Nieuw parkeerbeleid voor vrachtwagens, caravans en aanhangwagens in Middelharnis OPEL Nieuws Lintjesregen dit jaar mager op Goeree-Overflakkee Dodenherdenking Oostflakkee l^ Adrian van der Werf in Flakiceecialiteiten De stankoverlast in Middelharnis 10 Mei openstelling gemaal Koert Extra Kerkdienst Ger. Gemeenten ■(/l/hnnaard Piantjesmarkt in Sommeisdijk Zangavond met Karel Bogerd Eén vertrouwd adres voor al uw rijplezier! Karels Autoschade Meesterwerk van Handel gezongen in Dreischor De Nazi- concentratie kampen GOEDEREEDE Gewijzigde dienstverlening Johannes Passion van Bach j^S^ Visser Visser BARENDRECHT •TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL 0187-617300 GOUDA «TEL 0182-358 235 instaUatiebedrijf Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? OBIUTEITSCENTBUM M(fs - Caravans - Campers Fietsen - Scooters Nijverheidsweg 4, Dirksland Telefoon: 0187-6015 98 www.cormelissant.nl Voor Caravan schadeherstel en onderhoud FOCWA garantiebedrijf ISO 9002 Maak tijdig een afspraak. Parkeeroverlast vormt een belangrij ke ergernis voor zowel de bewoners als het gemeentebestuur van Middel harnis. Het parkeren van vrachtwa gens 's-avonds en in het weekend, maar ook het langdurig stallen van caravans en aanhangwagens op diver se plaatsen in de gemeente tast niet alleen het uiterlijk aanzien aan, maar leidt eveneens tot een beperking van de toch al krappe parkeerruimte in de gemeente. Daarnaast leidt het tot onveilige verkeerssi tuaties, omdat een goed zicht op de mede weggebruikers er door wordt belemmerd. Vooral kleine kinderen vormen een kwets bare groep. Dit heeft het gemeentebestuur aanleiding gegeven maatregelen te treffen die er op gericht zijn de parkeeroveriast te beperken. Daarom zijn de bestaande parkeerregels uit de Algemeen Plaatselijke Verordening (APV) nader uitgewerkt. In nieuwe regels - die gelden vanaf 1 april 2003 - is vastgelegd dat in vrijwel de hele gemeente het parkeren van grote voertuigen, caravans, aanhangwagens etc. slechts beperkt is toegestaan. Uitgangspunt is dat alleen geparkeerd wordt op daartoe aange wezen plaatsen. In het kort komt het op het volgende neer: vrachtauto's die langer zijn dan 6 meter en hoger dan 2 meter mogen tussen 08.00 uur 's avonds en 18.00 uur 's ochtends maar ook in het weekend niet binnen de gemeente gepar keerd staan. Caravans en aanhangwagens mogen niet langer dan drie achtereenvolgen de dagen op de openbare weg geparkeerd staan. Met de politie zijn afspraken gemaakt over strenge handhaving van de parkeerregels. Vrachtwagenparkeerplaats Het nieuwe parkeerbeleid heeft tot gevolg dat niet elke vrachtwagenchauffeur zijn wagen "bij de deur" kan parkeren. Daarom heeft het gemeentebestuur veel geïnvesteerd in een hoogwaardige parkeervoorziening aan de rand van Middelharnis, aan de Sta- verseweg. Hiermee is het voorbeeld gevolgd van diverse vergelijkbare gemeenten die met succes een dergelijke voorziening aanbie den. De keuze voor de locatie is bepaald door de gunstige ligging aan de doorgaande route, net buiten de bebouwde kom. De plaats is overzichtelijk en goed bereikbaar. De vrachtwagenparkeerplaats is in principe bedoeld voor chauffeurs die in de gemeente Middelharnis woonachtig zijn en die rijden voor transportbedrijven van buiten de gemeente. Chauffeurs die rijden voor binnen de gemeentegrenzen gevestigde transportbe drijven, dienen hun vrachtwagen in principe te kunnen parkeren op het terrein van de ondernemingen waarvoor zij rijden. Een parkeerplaats op het terrein wordt tegen een relatief laag bedrag worden gehuurd van de gemeente. Dit garandeert dan 's avonds en in het weekend - de tijden waarop niet op de openbare weg mag worden geparkeerd - een beveiUgde parkeervoorziening. Per 1 mei 2003 zal de politie gaan controle ren en handhavend optreden tegen het 's- nachts en in het weekend parkeren van vrachtauto's in de gemeente Middelharnis alsook tegen het langer dan drie dagen stal len van aanhangwagens en caravans. Een iedere zij dus gewaarschuwd! In verband met Bevrijdingsdag (maan dag 5 mei a.s.) is zowel het gemeente huis als de stortplaats aan de Damweg in Stellendam de gehele dag gesloten. Goedereede, 2 mei 2003. Het gemeentebestuur Rabobank is hoofdspon sor van het concert dat Calando op 10 mei a.s. organiseert in de Neder lands Hervormde Kerk te Dirksland. Kaarten Kosten 25,- en zijn verkrijg baar bij de Rabobank. Leden krijgen 10,- kor ting op de toegangskaar- ten. Het h tijd voor de Rabobank. Rabobank Sommigen emigreren al dp jonge leeftijd naar het buitenland en anderen blijven voor altijd op hun geboortedorp wonen. De reden daarvan is voor ieder persoonlijk. De nu 71 - jarige Adrian van der Werf vertelt op zater dag 3 mei om 09.00 uur in het programma "Flakkeecialiteiten" op Radio Flakkee, waarom hij naar verre landen ging. Adrian van der Werf werd geboren in Nieuwe-Ton- ge. Zijn vader was daar caféhouder. Adrian verhuisde eerst naar Soestdijk en emigreerde in .1967 naar Nieuw-Zeeland. Daarna ver huisde hij naar Malmesbury in Zuid-Afrika waar hij nu nog woont. Hij verdiende zijn brood bij een Amerikaanse firma die olie boormachines maakte en bij een grote cementfabriek. Nu besteed hij zijn vrije tijd aan zijn hobby's. Nederland is hij natuurlijk niet vergeten en hij vond het daarom fantas tisch om via Radio Flakkee zijn oude vrien den en bekenden te groeten en te laten weten hoe het hem in den vreemde vergaan is. Dinsdag om 18.00 uur is de herhaling. REG I STER ACCOUNTANTS Bij het ISGO kwamen ruim 700 brieven met bedenkingen binnen. In groten getale gaven de burgers van Middelharnis aan overheid en politiek te kennen dat zij het niet eens zijn met het verlenen van een ver gunning aan Kunst Ecoservice BV voor het opslaan en distribueren van 35.000 ton afval per jaar in hun gemeente. Aan deze afvalstof dichten Kunst en DSM een bij zondere kwaliteit als meststof toe. Het antwoord is nu aan overheid en poli tiek. Overheid en politiek dienen alles in het werk te stellen om de gezondheid en het leefmilieu van hun burgers te beschermen tegen de schadelijke gevolgen van de afval stoffen, die Kunst en DSM in Middelharnis willen opslaan en vandaar distribueren. Op zaterdag 10 mei 2003 zet het waterschap Goeree-Overflakkee haar deuren van het gemaal Joh. Koert open voor publiek. Deze tweede zater dag van mei is het weer de Landelijke Fietsdag en de Nationale molen gemalendag. Gemaal Koert, net buiten Middelharnis, zal zaterdag van 10 uur 's morgens tot ongeveer vier uur in de middag opengesteld zijn voor pubUek. Een van de fietsroutes op het eiland, welke de VVV uitzet, gaat precies langs het gemaal. Dit is dus de ideale gelegenheid voor nieuwsgierige fietsers om even af te stappen en een kijkje binnen het gemaal te nemen. Op het gemaal zullen de hele dag water schappers aanwezig zijn om over de werking van het gemaal te vertellen en over de ande re taken van het waterschap uitleg te geven. Het gemaal zal aangekleed zijn met een simulatie welke de werking van het gemaal visualiseert. Daarnaast verduidelijken voor- üchtingsmateriaal en verschillende korte video's het verhaal van de waterschappers. Voor de actieve fietser is het een ideale gele genheid om even uit te rusten, een verfris sing te nuttigen en een kijkje in de keuken van het waterschap te nemen. HERKINGEN, dinsdag 6 mei 19.30 uur ds. A.A. Brugge, openbare belijdenis. DIRKSLAND, dinsdag 6 mei, 19.30 uur, ds. C. de Jongste OUDDORP, dinsdag 6 mei, 19.30 uur, ds. C. van Krimpen STAD AAN 't HARINGVLIET, dinsdag 6 mei, 19.30 uur, ds. J. Karels, bev. ouder ling. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw vi/oning Ooetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Geen tijd gehad om op Koninginnedag plantjes te kopen? Of heeft u te weinig gekocht om uw gehele tuin 'aan te kleden'? Geen nood, want morgen Zaterdag 3 mei, bieden wij u een nieuwe kans. Bij verenigingsgebouw 'Vita Nova' in de van Aerssenstraat te Sommeisdijk wordt van 8.30 tot 12.30 uur een verkoping gehouden van bloemen- en planten. U kunt terecht voor een ruim assortiment bestaande uit o.a. geraniums, fuchsia's, perk- en kuipplanten. Voor of na het uitzoeken van de plantjes, kunt u tevens gemeten van een bakje koffie in Vita Nova. De opbrengst van deze verkoopdag komt samen met de opbrengst van de Gemeente- dag op 31 mei ten goede aan o.a. het jeugd werk binnen de Ned. Herv. Kerk te Som meisdijk, evenals sponsoring van een goed doel binnen de HGJB. Ook op de Gemeente- dag zullen er naast de rommelmarkt en ande re activiteiten, bloemen- en planten verkocht worden. Gas - Water - Warmte Dorpsweg 4, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 O! In de Hervormde Kerk te Sommeisdijk wordt voor jong en oud op zaterdag 24 mei een zangavond gehouden met bariton Karel Bogerd en organist Johan den Hoedt. De avond staat in het teken van het geestelijk lied en bevat naast solo- en samenzang ook een speciaal programmapunt met en voor de kinderen. De aanvang is 19.30 uur. De toe gang is gratis! Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxateur, lid NVM 0187-476555 Actueel Nieuws Vacatures Shop Evenementen Infermatie Opel Linkz «n vcinzet^prekendai onze occasions inct foto De jaarlijkse dodenherdenking in Ooltgens- plaat wordt op zondag 4 mei gehouden. Van af 19.45 uur is het verzamelen bij vereni gingsgebouw 't Centrum, waarvandaan onder klokgelui een stille tocht zal worden gemaakt naar het oorlogsmonument aan de Kerksingel. Na twee minuten stilte zullen enkele Icransen worden gelegd, korte toe spraken worden gehouden en zal het 'Wil- hehnus' klinken. Daarna wordt teruggekeerd naar 't Centrum. De dag voor Koninginnedag werden verschillende eiland bewoners onder 'valse' voorwendselen naar de gemeente huizen gelokt; het was weer tijd voor de jaarlijkse uitrei king van de lintjes. Een zestal mensen werd onderscheiden voor hun bijzondere verdiensten, in vergelijk met de lin tjesregen van vorig jaar toen vijftien mensen de versierse len kregen opgespeld, was nu de oogst mager. Mede daar om een nog meer bijzondere prestatie voor de zes gelukki gen van dit jaar. In Goedereede werden twee lintjes uitgereikt. In onze editie van dinsdag komen we uitgebreid terug op de decorandussen uit Dirksland en Middelharnis. In de raadszaal van de gemeente Goedereede, hield burgemeester C. Sinke de spanning voor de massaal opgekomen, genodigden er nog even in. Hij memoreerde aan het voorjaarsgevoel waaraan onlosma kelijk het oranjegevoel is gekoppeld en via dat oranjegevoel kwam Sinke toe aan de uitreiking van de versierselen die horen bij respec tievelijk lid en ridder in de Orde van Oranje Nassau. Niet alleen braaf burgerschap Burgemeester Sinke legde zijn gehoor uit dat niet alleen 'braaf bur gerschap' leidt tot een onderscheiding. Om voor een onderscheiding in aanmerking te komen moet er toch iets in de maatschappij gepres teerd zijn. "Sommigen werken in het openbaar en anderen meer in het verborgen. Maar het zijn lang niet altijd mensen die door ijdelheid gedreven worden", volgens Sinke. Volgens de burgemeester wordt er door mensen die een onderscheiding ontvangen vaak gezegd: "Waar om ik?" In Goedereede worden twee mensen onderscheiden die hun steentje hebben bijgedragen aan de samenleving. Sinke benadrukte dat de twee onderscheiden personen hun werkzaamheden niet alleen hebben verricht, maar samen met anderen iets hebben geprobeerd te beteke nen voor kerk en gemeenschap. Allereerst ontving de heer A.H. van Holten uit Goedereede het lintje wat behoort bij het lidmaatschap in de Orde van Oranje Nassau. Een dag tevoren had een van de zonen van de heer Van Holten, Wilko, met succes zijn dissertatie gehouden in de Universiteit van Utrecht. En onder het voorwendsel dat de gemeente wat aandacht aan de kers verse doctor wilde besteden werd Van Holten naar het gemeentehuis gelokt. Maar tot zijn grote verbazing bleek dat het om de vader te doen was! Komend vanuit Nuraansdorp, vestigde het jonge gezin zich in het tsgin van de zestiger jaren in Goedereede, waar Van Holten als firuit- fcweker begon op de plaats waar nu het industrieterrein is langs de Provincialeweg. In 1967 werd hij gekozen tot lid van het bestuur van de School met de Bijbel 'Eben Haëzer' op Goedereede-Havenhoofd, het bestuurslidmaatschap bekleedde hij achttien jaar. Dit bleek, vol gens Sinke, het begin te zijn van de maatschappelijke functies van Van Holten. Kerkenraad Een jaar later in 1968 werd hij gekozen in de Kerkenraad van de Nederlandse Hervormde Kerk in Goedereede, waar hij geroepen werd tot het ambt van ouderling. Na enkele malen te zijn herbeves tigd en een onderbreking van korte tijd, waarna hij het diakenambt uitoefende, werd hij weer bevestigd als ouderling. Deze functie bekleed Van Holten nog tot de dag van vandaag. Van Holten verzorgt nu het bejaardenpastoraat van de Hervormde Gemeente. Volgens Sinke heeft de decorandus zijn werk altijd met veel inzet en liefde gedaan, maar hem was ter ore gekomen dat Van Holten aan het eind van 2003 toch een punt wil zetten achter zijn ruim dertigjarig ker- kenraadslidmaatschap. Na het opspelden van de versierselen, behorend bij zijn lidmaatschap van de Orde van Oranje Nassau, wees de heer Van Holten in zijn dankwoord er op dat hij niet in eigen kracht zijn werkzaamheden heeft mogen doen, maar hij heeft hiervoor hulp van Boven gekregen. Ridder De volgende onderspheiden was voor de heer R. Louis. Ook hij was, onder het voorwendsel van een 'hoog nodige bespreking op het gemeentehuis' gelokt om de plechtigheid in Goedereede bij te wonen. De 69-jarige heer Louis is evenals Van Holten van oorsprong Goereeër, "wel import, maar ontpopt tot een echte Goereeër", zo beschreef Sinke de heer Louis. Zijn echte Goereeërschap blijkt uit het feit dat de heer Louis zich al sinds 1973 inzet voor het behoud van de Stad Goedereede als cultureel erfgoed. Sedert dat jaar is hij secreta ris van de Stichting Stad Goedereede, waarvan hij ook de oprichter is. De Stichting is begonnen met de aankoop van huizen in het oude stadsgedeelte van Goedereede. Voor deze huizen, die vrijwel zeker onder de slopershamer zouden vallen, werd door de Stichting subsi die aangevraagd, gerestaureerd en weer doorverkocht. Onder de bezielende leiding van de heer Louis heeft de Stichting zodoende vele prachtige monumenten in Goedereede ook voor de toekomst bewaard. De heer A.H. van Holten, Lid in de orde van Oranje Nassau. Burgemeester C. Sinke speldt de heer R. Louis de onderscheiding op welke behoort bij .Ridder in de Orde van Oranje Nassau Volgens Sinke ging in het verleden overleg met het gemeentebestuur niet altijd even voorspoedig. Hij noemde Louis zelfs een horzel in de pels van het college. In het begin van zijn carrière bij de Stichting bood Louis - tijdens een bezoek van de Koningin - haar zelfs een zwartboek aan over het cul tuurbehoud in de gemeente Goedereede, volgens Sinke zou dit wel eens de aanleiding kunnen zijn geweest voor de groeiende belang stelling voor de monumentenzorg in Goedereede. S.O.S. Telefonische Hulpdienst De heer Louis blijkt ook op een ander terrein nog een heel actief leven achter de rug te hebben gehad. Hij is directeur geweest van de S.O.S. Telefonische Hiilpdienst en medeoprichter en landelijk coördinator bij de Federatie van die hulpdiensten. Na zijn pensionering was hij ook nog enkele jaren lid van het dagelijks bestuur van de Internatio nale Federatie van Telefonische Hulpdiensten in Geneve. Volgens Sinke een man die volledig voldoet aan de voorwaarden voor de uit reiking van de versierselen, die behoren bij 'Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Langeweg 38, 3244 BH Nieuwe Tonge Tel. (0187)651396 Voor meer informatie zie onze website: www.caravanschadeherstel.nl Het Oratorium 'Israël in Egypt" zal binnen kort worden uitgevoerd in Dreischor door het Handel koor- Vocaal Ensemble van 35 talentvolle leerlingen van de Christelijke Scholengemeenschap 'Prins Maurits' uit Middelharnis. Het betreft een van Handels meest fantasierijke Oratoria: het heeft zowel zeer bewogen, alsook zeer uitbundi ge delen, die op een beeldende manier de Hebreeuwse slaven in Egypte en hun uit tocht neerzet. Maandenlang zijn de scholie ren al bezig om dit, grotendeels S-stemmi- ge, Oratorium in te studeren. Vele pauzes benutten de leerlingen om zich steeds ver der te bekwamen in het werk van Handel. Maar ook tijdens losse uurtjes kan men ineens een groep leerlingen luid horen schallen vanuit een trappenhuis, en daar naast zijn dan natuurlijk nog de nodige repetities in hun eigen vrije tijd. Het geheel staat onder leiding van Sietse van Wijgerden, muziekdocent in Middel harnis. Het werk wordt uitgevoerd 5 mei in de Hervormde kerk te Dreischor om 20.00 uur. Deze uitvoering wordt extra bijzonder gemaakt doordat een schoolkoor begeleidt wordt door een professioneel instrumentaal ensemble. Het ensemble bestaat nu uit zeer ervaren strijkers, maar ook uit hobo's, een fagot, pauken en trompetten. De soli wor den vertokt door tallentvoUe leerlingen. De toegang voor dit bijzondere concert is 5 euro. Achtenvijftig jaar geleden waren de bevrij ders van de nazi-concentratiekampen met afschuw vervuld door wat zij zagen. Wie hebben daarna jarenlang de nazi-gruwelen openbaar gemaakt en wie zwegen erover? In het programma "Ontwaakt Radio" op Radio Flakkee hoort u op maandag 5 mei tussen 21.00 en 22.00 uur een interview met een overlevende. De presentatie is in handen van Marjan van Peperstraten. Dinsdag om 16.00 uur wordt het programma herhaald.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1