Dodenherdenking in Middelharnis Drie lintjes in Middelharnis uitgereikt; Indrukwekkende lijsten van verdienste Het Knooppunt is Gordiaanse knoop geworden... Jongerenavond ■(/Minnaard Nog kaarten beschikbaar voor Johannes Passion PvdA en WD in Superpolitiek Joe Schimmel legt in IVliddelharnis de gevaren van popmuziek bloot 'Hoe gaat het met jou?' Open Dag en orgelconcert in GtrÊjen De plantendokter vertelt Tijdens de vorige week neerdalende lintjesregen werden in de gemeente Middelharnis drie lintjes uitgereikt. De gedecoreerden in die gemeente waren de leden in de Orde van Oranje Nassau mevrouw L.R. van der Weide van Wezel en de heer L.A.L. Couwenberg. De heer P.L. de Feiter werd Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Uw woning of bedrijfspand verkopen? Zoals te verwachten blijkt de stilleg ging van de bouw van 'Het Knoop punt' in Middelhamis bij veel inwo ners vragen op te roepen. Omdat er geen geldig bestemmingsplan Be schermd Dorpsgezicht is, zou de bouw van 'Het Knooppunt' onwettig zijn, volgens de rechter. Als verlengstuk van de burgers, bleken die vragen natuurlijk ook bij de raadsleden van Middelharnis te leven. Voordat PvdA-er W.I.M. Hooyman als eer ste tijdens het Vragenuur zijri vragen formu leerde die - overigens voor een deel - ook bij zijn collega's leefden. Vestigde hij de aandacht op de datum van deze raadsverga dering: 1 mei, de Dag van de Arbeid. Ter gelegenheid van deze socialistische folklore, trakteerde hij raad en publiek op gebak. Ondanks het ontbreken van de rode kleurstof - er kon niet op ieder gebakje een rode roos prijken - lieten zowel links als rechts en alles wat daar tussen zit, zich de traktatie goed smaken. De vragen van Hooyman waren wat minder vriendelijk: Hij vroeg zich af waarom de aanvraag voor de bouwvergunning niet is aangehouden. Andere burgers in hetzelfde gebied moeten wachten op een geldig bestemmingsplan. Hij vroeg zich onder andere verder af wat de gevolgen voor de gemeente zijn op financieel gebied. Heel benieuwd was Hooyman hoe het college deze zaak verder op gaat lossen. Gordiaanse Knoop Mevrouw Van den Nieuwendijk (ABB) - na enkele maanden afwezig te zijn geweest wegens ziekte - vroeg zich af of 'Het Knooppunt' nu echt een Gordiaanse knoop gaat worden. Zij vroeg zich ook af wat dit besluit van de rechter nu betekent voor de andere plannen, zoals 'Het Havenkanaal'. Ze voelde zich op het verkeerde been gezet, doordat er in het verleden teveel van aanna mes werd uitgegaan. 'Duizend vragen' heeft de heer Groenendijk van VDB'78. Hij had de door hem een half jaar geleden gestelde vragen weer opgedui keld; het bleek dat de vragen die toen waren gesteld nu zonder meer weer kunnen worden gesteld, want het waren de vragen die nu nog bij hem en de raadsleden leven. Alleen voeg de hij nu een vraagje toe: "Wat nu?" Graag zag Groenendijk dat het presidiurri van de raad de bouwstop op de agenda van de vol gende raadsvergadering zou zetten. Raadsvoorzitter burgemeester G. de Vries- Hommes, benadrukte dat de problematiek een juridische kwestie en dat is iets wat de discussie bemoeilijkt. Wethouder W.J. v.d. Kamp kon de raadsleden daarom niet veel wijzer maken. Natuurlijk is het college het niet eens met de rechter. Want in het bouw plan 'Westplaat' is ook verbinding gelegd met het bestemmingsplan en dat is toen in overleg met Monumentzorg door de Provin cie goedgekeurd. Volgens Van der Kamp is het duidelijk dat het project vertraging oploopt en ook hij kan de gevolgen nog niet overzien, ook niet op financieel gebied. "Een juridisch raadsman heeft nu de zaak in handen en hij vindt steun in andere juridi sche bronnen voor de handelswijze van de gemeente", aldus Van der Kamp. Het wordt dus afwachten! D.V. vrijdag 16 mei hoopt de Stichting Reformatorisch Appèl haar tweede jonge renavond op Goeree Overflakkee te houden. Spreker is Evangelist C.A. van den Boogaart uit Bunde. Hij zal het thema behandelen: "Hoe gaat het met jou?". Jongeren èn oude ren zijn van harte welkom. De plaats waar de avond wordt gehouden is het Verenigingsge bouw 'Vita Nova' Van Aerssenstraat 5, te Sommelsdijk, en de aanvang is 19.30 uur. Ook D.V. de volgende avonden hopen we te organiseren: Dinsdag 3 juni Ds. A. Simons: Heb jij vrede met God? (n.a.v. Rom. 5) Dinsdag 17 juni Ds. A. Simons: Levenshei liging; wat is dat eigenlijk? (n.a.v. Rom. 6) Dinsdag 1 juli Ds. A. Simons: De strijd tegen het zondige vlees (n.a.v. Rom. 7) Dinsdag 15 juli Ds. A. Simons: Hoe werkt de Heilige Geest? (n.a.v. Rom. 8) We proberen deze avonden samen vanuit de Bijbel duidelijkheid te krijgen over de vele geloofsvragen, die in de harten van jongeren en ouderen leven. Ben je nog nooit eerder geweest, dan moet je echt eens komen. Heb jij nog vragen of wil je een bandopname of CD-opname van de avond. Bel: 0187- 681342 of zie: www.iongerenavonden.nl. Op zaterdag 10 mei zal in de Grote of Sint- Lambertuskerk van Strijen weer een open dag worden gehouden. Vanwege de Lande lijke Fietsdag (met startpunten in Strijensas en Klaaswaal) zijn de openingstijden die dag aangepast zodat deelnemers die door Strijen komen in de gelegenheid gesteld worden het eeuwenoude kerkgebouw te bezoeken. Om 9.30 uur gaan de kerkdeuren open. In de kerk zijn vele bezienswaardig- heden zoals een 17e eeuwse Schout- en Scheepenenbank en een doophek uit de zelfde periode. Daarnaast zijn er zestien gebrandschilderde ramen, een voor-refor matorisch doopvont, fraai gesneden apos telkoppen in het gewelf en een groot aantal grafzerken. Bovendien bezit de kerk een fraai orgel, in 1840 gebouwd door Petrus van Oeckelen en na vele restauraties in 1975 vernieuwd door de bekende orgelma ker Jan L. van den Heuvel. Het orgel wordt gedurende de gehele dag regelmatig bespeeld en ook mogen deelne mers zelf het orgel bespelen. Voor deskun dige uitleg wordt gezorgd. Deze open dag wordt om 16.00 uur af ge- MAKELAARDL Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestiaat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Voor de uitvoering van de Johannes Pas sion van aanstaande zaterdag t.b.v. Calando zijn nog kaarten beschikbaar. Kaarten kunnen besteld worden vanaf 's avonds 18.00 uur via telefoonnummer 601602. De kaarten worden dan bij u thuis afgeleverd en contant afgerekend. Voor de aanvang van het concert zullen er bij de ingang van de Hervormde Kerk in Dirksland eveneens kaarten verkrijg baar zijn. Op vrijdag 9 mei zijn in het politieke discus sieprogramma Superpolitiek van Radio Superstar vertegenwoordigers van PvdA en VVD aanwezig. Superpolitiek begint om 19.00 uur. Dit programma wordt live ver zorgd vanuit het Diekhuus, Beneden Zand pad 7 in Middelhamis, zodat u de gelegen heid krijgt om er bij te zijn en eventueel vra gen te stellen aan de gasten. De presentatie ligt in handen van Jan van Dop en oud-wet- houder Arie Tiggelman. Radio Superstar is te beluisteren op 105.9 (kabel gemeente Middelhamis) en 107.3 FM (vrije ether). "Help, m'n roos zit onder de vlekken", "Wat doe ik tegen spint?" Deze en soortgelijke vragen beantwoord de bekende plantendokter Ton Vreeken van de bekende zaadhandel in Dordrecht op maan dag 19 mei. Dit gebeurt tijdens een lezing voor de VU Hellevoetsluis, getiteld: "Help m'n plant wordt belaagd". De avond wordt gehouden in 'De Osse- hoek', Koninginnelaan 4 te Hellevoetsluis. Aanvang 20.W) uur. Opgave bij Jan Lage- weg, 0181-312387 (elke avond na 21.30 uur). sloten met een orgelconcert door de beken de organist Martin Mans. De opendag in de Grote of Sint-Lambertus- kerk te Strijen wordt gehouden van 9.30 - 15.30 uur. Om 15.30 uur gaan de deuren direct weer open voor het orgelconcert. De toegang voor de opendag is gratis. De toe gang voor het orgelconcert bedraagt 5,00 p.p. Gezinnen met kinderen tot en met 12 jaar betalen maximaal 15,00. Voor burgemeester, mevrouw G. de Vries-Honmies was het een groot genoegen dat zij, namens de koningin, de onderscheidingen uit mocht reiken. Voor de drie decorandussen waren er in Middel hamis drie feestelijke bijeenkomsten belegd. Allereerst was het de beurt aan mevrouw L.R. van der Weide. De burgemeester maakte haar gehoor duidelijk dat mevrouw Van Wezel een zeer geziene per soonlijkheid is in de dorpsgemeenschap van Middelhamis/Som- melsdijk. Volgens mevrouw De Vries staat Ammy van der Weide altijd voor iedereen klaar. "Niemand doet tevergeefs een beroep haar". Zij noemde de decoranda één van de meest bekende vrijwil ligsters in de regio. Naar schatting besteedt mevrouw Van der Wei de gemiddeld twintig uur per week aan vrijwilligersactiviteiten, waarvoor zij geen vergoeding ontvangt, dit alles naast haar werk zaamheden als huisvrouw en oproepkracht voor de keuken van ver pleeghuis 'De Samaritaan'. Indrukwekkende lijst Het was een indrukwekkende lijst die er toe heeft geleid dat mevrouw Van der Weide de versierselen ontving: Vanaf 1983 is zij de spil van de Wielerronde van Middelhamis. Ook bij diverse ande re sportevenementen doet ze vrijwillige activiteiten, zoals de run- bike-ran in Oude Tonge, de Port Zelande Run te Ouddorp, de Omloop en de Avondvierdaagse. Volgens de burgemeester verzorgt mevrouw Van der Weide, ook enkele avonden per week de koffie op een afdeling in 'De Samari taan', waar ze enkele bewoners begeleidt. Ook staat ze altijd klaar voor de jaarlijkse bazar van die instelling. Burgemeester De Vries heeft ze in de jaren dat ze burgemeester van Middelhamis is, Ammy leren kennen als een 'juweel in de samenle ving' die de onderscheiding zéker heeft verdiend. Muzikale talenten De heer L.A.L. Couwenberg was de volgende decorandus uit Mid delhamis. Bert Couwenberg, in het dagelijks leven graficus bij de Drukkerij Kransse, werd bevorderd tot lid van de orde van Oranje Nassau, vanwege zijn inzet voor de katholieke gemeenschap met zijn muzikale talenten; hij is actief als zanger en organist tijdens reguliere missen, huweUjksmissen en uitvaartmissen in de parochie kerken van Middelhamis, Oude Tonge en Achthuizen. De heer Cou wenberg is met zijn jarenlange ervaring een belangrijke steun voor de diverse pastoors die in de parochie dienstbaar waren en zijn. Niet alleen door het levend houden van de tradities door zijn muzikale bijdragen, maar ook door het opzetten van vele activiteiten. Couwenberg wist zo gauw geen woorden te vinden om zijn gevoe lens tot uitdrukking te brengen. "Dit is wel heel onverwacht hoor", zo oordeelde hij. Burgemeester mevrouw De Vries bood hem dus maar aan om zijn dank over te brengen aan Hare Majesteit, met welk besluit hij volledig instemde. Oud-gemeentesecretaris Ook iemand met een indrukwekkende staat van dienst was de oud- gemeentesecretaris van Middelhamis, de heer RL. de Feijter. Hij werd Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Volgens mevrouw De Vries bekleedde de heer De Feijter, naast zijn beroep van gemeente secretaris, zo'n dertig bestuursfuncties, verdeeld over de periode van 1965 tot heden. "De Feijter keiunerkt zich als een verstandig, mstig en intelligent persoon. Zelden werd er tevergeefs een beroep op hem gedaan", aldus mevrouw De Vries. De burgemeester herinnerde de aanwezigen er aan dat het een spe cialiteit van De Feijter is om projecten op te zetten en te ondersteu nen. En het opzetten van projecten is De Feijter gelukt: De Staver, De Westplaat, de bouw van het gemeentehuis, het opzetten van het industrieterrein waren enkele projecten waarbij De Feijter betrok ken is geweest. Mevrouw De Vries verzekerde de heer De Feijter dat de gemeen schap van Middelhamis en haar omgeving hem bijzonder erkente lijk is voor alles wat hij heeft gedaan. "Ik hoop datje er nog een poos mee doorgaat", aldus mevrouw De Vries. Mevrouw L.R. van der Weide-van Wezel krijgt de versierselen opgespeld. Dhr. en mevr.Couwenberg, nadat de onderscheiding werd opgespeld. De heer P.L de Feijter tussen zijn echtgenote en burgemeester De Vries. Zaterdagavond 3 mei werd in de gemeente Middelhamis de Dodenherdenking gehouden. Tijdens de plechtigheid werden de gevallenen in de Tweede Wereldoorlog en later bij oorlogs- en vredesmissies, herdacht. Burgemeester G. de Vries- Hommes en wethouder G. Slootweg legden namens het gemeentebestuur een krans bij het monument aan de Hoflaan. Op maandagavond 12 mei komt de uit Amerika afkomstige spreker Joe Schimmel naar Middelharnis. Hij zal een lezing houden over pop muziek en de invloed van die muziek op mensen en dan in het bijzonder de jeugd. Schimmel heeft een gedegen onderzoek gedaan naar de invloeden van popmuziek en heeft er ook een videoband van samenge steld, die deze avond vertoond zal worden. Pop- en rockmuziek is met zijn vele soorten niet meer weg te denken uit onze samenle ving. Van ritmisch vermaak in de file tot vrolijk vertier in bar, kledingshop of lekker thuis. Maar is deze combi van swingende tekst en noten wel zo onschuldig? Vanaf 8 mei trekt een team van de Fight The Good Fight Ministeries uit het Amerikaan se Califomië door Nederland. Tijdens deze tour legt directeur/predikant Joe Schimmel Je gevaren bloot van deze moderne muzieksoort. Volgens hem schuilt achter veel bekende popsterten en popsongs (Beatles, Rolling Stones, David Bowie, Madonna, Brimey Spears, Eminem, 2Pack, Jimmi Hendrix en vele anderen) een wereld van rebellie, seks, drugs en geweld. Joe Schimmel, voorganger van de Blessed Hope Chappel in Simi Valley, baseert zijn bevindingen op gedegen onderzoek. In de video 'They sold their souls for rock 'n' roll' laat hij het resultaat zien. De video schetst door tniddel van interviews, con certregistraties en schriftelijk bewijsmateri aal een onthutsend beeld van de hedendaag se muziek(industrie). In veel gevallen blij ken artiesten zich zonder schaamte te hebben overgegeven aan occulte en satani sche gewoonten in ruil voor de felbegeerde glitter van de roem. Zo 'verkocht' Robert Johnson, een van de grondleggers van de rock 'n' roll, zijn ziel in mil voor gitaartalent; Laat de groep Black Sabbath het openlijk weten met de albumtitel 'We sold our soul for Rock 'n Roll'; Zijn de Rolling Stones en de Beatles trots op hun contacten met Aleister Crow ley, de grondlegger van het moderne sata nisme; kan Madonna 'het niet schelen als ze naar de hel gaat'; en inspireert Eminem jon geren met liedjes als 'Volg mij en doe exact wat dit liedje zegt: rook weed, neem pillen, ga niet verder met school, vermoord men sen en drink' Volgens Schimmel wordt populaire nruziek willens en wetens door satanisten gebmikt om jeugd (al vanaf 10 jaar) te beïnvloeden. Niet alleen met vulgaire teksten, maar ook met pornografisch materiaal in videoclips. Met de tour onder de titel 'de gevaren van de popmuziek' hoopt de organisatie Neder landse ouders en jeugd wakker te schudden. Als waarschuwing tegen de ondermijnende activiteiten tegen Gods bedoeling van het leven en het gezin. Invloed op Flakkee? In hoeverre beïnvloedt dergelijke muziek de jonge mensen op Flakkee? Zijn ze zo nuchter als er altijd gedacht wordt? Steken we ons hoofd in het zand? Of is er gewoon niet genoeg kennis? De antwoorden op deze vragen kunnen gekregen worden op 12 mei, 20.00 uur in Het Prieel van 'De Staver' in Middelhamis. Er is deze avond een vertaler aanwezig. Voor recente gegevens, data, tijden, adres sen en contactpersonen zie de internetsite: www.goodfight.nl De organiserende stichtingen zijn: Stichting Naar House (www.naarhouse.nl); stichting Teen Challenge Nederland; Stich ting Pillar of Fire; Stichting Schreeuw om Leven; Stichting Shoresh. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxateur, lid NVM 0187-476555

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1