein in Oude Tonge zal naar verwachting een forse impuls geven aan de regionale werkgelegenheid. Want er zal getracht wor den bedrijven aan te trekken met een hoge arbeidsintensiteit. En dan geldt de werkgele genheid niet alleen de werknemers die op het terrein werken, maar ook de bedrijven van buiten die toch mee gaan profiteren van de bedrijvigheid die in Oude Tonge wordt ont wikkeld. Toch moet men in Oude Tonge geen bedrijven verwachten die een zware belasting op het milieu zullen geven want er zullen bedrijven komen die in de lichtere milieuhindercategorieën vallen. Het nieuw te ontwikkelen terrein zal zeker extra verkeer aantrekken. Maar door de ont wikkeling van een goed Verkeers Circulatie Plan wordt de verkeersstroom in goede banen geleid. Er zal een rotonde worden aangelegd, die de verkeersstromen van en naar het bedrijventerrein en elders zo goed mogelijk zal scheiden. Ook komt er op het terrein een fietspad te liggen waardoor het gemakkelijker wordt voor de inwoners van Oude Tonge om het Bedrijventerrein met de fiets te verkennen. Toekomstige bedrijven zullen verplicht wor den lid te worden van het zogenaamde 'Parkmanagement'. Alle bedrijven zullen door deelneming in dit orgaan betrokken zijn bij het reilen en zeilen van het bedrij venterrein. Van der Valk wijst erop dat ook voor de bedrijven veel voordelen kan heb ben; "zé kunnen bijvoorbeeld gezamenlijk stroom of andere diensten inkopen en wel licht op deze wijze kortingen bedingen. Ook zou het zelfs zo kunnen zijn dat ze dan zelf de wegen gaan beheren, filosofeert de wet houder. In de toekomst zou het dan ook mogelijk zijn om ook het bedrijventerrein Tonnisseweg in het parkmanagement te laten deelnemen. Verder wijst de wethouder er nog op dat woningbouw op het te ontwikkelen bedrij venterrein in geen geval zal worden toege staan. Ervaringen elders leren dat dit weer problemen op kan gaan leveren met de geluidscriteria rondom bewoning. Het bedrijventerrein blijft dus geheel aan de bedrijven. De gemeente Oostflakkee hoopt dit jaar alle procedures te kimnen afronden en over te gaan tot aankoop van de gronden. Als alles volgens plan verloopt kan dan begin 2004 begonnen worden met de uitgifte van de gronden. Zodat ovei enkele jaren de regio een regionaal bedrijventerrein rijker zal zijn waarmee men voor de dag kan komen. Wih men in de tussentijd geïnformeerd blij ven over de stand van zaken met betrekking tot het regionaal bedrijventerrein, dan kan men terecht op de website van de gemeente Oostflakkee: www.oostflakkee.nl Hier vindt u eveneens een plattegrond van het betreffende gebied. Ook kan er telefo nisch contact worden opgenomen met het gemeentehuis in Oude Tonge. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee OUDDORP - PoHtiepersoneel van het Dis trict De Eilanden trof woensdagavond omstreeks half elf op de Vrijheidsweg een auto op de kop aan. De 21-jarige automobi list uit Ouddorp verklaarde alcohol genut tigd te hebben. De man, die borstletsel opliep, werd door GGD-personeel vervoerd naar het Ruwaard van Puttenziekenhuis in Spijkenisse. De Stichting De Ondergrondse Kerk (SDOK) voert momenteel een hulpactie voor de christe nen in Irak. Na tientallen jaren van totale dicta tuur onder Saddam Hussein is het land kapot. De mensen hopen nu op vrede, democratie en een zekere mate van welvaart. De christenen in alle delen van Irak stellen hun hoop op hun christelijke broeders en zusters in het Westen. De afgelopen jaren heeft de SDOK contacten onderhouden met christenen in Bagdad en Mossul, het vroegere Ninevé. Nu er nog een mogehjkheid is om ongehinderd te helpen, willen we onze vrienden in Irak niet in de steek laten. Ook wil de SDOK hulp bieden aan de christenen in Noord-Irak. Er zijn goede con tacten met de Koerdische overheid daar. Naast noodhulp, die zich op onderdag en directe zorg voor deze hulpbehoevenden zal richten, is het ook belangrijk te werken aan de opbouw van scholen voor de kinderen en arbeidsmogelijk heden voor de weduwen, onder andere naai machines. Bovendien heeft de islamitische wereld meer dan ooit het evangelie van Jezus Christus nodig. Wie helpt ons helpen om deze mensen en kinderen in nood te helpen? Met uw hulp kan deze hulp gegeven worden. Giften kunnen overgemaakt worden op giro 249300, t.n.v. St. Ondergrondse Kerk te Gorin- chem, o.v.v. 'Christenen in Irak'. Voor meer informatie kunt u bellen naar het SDOK-kan- toor; tel. 0183 561186 (dhr. Kruithof). Op maat voor particulier en bedrijf Tel. (0187)6819 89 www.debrandingbv.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1