€3S HOEK Gemeente Goedereede GROTE RESTANTEN VERKOOP Bankirai vlonderplanken heerlijke aardbeien PASFOTO'S ristenUTiie PvdA Zomerzangavond w een enthousiaste leerkracht groep 7 M. van den Boogert B.V. EIIKUDBt-HIEUWS Lekker en gezond! AANBIEDING: Petwjjl 14 wachP De wekelijkse rubriek waarin beurtelings de ellandelljke gemeenten 'fractiegewijs' hun mening geven. AANBIEDINGS PARTIJEN Nieuws van de H H H N H Wat gaat u eten? H Zaterdag: smakelijke kookdemonstratie H Lies en Beijke van der Velde H nr 3e: :x: 3e: 3c: 3e: ix: zat 3:: 13=: 3c: :s: rx: 3! dikte 21 mm, breedte 145 mm. Nooit was de aanschaf zó voordelig! Nu unieke Opel financiering: 3 jaar lang 0% rente De Opel dealers Knöps (Middel harnis), Akkerdaas (Noordgouwe) en De Jonge (Poortvliet) introduce ren in samenwerking met haar financieringsmaatschappij GMAC een unieke actie. Drie jaar lang wordt een renteloze lening aange boden op alle nieuwe Opel's Agila, Corsa, Astra en Tour. Ongeacht de uitvoering of motorkeuze. :H H H H H per meter Inclusief BTW IJzer-en Houthandel B.V. Ze zijn er weer! fam. B. den Baars G\l Dualisme door een liberale bril gezien Peuterspeelzaal Conclusie Peuterspeelzaal Koninginnedag Spreekuur Peuterspeelzaal Vragen aan het college Contaetavond Geïnteresseerd? Schrijf dan binnen 2 weken een brief aan: Z M. van den Boogert Handelsonderneming B.V. t.a.v. mevrouw S. Neele-Sperling; Postbus 34, 3253 ZG Ouddorp Woensdag 21 mei 8.30 - 18.00 uur Donderdag 22 mei 8.30 - 18.00 uur Vrijdag 23 mei 8.30 - 20.30 uur en Deze dagen gaan alle restanten, o.a. lingerie, nachtmode badkleding enz. enz. de deur uit tegen zeer grote kortingen ZATERDAG 24 mei 8.30 - 16.00 uur: de grote finale 80% korting op laatste j-estanten lëxtielhuis MODERN PAGINA 4 VRIJDAG 16 MEI 2003 GOEREE- OVERFLAKKEE Vour de komende zonnige dagen volgt hier een zonnig recept; Crunchy Espresso. 2 kop pen sterke koppen koffie (bij voorkeur espresso), 3 koppen heet water, en 1 kop rietsuiker. Breng water, espresso en rietsui ker op een zacht vuur aan de kook tot de suiker is opgelost. Laat het mengsel gedurende 3 minuten zachtjes inkoken. Giet het afgekoelde mengsel in een bak en plaats deze gedurende 3 uur in de vriezer. Prak het dan fijn met een vork en laat het nog eens 3 uur opvriezen. Kort voor het opdienen uit de diepvries halen zodat het ijs eenvoudig is te schrapen (crunchy). Deze ingrediënten zijn te koop bij de Wereldwinkel, aan het Spuiplein (achter de Winkeldiek) in Middelharnis, ên zij zijn open op vrijdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur, en op zaterdag van 09,00 uur tot 17.00 uur. STELLENDAM - De Chr. Mannenkoren 'Door Eendracht Verbonden' uit Stellendam en 'Jubilate Deo' uit Ouddorp verzorgen op zaterdag 31 mei een zomerzangavond in de Ned. Herv. Kerk te Stellendam. De koren, die onder leiding van dirigenten Corné de Geus en Jan Bezuijen staan, zullen afzonder lijk en gezamenlijk enige liederen ten geho re brengen. Naast koorzang zal er ook gele genheid zijn voor samenzang. Het orgel zal bespeeld worden door Marian van Oosten brugge. Ds W. L. Smelt zal een meditatie verzorgen. De avond is vrij toegankelijk. Er zal een collecte worden gehouden die bestemd zal zijn voor de Speel- en bele- vingstuin 'de Regenboog' in Middelharnis. De aanvang van deze avond is om 19.30 uur. De kerk gaat om 19.00 uur open. H Peuterdijk 59, HERKINGÊN. Tel. (0187)66 9317 H Met de modellen van Opel wordt autorijden weer een groot plezier en dankzij de rijke uit rusting bent u van alle comfort voorzien. Bovendien kunt u nu voor een beperkt maandbedrag rijden in een gloednieuwe Opel. Zonder rentekosten! Het aanbod van het jaar. Tot en met 10 juni a.s. zijn de Agila, Corsa, Astra en Tour leverbaar bij uw regio nale Opel dealers met het bijzonder scheipe financieringsaanbod. De gratis Opel finan ciering is gebaseerd op een renteloos krediet van maximaal 15.000 euro. De enige voor waarde is een aanbetaling van minimaal 25 procent, waarna de klant gedurende 3 jaar in vaste maandelijkse termijnen de nieuwe auto afbetaalt, zonder ook maar één cent rente te betalen. U laat bijvoorbeeld uw oog vallen op de Agi la Njoy, het meest populaire Agila model, voorzien van onder andere standaard elektri sche ramen, centrale deurvergrendeling met afstandsbediening en de 1.2-16V benzine- krachtbron. Die kost - zonder afleverings- kosten en extra opties - precies 11.595,-. U maakt daarbij gebruik van het gratis financie ringsaanbod. De enige voorwaarde is een aanbetaling van minimaal 25% van de aan schafwaarde, in dit geval dus 2.898,75. Uw huidige auto is bijvoorbeeld nog 3.000,= waard, dus na inruil is de aanbetaling gere geld. Het resterende bedrag ad 8.595,- kunt u via uw Opel dealer financieren. Vergelijk baar dus met een lening bij de bank maar zónder dat u rente hoeft te betalen. Over drie jaar betaalt u dus maandelijks 238,75 zodat na een periode van 36 maanden de auto vol ledig is betaald. En al die tijd hoeft u geen cent rente te betalen. Een voudig, gemakkelijk en betrouw baar. Voor een verdere kennismaking met de diverse Opel modellen nodi gen de Opeldealers u uit voor een bezoek aan hun showrooms. En natuurlijk kunt u ook de sleutels krijgen voor een overtuigende proefrit om vervolgens zelf te erva ren wat Opel bedoelt met haar slo gan 'autorijden met plezier'. En mocht u niet ge?nteresseerd zijn in een financiering, dan hebben de dealers tal van andere interessante aanbiedingen. Vraag naar de voor waarden en laat u zich vrijblijvend voorlichten door de verkoopadvi seurs. NU van 3,95 voor Hazersweg 27a, OUDDORP Tel. (0187)68 1 Noorddijk 2 3248 LH Melissant Tel. (0187) 60 15 23 Fractiegewijs Wij hebben als uw raad jl. 24 april een beleids regel vastgesteld, naar aanleiding van een wetswijziging die voorziet in een andere wijze van omgaan met een Artikel 19 procedure. Art. 19 in de Wet Ruimtelijke Ordening zegt, dat er vrijstelling verleend kan worden via dit wetsartikel om af te wijken van de voorschrif ten in een bestemmingsplan. Wat is er veranderd? Voorheen ging deze procedure via de provin cie, maar nu is bij wet geregeld dat deze proce dure afgehandeld kan worden door B&W. Wat betekent dit voor u als belanghebbende? Er is bijvoorbeeld een verruiming mogelijk in de bouwplannen die u denkt te gaan doen en de lijnen zijn korter gemaakt om deze plannen van de grond te krijgen met medewerking van de gemeente. Zonder deze beleidsuitgangspunten zou er een smaak van willekeur kunnen ontstaan, wat hiermee ondervangen wordt. Natuurlijk zijn er criteria bij het wel of niet toe staan van wijzigingen, selectief wil ik er wat benoemen: Onder andere de ruimtelijke visuele uitstraling: Welke bouwvorm markeert uw wijk, wat zijn de gevolgen voor de omgeving, etc. U heeft als burgers van de gemeente de moge lijkheid gehad vanaf 3 februari 2003 vier weken lang uw schriftelijke reacties in te die nen. Daar is geen gebruik van gemaakt. U begrijpt dat wij als raad op 24 april jl. met een gerust hart deze beleidsregel hebben vastge steld, wetende dat het uw goedkeuring weg draagt. Het wil dus niet zeggen dat wij, als Christenu nie, de ontwikkelingen niet nauwlettend zullen volgen! Vooral als we weten dat er onder deze nieuwe beleidsregel een komend beeldkwali teitsplan wordt gelegd, wat zou kunnen bete kenen: Verruiming met handboeien om. U hoort van ons! C. Moerkerk Fractie ChristenUnie g.moerkerk@gofree.nl Gemeente Goedereede De Vereniging voor Gereformeerd Basisonderwijs te Middelharnis vraagt in verband met de groei van het aantal leerlingen met Ingang van het nieuwe schooljaar 2003-2004 voor de Bosseschool: (wtf 1,000) De Bosseschool is een open, eigentijdse Christelijke scfiool waar iedereen welkom is die de grondslag van de sctiool respecteert. De school telt op dit moment ongeveer 350 leerlingen verdeeld over 14 groepen en groeit nog steeds. We werken met een jaarklassen systeem waarbinnen vjb o.a. met contractwerk en meerdaagse taken inspelen op niveau verschillen tussen leerlingen. We zijn vorig schooljaar begonnen in een gloednieuw prachtig gebouw. De Bosseschool staat in Middelharnis, de centrumgemeente van ons mooie eiland Goeree-Overflakkee. Het betreft een structurele baan, omdat de school naar verwachting verder zal groeien. Lijkt het jou wat om aan het werk te gaan in een prettig team en een nieuw schoolgebouw In een parallelgroep 7? Solliciteer en we gaan met jou in gesprek of wij bij elkaar passen. Voor een baan op de Bosseschool wordt van jou verwacht dat je mee levend lid bent van een Prot. Chr. Kerk (-genootschap) en dat jij je In teamverband wilt inzetten om gestalte te geven aan Christelijke basis en de ontwikkeling van het onderwijs op de Bosseschool. Van ons mag je verwachten dat we jou opvangen in je nieuwe baan, zodat jij je bij ons snel thuis zult voelen. Wil je meer weten, neem dan contact op met Bert Kraaijenbrink, directeur, tel. 0187-484881 (school) of 0187-491615 (thuis) of Adri Trommel, adj. directeur, tel, 0187-681311 (thuis). Sollicitatiebrieven zien we graag voor 24 mei a.s. tegemoet, gericht aan de secretaris van de schoolvereniging: mevr. Els Schreuders, p/a Postbus 92, 3240 AB Middelharnis. ■i^ In de Gemeente Goe dereede werkt men reeds vanaf het eerste moment dat het inge steld werd met het dualisme. Op zich was het een uitdaging waarin alle partijen met een enthousiasme aan zijn begonnen maar gedurende de periode dat wij hiermee bezig zijn begint het monistische systeem er wederom in te sluipen alhoewel de partijen die hierop worden aangesproken het tegendeel beweren. Vanuit onze visie is het dualistische systeem inge voerd om in de eerste plaats de burger dichter bij de politiek te brengen. Als wij, politici, niet oppas sen dan zal er van dit hoofdstreven niet veel terecht komen daar in de huidige politieke situatie in Goedereede de kloof eerder groter dan kleiner wordt gemaakt. Eén van de oorzaken ligt bij de transparantie van het besturen. Wat hiermede bedoeld wordt is dat de burger en hun vertegenwoordigers duidelijk en op tijd geïn formeerd worden omtrent datgene wat er zich binnen gemeenteland afspeelt. Bedoeld wordt hiermede de informatieplicht van de bestuurders richting Raad en vervolgens rich ting openbaarheid (burgers). Vaak worden er op bestuurlijk terrein besluiten genomen die, via omwegen of lekken, bij de bur gers terecht komen terwijl op dat moment de informatie rechtstreeks vanuit het bestuur aan de raad diende te komen. Het bestuur zou meer moeten denken aan de informatieplicht die het heeft. Het College heeft gemeld een evaluatie te houden van hun eerste tijd als dualistisch Colle ge en het lijkt ons zinvol dat zij dit aspect eens onder de loep gaat houden. Veivolgend op het voorgaande is er in de Com missie Publiekzaken de peuterspeelzaal aan de orde geweest. Op zich is het hard noodzakelijk dat de gewenste uitbreiding er moet komen. Echter de manier waarop het huidige voorstel tot stand is gekomen vereist naar betrokkenen wel enige duidelijkheid naar buiten. Het gaat hier om een tijdelijke aanpassing in afwachting van een permanente oplossing. Achteraf had de op dit moment aangevoerde oplossing op een veel eerder stadium ter sprake kunnen komen en dan had de discussie die er nu op gevolgd is voldoende tijd gehad om in alle zui verheid gevoerd te worden met alle eventuele alternatieven erbij. Er wordt gesuggereerd dat er op geruchten geadvi seerd wordt richting bestuurders maar men ver geet dat juist vanuit bestuurlijke zijde de aankoop van de als alternatieve naar voren geschoven tijde lijke locatie (het oude postkantoor) aan de raads leden is bevestigd. Als de meerderheid van de commissie dan veivol- gens deze locatie als alternatieve locatie wil advise ren, waarbij naar inschatting veel geld en tijd bespaard zou kunnen worden, wordt ineens de suggestie gewekt dat alles wel eens in het nadeel van de peuterspeelzaal zou werken. Onze mening is dat er met een beetje goede wil, met deze optie op tijd de peuterspeelzaal een dienst bewezen kan worden. Naar onze mening hadden de bestuurders in een eerder stadium de raad moeten informeren omtrent de plannen hieromtrent. Men wist dat de Raad hierover zijn goedkeuring diende uit te spre ken. Fractie WD Goedereede H. v.d. Meer Tel. 689922 E.P. Mastenbroek Tel. 681800 Het is al geruime tijd bekend dat de Peuterspeel zaal in Ouddorp te klein is voor het aantal peuters die hier gebruik van willen maken. In de onlangs gehouden vergadering van de commissie Publiek zaken kwam dan ook het voorstel van B&W aan de orde om over te gaan tot de aankoop van een noodvoorziening voor de Peuterspeelzaal te Oud dorp voor een bedrag van ruim 125,000 euro. Ook de SGP erkent het probleem rondom de voorziening voor deze peuters. In het verkiezings programma heeft de SGP duidelijk aangegeven dat ontwikkelingsachterstanden op de peuterspeelzaal vroegtijdig kunnen worden ontdekt, zodat de nodige aandacht hieraan kan worden besteed. Dit houdt niet in dat de SGP afgestapt is van het idee dat de opvoeding van de kinderen in huiselijke kring dient te gebeuren. De Peuterspeelzaal is bij uitstek geschikt om peuters vroegtijdig in contact te laten komen met hun leeftijdgenootjes. Ten tijde dat ons deze stukken bereikte, bleek dat ook de onderhandelingen voor de aankoop van het oude postkantoor in Ouddorp in een dusda nig stadium was. dat men tot aankoop zou kun nen overgaan (als de gemeenteraad dit wil). Omdat het een tijdelijke voorziening is voor de Peuterspeelzaal, ziet de SGP graag een onderzoek naar de mogelijkheden voor een dergelijke zaal in dit gebouw, alvorens een beslissing te nemen over het voorstel van het college van B&W, Dit zou kunnen betekenen dat de investeringskosten veel lager zijn. Immers, de uitkeringen die de gemeente vanuit het rijk ontvangt, zullen gezien de bezuinigingen op landelijk niveau, lager wor den. Investeringen dienen zorgvuldig tegen het licht te worden gehouden. Uiteraard dient er snel een definitieve oplossing te komen voor de Peu terspeelzaal. De SGP spreekt de wens uit, dat een en ander snel ter hand wordt genomen, zodat dit niet tot grote vertraging leidt, In dezelfde vergadering is door de SGP aandacht gevraagd voor de overlast die door diverse bur gers, met name in Ouddorp is ondervonden op Koninginnedag door rondrijdende brommers. De SGP pleitte eivoor dat burgers in de toekomst niet meer geconfronteerd worden met deze overlast. Inmiddels blijkt dat diverse burgers middels brie ven, bij de gemeente en politie, voor deze proble matiek aandacht hebben gevraagd. De fractie van de SGP te Goedereede stelt zich graag open voor ideeën en suggesties. Burgers die met de fractie van gedachten willen wisselen over het gemeentelijk beleid zijn daarom van harte wel kom. Nu er spreekuur in Ouddorp en Goedereede is gehouden, zullen we dit ook doen in Stellen dam en wel op maandag 19 mei van 19.30-20.30 uur in het verenigingsgebouw 'Haegse Huus', Haagsestraat 4a te Stellendam. Iedereen is van harte welkom! SGP GOEDEREEDE B.L. NOORTHOEK (fractievoorzitter) Tel. 0187-491343 Website: www.sgp-goedereede.nl e-mail: fractie@sgp-goedereede.nl Tijdens de commissiever- ;adenng Publiekszaken van mei jl. is een voorstel behandeld inzake een tijde lijke voorziening voor de peuterspeelzaal in Oud dorp. Het voorstel ging over een noodgebouw voor maximaal vijfjaar, die bij de huidige peuter speelzaal zou worden geplaatst. De kosten van deze tijdelijke voorziening zouden 150.000 bedragen. De PvdA vindt dit voor maximaal vijfjaar gebruik een dure oplossing, temeer nog toen bekend werd dat het college in principe rond was met de aankoop van het voormalig post kantoor. Dit uiteraard na goedkeunng van de gemeenteraad. De PvdA is dan ook van mening dat eerst onderzocht moet worden of deze locatie niet (tijdelijk) geschikt gemaakt kan worden voor een peuterspeelzaal. Er is tenslotte ook nog meer ruimte m het oude postkantoor beschik baar dan in de beoogde noodvoorziening. En we kunnen gemeenschapsgeld maar §én keer goed uitgeven. Als uiteindelijk na onderzoek mocht blijken dat een en ander toch niet mogelijk zou zijn in het postkantoor, dan za! de PvdA voor de voorge stelde oplossing kiezen. Wat de uitkomst ook moge zijn: de PvdA laat de ouders met hun peuters echt niet in de kou staan. De fractie van de PvdA heeft de volgende vra gen aan het college gesteld over lopende zaken binnen onze gemeente: Graag verneemt de PvdA de stand van zaken over de ontwikkelingen rond de scholen in Stellendam. Graag hoort de PvdA wat de stand van zaken is over de bestuurlijke krachtenbundelingvan het openbaar onderzoek op Goeree-Overflakkee Klopt het dat het verkeerscirculatieplan Oud dorp op Cd-rom beschikbaar is? Zo ja, kan de raad hierover dan beschikken. Op de camping in Goedereede worden kavels grond met opstal te koop aangeboden. Is dit wettelijk toegestaan? De commissie Grondgebiedszaken heeft de eventuele planschadeproblematiek die zou kunnen ontstaan bij het realiseren van de cam ping van de heer Van der Vlugt besproken en het college gevraagd tot afspraken te komen met betrokkene. Heeft dit overleg plaatsgevon den? En wat is het resultaat? Graag verneemt de PvdA de stand van zaken over het plan van aanpak met betrekking tot het illegaal bewonen van zomerwoningen. Onlangs is een Arbeidsmarkt Journaal van het CWI verschenen. Hierin stond een artikel over de stijgende forse groei van de werkloosheid in Zuidwest Nederland, Ook Goeree Overflakkee heeft hiermee te maken. Zo was bijvoorbeeld het aantal niet-werkende werkzoekenden in 2001 in onze gemeente nog 64. In december 2002 was dit aantal opgelopen tot 214. een stijging van 234,4%. Hierdoor is nu 4,5% van de beroepsbevolking werkloos. Kijken we naar de werkloosheid op het gehele eiland dan zien we een stijging van 394 m 2001 naar 1129 in 2002, Is het college bereid dit probleem eilan- delijk te bespreken en naar mogelijke oplossin gen te zoeken, teneinde dit probleem tijdig het hoofd te bieden? De PvdA verwacht binnenkort hierover van het college antwoorden te ontvangen. De volgende contactavond van de PvdA vindt plaats op dinsdag 20 mei a.s. in verenigingsge bouw Oostdam in Goedereede. Wie iets op het hart heeft, of gewoon even kennis wil maken met de fractie, is van harte welkom om tussen 20.00 en 21.00 uur even langs te komen. DE PVDA-FRACTIE GOEDEREEDE Hofdijksweg 30 Postbus 34 3253 ZG Ouddorp Tel. (0187) 68 18 04 Fax (0187) 68 43 86 E-mail: verkoop@booaert.nl Kijk ook op: www.booaert.nl en www.ouddorp.com Wij zijn op zoek naar een enthousiaste collega, die verstand heeft van administratie en boekhouding, Ben jij (bijna) in het bezit van een MBO-diploma of een gelijkwaardige secretariële opleiding en op zoek naar een leuke afwisselende baan? Reageer dan snel! Wij vragen: Kennis van MS Office. Goede beheersing van de Nederlandse taal in woord en geschrift, Kennis van de Duitse taal is een pré. Flexibele instelling. Stressbestendig. Zelfstandig kunnen werken. Geen 9 tot 5 mentaliteit. Teamplayer. JÉÜi^ raadhuisstraat I 7 OUDDORP (0187) 68 12 03

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 4