De feestdag van 'De Klup' Il 1^ f w kin NieU-w-S ui( De t>iereiis(ee Port Zélande in een nieuw jasje gestolcen Mentocht over Kop van Goeree Bingo SVIK Bachconcert in Hervormde Kerk te Sommelsdijk ElllünDBl4niEUW5 31e Ouddorpse Avonddriedaagse Sublieme techniek, .,.ga voor een Basebalpet www.ianvandijk.nl Autobedrijf Jan van Dijk Brieile Nieuwe clubkampioen bij Burning Rubber te Ooitgensplaat •Ji^ f» 9 Voorspeelavond Muziekschool Goeree-Overflakkee Vrolijke kleuren en kindvriendelijkheid geven vakantiepark bijzondere uitstraling Kindvriendelijk Avonturenpark VRIJDAG 16 MEI 2003 Hernesseroord, Salem, Refugium en Sjaloom. Op Zaterdag 3 Mei halfaeht in de morgen, met de slaap nog in de ogen maar met een brede lach op het gezicht stonden de leden van stichting 'de Klup' op de bussen van Mijnders en de rolstoelbusjes van De Vlieger te wachten. Eindelijk was het zover, nog even en dan zou de feestdag i.v.m. het 15 jarig bestaan van 'De Klup' beginnen. Veel leden hadden hier al weken naar uitgekeken, de hele dag uit met alles erop en eraan met als hoofdbe stemming het Dolfinarium in Harderwijk. Verschillende deelnemers hadden zelfs van de spanning de slaap maar slecht kunnen vatten. Zou het wel droog blijven... en zou het zon netje nog gaan schijnen? Het waaide nog erg hard en de temperatuur vroeg om een lekker dik jack. Maar eenmaal in de bussen zat de stemming er algauw in, iedereen een gele deelnemers- kaart om de nek en als verrassing een prach tige gele basebalpet met het logo van 'De Klup' erop. In Oude Tonge was het verzamelpunt van de bussen en tevens het opstappunt van de bewoners uit de Doelenstraat. Zo ging men in Oude Tonge rond kwart over acht einde lijk op weg, 67 deelnemers met een verstan delijke handicap vergezeld van 28 vrijwiUi- gers die er ook duidelijk zin in hadden, ondanks het gegeven dat bijna iedere vrij williger een dagje rolstoelduwen in het voor uitzicht had. Zonder onderbreking ging de reis onder wis selende weersomstandigheden richting Har derwijk, waar men rond kwart over tien arri veerde. Ter plekke werden de vrijwilligers, (die voor deze dag waren omgedoopt tot gas tvrouwen en gastheren) voorzien van twee of meer deelnemers om daarna het Dolfina riumterrein te gaan verkennen. Het restau rant en de toiletten waren voor de meeste gele petjes het eerste rustpunt van deze dag. Het was een erg leuk gezicht om die hele stroom gele petjes dezelfde kant op te zien gaan. En achteraf gezien nog handig ook, men was duidelijk herkenbaar. Maar nu even verder over het restaurant, lekker even een kopje koffie met iets lekkers erbij en even ontspannen totdat.... met een enorme knal de rust in het restaurant danig werd verstoord. Wat gebeurde daar nouEen van de leden, zittend in een splinternieuwe rolstoel zat er een beetje scheefgezakt bij, de linker band van haar rolstoel was letterlijk uit elkaar gespat, waarschijnlijk te hard opge pompt geweest. Plakken was niet meer mogelijk, maar men kon gelukkig nog een vervangende rolstoel lenen. Na deze schrik toog men bijna voltallig naar de grote Dolfinariumkoepel om plaats te nemen op de tribune waar men getuige was van een prachtige show met dolfijnen, die extra hun best deden toen ze zoveel gele pet jes zagen. Met rolstoelen mag je altijd vooraan zitten, dat is best leuk want je ziet alles van dicht bij. Het enige nadeel is datje ook erg nat kan worden (ondanks de zeiltjes die speciaal voor dit doel over de knieën worden gelegd) zoals enkele deelnemers dit ondervonden. Na deze show ging het massaal naar het Parelrestaurant, waar een grandioos goed voorziene lunch klaarstond en dat liet men zich ook goed smaken. Hierna toog iedereen naar de robben, de zeeleeuwen en natuurlijk ook de dolfijnen buiten in de Lagune. Het weer werd ook wat beter zodat men heel wat kon zien van het buitengebeuren. Om kwart over vier was het verzamelen geblazen en kon men moe maar voldaan weer plaatsnemen in de bussen om op weg te gaan naar een restaurant in de buurt van Utrecht om daar onder het genot van een drankje van een heerlijk warm en koud buffet te genieten. De aanvoer van etenswaren was echter niet van die snelheid als in het Parekestaurant, maar iedereen kwam op den duur toch goed aan z'n trek ken. Vooral de heerlijke ijstaart, die in grote hoe veelheden werd aangevoerd, was een sma kelijke afsluiting van deze jubileumfeest dag, die gezien de aanwezige handicaps, door de inzet van zowel deelnemers als vrij willigers vrijwel zonder problemen is verlo pen. Want ook de terugreis naar Goeree Overflakkee en de diverse uitsstapplaatsen verliep zonder een enkel probleem. Voor bestuur, jubileumcommissie, vrijwilli gers en deelnemers een dag om met veel ple zier op terug te kijken. Het bestuur wilt dan ook graag vanaf deze plaats Touringcarbedrijf Mijnders Melissant en zorgvervoerder de Vlieger uit Oosterland en iedereen die op welke manier dan ook aan het welslagen van deze dag heeft meege werkt hartelijk danken. In het bijzonder de groep gastheren en gastvrouwen die deze dag met grote inzet hebben meegewerkt. Petje af! Wilt u na het lezen van dit verslag nog een duit in het zakje doen van onze zeer lege stichtingskas, dan kan dat op onze speciale jubileumrekening van de Rabobank: 3420.26.976 t.n.v. de penningmeester 'De Klup'te Middelhamis. Want dank zij uw financiële steun kunnen wij vrijetijdsbesteding organiseren voor een grote groep mensen met een verstandelijke handicap! Nu en in de toekomst! Sportvereniging 'De Kriekel' te Oud- dorp organiseert op 3, 4 en 5 juni de 31e Ouddorpse Avonddriedaagse. De wandelschoenen kunnen dus weer uit de kast! De voorbereidingen zijn nog in volle gang, maar op 3, 4 en 5 juni gaat men in Ouddorp weer 'aan de wandel'. Sportvereniging 'De Kriekel' organiseert op die dagen de 31e Ouddorpse Avonddrie daagse. ledere avond wordt er vanaf 19.00 uur gestart bij Sport- en zalencentrum 'Dorpstienden' in Ouddorp. De deelnemers lopen weer gevarieerde routes van 5 of 10 km door de prachtige natuur-, polder- en duingebieden van Ouddorp en omgeving. Waar nodig zijn er alternatieve routes voor wandelwagens, rolstoelers en hooikoorts patiënten. Op de laatste avond is een aantal mooie prijzen beschikbaar voor de leukst verklede wandelaars. Het thema voor dit jaar is 'Waterpret!' Zoals elk jaar worden de deelnemers deze laatste avond weer met Op 22 mei zal in de Victoriahal te Dirksland een bingo worden georganiseerd door Stich ting SVIK. Er zullen acht ronden en één supertonde worden gespeeld. De Victoriahal aan de Philipshoofjesweg 57 te Dirksland opent haar deuren om 19.30 uur en de bingo start om 20.00 uur. Dit keer staat de Stichting garant voor een klinkend prijzenpakket, dus komt allemaal voor een gezellige avcnd en wie weet voor een van de vele klinkende prijzen. muziek ingehaald. Hieraan wordt o.a. mee gewerkt door de drumband van Ouddorp die, zoals elk jaar, de stoet zal leiden. Inschrijven kan vooraf bij het VVV-kantoor in Ouddorp tegen een gereduceerde prijs van Euro 2,50 voor de jeugd t/m 12 jaar en Euro 3,50 voor deelnemers vanaf 13 jaar. Deze voorin schrijving is mogelijk t/m 3 juni. Natuurlijk kan er ook op de eerste avond worden inge schreven. Het inschrijfgeld bedraagt dan Euro 3,00 voor de jeugd t/m 12 jaar en Euro 4,00 voor deelnemers vanaf 13 jaar. Dus, graag tot ziens bij de start op 3,4 en 5 juni in 'wandelend' Ouddorp. HONDA Slagveld 19, 3231 AN Brieile Telefoon: 0181 - 41 37 77 Telefax: 0181 - 41 34 45 E-mail: info@janvandijk.nl Dinsdagavond 6 mei werd het jaarlijkse clubkampioenschap gehouden bij Burning Rubber te Ooitgensplaat. Deze happening werd gespeeld in 't Centrum aan de van Weelstraat te Ooitgensplaat, de thuisbasis van de tafeltennisvereniging. Dit clubkam pioenschap was dan tevens de afsluiting van het seizoen 2002-2003. Alle leden deden mee en werden ingedeeld in vier poules. De twee hoogste in de poule kwamen daarmee in de kruisfinales. Zodoende ontstonden er bijzonder pittige partijtjes. In groep A kwa men Frans Braber en Sam van der Welle boven drijven en in groep B waren dat John Freen en Jan Neels, terwijl in groep C Arjan van Dijk en Wit Tiggelman de kop van de poule vormden. In de laatste groep waren dat Wil Thoonen en Bert de Bruin voor groep D. Voor de halve finales melden zich voorts vier spelers aan, namelijk Frans, John, Arjan en Wil. Het ging er hard aan toe in deze hal ve finale. Frans hield John achter zich en Wil deed dit met Arjan. Zodoende zou de finale gespeeld worden door Frans en Wil. In een zeer spannende wedstrijd won Wil nipt van Frans, maar hij moest daarvoor wel tot het alleruiterste gaan. Dus Wil Thoonen is de nieuwe clubkampioen van Burning Rubber. Hij kreeg de wisselbeker uitgereikt en deze mag weer een jaar in zijn prijzenkast blijven staan. In de troostfinale won Arjan nog net even van John, zodat Arjan daarmee de der de plaats bezet. Al met al een waardige afsluiting van een geweldig seizoen. I t Ja, ja... het OJW draait morgenavond een klapper van een fihn. Pearl Harbor met Ben Affleck in de hoofdrol. Een hele mooie film, die je absoluut gezien moet hebben. Dus... tot morgen dan! We begiimen i.v.m de leng te van de film iets eerder. De Hoeksteen is om 19.00 open en we starten om 19.30. De kosten zijn 1 Euro. Allemaal van harte wel kom. Het OJW i& i& i& HOEKSCHE WAARD Nog een paar weken en dan breekt STICHTING weer het kittenseizoen aan en daarom DIERENBELANG weer een pagina vol volwassen katten. Wy weten uit ervaring dat als er kit tens zijn de grotere katten niet meer bekeken worden, iedereen wil een kit ten, maar ook een oudere kat heeft zijn charme. Hij of zij heeft het alle maal al gezien en meegemaakt, en is al een echte persoonlijkheid. Daarom weer een aantal volwassen katten die graag een nieuwe baas willen hebben. Six, een cyperse poes van ruim 8 jaar, lief voor kinderen, maar niet gewend aan honden. Zij zal eerst wat afwachtend zijn en daarna naar haar nieuwe baas toekomen. Goofy, een zwarte kat van ruim 8 jaar, een echte kroelkat, komt graag op schoot en is gewend om buiten te komen. Goofy is vriendelijk voor kidneren en niet gewend aan honden. Bowie en Zowie, alle bei cypers, ruim 6 jaar, lieve katten komen samen graag op schoot zitten. Zij komen bui ten, zijn lief voor kinde ren en niet gewend aan honden. Zij willen graag samen een nieu we baas. Frans, een rode kat van 3 jaar, lief voor kinderen, lief voor honden, hef voor andere katten en een echte kroeUcat, graag op schoot. Frans gaat graag naar buiten als het lekker weer is, anders blijft hij liever biiuien. Anny is cypers-wit, een zwerfpoes van onge veer 3 jaar. Zij is lief voor andere katten, komt graag buiten en zij zal in het begin wat afwachtend zijn. Sien is een schildpadkleurige poes van ruim 3 jaar. Zij is hef, komt graag op schoot en is een beetje bang voor kinderen, andere katten en honden. Sien blijft graag in huis. Doms is een zwart-witte kat van bijna 2 jaar. Het is een vondeling en wij weten weinig over hem. Snoopy is een schildpadkleurige poes van bijna 13 jaar. Zij lust het liefste Whiskas met vissmaak. Zij is hef, maar een beetje bang, daar om blijft zij graag in huis. Voor haar graag een nieuwe baas, zonder kleine kinderen, en liever geen huisdieren. Gizmo is ook een schildpadkleurige poes van ruim 7 jaar. Zij komt graag buiten en gaat graag haar gangetje. Zij heeft er een hekel aan om opgetild te worden. Voor haar graag een rustig gezin. U ziet het, er is keus genoeg. Komt u gewoon eens kijken in De Die- renstee, Groene Kruisweg 14a te Numansdorp, tel. (0186) 655150. Onze openingstijden: maandag t/m zaterdag vanaf 11.00 tot 16.00 uur. MIDDELHARNIS/ SOMMELSDIJK Uitslagen na- competitie 'DenkenZef In de door Denk en Zet georga niseerde competitie springt één uitslag onmiddellijk in het oog: De knappe prestatie die Du Pree leverde door bij Van der Veer (de tweede man van Denk en Zet) een remi se af te dwingen. Met iets meer geluk zou hij zelfs gewonnen hebben. Jammer dat Goede- gebuur, die een schijf voorstond, op een gegeven moment in de fout ging en verloor. Lodder dacht tegen Wolfert een mooie slag- zet uit te voeren, maar hij verkeek zich, en ook hij verloor. De uitslagen waren: J. Visbeen-M. Goedegebuur3-0 J. Lodder-D. Wolfert0-3 J. van Hoorn - J. Koppelman3-0 J.A. Dekker - J. Jordaan3-0 A. Doom - H. Bijdevate3-0 A. Verolme - R. Jacobs3-0 fV^..v.d. Veer-B. du Pree1-1 M. Prins J.A. Nipius3-0 Belangstellenden die eens een kijkje willen komen nemen, zijn hartelijk welkom. ledere maandagavond in de Staver (bij de ingang rechts), om kwart voor acht. Het eerstvolgende concert in de serie Bach- concerten (alweer het 28e!) van musicus Paul Kieviet zal zaterdag 17 mei, om 20.00 uur plaatsvinden in de Hervormde Kerk van Sommelsdijk. Machteld Alderliesten-Kieviet uit Beusi- chem en Maria Kieviet uit Rotterdam, alle bei afkomstig van Middelhamis, concerte ren op respectievelijk blokfluit en viool. Centraal in het programma staan dan ook enkele van Bachs fraaiste solo- en triosona tes: die in G (BWV 1035) en die in G (Bwv 1039). Daarnaast de zesde triosonate voor orgel (BWV 530) in een bewerking voor fluit en orgel. Het geheel wordt omlijst door enkele orgel- werken, die het op het Meere-orgel in deze kerk goed 'doen': het Preludium in a (BWV 569), het Vivaldi-concerto in d (Bwv 596) en twee fraaie koralen: "Von Gott willich nicht lassen" (BWV 658) en "Wenn wir in höchsten Noten sein" (BWV 641). Als u iets meer wilt weten over het concert programma, kunt u het 'Eilanden Nieuws' van j.l. vrijdag er nog op nalezen: daarin stond een beknopte toelichting. Op de foto ziet u het door Martin Butter ambachtelijk gebouwde spinet, dat tijdens het concert wordt bespeeld; als u belangstel ling hebt kunt u het na het concert van dicht bij bekijken, evenals het Meere-orgel. Voor dit concert met deze muziek (van de allerhoogste plank) bent u bij deze van harte uitgenodigd! De Rijvereniging 'Beatrix" te Oude Tonge organiseert een mentocht in één van de mooiste gebieden van Nederland. Op 29 mei 2003, hemelvaartsdag, wordt over de Kop van Goeree een tocht gemaakt van ca. 40 km. Om 11.00 uur wordt vertrokken vanaf het parkeerterrein Restaurant Expo Haringvhet, waar u eerst hartelijk wordt ont vangen en voorzien van een kopje koffie/thee met een bolus. Tijdens de tocht worden 2 stops ingelast. De eerste zal een picknickstop zijn, waarvoor u zelf eten mee moet nemen. De tweede stop is een sherry- stop, die door de rijvereniging wordt ver zorgd. De deelnamekosten voor deze tocht bedragen 5 euro per persoon. Iedereen kan inschrijven tot uiterlijk 22 mei a.s. Houdt u er rekening mee dat uw paard een goede con ditie moet hebben en dat het beslag ook in orde is: onderweg een ijzer verliezen is niet leuk.U kunt zich aanmelden bij Rita Buys, Plutolaan 44, 3255 TL Oude Tonge, tel/fax: 0187-642629, mobile telefoon: 06- 55951240. Op vrijdag 16 mei, aanvang 19.30 uur, tre den dwarsfluitisten en gitaristen van de muziekschool voor het voetlicht in de grote zaal van het Diekhuus, Beneden Zandpad 7 te Middelhamis. De toegang is gratis en iedereen is weer hartelijk welkom. De docenten CeciHa Mc.CoU (dwarsfluit) en Leo Verkerk (gitaar) hebben een zeer aan trekkelijk programma samengesteld en met name vanuit de dwarsfluitafdeling spelen vooral de beginnende leerlingen. Deze groep siert zich met de toepasselijk naam 'De Pic- colino's' en ze zullen u verrassen met aller lei leuke meerstemmige kinderliedjes. Naast dit grote fluitensemble van wel drieëntwin tig kinderen kunt u ook genieten van de gitaarensembles en uiteraard ook van allerlei andere combinaties en solistische optredens. Vooral de kinderen die volgend schooljaar willen starten met fluit- of gitaarlessen moe ten zeker nu al eens komen luisteren hoe het er op de muziekschool aan toe gaat en watje al kunt spelen als je nog maar kort les hebt. De leerlingen, docenten, directie en bestuur van de muziekschool hopen op een enthou siast publiek! OUDDORP - Voor wie vanaf de Brouwersdam een blik slaat op het vakantiebungalowpark Port Zélande is de metamorfose die het park de afgelopen maanden heeft ondergaan duidelijk zichtbaar. De vakantiebungalows langs het water zijn niet langer meer grauw en grijs, maar in vrolijke mediterrane kleuren geschilderd. Port Zélande is bezig met een ware gedaanteverwisseling, waarmee een bedrag van 25 miljoen euro is gemoeid. De transformatie in een bmisend, verzorgd en kindvriendelijk park heeft alles te maken met de overname van Center Pares en Grando- rado door het Franse concem Pierre Vacances. „Beide organisaties zijn samengevoegd. Vanwege de positieve naamsbekendheid van Center Pares is dit de naam gebleven waaron der verder wordt gewerkt,. In totaal vallen er nu 15 vakantieparken, niet alleen in Nederland maar ook in België en Duitsland, onder Cen ter Pares", vertelt regionaal directeur Erwin Dezeure. Alle parken worden volgens dezelfde maatstaven ingericht, beschikken over dezelfde basisvoorzieningen maar hebben ieder hun eigen speciali teit. Daarom zijn zij onderverdeeld in drie categorieën: original, daar onder vallen alle oorspronkelijke tien Center Pares parken, de Free Life parken die liggen in bosrijke gebieden en die zijn overgenomen van Grandorado, en tenslotte de Sea Spirit parken. Deze laatste cate gorie Ugt aan zee en bestaat slechts uit de vakantieparken Zandvoort en Port Zélande." Een rondgang op het vakantiebungalowpark, dat in totaal 27 hectare beslaat, geeft een goed beeld van alle aanpassingen. Direct valt de grote kindvriendelijkheid van het park op. Auto's worden geweerd, alleen op de wisseldagen is het mogeUjk het vakantiehuisje met de auto te bereiken. De portier is onverbiddeUjk, de auto's moeten bui ten het park op het - bewaakte - parkeerterrein worden gestald. Het gevolg van deze maatregel is dat kinderen veiUg en vrij kunnen rond lopen of rondrijden in skeltertjes en dat ook druk gebmik wordt gemaakt van de zogenaamde fietslocomotieven waarin het hele gezin past. Op diverse plaatsen zijn speelvoorzieningen geplaatst. Ook zijn er hier en daar speciale strandjes aangelegd waarop beachvoUeybal kan worden gespeeld.Het grote plein is voorzien van grote platanen en veranderd in een soort Franse onttnoetingsplaats, met een jeu de boules baan en gezellige bankjes rondom. De 716 vakantiebunga lows ademen, door hun zachtgroene, gele of lUa kleuren, dezelfde sfeer. Zij hebben niet alleen van buiten een grote schilderbeurt onder gaan, maar ook de binnenkant is opnieuw geverfd en van een gloed nieuw, eveneens mediterraan aandoend, interieur voorzien. De mar ket dome, de grote binnenhal, waarin zich het eveneens vernieuwde zwembad, de restaurantjes en de winkeltjes bevinden, is geheel in dezelfde kleuren geschilderd. Bovendien zijn er flink wat grote plan ten neergezet. Een gloednieuwe sprinklerinstallatie in het dak moet de brandveiligheid waarborgen. Huisarchitect Peter Westemdorp, die belast is met de nieuwe inrich ting, is bijzonder trots op het resultaat. „Behalve de prachtige voor zieningen waar je bij mooi weer van gebmik kunt maken, en de aan wezigheid hier in Port Zélande van de zee aan de ene kant en de Gre- velingen aan de andere, beschikt dit park bovendien over de laatste ontwückelingen op het gebied van de zogeheten 'adventure facto- De oude sporthal; ingericht in de sfeer van het Australische buitengebied. ries'. De voormalige sporthal is met behulp van allerlei oude.mate rialen, zoals het wrak van een vhegtuig, oude balken en lampen die gemaakt zijn van oude fietsvelgen, helemaal in de sfeer van het Aus tralische buitengebied ingericht Er kunnen allerlei activiteiten wor den beoefend, zoals squashen, darten, bowlen'met computeranima tie, biljarten, er is een computerhoek, er staat een groot podium met videoscherm voor speciale evenementen. Voor de kleintjes staat er een springkussen en is er zelfs een klein zandstrandje aangelegd waar lekker met zand en water kan worden gespeeld. Hoogtepunt vind ik zelf echter onze zeer bijzondere adventure midgetgolfbaan. Vooral het opzetten en uitwerken van deze baan vormden voor mij de kren ten uit de pap", vermeldt hij. Dat is te begrijpen, want inderdaad stelt deze midgetgolfbaan bijzondere eisen aan de speler. De baan is geba seerd op ideeën van de legendarische Australische midgetgolfspeler Nat Kelly, die voor zichzelf de ideale baan wilde bouwen. Met veel fantasie, die niet altijd strookte met de wetten van de zwaartekracht is een vrije versie van zijn baan op Port Zélande gerealiseerd. Zo ont moet een speler tijdens het spel bewegende olievaten, springt bij de 'kangaroo hop' de golfbal een flink eind de lucht in en moet er bij een ander parcours rekening worden gehouden met storende of juist hel pende windvlagen. Een ware avonturenbaan dus. Port Zélande blijft zowel ook in het verleden ook toegankelijk voor dagbezoek. Om een prijsidee te geven: een rondje adventure golf kost 7,50 euro per persoon, een dagkaart voor het zwembad 8,50 euro.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 7