De gordijncollectie van Woonflair 10% UITNODIGING OOSÏF „-^s^t stuk|e^ chalet www.buijze.nl ONGETWIJFELD Yak.bungalow r onze luxe chalet Keus over de volle breedte VAN Kempen Adverteren kost geld, niet adverteren kost meer ^^..ersc/,^^ Cv ^<^rflaV^'^' Wegwerkzaamheden Vrijheidsweg-Langedijk Ouddorp Perkplanten Kwekerij Ardennen Buijze Financial Consultanöik^ Bereken nu online uw lijfrente aftreii mogelijkheden. Of bel (0187) 470121 voor een persoonlijk onderhoud. VBOK slaagt U beter met uw inkopen als U eerst de advertenties leest u- J Tel. (0187) 60 26 57 Heeft u ook zin om in het voorjaar een frisse wind door uw huis te laten waaien? Met de nieuwste gordijnen van Woonflair bereikt u in een hand omdraai het gewenste effect want de keus is dit voorjaar weer enorm. 4^ iriTEKIEUKS Juiianastraat 1, 3255 BG Oude-Tonge Tel. 0187-641577, fax 0187-641242 Gordijnstof Orleans Zware gordijnstof in met groffe weefstnictuur in vele verschil lende uni kleuren. 140 cm. breed. Nu tijdelijk met 10% korting. combineer en woon mooi oC^^'^'O In opdracht van het Waterschap wordt het kruispunt Vrijheidsweg-Langedijk aangepast. Als gevolg daar van Is in de periode 12 tot én met 23 mei 2003 op de Vrijheidsweg geen fietsverkeer mogelijk tussen de Westerweg en de Noordweg, Camping De Klepperstee is bereikbaar via de Westerweg. Tevens is in deze periode de Langedijk voor alle verkeer gesloten tussen de Flaauwe Werkweg en de Klepperweg. Aftiankelijk van onder andere de weersomstandighe den zal de afsluiting korter of langer kunnen duren. Nadere informatie over de verkeersmaatregelen kan worden verstrekt door de heer G. van den Nieuwen- ajk, tel. 0187-488837 Of06-5I47I394, Middefharnis, 7 mei 2003, Verras moeder eens met een gezellig bloemetje voor in de tuin, een mandje op de tuintafel of zo'n prachtig bloeiend boompje op stam. Grote keus in ook voor de hangingbaskets Ook voor Groenteplanten, fruitbomen, heesters, coniferen en vaste planten n De Halve Maan Panksdijkje 2 Sommelsdijk Tel. (0187)48 21 72 Geopend: ma. 13-17 uur di.-vrij. 10-12 en 13-17 uur zat. 9-16 uur TE HUUR 4 a 5 pers. met riante vrije tuin. Geen huisdieren. Inl. (0187) 65 15 67 tussen 20.00 en 21.00 uur. Inkomens- en Vtrmogensplanning Dat kan op één van de meest uitgebreide websites van ons land namelijk op: Geef u ook op voor de nieuwsbrief zodat u altijd op de hoogte blijft. tijfrenfen-Pensioenen-Hypotheken-Beleggingen Investerinsen-Vermogensbelieer-V^enekeringen Nederlandse Patiënten Vereniging voor dejaarlijl<se vergadering op D.V. dinsdag 13 mei 2003 om 19.30 uur In het verenigingsgebouw van de Chr. Geref. Kerk, Hofiaan te IVliddelharnis. Gastspreker is ds. J. W. van Estrik uit Goedereede over 'Als de dood komt'. Allen hartelijk welkom! -1 GRAFMONUMENTEN STILSTAAN BIJ HET LEVEN. MET EEN IMPOSANT EN DUURZAAM OBJECT DAT DE GEDACHTE AAN IEMAND VASTHOUDT ZO'N GRAFMONUMENT KIES JE MET ZORG EN AANDACHT. 8U MENSEN MET ERVARING BIJ TIMMERMAN NATUURSTEEN. WIJ HELPEN U. timmerman natuursteen nieuwerkerk: vierbannenstraat 10111 641798 rotterdam: walenbürgerweg 83, oio 4660368/4663161 nwe. crooswijkseweg 668, 010 4136910 www.timmerman-natuursteen.nl TE HUUR in Voortiiuizen Nog vrij enkele weken in mei, juni en na 15 augustus. T.H.aangeboden op rustig park te Ermelo. Te bevr. (010) 419 99 49 b.g.g. (06) 22 82 20 76 ^SB^eagsEsao GEMEENTE GOEDEREEDE Bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet delen wij u mede dat een aanvraag om lichte bouwvergunning is ontvangen op 25 april 2003 voor: - het wijzigen van de zijgevel van de woning op het perceel Oostenweg 41 te Ouddorp; op 28 april 2003 voor: - het plaatsen van een schuur (t.v.v.) nabij de recre atiewoning Het Bosje 174 te Ouddorp; op 29 april 2003 voor: - het bouwen van een schuur op het perceel Oostdijk- seweg 107 te Goedereede; - het wijzigen van de westgevel van de woning op het perceel Hazersweg 81 te Ouddorp. Tevens delen wij u mede dat een aanvraag om een reguliere bouwvergunning is ontvangen op 29 april 2003 voor: - het uitbreiden en verbouwen van de schuur op het perceel Noordzijde Haven 25 te Goedereede; - het uitbreiden en verbouwen van de woning op het perceel Hofdijksweg 71 te Goedereede, Deze publicatie is bedoeld om het publiek te informe ren. Tegen de ingekomen bouwaanvragen kunnen geen bezwaren worden ingediend. Welstandscommissies Tevens delen w/ij u mee dat de eerstvolgende verga dering van de welstandscommissie (gemandateerde behandeling) plaatsvindt op 13 mei 2003 in het gemeentehuis te Goedereede. Deze vergadering is openbaar. De eerstvolgende openbare regionale welstandscom missie is op 21 mei 2003 in het gemeentehuis te Goe dereede. De agenda's van deze vergaderingen liggen ter inza ge in het gemeentehuis te Goedereede, Vrijstelling Burgemeester en wethouders van Goedereede maken bekend dat het voornemen bestaat om met toepassing van de vrijstellingsbepaling als omschreven in artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening junc- to artikel 20, lid 1 sub a onder 3 van het Besluit op de ruimtelijke ordening lichte bouvwergunning te verlenen voor: - het plaatsen van een blokhut (t.v.v.) nabij de recre atiewoning Mimosa 2 (De Klepperstee), kadastraal bekend Gemeente Ouddorp, sectie B nummer 2859. - het plaatsen van een blokhut nabij de recreatiewo ning Westeinde 35, kadastraal bekend Gemeente Ouddorp, sectie A nummer 1584. Boven.:,; bouwplannen liggen ingaande 12 GEMEENTE DIRKSLAND Bekendmakingen Algemene wet bestuurs recht Vergunning verleend aan: - K.G. van der Wal voor het oprichten van een paar denfokkerij en aanverwante activiteiten op het per ceel Ruijgenhil 6, Melissant. De vergunning is ver leend met toepassing van artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (01-05-2003). Lichte bouwvergunning verleend aan: - L.W, van Bruinisse voor het plaatsen van twee dak mei 2003 gedurende vier weken ter inzage in het gemeentehuis bij de cluster Bouwzaken. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voor nemen aan deze bouwplannen c.q. verzoeken om vrij stelling medewerking te verlenen, schriftelijk zijn ziens wijze indienen bij burgemeesteren wethouders, Post bus 38, 3253 ZG Ouddorp. Artikel 19 WRO Burgemeester en wethouders van de gemeente Goe dereede maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 24 aprii 2003 besloten heeft om met gebruikmaking van artikel 19, lid 1van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan 'Dorpsgebied Ouddorp, 2' herzie ning' teneinde; - het vestigen van een rijwielhandel (verkoop van fiet sen) ten behoeve van Rijwielhandel 'Springersdiep' op het perceel Zuidweg 2 te Ouddorp in planologisch opzicht mogelijk te maken. - de bouw van een dubbele garage met een opper vlakte van ongeveer 42 m^ ten behoeve van Akers- hoek Tweewlelers op het perceel thans kadastraal bekend gemeente Ouddorp, sectie E, nummer 4545, plaatselijk bekend achter het perceel Dorpsweg 29 te Ouddorp, in planologisch opzicht mogelijk te maken. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening liggen de des betreffende stukken met ingang van 12 mei 2003 gedurende vier weken tijdens kantooruren ter gemeen- tesecretarie van Goedereede, sector Grondgebied (Cluster VROM), ter inzage. Gedurende deze periode kan een ieder tegen het ver lenen van medewerking aan de hiervoor bedoelde (bouw) plannen schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Goedereede, Tramlijnweg 2, 3252 BR Goedereede, Monumentenwet 1988 Burgemeester en wethouders van Goedereede maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12, lid 2 van de Monumentenwet 1988 bekend dat een aanvraag als bedoeld in artikel 11, lid 2 van de Monumentenwet 1988 is ingediend door; - de heer Hokke, Noordzijde Haven 25 te Goederee de voor het vernieuwen van het dak van de schuur op het perceel Noordzijde Haven 25, kadastraal bekend gemeente Goedereede, sectie A, nr. 297, Bedoelde aanvraag ligt ingaande 12 mei 2003 gedu rende veertien dagen ter inzage op het gemeentehuis te Goedereede bij de cluster bouwzaken. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bezwaren indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 38,3253 ZG Ouddorp. kapellen op het perceel Wilhelminalaan 7, Dirksland (01-05-2003). Reguliere bouwvergunning verleend aan: - R.J. de Baan voor het plaatsen van twee dakkapel len op het perceel Dahlia 4, Dirksland (01-05-2003); - U. Hinkelmann voor het vernieuwen van een tuinhuis op het perceel Herkingse Zeedijk 10, Herkingen (01- 05-2003). Vergunning geweigerd aan: - C. de Jong voor het vernieuwen en vergroten van een berging op het perceel Molendijk 136, Melissant (29-04-2003). Verkeersbesluit Aan de heer H.J, Verkouter is een persoonlijke gehan dicaptenparkeerplaats aangewezen. Deze zal worden aangelegd voor de woning Binnenweg 14, Melissant (24-04-2003). N.B. Indien u tegen een of meerdere van deze beslui ten (gemotiveerde) bezwaren hebt, kunt u op grond van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een bezwaarschrift indienen, binnen zes weken nadat dit besluit aan u is bekendgemaakt. Het bezwaarschrift wordt dan om advies voorgelegd aan een commissie. Mocht u de beslissing op een eventueel bezwaarschrift niet kunnen afwachten, dan kunt u - na het indienen van een bezwaarschrift - aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam (Sector bestuursrecht. Postbus 505913007 BM Rotterdam), een voorlopige voorziening vragen. Daarbij is een zogeheten griffie recht verschuldigd. Verordeningen De Raad heeft op 24 april 2003 vastgesteld; - de Verordening gemeentelijke basisadministratie per soonsgegevens Dirksland (Verordening GBA); - de Verordening op de dorpsraden gemeente Dirks land 2003. Beide verordeningen zijn geplaatst in het Gemeente blad. De Verordening GBA treedt in werking op de eer ste dag na die van haar bekendmaking (datum be kendmaking; 8 mei 2003) en werkt terug tot 1 sep tember 2001De Verordening op de dorpsraden ge meente Dirksland 2003 treedt in werking op de acht ste dag na die van haar bekendmaking (datum bekendmaking: 8 mei 2003). Vergaderingen welstandscommissies De eerstvolgende openbare vergadering van de wel standscommissie (gemandateerde behandeling) vindt plaats op dinsdag 13 mei 2003 om 10:30 uur in het gemeentehuis te Dirksland. De eerstvolgende openbare vergadering van de regio nale welstandscommissie vindt plaats op woensdag 21 mei 2003 om 14:00 uur in het gemeentehuis van Goedereede. De agenda's van deze vergaderingen liggen 1 dag voor de vergadering ter inzage op de afdeling Alge mene Zaken in het gemeentehuis te Dirksland, f»' ,1 Ij/l GEMEENTE ^IDDELHARNIS Beslissingen Algemene wet bestuursrecht Verleende vergunningen/ontheffingen: - H.R Godrie, Kolft van Oosterwijkstraat 9, Stad aan 't Haringvliet - uitbreiden woning (010503) - Stichting Monumentenbehoud, Postbus 71, Middel- harnis - wijzigen gevel Sint Joris Doelstraat 6+8 (010503) - P Vogelaar, Eerste Dijkdwarsstraat 2, Sommelsdijk - plaatsen satellietschotel (010503) - Bassie Produkties B.V., Westhavenkade 21Vlaar- dingen - plaatsen van 3 driehoeksreclameborden in Middelharnis gedurende de periode van 5 t/m 12 mei 2003 (010503) - Automark B.V., Oude Nieuwveenseweg 111-113, Nieuwveen - innemen van standplaats met een bestelwagen en een tentje op het parkeerterrein nabij recreatiecentrum De Staver aan de Olympiaweg te Sommelsdijk t.b.v. het graveren van kentekens en het repareren van ruiten op donderdag 1 mei 2003, woensdag 23 juli 2003 en zaterdag 11 oktober 2003 van 09.00 uur tot 17.30 uur (010503) - J. van Nimwegen, Molenweg 48, Sommelsdijk - ver branden van snoeihout (010503) - Camping 'De Grevelingen', Havenweg 1, Nieuwe- Tonge - verbranden van hout en het aanleggen van een kampvuur en te onderhouden op 2 mei 2003, vanaf 20.00 uur (010503) Verleende bouwvergunningen en In relatie daar mee verleende vrijstellingen: - L,M. Hout, Eerste Dijkdwarsstraat 6 te Sommelsdijk - vergroten woning (290403) - Esseiink Beheer B.V., Postbus 51, Middelharnis- oprichten bedrijfswoning met kantoor op perceel Industrieweg 31 te Middelharnis (290403) Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen (derden)belanghebbenden tegen deze beslissingen binnen zes weken na bekendmaking (datum bekend making staat tussen haakjes achter de desbetreffen de beslissing) een bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelharnis, Postbus 1, 3240 AA Middelharnis, Nadere Informatie is verl<rijg- baar ter secretarie, tel, 0187 - 47 55 55, Ontvangen bouwplannen Een aanvraag om een reguliere bouwvergunning is ontvangen van; - B&R Recycling B,V. voor het plaatsen van een keet en een portocabin op het perceel Huygens 44-46 te Middelharnis (29-04-2003). Een aanvraag om een lichte bouwvergunning is ont vangen van; - J,J,C. Roos voor het plaatsen van een dakkapel (achterzijde woning) op het perceel Prins Willem Alexanderstraat 12 te Middelhamis (01-05-2003), Deze publicaties hebben een informatief karakter. De vermelde bouwplannen zijn niet getoetst en zijn daar om nog niet voor inzage beschikbaar. Voorgenomen bouwvergunningen Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen aan: - Huberta creatief met groen en C. de Leeuw voor het oprichten van een bedrijfswoning op het perceel Molenlaan 32 te Sommelsdijk; - Warenhuis Middelharnis B.V. voor het uitbreiden van een winkelpand (HEMA) op het perceel Beneden Zandpad 17 te Middelharnis; - Gemeente Middelharnis voor het plaatsen van een beeldend kunstwerk op de kop van het noordelijk Havenhoofd te Middelharnis. artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen aan: - L.M. Peeman voor het oprichten van een tuinhuis op het perceel Oost Voorgors 119 te Middelharnis, Deze bouwaanvragen liggen met ingang van 12 mei 2003 gedurende vier wel<en voor iedereen ter inzage. Gedurende deze termijn kan iedereen schriftelijk bedenkingen tegen de bouwplannen naar voren bren gen bij burgemeester en wethouders van Middelhar nis, Postbus 1, 3240 AA Middelharnis. Welstandscommissie De eerstvolgende vergadering van de welstandscom missie (gemandateerde behandeling) vindt plaats op woensdag 14 mei 2003 om 9,00 uur in het gemeente huis te Middelharnis. Deze vergadering is openbaar. De agenda van deze vergadering ligt één dag van tevoren ter inzage in het gemeentehuis te Middelhar- Voorbereidingsbeslulten De burgemeester van Middelharnis maakt bekend dat de raad van deze gemeente in zijn vergadering van 1 mei 2003 heeft verklaard dat een herziening wordt voortDereid van: - het bestemmingsplan 'Centrum Middelharnis, 1' her ziening' voor het perceel Beneden Zandpad 17 te Middelharnis; - het bestemmingsplan 'Landelijk Gebied Middelhar- nis-Sommelsdijk' voor het perceel ter plaatse waar het kunstwerk op het Havenhoofd te Middelharnis zal worden gerealiseerd. Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend dat een wijziging op de in behandeling zijnde aanvraag om lichte bouwvergunning is ontvangen voor: - het bouwen van een aanbouw aan de achterzijde van de woning aan het Jupiterhof 30 te Oude-Tonge (ont vangen op 23 april 2003). Nadere informatie over de ontvangen aanvraag om lichte bouwvergunning is op te vragen bij het taakge bied Volkshuisvesting Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu, Deze publicatie strekt uitsluitend ertoe om het publiek te informeren. Tegen de ingekomen aanvragen kunnen géén bezwaarschriften worden ingediend. Vergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat met toepassing van artikel 17 WRO vrijstelling van het bestemmingsplan 'Ooitgensplaat Dorp' en daarnaast een melding bouwvoornemen (2002) is geaccepteerd voor; - het bouwen van een hobbykas met een instandhou dingstermijn van twee jaar op een perceel grond aan de Zuid-Achterweg 15 te Ooitgensplaat, kadastraal bekend gemeente Ooitgensplaat, sectie A, nummer 2835 (besluit verzonden 25 april 2003). Met toepassing van artikel 19, lid 1 WRO is vrijstelling van het bestemmingsplan 'Tonnisseweg 1997' en daarnaast een bouwvergunning verieend voor: - het bouwen van een bedrijfswoning aan de boezem weg te Oude-Tonge plaatselijk bekend gemeente Oostflakkee, sectie H, nummer 322 (besluit verzon den 25 april 2003). Nadere informatie over de verleende bouwvergunning en de geaccepteerde melding bouwvoornemen, is op te vragen bij het taakgebied Volkshuisvesting Ruimte lijke Ontwikkeling en Milieu. N.B.; Ingevolge artikel 7.1. van de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van verzending een gemotiveerd en ondertekend bezwaarschrift bij het college van burge meester en wethouders indienen. Wanneer een bezwaarschrift is ingediend kunt u de voorzieningen- rechter van de rechtbank verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed dit, gelet op de betrokken belangen, vereist. Het bezwaar schrift schorst namelijk niet de werking van het be streden besluit. Houdt u er wel rekening mee dat voor een verzoek om vooriopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Indien u over de besluiten en over de wettelijke mogelijkheden informatie wenst, kunt u terecht bij het taakgebied VROM van de gemeente Oostflakkee. Welstand Ten aanzien van de eerstvolgende vergadering van de welstandscommissies delen wij u het volgende mee. Welstandszitting (gemandateerde behandeling) Datum 13 mei 2003 Tijdstip locatie 9:00 uur gemeentehuis Oost flakkee, kamer 134 gfÈi^lSÜ^^^ïE^^^^Sö^ Deze besluiten liggen met ingang van 12 mei 2003 voor iedereen in het gemeentehuis van Middelharnis zes weken ter inzage en treden op genoemde datum in werking. Welstandszitting (commissievergadering) Datum 21 mei 2003 Tijdstip locatie 14:00-17:00 uur gemeente huis Goedereede Van de bouwplannen van zowel de gemandateerde behandeling alsook de commissiebehandeiing wordt aantekening gemaakt in een agenda die voor een ieder ter inzage ligt op het taakgebied Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu (kamer 134) van het gemeentehuis. Voor verdere informatie kunt u (telefonisch) contact opnemen met de heer J.Stelloo, J. Pieterman of de heer M. Hamelink. Zoekactie hulpverleners watersnoodramp Het projectbureau Delta 2003 in Zeeland is op zoek naar hulpverleners die zich hebben ingezet tijdens en na de watersnoodramp van 1953. Het gaat om mensen die zich onbaatzuchtig en volle dig hebben ingezet om de nood te lenigen, hetzij op eigen initiatief, hetzij via hulporganisaties zoals het Rode Kruis of de krijgsmacht, in de eigen omgeving of in het rampgebied. Het projectbureau denkt daarbij aan redders van mensen en dieren, mensen die eva- cués hebben opgevangen en mensen die hebben geholpen bij het dichten van dijken en de wederop bouw. In opdracht van het Bestuurlijk Overieg Delta 2003, waarin onder meer de provincies Zeeland, Zuid-Hol land en Noord-Brabant, Rijkswaterstaat en gemeen ten uit het rampgebied vertegenwoordigd zijn, organi seert de projectgroep Hulpveriening watersnood 1953 op donderdag 18 september 2003 in Tholen en Ber gen op Zoom een bijeenkomst voor hulpverieners uit binnen- en buitenland. Deze bijeenkomst maakt deel uit van een reeks van activiteiten in het herdenkingsjaar, vijftig jaar na de ramp, dat begon met de Nationale Herdenking op 1 februari 2003, in Oude-Tonge in Zuid-Holland en Ouwerkerk in Zeeland. Door na te gaan wie van de individuele hulpverieners nog in leven zijn en waaruit hun hulp heeft bestaan, wil de organisatie nadere invulling aan de bijeenkomst in september geven. Uit alle aanmeldingen zal een aantal mensen worden uitgenodigd voor de bijeenkomst op 18 september. Schriftelijke aanmeldingen met daarin naam, geboor tejaar, adres en telefoonnummer van de hulpveriener en de aard van de inzet kunnen worden gestuurd naar het Projectbureau Delta 2003, Antwoordnummer 75, 4330 VB Middelburg, ter attentie van mevrouw A.M. Vinke. U kunt uw gegevens ook per computer verzen den naar het e-mailadres: am.vlnke-vermazen@zee- land.nl. Wie iemand kent die aan de hulpverlening heeft mee gedaan, kan die persoon of personen ook aanmelden. Deze aanmelders wordt verzocht ook de eigen gege vens door te geven. Aanmelden is mogelijk tot vrijdag 6 juni 2003. De persoonsgegevens worden door het projectbureau alleen gebruikt voor de Bijeenkomst Hulpveriening en niet aan anderen beschikbaar gesteld. ■i^ii^^6imi-^mÊu0iiili^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 10