Oorlogsslachtoffers in Ouddorp door jong en oud herdacht PROGRAMMA'S KONINGINNEDAG De 17e Nacht van Stellendam De Henri Dunant Uitslag HSV De Viscromte JOOP- avond op 2 mei Sala voorgedragen als nieuwe burgemeester Sluis EIIMUrai-niEUWS Morgen, dinsdag 30 april is het Koninginnedag. Op deze pagi na een selectie van de vele activiteiten die de Oranjeverenigin gen organiseren op Goeree-Overflakkee zullen organiseren. Inleveren rommelmarktspullen Makkelijke overwinning TV Stellendam Kranslegging Amnesty International op Oranjemarkt in Dirksland PAGINA 5 DINSDAG 29 APRIL 2003 GOEDEREEDE In Goedereede wordt na het klokgelui om 8.00 uur en een kwartier later het trompetge schal iedereen gewekt om naar de Markt te komen waarom 10.00 uur de aubade zal zijn en aansluitend een concert van de Kon. Fan fare Apollo. Vervolgen.s zijn er van 10.30 uur tot 12.00 uur kinderspelen op de N.Z.- Haven. 's Middags zal het carillon bespeeld worden en om 14.00 uur is het 'Schotje lopen' over de haven. 16.00 uur Concert Jeugdorkest Apollo. Om 17.00 uur zal de prijsuitreiking zijn van de kinderspelen. Vanaf 19.30 uur zullen er verschillende muzikale activiteiten zijn, zoals een optre den van Apollo en om 20.35 uur het Majo- rettenpeloton Voome en Putten. Nadat om 21.00 uur de prijzen van het 'Schotje lopen' zijn bekendgemaakt en uitgereikt volgt er een lampionoptocht. MELISSANT In Melissant wordt er veel georganiseerd, zoals aubade, kinderspelen en een bradering! Er is een muziekplein, darttoemooi, buik schuiven, sumoworstelen, pony's, ballenbak en nog veel meer. DIRKSLAND Om 8.00 uur .worden de bewoners van Dirksland gewekt door herauten te paard. Om 9.00 uur is er een aubade voor het gemeentehuis en om 9.45 uur is er een zang- hulde bij 'De GeidershofDan is er van 12.00 tot 18.00 uur de traditionele Oranje- markt in het centrum van het dorp. Dweilor- kesten, straattheater, demonstraties, rom melmarkt voor kinderen en Harley Davidson show, beklimming van de kerktoren enz. Ook is er een kinderplein op de Kattewacht. SOMMELSDUK De jaarlijkse bloemenmarkt aan de Binnen weg dit keer want de weekmarkt is op de Voorstraat. De bloemenmarkt start om 9.00 uur. Het streekmuseum zal deze dag ook geopend zijn van 10.00 tot 16.00 uur. Spel letjes worden er gedaan van 10.00 tot 13.00 uur op het grasveld achter het Wijkgebouw. Om 13.00 uur is er een optocht met versier de fietsen. MIDDELHARNIS In Middelhamis zijn de winkels van mid denstandsvereniging D'n Diek geopend van 11.OO tot 16.00 uur. Van 11.00 tot 17.00 is er Vrijdag, 2 mei, gaat JOOP weer open. JOOP: Jongeren Ontmoetingsplek Oolt- gensPlaat op onze eigen verbouwde, gezelli ge zolderruimte van de Oer. Kerk. JOOP is een prima plek voor de oudere jeugd, waar naast de vaste groep steeds weer nieuwe jongeren elkaar ontmoeten op een heerlijke, ongedwongen locatie. Onafhanke lijk, gezellig, verrassend en relaxed met goe de muziek. Het pooltafelbiljart is een groot succes en blijkt een belangrijk onderdeel van de ont moetingsplaats te worden Jongeren van 16 jaar en ouder: Welkom. Toegang 1,- Locatie: Zuidachterweg Oolt- gensplaat. Inloop vanaf 20.00 u. en om 23.00 u. sluiten we de zolder en het biljart. De Restauratie- en ActiviteitenCommis- sie van de Ned. Herv. kerk van Middelhamis zamelt op zaterdag 3 mei weer rommel marktspullen in. De opslagplaats aan de Vis- sersdijk is dan weer geopend van 10 tot 11 uur. U kunt ons vinden in het voormalige Meijer-theater. Als u niet in staat bent om uw spullen te komen brengen of u heeft wat grotere spul len, dan kunt u vooraf bellen met Arjan van der Made (482398) of Arjen van Hoorn (485693). Van mei t/m september is er ook op de maandagavond na de inleverzaterdag (dat is iedere eerste zaterdag van de maand) van 19.00 tot 21.00 uur nog gelegenheid om uw spulletjes in te leveren. Oranjemarkt, met onder andere oude ambachten, zoals glasblazen, houtsnijden, babbelaars maken en pottenbakken. Van 12.00-17.00 uur is er een Klimwand van 5 meter hoogte en een groot springkussen bij het Diekhuusplein. Van 11.30 tot 16.30 uur is er een autoshow wedstrijd uit de sixties en seventies. Om 13.00 geeft een demoteam van Mega Sports Middelhamis een demon stratie. En van 13.00 tot 17.00 uur zijn er diverse activiteiten voor kinderen rondom de muziektent. In dezelfde tijd is er een Zes kamp voor jeugd en volwassenen. NIEUWE TONGE Nadat om 8.00 uur reveil is geblazen vanaf de kerktoren, waama een rondgang door het dorp volgt van Muziekvereniging ApoUo. Om 9.15 uur is er aubade aan de Kerkring. 10.(X) uur start de kramenmarkt, met draai molen, klimwand, enz. Om 11.00 uur doet de Oldtimerclub het dorp aan. Verder kan er vanaf 13.00 uur kameel worden gereden. En begint om 19.00 uur een grote zeskamp. OUDE TONGE Het dorp wordt om 7.00 uur al gewekt door een lawaaioptocht met fietsen. Vertrek van af de Kaai. Om 8.30 uur is er aubade bij 'Ebbe en Vloed'. Op de Kaai begint om 9.15 uur het kinderprogramma, 's Middags is er vrijmarkt in de tent. En om kwart voor twee beginnen de 'Kaoi speulen'. ACHTHUIZEN Om 10.00 uur is er een optocht met versier de fietsen, o.l.v. 'Voomit'. Om 11.00 uur Kinderspelen en jeugdsurvival. 's Middags is er kindervrijmarkt en om 14.00 uur starten de '8-Huuzensde Weiland Games. Om 15.00 uur is een Hondendemonstratie. Om 17.30 uur is de prijsuitreiking van de spelen. OOLTGENSPLAAT Om precies te zijn twee minuten over acht in de ochtend wordt reveil geblazen vanaf de kerktoren. Vervolgens zullen de bestuursle den van de Oranjevereniging de vlag hijsen in de Marijkestraat. 9.00 uur vertrekken de schoolkinderen naar het gemeentehuis. Om 9.15 is er aubade, waama om 9.55 uur de kinderspelen beginnen in 't Centrum. Om 13.00 uur start de Oranjevrijmarkt en om 14.00 uur de Zeskamp. Om 21.00 uur is er lampionoptocht en om 22.00 uur worden de prijzen uitgereikt van de grote zeskamp. Het eerste jongensteam van tennisvereni ging Stellendam heeft in en tegen Westmaas gespeeld. Het jongensteam bestaat uit Johan Meiaard, Maarten van Walsem en Robin en Stephan Dorsman. Na de mindere prestatie van vorige week werd voor een andere opstelling gekozen. De eerste enkelpartij werd gespeeld door Johan Meiaard. Ondanks dat Johan door het spel van de tegenstander niet goed in zijn eigen spel kon komen, werd deze partij toch gemakkelijk door hem gewonnen. Setstan den 6-2 en 6-1. Het eerste punt was binnen. De eerste dubbelpartij werd gespeeld door Maarten van Walsem en Robin Dorsman. Ook zij hadden moeite met het spel van de tegenstander. Aan lange rally's kwamen de jongens niet toe. Het werd een korte partij waarin Maarten op beslissende momenten ingreep. Ook deze partij werd gewonnen, setstanden 6-2 en 6-2. De tweede enkelpartij werd gespeeld door Stephan Dorsman. De vorige wedstrijd was kort, maar deze was nog korter van duur. Stephan won met 6-0 en 6-0. De tweede dubbelpartij werd gespeeld door Johan Meiaard en Maarten van Walsem. Na een traag begin trokken de jongens het ini tiatief naar zich toe. Het werd een gemakke lijke overwinning, setstanden 6-1 en 6-2. De laatste dubbelpartij werd gespeeld door de broers Robin en Stephan Dorsman. De tegenstander had geen antwoord op het goe de dubbelspel en de jongens wonnen met 6- 2 en 6-1. Einduitslag 5-0 in het voordeel van TV Stellendam. Vooraf werd op deze uitslag gehoopt. Om Dit jaar organiseert zwemclub "de Stelle" voor de zeventiende keer de Nacht van Stel lendam. Deze zwemnachtmarathon zal starten op vrijdag 13 juni om 21.30 uur en pas stoppen exact 12 uur later, op zaterdag 14 juni om 09.30 uur. Uiteraard vindt dit alles plaats in het ahijd gezellige zwemcomplex 't Zuider- diep te Stellendam. Naast de gezelligheid kent de nachtmarathon vanzelfsprekend ook een sportief element. Elk team probeert in de 12 beschikbare uren zo veel mogelijk banen te zwemmen. De ploegen zijn verdeeld over drie categoriën, te weten; de liefhebbers, de recreanten en de start vergunninghouders. Hoe de indeling exact is staat in de uitnodiging, die voor een ieder gereed ügt aan de kassa van zwem complex 't Zuiderdiep te Stellendam. Voor elk team is er een beker beschikbaar gesteld. Het team dat de grootste afstand aflegt (over alle categorieën heen) mag zich een jaar lang de trotse eigenaar noemen van de wisselbeker. Een team bestaat uit 8 zwemmers/sters 1 reserve (allen minimaal 14 jaar) en een ploegleider en verzorger (beiden minimaal 18 jaar). Zoals uit de categorie-indeling blijkt hoeft een team niet uit een zwemver eniging te komen, maar kan op alle mogelij ke manieren worden samengesteld. Dus ook uit familieleden, vrienden, etc. Inschrijving kan tot en met 31 mei. De for mulieren hiervoor zijn verkrijgbaar aan de kassa van zwemcomplex 't Zuiderdiep. Het inschrijfgeld bedraagt €40,- per team. Voor meer inlichtingen kunt u zich wenden tot zwemcomplex 't Zuiderdiep (0187 - 491543) of Sjaak Voogd (0187 - 492075). Nataurlijk zijn bezoekers ook van harte wel kom (toegang 1,- pp voor de gehele nacht). Evenals vorig jaar zal de muzikale omlijs ting ook nu weer worden verzorgd door Happy Music (Sommelsdijk). Zij zullen er voor zorgen dat degene die in een tijdelijke 'dip' zit er met gezellige muziek zo weer bovenop komt en er de rest van de nacht weer tegen aan kan! Voor wie wat last krijgt van vermoeide spie ren, is het ook dit jaar weer mogelijk om een bezoekje te brengen aan het massageteam, zodat iedereen in topconditie blijft. Woensdag 16 april lag de Henri Dunant, de vakantieboot van het Nederlandse Rode Kruis, aan de kade in Middelhamis. Aan boord waren gasten en vrijwilligers uit Noord Holland. De afdeling Dirksland, Herkingen en Melissant van het Nederlandse Rode Kmis heeft ervoor gezorgd dat deze woensdagavond een gezellig onderdeel werd van de reis. De avond begon met kof fie en thee en een heerlijk stukje gebak, geschonken door Home Service uit Dirks land. Na een welkomstwoord door de voorzitter volgde muziek. Acht prima muzikanten uit Nieuwe Tonge hadden elkaar voor deze gelegenheid weer opgezocht. Samen vormden zij een blaasorkest dat mooie nummers ten gehore bracht, steeds inge leid en uitgelegd door één van hen. In de pauze kregen gasten, vrijwilligers en bemanning van de afdeling een beker met het wapen van Dirksland. Dit cadeau was mede mogelijk gemaakt door de gemeente Dirksland en de firma de Kreij uit Middel hamis. Na de pauze weer muziek, waarbij uit vol le borst werd meegezongen door de aan wezigen. Al met al een fijne avond, waarvoor dank aan allen die dit mogelijk maakten. mee te bUjven doen in de top van de ranglijst was dit, zeker na het onverwachte verlies van vorige week, hard nodig. De andere opstelling heeft dus zijn nut bewezen. De komende twee wedstrijden zullen beslissend zijn voor de eindranglijst. TVO en 't Slag zijn sterkere tegenstanders dan Westmaas. Om een goed resultaat te behalen zal van de jongens de uiterste concentratie worden gevraagd. 't Is een jaarlijkse traditie dat in Ouddorp rond deze tijd van het jaar stilgestaan wordt hij de gevallenen uit dit dorp tijdens de Tweede wereldoorlog. Op het oorlogsmonument aan de hoek Hazersweg/Dorpsweg staan de namen van de Ouddorpers die vielen, en elk jaar wordt op de Ouddorpse basisscholen één van hen in bij zondere zin herdacht. Ditmaal was dat Dimmen Hameeteman. Op de scholen werden de kinderen verteld hoe Dimmen zijn vrijheid kwijt raakte, hoe zijn levensweg naar Duitsland voerde en hoe die weg in een bunker letterlijk doodliep. Recentelijk werd hieraan in deze krant reeds aandacht geschonken. En het was afgelopen woensdagmorgen elf uur dat de schoolkinde ren, nabestaanden van Dimmen Hameeteman en andere belangstel lenden zich in groten getale rond het oorlogsmonument hadden geschaard om de oorlogsslachtoffers te gedenken én om de adoptie van het monument over te dragen. Ook dat laatste hoort bij die jaarlijkse herdenking. Dat leerlingen uit de groepen 7 en 8 de zorg voor het monument overdragen aan de leer lingen van de komende hoogste groepen. Dit met de bedoeling om bij voorduur de kennis en wetenschap van de tragische gebeurtenissen uit de jaren 1939-1945 over te dragen, opdat men niet zou vergeten en de vrede in de toekomst na zal blijven streven. Terwijl Neêrlands driekleur halfstok was gehesen, de erewacht in de houding stond - bestaande uit leden van de vrijwillige brandweer en leden van het marine beveiligingskorps - en een hoomblazer de tap toe speelde, legden vier schoolkinderen een krans bij het monument, ditmaal gevolgd door een krans die ook twee familieleden van Dim men Hameeteman legden. Na één minuut stilte sprak burgemeester Sinke van de gemeente Goedereede enkele woorden van bezinning. "'t Is voor de derde keer dat we in dit verband stilstaan bij een Hameeteman, die viel",' zo liet hij weten. "Waar blijft toch die vrede waarnaar we al zo lang haken? Komt het dan nooit? Zullen we dan nooit lering trekken uit de vreselijke gebeurtenissen die plaatshad den? Het is daarom goed dat we blijven gedenken aan onschuldig gedoden, in een streven om herhaling te voorkomen. En om door drongen te zijn van de waarde van een leven in vrijheid. Vrijheid is uniek. Laten we er zuinig op zijn!" Op zaterdag 26 april 2003 organiseerde de HSV de Viscromte een koppelwedstrijd in het Zuiderdiep. Na de inschrijving bleek dat er 23 koppels hun geluk wilden gaan beproe ven. Het weer was in aanvang goed, maar in de loop van de ochtend werd het langzaam regenachtig. Einde wedstrijd was iedereen aardig doorweekt. De vangsten waren erg wisselend. Sommigen hadden direct de nodige brasems, terwijl anderen lang op hun eerste aanbeet moesten wachten. Toch ble ken de dagwinnaars in staat om de volgende gewichten te vangen: VAK A 1Andre Koole en Daan Mierop 68,180 kg 2. Hans Jordaan en Henk Jordaan 31120 kg 3. Jan Wolfert en Ben Jordaan 23,000 kg VAKB 1. Marius Knöps en Rien Mijs 41,680 kg 2. P. Looy en T. van der Poel 41,360 kg 3. Wout MeHssant en Gijs Legierse 34,900 kg Een geslaagde, maar erg natte wedstrijddag. Na afloop in het clubgebouw toch veel tevre den vissers, een hapje en een drankje en even nakaarten over alle gemiste kansen. Op naar de volgende ontmoeting langs het water. Volgende wedstrijd: Zaterdag 10 mei in het Voomse Kanaal. Inschrijven in het clubgebouw van 07.15- 07.45 uur. We vissen van 09.00-14.00 uur. Op 30 april a.s. zullen leden van de werk groep Amnesty Intemational afdeling Goe- ree Overflakkee te vinden zijn op de Oranje markt te Dirksland. Tussen twaalf en zes uur zal een kraam bemand worden. Bij deze kraam zullen producten als kaarten en kaar sen van Amnesty verkocht worden, maar vooral zal aandacht gevraagd worden voor acties en andere lopende zaken. Amnesty International voert dit voorjaar en deze zomer actie voor rechteloze Russen. Bij de kraam op koninginnedag kan een handte kening gezet worden op "paspoorten", bestemd voor president Poetin van Rusland. Met deze handtekeningen wordt gevraagd aan president Poetin om iedere inwoner van zijn land gelijke toegang te geven tot het wetteUjke recht op staatsburgerschap. In Rusland komt discriminatie, racisme en vreemdeUngenhaat veelvuldig en systema tisch voor. Veel mensen hebben nu nog een Sovjetpaspoort wat aan het eind van dit jaar komt te vervallen. Bij aanvragen voor een nieuw paspoort worden minderheden bewust achtergesteld. Regionale en lokale overheden weigeren te registreren. Hierdoor ontstaan vogelvrije mensen zonder enige rechten en in het ergste geval hun eigen land uitgezet kunnen worden. Deze handtekenin genactie zal op de diverse 5 mei-festivals door het hele land nogmaals plaats vinden. Voormalig burgemeester J. Sala van Wage- ningen is door de gemeenteraad van de Zeeuws-Vlaamse gemeente Sluis voorge dragen als nieuwe burgemeester. Dat heeft de gemeente meegedeeld. Sala is geboren in Oude-Tonge. Door de herindeling per 1 januari is de nieu we gemeente, gevormd door het samenvoe gen van de gemeenten Oostburg en Sluis- Aardenburg, op zoek naar een nieuwe bur gemeester. Sala legde vorig jaar juli zijn burgemees tersambt bij Wageningen met onmiddellijke ingang neer toen bleek dat een herbenoe ming er niet in zou zitten. De plaatselijke pohtiek twijfelde aan zijn bestuurlijke capa citeiten en ook de voortdurende ambtelijke chaos binnen het gemeentehuis werd hem zwaar aangerekend. Bovendien kwam hij in het nieuws omdat hij medeverantwoordelijk zou zijn geweest voor het uitlekken van de naam van Volkert van der G. als verdachte van de moord op Fortuyn. De gemeente Sluis is op de hoogte van deze zaken, maar volgens een woordvoerder zou uit onderzoek zijn gebleken dat Sala geen blaam treft. De vertrouwenscommissie koos zelfs unaniem voor kandidaat Sala vanwege zijn vechtlust en daadkracht, aldus de woordvoerder. -41- ledereen volgt haar voorbeeld en waimeer ze weglo pen, blijft dokter Ladage eenzaam zwaaiend achter bij zijn auto. Het is drukker geworden op de kade en overal ziet Marieke mensen met koffers, die haastig afscheid nemen. Wanneer ze de grote boot nadert, draait ze zich nog eenmaal om, maar de zwarte auto van de dokter is verdwenen. Steeds meer mensen verzamelen zich langs het water en oom Gerard drukt hen op het hart om dichtbij elkaar te blijven, zodat ze elkaar in de menigte niet kunnen kwijtraken. De boot, die hen naar Zeeland moet brengen, ligt zachtjes deinend te wachten. Onmstig kijkt Marieke om zich heen en ziet de spanning op al die vreemde gezichten. Nerveuse mensen, opgewonden wach tend op de kade. Zouden ze net zo zenuwachtig zijn als zij? Zouden ze ook zo verlangen naar hun eiland? Sommigen kijken een beetje bang om zich heen en Marieke ziet hun zorgelijke gezichten. De meesten hebben waarschijnlijk al hun bezittingen verloren en hoeveel van hun geliefden moesten zij prijsgeven aan de zee? Marieke schrikt op uit haar gepeins, want Elske en Annechien houden elkaar krampachtig vast en dur ven niet aan boord te gaan over de loopplank. Ang stig kijken ze naar het water dat wild tegen de kad emuur klotst. Gerard legt beschermend zijn armen over hun schouders en belooft hen goed vast te houden, maar de meisjes aarzelen. "Kom", zegt hij kordaat, "als we aan boord zijn, gaan we gauw benedendeks want het lijkt me van wege de wind niet verstandig om boven te blijven." Voorzichtig volgen ze oom Gerard en eenmaal op de boot, loodst hij hen naar beneden. Ondanks de dmk- te vinden ze twee lege banken en even later zet de boot zich in beweging. "Is het lang varen?" vraagt Elske met een trillende stem. Sinds de ramp is ze niet meer zo dol op de zee en de angst staat op haar gezicht te lezen. Tante Bep knikt. "We moeten nog langs heel wat eilanden varen Elske", antwoordt ze zacht. "Komen we ook langs Goeree en Overflakkee?" vraagt het meisjes verlangend. De vrouw staart afwezig voor zich uit. "Daar komen we inderdaad langs kind", antwoordt ze zuchtend, "maar we varen ook langs Schouwen Duiveland." Marieke bemerkt de droeve blik van haar tante. Tan te heeft het moeiüjk, dat ziet Marieke wel, maar dat is ook geen wonder. Ze zal met haar gedachten ongetwijfeld bij haar gezin zijn. Op Schouwen-Dui- veland, in het dorpje Oosterland, woonde ze met haar gezin, totdat de ramp alles verwoestte. Marieke zucht diep en staart naar buiten. De boot nadert de Noordzee en om haar heen ziet ze mensen naar buiten reimen. Sommigen' hangen zeeziek over de reling en Marieke is blij dat niemand van haar familie daar last van heeft. Cor, die naast haar zit, knijpt even in haar hand. "Gaat het een beetje?" vraagt hij voorzichtig. "Ja hoor", antwoordt ze glimlachend, "ik voel me best veilig hier op de boot en ik ben blij dat ik ein delijk temg kan." "De ook", zegt Cor begrijpend, "de dokter was heel aardig voor ons, maar ik zal Rotterdam niet echt missen. Al dat verkeer, overal huizen, ik zou daar nooit kunnen wennen. Geef mij de eilanden maar, met hun polders!" "Zo voel ik het ook", zegt Marieke dromerig. "Ik verlang naar het vlakke land, de harde wind op de dijk, de koeien, de..." Dan kijkt ze wanhopig naar de jongen naast haar. "Waarschijnlijk verlang ik ook naar dingen die er nu niet meer zijn..." Cor zwijgt en staart naar buiten. Hij heeft de eilan den na de ramp al gezien, hij weet hoe troosteloos het land erbij ügt, welke wonden er zijn geslagen in die vreselijke nacht. Plotseling draait hij zich om en vraagt indringend: "Verlang je ook naar Oude Tonge, Marieke?" Het meisje schudt haar hoofd en voelt hoe haar ogen zich met tranen vullen. "Ik wil over een tijdje wel temg", mompelt ze met een brok in haar keel, "één keer maar wil ik temg om het graf van mijn ouders, mijn broertjes en zusjes te bezoeken. Daarna wil ik mijn geboortedorp nooit meer zien!" Cor begrijpt dat wel. Hij weet nog hoe moeilijk hij het vond om temg te gaan naar Herkingen. Er was zoveel veranderd. Nee, hij wil liever nu ergens anders op-nieuw beginnen, ver weg van alle herin neringen. Ondanks het grote aantal mensen op de boot, is het vreemd mstig. Wanneer Marieke om zich heen kijkt, ziet ze velen afwezig naar buiten staren. Evacué's die temgkeren naar huis. Sommige oude vrouwen zijn nog gekleed in de Zeeuwse klederdracht. Wie weet wat ze allemaal hebben verloren? Ineens stokt Marieke's adem, als ze naar het profiel kijkt van een man met een pijp. Hij zit te praten met een stel andere passagiers en heeft dezelfde pet en jas als... Alsof de kerel haar gedachten raadt, draait hij zich om en een grote teleursteUing maakt zich meester van Marieke als ze zijn gezicht ziet. Hoe dom van haar om te denken, dat haar vader aan boord zou zijn. Hij is immers begraven net als de anderen aan de Grasdijk. Met moeite slikt ze haar tranen weg en hoopt dat de anderen niets gemerkt hebben. De reis duurt oneindig lang en Henkie begint lastig te worden. Er is weinig vertier op de boot en Marie ke durft hem nauwelijks los te laten, bang dat hij de trap op zal klimmen, naar het gevaarlijke dek. Het vaartuig meert aan bij verschillende havens en telkens duurt het weer een hele poos voordat er men sen van boord gaan. Varend langs de eilanden valt het haar op, dat er zo weinig bomen staan. In een aardrijkskundeboek heeft ze wel eens een afbeelding van een woestijn gezien en het landschap doet haar hier griezelig veel aan denken. "Nu kan het niet lang meer duren", zegt oom Gerard vermoeid als de haven van Zierikzee eindelijk uit het zicht verdwijnt. Janus knikt bevestigend. "Na de Keeten Ugt onze eindbestemming, nietwaar Gerard?" (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 5