Lydia Vroegop-Zand bergen presenteert dertiende roman -Passage Centrum IE Koninklijke onderscheiding voor P. Nagtegaal <Sbbert Collecteweek Drukwerk overgenomen door drukkerij Gebr. de Waal LEDUB 0900-8844 EIIAt1l»iJtlEUW5 Tijdelijke verlegging busroute Nieuwe-Tonge uitgebreid EIIAHDEn-tllEUWS Zeeuws klederdracht bij 'Passage' Nationale Redding- bootdag2003 John Stegers en Blue Wave Oud inwoner Dirksland benoemd tot hoogleraar Borstvoeding- organisatie LLL Astma Fonds Moederdag 2003. Dat betekent niet alleen dat veel moeders in Neder land weer eens lekker verwend worden; het betekent ook weer een gloednieuw boek van de Dirksland- se schrijfster Lydia Vroegop. Uitzicht Met ingang van 1 juni zullen de kopieer- en lichtdrukactiviteiten van Drukwerk Service Centrum worden overgenomen door drukkerij Gebr. de Waal. De eige naar van Drukwerk Service Centrum, dhr. van der Keur, is door een ernstige ziek te genoodzaakt zijn bedrijf te beëindigen. In goed overleg met dhr. Koppelaar, directeur van Gebr. de Waal, is overeengekomen, dat de drukwerk activiteiten zul len worden overgenomen, terwijl de winkelverkoop van de Copysbop per 31 mei zal worden stopgezet. Het pand van Drukwerk Service Centrum is per 1 juni verkocht. De bedrijfsvoering zal met ingang van 19 mei worden voortgezet op Oostdijk 36-38 te Sommelsdijk, waar u vanaf die datum terecht kunt voor al uw (kleur)kopieën en lichtdrukken. Alle andere soorten drukwerk, zoals familiedrukwerk, visitekaartjes, briefpapier, enveloppen, reclamedrukwerk, etc, zal bij drukkerij Gebr. de Waal, Langeweg 13 te Som melsdijk, worden vervaardigd. Telefonisch kunt u ons bereiken op nummer 0187-471020,- het faxnummer is 0187-485736. Inbraak bedrijfspand Snelheidscontroles Inbraak winkel Vrouw verliest vinger na val van paard 48 jaar actief voor voetbalvereniging 'Melissant' Kerkdiensten Ger. Gemeenten Verdachten aangehouden voor diefstal vlaggenmast 2 korte mouw shirts voor 75,- Met bescheiden trots liet de heer P. Nagtegaal uit Melissant zich daags voor Koninginnedag door burgemees ter Stoop de versierselen opspelden die behoren bij de benoeming tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. In een hartelijke toespraak vertelde de bur gemeester waarom het Hare Majesteit heeft behaagd de heer Nagtegaal koninklijk te onderscheiden. Welverdiende waardering Voorgedragen 'Geef lucht, geef leven' PAGINA 2 DINSDAG 6 MEI 2003 Het is alweer de dertiende roman van deze auteur, die haar boeken uitgeeft in eigen beheer. Door dik en dun blijft ze trouw aan haar grote gedrevenheid: schrijven. "Ik zou het schrijven niet kunnen missen", vertrouwt Mw. Vroegop ons toe. En gelukkig maar, want verschillende mensen vragen zich al in stilte of openlijk af, waar haar volgende boek blijft. Deze, en vele andere liefliebbers van het werk van Vroegop, kunnen binnen kort hun hart weer ophalen; dan is het nieuwste boek verkrijgbaar in de winkel. Mw. Vroegop is intussen bezig aan een veer tiende boek, dat zijn voltooiing al nadert. Toch is ze voorzichtig met uitspraken over de toekomst, want, zegt ze "Wat is een mens, je kunt nooit te ver vooruit zien." De inspiratie voor het nieuwste boek komt uit heel onverwachte hoek. Een advertentie in het Reformatorisch Dagblad opende voor haar allerlei perspectieven. In de bewuste advertentie van de SGJ, Stichting Gerefor meerd Jongerenwerk, meldden twee kinde ren op een fotootje dat zij een huis zoeken waar ze vóór donker thuis moeten zijn. Daar lag voor Mw. Vroegop de voedingsbodem voor een nieuw verhaal. Ze zag de kinderen in haar fantasie tot leven komen en ook de pleegouders die deze kinderen zochten. De informatie die de schrijfster nodig had om een gedegen verhaal neer te kunnen zetten, kreeg ze van de enthousiaste medewerksters van de stichting pleegzorg, van wie ze mid dels diverse gesprekken veel ondersteuning genoot. De titel van het nieuwe boek luidt Als er maar uitzicht is... Dat deze titel zowel let terlijk als figuurlijk mag worden opgevat, wordt al meteen op de eerste bladzijde dui delijk. Wie de achterflaptekst van het boek leest, komt de volgende samenvatting tegen: Onverwachts verliest Annet van Hage haar man. Hij overlijdt aan de gevolgen van een ongeluk. Haar leven wordt opeens doelloos. Tot ze in de krant een oproep leest voor plee gouders. Dat werk trekt haar aan. De twee volwassen zoons zijn ertegen. Annet zet haar zin door. Ondanks het werk dat de pleegkin deren haar bezorgen geeft deze taak haar veel voldoening. Is er voor haar kans op nieuw geluk? Op het erf van een boerderij staat een klein, houten huis. Daar woont Peter van Hage met zijn vriendin. Ze houden van elkaar. Haar ouders vinden het niet leuk dat hun dochter voor samenwonen koos. Dat helpt hen niets; Miranda doet haar eigen zin. Zij wil graag vrij zijn. Zo hoeft ze zich niet aan de regels van thuis te houden. Het samenzijn met Peter bevalt haar uitstekend. Tot de boer extra aandacht aan zijn jonge buurvrouw besteedt. Haar vrijheid verandert in angst voor de man die haar niet met rust laat. In en om het huis voelt ze zich niet veilig. Peter toont geen begrip voor haar. Hij kiest partij voor de boer die hun huiseigenaar is. Dat kan Miranda slecht verdragen. Zij stelt Peter voor om naar andere woonruimte te zoeken. Daar heeft hij geen zin in. Is zijn huis voor hem belangrijker dan zijn partner? Het fraai ogende boek toont op de omslag een prachtige foto van een weiland met koei en. Deze omslagfoto werd gemaakt door de schoonzoon van de auteur: Huub Cörvers. Het boek is stevig gebonden en telt 239 pagi na's. Achterin het boek is een opsomming te vinden van de andere boeken die verschenen van de hand van Lydia Vroegop. ISBN 9090-73531-1306 Prijs: 13,50. De uitgave van het werk in grote letters, gesproken woord en braille volgt; vanaf maart 2004 ligt het boek in grote -letter -vorm in de winkel. Informatie over een ingesproken boek en een braille uitgave is verkrijgbaar in de Bibliotheek. Natuurlijk is het boek ook ver krijgbaar bij uitgeverij Vroegop zelf; Gel- dersedijk 23 in Dirksland. De periode voor de tijdelijke bushalte langs de Oudelandsedijk ter plaatse van het Korteweegje wordt uitgebreid tot don derdag 15 mei 2003. Oorzaak is dat aan sluitend aan de werkzaamheden voor de verkeerspunaise, twee busvriendelijke drempels worden aangelegd in de Ds. Wentinckstraat. Hierdoor is er in deze straat geen busverkeer mogelijk. In ver band daarmee is besloten om de periode van verlegging van de busroute over de Oudelandsedijk te verlengen. De lengte van deze periode is overigens wel afhan kelijk van de weersgesteldheid. clir. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel. (0187)471020' e-mail: AIgemeen@gebr-dewaaLcom (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0.27; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluilingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentle- opdractiten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertenlie<icquisitie: A. J. van der Velden. 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius. tel. (0187)47 10 22. privé (0187) 60 1440 e-mail: J.ViIIerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9.25. Per jaar €35.00. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 chhstelijk-maatschappelijke I vrouwenbeweging Donderdag 8 mei zal de Christelijk maat schappelijke vrouwenbeweging 'Passage' weer een bijeenkomst houden. Deze avond is mevrouw Ruissen-Westveer uit Wemel- dinge in het midden. Zij komt in oude Zeeuwse klederdracht en vertelt de bezoe kers iets over die klederdrachten. Er wordt door haar gedemonstreerd hoe bij voorbeeld beursjes kutmen worden gebreid met kraaltjes. Introduces van harte welkom. De avond begint om 19.30 uur en wordt gehouden in 'Pippeloentje', Kastanjelaan 3. Afgelopen zaterdag 3 mei werd voor de tien de keer in Nederland de Nationale Redding- bootdag gehouden. Vanwege de weersom standigheden konden de reddingboten "Griend" uit Ouddorp en "John Stegers" uit Stellendam-binnen geen tochtjes maken met het publiek. Wel was het boothuis in Oud dorp de gehele dag geopend. Meerdere bezoekers werden daar ontvangen en hen werd uitleg gegeven over het werk van de Koninklijke Nederlandse Redding Maat schappij. Zij die beslist een vaartocht wilden maken werden verwezen naar het station Stellendam-buiten. De grotere "Prinses Mar griet" maakte wel korte tochtjes met publiek. Deze boot heeft op 20 vaartochtjes ongeveer 500 mensen aan boord gehad. De "John Ste gers" voer wel steeds mee, maar zonder publiek aan boord. Ook was in het boothuis Stellendam de reddingwinkel present en deed redelijk goede zaken en kon ook nog een aantal donateurs noteren. Al met al mogen we weer van redelijk geslaagde dag spreken, waarop het belangrijke werk van de reddingmaatschappij goed voor het voetlicht is gebracht. Vrijdagavond 2 mei werd de bemanning van de John Stegers door de Kustwachtpost Ouddorp om 18.20 uur gealarmeerd. Het zeiljachtje Blue Wave was ter hoogte van Stad aan het Haringvliet omgeslagen. De reddingboot nam, ter plaatse gekomen, eerst het enige bemanningslid aan boord over van een jachtje, die de man uit het water had opgepikt. Hij werd naar de haven van Mid delharnis gebracht. De reddingboot keerde direct terug, sleepte het jachtje mee naar het strand bij Middelharnis, keerde het daar om en pompte het leeg. Bij nadere inspectie bleek het verder niets te mankeren en werd het bootje afgeleverd bij de eigenaar in de tramhaven van Middelharnis. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee MELISSANT - Zondagmorgen werd aan gifte gedaan van inbraak in een bedrijfspand aan de Ruijgenhil. Na het vernielen van een ruit kon men in de werkplaats en vervolgens in de kantoorruimte komen. Daar werden diverse computers weggenomen. GOEREE OVERFLAKKEE - Politieperso neel van de Verkeerspolitie hield donder dagmorgen en -middag snelheidscontroles in Sommelsdijk, Stad aan 't Haringvliet, Oude Tonge, Ooltgensplaat en Ouddorp. Tussen acht uur en kwart voor tien hielden op de Lieve Vrouwepoldersedijk te Stad aan 't Haringvliet vijftien van de in totaal 330 passerende autobestuurders het gaspedaal te diep ingedrukt. Hoogste score: 76 km/uur in plaats van 50. Op de Oosterweg in Ouddorp hielden tussen kwart over acht en half tien 19 van de in totaal 75 passerende automobilisten zich niet aan aan de 50-limiet. Hoogste snelheid 96 km/uur. Op de Stationsweg in Oude Tonge lapten tussen half elf en twaalf uur 44 van de in totaal 450 passerende automobilisten de maximum snelheid van 50 aan hun laars. Hoogste snelheid 85 km/uur. Op de Koningin Julianaweg in Sommelsdijk gingen tussen een en twee uur 21 van de in totaal 610 passerende automobilisten op de bon. Hoogste snelheid 70 km/uur in plaats van 50. Tussen half twee en kwart over twee reden op de Parallelweg in Ooltgensplaat 15 van de in totaal 30 autobestuurders harder dan 60. Hoogste score 107 km/uur. MIDDELHARNIS - Zaterdagmorgen werd omstreeks acht uur een inbraak ontdekt in een winkel aan de Berkenlaand. Uit het bedrijf werden ruim dertig mobiele telefoons gestolen. De inbrekers hadden een ruit ver nield om de winkel bitmen te komen. OUDDORP - Een 44-jarige inwoonster uit Ouddorp verloor zondagmorgen rond half acht haar ringvinger toen zij van haar paard viel. De vrouw die zich met haar paard op Per 1 mei is dr. Ard-Pieter de Man benoemd tot hoogleraar Organisatiekunde, in het bij zonder Organisatorische Aspecten van de Netwerkeconomie, aan de Technische Uni versiteit Eindhoven. Ard-Pieter de Man werd op 26 november 1967 geboren in Dirksland. Hij volgde van 1980 tot 1986 het Atheneum aan de Rijks Scholengemeenschap in Middelharnis en studeerde vervolgens bedrijfskunde en eco nomie aan de Erasmus Universiteit in Rot terdam, waar hij op 25 januari 1996 promo veerde in bedrijfskunde met het proefschrift "Organizing for Competitiveness". Hij is woonachtig in Rotterdam en was o.a. werkzaam als senior-consultant bij Nolan Norton Co. en als hoofddocent aan de Universiteit van Maastricht. Hij is auteur of mede-auteur van diverse boeken op het gebied van management. Zijn boek "Con curreren door organiseren" won in 2000 de prijs voor het beste managementsboek van het jaar van de Orde van organisatiekundi- gen en -adviseurs, nadat hij in 1999 al de Professionele Publicatie Prijs voor het bes te artikel had gewonnen. Naast hoogleraar blijft dr. De Man CEO van het Centre for Global Corporate Positioning (CGCP), een specialistisch bedrijf dat zich bezighoudt met het in kaart brengen van strategische allianties van (grote) bedrijven. Tevens is hij vice-voorzitter van de Europe se afdeling van de Association of Strategie Alliance Professionals. OUDE TONGE - Woensdag 7 mei, 19.30 uur ds. W. J. Karels. MELISSANT - Donderdag 1930 uur ds. J. Karels, openb. Belijdenis. het ruiterpad aan de Brouwersdam bevond, werd van haar paard gegooid toen het dier schrok van een smal poortje. Na haar val kwam het dier met zijn voet op haar vinger terecht. Het slachtoffer werd overgebracht naar een ziekenhuis. OUDDORP Zaterdagnacht rond half drie werden op de Kabbelaarsbank drie mannen, twee afkomstig uit 's Gravenhage in de leef tijd van 27 en 25 jaar en een afkomstig uit Gorinchem van 27 jaar oud aangehouden nadat ze een vlaggenmast hadden gestolen. De mast stond bij het ingang van het bedrij venterrein. De verdachten werden voor ver hoor overgebracht naar een politiebureau. Actieperiode mei 2003 OP OP Uw voordeel tot€ 35,- Uw dealer MIDDELHARNIS TEL. (0187) 482794 Ruim 48 jaar is de heer Nagtegaal betrokken bij de voetbalvereniging 'Melissant'. In deze periode fungeerde hij 35 jaar als bestuurslid van de vereniging. Tijdens zijn bestuurslid- maatschap was hij 25 jaar penningmeester. Na zijn bestuurlijke periode heeft hij zijn vrije tijd besteed aan het onderhoud van de voetbalvelden. Het voetbalcomplex te Melissant is dan ook in een perfecte staat. Dat is, zo zei burgemeester Stoop, hoofdza kelijk te danken aan de inzet van de heer Nagtegaal, die geheel belangeloos dagelijks bezig is die perfecte staat te bewaren voor 'zijn' vereniging. In het gemeentehuis van Dirksland waren familie, vrienden en mensen van de voetbal vereniging er getuige van hoe hun Piet Nag tegaal werd gedecoreerd. Onder het genot van een oranje gebakje werd er nog even met de heer en mevrouw Nagtegaal en hun zoon Leo nagepraat. Mevrouw Nagtegaal zei dat ze de onder scheiding van haar man welverdiend vond: "Je hebt wat gedaan voor de gemeenschap en dan is het fijn dat je gewaardeerd wordt. Daar mag je gerust trots op zijn". Haar man liet merken toch wel een beetje trots te zijn op het koninklijke blijk van waardering voor zijn inspanningen voor het verenigingsle ven. Al is hij geen 'man van naast zijn schoe nen', de heer Nagtegaal weet dat hij veel voorde voetbalvereniging heeft gedaan. Met de vereniging heeft hij door de jaren ups en downs meegemaakt. "Net als overal, maar 'Melissant' is gelukkig wel in stand geble ven en het is een gezonde vereniging. Ja, ik ben vijfendertig jaar bestuurslid geweest. Ik was vijfentwintig jaar penningmeester. Dat doet mijn zoon Leo nu. Sinds ik in de VUT zit, doe ik werkzaamheden op het veld. Maaien, lijnen trekken en dat soort dingen. Daar heb ik nu de tijd voor. 's Morgens ben ik thuis, dat wil zeggen in de tuin. Meestal ga ik s middags van één tot vijf uur naar het voetbalveld, praktisch elke dag". Toen hij een paar weken geleden door de gemeente werd opgebeld met het verzoek om op 29 april 's morgens om tien uur naar het gemeentehuis te komen, begreep de heer Nagtegaal wel dat hij niet zomaar werd gevraagd. "Ik mocht uitnodigen wie ik wou, mijn vrouw, de kinderen, wat familieleden en mensen van de voetbal, dus begreep ik vanzelf wel wat er kwam. Ik had niet gedacht dat ik hier vandaag de enige zou zijn. Ik had gedacht dat er meer mensen een lintje zouden krijgen. Want er zijn veel men sen die het verdienen. Maar ja, je moet wél voorgedragen worden". Zoon Leo zei het fijn te vinden dat zijn vader voor een onderscheiding was voorgedragen: "Leuk dat de jongens van de vereniging dat hebben gedaan. Deze vorm van waardering is wel op z'n plaats. M'n vader is helemaal m'n voorbeeld qua bestuurswerk. Hij heeft me er in grootgebracht. Ik ben als kind al begonnen met de centen van de entree te tel len en ben eigenlijk vanzelf penningmeester geworden toen m'n vader ermee stopte". Volgens mevrouw Nagtegaal zijn veel ver enigingen jaloers op het veld van voetbal vereniging 'Melissant'. "Het veld ligt er altijd perfect bij, het is een lust om te zien. Maar dat gaat niet vanzelf'. En omdat het allemaal niet vanzelf ging maar met jarenlange inzet en toewijding, ging Piet Nagtegaal op 29 april naar huis als Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Ben je zwanger of heb je al een kindje aan de borst en wil je meer weten over borst voeding dan ben je van harte welkom op de informatiebijeenkomst van Borstvoeding organisatie Lll. De datum voor deze maand is:Woensdag 7 Mei,Joost v/d Vondellaan 38 in Sommels dijk. De bijeenkomst gaat deze maand over borstvoeding en de oudere baby (vanaf 3 mnd.)De avond begint om 20.00 uur tot 22.00 uur. Tevens verzorgt LLL ook een extra bijeen komst speciaal voor zwangere vrouwen. Deze bijeenkomst zal zijn op woensdag ochtend 14 Mei van 10.00 uur tot 11.30 uur en zal gaan over de kraamtijd en de eerste weken na de bevalling. Voor deze extra bij eenkomst kun je jezelf aanmelden bij Diana Göbert tel: 0187-487260. De kosten van deze bijeenkomsten bedra gen 3 euro voor niet leden van LLL en 2 euro voor leden (koffie en thee inbegrepen.) De baby en mensen uit de zorg zijn natuur lijk ook van harte welkom. LLL verkoopt o.a. Brochures, handboek borstvoeding, uitwasbare zoogkompressen, borstkolven (ook verhuur), lansinoh (zalf bij tepelproblemen) en draagdoeken. Voor meer informatie of vragen over borstvoe ding kun je bellen met: Carla v. Gils 631716, Diana Göbert 487260 De collecteweek van het Astma Fonds is van 5 tot en met 10 mei. Meer dan 55.000 enthousiaste collectanten gaan op pad om geld in te zamelen voor mensen met astma of COPD (chronische bronchitis en lon gemfyseem). Mensen met astma en COPD vinden niet alleen lichamelijke, maar ook sociale problemen. Het Astma Fonds wil ook hier iets aan doen. Onder het motto 'Geef lucht, geef leven', vraagt het Astma Fonds aan Nederiand om te geven voor een betere kwaliteit van leven mensen met astma en COPD. Het Astma Fonds streeft naar een zo optimaal mogelijke gezondheid en volwaardig bestaan van mensen met astma COPD. Bij voorbeeld door mensen actief te onder steunen bij het stoppen met roken, door onderzoek en scholing aan artsen en ver pleegkundigen, het opzetten van aangepas te sprotfaciliteiten en het organiseren van een sterke patiëntenvereniging. Het aantal mensen met astma en COPD neemt nog steeds toe. Het werk van het Astma Fonds wordt geheel gefinancierd met giften van particulieren en het bedrijfsleven. De steun van het Nederlands publiek is hard nodig.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 2