DUIVELANDS MEUBELHUIS B.V. Bezoek onze slaapkamerafdeling met 1500 m^ «3* groepsleerkracht Goedereede Havenhoofd toont dankbaarheid Nieuw Hameeteman vr"lelijke vakantiehulp ANNETTE Kom op Koninginnedag naar Ouddorp 6> www.elvege.nl Tentoonstelling geschiedenis van Holland Modeltreinenbeurs in Ouddorp Jeugd- brandweer Ouddorp Good Luck overklast Reeuwijk 50 EmnDBl.|1IEUW5 50 opstellingen 30 tienerkamers r koninglnnedag- aanbiedingen! Vispaleis asperge-pizza Demonstratie bij 'De Wuift Kreatief' Dameshoeden ANNETTE Kwekerij Wilgenstraat 1, OOSTERLAND Telefoon (0111) 641213 6415 06 u J Proef de oranjesfeer op onze geitenboerderij. Wij zijn geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Jonge geitenkaas Restanten cadeau-artikelen *5o tegen SPOTPRIJZEN Koffie met gebakvoor 2}^ Zorgboerderij 'De Mèkkerstee' 'Ik zal wederbrengen' Abonneert U op Eilanden-Nieuws zoekt voor. de winkel. Tel. (0187)6815 57 ff N N H N H H N H Lekker en gezond Ook ASPERGEBOERDERIJ ^^H Grote l<euze, extra voordelig geprijsdi Damespantalons Koninginnedag 2003 Perkplanten gratis frites bakken! Adverteren kost geld, niet adverteren kost meer C.B.S. 't Kompas voor groep 3, 4, 5 (22 lln.) wtf. 1 (bovenbouw is ook mogelijk) (m/v) De Halve Maan PAGINA 4 DINSDAG 29 APRIL 2003 VENSTERBANKEN iN NATUURSTEEN WIJ HELPEN U TIMMERMAN NATUURSTEEN nieuwerkerk: vierbannenstraat 10111 641798 rotterdam: walënburgerweg 83, 010 4660368/4663161 nwe crooswijkseweg 66b, 010 4136910 www.timmerman-natuursteen.nl ^P" Profiteer van onze diverse van 10,45 voor 9. p.kg. Hofdijksweg 34, 3253 KB Ouddorp Het vervolg van ds. D. J. Budding Min. leeftijd 16 jaar. Pititerdljk 59, HERKINGEN. Tel. (0187) 66 9317 nèiac 3^ 3r 3c :3e: :a:: :3r 3z :3:r :3: :x: r^ gespecfatiseerd in centrale verwarming delta industrieweg 40 stellendam 0187-493319 prijzen, informatie, tips en onze Foto Tour van de mooie plekjes op Goeree Overftakkee en Voorne vindt u op: Onder de tite! 'Holland ze zeggen' is er in ïiet gemeenteiiuis van Middelhamis een tentoonstelling te zien over de historie van Noord en Zuid-Holland. Een groen land, een land aan zee, een land waar brede rivieren doorheen stromen. Een land van kaas en klompen, van tulpen en dijken, van molens en haring. Veel mensen in binnen- en buitenland zien deze rus tieke beelden voor zich als ze aan Holland denken. Daarnaast bestaat het dynamische beeld van de huidi ge Randstad Holland: dicht bevolkt, vol snelwegen, havens en bedrijvigheid. Zoals alle clichés, berusten ook deze 'typisch Hollandse' clichés voor een deel op de werkelijkheid. De geschiedenis van de huidige pro vincies Noord- en Zuid-Holland en hun bewoners is bepaald door hun drassige bodem, hun verbindingen over water en hun ligging aan zee. Dat land leverde ook bepaalde producten op: zuivel uit de weilanden, haring uit zee, tulpen aan de duinrand. Molens en dij ken hielden de zaak droog. En de goede verbindingen over tiet water zorgden ervoor dat tiet er (meestal) druk en welvarend was. De reizende tentoonstelling 'Holland ze zeggen' laat iets zien van de historische achtergronden van ons Hollandbeeld. Er worden verbanden gelegd tussen vroeger en nu, tussen legende en feit. Voor iedere inwoner van Noord- of Zuid-Holland, jong of oud, zijn er herkenbare én verrassende beelden te zien. 'Holland ze zeggen' geeft geen volledig, maar wel een veelzijdig beeld van de Hollandse geschiedenis. Een geschiedenis die laat zien dat er achter de clichés meer schuilgaat dan je zou denken. De tentoonstelling is te zien in het gemeentehuis van Middelhamis, Kon. Julianaweg 45 te Middelhamis van 2 tot 22 mei a.s.. Het gemeentehuis is van maan dag t/m vrijdag geopend van 8.30 tot 12.00 en 13.00 tot 16.30 uur (5 mei gesloten). Toegang gratis. Bij de Wurft Kreatief in Dirksland wordt op vrijdag 2 mei een demonstratie van de nieuwste kaarten met stofjes gegeven. Iedereen is van harte welkom van 14.00 uur om dit te bekijken. Voor elke bezoeker ligt een verrassing klaar zodat u geüjk kunt beginnen met kaarten maken. Elke 25e klant krijgt ook nog een houten paneeltjes met stof en verf om een leuk schilderijtje te maken. Zaterdag 3 mei is er een grote modeltreinenbeurs en een vlooien/verzamelmarkt in De Dorpstienden in Ouddorp. Dit is de laatste beurs van het voorjaar. Er zijn veel deelnemers, zodat er een ruim aanbod is van gebruikte treintjes en toebehoren (200 meter kranten). Wij zijn een vereniging van Treinenlief- hebbers, verzamelaars en knutselaars, die op deze beurs hun overtollige gebruikte treinen en andere Spoorse zaken te koop of te ruil aanbieden, tevens zijn er in de zaal diverse kramen met allerlei gebruikte spulletjes, 3d kaarten en curiosa. Ook voor reparaties en taxaties kunt u op de beurs terecht. Info: Hollandse Modelspoor Club, tel. 0616- 392892. Bij de zaterdag 26 apiil gehouden brandweer- wedstiijden te Berg- schenhoek behaalde de Jeugdbrandweer uit Ouddorp de 3e en 7e plaats. Groep 2 gaat door naar de selectie wedstrijden in Ede op 14 juni. Zandpad 90 Middelhamis Tel. (0187)48 24 31 Zaterdag 26 april stond voor de korfbalploeg van Good Luck een redelijk belangrijke wedstrijd op het programma. De ploeg strijd niet echt meer mee voor het kampioenschap, maar de mogelijkheden zijn er nog wel. Tevens loopt het de laatste weken enigs zins stroef en was het geluk niet aan de zijde van de Good Luckers. Hekkensluiter Reeuwijk was de bezoekende ploeg op de regenachtige dag in Mid delhamis. Good Luck begon de wedstrijd scherp en geconcen treerd, maar het miste wel vele kansen. Echter bleef het spel verzorgt. Halverwege de eerste helft keek Reeuwijk al tegen een 5-0 achterstand aan. De ver dediging van Good Luck gaf vrijwel geen kans weg en voerde de druk nog enigszins op. Net voor rust schoot Nico Overduin met een fraai afstandschot zijn ploeg naar een 9-0 voorsprong. De wedstrijd was vrijwel gespeeld en Good Luck speelde ontspannen. Waarschijnlijk iets te ontspan nen, want Reeuwijk kon na 5 minuten in de tweede helft haar eerste doelpunt maken. Het ijs leek gebroken en de Reeuwijkers strafte de ongeconcen treerdheid van Good Luck af. Vervolgens was het Good Luck dat even gas bij gaf, zodat het verschil van 10 punten werd bereikt, 13 - 3. Het was tijd voor de toekomst. Jeugdige spelers konden een kwartier laten zien wat ze waard waren. Gijsbert Gille, Amo Doornhein en Britt Abbas kwamen het veld in voor respectievelijk Jan-Willem de Vos, Nico Overduin en Samantha Krijgsman. De ploeg beseft ook dat de wissels van belangrijke waarde zijn en moedigt het invallen van de reserves dan ook altijd aan. Dit bleek ook, want ze draaiden zonder enige moeite mee en hielpen de score nog wat uitlopen. Het scorebord stond bij het laatste fluitsignaal op 17 - 6. Geen spannende wedstrijd voor het publiek van Good Luck, maar het is ook wel eens leuk om zo te winnen, aldus coach Van Hooydonk, die deze over winning en de ontspannen sfeer in het team goed kon gebruiken. Een leuk bijkomend punt is dat iede re basisspeler in deze wedstrijd heeft gescoord. in 18 nieuwe voorjaarstinten Ruitjes en Uni zowel lang als knielengte v.a. Maten 38 t/m 52 Zandpad 90, Middelhamis Tel. (0187)48 24 31 is als vanouds weer een groot festijn op kwekerij De Halve Maan Natuurlijk hebben wij weer een grote sortering zoals Geraniums, Petunia's, Begonia's, Vlijtig Liesje enz. maar ook voor uw hangingbaskets is er volop keus. Voor Heesters, bomen, vaste planten, fruitbomen en groenteplanten bent u bij ons op het juiste adres. Overtuig uzelf van onze lage prijzen en opvallende aanbiedingen Breng ook gerust uw potten en schalen mee, wij adviseren en vullen ze graag voor u. Uw kopje koffie of thee staat klaar, terwijl wij vanaf 11.00 uur voor onze klanten Proefde gezelligheid Reeuwijk had geen schijn van kans en is vandaag echt overklast door Good Luck. Doelpunten Good Luck: Marcel Kievit (4). Arjan Zondervan (3), Samantha Krijgsman (2), Liesbeth Los (2), Nico Overduin (2), Jan-Willem de Vos (2). Hei di Kamerling 1en Marielle de Looze 1 Nassaijstraat 24 3258 AR Den Bommel a (0187)61 20 64 Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Nationaal Onderwijs te Den Bommel vraagt met ingang van het nieuwe schooljaar, voor haar basisschool 't Kompas een 't Kompas is een kleine basis school en telt op dit moment ongeveer 65 leerlingen, die verdeeld zijn over drie combinatiegroepen. De school is gehuisvest in een goed geoutilleerd gebouw. Er zijn de laatste tijd veel nieuwe methodes ingevoerd. Het team bestaat uit 6 personen. Den Bommel is een rustig dorp, gelegen aan het Haringvliet De klassen worden enkele dagen per week uitgesplitst. Wij zoeken iemand die - bewust kiest voor Prot. Chr. onderwijs; - meelevend lid is van één der Prot. Chr. kerken; - bereid is zich - ook buiten school tijden - in te zetten voor de belangen van de school; - zich in teamverband collegiaal en creatief wil inzetten t.a.v. de onderwijskundige ontwikkelingen en activiteiten die de schooi ten goede komen; - kansen geeft aan alle leerlingen (zorgverbreding en adaptief onderwijs). Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de locatieleider, mevr. W. Poldervaart-Noorlander, tel. (0187) 61 20 64 (school) of (0187) 63 16 27 (privé). Sollicitaties kunnen binnen 14 dagen na het verschijnen van deze advertentie gericht worden aan de secretaris van het bestuur, mw. C. Lokker-Jordaan, Zandweg 6, 3258 LV Den Bommel. en rust op: n PanksdIJkje 2 SommelsdIJk Tel. {0187)48 21 72 Geopend: ma. 13-17 uur di.-vrij. 10-12 en 13-17 uur zat. 9-16 uur Koninginnedag geopend 9-17 uur Burgemeester C. Siniie tussen de kinderen, ouders en grootoude, in de raadszaal waar de burgemeester zojuist op de foto op de aclitergrond Goederee-Haveniioofd heeft aangewezen. Laten we eerlijk zijn: de toestand van speel plaatsen en het openbaar groen op de eilande- lijke gemeenten is nogal eens het onderwerp waarover de burgers graag hun gal spuwen bij de burgerlijke overheid. Woensdagmiddag was nu eens het omgekeerde het geval op het gemeentehuis van Goedereede. Vorig jaar bleek dat de staat van het speeltuintje op de hoek van de Breenstraat en de Blauwe Distelstraat op Goedereede Havenhoofd nog wat te wensen overliet. De ondergrond deugde niet en de kinderen kwamen nogal eens besmeurd thuis. In tegensteUing tot wat gebruikelijk is was het dit keer niet de hondenpoep, maar de ontlasting van de katten, die de ergernis opriep van ouders én grootouders. Na contact te hebben opgenomen met de gemeente werd in vrij korte tijd weer een keurig speelplaatsje voor de kinderen aangelegd. Nu met speciale tegels die een eventuele val van de kinderen opvangen en niet uit nodigend zijn voor de huisdieren. De kinderen, ouders en een oma waren trots op hun vernieuwde speeltuintje! Ze zochten een gelegenheid om hun dankbaarheid aan het gemeentebestuur van Goedereede te tonen. Het resultaat was dat een afvaar diging van de kinderen burgemeester C. Sinke een sta pel gedichten en tekeningen overhandigden waarin ze hun dankbaarheid verwoorden. Feestje gebouwd Burgemeester Sinke was zo blij met dit idee dat hij spe ciaal voor de kinderen van Goedereede Havenhoofd in de raadszaal een feestje had gebouwd. Onder het genot van limonade en koffie, gaf hij de kinderen wat uitleg over het besturen van de gemeente. Hij legde de kinde ren uit dat in de raadzaal "veel dingen besproken wor den", die soms de burgers niet zo leuk vinden, want "wij doen het nooit iedereen naar de zin", aldus Sinke. Hij maakte de kinderen duidelijk dat, als er klachten binnenkomen, de mensen uitgelegd worden waarom iets is gebeurd. Het deed de burgemeester deugd dat er dit keer geen klachten waren, maar dat de gemeente zelfs een com pliment krijgt. Ook wees hij op het feit dat Goedereede Havenhoofd een zeer betrokken gemeenschap is en hij herinnerde hierbij aan de bijeenkomst met de inwoners waar plan nen werden besproken die niet ieder naar de zin waren. De Havenhoofders hebben zich toen goed laten horen! "Goedereede Havenhoofd is een leuk dorpje, waar we zuinig mee om zullen gaan", zo beloofde hij de kinde ren. In een rekensom liet de burgemeester zien dat de inbreng van het Havenhoofd in bestuurlijk opzicht behooriijk hoog ligt, want deze kleine gemeenschap levert twee gemeenteraadsleden. Hij verzekert de aan wezigen dat SGP-er H. Tanis en CDA-er D. Pijl zich zeker laten horen als er iets op de agenda staat dat betrekking heeft op het Havenhoofd. Na de overhandiging van de gedichten gaf de heer Sin ke nog een kleine rondleiding door het gemeentehuis, waar bij de kinderen een stukje plaatselijke geschiede nis kregen te horen, waarbij ook het bestuuriijk hande len en wandelen niet werd veraeten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 4