Zaterdag 10 mei a.s. is liet Nationale Molen- en Fietsdag 2003 Anjercollecte ■■■■■■■jjlHHHIi^^^.^OH Auto in de sloot.bestuurder verdwenen a "^Christenunie De benzine raald een lieer op! Tennisiessen volgeboeict bij TVO De wekelijkse rubriek waarin beurtelings de eilandelijke gemeenten 'fractiegewijs' hun mening geven. Ultieme uitdaging bij TVO Si EIIAra3BM1IEUW5 ]ong eigenwijs uniek gaaf en doelgericht Kinderopvang Zorgverlening Veiligheid Woningbouw in de gemeente Oostflakkee Jeugdbeleid De molen 'De Eendracht' te Dirksland is 10 mei a.s. net als andere molens op Goeree-Overflakkee startplaats en stempelpost voor de Nationale Fiets-; dag. De molen is deze gehele dag gra tis te bezichtigen. Het benodigde geld is inmiddels binnen! Wat is er inmiddels gebeurd? De molen is er ook voor u! Avondwandelvierdaagse van Middelharnis Stellendam In de week van 12 mei t/m 16 mei a.s. vindt in Stellendam de jaarlijkse Anjercollecte plaats. Het Anjerfonds - ook wel Prins Bernhardfonds geheten - is een charitatieve organisatie die zich o.a. financieel inzet voor de cul tuur in Nederland in de ruimste zin van het woord. rINA9 VRUDAG 9 MEI 2003 Fractiegewijs OOSTFimEE In 1998 is op Coe- ree-Overflakkee de ontwerpnota samen hangend jeugdbeleid geformuleerd. Deze nota is tot stand gekomen in samenwerking tussen de gemeen ten op Coeree-Overflakkee, de ouders, de jeugd en betrokken instellingen. Het project jeugdbeleid/jongerenwerk Goeree- Overflakkee (1999-2002) is hier een vervolg op. Tijdens dit project is de Horizonnotitie 2002, Verleden, heden en toekomst geformu leerd. Hierin is het jeugdbeleid in regionaal per spectief beschreven. Deze notitie is niet door de gemeenteraad van Oostflakkee vastgesteld, daarvoor in de plaats zijn er tijdens de raads vergadering van 14 november 2002, op voor stel van het Presidium, kaders voor het lokaal jeugdbeleid binnen de gemeente Oostflakkee geformuleerd. Deze kaders vormen de basis voor de lokale nota jeugdbeleid binnen de gemeente Oost flakkee. In de commissie Maatschappelijke aangelegen heden van (6 april 2003 Is er gediscussieerd over deze nota. Er zijn veel ideeën naar voren gekomen, die verwerkt gaan worden met als doel om de definitieve nota aan te bieden aan de raad. De WD fractie Oostflakkee is van mening, dat er nu concreet invulling moet worden gegeven aan het jeugdbeleid. Veel zaken worden al gedaan, maar deze nota moet bijdragen tot een samenhangend geheel. De gemeenteraad van Oostflakkee heeft op 10 april 2003 het besluit genomen om kinderop vang in Oostflakkee van tafel te vegen. Dit blijkt politiek te zijn of wat er voor door mag gaan. De WD fractie vindt dit een zorgelijke ontwikkeling. Zorglijk, omdat er geen rekening wordt gehouden met de inwoners van Oost flakkee. Het is gebleken dat er wel degelijk behoefte is aan kinderopvang. Wat te denken van alleenstaande ouders en mensen, die om economische redenen genoodzaakt zijn om te werken. De gemeenteraad van Oostflakee heeft eerst gekeken wat het kost. Met andere woorden er is gekeken naar het einde van het proces. Veel te duur; dus schrappen die handel. Men reali seert zich schijnbaar niet wat het heeft gekost aan ambtelijke voorbereiding. In dit kader wordt er ook met spanning afge wacht hoe de gemeenteraad wil omgaan met het jeugdbeleid. Ook hier zit een prijskaartje aan vast. Het is te hopen, dat men nu voor aan het proces begint. De WD fractie zou graag uw mening willen horen over de verleende zorg in de gemeente. In het bijzonder uw ervaring met de huisart senpost in Middelharnis. Schroom niet om uw reacties kenbaar te maken. Natuurlijk zijn er ook reacties welkom over andere vormen van zorg. De WD fractie in Oostflakkee is van mening dat er op het gebied van veiligheid nog te wei nig wordt gedaan. Vooral van ouderen in onze gemeente hoor je regelmatig dat zij in het don ker niet alleen de straat op durven. Is het allen een gevoel of is het onveilig in de kernen van de gemeente Oostflakkee. V/e gaan de tijd van lang licht weer te gemoed, maar dat is geen excuses. De WD fractie is van mening, dat een ieder zich veilig moet voelen. Graag willen wij uw mening horen over het veiligheidsgevoel in de gemeente Oostflakkee. Namens de WD fractie gemeente Oostflakkee Anton Wesdorp, Capelleweg 20, 3255 LB Oude Tonge, 0187 642727 wesdorp56@zonnet.nl. Woningbouw in de gemeente is altijd een las tig onderwerp. Aan de ene kant willen onze inwoners graag dat er voldoende huizen gebouwd worden in hun dorp of woonkern en aan de andere kant zijn we als gemeente gehouden aan ons wooncontingent. Een wooncontingent houdt in dat er een bepaald aantal huizen in de gemeente gebouwd mag worden en dat aantal mag niet overschreden worden. In de verschillende bestemmingsplannen van de dorpskernen mogen huizen gebouwd wor den als die de bestemming 'wonen' hebben. In de praktijk betekent het dat er niet in alle ker nen voldoende woningbouwlocaties voor han den zijn. Het CDA heeft als uitgangspunt dat er in onze gemeente in alle kernen naar evenredigheid gebouwd moet kunnen worden. We zijn er dan ook voorstander van dat onderzocht wordt welke bouwmogelijkheden er zijn. Als zou blijken dat er bijvoorbeeld in Achthui- zen weinig tot geen mogelijkheden zijn. moet er wellicht gekeken worden op welke manier dit veranderd kan worden. Misschien is er een mogelijkheid om het bestemmingsplan aan te passen of zijn er kansen in de sfeer van dorps vernieuwing. Net als iedereen in Nederland moet ook onze gemeente zich houden aan de regelgeving en dat betekent dat je bij het verlenen van bouw vergunningen moet kijken of dat past in het bestemmingsplan. Dat lijkt bureaucratisch en weinig flexibel, wij zijn als CDA echter van mening datje ook klantvriendelijk kunt zijn door alle toegestane mogelijkheden te benut ten om regelgeving aan te passen. Dat opent soms nieuwe kansen en oplossingen die posi tief uitpakken voor onze inwoners. Het CDA is ook van mening dat er meer gebouwd moet worden voor de oudere inwo ners. Tegenwoordig wil men graag zo lang mogelijk thuis blijven wonen en dan liever in een kleiner huis, eventueel met speciale aan passingen. We willen niet betutteld worden en graag zelfstandig blijven. Er zijn nu allerlei ontwikkelingen op het gebied van de zorgverle ning die dit mogelijk maken. Wanneer ouderen doorstromen naar kleinere woningen betekent dit dat er weer huizen vrij komen voor jonge gezinnen. De dorpen in onze gemeente zijn er mee gebaat als jong en oud er kunnen blijven wonen. Dat houdt in dat er een gezond leefkli maat is waahn de nodige voorzieningen, als winkels en scholen, in stand gehouden wor den. Wilt u hierop reageren? CDA Oostflakkee Ria van Rossum, fractievoorzitter CDA Oostflakkee email: rossuml23@hotmail.com Langeweg 65, 3257 KC Ooitgensplaat De gemeente dient een breed samenhangend lokaal jeugdbeleid te ontwikkelen. Op dit moment wordt er door allerlei instanties die met de jeugd te maken hebben (onderwijs, politie, buurtwerk, hulpverlening e.d.) nog te vaak langs elkaar heen gewerkt. Dit doet veel afbreuk aan de effectiviteit van voorzieningen. Het opzetten van een integraal jeugdbeleid, waarbij de diverse activiteiten worden gecoörd ineerd en op elkaar afgestemd, is dan ook van groot belang. Het opzetten van een netwerk waarin zoveel mogelijk betrokken instanties meedoen, is daarbij een goede mogelijkheid. Het is belangrijk vast te stellen, dat de verant woordelijkheid voor jongeren in de eerste plaats bij de ouders ligt. Hieruit volgt dat jeugdwerk in eerste instantie het initiatief van ouders en particuliere instellingen zou dienen te zijn. De gemeentelijke overheid heeft tot taak dit werk te stimuleren, zeker als er vol doende particulier initiatief voor het inrichten van jeugdwerk ontbreekt. Als initiatief ont breekt zou dit kunnen duiden op weinig draag vlak. Het is dan ook belangrijk om de jongeren zelf, maar ook ouders, buurtbewoners, hulp verleners e.d. bij het beleid te betrekken. De overheidssteun dient er dan vervolgens wel opgericht te zijn de eigen verantwoordelijkheid van degenen die bij het werk betrokken zijn te bevorderen. Bij eventuele te verstrekken subsi dies kunnen voorwaarden worden gesteld t.a.v. de toegankelijkheid, activiteiten en budgetbe- heer. Veel jongeren groeien tamelijk probleemloos op. Voor hen kan de gemeente volstaan met het creëren van wat vrijetijdsvoorzieningen. In dat kader kan gedacht worden aan sportvoor- zieningen en culturele voorzieningen, het mee werken aan en creëren van voorzieningen in de buurt. Er dienen in de wijken en dorpskernen voldoende speelvoorzieningen voor de jeugd te zijn. Speeltuinen voor jongere en oudere jeugd, maar ook specifieke plekken of activitei ten voor de oudere jeugd waar zij samen kun nen komen zonder overlast voor omwonenden e.d. te geven. Christenunie Oostflakkee, J.D. van der Welle, Fractievoorzitter, Kerkring 26, 3255 AH Oude-Tonge emailscorp26@wishmail.nl SOMMELSDIJK - Maandagavond omstreeks 23.30 uur moest de brandweer van Sommelsdijk uitrukken voor een auto in de sloot aan de Oudelandsedijk. Ter plaatse gekomen bleek de bestuurder van een BMW van de weg te zijn geraakt, waaro'p hij onder aan de dijk in de sloot was beland. De bestuurder bleek echter onvindbaar. De brandweer kon al vlug weer inrukken, waarop de politie de taak had uit te zoeken waar de onfortuinlijke bestuurder naar toe was gegaan. Vrijdagavond 9 mei vindt de ontknoping plaats, op het tennispark van TVO aan de Sportlaan, van de ultieme uitdaging tossen Hans de Vos, uitbater van 't Centram en Wil Thoonen. Hans was jaren geleden een ver dienstelijk tennisser van formaat maar door zijn dmkke werkzaamheden in het goed draaiende Centrum is hij te weinig in de gele genheid de sport te beoefenen. Toch moest het er eens van komen dat hij zijn tennisrack- et weer van zolder zou moeten halen. Als vas te bezoeker van 't Centrum als tafeltennisser bij Burning Rubber is Wü geen onbekende en zo kon het gebeuren dat deze weddenschap werd gesloten. Normaal gesproken is het vrij dags clubavond voor alle leden van de tennis vereniging maar voor deze buitengewone gebeurtenis willen de deelnemers best even zien hoe alles gaat verlopen. Het zal er zeker om gaan spannen gezien het feit dat Wil Thoonen al heel lang geen single wedstrijden meer speek. Hans heeft zich terdege voorbe reid door regelmatig tenniswedstrijden op TV te bekijken. Als speciale attractie is bedongen dat Sam van der Welle (Back to the sixties), bardienst zou draaien, zodat na afloop van deze titanenstrijd een drankje voor de win naar of verliezer is gewaarborgd. Uiteraard is iedereen van harte welkom om van deze tweestrijd getuige te zijn. Het adres is: Tenni spark TV Ooitgensplaat, Sportlaan 1 te Ooit gensplaat. Aanvang: 20.00 uur. Op de volgende tijdstippen zal de molenaar. Klaasjan Rentes, met de molen meel malen: 11.00 uur; 14.30 uur; 17.00 uur. Voor het publiek is het dus extra leuk om hierbij aan wezig te zijn. Verder zullen er deze dag in de molen pan- nekoeken gebakken en verkocht worden, evenals koffie, thee, frisdrank en zakjes meel. We hopen op veel belangstelling. Ver volg sponsoractie 'nieuwe maalstenen voor molen "De Eendracht" te Dirksland'. Molen "De Eendracht" te Dirksland is een stelling-korenmolen uit 1846- De molen draait regelmatig en als er tarwe, gerst of maïs beschikbaar is, dan wordt dit gemalen tot veevoer. Om te kunnen malen, heeft de molen twee koppels maalstenen. Echter, het nog werkende koppel is dringend aan een opknapbeurt toe en het andere koppel is gescheurd en kan hierdoor niet meer gebruikt worden. Omdat het jammer zou zijn als molen "De Eendracht" binnenkort niet meer zou kunnen malen, is Klaasjan begin 2001 een actie gestart om geld in te zamelen voor nieuwe maalstenen voor 'zijn' molen. Hiervoor heeft hij alle bedrijven in Dirksland schrifte lijk benaderd met het verzoek om een bijdra ge te storten op banknummer 30.89.07.582 of gironummer 3690654 t.n.v. de Molen- stichting G-O o.v.v. donatie t.b.v. molen "De Eendracht". Het doel van deze sponsoractie is dus: De aanschaf van een geheel nieuw koppel maal stenen en het opknappen van het nog wer kende koppel. Tevens dient de steenkraan een houten takel waarmee de stenen worden opgetild en verplaatst) te worden hersteld omdat deze gescheurd is. De totale kosten zijn geraamd op zo'n Euro 4.537,80 10.000,—). De fmanciële positie van de Molenstichting Goeree-Overflakkee is niet toereikend om deze "extraatjes" te bekostigen. Zij voorziet in het jaarlijkse onderhoud van de 11 van de 12 molens op Goeree-Overflakkee en draagt zorg voor een grote restauratie van elke molen eens in de 15 tot 20 jaar (afhankelijk van de staat van de molen). Dankzij de steun van vele Dirklandse bedrij ven, bedrijven buiten Dirksland, verenigin gen en particulieren is het benodigde bedrag vorig jaar bijeen gebracht. Klaasjan wil dan ook de volgende bedrijven, verenigingen en particulieren van harte bedanken voor hun steun: Stichting Filadelfia, J.H. van Strien, Rabo bank Dirksland, Stichting Deltawind, Buurt vereniging West, Shell, W.A. den Hertog, A. Vlaardingenbroek, Vakwerk,Vonngeving en reclame, L. Olivier, J.M. Buth, Dukdalf Holding, W.A. den Hengst, S.F.A. Verpak king Drukwerkspecialist, Tankstation BP "De watertoren", AGO automaterialen, Mw. Waldeck-Koster, Kiebo, dhr. De Ruiter, Garage Melissant, A. Bos, J.K. Wisse, R.P. van Es, M. de Jong, Apotheek Dirksland, Dorresteijn-Slinger, Arjo van der Graaff A.J. v/d Bel, 't Zwarte Schaap, Heftruck ser vice. Kantoor-boekhandel "De Luifel", A.D. van Hoogstraten, W. Hofs, C.F. de Vries, A.J.Schouten, A. Markwat, S. Robijn, J.P. Bienefelt, G. Stam, W.C. Polder en G.C. van der Ent. Daarnaast hebben vele mensen een gift in het molenaarspotje gedaan of zijn op bezoek geweest tijdens de Nationale Molendag 2001 en/of 2002, waarbij ze deze actie gesteund hebben. Ook hen wil Klaasjan natuurlijk hartelijk bedanken. De steenkraan is reeds gerepareerd, waar door het weer mogelijk is om de stenen te takelen. Klaasjan heeft begin dit jaar gepro beerd het oude gescheurde koppel met de gerepareerde steenkraan te takelen. Echter, hij heeft zijn poging moeten staken omdat dit koppel behoorlijk gescheurd is. T.z.t. zal dit karwei door een deskundige moeten gebeuren. Deze deskundige zal tevens wor den gevraagd of ook deze stenen nog te repa reren zijn om te dienen als reserve-stenen voor de verre toekomst. Daarnaast is Klaasjan in het najaar 2002 op bezoek geweest bij de molensteenmakers in Nederiand. Hij heeft zich goed laten voor lichten, waardoor hij een keuze kon maken welke molensteenmaker de stenen voor molen De Eendracht mag gaan maken. Zijn keuze is hierbij gevallen op molensteenma ker Hans Titulaer uit Plasmolen (Limburg). Inmiddels is ook de Molenstichting Goeree- Overflakkee akkoord gegaan met Klaasjan's voorstel en zullen de stenen een dezer dagen besteld gaan worden. Daar het maken van deze stenen een tijdrovende bezigheid is en molensteenmaker Hans Titulaer eerst nog een aantal andere orders moet uitvoeren, verwacht Klaasjan dat de stenen pas aan het einde van 2003 afgeleverd zullen worden. Hij hoopt dan ook dat hij het nieuwe koppel tijdens de Nationale Molen- en Fietsdag 2004 kan demonstreren. Mocht iemand niet in de gelegenheid zijn om 10 mei a.s. de molen te komen bezichti gen, dan is dit altijd op een andere dag moge lijk. Indien de molen draait (vaak op zater dagen, maar ook wel doordeweeks), is ieder een welkom. Een bezoekje kost niets. De molen kan voor het publiek worden inge zet: als cultureel uitstapje; voor fotoreporta ges voor u, uw familie of uw bedrijf; voor scholen in de vorm van spreekbeurten of werkstukken. Ook andere suggesties zijn bespreekbaar. Daarnaast kunt u meehelpen de maalstenen en het ambacht van molenaar in stand te houden door uw tarwe, gerst of maïs te laten malen op de molen. Hier zijn geen kosten aan verbonden. Indien u meer wilt weten over deze actie of over de molen kunt u contact opnemen met Klaasjan Rentes via telefoonnummer 0187- 601467 of e-mail k.rentes@hetnet.nl. Op de avonden van 3,4,5 en 6 juni a.s. orga niseert het Rode Kruis afdeling Middelharnis weer de jaarlijkse avondwandelvierdaagse. Voor zowel individuele lopers als groepen is er de mogelijkheid om elke avond 5 of 10 kilometer te lopen in en rond de woonkernen van Middelhamis/Sommelsdijk. De wandelroutes zijn deels vernieuwd en op de laatste avond is er rond 20.00 uur de bekende aankomst op het diekhuusplein. Scholen en verenigingen worden eveneens via een mailing op de hoogte gesteld. Inschrijving vanaf 18.00 uur in de Staver met start om 19.00 uur. Laatste avond start 5 km om 18.30 en 10 km om 17.45. Benzine, diesel, gas enz. Over een aantal jaren zal het nauwelijks meer te vinden zijn. Misschien maken wij dat niet meer mee maar onze kinderen en kleinkinderen zullen het gaan merken. Dus moeten we nu al zuinig zijn en plannen maken. Daarover zal ir. Wün de Jager, medewerker bij de Provincie Zuid- Holland vertellen op maandag 12 mei Uissen 19.00 en 20.00 uur in één de extra geplande uitzendingen over milieuvriendehjke Ener gie op Radio Flakkee in samenwerking met de coöperatie "Deltawind". Wim de Jager is speciaal belast met de promotie van milieu vriendehjke energie en vertelt over de plan nen van de Provincie en wat er tot nu van terechtgekomen is. Met natuurlijk speciale aandacht voor Goeree-Overflakkee. Het pro gramma wordt herhaald op woensdag 14 mei tussen 19.00 en 20.00 uur en donderdag 15 raei mssen 13.00 en 14.00 uur. Het is jaren geleden dat er zo in grote mate gebruik wordt gemaakt van de mogelijkheid om tennisles te nemen bij de tennisvereni ging in Ooitgensplaat. Maar hefst zo'n klei ne 40 personen hebben zich aangemeld om hun sport beter te leren beoefenen. Voor deze gelegenheid is daar door het bestuur extra ruimte gemaakt op de donderdag avond. Naast de vaste maandag is er nu dus een extra dag bijgekomen. De lessen vinden plaats van 16.00 uur s'- middags tot 21.30 uur in de avond en worden gegeven door een tennislerares van Mundial. Kristel van den Tillaart, een A speelster in het circuit met nationale en internationale ervaring, heeft op deze manier twee keer een volle bak Of dat komt door haar ver schijning is niet geheel duidelijk maar zij geeft prima les. Het is niet geheel onver wacht want in de eerste maand van het sei zoen hebben al meer dan 25 nieuwe leden zich opgegeven voor een hdmaatschap bij deze actieve vereniging. Naast de tennisies sen van Kristel wordt nog adoptietraining gegeven aan jeugdleden op de woensdag middag door een paar 'oude rotten'. Deze adoptietraining duurt een zestal weken in het voorseizoen is geheel gratis. Recentelijk is een try-out gehouden voor een jeugd racket- trekavond, die dan 's middags om vier uur begint tot half negen. Naast de succesavonden zoals Ladies Night op de dinsdag en de clubavond op de vrijdag komen er steeds meer activiteiten bij om zoveel mogelijk leden aan het tennissen te houden. De tennisiessen vormen daarbij een goede ondergrond voor veel mensen om te blijven tennissen. In het naseizoen zal er wederom een tennisles serie worden gehou den. Muziekverenigingen kunnen bijv. bij de aanschaf van nieuw instrumentarium een subsidie aanvragen bij dit fonds. Zo heeft Fanfareorkest De Hoop in het verleden al diverse malen van het Anjerfonds een finan ciële bijdrage ontvangen bij de aanschaf van nieuwe instrumenten. Van de opbrengst van de collecte in Stellendam is overigens direct al eenderde deel bestemd voor de kas van het orkest. Met deze royale geste wil het fonds vereni gingen belonen die de bereidheid tonen zich in te zetten voor het goede doel. De collecte wordt door De Hoop officieel geopend met een mars door de gemeente op vrijdag 9 mei a.s., aanvang 19.30 uur. De week daarop zal een aantal leden van de ver eniging bij alle inwoners van Stellendam aankloppen met de overbekende collecte bus. De collecte wordt van harte aanbevolen, omdat de gelden van het Anjerfonds voor de volle 100% ten goede komen aan allerlei verenigingen die zich sterk maken voor een goed cultureel klimaat in Nederland. Gezien de opbrengsten van voorgaande jaren heeft men er bij De Hoop alle vertrouwen in, dat ook nu weer gul zal worden gegeven. Collectanten en gevers alvast hartelijk bedankt'!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 9