OUTDOOR SHOP LITIE Verbouwde Afvalwaterzuiveringsinrichting officieel in gebruik genomen Raad Oostflakkee behandelt Landschapsontwikkelingsplan Stankoverlast Middelharnis Museum Ouddorps Raad- en Polderhuis bestaat twintig jaar 0900-8844 www.buijze.nl msmmsmst ■(/Minnaard /I..B DE WINKEL VOOR DE BUITENMENS Christenunie en SGP in Superpolitiek Strand Kampvuur VERTREKTIJDEN Aktie 'Plons' in Zwembad 'tZuiderdiepteStellendam ^QT? DE NIEUWE COLLECTIE IS BINNEN! NA EEN GRONDIGE SCHOONMAAK, GAAN WE WEER BEGINNEN. GRAAG TOT ZIENS Diefstal auto Welkomstdienst Ouddorp Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? Nota Lokaal Jeugdbeleid aangenomen Ruilverkaveling Lokaal Jeugdbeleid reisje 'De Christenvrouw' actief in beeld en geluid Campagne KIEVIT WARMTE Zorg voor schoon water vraag samenwerking Ónder een stralende zon werd vrijdagmiddag de verbouwde en aangepaste Afvalwaterzuiveringsinrichting (Awzi) aan de Westhavendijk in Middelharnis officieel in gebruikgenomen. Gezamenlijk zetten burgemeester mevrouw G. de Vries-Hom- mes en de voorzitter van het Zuiveringsschap Hollandse Eilan den en Waarden, de heer ir. J. Boeve, door een druk op de knop de installatie in werking. i Waterbeheersing Capaciteitvergroting Samenwerking Geregistreerd museum Openingstijden: Op vrijdag 16 mei zijn in het politieke dis cussieprogramma Superpolitiek van Radio Superstar vertegenwoordigers van Christen- Unie en SGP aanwezig. Superpolitiek begint om 19.00 uur. Dit programma wordt live verzorgd vanuit het Diekhuus, Beneden Zandpad 7 in Middelharnis, zodat u de gele genheid krijgt om er bij te zijn en eventueel vragen te stellen aan de gasten. De presenta tie ligt in handen van Jan van Dop en oud- wethouder Arie Tiggelman. Radio Superstar is te beluisteren op 105.9 (kabel gemeente Middelharnis) en 107.3 FM (vrije ether). Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee SOMMELSDUK - Vrijdagmorgen ontdekte een 30-jarige bewoner van de Joos Jans estraat dat zijn auto, een witte Hyundai Maxivan, was ontvreemd. Onbekenden had den kans gezien de auto, die vanaf donder dagavond half twaalf stond geparkeerd aan de Dorpsweg, weg te nemen. Zaterdag 17 mei zijn wij te vinden op het Ouddorpse strand. Voor de enthousiaste zwemmers: we houden weer een kampvuur, dus je kunt je kleren drogen.... Wil je mee, geef het door aan Corrie, tel. 651523. Om 18:30 uur vertrekken we bij Ehm. GroetenCommissie Z.A.J. W. Zondag 18 mei wordt er in de Doopsgezinde Gemeente in Ouddorp een Welkomstdienst gehouden. Aan de dienst wordt medewer king verleend door een koperensemble, het Vestingkoor uit Hellevoetsluis, Jan Teeuw, orgel en de voorganger is ds. J. Smink. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxaleur. lid NVM 0187-47655.') In de raadsvergadering van donder dag boog de gemeenteraad van Oost flakkee zich over het Landschapsont- wikkelingplan Goeree-Overflakkee (LOP). Evenals in de andere gemeenteraden op Goeree-Overflakkee kon ook de raad van Oostflakkee zich uitspreken over het LOP. Het Landschapsontwikkelingsplan is opge steld om een visie te maken op het landschap van Goeree-Overflakkee. Bij de ontwikke ling van het Streekplan en de veranderingen van bestemmingsplannen dient met het opgesteld plan rekening te worden gehou den. De heer A.F. Meeuwsen van de PvdA, sprak namens zijn fractie, zijn tevredenheid uit over het plan. Hij vond het een goed plan waarbij ook de ruimte voor de landbouw niet werd vergeten. Ook zag hij toekomst voor de in het plan opgenomen waterbuffers waar ook ruimte is voor recreatie. Wel pleitte hij voor een ruime openstelling voor het publiek van de gebieden die voor 'natuur' zijn aan gewezen. Ook SGP-er A.T, van Gurp zegt wel akkoord te gaan met de plannen, zoals die in het LOP zijn gemaakt. Maar hij ziet wel wat problemen voor de landbouw ontstaan als deze sector gronden moet inleveren. Hij belooft dat er bij eventuele planvorming er door zijn fractie op de problemen voor de agrarische bedrijfstak zal terugkomen. De Vrije Lijst Oostflakkee ziet wel wat pro blemen in het plan. De heer J.A. de Wit van die partij bevreemdt het dat in het plan de zojuist afgeronde ruilverkaveling wel geweld wordt aangedaan. Ook de in het ont wikkelingsplan gesitueerde ressorts en land goederen roepen bij hem wat vragen op. De VLO vrees dat het bouwen van deze onder komens een forse aanslag zal doen op het de gemeente toegewezen bouwvolume. Hij verzekert de raad dat - mocht het zo ver komen - zijn partij zeker zal ageren. Verheugd was de heer P.H. van de Ree over het rapport, dat kwam met een gezamenlijke visie van de eilandelijke gemeenten. Hij illu streerde de totstandkoming van het rapport met een citaat van de eerste mens op de maan, de Amerikaanse astronaut Arm strong: "als een kleine stap voor de mens, maar een grote stap voor de mensheid". Vol gens hem is dit de eerste stap naar meer eilandelijke samenwerking. Later tijdens de discussie werd Van de Ree er opgewezen dat er al eerder een rapport is verschenen over het toerisme op Goeree-Overflakkee, waarin ook eilandelijk werd samengewerkt. Toch heeft de VVD'er volgens zijn zeggen "altijd wat kriebels bij dergelijke rapporten". Hij doelt dan op de machteloosheid van de mens bij dergelijke plarmen omdat de 'natuur niet maakbaar is'. Toch riep hij zijn mederaadsleden op om als uitvloeisel van het plan prioriteiten te gaan stellen en alvast de procedures moeten gaan starten om din gen te verwezenlijken. "Het wachten op het Streekplan duurt lang". Ook waarschuwde hij ervoor dat voorkomen moet worden dat eigen inwoners hun huis verkopen en straks in de recreatiewoningen van de ressorts en landgoederen gaan wonen. Het CDA was ook positief over het plan, wel waarschuwde mevrouw M.M.L. van Ros- sum er voor dat lopende zaken niet gefhis- treerd moeten worden nu het LOP wordt goedgekeurd. De heer J.D. van der Welle van de Christen- Unie benadrukte dat de suggesties in het plan mee moeten worden genomen als bouwstenen bij verdere planvorming. Hij waarschuwde dat zijn partij wel kritisch naar het Streekplan zal blijven kijken. Tijdens de raadsvergadering werd ook de Nota lokaal jeugdbeleid vastgesteld. De naam van de nota is samengesteld uit de let ters van het woord Jeugd: Jong, Eigenwijs, Uniek, Gaaf en Doelgericht'. In deze nota wordt het totale jeugdbeleid van de gemeen te in kaart gebracht en ook lijnen voor de toekomst uitgezet. De heer Westdorp van de VVD mist in de nota nog wel de aanwijzing voor locaties voor speelplaatsen en skateba- nen. Voor de heer Knoester van de Christenunie is het nog onduidelijk wat de rol van de SWO in het jeugdbeleid is en de SGP mist de rol van de ouders bij het opzetten van het jeugdbeleid. Mevrouw Van Dijke van de PvdA is tevreden over de nota. Maar wel vindt zij dat bij de plannen die in de nota staan ook een door de raad gevoteerd krediet behoort te zijn. Zij vreest dat het anders alleen maar bij de plannen blijft, maar dat er bij besluitvorming geen geld beschikbaar is. Volgens haar verdwijnt de nota dan ergens in een lade. De raad besloot - na schorsing op voorstel van de ChristenUnie - binnen kort de financiële middel beschikbaar te stel len. RECTIFICATIE De vertrektijden voor het reisjes van de afde ling Middelhamis-Sommelsdijk van de Christenvrouw op woensdag 14 mei zijn als volgt: Bushalte 'De Samaritaan'8.50 uur Bushalte Muziektent8.55 uur Dienstencentrum9.00 uur Op zaterdag 24 mei is dhr. Nielen, directeur van Kunst Ecoservice BV te gast in het actu aliteitenprogramma Koffie Radio Plus van Radio Superstar Middelharnis. De afgelopen weken is in de media veelvuldig geschreven over zijn bedrijf. Als u bij dit interview aan wezig wilt zijn of vragen wilt stellen kunt u naar onze studio komen aan de Edison 18 te Middelharnis. Wilt u uw vraag niet via de radio stellen, dan kunt u uw vraag ook aan ons doorgeven. Dit kan telefonisch op 0187- 651208, per fax op 0187-482064 of per e- mail naar info@radiosuperstar.nl. De uit zending begint om 10.00 uur en zal eindigen om 12.00 uur. Radio Superstar is te beluiste ren op 105.9 (kabel gem. Middelharnis) en 107.3 FM (vrije ether). INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING gQMBI 3S W. (0117)611411 fn Uim Nederland is een waterland. Daarom kunnen kinderen niet vroeg genoeg vertrouwd gemaakt worden met water. Consument en Veiligheid, de Nederlandse Vereniging van Zwembad, -Sport en Recreatiemedewerkers (NVZ), Huggies en Poseidon organiseren daarom op zondag 18 mei het evenement "Plons". Dit evenement vindt plaats in ca. 250 Nederlandse zwembaden. Het heeft tot doel om de veiligheid in en om het water van kinderen van O tot 5 jaar te vergroten en is bestemd voor ouders. -Omdat het zwembad in Stellendam op zondag gesloten is wordt dit evenement in Stellendam georganiseerd op Vrijdag 30 mei (de dag na Hemelvaart- dag). In het zwembad worden demonstraties gege ven en kunnen ouders en verzorgers met hun kinderen meedoen met oefeningen die hen vertrouwd maken met water. De oefeningen vinden plaats onder begeleiding van profes sionele zwembadmedewerkers. Ook is er een informatieve folder voor bezoekers met allerlei tips en oefeningen voor in het bad, babybadje en speelbad die ouders en opvoeders met hun kinderen thuis kunnen doen. Met kortingsacties stellen we consumenten in staat om gemakkelijker pro ducten aan te schaffen die de veiligheid in het water vergroten. Het gaat om zwemvleu- gels van Speedo en de wegwerpzwembroek- jes Little Swimmers van Huggies. Het evenement vindt plaats in het kader van de campagne van Consument en Veiligheid, die ouders bewust wil maken van de water- veiligheid van kinderen in en om het huis. In het kader van deze campagne worden ook tv- en radiospotjes uitgezonden. Ook consul tatiebureaus geven voorlichting over veiUg zwemmen. Wilt u genieten met uw kinderen in het water en leren hoe u uw kind kunt laten terugkeren naar de kant als hij/zij in het water is geval len? Kom dan langs in zwembad 't Zuider- diep op vrijdag 30 mei a.s. Van 10.00 tot 11.30 uur kunt uitsluitend terecht met kinde ren tot en met 3 jaar. Van 13.00 tot 17.00 uur kunt u ook met oudere kinderen terecht. Voor meer informatie over dit evenement en de tijden van de verschillende demonstraties kunt u contact opnemen met 't Zuiderdiep, telefoon 0187-491543, of haal een informa tieblad aan de kassa van het zwembad, of kijk op onze website www.zuiderdiep.nl •fteet- en regef^flitfimen •Servrc* a önderfsrtid •üichtbehandefing •*.ood- en zirAwert< Oostdijk 49 Sommelsdijk 0187-48 26 09 Burgemeester mevroim O. Je Vnes-Hommex en de voor:itter van hel Zmvenngssehap. ir Hoeve, bij de zojuist door hen geopende waterzuivering. Beide bestuurders die de openingshandeling mochten verrichten stonden in hun toespra ken stil bij het belang van een goede water zuivering. Burgemeester De Vries wees erop dat de laatste tien jaren een goede waterzuivering haar vruchten heeft afgeworpen. "De kik kers zijn terug, het water is weer helder en het snoekkruid bloeit weer. Bijna overal zit leven in", aldus de burgemeester. Er blijkt, volgens De Vries nog één situatie te zijn waar ongezuiverd wordt geloosd op het oppervlaktewater. Maar zij verzekerde dat dit na de bouw van 'Het Knooppunt' en 'Havenkanaal', dit tot het verleden behoort. Mevrouw De Vries bepaalde haar gehoor bij het feit dat niet alleen schoon water een eer ste levensbehoefte is. Waterbeheersing neemt volgens haar eveneens een grote plaats in. In deze streken is dit in 1953 met de watersnoodramp ervaren en ook bij de wateroverlast in 1971, 1995, 1998 en 2001. "In die laatste jaren viel er zoveel water dat we het niet meer konden bergen", aldus De Vries. Zij weet het tekort aan waterberging niet alleen aan de toenemende regenval, maar ook aan de kanalisering van de rivieren in Europa, het volbouwen van namurlijke bufferzones en het inpolderen. "We hebben in feite onze veiligheid in gevaar gebracht". Op Goeree-Overflakkee zal, volgens De Vries, door middel van het ontwikkelde waterstructuurplan een antwoord moten worden gevonden op de problematiek van de zoute kwel, de wateroverlast en het tekort aan zoet water. "We zullen er allemaal aan moeten meewerken: de gemeenten om in de bouwplannen water te realiseren en de riole ring op orde te hebben; de waterschappen om door middel van het krekenbeheer en via Deltanatuur de zoetwatervoorziening te combineren met waterbuffering; de provin cie om dit alles planologisch en financieel mogelijk te maken en het de rijksoverheid om de grote infrastructuurwerken te bekosti gen en te zorgen dat diegenen die letterlijk het veld moeten ruimen, schadeloos worden gesteld of op een ander plek een nieuwe toe komst wordt geboden. Maar ondanks alle technische voorzieningen riep Middelhar nis' burgemeester de inwoners zelf op hun verantwoording te nemen; ze riep op wijs met water om te gaan. De in 1981 gebouwde Awzi is aanzienlijk uitgebreid. Door de toenemende behoefte aan waterzuivering en dè aansluiting van de kernen van de gemeente Dirksland, bleek de capaciteit niet meer voldoende. Nu de Awzi is uitgebreid, is het vermogen voldoende om naast Dirksland ook de komende uitbreiding van Middelharnis en Sommelsdijk te bedie nen. De voorzitter van het Zuiveringsschap Hol landse Eilanden en Waarden, ir. J. Boeve, bepaalde zijn gehoor bij de in gang gezette fusie, waarbij de vier waterschappen in de regio en het zuiveringsschap een groot all-in waterschap - De Hollandse Delta - zullen vormen. Boeve herinnerde aan het verleden toen de waterschappen ook op Goeree-Over flakkee nog zelf voor de waterzuivering ver antwoordelijk waren. Na een scheiding van de verantwoordelijkheden tussen het water en zuiveringsschap, zullen ze in 2005 weer verenigd worden. Volgens FotBoeve heeft het zuiveringsschap als tussenorganisatie zijn dienst bewezen en hij acht het juist dat er nu een all-in waterschap komt. Want "de zorg voor water, zowel kwantitatief als kwa litatief, behoort bij één organisatie te lig gen", aldus Lr. Boeve. De voorzitter van het zuiveringsschap wees erop dat door schaalvergroting van de instal laties er meer mogelijkheden zijn gekomen om doelmatiger en doeltreffende om te gaan met het aangeboden afwalwater. Bij de zorg voor de kwaliteit van het opper vlaktewater staat samenwerking centraal, aldus Boeve. Hij noemde de samenwerking met de gemeenten, samenwerking in Stedelij ke Waterplannen of in het landelijk Waterbe heer 21e eeuw. Ook noemde hij als voorbeeld het waterproject aan de noordrand van Flak- kee, waar een zoetwatervoorziening voor drinkwater en landbouw aangelegd zal wor den. "Gezamenlijk kunnen we ervoor zorgen dat het water in ons gebied de ruimte krijgt en gezond is. Nu en in de toekomst", zo besloot ir. J. Boeve zijn toespraak tot de aanwezigen. Vervolgens kregen de genodigden uitleg over de werking van de Awzi, die nu volle dig aan de moderne eisen voldoet. Dit seizoen is de 20ste keer dat het museum haar deuren wijd open zet voor de dorpeling, de vaste gast en de passant. Twintig jaar gele den werd begonnen met een kleine collectie alledaagse Ouddorpse dingen. Dit werd ten toongesteld in een deel van het prachtige voormalige gemeentehuis van Ouddorp gele gen aan de kerkring. Na een aantal jaren kreeg men de beschikking over het gehele pand. Zoals bekend is het pand in 1993/1994 geheel gerenoveerd en zodanig verbouwd dat de ruune en lichte tentoonstelhngszalen zijn ontstaan. In juli 1994 werd het pand met de nieuwe presentatie geopend. Het museum heeft zich inmiddels ontwikkeld als een voorbeeld museum voor wat betreft het weergeven van de lokale geschiedenis. Na verdere professionalisering kwam het museum in aanmerking voor registratie, het geen in december 1998 bekrachtigd werd met het certificaat Geregistreerd Museum uit handen van de beheerders van het Landelijk Museumregister. Sinds 5 jaar geeft het museum een eigen blad uit voor haar dona teurs. Nog steeds biedt de bevolking spulle tjes aan en is de collectie dusdanig uitge breid dat met gemak alle zalen gevuld kun nen worden. In het kader van dit twintig jarig bestaan is het wel leuk te vermelden dat twee bestuurs leden al twintig jaar aan het museum ver bonden zijn. Dit zegt toch wel iets over hun betrokkenheid. De vaste tentoonstelling belicht alle facetten van Ouddorp en haar du-ecte omgeving. Om het museum spannend en aantrekkelijk te houden met name voor de steeds terugkeren de bezoeker, zorgen we ervoor dat er elk jaar iets nieuws te zien is. Dit jaar zijn er twee thema tentoonstellingen: "Gewogen en Hier wordt aan de hand van een collectie oude mechanische weegapparatuur de geschiedenis verteld van het wegen. Dat wegen van allen tijde is blijkt wel uit het feit dat er 1900 jaar voor Christus in het Babylonische Rijk al massastandaar den waren zoals de shekel en de mina. De collectie is beschikbaar gesteld door Dhr. D. van Splunder uit Goedereede. "Weide- en waadvogels". Dankzij het natio naal natuurhistorisch museum Naturahs te Leiden hebben wij de beschikking gekregen over een grote collectie weide- en waadvo gels. Mei/juni/septdo t/m/ za 1400 - 17.00 uur; juli/aug di t/m/ za 11.00 - 17.00 uur; mei/herfstvak.: di t/m/ za 14.00 - 17.00 uur. Entreeprijzen: Volwassenen 1.80 p.p.; Houders CJP/65-h: 1.40 p.p; Kinderen 5 t/m 12 jaar: 1.40 p.p. Houders MJK/dona- teurs* gratis; Groep volw. min. 10 pers.: 1.50 p.p; Groep kinderen: 1.00 p.p. MAKELAARDL Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsesfraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1