Kievit VAN DIS Vereenvoudiging van regeling hulpmiddelen l Ouddorpse nieuwe l aardappelen ARENSMAN Cor Wagemaker marmer GRAF MONUxMENTl 1 't Stalletje! Jubilee Campaign NL in actie voor godsdienstvrijheid in Vietnam Waarden MOTORRIJDEN IS VAAK PLEZIER VOOR TWEE... BlliffiDaMniEUWü I 19-5-1978 19-5-2003 i fi Ome Jaap en lante Thea Jemen9\hail(e Menheer-Witte ü([.vandenHoel<;^ T. van den Hot(<;^AppeC Mariniis Huizer %üzabttfiMnanaHmztr-Sotttman, •i I JACOB WESTHOEVE ARENDJE HOKKE-VAN HALEN COR JORDAAN 'M.aritfi i' LEENDERT JACOB KURVINK MARRIGJE CORNELLS BAKELAAR-DEN OUDEN HARMKE VOLDERS-WOLFS I 't Stalletje heeft ze ween J Doré en Fheslander Ook voor al uw groente en fruit, tevens w^itte en groene asperges. uitvaartverzorging Telefoon (0187) 491396 Uitvaartverzorging 0187-601166 0181-488088 Snelle levertjdfn Jarenlange ervgting waarborgt kwöliteit en deskundig advies Baby op komst? Tijd voor kraamzorg! PAGINA 3 VRIJDAG 16 MEI 2003 FAMILIEBERICHTEN van harte gefeliciteerd met jullie I 25-jarig huwelijk! Nog vele jaren toegewenst van: Lenny en Roy Johnny en Isabel Martijn, Stephan, Leandra Michelle, Kevin Danielle, Mariska, Ronald ;f( Rianne, Jonathan, Matthias f****;»-»:};;i;;};;;;;i;;fHS*»;r.;j;***^;S;:!;^;;S^ li Op zaterdag 17 mei is het 40 jaar geleden dat elkaar het ja-woord gaven. -| I We willen hen hiermee hartelijk feliciteren. I 'X Cor en Ellen Robbert, Rosalie Matty en Pauw Joanne, Janita, Elise, Marijn, Pauline Harriette en Arend f Gerben, Malinka, Annemijn 1 Kelderweg23a i I 3253 TC Ouddorp f 1953 2003 Zo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde ouders en grootouders en op D.V. 21 mei a.s. de dag te gedenken dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Wij wensen hen ook voor de toekomst Gods zegen toe. Corns en Jan Corrie, Klaas en Jorine, Laura Kees en Gea Petra en Anton, Corine en Adriaan, Klaas-Jan Aad en Leneke Nelleke en Wilco, Lisette, Matthijs Tanja en Otto Elza, Nellie, Piet, Klazina, Ad Mei 2003 Prins Bemhardlaan 42 3247 AR Dirksland en hopen D.V. 19 mei 2003 55 jaar getrouwd te zijn. Dankbaar en blij zijn we dat we dit mét hen mogen gedenken. Ma en Chiel Elza en Fabrice Comelis Wim en Hannie Anneke Esther en Christian Lenie en Flip Marianne en Marius Marinus Marco Elizabeth en Jessie Lenneke Hannie en Henk Christiaan Martijn Lizette Hans en Hedie Karinda Elianne Mauries Leander Volkerakstraat 5 i 3249 BG Herkingen Voor de vele blijken van medeleven na het over lijden van onze geliefde broer, zwager, oom en oud-oom betuigen wij u onze welgemeende dank. In het bijzonder dank aan ds. Veldman en de ker- kenraad voor de geestelijke begeleiding en het lei den van de rouwdienst. Dank aan de familie Grinwis van 'Eben-Haëzer' voor de goede zorgen en Arensman Uitvaartver zorging, in het bijzonder de heer M. G. van de Kreeke voor de goede verzorging van de begrafe nis. Familie Westhoeve Ouddorp, mei 2003 Ik ben de opstanding en het leven: wie in Mij gelooft, zal leven, ook al is hij gestorven. (Joh. 11:25} Geheel onverwacht heeft God tot Zich genomen onze zorgzame moeder en schoonmoeder, onze onvergetelijke grootmoeder en overgrootmoeder en mijn zus weduwe van Bastiaan Leendert Hokke 4 juni 1920 te Tinte t 15 mei 2003 te Ouddorp V/ij bewaren fijne herinneringen aan haar en dragen haar voor altijd mee in ons hart. Middelburg: Jopie Anderiesse-Hokke (in liefdevolle herinnering) Kees Anderiesse Oosterhout: Erna Tekke-Hokke Kees Tekke Vhssingen: Ronald Anderiesse Tjitske Anderiesse-Schaap Jurrian, Merlijn, Fabian Barendrecht: Richard Anderiesse Lenie Anderiesse-de Meij Bas, Ivo, Eibert 's-Hertogenbosch: Hellevoetsluis: Niels Tekke Brigit Ratten Jip J. van Halen Vliedberglaan 17 Correspondentie-adres: E. L. P. Tekke-Hokke Butselaar 20 4907 KM Oosterhout Gelegenheid tot condoleren maandag 19 mei van 19.00 tot 20.30 uur in het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente, Dorpstienden 3 te Oud dorp. De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden D.V. dinsdag 20 mei in bovengenoemde kerk, aanvang 13.30 uur, waarna de begrafenis zal plaatshebben op de algemene begraafplaats te Ouddorp, omstreeks 14.30 uur. Na de begrafenis is er in de kerk alsnog gelegen heid tot condoleren. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, worden verzocht deze advertentie als zodanig te beschou wen. Met leedwezen geven wij u kennis dat plotseling is overleden onze buurvrouw A. HOKKE-VAN HALEN fam. A. Meijer f am. M. van 't Geloof fam. M. Grinwis Ouddorp, 15 mei 2003 Met verslagenheid en diep respect hebben wij ken nis genomen van het overlijden van onze hengel sportvriend Wij zullen zijn betrokkenheid bij onze vereniging missen. Zijn familie wensen wij veel sterkte in de komen de tijd. Namens bestuur en leden van H.S.V. "De Viscromte" F. A. van der Bruggen, voorzitter J. Mastenbroek, secretaris Wij willen een ieder hartelijk bedanken voor de vele kaarten en cadeaus die wij hebben ontvangen na de geboorte van Marco en Henriëtte, Joline Droger Prinses Marijkestraat 9 Middelhamis Omdat het voor ons onmogelijk is iedereen per soonlijk te bedanken willen wij langs deze weg iedereen die ons heeft bijgestaan ui de moeilijke tijden van ziekte en na het heengaan van mijn lie ve man, onze zorgzame vader, schoonvader en opa hartelijk dank zeggen. In het bijzonder dominee Koster en de kerkenraad van de Gereformeerde kerk in SteUendam, alsmede de heer Dubbeld voor de geestelijke verzorging. Ook gaat onze bijzondere dank uit naar onze huis arts de heer Baelde, doktoren en verplegend perso neel van het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis, de medewerksters van de Thuiszorg en Hospice Calando voor de liefdevolle verzorging die zij aan Leen hebben gegeven. Eveneens gaat onze dank uit naar zijn oud-coUega- dragers en de medewerkers van Uitvaartverzor ging Kievit voor hun hulp en goede verzorging van de begrafenis. A. I. T. Kurvink-Klink Kinderen en kleinkinderen SteUendam, mei 2003 1 mei 2003 is door alle fehcitaties en belangstelling, in welke vorm dan ook, voor ons een onvergetelijke dag geworden. Wij hebben dit ervaren als hartverwarmend. Onze hartelijke dank. Paul en Mien Lokker kinderen en kleinkinderen Na de herdenking van ons 55-jarig huwelijksjubi- leum willen wij u, na de Heere, hartelijk dank -|- bemigen voor het vele medeleven in deze be- toond. ifl Mocht de Heere de gesproken en geschreven wensen nog eens waar maken. g A. van 't Geloof M. van 't Geloof-le Comte Berberis 19 3247 DS Dirksland Plotseling ging je van ons heen, nu zijn wij alleen. Onuitsprekelijk is ons verdriet, vergeten zullen wij onze ouders niet. Voor de vele, hartverwarmende blijken van mede leven en oprechte deelneming, ondervonden na het onverwachte overlijden van onze lieve moeder betuigen wij u onze oprechte dank. Uw aanwezigheid, persoonlijke brieven en kaarten waren voor ons een hele troost. In dankbare herinnering moge zij bij ons en u ver der leven. Bijzondere woorden van dank willen wij richten tot het ambulancepersoneel voor de eerste hulp. Ds. J. Karels en de kerkenraad dank voor de gees telijke begeleiding en het leiden van de rouw dienst, de familie Grinwis en medewerksters dank voor de goede begeleiding in 'Eben-Haëzer'. Uitvaartverzorging 'Spanjersbergh' uit Spijkenis- se dank voor de correcte verzorging van de uit vaart. Kinderen Bakelaar Ouddorp, mei 2003 mei 2003 DANKBETUIGING Velen hebben ons persoonlijk of schriftelijk hun medeleven betoond, tijdeiis de ziekte en na het overlijden van mijn innig geliefde man, onze lieve, zorgzame vader, opa en scfioonzoon CORNELIS VERHAGE Het gemis is groot, wij voelen ons echter gesteund door uw medeleven, waarvoor wij u, na de Heere, onze welgemeende dank betuigen. Uit aller naam: J. N. Verhage-Haameete "Hendrik-Ido-Ambacht, mei 2003 DANKBETUIGING Voor uw blijken van medeleven en zorg, in welke vorm dan ook, tijdens het ziek zijn en na het over lijden van onze lieve moeder en oma betuigen wij u onze oprechte dank. Kinderen Volders DANKBETUIGING Voor uw medeleven betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van AREND VAN DAM betuigen wij u onze hartelijke dank. In het bijzonder bedanken wij Begrafenisverzor ging J. van der Slik en medewerkers voor de cor recte verzorging van de begrafenis. Uit aller naam: Corrie en Aat van Driel Middelhamis, mei 2003 van eigen land Graag tot ziens in Westerweg 21, Ouddorp, tel. 68 13 87 Makkelijker, sneller en als het kan ook effi ciënter. Dat zijn de uitgangspunten voor de vereenvoudiging van de Regeling hulpmid delen voor verzekerden, die bijvoorbeeld afhankelijk zijn van een arm- of beenprothe- se, een televisieloep of een orthopedisch gehoortoestel. Het gaat bij de regelwijziging erom de mensen sneller van dienst te zijn als hun hulpmiddel aan vernieuwing toe is. De regelwijziging is per I janauri van kracht en bij OZ zorgverzekeringen in Breda met suc ces doorgevoerd. Het gaat om een versoepeling van de regels voor mensen, van wie het hulpmiddel aan vervanging toe is. Tot voor kort was het nog zo dat voor een nieuwe arm- of beenprothese de volledige weg van de aan vraag bij specialist en verzekeraar tot aan de opdrachtbevestiging bij de leverancier moest wor den afgewerkt. "Dankzij de regelwijziging op het gebied van de hulpmiddelen is het nu mogelijk dat een verzekerde zelf contact opneemt met een leverancier om bij voorbeeld een nieuwe prothese te bestellen", vertelt de heer Eggo D. Boer, voorzitter van de raad van bestuur van OZ zorgverzekeringen. "Daarmee wordt een flinke tijdwinst behaald. "We praten uiteraard over vervanging van een hulpmiddel. Iemand bij wie eerder is vastgesteld dat hij of zij een hulpmiddel nodig heeft, hoeft niet steeds toestemming voor dat zelfde hulpmiddel te vragen. Omdat de situatie voor die mevrouw of mijnheer toch niet verandert. Daar om kan de verzekerde beter zelf contact opnemen met de leverancier voor de vervanging van een genoemde prothese. Als zorgverzekeraar hebben wij afspraken met leveranciers gemaakt wanneer en hoe vaak een nieuwe prothese geleverd mag worden en tegen welke kosten". "Een kortere weg betekent voor de verzekerde dat hij of zij sneller de nieuwe prothese of een ander hulpmiddel in huis heeft, voor zowel de verzekerde als voor ons betekent dit minder administratieve handelingen en in veel gevallen ook minder kosten, omdat er minder partijen bij zo'n proces betrokken zijn. Het impliceert wel dat er meer verantwoorde lijkheid ligt bij de zorgverzekeraars. Dat is bij OZ zorgverzekeringen al in een vroegtijdig stadium goed ingevuld. Naar schatting hebben wij ongeveer 100.000 verzekerden die een hulpmiddel gebruiken. Zij moeten nu en vooral in de toekomst alleen maar gemak van deze regeling ondervinden". De vereenvoudiging van de Regeling hulpmiddelen bestaat uit meer fasen. In de toekomst moet de ver zekerde ook de vrije keuze krijgen van leveranciers. Hulpmiddelen worden immers door verscheidene partijen vervaardigd. Door de wijzigingen in de AWBZ en de teruglopende thuiszorg is de verwach ting bij OZ zorgverzekeringen dat het aantal mensen dat straks gebruik gaat maken van een hulpmiddel sterk zal groeien. De helpende handen na het ziek bed zullen namelijk alleen maar minder worden, waardoor mensen nog veel nadrukkelijker zijn aan gewezen op zichzelf en hun hulpmiddelen. Het communistische Vietnam weet eigen lijk geen raad met religieuze groepen binnen haar landsgrenzen. Hoewei vrij heid van godsdienst in de grondwet van de republiek is vastgelegd, treedt de overheid hard op tegen gelovigen in Viet nam. De christelijke mensenrechtenor ganisatie Jubilee Campaign NL is daar om een actie gestart voor godsdienstvrij heid in Vietnam. De regering van Vietnam erkent zes verschillende religieuze organisaties. Deze worden zeer streng door de overheid gecontroleerd. Godsdienstige groepen die niet door de autoriteiten worden erkend worden gezien als een ernstige bedreiging voor de overheid. Tegen deze groepen wordt dan ook hard opgetreden. Het Centraal Comité van de Communistische Partij heeft in januari '03 besloten de duimschroeven voor religieuze organisaties nog strakker aan te draaien. Afgelopen jaar werden in Vietnam meer dan 400 kerkgebouwen gesloten. Volgens de organisatie Christian Aid zaten in februari van dit jaar zeker 67 christelijke voorgangers gevangen. De meeste van hen komen uit dorpjes in het centrale hoogland van Vietoam. Daar lijkt de geloofsvervolging het zwaarst te zijn. De bergbewoners staan onder zware druk om hun christelijk geloof af te zweren. De Vietnamese christen Y-Su Nie werd in de gevange nis zwaar gemarteld. Op 30 januari kreeg hij een dodelijke injectie toegediend. In november 2002 werden ook al drie Christenen uit het centrale hoog land door een injectie om het leven gebracht. De christelijke mensenrechtenorganisatie Jubilee Campaign NL maakt zich ernstig zorgen over de situatie van gelovigen in Vietnam. Daarom is de stichting een schrijf- en handtekeningactie gestart. "We roepen de president van Vietnam op om de gearresteerde voorgangers vrij te laten en terug te laten keren naar hun gemeenten," zegt Arie de Pater, directeur van Jubilee Campaign Ned. te Driebergen in een toelichting op de actie. "Vietnam belijdt met de mond het recht op godsdienstvrijheid te respecte ren. De president is ervoor verantwoordelijk dat het niet bij loze woorden blijft maar dat dit recht ook echt in praktijk wordt gebracht. In onze actie wijzen we de president van Vietnam op deze verantwoorde lijkheid." De eilandelijke Kontaktgroep van Jubilee Campaign zal deze actie promoten in de kerken en verenigin gen en andere groeperingen op het eiland. Ook vraagt de contactgroep voorbede voor bovenge noemde Christenen én voor de Vietnamese regering! Iedereen kan meedoen aan deze actie, die duurt tot half juni. Meer inlichtingen kunt u krijgen bij Wilma Slaager, tel. 0111-651521, of bij Jubilee Campaign NL, tel. 0343-510159. Ook kunt u kijken op de web site www.jubileecampaign.nl. Voor uitvaartverzorging op geheel goeree-overflakkee Administratie-adres: Stoofweg 24 3253 MA Ouddorp dag nacht bereikbaar: Wij verzorgen voor u alles rondom de uitvaart o.a. Thuisopbaring met koeling. Levering en plaatsing van grafmonumenten. M. L. Kievit Meidoom 4 Melissant 0187-601166 D. N. Kievit Burg. Lette weg 36 Oostvoome 0181-488088 Al meer dan 25 jaar een vertrouwd adres Garantiecertificaat yan de Alg. Bond van Natuurstefenbedrijven. PASCAL 6 INDUSTRIETERREIN OOSTPLAAT MIDDELHARNiS TEL. 0187-489088 FAX0187-486Ö88 wwAfl/,corv\/agemaker.nl info@corwagemaker. ni - Inschrijven: verzekerd van zorgt - biedt al meer dan 50 jaar deskundige kraamzorg - is 24 uur per dag bereikbaar - lactatiekundige in dienst De Vriesstraat 2 Postadres: Postbus 1202 3260 AE Oud Beijerland Telefoon 0186-612055 Fax: 0186-620968 E-mail kzhw@planet.nl Website www.kraamzorg.org 'lïfeÏE.^'^ en begint "ch~~~ al als u op de motor stapt. Dat plezier moet goed verzekerd zijn. Liefst tegen een voordelige premie. Bij onverhoopte schadeafwikl<eling kunt u bij Van Dis Assurantiën rekenen op een prima service. Vraag naar de gunstige voorwaarden. assurantiën financieringen hypotheken Ring 54 - 56, 3241 CS MIDDELHARNIS Telefoon: 0187 - 48 55 37 Fax: 48 66 28 nhva

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 3