Drs. J. Leenders is gelukkig met dualisme Presentatie Openluchttheater Mare BucM SGP Jongeren te Goedereede betrokken bij de ontwikkelingen in de gezondlieidszorg! Euthanasie Woord Daad Veel belangstelling voor nieuw muziektheater. ERVARINGEN VAN EEN JAAR DUALISME Raad moet minder vriendelijk worden naar B enW* Ambtelijke rapportage aan raad hoeft niet meer Uitslagen Damclub ''Denk en Zet" l^^^^^gg EIIAIIDBI-IIIEUWS In verleden anders Minder vriendelijk Wethouders Naar de burger toe Middelharnis Sommelsdijk Tennisvereniging Ooitgensplaat iieeft de Ladies Night oranje geicieurd. Claims Goeree Overf lakkee Goeree Overf lakkee als de zcG spi'GGkrt PAGINA 11 VBUDAG 2 MEI 2003 ■Deel 4- Op onze tocht langs de verschillende gemeenten op Goeree-Overflakkee, zijn we op zoek naar de ervaringen, die zijn opgedaan met één jaar dualis me. We zijn aangekomen in de gemeente Dirksland. Nadat het woord aan de wethouder, de ambtenaar en de burgemeester is geweest, is het nu de beurt aan het gemeenteraadslid. In deze aflevering spreken we eerst met een gem.eenteraadslid die nog maar kort in de gemeenteraad zitting heeft: drs. J. Leenders van de partij Gemeentebelangen. De heer Leenders, in het dagehjks leven werkzaam als coördinator huisvesting bij st. Zuidwester (het voormalige Hemesseroord), is niet ontevreden over het afgelopen jaar waarin ook in Dirksland het dualisme in de praktijk werd gebracht. Wel erkent hij dat er nog een lange weg te gaan is. Want, volgens Leenders, hebben de gemeenteraden ener zijds te maken met raadsleden die er al wat langer zitten en gewend zijn aan het oude systeem. Er wordt dan vlug gezegd "Het is altijd goed gegaan en waarom zouden we veranderen?" Anderzijds zijn er nieuwe raadsleden, die het werk nog moeten leren. Het Dirkslandse gemeenteraadslid is zelf wel gelukkig met de komst van het dualis me. Hij vindt het een goede zaak dat er een 'omwenteling' in het besturen is gekomen. "Er is een duidelijke scheiding van bevoegd heden gekomen. De gemeenteraad moet zich niet zozeer meer bezighouden met details, maar met de grote lijnen. De raad moet beleid uit gaan zetten, iets dat vroeger door het college van B&W werd gedaan en dat beleid moet gecontroleerd worden". Volgens Leenders is het in het verleden anders geweest, als voorbeeld noemt hij de raadscommissie. Deze waren tot maart vorig jaar adviserend aan B&W en nu zijn ze dit aan de Raad. Dat is dus een heel andere manier van zaken doen. Het is wel eens moeilijk want na de 'oude' raadsvergadering in Dirksland was er nog een soort informele De beer J. Leenders, fractievoorzitter van de partij Gemeentebelangen in Dirksland. raad. Er werden dan allerlei nieuwtjes uitge wisseld die nog niet rijp waren voor behan deling in de raad. Er werden ook soms wat private zaken besproken. Dat is nu niet meer. Maar daardoor kreeg de raad wel veel infor mele informatie. Nu wordt er wel eens gezegd door raadsle den "ik mis die informele iiiformatie, ik ben niet meer op de hoogte, want we weten bepaalde dingen niet meer". Ik zeg dan, je hoeft niet meer van alle details op de hoogte te zijn. Je moet beleid formuleren en beleid toetsen en eventueel voor beleid middelen voteren. Als er iets speelt waarvan je vindt dat je meer van wil weten, geeft de wet je allerlei middelen in handen, zoals interpella tie, enquête onderzoek e.d. om wethouder of burgemeester te bevragen over de uitvoering van het beleid. Als je het met het dan ver kregen antwoord niet eens bent. Kun je een motie of voorstel indienen. Deze mogelijk heden zullen nu meer gebruikt gaan worden, zo verwacht Leenders. De fractievoorzitter van Gemeentebelangen kon vers tegen het 'nieuwe besturen' aankij ken, want hij heeft maar een halfjaar zitting gehad onder het monistisch bestel. Hij heeft wel gemerkt dat de raad als geheel moest wennen aan het feit dat ze een eigen stand punt in moeten gaan nemen. "Ze moesten wat minder vriendelijk, minder meegaand worden tegenover B. en W.", zo verduide lijkt Leenders. Toch heeft Leenders de indruk dat de raad te weinig gebruik maakt van de veranderde situatie. De langer zittende raadsleden blij ven, volgens Leenders toch nog te veel wachtend op voorstellen van B. en W. Het blijkt moeilijk te zijn om zelf beleid te for muleren. Leenders vindt dat hij - als nieuwe raadslid - goed uit de voeten kan met de nieuwe situ atie: Toch blijft ook hij afhankelijk van zijn collega's in de raad. Maar toch merkt hij dat, als er goede argumenten worden aangedra gen, er best wel oor is van zowel de 'opposi tie' als de 'coalitie'. "Heel langzaam merk je dat ook oudgedienden een wat scherpere benadering gaan proberen te kweken in hun houding naar B. en W. Het is in Dirksland zelfs onlangs nog gebeurd dat een voorstel van B. en W. werd getorpe deerd. De vergade ring moest er zelfs voor geschorst wor den en dat is in Dirksland toch zeld zaam. Het voorstel werd teruggenomen en dat van de raad aanvaard". Dit zijn dingen, waar zowel B&W als de Raad aan moet wennen. Hoewel de raad een jaar heeft gewerkt met een plaatsver vangend griffier verwachten we dat de komst van de fei telijke griffier, die per 1 april is be noemd, een belang rijke bijdrage zal leveren in de verde re ontwikkeling van het dualisme in de Raad. Ik heb de indruk dat veel raadsleden wat ge wacht hebben op de komst van griffier". In Dirksland zitten de wethouders aan de raadstafel, daar is voor gekozen. Bij de commissieverga dering echter zitten ze op de publieke tribune en worden door de commissievoor zitter uitgenodigd. "Ze zijn dus geen voor zitter meer van de commissie en de wethou ders moeten eerst luisteren voordat ze iets mogen zeggen". Leenders begrijpt dat de wethouders soms wel met kronmie tenen zit ten, want vroeger zaten ze in de Raad en waren voorzitter van de commissies, daar mee konden ze de discussie meer sturen. Nu moeten ze maar afwachten wat er op hen afkomt. Het is een spel - wel een serieus spel overi gens - wat gespeeld wordt volgens spelre gels. Maar het duurt nog wel een aantal jaren voor dat het zover is dat het dualistisch bestel volledig eigen is gemaakt. Zoals blijkt is de heer Leenders niet ontevre den over het nieuwe dualistisch besturen, want het benaderd het dichtst zijn manier van werken in zijn beroep. "In mijn werk heb veel te maken met vergaderingen, waar in belangen een rol spelen met hoor en wederhoor. Je moet durven vragen te stellen en een standpunt in te nemen of en mening te vormen. Als anderen meer in dit "spel" deel nemen, wordt de discussie diepgaander, maar ook interessanter en daarmee leuker". Onder leiding van Boonstra - de vorige bur gemeester van Dirksland - heeft de raad een proef raadspel gespeeld aan de hand van stellingen. De raadsleden konden elkaar dan over verschillende onderwerpen bevragen. "Dit was een prachtig spel. In dat spel ging het beter af dan nu in de praktijk", volgens Leenders, maar toch is hij ervan verzekerd dat net goed komt. "Er zullen wel wat jaren over heen gaan en zal er wel een nieuwe generatie bestuurders moeten opstaan". Het doel van de nieuwe wet is tevens dat de raadsleden meer de burgers gaan opzoeken. Gemeentebelangen, de partij waarvoor Leenders in de Raad zit, heeft het initiatief genomen in Melissant. In het najaar 2002 en het begin van 2003 zijn daar burgeravonden gehouden waar de inwoners hun vragen, ideeën en grieven kwijt konden, ook werden daar avonden gehouden waar de burgers voorlichting kregen over een bepaald onder werp. "Dat zijn de avonden waar je bij moet zijn als raadslid. In Melissant hebben we actieve burgers die dingen aankaarten waar wij als raadsleden iets mee kunnen doen". Leenders verwacht ook veel van de drie dorpsraden, die in september zullen gaan functioneren in de gemeente Dirksland. Leenders heeft wel het idee dat de burgers begrijpen dat er meer van de raadsleden wordt verwacht. Hij wordt op straat meer aangesproken dan voorheen. Dit legt wel een extra druk op het raadslid: "De burgers ver wachten meer van je", legt Leenders uit. Ook het bezoeken van congressen en andere bijeenkomsten schaart Leenders onder het begrip 'de burgers opzoeken'. Aan de ande re kant is het duidelijk, dat ook van de bur gers meer eigen inzet mag worden verwacht om zaken voor hen te realiseren. Een van de dingen die, volgens Leenders moet veranderen is de ambtelijke rapporta ge. "Als er een B&W-voorstel is, waar argu menten aan moeten worden toegevoegd. Is dat een zaak mssen de ambtenaren en de wethouder. Ik wil van die ambtelijke rappor ten af want het doet niet terzake welke amb tenaar de adviezen geeft aan B&W. Raadsle den zijn wel geïnteresseerd in het standpunt en de argumenten van de .wethouder of de birrgemeester!" verduidelijkt Leenders. Dit zal de door te worstelen papierberg voor de raadsleden mogelijk verkleinen. Verder vindt Leenders dat een burgemeester geen politieke portefeuilles dient te beheren. Zolang de burgemeester geen gekozen func tionaris is, kan hij niet afgerekend worden op zijn beleid. "We kunnen wel wethouders, wanneer ze echt niet goed functioneren, vra gen hun boeltje te pakken", aldus Leenders. Ondanks zijn korte zittingsperiode in de gemeenteraad van Dirksland is Leenders niet ontevreden. De volgende keer de ervaringen van een wat langer 'zittend' raadslid. 28 april: Afdeling 1: C.Polder - J.v.Hoom 0- -3 A.Verolme-J.A.Dekker 0- -3 C.Spee-A.v.d.Veer 0- -3 A.Verolme-I.Mackloet 1- -1 M.Klink -J.A.Dekker 3- -0 C.Polder en J.v.Hoom hadden tegenstrijdige belangen Polder moest winnen om niet op de laatste plaats te eindigen en v.Hoom moest winnen om nog in de prijzen te vallen. In deze partij deed v.Hoom goede zaken door te winnen. In de partij tussen A.Verolme en J.A.Dekker viel al heel snel de beslissing doordat Verolme een slagzet over het hoofd zag en de partij gelijk opgaf. C.Spee, die, dit seizoen niet goed gespeelt heeft moest ook nu weer zijn meerdere erkennen in A.v.d.Veer. Door deze overwinning behaal de v.d.Veer de 2^ plaats. A.Verolme en I.Mackloet speelden een prachtige en span nende partij. In het eindspel haalde Mackloet een licht overwicht, maar door knap verde digen van Verolme werd deze partij na bijna 4 uur spelen remise. M.Klink moest aantre den tegen de nog ongeslagen kampioen J.A.Dekker. Klink, altijd een moeilijke tegenstander, was er alles aan gelegen om Dekker te verslaan. In de loop van de partij maakte Klink een prachtige combinatie naar een dam, hetgeen Dekker niet meer kon her stellen en in zijn laatste partij alsnog tegen zijn eerste en enige nederlaag opliep. Hier door behoud Klink nog kans op de 3^ plaats. Afdeling 2. 7^ Bekerronde: I.Koese-J.A.Nipius 3-0 M.Prins-J.Jordaan 1 - 1 H.Bijdevate-B.du Pree 3-0 L.J.T.Jacobs-LLodder 0-3 I.Koese de nummer een van afdeling 2 is ook te sterk in deze bekercompetitie. J.A.Nipius werd hier het slachtoffer van. M.Prins lever de een knappe prestatie door tegen J.Jordaan remise te behalen. H.Bijdevate wist na een foutje van B.du Pree de winst biimen te halen. Ook J.Lodder behaalde de winst tegen L.J.T.Jacobs in een partij die nergens meer om ging. Winnaar van de bekercompetitie is I.Koese met 19 punten, 2^ is H.Bijdevate met 15 punten, en 3^ is J.Jordaan met 14 punten. Bij de tennisvereniging in Oohgensplaat is het iedere dinsdagavond ladies night, maar omdat het deze keer Koningirmeavond was, hadden de dames afgesproken in een oranje outfit te komen. Vanaf 19.30 uur stroomden de in fel oranje geklede dames het tennispark biimen en werden onthaald op koffie of thee met een oranje tompoes. Om in de stemming te komen was ook de kantine versierd in het rood, wit en blauw met oranje. Het was een heerlijke avond voor een twintigtal vrolijk uitgedoste dames om op deze prachtige avond een balletje met elkaar te slaan. Op de twee fantastische gravelbanen werden leuke partijtjes gespeeld en had men veel schik met elkaar. Ook met het after tennis werd nog veel plezier gemaakt onder het genot van een drankje. Rond het middernachtelijk uiff werd de avond bijzonder prettig afgeslo ten. In de toekomst zal nog regelmatig een actuele gebeurtenis als thema dienen voor deze avonden. Volgende keer is het eerst weer een gewone Ladies Night. De SGP-Jongeren te Goedereede belegden deze maand een avond, waarin de ontwikkelingen in de gezondheidszorg uitgebreid aan de orde kwamen. Sprekers waren dokter Wolters en dhr. Van Dommele, advo caat en verbonden aan de Nederland se Patiënten Vereniging. Voorzitter K. Klepper schetste in zijn openings woord het beeld van de verlamde in Bethesda vanuit Johannes 5. Deze geschiedenis schetst een man die naar alle waarschijnlijkheid aan beide zijden ver lamd was. Tegenwoordig kunnen deze men sen nog redelijk meekomen omdat er goede voorzieningen zijn. In de tijd van de Bijbel was dat niet zo, zodat de man totaal afhan kelijk was van de anderen. Hoop op genezing was er voor deze mensen niet of nauwelijks. Toch was er hoop. In Jeruzalem was er een badwater met een geneeskrachtige werking, tenminste dat dacht men. Het was een wonder van de Heere en het water was slechts een symbool. Eén keer per dag daalde een engel neder en bracht het water in beroering. Wie het eerst in het water kwam werd genezen, welke kwaal hij of zij ook had. Het was een gunst dat God elke dag een mens door een wonder wilde genezen. De voorzitter gaf aan dat de oorzaak van onze ziekte en het sterven een directe gevolg is van de zondeval in het Paradijs. Gezondheid is geen recht, maar een voor recht. Praktijk Dokter Wolters is huisarts en heeft een solo praktijk in Goedereede. Deze praktijk bestaat uit 1 huisarts, 2 assistentes, een praJc- tijkondersteunster, administratieve krachten en een interieurverzorgster. In zijn presenta tie ging hij eerst in op het zorgstelsel. Een beeld werd gegeven waar het geld vandaan komt en waar dit geld aan besteed wordt. Zo kost de gezondheidszorg per jaar 40 miljard euro. Het meeste daarvan gaat naar de zorg voor de zieke mens (bijna 40%), 10% naar geneesmiddelen, 8% naar de geestelijke gezondheidszorg, 11 naar gehandicapten hulpmiddelen, 23% naar verpleegzorg en 2% voor gezondheidsbevorderende maatre gelen. Door de hoge werkdruk van de huisartsen en een te hoge dienstbelasting is er een tekort aan huisartsen. Ook voor Goeree-Overflak kee zou dat wel eens het geval kunnen wor den. In 2005 zou 15% van de Nederlanders wel eens zonder huisarts kunnen zitten. Forum v.l.n.r. De heren van Dommele, van Wijk en Dokter Wolters Daarom zijn er rnaatregelen genomen en is er een huisartsen-dienstenstructuur inge voerd. Ook op Goeree-Overflakkee is dat het geval wat uiteindelijk leidde tot de centrale huisartsenpost. Deze huisartsenpost is inge voerd, omdat de dienstbelasting per huisarts te hoog was. 'In sommige gevallen werkten de artsen 100 uur per week', aldus dokter Wolters. 'Daarnaast was er geen ondersteu ning in de diensten, dus zelf telefoon opne men en zelf overal op afgaan. Het was ook laagdrempelig. Iedereen kon de telefoon pakken en bellen, voor wat voor probleem dan ook, of het nu zinnig was of niet en tegen dat laatste liepen de huisartsen erg op'. Met name de toename van hulpvragen die in de avonden en nachten niet thuishoorden gaven een enorme werkdmk. Huisartsenpost Per 1 oktober 2002 is de huisartsenpost gekomen. 'Deze wordt gerond door 21 huis artsen en ondersteunend personeel. Verder is er ook een ambulanceauto aanwezig. Deze is uitgevoerd met reanimatie- en beade mingsapparatuur', aldus de Goereese dokter. 's Avonds en 's nachts is er altijd I huisarts aanwezig', zo legde hij de aanwezigen uit. 'In het weekeinde vaak 2 huisartsen' De voordelen van de huisartsenpost zijn: vermindering van de dienstbelasting voor de huisartsen, de telefoon wordt altijd opgeno men (dus geen antwoordapparaten meer), dienst doen voor de huisartsen wordt weer leuker (dus niet meer alleen, maar met assis tente en ambulancechauffeur) en de bereik- Euthanasie wordt steeds vaker toegepast in Nederland. Er is een regeling die het moge lijk maakt dat artsen dit ongestraft kunnen doen. Over het wel of niet toepassen van euthanasie bestaan vele meningen. De oncoloog van het ziekenhuis en directeur van Calando in Dirksland, dokter C.P. van der Velde, geeft in een extra uitzending op Radio Hakkee zijn mening over euthanasie en geeft daarin ook aan of er mogelijkheden zijn van goede stervensbegeleiding zonder euthanasie. De presentator is Hilbert Oos- terloo. Het programma wordt uitgezonden op dinsdag 6 mei van 12.00 tot 13.00 uur en wordt op donderdag 8 mei herhaald van 20.00 tot 21.00 uur. baarheid is beter. Als er iets spaak loopt op de Huisartsenpost kan er altijd nog een huis arts die beschikbaar is opgeroepen worden. Daarna krijgt dhr. J.W.A. van Dommele het woord. Dhr. van Dommele is advocaat in Utrecht en houd zich bezig met claims, zodat schadevergoedingen worden uitbetaald die zich in de zorg etc. voordoen. 'Er dreigt een claimcultuur te ontstaan', zo gaf hij aan. Men is aan het proberen die claimcuhuur terag te dringen. Dhr. van Dommele gaf de aanwezigen diverse voor beelden van ongevallen en foute medische behandelingen en liet ons zien wie en wan neer patiënten een beroep kunnen doen op de tuchtrechter. Na de pauze werden er onderleiding van dhr. A.J. van Wijk, diverse vragen gesteld aan beide heren. Zo kwam uitgebreid de huisart senpost aan de orde. Verder het idee van de overheid om de huisartsen zoveel mogelijk de concentreren. Deze trend die onder de afkorting HOED (Huisartsen Onder Een Dak) wordt genoemd, bracht dokter Wolters er toe om te zeggen dat hij wel eens de laat ste huisarts van Goedereede zou kunnen zijn. Ook de weg tot de tochtrechter kwam uitge breid ter sprake. De SGP-Jongeren en alle verdere aanwezi gen konden terog zien op een goede infor matieavond. Onder grote publieke belangstelling vond zaterdag 26 april de presentatie plaats van Mare Circa 150 mensen namen kennis van de plannen voor de openluchttheatervoorstelling Mare, de opvolger van Meekrap. De presen tatie werd gehouden in het Water- schapshuis, dat voor deze gelegenheid onderdak bood aan de Stichting Podi um Goeree Overflakkee, het Creatie ve Team van Mare en het toege stroomde publiek. Realiteit en theater Voordat het theater aan bod kwam, hield Kees Stoutjesdijk namens het Waterschap een korte inleiding over het waterbeheer op en rond het eiland. In een gloedvol betoog schetste hij de uitdagingen die het Water schap en Rijkswaterstaat in deze tijd aan gaan om problemen rond wateropsïag en verwerking, stijgen van de zeespiegel, het inklinken van het land en het kierbesluit (Haringvüet op een kier) het hoofd te kun nen bieden. Het was de perfecte opmaat voor Martine Soeters-Wassenaar om in te gaan op de ver haallijn van Mare - als de zee spreekt -. In Mare moeten de personages hun houding bepalen tegenover de zee. Elk personage heeft zo z'n reden om de zee te wantrouwen, voorzichtig tegemoet te tre den of te observeren. De zee zelf. Mare, heeft ook haar redenen om bij het eiland aan te kloppen. Wordt er naar haar geluisterd of niet? h een fantasierijke verbeelding zal het ver haal verteld worden van de omgang met de zee in een fictief heden waarbij de vraag moet worden beantwoord of we ons met de zee verzoenen of haar op afstand houden. Beeld en muziek De zee wordt in Mare verbeeldt door een zeevrouw en het zeekoor. Kostuumontwerp ster en regisseuse Marjolijn Beuling toonde het kostaum voor dit zeekoor, dat straks in prachtige blauw-groen tinten de zee in al haar schoonheid en onberekenbaarheid zal kunnen vertolken. Choreografie speeh in Mare een belangrijke rol. Jessica Willems zal zich hiermee bezig houden en gaf bij de presentatie aan dat er in het zeekoor ook plaats is voor een speciale bewegingsgroep, zodat de zee in beweging en geluid optimaal wordt vertolkt. Componist en muzikaal leider Wim Soeters ging vervolgens in op de muzikale aspecten van Mare. Naast de muzikale inbreng van het zeekoor zal een aantal sololiederen geschreven worden voor de hoofdpersonen in Mare, aangevuld met ensembleliederen voor grotere groepen spelers. Het onderwerp van Mare - als de zee spreekt - is fraai uitgewerkt in het logo van Joep Luijckx, dat op deze presentatie werd getoond: bij een sprekende zee horen golven maar ook een luisterende mens die in de vorm van een hoorschelp in het logo is ver werkt. Nadat iedereen in de pauze maquette, kos tuum en logo van dichtbij had kunnen bekij ken, werden de aanwezigen in twee groepen verdeeld en werd het lied In hetzelfde Schuitje ingestudeerd, begeleid door een deel van het meekrap-ensemble dat voor de gelegenheid bij elkaar gebracht was. Mare Meedoe formulier. Uit het enthousiasme tijdens het zingen bleek dat al veel mensen staan te trappelen om zich aan te melden voor Mare. Nadat Adrie Stolk namens de Stichting Podium het waterschap had bedankt voor haar gastvrijheid riep hij een ieder op, die zich op welke manier dan ook wil inzetten voor Mare, om vooral het Mare Meedoe for mulier in te vullen. Overbodig te vermelden dat dit op deze och tend al veelvuldig gebeurde. Mensen die al zeker weten dat zij mee willen doen aan de toneelaudities op zaterdag 14 en 21 juni a.s kunnen zich daarnaast ook direct wenden tot Marjolijn Beuling. Daar zullen ongetwijfeld oud gedienden bij zijn, maar het was verheugend om te zien hoeveel nieuwe gezichten bij deze presenta tie van Mare aanwezig waren die wellicht ook gaan auditeren voor een rol in Mare. "Workshop Mare in Beweging. Op zaterdagochtend 14 juni is er voor ieder een (óók als je geen auditie wilt doen) die belangstelling heeft een workshop Mare in Beweging. Met alle aanwezigen, jong en oud, worden de bewegingen die de zee maakt in een choreografie uitgewerkt. Een boze zee, een kabbelende zee, eb en vloed 'als de zee spreekt' is er inspiratie genoeg voor Mare in Beweging. Deze workshop in de aula van de Rijksscholengemeenschap Goeree Overflakkee duurt van 9 tot 12 uur en wordt gegeven door Jarka Doeswijk, die modeme en geïmproviseerde dans volgde aan de dansacademie. Opgave bij Marjolijn Beuling vóór 25 mei (zie hieronder) Informatie over Mare. Wie niet aanwezig was bij de presentatie maar zich wel in wil gaan zetten voor Mare kan een MareMeedoe formuUer aanvragen bij het Diekhuus te Middelhamis, tel.0187- 482400 (vóór 12.00 uur telefonisch bereik baar) Ook op intemet is al informatie te vinden: www.mare2(X)4.nl. Ook daar is een Mare- Meedoe formuUer te downloaden of elektro nisch te versturen. Wie meer informatie wil over de toneelaudi ties of zich op wil geven voor de workshop Mare in Beweging kan contact opnemen Marjolijn Beuling Langstraat 48 3256 AM Achthuizen tel: 0187-632506 e-mail: mariohjn.beuIing@12move.nl De audities zijn op 14 en 21 juni (toneel) en september (koor en orkest), de repetities beginnen in het najaar 2003 en de voorstel lingen zijn in juni 2004 op het Diekhuus- plein te MiddeUiamis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 11