Flakkees Damkampioenschap 2003 Gemeenschapsbibliotheek Middelharnis heropend Jeugdappèldag in Ouddorp Sciiaalckampioenscliap Goeree-Overflakkee 2003 EIMloai^lEUWS Super megabingo EIIAIIDEII-rflELWS Expositie naïeve kunst in Theetuin/de Bongerd' Evangelisatiewerk onder zeevarenden SING-IN Dirksland De beslissing is gevallen! De deelne mers aan de Flakkeese competitie waren woensdagavond in De Staver bijeen om de huldiging van de bekerwinnaars bij te wonen. in Ooitgensplaat PvdA Oostflakkee weer present tijdens de Bommelse Markt Traditiegetrouw zal de PvdA op 17 mei, uiteraard met haar eigen bak- fiets, aanwezig zijn op deze gezellige markt. Bij eerdere gelegenheden heb ben de aanwezige PvdA politici u gevraagd een enquêteformulier in te vullen om te weten te komen wat u bezighoudt. Oud papier Melissant Boekenwurm slingert zich door gebouw Uitslag Manege 'Oostmoer' Vrijdagochtend was de officiële ope ning van de geheel gerenoveerde Gemeenschapsbibliotheek aan het Kerkepad in Middelharnis. Een groep leerlingen van de J.C. van Gentschool uit Sommelsdijk leverde een belang rijke bijdrage aan de feestelijke her opening. Inname boeken Electronische wurm Verzapping Kerkdiensten Ger. Gem. Ook dit jaar willen wij jullie weer van harte uitnodigen om deel te nemen aan de door ons georganiseerde jeugdappèldag. Deze zal gehouden worden op D.V. zaterdag 14 juni a.s. Het thema van deze dag zal zijn: Levensheiliging De uitslagen van de 2e ronde: PAGINA 2 é^sm0iiii::. Aiha-fèiëliifiiliikiliiifiM DINSDAG 13 MEI 2003 "h&iÊPSsMs^3!^^^SÊ^^^$:-. Alvorens de heer De Jong, wethouder van Welzijn, Sport en Recreatie het woord kreeg, gaf de wedstrijdleider een terugblik op het toernooi dat voorbij was. Hij sprak van een geslaagd toernooi. De heer De Jong vindt dammen een leuke tak van sport, een sport waarbij men zijn gedachten goed op de rails behoort te hebben. Hij spoorde de verenigingen aan te ijveren voor wat meer jong bloed. We leven in een tijd dat de damsport weer volop in het nieuws is. Sijbrands doet weer mee aan het Wereldkampioenschap, er is een dsicussie op gang gekomen om een eindstand van drie tegen één niet meer met 1-1 te honoreren maar b.v. met 2-1, en vorige week werd uit voerig melding gemaakt van het overlijden van de oud-wereldkampioen Piet Rozen burg. De wethouder adviseerde de besturen met het Flakkeese damkampioenschap door te gaan, temeer omdat dan alle Flakkeese verenigin gen elkaar achtmaal per jaar ontmoeten. Daarna ging hij tot de prijsuitreiking over. De winnaar was W. van Schie, lid van de damvereniging van Ouddorp. Vorig jaar kwam hij om de zaak wat te verkennen, Nu kwam, zag en overwon hij, om in de termen van Julius Caesar te spreken. Met een gelij ke eindstand, maar een paar weerstandspun- ten minder, eindigde de heer P. Leroy, lid van 'Denk en Zet' uit Middelhamis. A.P.C, de Mik, de kampioen van vorig jaar, even eens van de vereniging te Ouddorp, moest met twee punten minder genoegen nemen. Hij werd derde. I. Mackloet viel met even veel punten, maar enkele weerstandspunten minder net buiten de boot. Het aantal behaalde punten van de best geëindigde deelnemers na 7 ronden was: W. van Schie, Hellevoetsluis12 P. Leroy, Achthuizen12 A.P.C, de Mik, Ouddorp10 I. Mackloet, Sommelsdijk10 Joh. Wolfert, Dirksland 9 C. Polder, Sommelsdijk9 M. Klink, Sommelsijk9 A. Doorn, Nieuwe Tonge 8 D. Wolfert, Du-ksland8 K, Tanis, Ouddorp8 J.A. Dekker, Nieuwe Tonge8 J. Kruik, Middelharnis8 P. van der Steen, Zuidland8 De overige deelnemers eindigden lager. Op de slotavond, die altijd een uitermate gezel lig karakter draagt, vond naast de bekeruit reiking naar gewoonte een sneldamcorapeti- tie plaats. Ook hierbij eindigde W. van Schie onbetwist op de eerste plaats met 13 punten. Hij werd gevolgd door B. Visbeen uit Melissant met 11 punten K. Tanis en 1. Mackloet met 10 punten. Op vrijdag 23 mei organiseert v.v. OFB te Ooitgensplaat weer een gezellige bingo met vele mooie prijzen, boodschappenmanden, planten, vleesschotels en div.mooie artike len. In de supertonde is een waardebon te win nen t.w.v. 70,= te besteden bij Molendijk drogisterij -slijterij U bent welkom in verenigingsgebouw t Cen trum te Ooitgensplaat. De aanvang is 20.00 uur en het eerste kopje koffie of thee is gra tis. Tot ziens clir. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)4710 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 1020 e-mail: AIgemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van "adv" of 'adm") tarief per mm 0.27: contracttarieven op aanvraag sluitingstennijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstennijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. AdDerüentie-acquisitie; A. J. van der Velden. 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Vlllerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.ViIlerlus@gebr-dewaaI.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,25. Per jaar €35.00. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 Uw wensen heeft de PvdA getoetst aan haar sociaal-democratisch gedachtegoed en, wanneer dat paste, uiteraard meegenomen in haar ideeën. Dit leverde een programma op waarvan we weten dat het kan rekenen op steun van een ruime meerderheid van de honderden ondervraagden. Speelterreintjes voor de kinderen, een regionaal industrieter rein, de herkenbaarheid van Oostflakkee als een landbouwgebied met rustige open ruim ten, levensloopbestendige woningen, voor zieningen voor ouderen, een krachtig jeugd beleid, woningbouw naar behoefte verdeelt over de kernen, het is allemaal opgenomen in het programma. De komende markt zal de PvdA u vragen of u ideeën heeft of initiatieven wilt ontplooien. Deze kunnen betrekking hebben op talloze terreinen. Iets wat u altijd van de grond heeft willen krijgen, iets wat in uw straat het wel zijn van de inwoners kan verhogen, een idee voor de buurt noem maar op. Misschien kunt u het nu al op papier zetten of ter plek ke verzinnen. De PvdA denkt met u mee en zal een goed idee proberen te realiseren. Een tweede vraag die u mag beantwoorden is de volgende. Zoals u weet gaat de gemeenteraad over de besteding van gemeenschapsgeld. De PvdA wil graag weten hoe u het geld zou besteden als u in de raad zou zitten. Zou u het geld uit willen geven aan het onderhoud van straten en trot toirs, aan plantsoenen, aan dorpsgezicht ver betering, willen inzetten op kinderopvang, sociale voorzieningen, een bibliotheek of hele andere zaken. U krijgt op de markt de beschikking over het huishoudboekje van de gemeente en u mag van de PvdA zomaar het geld verdelen. Voor alle deelnemers heeft de PvdA een leuk presentje voor de tuin. Uiteraard zullen raadsleden bij de bakfiets staan, om naar u te luisteren en desgewenst met u in discussie te gaan. Er zal een jonge socialist aanwezig zijn om met de jeugd te pra ten over haar wensen. De PvdA hoopt dat dat zal leiden tot een jonge enthousiaste achterban die de ideeën van deze belangrijke groep kan laten doorklinken in een jongerenfractie. Deze jongerenfractie zal door de PvdA raadsleden worden geraadpleegd op diverse beleidsterrei nen. Saai? 'nou best wel cool'. Wilt u gewoon alleen even langslopen om informatie te vergaren een praatje te maken dat kan natuurlijk ook. U bent van harte wel kom bij de PvdA op 17 mei aanstaande. Op onze web-site www.flakkee.net/PVDA- oostflakkee/ kunt u kennisnemen van ons volledige pro gramma en allerlei interessante artikelen lezen. Na haar opleiding aan de Academie Artibus in Utrecht en verdere lessen van J.Moesman en W.van Leusden begon Josche Roverts (1936) aanvankelijk als portretschilderes, maar rond 1968 ontwikkelde zij haar eigen herkenbare, naïeve stijl. In 1974 vestigde zij zich in Gouda, waar zij jarenlang een galerie bezat. Zij exposeerde op meer dan 150 loca ties in binnen- en buitenland, niet alleen in galerieën en musea, maar ook in instellingen en bedrijven. Op de omslag van een boek over haar leven en werk (ook gedichten) met de dtel "Josche P.Roverts, schilderes van de liefde" staat haar portret, gemaakt door Car- la Rodenberg. Naïeve kunst is individuele kunst, zij komt voort uit de belevingswereld van de kunste naar zelf. Haar inspiratie haalde Josche uil haar directe omgeving, uit haar dromen, ervaringen en herinneringen. Daarbij zijn vaak mooie tuinen en bomen uitgangspunt. Haar werk kenmerkt zich door sprekende kleuren en een geordende compositie, ter wijl het een optimistische kijk op het leven uitstraalt Josche Roverts is op 9 december 2002 over leden. Er zullen meer postume tentoonstel- hngen van haar omvangrijke oeuvre georga niseerd worden, maar Theetuin "de Bon- gerd" prijst zich gelukkig een beperkte "voorschouw" te mogen presenteren. Theetuin "de Bongerd", Molendijk 65, Her kingen (tel. 0187 66 93 27), van 14 mei tot 25 juni 2003 geopend: van 10.30 tot 23.30 uur, dagelijks behalve donderdags. Op woensdag 14 mei a.s. wordt het oud papier weer opgehaald voor de Hervormde Gemeente van Melissant. Het ophalen begint om 18.00 uur. Wilt U het papier gebundeld aan de kant van de straat zetten. Bij voorbaat dankt voor uw medewerking. Op woensdag 21 mei komt de heer Ruud Kuijer uit Oude-Tonge in het gebouw van de Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt) aan de Oost Voorgors 52 in Middelhamis, vertellen over zijn werk als evangelist onder zeeva renden in de haven van Rotterdam. De heer Kuijer is lid van de Christenge meente Middelhamis en fulltime werkzaam als evangelist. Iedereen die meer wil weten over zijn drijfveer om dit werk te doen en zijn ervaringen, is van harte welkom. De avond begint om 20.00 uur, het kerkgebouw is vanaf 19.30 uur open. Uitslag van de dressuurwedstrijd voor pony's, proef 2, gehouden op zaterdag 10 mei in Manege Oostmoer, Oostmoersedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Voor deze proef dient een minimaal aantal punten behaald te worden van 80. Thomas Troost, Tazz, 108 pnt; Anouk Bie- nefelt, Daisy, 107 pnt; PascalleValstar, Bes sie, 106 pnt; Joyce Visbeen, Daisy, 105 pnt; Malou Wenders, Tirza, 100 pnt; Thalonja Slui, Mickey Boy, 99 pnt; Sharon HazeUiof, Lady, 98 pnt; Bodine Leertouwer, Trrza, 97 pnt; Lotte Gerrits, Snoopy, 97 pnt; Jackie Visbeen, Cupido, 92 pnt; Sabrina Klein, Dynamite, 91 pnt; Aurelia v. Strien, Cupido, 90 pnt; Rosa Koopman, Brenda, 84 pnt; Sabrina v.d. Bos, Quint, 81 pnt; Peter Wit vliet, Tazz, 75 pnt. Op vrijdag 23 mei is er weer een SING-IN in de Herv. kerk te Dirksland. Met z'n alle een uurtje liederen zingen begeleid door een combo. Aanvang 19.30. Entree gratis, col lecte voor 'Onder de Wiek'. Als een heuse boekenwurm wuniu den de leerlingen van de J.C. van Gentschool zich ni.ssen de schappen door. Tijdens een korte officiële bijeenkomst sprak de voorzitter van het bestuur van de bibliotheek de genodigden toe; Mevrouw Conny Steenman erkende dat zij op het gebied van bibliotheken maar een 'wurm' is. Ze doelde erop dat ze van het bibliotheek werk nog niet zo heel veel weet. Maar toch heeft ze de afgelopen week geleerd dat de bibhotheek een logo heeft. Het logo versier de het tijdens de gelegenheid aangeboden gebak. In haar openingswoord dankte ze allen die hebben bijgedragen tot het schitterende resultaat wat de verbouwing heeft opgele verd. Ze herinnerde aan de afgelopen weken waar in de medewerkers het heel druk heb ben gehad. Maar het resultaat mag er zijn. Toch is nog niet alles 'af' want de toegang van het gebouw blijkt nog niet rolstoelvrien- delijk te zijn. Maar wat dit betreft was mevrouw Steenman niet pessimistisch. "Er is een investeringssubsidie bij de gemeente ingediend en de bouwvergunning is al vers trekt. Het is nu alleen nog maar afwachten wanneer de automatische deur wordt geplaatst". Eén grote verandering in de vernieuwde bibhotheek voor de bezoekers valt direct op. De in te leveren boeken kunnen direct bij de ingang in een gleuf worden gestopt. De administratieve afhandeling kan dan later door de medewerkers worden gedaan. Op de drukke tijden hebben de personeelsleden dan meer tijd om informatie aan de bezoekers te geven. De medewerkers zijn dan gemakke lijker benaderbaar, wat toch weer wat meer service is naar het publiek. Toch blijkt de bibliotheek te kampen met een onderbezetting van personeelsleden. "Er ligt een verzoek tot uitbreiding van het per soneelsbestand bij de gemeente", aldus Steenman. Zij zou het jammer vinden als de openingstijden van de bibliotheek moeten worden beperkt vanwege personeelstekort. Volgens de voorzitter blijkt uit een vergelij king met andere bibliotheken in de regio dat er in Middelhamis een onderbezetting is van 25%- In haar toespraak stond mevrouw Steenman ook stil bij het feit dat de functie van een bibliotheek gaat veranderen. De boeken wurm moet langzamerhand terrein prijsge ven aan de 'elektronische wurm'En deze is niet meer weg te denken uit de moderne bibliotheek. "Elektronische informatie komt steeds meer op de mensen af. Daarom neemt het computereiland een heel centrale plaats in de bibliotheek in", aldus mevrouw Steen man. Ook blijkt de bibliotheekwereld volop in beweging. Steenman wijst hierbij ook op de samenwerking met de regionale bibliothe ken van Goeree-Overflakkee, Voome-Put- ten en Rozenburg. Nadat de voorzitter haar toespraak had afge rond, was er plaats voor een optreden van de leerlingen van de J.C. van Gentschool. Aan elkaar gekoppeld door een groen doek bewogen zij zich in een lange rij langs de schappen in de bibliotheek, terwijl mevrouw Steenman het gedicht 'Een boe kenwurm is een verstandig beest' van Driek van Wissen voorlas. De kinderen stelden zo die boekenwurm voor; hongerig naar boe ken! Vervolgens verrasten zij de toehoor ders met een bibliotheeklied wat op zeer professionele wijze werd gebracht en waar ook hier en daar wat sterallures waren te ontdekken. Bij de opening van de Bibliotheek werd de gemeente Middelhamis vertegenwoordigd door wethouder G. de Jong. In zijn toespraak stond De Jong stil bij: Hoe het is gekomen; hoe het is gegaan en hoe het gaat worden. De Jong schetste hoe drie jaar geleden het subsidieverzoek tot de gemeente kwam. "Het heeft even geduurd, maar na toestem ming en verkrijging van het krediet is er voortvarend te werk gegaan", aldus De Jong en hij feliciteerde de bibliotheek met het resultaat. In zijn ,derde punt stond de wethouder stil bij de toekomst van de bibliotheek. Hij vond de provinciale plannen voor meer samenwer king van de bibliotheken 'm tegenstelling tot het feit dat er in de regio twee bibliotheken bij komen. Hij doelde op de gerealiseerde bibliotheek in Ouddorp en de op te richten bibliotheek in Oude Tonge. Ook wees hij De Jong op de veranderende tijden: "was er eerst de verzuiüng, vervol gens de vertrossing en nu zijn we aangeland bij de verzapping". Met dit laatste doelde hij op de steeds vluchtiger belevingswereld van de jongeren, waar ook de bibliotheek op behoort in te spelen. Vervolgens konden de aanwezigen de fraai gerenoveerde bibliotheek, met nieuwe kleu ren, nieuw meubilair en verlichting en een geheel andere indeling, bewonderen. NIEUWE TONGE - Woensdag 14 mei, 19.30 uur, ds. J. Karels (Openbare belij denis). OUDDORP - Dinsdag 13 mei, 19.30 uur, ds. W. Silfhout. OUDE TONGE - Dinsdag 13 mei, 19.30 uur, ds. J. de Pater. STAD aan 't HARINGVLIET Woens dag 14 mei, 19.30 uur, ds. E. Hakvoort. OOLTGENSPLAAT - Woensdag 14 mei, 19.30 uur, ds. J. W. Verweij. De jeugdappèlcommissie organiseert jaar lijks een jeugdappèldag. Elk jaar staat een thema centraal. Dit jaar is dat dus levenshei liging. Een belangrijk onderwerp. Het is namelijk belangrijk dat we leven voor de heilige God. En dat we in de navolging vast Hem steeds meer Zijn beeld gelijk worden. Op deze dag wordt een dringend appèl op je gedaan om met Christus heilig te leven. En daarom in deze brief een dringend appèl om te komen naar de jeugdappèldag! 's Middags ben je vanaf 14.00 uur van harte welkom in Herv. Verenigingsgebouw "Eben-Haëzer", Preekhillaan 3 te Ouddorp (ZH). Na de opening om 14.30 uur ziet het pro gramma er als volgt uit: Ds. J. Belder (Ned. Hervormd predikant te Dordrecht) zal spreken over inhoud en nood zaak. Hij zal ingaan op de Bijbelse fundering van levensheiliging. Ook de relatie van heiliging met rechtvaardiging zal worden besproken. Dhr. H. van Groningen (ouderling in de Gereformeerde Gemeente te Kapelle-Bieze- linge) zal spreken over met vallen en opstaan. Hier gaat het om de praktijk van de heili ging, de geestelijke strijd en de dagelijkse bekering. Daama kun je in 2 workshoprondes met de sprekers van gedachten wisselen. Stel gemst je vragen! Voor degene die 's middags en 's avonds aanwezig hopen te zijn wordt een brood maaltijd verzorgd. 's Avonds willen we weer om 19.30 uur beginnen. Ds. H. van de Belt (Ned. Hervormd predi kant te Delft) hoopt dan een lezing te verzor gen met als thema: Zijn beeld gelijk. Hierin zal het gaan over het doel van de heiliging, namelijk gelijk worden aan het beeld van Christus, en de navolging van Hem. Na de pauze zal er een forumdiscussie wor den gehouden. We willen om 21.30 uur de dag besluiten. Natuurlijk is er tussendoor voldoende gele genheid om bekenden te ontmoeten en te spreken. Voor meer informatie ed. kun je ook kijken op de website: jvdaniel.filternet.nl/jeugdappeldag. Vanzelfsprekend zijn er kosten aan deze dag verbonden. Voor de hele dag vragen we van jullie een bijdrage van 6,00 (inclusief broodmaaltijd), als je alleen 's avonds komt 2,00, We roepen alle jongeren op om te komen. Jullie zijn allemaal van harte welkom. In verband met de organisatie en de maaltijd weten we graag op hoeveel personen we kunnen rekenen. Graag zien we daarom voor D.V. 7 juni je reactie tegemoet. Je kunt je aanmelden bij Hennie Groenendijk (0187- 651783) of bij Cor van Alphen (0187- 652386). Wij zien uit naar je komst. Nogmaals wel kom in Ouddorp op D.V. zaterdag 14 juni. De Jeugdappèlcommissie Titelverdediger J. Hennekes (zie foto) heeft bekwaam gewonnen van de sterke speler I. Lagendijk. Daarmee maakt Hennekes a! in een vroeg stadium aanspraak op de titel. Deze 24-jarige speler uit Oude Tonge maakt behoorlijk progressie de laatste jaren. Samen met L. van den Ouden en R. van der Wende vormen zij de nieuwe lichting. We zullen nog veel van hen horen en lezen de komen de tijd. In deze tweede ronde waren de eerste ver rassingen te noteren. Zo verloor Van Gende ren vrij eenvoudig van Van Prooijen. Ook Kanshebber Sparreboom liet zien dat hij in vorm is. Zijn partij tegen Bakelaar nam slechts 12 zetten in beslag. Dit heet in vak taal een miniatuurtje. 1. J. Hennekes -1. Lagendijk1-0 2. M. L. van der Waal - M. H. R. van der Waal 0-1 3. T. C. van Prooyen - G. J. H. van Genderen1-0 4. C. Bakelaar - R. SparreboomO-I 5. W. J. Tanis - A. L. Mourik0-1 6. J. Santifort - L. J. F. van den Oudenremise 7. J. de Haan - K. M. van der Wende 0-1 8. J. D. Moedt - Ant. Visserremise 9. C. J. Smit - G. H. van GilsO-I 10. J. Boeter-R. C. M. Huijsmans1-0 11. D. Mulder - J. W. Budding0-1 12. M. Lagendijk-J. A. Verzijden0-1 13. J. Noordijk - H. Beckerremise 14. W. I. Peeman - Reserve1-0 15. J. P. Bosch - M. Bom1-0 16. B. Loosjes - L. C. Stmik0-1 17. K. W. Wijnands- W. J. Tanis-Koole1-0 De derde ronde wordt op 12 mei gespeeld in de de Bonte Koe te Ouddorp. Er staan enke le topduels op het programma zoals: M.H.R. van der Waal tegen J. Hennekes, A.L. Mou rik tegen T.C. van Prooijen en K.M- van der Wende tegen R. Sparreboom. Website: http://www.fi akkee.net/~schakenA;go/

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 2