Modelvlieg Recreadedag 2003 Het voorjaarsconcert van Deo Cantemus en het Urker Mannenkoor SUPERPOLITIEK EttAltDBMrnEUWi Drie jubilarissen bij Rode Kruis afd. Middelharnis EIIAtlDEII-tllEUWS Dagexcursie in de Duinen van Voorne 'Met Wie???\» Kinderen Bosseschool naar windpark Battenoert Jongeren fietsen 1.800 km voor jonge moedershuis in Hongarije Good Luck pakt een punt Uitslag Viswedstrijd HV 'Krammer' Muziekexamens harmonie- fanfare-brassband Zangavond met Karel Bogerd in Sommelsdijk Gratis CD bij bezoek concert Spelletjesmiddag voor de jeugd in Oude Tonge Sponsortocht naar Miskolc moet halve ton opbrengen Project Uitvoering Muziekschool Goeree-Overflakkee in Nieuwe-Tonge Praatgroep 'In Perspectief' Een beetje minder alleen DINSDAG 20 MEI 2003 De afdeling modelvliegsport van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart (K.N.V.v.L.) heeft ook dit jaar weer, voor de elfde keer, Hemelvaartsdag uitgeroepen tot nationale modelvlieg recreadedag. Ook op het terrein van modelvlieg- club Schouwen Duiveland/Goeree- Overflakkee te Middelharnis zijn deze dag activiteiten. De K.N.V.v.L. is de overkoepelende sport bond voor luchtsporten in Nederland en kent enkele honderdtallen aangesloten verenigin gen. Op tientallen modelvliegvelden, ver spreid over het gehele land, waar met veel enthousiasme en ijver de producten van een zinvolle vrijetijdsbesteding "de model bouw" de lucht in worden gestuurd, zal het die dag gebeuren. Modelvliegers die op recreatief- of op topniveau het modelvliegen beoefenen, zullen in grote aantallen gelijktij dig met hun sport bezig zijn. De clubbesturen hebben juist voor hen een speciaal dagprogramma samengesteld. Een mooie gelegenheid dus om tevens een breed publiek de kans te geven om kennis te maken met deze sport. Modelvliegclub S.D.G.O. schept deze dag ook de mogelijk heid voor het publiek om met behulp van gekoppelde zenders zelf een modelvliegtuig te besturen. Plaatselijke modelvliegers zul len ook verschillende demo's geven, waar onder het slepen van reclametekst, het drop pen van snoep voor kinderen, verschillende Fun-fly demo's en enkele helikopter demo's. Verder zullen deze dag verschillen de modellen worden getoond, zoals schaal modellen, helikopters, funflymodellen, wed- strijdmodellen, oorlogsvliegtuigen (moder ne en antieke), etc. Een modelvliegtuig besturen is geen kinder spel en menig vrij uurtje zal door de begin nende model vlieger opgeofferd moeten wor den om deze sport zich eigen te maken. Menige beginner haakt na een tijdje af omdat men als snel tot de ontdekking komt dat modelvliegen beslist méér is dan 'spelen met modelvliegtuigjes'. Voordat men met modelvliegen begint, is het verstandig om bij een plaatselijke club informatie in te winnen. S.D.G.O. is zo'n club en wil dat ook aan iedereen laten weten. Een modelbouwer merkte op: "Ik vlieg al meer dan vijfentwintig jaar met modelvlieg tuigen. Als je dan daarboven datgene ziet zweven wat eens een doos hout was op je zolder..., da's het mooiste wat er is. Dat is spanning en schoonheid tegelijkertijd. Geen andere hobby heeft mij dat ooit geboden. Het is een stil compliment vanuit de wolken aan je eigen handigheid!" Voor degene die het modelvliegen wel zien zitten, opgepast: eenmaal door deze 'ziekte' getroffen, kom je er niet meer vanaf. Kom daarom op donderdag 29 mei a.s. een kijkje nemen bij Modelvliegclub S.D.G.O. aan de Middelweg 15 te Middelharnis. Vanaf 11.00 uur bent u van harte welkom. Meer informatie over de plaatselijke club kunt u krijgen bij de heer T.J.M. Marteijn, tel.: 06-55883469, of bij Wilko Koppenaal, tel.: 0187-651773. Tijdens de algemene ledenvergade ring van het Rode Kruis, afdeling Middelharnis, op maandag 12 mei 2003 werd een drietal jubilarissen d.m.v. een oorkonde en de daarbij behorende speld onderscheiden voor hun lidmaatschap en vrijwilligers werk voor het Rode Kruis. Mevrouw M. Hotting kreeg een oorkonde voor 30 jaar trouwe dienst. En wel zeer bijzonder was het jubileum van de heer P. van Nimwegen, die was namelijk 50 jaar verbonden aan het Nederlandse Rode Kruis. Jubilaris mevrouw N. Nackedi was deze avond verhinderd, zij was 20 jaar aan het Rode Kruis verbonden. De Jubilaris sen werden, naast de felicitaties, een cadeaubon en een bloementje aangeboden door het bestuur van de afdeling Middel harnis. Dhr. van Nimwegen vertelde in 't kort hoe hij na zijn diplomering als EHBO-er op 18- jarige leeftijd lid werd van het Rode Kruis en tijdens zijn opleiding werd ingezet voor de hulpverlening bij de ramp van 1953. Naast chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-tiollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187) 47 10 20 Fax (0187) 48 57 36 Postbus S, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 1020 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0.27; contracttarieven op aanvraag slultingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitlngstennyn overlijdensbenchten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld, Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mall: J,Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEIMENTEN: Per kwartaal 9,25. Per Jaar €35,00. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 zijn vele vrijwilligerswerk en opleidingen heeft hij veel werk verricht bij het destijds opknappen van het huidige Rode Kruis gebouw. Mw. Hotting heeft zich na het behalen van haar EHBO diploma bij het Rode kruis aan gesloten en is na haar opleiding, met stages in ziekenhuis Dirksland, vanaf 1975 als vrij willigster werkzaam in het ziekenhuis. Vroeger had zij graag verpleegkundige wil len worden. Sinds enkele jaren is zij ook vrijwilligster in hospice Calando. Mevr. Nackedi was ruim twintig j'aar gele den in korte tijd bij een aantal calamiteiten betrokken en wilde hierdoor leren hoe ze zich daar beter op kon voorbereiden. Dus ook na het EHBO diploma werd ze via het Rode l&uis verder geschoold in zowel hulp verlening als vrijwilligerswerk. Vereniging Natuurmonumenten en het Zuid-Hollands Landschap organiseren samen op zaterdag 24 mei een excursie van 10.00 tot 15.00 uur, waarbij u wordt rondgeleid door vertegenwoordigers van beide organisaties. Deze dag vindt plaats in het kader van de Week van de Zee. Tijdens de wandeling maakt u ken nis met een groot deel van het schitte rende duingebied van Voorne. Lunch moet u zelf meenemen maar koffie, thee en fris wordt u door de beide natuuror ganisaties aangeboden. De Duinen van Voorne zijn een bezoek meer dan waard. Een wandeling van een uur is veel te kort om het gebied goed te leren ken nen. Daarom organiseren Natuurmonumen ten en het Zuid-Hollands Landschap een dagexcursie om u de kans te geven een beter beeld van het gebied en het beleid van de beide natuurbeschermingsorganisaties te verkrijgen. De Week van de Zee is een jaar lijks terugkerend evenement met als doel stelling een breed publiek te informeren en betrekken bij de unieke waarden van onze kunst en zee. De week van de Zee is zeker ook bedoeld om gezamenlijk na te denken over een duurzame ontwikkeling en beheer van de Noordzee en ons kustgebied. Een kennismaking met het duingebied van Voor ne is een ervaring vol verhalen over vochti ge duinvalleien, overrompelende aantallen Aalscholvers, bloeiende planten, fladderen de vlinders, zangvogels en natuurlijk veel groen. .Met Els Meijs van het Humanistisch ver bond. Weet u wat het Humanistisch Verbond voor u kan betekenen? Bij een uitvaart bij voorbeeld? Els Meijs is één van de twee vrij willigers voor de regio Rotterdam Rijn mond. Bij het afscheid nemen van een over ledene kan zij helpen met het uitspreken van een toespraak tijdens een begrafenis of cre matie. Steeds is men nog op zoek naar nieu we vrijwilUgers. Want hoewel Els dit werk al zes jaar doet, is zij nog steeds de enige vrijwilligster op Goeree-Overflakkee. Op woensdag 21 mei praat Els over dit werk in 'Met Wie???', tussen 18.00 en 19.00 uur op Radio Flakkee. De herhaling is op donder dag tussen 21.00 en 22.00 uur. In verband met de Roparun is er op woensdag 28 mei geen 'Met Wie???.' In de Hervormde Kerk te Sommelsdijk wordt op zaterdag 24 mei een zangavond gehouden met bariton Karel Bogerd en orga nist lohan den Hoedt. De avond staat in het teken van het geestelijke lied en voorziet naast solozang en orgelimprovisaties ook in samenzang. Verder is er een speciaal pro grammaonderdeel met en voor de kinderen. Karel Bogerd heeft als zanger van het gees telijke lied grote bekendheid. Zijn repertoire beslaat de volle breedte van nieuwe en oude kerkmuziek. Daarnaast is hij zeer actief met het kinderlied dat resulteerde in zijn nieuwe programma 'Muzikaal Kinderfeest' waar mee Bogerd dit jaar door het land trekt. In de Utrechtse Jaarbeurs presenteerde hij tijdens de Beurs 'Wegwijs' zijn nieuwste CD 'Wat u vroeger zong?' Johan den Hoedt is na zijn studie aan het Rotterdamse conservatorium als hoofdorga nist verbonden aan het beroemde Van de Heuvelorgel in de Singelkerk in Ridderkerk. Hij heeft diverse CD's op zijn naam staan. Verder is hij begeleider van het gerenom meerde 'Rijnmondkoor'. De zangavond op zaterdag 24 mei in de Her vormde Kerk te Sommelsdijk begint om 19.30 uur. De kerk is op om 19.00 uur. Het programma duurt vijf kwartier en de toegang is gratis! Op donderdag 22 mei 2003 wordt in de Lau- renskerk te Rotterdam een bijzonder concert gegeven door de Dirkslandse pianist/orga nist Arjan 'Huizer. Extra medewerking ver leent Fryda Huizer op de panfluit. Arjan Huizer zal verschillende improvisaties geven op vleugel en orgel. Arjan, met reeds 2 goedlopende cd's op zijn naam (improvi saties/instrumentale muziek), staat vooral bekend vanwege het brede genre in improvi seren, op zowel vleugel als orgel. Muziek stukken van bestaande componisten worden uitgevoerd, alsook improvisaties op ver zoek. Het genre is licht klassiek tot populair klassiek; afgewisseld met panfluit belooft het een bijzondere en mooie avond te wor den! De toegangsprijs voor het concert bedraagt 10 voor volwassenen en 5 voor kinderen t/m 12 jaar. Het concert begint om 20.00 uur. Ejk voor meer informatie op www.laurens-' kerk.nl of stuur een e-mail naar: info@lau- renskerk.nl. Speciale actie: elke concertbe zoeker ontvang gratis de CD 'Instrumentale Muziek' t.w.v. 7! Kijk voor meer iirfo op de website. Leerlingen van de Bosseschool te Mid delharnis hebben begin mei uitvoerig kennis gemaakt met duurzame ener gie. Op een door studenten van de Hogeschool Rotterdam en InHolIand georganiseerde energiedag kregen de hoogste groepen uitleg over duurzame energie. Aansluitend bezochten de kinderen een week later het windpark Battenoert van de coöperatie Delta- wind. Tijdens de lesdag over energie op dinsdag 6 mei kregen de kinderen les over 'duurzame energie'De les begon met algemene vragen over energie in het algemeen en duurzame energie in het bijzonder. Vervolgens kregen de leerlingen een video te zien en aanslui tend werden er in de klas enkele opdrachten gemaakt. Tijdens de excursie, een week later, voerden de leerlingen allerlei opdrachten over wind energie uit. Iedereen kreeg uitgebreid de kans om vragen te stellen aan de molenaar van het windpark. De excursie werd afgeslo ten in het Dorpshuis in Nieuwe Tonge. Daar lunchten de kinderen en werd nog een quiz gedaan, waarna de winnaars naar school teruggingen met een echte windturbine op zonne-energie! Deltawind en de studenten kijken terug op een geslaagde dag. Ook de kinderen vonden het een groot succes. Doordat de lesstof op een eenvoudige manier gebracht werd en de kinderen ook de praktijk hebben kuimen zien, gingen veel leerlingen enthousiast naar huis. Foto's van de energiedagen zijn te zien in het fotoalbum op de internetsite van Delta- wind: www.deltawind.nl. Andere scholen die interesse hebben in een dutu-zame ener giedag kunnen contact opnemen met Delta- wind, tel.: 0187-470544. De Stichting Welzijnswerk Oostflakkee organiseert op woensdag 28 mei a.s. een bui tenactiviteit: een spelletjesmiddag met spe len, zoals o.a. touwtrekken, koekhappen, balgooien, enz. voor de jeugd van Oude Tonge. Deze middag wordt gehouden op het terrein aan de Melkweg, bij het voormalig korfbalgebouw. Bij slechtweer (veel regen) vervalt de activiteit. De kosten zijn 1,50 per persoon. De middag wordt gehouden van 13.30 tot ongeveer 16.00 uur. Voor informa tie kunt u bellen met de SWO, tel. 641344. Een twaalftal jongeren uit Nederland stappen deze zomer op de fiets om een opzienbarende sponsortocht van 1.800 kilometer af te leggen naar Hongarije. Met deze actie willen ze 50.000 euro bij elkaar halen om de nieuwbouw van een tehuis voor jonge moeders in Miskolc te financieren. Er is een spe ciale website www.goed-op-weg.nl ingericht die gedurende de fietstocht dagelijks wordt vernieuwd. Op dins dag 29 juU 2003 start de fietstocht. De jongeren komen uit Den Haag, Utrecht, Hoogezand, Ilsselmuiden, Putten, Ermelo, Ouddorp en Middeüiamis. Ze zetten zich in om de laatste halve ton bij elkaar te fietsen. Via bedrijven en particulie ren proberen ze het geld voor het christelijk opvangtehuis in Miskolc bij elkaar te krij gen. De sponsoractie valt onder verantwoor ding van stichting Hulp Oost-Europa (www.hulpoosteuropa.nl) in Bameveld. Het opvangtehuis staat in de provincie hoofdstad Miskolc in Hongarije. De veelal ongewenst zwangere vrouwen verbleven tot voor kort nog in een huis aan de rand van een zigeuner- en een prostitutiewijk in diezelfde stad. Door de overlast en de bedreigingen van hun 'buren' konden ze daar niet meer blijven. De nieuwbouw is inmiddels vrijwel voltooid, maar er is nog een tekort van 50.000 euro. De leiding van het tehuis is in handen van directrice Gal Maria Acs, die het lot aantrok van ongewenst zwangere vrouwen. De slechte sociaal-economische situatie in Hongarije zorgde ervoor dat er minder kin deren werden geboren en dat het aantal abor tussen dramatisch steeg. Gal Maria Acs zette op eigen initiatief een tehuis op voor ongewenst zwangeren. Na jarenlange procedures om de benodigde ver gunningen te krijgen, kon ze in 1996 starten met de opvang. Ze kreeg een gebouw van de provinciale overheid. De Hervormde Kerk droeg financieel bij. Naast de overlast en bedreigingen voldeed het huis ook niet meer aan de eisen van de overheid. Er sliepen er twee, drie vrouwen al dan niet met kinderen op een kamer. De pri vacy was op die manier ver te zoeken. De faciliteiten, zoals sanitair, eetruimte, dok terskamer, waren ook niet toereikend. Nu, na vijfjaar, is het ogenblik aangebroken dat de opvang verhuist naar een andere plek in Miskolc. De bouw van een nieuw tehuis vordert snel. De bouwkosten liggen rond de 250.000 euro. Twee ton heeft de directrice bij elkaar gekregen door overheidssubsidies, kerkelijke bijdragen, giften van particulieren en andere organisaties. Vrijdag 23 mei wordt er een uitvoe ring door de Muziekschool Goeree- Overflakkee gegeven. De uitvoering vangt aan om 19.30 uur en wordt gehouden in het Diekhuus, Beneden Zandpad 7 te Middelharnis. De toe gang is gratis. De docenten hebben met de leerlingen een zeer aantrekkelijk programma voorbereid. Elly Bakker treedt voor het voetlicht met ongeveer dertig blokfluitleerlingen. Het gaat hier om een presentatie van nog jonge leer lingen die zich voorbereiden voor het A-exa men. Natuurlijk treden deze kinderen in allerlei combinaties op en spelen ze heel leuke stukjes uit de methodes die in de les gebruikt worden. Marijke Nieuwenweg coacht de zangleerlin- gen van de Muziekschool. Deze overwegend volwassen leerlingen hebben prachtige muziek ingestudeerd. We noemen u 'Hebe dein Augen auf van Mendelsshohn, 'My lips shall speak' van Greene, 'Romanze' van Schubert en 'Per la gloria' van Bononcini. De zangers treden solistisch op, maar vor men ook van tijd tot tijd (kleine) vocale ensembles. Piet Westhoeve verzorgt met zijn pianoleer- lingen zeven optredens. Twee leerlingen debuteren en de overigen spelen composities die ze biimenkort ook laten horen op de A- en C-examens. Als voorbeeld voor het C- examen repertoire zullen Marije Schellevis 'De Sabeldans' van Katsjatoerian en Rhiana van Kempen 'Wolken vertellen' van Wim Soeters laten horen. Leerlingen, docenten, directie en bestuur van de Muziekschool Goeree-Overflakkee heten u bij voorbaat hartelijk welkom en vooral de mensen die overwegen om komend schooljaar met deze vorm van muzieklessen te beginnen moeten zeker komen luisteren! Op 30 mei zal het politieke radioprogramma Superpolitiek uitzenden vanuit Ons Dorps huis te Nieuwe-Tonge. Omdat het de laatste uitzending van het seizoen is zullen alle zeven politieke partijen uit de gemeente Middeüiamis aanwezig zijn. U kunt daarbij aanwezig zijn. Als u vragen wilt stellen aan de politiek kunt u dat rechtstreeks doen. Bent u niet in de gelegenheid, dan kunt u uw vragen ook aan ons doorgeven. Tel. 0187- 651208, fax 0187-482064 of e-mail info@radiosuperstar.nl. Superpolitiek begint om 19.00 uur en zal eindigen om 21.00 uur. Radio Superstar is te beluisteren op 105.9 (kabel gem. Middelharnis) en 107.3 FM (vrije ether). Het is niet te begrijpen dat in het voor jaar kan worden volstaan met één concert, terwijl voor de Kerstconcer ten vijf avonden moeten worden vast gesteld. Wie eenmaal een concert in het kader van 'Rotterdam zingt van Hem' heeft bijgewoond, moet toch wel gegronde redenen hebben om er het volgende jaar niet te zijn. Ook nu weer hebben de aanwezigen volop genoten van de beide koren: 'Deo Cantemus' en het gastkoor, het Urker Mannenkoor 'Hallelujah'. Zij zorg den voor een sterk afwisselend pro gramma, zowel wat betreft de uitvoe ring als de composities, maar regel matig kwamen ze uit bij het thema dat als een gouden draad door het gehele programma heenliep: 'Op reis naar de toekomst'. Bij dit alles bleek de prima samenwerking tussen de voortreffelijke dirigent Cor de Haan en de organist André de Jager, die met de toetsen en registers van het vier-klaviers- Doelenorgel weet te goochelen. Er was geen programmapunt waarbij hij niet betrokken was. Trouwens, van zijn hand kwamen ook de meeste bewerkingen voor het kameror kest 'Continuo', dat samen met orgel en piano de zang begeleidde. Het koor leek me dit jaar wat kleiner dan in vorige jaren. Bij dit alles mag de naam van de andere André, de man aan de vleugel (André van Vliet) niet onvermeld blijven. Het doet je wat als je al die Urker vissers ziet staan in hun uniformen: een zwarte kuit broek en rood-wit gestreepte blouse. Net als Cor de Haan had ook de dirigent van 'Halle lujah' Jan Quintus Zwart - een zoon van de bekende Willem Hendrik Zwart, zijn koor (en het orkest) volledig in de hand. Tussen twee haakjes: Jan Quintus Zwart is ook de dirigent van het Hollandkoor, dat al enkele malen met honderden zangers naar Israël is geweest om zijn verbondenheid met Israël tot uitdrukking te brengen. Het is destijds opgericht door Arie Pronk, de vroeg overle den voorganger van Cor de Haan. Onder de aanwezigen zagen we de weduwe van Arie Pronk met haar stokoude moeder. Mevrouw Dubbeld, erelid van Deo Cantemus. Vóórdat het introïtus: 'Into my heart' door het koor werd gezongen, hieven de koren en de andere aanwezigen het 'Ere zij aan God de Vader' aan Mariëtte Oelderik, de nog jonge sopraan, trad deze avond voor de eer ste keer op in het 'Vader vol van vrees en schaamte', waar zij alleen en samen met het koor haar mooie stem liet horen. Ze zou nog verschillende malen op het podium verschij nen. André de Jager had in zijn orkestbewerking van 'Op reis naar de toekomst' van W.H. Doane het zeer toepasselijke 'Wat de toe komst brengen moge' verwerkt. De dirigent van de Urkers had kennelijk alle aandacht besteed aan de uitspraak van de zangers. De tekst van de liederen was letterlijk te ver staan. In de liederen 'Volgen' van L.Lowry en 'De boodschap van Jezus' van Jan Zwa- nepol kwamen de dwarsfluit en hobo uit het orkest heel goed tot hun recht. André van Vhet had de zwanenzang 'Eens was ik een vreemdeling voor God en mijn hart' van Robert Murray MacCheyne op muziek gezet. Het werd door de Urkers op een indrukwekkende wijze gezongen. Magis traal was het slot: 'Glorie aan het Lam. Amen'. Ook het lied van de zee. Psalm 107, werd door de vissers op ontroerende wijze gezongen. Vooral het slotlied klonk mach tig. De man aan de vleugel had in het geheel een levend aandeel. Mooi klonk het 'Alleluia' uit 'Excultate Jubilate' van Mozart uit de mond van Ariët- te, daarin begeleid door het orkest. 'Look at the World' werd afwisselend door de heren en dames van Deo Cantemus gezongen. Het werd heel mooi ingezet door orgel en piano. Aan het slot schalden de trompetten, waarna het geluid langzaam afzwakte. Bij het altijd weer ontroerende 'Blijf bij mij Heer' wer den, naast de koren, ook de aanwezigen in de zaal betrokken. Psalm 150 van César Franck werd door de beide koren gezongen. Mach tig! Jan Quintus Zwart bracht twee composities ter nagedachtenis aan zijn vader ten gehore: de bekende Fantasie over Psalm 25, waarbij 'Halleluja' vers 2 en alle aanwezigen vers 6 zongen; verder het wat minder bekende, rustig gezongen: 'In de hemel is het schoon!' Bij het 'Think on me' zette de sopraan in, vervolgens viel het koor neuriënd in. Lang zamerhand zwelde het koor aan en klonk de tegenstem van de soliste er bovenuit. Het concert werd beëindigd met 'Dank sei dh, Herr' van Handel, gezongen door de bei de koren. Daarbij was de welluidende stem van de sopraan meerdere malen te horen. Met het 'Ga heen in vrede', door allen gezongen, gingen de tahijke bezoekers weer huiswaarts. Alles bij elkaar: een concert dat niemand die er was, had willen missen. De Kerst-Doelenconcerten zijn op D.V. 8, 10, 15, 18 en 23 december 2003. Het vol gende concert 'Rotterdam zingt van Hem' vindt plaats op D.V. 24 april 2004. Aan dit concert zal medewerking worden verleend door het Urker Jong Mannenkoor 'Soli Deo Gloria' o.l.v. Jaap Kramer en de trompettis ten Arjan en Edith Kramer. Wie de kaarten nii bestelt (0186-616218) heeft straks de mooiste plaatsen! JvH Zaterdag 17 mei was de eerste selectie van Good Luck te gast bij Oranje Nassau uit Vlaardingen. De thtiiswedstrijd kon Good Luck moeihjk tot scoren komen tegen deze ploeg en ook nu zou het niet veel anders zijn. Beide ploegen staan bij de subtop en Good Luck probeert de tweede plaats vast te houden. Het begin was voor Oranje Nassau, maar door een snelle actie van Nico Overduin kwam Good Luck langs zij. Good Luck had een wat merkwaardige start. Basisspeelster Samantha Krijgsman arriveerde later, waar door Myma van Brussel (voor het eerst in de basis) haar plaats de eerste 12 minuten invul de. Vervolgens kwam Krijgsman toch het veld in. Toch was het de ploeg uit Vlaardin gen die de eerste helft domineerde. Het eer ste aanvalsvak van Good Luck had vrijwel niets te vertellen. Door goed verdedigend werk werd de schade in de eerste helft beperkt tot een 6-4 achterstand. In de tweede helft kwam Good Luck zeer goed uit de startblokken. Het scoorde vrij snel twee treffers en kwam zo naast de opponent. Op dat moment had de ploeg van coach Van Hooydonk door moeten drukken, want Oranje Nassau had toch een behoorhj- ke tik gekregen. Het doelpunt bleef na vele aanvallen uit en viel, zoals altijd, aan de andere kant. Twee maal om precies te zijn. Met nog zo'n 20 minuten op de klok kwam Britt Abbas het veld in voor Marielle de Looze. Het eerste aanvalsvak ging wat beter draaien. Er stond een verschil van drie op het scorebord. Met nog circa 5 minuten op de klok trof Britt Abbas vanuit een vrije bal doel. Niet veel later waren het Arjan Zon dervan vanuit een rebound en Jan-Willem de Vos, die na aangeven van Heidi Kamerling, de stand gelijk konden trekken. Good Luck speelde de wedstrijd uit en had nog kans op de overwinning, maar was al dolblij met het behaalde punt. Doelpunten Good Luck: Jan-Willem de Vos (3), Arjan Zondervan (3), Britt Abbas (1), Heidi Kamerling (1), Marielle de Looze (I) en Nico Overduin (1). Afgelopen zaterdag heeft de HV 'Krammer' bij redehjk goed weer een wedstrijd gevist in het havenkanaal van Middelharnis. De vang sten waren niet echt groot. Toch wisten som migen zich wel te onderscheiden van de rest, hetgeen de volgende uitslag opleverde: 1. J. W. Baars1880 gram 2. C. v.d. Welle900 gram 3. W. Ton520 gram 4. M. H. Baan160 gram 5. H. Bruinsma140 gram 5. G. W.T Baan140 gram 7. T. v.d.Poel120 gram 8. M. WesselsO gram 8. M. TaaieO gram 8. P. van HeestO gram De volgende wedstrijd wordt gevist op 31 mei, in het Zuiderdiep. Mensen met psychische problemen krijgen aandacht en hulp. En terecht! Maar is er voor hun familieleden en/of vrienden ook aan dacht? Kunnen zij met anderen over hun gevoelens praten? Gevoelens van schuld, schaamte en machteloosheid. Je voelt je zo vaak alleen staan. Op de praatgroep van de interkerkelijke werkgroep 'In perspectief merk je datje niet alleen bent, maar datje de thuisproblemen kunt delen met lotgenoten. Heeft u in deze krant de berichtjes van 'In Perspectief al wel vaak gelezeti; maar durf de u toch geen stap te zetten^Doe het dan nu eens. ,..- Bel naar naevröiïw van Kampenhout, tel, (0187)'6Ö2950), en kom morgenavond naar de praatgroep. Niet alleen in het middelbaar onderwijs wordt op dit moment door veel kandidaten examen gedaan, ook bij de verschillende muziekopleidingen op Goeree Overflakkee is de laatste weken hard gestudeerd om het felbegeerde papiertje te behalen. Want ook al betreft het hier voor de leerUngen de uit oefening van hun hobby, de opleiding wordt door leerlingen en docenten zeer serieus genomen. De drie samenwerkende opleidingen voor harmonie, fanfare en brassband op Goeree- Overflakkee: Stichting Muziekonderwijs Oostflakkee, Regionale Muziekschool Goe ree Overflakkee en Muziekschool De Del tastreek, organiseren hun examens in de laat ste week van mei. Ruim 20 leeriingen zullen examen doen op A, B, C of D-niveau. Een spannende tijd voor de leeriingen, die allen hd zijn van een muziekvereniging die bij één van de opleidingsorganisaties is aan gesloten. De eisen die aan de examenkandidaten wor den gesteld, zijn opgesteld door de Inspectie Kunstzinnige Vorming van het Ministerie en hggen op een zeer hoog niveau. Dat betekent dat ook de prestaties van de - veelal jonge - muzikanten respect afdwingen. Het theorie-examen wordt gelijktijdig met de gehooroefeningen schriftelijk afgeno men, maar voor de ptraktijkexamens zullen enkele examencommissies de instrumentale prestaties van de leerlingen beoordelen. Aan het eind van de examenweek, op zaterdag 24 mei, staat een officiële diploma-uitreiking op het programma, waar naast de familie van de kandidaten iedereen van harte welkom is. Voorafgaand aan de uitreiking zullen ver schillende kandidaten enkele van hun exa menstukken nog eens ten gehore brengen. De diploma-uitreiking wordt gehouden van 16.30 uur tot 17.00 uur in de grote zaal van het Diekhuus aan het Beneden Zandpad te Middelharnis. Daar zal de wethouder van de gemeente Oostflakkee de diploma's uitrei ken. U bent van harte welkom.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 2