LITI E d \\J Amerikaanse predikant wijst jongeren GO op satanische invloed popmuziek ^^^a F) e Twee vrachtwagens met elkaar in botsing OPEL Nieuws Vervoer EO- Jongerendag De aanloop tot een bezuinigings kabinet 0900-8844 Karels Autoschade ■(/Minnaard chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Inbraak auto Verkeerscontrole Inbraak kinderboerderij Inbraak bedrijf Voor Caravan schadeherstel en onderhoud FOCWA garantiebedrijf ISO 9002 Maak tijdig een afspraal<. Gemeentehuis gesloten vanaf 14.00 uur gesloten! OoKVoo;:Ue9-^^ ,en GQQdGijïlilM instadatiebedrijf Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? i^ss" Visser Visser BARENDRECHT «TEL. 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL 0187-617 300 GOUDA «TEL 0182-358 235 OBILITEITSCENTRUM -, Auto's - Caravans - Campers Fietsen - Scooters Eén vertrouwd adres voor al uw rijplezier! Nijverheidsweg 4, Dirksland Telefoon: 0187-6015 98 www.cormelissant.nl Heeft u ook al zomerkriebels? Veel popmusici actiefin het occulte 'Weet wel waar je naar luistert!' Groter vijand dan de Nazi's Gevaar Ook op Flakkee? Verschillende discotheken Gospel Vrijdag 16 mei 2003 75e jaargang nr. 7205 Misschien was u tiet alweer een beetje vergeten, maar 22 januari l<oos Nederland zicti een nieuwe volksvertegenwoordiging, in een tijd dat alles vlug, vlug, vlug, moet - wil het de aandacht blijven houden - Iljl(t dat heel lang geleden. Zeker als we bedenken dat er in Irak inmiddels een oorlog werd gevoerd en zo veel andere zaken ons ook bezig hielden. Aan de ene kant toont dit het betrekkelijke van een wisseling van de wacht in Nederland, in wereldper spectief gezien, is het maar een rimpeling aan het oppervlak. Aan de ander kant zou je bijna vergeten: Nederland moet geregeerd worden. Dat de burger tot nu toe betrekkelijk weinig merkte van het feit dat het kabinet demissionair is, valt te ver klaren uit het feit dat de hoofdrolspelers van het kabi net-Balkende het tweede kabinet van die naam in de steigers zetten. Toch is de huidige formatieperiode niet uitzonderlijk lang. Ze is wel grillig en verloopt onder zeer ongunstige uitwendige omstandigheden. Vooral de laatste dagen leek het wel of de besprekin gen van gisteren waren ingehaald door de econo misch slechtweervoorspellingen van vandaag. Het waarschijnlijke kabinet Balkenende-Zalm-Dit- trich, wat woensdagmiddag programmatisch zijn beslag kreeg, heeft een grillige voorgeschiedenis De Opkomst van de nieuwe politicus Fortuijn, de wijze waarop hij werd bejegend en zijn gewelddadige dood, schudde de onlustgevoelens die er ten aanzien van de Haagse politiek heersen los Het betekende het einde van de Paarse coalitie die overigens weinig daad kracht meer uitstraalde. PvdA en WD waren op elkaar uitgekeken. Het CDA had geleerd een toontje lager te zingen en was van het middenveld verdreven, zo dacht men. Het zou dus nooit meer worden zoals het was. De verkiezingswinst van het CDA van Balkenen de was wat dat betreft een grote verrassing (of voor anderen een teleurstelling). De WD maakte daarna de ommezwaai naar een cen trumrechts kabinet van CDA, WD en de nieuwkomer 'LPF. We weten hoe dat kabinet ten gronde ging aan het feit dat deze debutant intern geen orde op zaken had. En toen was daar in januari ineens weer de PvdA. Ter wijl de WD afzag van verdere regeringsdeelname, dwong de kiezer de socialisten met het CDA in zee te gaan. Daarmee moest de centrumfunctie van de laat ste partij worden erkend. Het was toen uiteraard al overbekend dat er magere jaren in het vooruitzicht zijn. Achteraf zal PvdA-leider Bos misschien helemaal niet zo verdrietig zijn dat zijn partij niet verantwoorde lijk hoeft te zijn voor de grootscheepse operatie om tering en nering weer op een lijn te krijgen. Het laat zich raden dat de WD politiek wordt betaald voor de gang naar het regeringspluche. Daarna moest er worden gezocht naar een derde partner Helaas werden CU en SGP uiteindelijk niet geaccepteerd, zij het dat er wei afspraken over ethische kwesties in het verslag van de informateurs werden opgenomen, die duidelijk maken dat de leiders van die partijen niet voor niets in onderhandeling zijn geweest We wach ten af of die uitspraken ook in het regeerakkoord staan. D66 werd de derde coalitiepartner Zeg nooit 'nooit', en als je het zegt, zeg het dan zo datje later kunt zeggen dat het een strategisch 'nooit' was, zal de kampioen voor politieke helderheid gedacht heb ben. In ieder geval, dezer dagen hebben de fracties van de drie partijen zich over het akkoord gebogen. Zij zijn al te lang op de achtergrond betrokken bij dat proces om nee te zeggen. Gemor uit partijgelederen zal pas later komen, hoewel de hypotheekrente de gemoederen al aardig bezighoudt Wisselgeld? Bij D66 ligt het anders. Daar hangt deelname aan deze regering af van het oordeel van het partijcongres dat zondag-heiaas op zondag-wordt gehouden. Dit zal een moeilijke vergadering worden. NIeedoen ter wijl er zo'n machtige oppositie is, waar D66 politiek affiniteit mee heeft, lijkt op politieke zelfvernietiging. Niet meedoen levert van hetzelfde laken een pak Niet meedoen zal wellicht leiden tot een minderheidskabi net De steun van gelegenheidscoalities wordt dan ineens erg actueel. Inderdaad, de besprekingen met CU en SGP waren verstandig. Hoe dan ook, we gaan spannende tijden tegemoet Nederland staat er slecht voor, de broekriem moet worden aangehaald 'Nederland staat er slecht voor', hoe durven we dat zo schrijven? Het gaat minder goed dan we gewend waren. Is het zo erg om met z'n allen even passen op de plaats te maken? In feite is het onbegrijpelijk dat we het bezuinigingenpakket moes ten dichten met een lagere bijdrage aan de ontwikke lingsgelden. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenlieid Goeree-Overflal<l<ee OUDDORP - Dinsdagmorgen deed een 34- jarige man uit Renesse aangifte dal in zijn auto was ingebroken. Onbekenden hadden uit de auto, die stond geparkeerd op een par keerterrein aan het Flauwe Werk, een surf plank weggenomen. OUDE TONGE - Dinsdagmorgen werd op de Magdalenadijk een verkeerscontrole gehouden. Tussen zeven en negen uur wer den in totaal twintig bekeuringen uitgeschre ven voor onder meer het voeren van een mistlicht, doomjaen na stopteken en het niet dragen van de autogordel. MIDDELHARNIS - Woensdagmiddag deed een 47-jarige beheerder van een kin derboerderij aan de Oosthavendijk aangifte van inbraak. Onbekenden hadden woens dagmorgen tussen kwart over zeven en acht uur kans gezien de kinderboerderij binnen te komen. Er werden twee koffers met gereed schappen (boor- en zaagmachines) wegge nomen. STELLENDAM - Woensdagavond rond tien uur ging politiepersoneel van het district De Eilanden, naar aanleiding van een inbraakmelding, naar een bedrijf aan de Nij- verheidsweg. Onbekenden hadden een ruit ingegooid. Uit het pand werden onder meer een aantal flatscreens, computers en een notebook weggenomen. Langeweg 38, 3244 BH Nieuwe Tonge Tel. (0187)651396 Voor meer informatie zie onze website: www.caravanschadeherstel.nl Op de rijksweg N59 tussen Oude Tonge en Schaapsweg zijn afgelopen woensdag aan het eind van de ochtend twee vrachtwagen combinaties met elkaar in botsing gekomen. Het ongeval gebeurde toen een vrachtwa gen, komend uit de richting Oude Tonge, pech kreeg en moest stoppen. De chauffeur van daarachter rijdende vrachtwagencombi natie wist niet op tijd tot stilstand te komen en botste achterop zijn voorganger met pech. Die kwam daardoor geschaard op de weg te staan, terwijl het botsende voertuig van de weg af raakte, de berm in ploegde en vlak voor een sloot tot stilstand kwam. Er deden zich geen persoonUjke ongelukken voor. Wel raakte de weg enige tijd geblok keerd en moest het verkeer worden omge leid. GEMEENTE IDDELHARNIS Dinsdag 20 mei 2003 is het gemeentehuis (0 www.opdnïetiws.nl V 1 www.opcinEetJws.ni Actueel Nieuws Vacatures Shop Evenementen Informatie Ope! Linkz en vanzelfsprekendal onze occasions ind. foto IVIAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 SAPCUtTUUR 6. INSTALLATIETECHNIEK al UVA' jod STATIONSWEC 4 »f5 BLOUPETONflE l'/jtJ] TEL. (0187)641416 FAX {0187} 641110 Gas -Water -Warmte Dorpsv^eg4, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/laxaleur, lid NVM 0187-476555 REGISTERACCOUNTANTS lEtlSSAHT Pop vakantié|#i||Af|tiaBffig Raboliank ■B!iBMr.»sceH«siiBJir.am;«M tiatf faar gratis. Meer informa tie? Onze adviseurs heipen ti graag verder, Hst 4S tjpf voof ifeftubotoflfc Heb jij een kaartje voor de EO-jongeren- dag maar nog geen vervoer? Ga gezellig met de bus mee. Bel voor info en reservering fam. De Gans, tel. 484362. Kosten €18,00. De Amerikaanse predikant Joe Schimmel!recht.^) met zijn vertaler Johan Crezee Veel - overwegend christelijke - jon geren wisten maandagavond de weg naar 'Het Prieel' van 'De Staver' in Sonimelsdijk te vinden. Ze waren allen afgekomen op de Amerikaanse predikant Joe Schimmel, die momen teel een tournee door Nederland maakt. Op uitnodiging van enkele Nederlandse stichtingen, waaronder Teen Challenge, Naar House en Schreeuw om Leven, confronteert deze prediker op zijn rondreis door het land zoveel mogelijk jongeren met de gevaren van de popmuziek. In de al ruim van te voren geplande tournee door Nederland bleek déze maandagavond nog niet bezet. Jeroen Struik uit Herkingen aarzelde geen moment en wist het zover te brengen dat er nog een avond georganiseerd kon worden in Middelharnis. Samen met een flinke groep medewerkers werd alles in het werk gesteld om genoeg jongeren te berei ken. Maar ondanks de korte voorbereiding bleek dat de jongeren toch goed op de hoog te waren van deze avond, want maandag avond mocht één van de andere organisato ren, Adrie Grootenboer uit Sommelsdijk, ruim driehonderdvijftig geïnteresseerden welkom heten. De uit Cahfomië afkomstige predikant van de 'Blessed Hope Chappel' had deze avond een heel indringende boodschap voor de toe gestroomde jongeren en ouderen. Door mid del van videobeelden liet hij schokkende beelden zien van bekende popgroepen uit het nabije verleden maar ook van groepen riie momenteel nog in het midden van de ociangsteUing staan. Uit die beelden blijkt dat de invloed van de satan bij veel idolen heel groot is en dat de artiesten zich niet schamen voor het feit dat ze zich laten leiden door de duivel. De heer Schimmel, vertaald door Johan Cre zee, wees de aanwezigen op het grote gevaar van de occulte invloed die uitgaat van som mige vormen van popmuziek. Hij verzeker de de aanwezigen dat in de huidige cultuur en in de popmuziek de mensen te maken hebben met een "grotere vijand dan de Nazi's", aldus Schimmel. Hij schilderde de opkomst van de macht van de duivel vanuit het allereerste begin. "Het begon met een gevallen engel, die de vader der- leugen is geworden", aldus de Ameri kaanse predikant. De spreker wees erop dat engelen wezens zijn met muzikale gaven, dus ook de gevallen engel, die met een der de deel van de engelen de boze macht vormt op aarde en duidelijk gebruik maken van muzikale talenten. Met tal van citaten uit de Bijbel toonde de Amerikaan aan dat de macht van de duivel zeer groot is. Hij constateerde dat het heel jammer is dat veel christenen de deur hebben opengezet voor satan en zijn muziek. "Want de duivel bezet mensen en neemt hen mee tot in de dood. Hij vernietigt heel wat levens", aldus Schimmel. De toespraak van de Amerikaan won nog meer aan kracht doordat via videobeelden werd getoond dat veel van de populaire pop groepen wel degelijk onder invloed staan van satanische invloeden. Deze beelden droegen er zeker toe bij dat de honderden jongeren ademloos de bijna drie uur durende presentatie van het Amerikaanse team volg den. Er werden videobeelden getoond die, vol gens de spreker, nooit op televisie te zien zullen zijn; popsterren die duidelijk aanga ven dat ze satan vereerden, zoals de ster Madonna, die tijdens één van haar optredens vrolijk zingt dat ze naar de hel gaat; of een andere scène waar ze in haar show verbeeldt neer te dalen in de hel. Ook werden er voor beelden getoond van popgroepen uit de zestiger jaren, zoals The Beatles, The Rol ling Stones, The Doors, Jimi Hendrix en vele anderen die in hun teksten duidelijk maakten dat satan hun leider was. Ze doen de hel voorkomen als een fijne plek. Melodieën, die door heel veel mensen worden meege zongen. Schimmel, die zelf ook in de ban is geweest van boze machten, begon zich in het verle den toe te leggen op allerlei occuhe zaken. Zü sterk dat hij ook als middel van de duivel is gebruikt bij het schrijven van teksten. Na zijn bekering heeft Schimmel het als roeping gevoeld om het pubUek bewust te maken van de occulte invloeden in de popmuziek. Hij begon met behulp van dia's lezingen te geven in Amerika. Al vlug ontving hij van verschillende kanten videobeelden van bekende popgroepen waarin overduidelijk de occulte verbondenheid met satan bleek. Hij heeft een tien uur durende video-opname die vol staat met voorbeelden van die ver bondenheid. Schimmel waarschuwt niet alleen tegen het gevaar van popgroepen uit het verleden. maar ook vandaag staan bekende groepen nog overduidelijk onder satanische invloed. Daarnaast waarschuwde de Amerikaanse prediker tegen verkeerde invloeden op moreel gebied, die veel van dergelijke groe pen hebben. Hij liet in dit verband opnamen zien van onder andere de Back Street Boys. Deze 'jongensgroep' propageert openlijk in hun liedjes een vrije seksuele levenswijze. En dit wordt door de vooral bij jonge meis jes - in de leeftijd van 8 tot 12 jaar - popu laire groep op een heel subtiele wijze gebracht. Volgens Schimmel leiden derge lijke optredens tot een seksuele normverva ging die zijn weerga niet kent, met als gevolg veel tienerzwangerschappen en abor tussen waarvan tijdens de avond schokkende beelden werden vertoond. De Amerikaan toonde aan dat veel popgroe pen onder invloed staan van de satanist Aleister Crowley. In tal van uitingen laten de popsterren merken dat zij het gedachtegoed - 'doe wat je wilt' - van deze man tot het hunne hebben gemaakt. Schimmel waarschuwde de jongeren om bewust om te gaan met de muziek. Hij maak te duidelijk dat er toch zeker een andere keus is dan satan; namelijk Jezus Christus! Na het zien van de beelden en het horen van de lezing vroegen we ons af of dit gevaar van satansverering en de negatieve invloeden van de popmuziek op het nuchtere Goeree- Overflakkee nu zo'n vaart loopt. We zochten een kenner en mede-organisator van de bij eenkomst op in Herkingen: Jeroen Struik. Jeroen is van jongs af aan vertrouwd met het brede scala van de popmuziek. Hij onder schrijft zéker de gevaren die de Amerikaan maandag de Flakkeese jongeren voorhield. Hij weet uit ervaring dat afwijkend gedrag van jongeren wel degelijk beïnvloed kan worden door de muziekkeuze. "Als ik zie wat er voor de deur gebeurd van de bekende discotheken van Ouddorp, Dirksland en Middelharnis: agressiviteit, verbaal geweld en drugsgebruik". Volgens Struik gaan de jongeren prat op hun drugsgebruik. "Je hoort soms uitdrukkingen als: ik heb wel zeven pillen op en mijn moeder heeft er niets van gemerkt!" Elke muziekstroming heeft zijn eigen drugsgebruik. De House heeft de pil len, bij de Rock-bands worden enorme hoe veelheden bier gedronken. Jeroen rekent Jeroen Struik benadrukt dat de gevaren van popmuziek, ook op Goeree-Overflakkee niet moeten worden overschat. alcoholgebruik onder de legale drugs, "want alcoholmisbruik is een volksziekte waar iedere dag mensen aan sterven en er treedt een gewenning op". Jeroen geeft als voor beeld het overmatig drank- en druggebruik van de overleden zanger Herman Brood, wat volledig door zijn fans geaccepteerd werd en nagevolgd. Hij geeft hiermee aan dat in dit geval het drankgebruik wordt verbonden met de muziek. Zoals bepaalde kleding en gebruiken bij een bepaalde groep van jongeren horen, is ook het drank- en drugsgebruik en ook de muziekkeuze streng aan de groepsgrenzen van de jongeren verbonden. Deze groeps kenmerken brengen de jongeren ook bij de discotheek die daar aan voldoet. "Ik zie hoe bepaalde muziek mensen beïnvloedt. Als er bijvoorbeeld gabberhouse gedraaid wordt, loopt dat meestal uit op agressie en geweld". Struik verzekert dat muziek een hele grote invloed heeft en daarom is het ook een goed middel om grote hoeveelheden mensen mee te 'bewerken'. Jeroen wijst erop dat bijvoorbeeld rondom de Dancemuziek een hele industrie is gevormd. Zo is de 'Dance' goed voor 500 miljoen euro en 11.000 banen. Deze 'indus trie' neemt als culturele stroming een belangrijke plaats in. Als men dan het feit in aanmerking neemt dat er ongeveer zeven- a achthonderdduizend jongeren jaarlijks der gelijke evenementen bezoeken, kan men wel een voorstelling hebben over de invloed van dergelijke muziek op de jongeren. Er is alle ruimte om een discotheek naar keu ze te bezoeken. Struik weet dat veel jonge ren van Goeree-Overflakkee hun vertier elders zoeken, tot in discotheken in België toe. De ontsporingen die er in en rond die discotheken plaatsvinden, wijt Jeroen zeker aan de invloed van de gedraaide muziek. Deze ontsporingen kunnen variëren van van dalisme bij de omwonenden tot aan vecht partijen en seksuele uitspattingen toe. Want er wordt volgens hem een sfeer gekweekt waarin tot dergelijk gedrag wordt aangezet en waarin het ook wordt geaccepteerd. Dit geldt echter niet alleen voor hardrock muziek, want Struik wijst ook in dit verband op de 'zangers van het levenslied', waarbij ook gezongen wordt over gebroken relaties en echtscheiding wordt als normaal beschouwd. Deze invloeden van de muziek gaan ook de christelijke jongeren niet voorbij. "Christe lijke jongeren zijn gevoelig voor de invloe den van de muziek. Door het dragen van bepaalde kleding, het merk schoenen en de haardracht proberen zij zich ook in een bepaalde groep in te delen. Want als zij in een 'fout' t-shirt worden gesignaleerd, lig gen zij buiten de groep". Struik aarzelt om te zeggen dat nu alle cd's weggegooid moeten worden. Hij vindt dat de luisteraar van popmuziek dit zelf maar moet uitmaken met zijn of haar geweten. Wel wijst hij op het bestaan van goede gos pelmuziek. "Als je daarnaar luistert, voel je zelf wel dat dit uit een andere bron komt". En juist op die bron, Jezus Christus, wil hij wijzen als er jongeren met vragen zitten over het gebruik van popmuziek. En dat die vragen leven, zou je wel denken na de indrukwekkende bijeenkomst in 'Het Prieel'. Tenslotte wijst Jeroen Struik nog op de Jeugdkerk, die aanstaande zondag wordt gehouden in 'De Staver"In deze dienst, die om 20.00 uur begint, komen ook veel jonge ren samen en is er alle gelegenheid om met leeftijdsgenoten nog eens goed na te praten over de gevaren van de popmuziek.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1