'Zierikzee Vocaal' daagt zangers uit ili itiameeteinM \\J POLITIE Zorgcluster Goeree-Overflakkee breidt werkgebied uit Auto in de sloot 'hl^2 Q^ Havendag 2003 Middelharnis OJW Peari Harbor Landschapsontwikkelingsplan in Middelharnis besproken OPEL Nieuws 0900-8844 ■(•Minnaard Medewerking lezers gevraagd voor nieuwe naam chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Eindronde actief in beeld en geluid Het stuur niet uit handen geven Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? MILLTIJTSCJENTRU^^ Auto's - Caravans - Campers Fietsen - Scooters Eén vertrouwd adres voor ai uw rijplezier! Nijverheidsweg 4, Dirksland Telefoon: 0187-6015 98 www.cormeIissant.nl 4"^ VisserScVisser BARENDRECHT «TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL.0187-617 300 GOUDA «TEL 0182-358 235 Bromfietscontrole Snelheidscontrole Gevonden voorwerpen <-«... GeenDe Zorgcluster Goeree- Overflakkee breidt binnen afzienbare tijd haar werkge bied naar Schouwen-Duive land, Tholen en West-Bra- bant uit. Mede door deze uit breiding is de Stichting op zoek naar een nieuwe naam. Buiten de regiogrens Concurrent Thuiszorg? Andere naam OUDDORP - Bij een eenzijdig ongeval op de N57 ter hoogte van de Oud- dorpse haven is de bestuurder, afkomstig uit Den Haag, van een Opel Astra met zijn auto in de sloot beland. Komende uit de richting van Goedereede is hij tijdens het rijden in slaap gevallen en aan de overzijde van de weg in de sloot beland. De bestuurder bleef ongedeerd en kon op eigen kracht uit de auto komen. Wonderwel waren geen andere voertuigen bij het ongeval betrokken. ^^rijdag 9 mei 2003 75e jaargang nr. 7203 Songfestivals en vonnen van 'Idols' zijn tegenwoordig in. Van dit gegeven maakt het nieuwe Zierikzeese concours voor amateur zangers 'Zierikzee Vocaal 'dankbaar gebruik. Toch zijn de verschillen aanmerke lijk. Het concours 'Zierikzee Vocaal' zoekt mensen zowel uit de wereld van de lichte als van de klassieke muziek en is niet alleen bestemd voor jong, aanstormend talent. Iedereen mag meedoen, van kinderen tot en met een kwartet van het ouderenzangkoor. Er zijn heel wat talentvolle zangers in onze omgeving - al dan niet lid van een koor - die de gave hebben zich ook alleen of in een Ideine groep te laten horen. Dit gegeven is de inspiratiebron geweest voor het initiatief om voor deze brede groep een jaarlijks terugke rend Zierikzees concours te organiseren. De gedachte is o.a. ontstaan in de Commissie Koorzang Schouwen-Duiveland. Om het concours te verwezenlijken is samenwer king gezocht met een aantal Schouwse musi ci en de Zeeuwse Muziekschool. Op 13 september zal de eerste ronde gehou den worden in de Nieuwe Kerk te Zierikzee. Voor velen zal dit een bijzondere gelegen heid zijn om in deze kerk met fraaie akoes tiek en met eventuele orgelbegeleiding te kunnen optreden. De hele zaterdag zal de kerk geopend zijn en voor ieder toegankelijk. In deze voorronde mogen de solisten of groepjes zich in een tweetal liederen aan een deskundige jury laten horen. De jury zal o.a. bestaan uit de Ellengard Jense, regio-directeur van de Zeeuwse Muziekschool, Liesbeth Franken, zangeres, Wolfert Jumelet, opnametechni- cus van Studio 2 en een tweetal professiona- le juryleden van buiten Schouwen-Duive land die als zangpedagoog of zangsolist werkzaam zijn. Het bijzondere is dat er geen minimale eisen bestaan: van eenvoudige liederen tot aria's is alles mogelijk in allerlei stijlen. Zowel solis ten, als kleine vocale ensembles mogen mee doen. Ook rekenen de initiatiefnemers op deelnemers uit andere delen van Zeeland en Goeree-Overflakkee. De deelnemers mogen hun eigen begeleider meenemen die op orgel of piano begeleidt, maar ook is het mogelijk dat men een beroep doet op de aanwezige begeleiders Marco van 't Hoff en Mar van der Veer. Wie wil kan tij dens de zomerperiode met hen op afspraak repeteren. Anders dan in 'idols' zullen de deelnemers altijd welwillende kritiek krijgen. Zowel posi tieve als negatieve punten zullen in een speci aal juryrapport worden genoemd. Deze kritie ken zullen niet openbaar gemaakt worden. De jury zal aan het einde van de dag bepalen wie er doorgaan naar de eindronde. Die eindronde zal plaats vinden door middel van een openbaar concert op zaterdagavond 18 oktober. Dit concert zal samenvallen met de jaarlijkse regionale korenavond in de Nieu we Kerk. Dan zullen de meest opvallende solisten en groepen nogmaals optreden en een jury die uitgebreid zal worden met de aanwezige dirigenten zal dan bepalen wie zich winnaar mag noemen van Zierikzee Vocaal 2003. Op zaterdag 7 juni zal tijdens de jaariijkse Havendag het hoofdthema bestaan uit "De Sterkste Man van Nederland". De StEM heeft dit thema kunnen verwezenlijken in samenwerking met de stichting "De Sterkste Man". De wedstrijd wordt verzorgd door Sport-O-Med onder auspiciën van de IFSA.Plaats van handeling: Spuiplein. Naast dit hoofdthema zijn er nog tal van andere activiteiten op diverse locaties. Radio Superstar en radio Flakkee zullen beiden uit zendingen verzorgen vanaf het Diekhuus- plein en het Spuiplein. De Havendag zal als vanouds (mits het weer het toelaat!) besloten worden met vuurwerk. Evenals voorgaande jaren verwacht de Stichting Evenementen Middelharnis een geweldige publieke opkomst en verzoekt iedereen dan ook de publicaties in de kran ten/kabelkrant t.a.v. parkeren/wegafsluitin- gen/exacte tijdstippen e.d. goed in zich op te nemen om niet voor verrassingen te komen te staan. Omwonenden worden verzocht geen voertuigen te parkeren op deze dag op één van de locaties. II Dit OJW seizoen hebben wij nog maar twee avonden op het programma staan en deze mag je absoluut niet missen! De Jaatste avond staat gepland op 2] juni, dan gaan we bai'jecuea, geef je op bij Piet (484845). Zorg dat je erbij bent, want het wordt absoluut lekker en gezellig! Mis ook de film niet die we op 17 mei draai en. Pearl Habor staat dan namelijk voor jul lie geïnstalleerd, een mooie film die je zeker gezien moet hebben! We starten om half acht en de Hoeksteen opent om zeven uur haar deuren, kosten 1 Euro! Het OJW COMBI WtiUnot 1] W. (OUT) 6ll«i: Fu 6U7W Het eerste seizoen van dit nieuwe concours zal ook bestaan uit het opdoen van ervarin gen. De organisatoren verwachten dat het zangtalent op deze wijze zal toenemen als mede ook het niveau van het zingen. Infor matie over deelname aan dit concours kan men krijgen bij Cor van Eek (0111 - 415947) corveck@zeelandnet.nl Opgave het liefst zo snel mogelijk. Van de deelne mers wordt een bijdrage van zeven euro vijf tig gevraagd. Meer informatie: Cor van Eek (0111 - 415947) of Liesbeth Franken (0111-415086) In de gemeenteraadsvergadering van Middelharnis werd het Landschaps ontwikkelingsplan Goeree-Overflak kee besproken. Het zogenaamde LOP is geschreven in de opdracht van de vier eilandelijke gemeenten op Goeree-Overflakkee, het Waterschap en de Provincie Zuid-Holland. Ook de bevol king is bij de ontwikkeling van het plan ingeschakeld door het houden van zoge naamde inloopbijeenkomsten. In het plan wordt een visie ontwikkeld hoe in de komende tijd Goeree-Overflakkee zich zou moeten ontwikkelen. Nieuw te maken bestemmingsplannen zouden volgens de aanbeveling van dit LOP kunnen worden opgesteld. In het plan wordt bijvoorbeeld gesteld dat de woonkern van Middelharnis zich in zuidoos telijke richting dient uit te breiden. Het col lege is echter van mening dat uitbreiding van de woonkern noordwaarts moet worden gezocht zodat het centrum van Middelharnis ook werkelijk weer centrum wordt. Tijdens de raadsvergadering waren de gemeenteraadsleden nu in de gelegenheid om hun zegje te doen over het LOP. Er kwam en verschillende suggesties aan de orde en soms werden subtiele veranderingen voorgesteld, die zelfs ook buiten de gemeen tegrenzen liep. Van Oostenbrugge van de ChristenUnie vindt dat er in de plannen wel veel land bouwgrond verloren gaat. In het plan worden ook het bouwen van 'landgoederen' voorgesteld. Voor VVD'er D.D.H, van Es hoeven deze dure bouwwer ken niet zo nodig er zijn er is volgens hem in het land nog geen landgoed verrezen en noemt het daarom 'luchtfietserij'. Ook het idee om binnen de ringdijken op Goeree- Overflakkee geen activiteiten meer te laten plaatsvinden, vindt de VVD niet goed. Van Es pleit om ook ruimte laten voor campings bij boerenbedrijven. De heer Dillingh van het CDA vond dat het stuur bij de ontwikkeling van een streekplan niet uit handen moet worden gegeven. Hij diende daarom een amendement in waar ver schillende aanbevelingen werden gedaan. De heer G.C. Kleingeld van de PvdA, sprak namens de fractie zijn grote waardering uit voor het LOP- Hij beveelt wel aan om bestemmingsplannen wel goed te toetsen aan dit Landschapsontwikkelingsplan. SGP'er Vreeswijk vond het een goed plan, maar vond dat er te weinig rekening is gehouden met het verleden, want we willen rust ruimte landbouw recreatie en dit kan niet. Volgens hem wordt er teveel aandacht besteed aan de recreatie, maar te weinig aan de landbouw. Hij vond dat als de landbouw wordt losgelaten het ook met de rust op het eiland gedaan. Hij pleit er voor om in het plan niet meer dan een visie te zien. Na een schorsing van de vergadering, voor beraad over het amendement werd dit enigs zins gewijzigd aangenomen. In dit amende ment wordt onder andere gepleit om de mogelijkheid open te houden voor kamperen bij de boer en dat ook de woonkern ook in noordelijke richting moet.worden uitge breid. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V, Voor de koop of verkoop van uw vifoning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 482606 Ac*{ueel Nieuws Vacatures Shop Evenementen Informatie Opei Linkz en vanzdfspFekendal onze occasions ind. Mo Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makciaar/laxalcur. lid NVM 0187-476.'ï.'i5 ELISMHL REGISTERACCOUNTANTS Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee GOEDEREEDE - Woensdagmiddag tussen één en vier uur werd op de N57, ter hoogte van Goedereede een bromfietscontrole gehouden. Een tiental brommers en hun berijders werden daarbij gecontroleerd, waarbij er drie op de bon gingen wegens een snelheidsovertreding, terwijl één brommer in bewaring werd genomen omdat deze niet was verzekerd. OOLTGENSPLAAT - Op de parallelweg in Ooltgensplaat werd woensdagmorgen een snelheidscontrole gehouden. Tussen kwart óver één en kwart over twee overschreden zeventien van de zestig passerende automo- biUsten de daar geldende 60 km-limiet. Hoogste gemeten snelheid 91 km/uur. GOEREE-OVERFLAXKEE - De volgende gevonden voorwerpen zijn afgegeven op het politiebureau: Middelharnis; Broche, goud 2003075782: Sweep 2003106023; Bril 2003118013: Zwarte jas 2003125123; Zilveren ketting 2003140772; Portemonnee; 2003140946; Gouden ketting 2003146846. Nieuwe Tonge: Foto camera, enz. 2003146102. Oude Tonge: Portemonnee 2003079482. Ooltgensplaat: Rugzak, blauw 2003090794. Dirksland: Polstas, zwart 2003096030. Ouddorp: GSM Zilver 2003096030; Regen pak 2003109044; Tas 2003144774. Sommelsdijk: Dames horioge 2003106456. Verder zijn er diverse fietsen en bankbiljet ten gevonden, evenals verschillende sleu tels. De gevonden voorwerpen kunnen wor den bekeken in het Buro te Sommelsdijk tus sen 10.00 en 17.00 uur. ■-*; De heer H. Brinkman, directeur van de Zorgcluster voor de nieuwbouw aan de Akelei in Dirksland. De Zorgcluster is gevestigd in Dirksland. Op de bovenverdieping van het Accountants kantoor Van Vlies en Plug op het Bedrij venterrein De Watertoren, heeft zij een ruim onderkomen gevonden voor hun werkzaam heden. Directeur H. Brinkman van de Zorg cluster legt uit dat er een uitbreiding van het werkgebied zit aan te komen. De officiële naam van deze instelling is 'Protestants Christelijke Zorgvoorzieningen op Goeree- Overflakkee'. "We zijn een zorginstelling die ondersteu ning biedt aan mensen met een verstandelij ke en lichamelijke beperking", aldus Brink man. De Stichting beheert de stichting de woonvoorzieningen Sjaloom en Refugium en de woonprojecten Fazant en Stoofhoek in Sommelsdijk, in Dirksland Molenzicht en in Goedereede het gezinshuis Eben-Haëzer. In Middelharnis is er het beheer over het win- kelproject 'Menorah', dat als dagbesteding fungeert. Momenteel blijkt dat het aantal zorgvra- genden toeneemt, want er zijn ongeveer honderd mensen waar zorg aan verleend wordt. Daarnaast is er een gesprek met vijftig mensen waar wellicht in de toe komst zorg aan zal worden verleend. Wat deze laatste groep mensen betreft bedoelt de heer Brinkman, de ouders die een kind hebben met een verstandelijke beperking. Ze zien de tijd komen dat ze hun kind moe ten loslaten. Volgens Brinkman duurt dit proces van losmaking - begrijpelijk - geruime tijd. Volgens Brinkman is de instelling volop in ontwikkeling met deze zorgvragen. Daar naast wil de Zorgcluster haar werlcgebied uit gaan breiden. Momenteel wordt er alleen gewerkt vanuit Goeree-Overflakkee. "Het feit doet zich nu voor dat er reële zorgvragen zijn uit Schouwen-Duiveland, West-Brabant en Tholen. Daarom hebben we eerst onder zoek gepleegd of daar mogelijkheden voor zijn. Met het Zorgkantoor van OZ in Breda en met de Sociaal Pedagogische Dienst is overleg geweest en zij hebben positief gead viseerd om in ieder geval in West-Brabant te starten", aldus Brinkman. De Stichting werkt ook nauw samen met de landelijke instelling Stichting Philadelfia Zorg in Nunspeet. Samen met deze instel ling wordt onderzocht of er een mogelijk heid is om zorgvragenden in West-Brabant te gaan 'bedienen'. Er wordt geprobeerd om aan de vragen van mensen - vaak met een protes-tants-christelijke achtergrond - in die regio te voldoen. "Er wordt ook met een andere zorgaanbieder gezocht naar moge lijkheden op het gebied van wonen en even tueel dagbesteding", zo verwoordt Brink man de toekomstplannen. Er zal getracht worden om de mensen daar en hier ook meer zorg thuis te bieden, de zogenaamde ambulante zorg. Dit geheel in de lijn van het beleid van de overheid die thuiszorg in die sector stimuleert. Met de veranderende wetgeving van de Algemene Wet Bijzondere Ziektenkosten, komen er ook voor de Zorgcluster wegen vrij om hun zorg uit te breiden. Er is nu ook een Persoons Gebonden Budget, en op basis daarvan mag de instelling nu ook zorg thuis gaan verlenen. Toch noemt Brinkman zich niet een concurrent van de Stichting Thuis zorg. "Wij zijn een identiteitsgebonden instelling en richten ons voornamelijk men sen met een verstandelijke beperking. Door onze jarenlange band met bepaalde zorgvra gers willen wij hen die zorg niet onthouden". Een ander geografisch gebied waarheen de Zorgcluster zich uit wil breiden is Tholen. Hiervoor zijn oriënterende gesprekken met de collega-zorgaanbieders. Brinkman denkt aan een gecombineerde zorg voor ouderen, verstandelijk en lichamelijk gehandicapten onder één dak. Zoals dit straks ook wordt gedaan in Ebbe en Vloed in Oude Tonge, waarvoor overigens het bouwbesluit nog niet is genomen en in Geldershof in Dirks land, waar volop gebouwd wordt. Er zullen daar zestien appartementen worden gebouwd. Ook met Zorgcentrum De Vlied- berg in Ouddorp worden oriënterende besprekingen gevoerd. Er wordt dan een multifunctioneel gebouw ontwikkeld waar de cliënten zo breed mogelijk zorg wordt geboden. De Zorgcluster met de 'lange naam' is druk op zoek naar een andere - veel kortere - naam. "Sjaloom, bijvoorbeeld is een begrip, maar dit is maar een onderdeel van de Zorg cluster". Toch zou Brinkman graag een kor te pakkende naam voor de instelling hebben. Een naam waar in eventueel gewezen wordt naar de Christelijke achtergrond van de Stichting. Maar, volgens Brinkman, mag het ook een naam zijn die de verbondenheid met Goeree-Overflakkee tot uitdrukking brengt. En daarom roept hij de hulp in van de lezers van deze krant. De Stichting looft een bedrag uit voor lezers die een nieuwe, origi nele, naam kunnen bedenken. De winnende naam zal beloond worden met een geldbe drag van 100,-. Brinkman hoopt begin juli de nieuwe naam plus het nieuwe logo te pre senteren. Als er lezers zijn die een originele naam hebben voor de Protestants Christelijke Zorgvoorzieningen op Goeree-Overflakkee kunnen zij hun idee sturen naar deze stichting, t.a.v. H. Brinkman, Watertoren 8c, 3247 CL Dirksland. ^Z^ii-T^ft^-^^^TFi.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1