Met paarden en wagen de sloot in Historisch hoekje Aquarium Vereniging "Voorne" Paastoernooi Burning Rubber r Een persoonlijke ontmoeting EllAI1D01-ttlElJW5 Jeugddienst in de Exodusl(erl( Rabobank Orkestprojecten 2003 van de Muziekschool Toch concert en lampionnenoptocht op Koninginnedag Unieke orgelimprovisatie- cursus te Oude-Tonge Uitslag dressuurwedstrijd 'Oostmoer' Straatdijk Uitslag Paasspringconcours Manege Oostmoer H. L. van Kampenhout in Flakkeeciaiiteiten Tuinreis naar Beervelde (bij Gent) Koninginnedag 30 april Rabobank gesloten. Opgave u- J Fanfareorkest 'De Hoop MET OUD-DiRKSLAND Uit de bundel PAGINA 8 VRUDAG 25 APRIL 2003 Op zondag 18 mei 2003 om 10.00 uur is er weer een jeugddienst in de Exoduskerk te Sommelsdijk. Het onderwerp van deze dienst zal zijn: 'Daar zit muziek inen Theo van Teylingen, voor velen een bekende, zal de voorganger zijn. Iedereen is van harte welkom om mee te komen zingen en luisteren. Na de dienst is er tijd om na te praten onder het genot van kof fie, thee en limonade. zaken reoeten, 24 uur per rta^ w.rabobi'rikfiloft*'* '^"Orderljjn(Q800-0705), ikkantorenv/eer. •Mee Oovt Rabobank Middelhaffiis Rabobank Wost-f lakke Het is njd voor de Rabobank. AVV zal in de maand mei weer van start gaan met een beginnerscursus "aquarium houden". In deze cursus zullen wij ingaan op alle facetten van de aquariumhobby. Deze cursus zal op een luchtige manier worden georganiseerd aan de hand van een boekje, dat gelijk uw naslagwerk voor de toekomst zal zijn. Het bestuur van Aquarium Vereni ging Voome zal er zorg voor dragen dat alle beginnende aquariumhouders vanaf de eer ste cursusavond precies weten hoe je met een aquarium moet omgaan. Maar veel belangrijker is dat zij ook weten hoe je met de dieren en de planten moet omgaan. Op de eerste plaats kost het veel geld, maar leven de have moetje behandelen zoals dit volgens de natuur verantwoord is. Dit zal op de cur sus behandeld worden. De volgende onder werpen komen aan de orde: Inleiding met informatie over de Nederland se organisatie van aquarium houders; Uitleg over het bouwen en lijmen van een aquari um, wat daarbij nodig is, waar men op moet letten en wat wel en niet kan; Het plaatsen en opstellen van een aquarium. Achterwanden, verdere indeling, verlichting, en lichtkap van uw te maken aquarium; Techniek, ver lichting, pompen, thermometer, thermostaat, en andere hulpmiddelen; Inrichting en beplanting van uw aquarium, grind, voe dingsbodem, en de behandehng van produc ten die misschien nodig of niet nodig kunnen zijn in uw aquarium; Chemie en vissenbe- stand in uw aquarium. Wat is er zoal moge lijk en niet mogelijk in mijn keuze aquarium; Aandacht voor wetgeving en organisatie in de wereld van de aquaristiek of onze vissen- hobby; Discussie over de afgelopen avon den, wat is er wel en wat is er niet behandeld. Graag willen wij op die avond alle deelne mers de gelegenheid geven om de gerezen vragen door te nemen. Deze laatste avond zal daarom ook langer duren dan de andere avonden. Iedereen moet naar huis gaan met het gevoel dat u nu weet hoe u een aquarium kunt houden. Er zullen twee punten per avond behandeld worden, zodat wij in vier avonden de cursus afgerond hebben. Laat snel van u horen, vol is vol. Onze gedachten gaan uit naar 7 14 21 en 28 mei a.s. aanvang zal zijn om 19.00 uur en eindigen om 21.30 uur. Bent u geïn teresseerd in deze cursus neemt u dan con tact op met M.Swarttouw telefoon 0181- 414516 of kom langs op onze club aan de achterkant van verzorgingshuis de Plantage in de kelder van het zusterhuis. Graag zullen wij u daar van alle informatie voorzien. Bij voldoende belangstelling zullen wij een cursus organiseren over de tuinvijver en zijn aanverwante mogelijk- en onmogelijkheden. U kunt zich ook per e-mail opgeven. De adressen zijn: aquariumver, voome chello.nl en m.swarttouw@zonnet.nl. De Muziekschool 'Goeree-Overflakkee' wil belangstellenden uitnodigen voor het Orkestproject 2003. De samenstelling van het orkest is zo breed mogelijk. Gitaristen, blokfluitisten, violisten, trompettisten, dwarsfluittisten een ieder is van harte wel kom. In een vijftal repetities zal het orkest zich voorbereiden op een optreden tijdens de gro te jaaruitvoering van de Muziekschool op zaterdag 28 juni in de aula van de Techni sche School te Middelhamis en tijdens de opening van het Diekhuusseizoen 2003/2004 op zaterdag 30 augustus. De repetities vinden plaats in de grote zaal van het Diekhuus, Beneden Zandpad 7. De volgende dat zijn afgesproken op de vol gende zaterdagen: 10 mei, 24 mei, 7 juni, 21 juni van 10.00 tot 12.00 uur. Op 28 juni de generale repetitie van 18.00 tot 19.00 uur worden gehouden en om 19.30 uur de uur de uitvoering in de aula van de Technische School. Als vanouds is de leiding in handen van musicus Piet Westhoeve, die op enthousias te en gedreven wijze met de muzikanten aan de slag zal gaan. Piet Westhoeve is pianodo- cent aan de Muziekschool en heeft in de loop der jaren veel ervaring opgedaan in het lei den van ensembles en orkesten. De volgende composities zullen worden ingestudeerd: Die Moldau, van B. Smetana Le petit Carnaval des Animaux van C. Saint- Saens The Good, the Bad and the Ugly van E. Mor- ricone. Belangstellenden kunnen zich vanaf heden opgeven bij de administratie van het Diek huus, Beneden Zandpad 7, 3241 GA Mid delhamis, tel. 0187-482400 met vermelding van naam, adres, telnr. en instrument. Aan deelname van deze evenementen zijn geen kosten verbonden en voor alle duide lijkheid: ook niet Muziekschool leerlingen zijn welkom! Voor eventuele informatie kunt u 's och tends bellen naar de administratie van het Diekhuus: tel. 0187 487739. Dit speciale toemooi was bestemd voor alle leden van de tafeltennisvereniging Burnin" Rubber te Ooltgensplaat. Twee poules van elk 5 personen zouden spelen om de hoofd prijzen mee naar huis te nemen. Poule l bestond uit het niveau 'recreanten' en poule twee werd bezet door 'liefhebbers'Om acht uur werd gestart met het toemooi op drie tafels. Er werd gespeeld om twee gewonnen sets met de oude puntentelling tot de 21. In de liefhebberspoule ging het er stevig aan toe met de heren Sam van der Welle, Jan Neels (secretaris), Arie den Braber, Peter Slager en André Roodzand. Jan Neels dacht deze keer met de hoofdprijs naar huis te kunnen omdat hij met de Kerst nog tweede werd achter Bert de Brain, die deze reis ver hinderd was. Niets was echter minder waar, want de pas gedegradeerde Sam van der Welle was zo sterk gemotiveerd om weer naar de recreanten te promoveren dat hij al zijn wedstrijden zonder een tegenset wist te winnen en dat Jan zelfs met de vierde plaats genoegen moest nemen. De laatste wed strijd in deze poule ging tussen Peter Slager en André Roodzand; de inzet was een twee de plaats. In een spannende driesetter wist André met een neuslengte te winnen en werd Peter derde, Arie was hier het kind van de rekening maar ging mooi met de poedel prijs naar huis. Ook in de recreantenpoule werden heel leuke wedstrijden afgewerkt. Het verschil tussen winnen en verliezen lag dicht bij elkaar. ledere deelnemer was een potentiële winnaar. Toch moest er echt om gestreden worden door de heren Frans Bra ber, Wit Tiggelman, John Freen, René Soons en Piet Korteweg. Piet zorgde voor veel hilariteit tijdens zijn wedstrijden, maar wist toch de nodige punten in de wacht te slepen. Frans werd onbetwist eerste in de poule en Wit een uitstekende tweede. Nog even en het seizoen is weer ten einde, maar dat wordt door alle leden van Burning Rub ber samen met hun partners gevierd met een gezellig etentje. Daar passeren alle verhalen van het afgelopen seizoen nog een keer de revue en worden plannen gesmeed voor het nieuwe seizoen 2003/2004 dat half septem ber weer van start gaat. 'i GRAFMONUMENTEN STILSTAAN BU HET LEVEN. MET EEN IMPOSANT EN DUURZAAM OBJECT DAT DE GEDACHTE AAN IEMAND VASTHOUDT. ZO'N GRAFMONUMENT KIES JE MET ZORG EN AANDACHT, BIJ MENSEN MET ERVARING. BIJ TIMMERMAN NATUURSTEEN WIJ HELPEN U. TIMMERMAN NATUURSTEEN NIEUWERKERK; VIËRBANNENSTRAAT 10111 641798 ROTTERDAM: WALENBURGERWEG 83, 010 4660368/4663161 NWE CROOSWUKSEWEG 66B, 010 4136910 WWW.TIMMERMAN-NATUURSTEEN.NL Aan de Hofdijksweg te Ouddorp raakte afgelopen dinsdag tussen de middag twee paarden met een open rijtuig in een sloot. De paarden zouden zijn geschrokken van een voor bijkomende vrachtwagen, waardoor ze van de weg afliepen en waarbij het hele gerij in de sloot belandde. Persoonlijke ongelukken deden zich daarbij niet voor, maar wel moesten de twee paarden uit het water worden gered. Daarvoor werd de brandweer van Ouddorp gealarmeerd. Met behulp van brandweerslangen om het lijf kon één van de paarden al vrij snel weer op het droge worden geholpen, maar bij het twee de dier ging dat een stuk lastiger. Eerst werd geprobeerd om - met gebruikmaking van een heftruck, waarmee overigens ook het rijtuigje uit het water werd gehaald - dit dier uit de sloot te helpen, maar toen het een eind de slootkant op leek te krabbelen, raakte het paard los uit de slangen die om hem heen waren gelegd, en kon weer van voren af aan worden begonnen. Daarom werd besloten om met een dragline een stukje van de slootkant af te graven, zodat via een gecreëerd 'heilinkje' ook dit paard gemakkelijker uit z'n benarde positie kon worden bevrijd. En dat lukte. Zoals algemeen bekend zal zijn, heeft de Oranjevereniging Stellendam zich enige tijd geleden op non-actief gesteld vanwege het feit dat het aantal bestuursleden zodanig klein was geworden dat het niet langer ver antwoord of haalbaar was om voor Koning innedag nog activiteiten te organiseren. Een wervingsactie voor nieuwe bestuursleden leverde ook al geen resultaten op. Zodra het bestuur van Fanfareorkest 'De Hoop' op de hoogte werd gebracht van dit nieuws heeft het contact opgenomen met de Gemeente Goedereede, met de vraag hoe Koninginnedag 2003 nu verder ingevuld moest worden. Het overleg tussen bestuur en gemeente heeft opgeleverd dat 'De Hoop' op Koninginnedag toch een concert zal geven. Het begint om 20.00 uur. De plaats van het optreden is nabij 't Haegse Huus. Bij slecht weer kan het concert in 't Haegse Huus plaatsvinden. Daarna zal om omstreeks 21.00 uur een lampionnenoptocht starten, ook vanaf 't Haegse Huus. Het bestuur van 'De Hoop' houdt zich 't recht voor om in geval van slecht weer de lam pionnenoptocht af te gelasten, omdat muziekinstrumenten - en dat geldt vooral voor de saxofoons - schade oplopen bij gebruik in de regen - schade die in het ver leden al eens eerder is geleden. Het bestuur hoopt niettemin op een gezellige Koningin nedagavond. Het programma kan daar wel licht toe bijdragen: het bestaat volledig uit hchte muziek met tal van bij jong en oud bekende stukken. Een verdere invulling aan deze dag kon niet worden gegeven vanwege het korte tijdsbe stek. Tenslotte hoopt het bestuur van Fanfa reorkest 'De Hoop' dat er in de komende tijd toch mensen gevonden kunnen worden die bereid zijn Oranjevereniging Stellendam nieuw leven in te blazen. In de maand juni wordt er voor amateur- organisten uit Zeeland en de Zuid-Hollandse eilanden een orgelimprovisatie cursus geor ganiseerd te Oude-Tonge. De docent is de bekende organist Gijsbert Lekkerkerker uit Utrecht. De improvisatiecursus bestaat uit twee delen. Het eerste deel wordt gehouden op vrijdag avond en zaterdagmorgen 13 en 14 juni. Dan worden in groepsverband o.a. behandeld: het orgelkoraal, 2 stemmig bicinium, toccatine, scherzo en de Duitse toccatavorm, met de melodie in het pedaal. Een week later, op vrijdagavond en zater dagmorgen 20 en 21 juni, worden o.a. behandeld: cantilena, aria, koraalfuga, flui- tenspel en het canonisch voorspel. De improvisatievormen worden mede geïllus treerd aan de hand van muziekvoorbeelden uit de literatuur. De deelnemers kunnen zich inschrijven voor één deel of voor de gehele cursus. Men kan deelnemen als actieve organist of als passie ve luisterende organist. De cursus is geschikt voor jong en oud. Er worden geen niveau of bepaalde eisen gesteld aan de deelname. Een ieder is welkom. Er wordt enthousiast en sti mulerend lesgegeven. De deelnemers leren van en met elkaar. Dit geeft een grote meer waarde. Ook voor kerkorganisten die 's zon dags regelmatig psalmvoorspelen moeten verzorgen, is dit een bijzondere gelegenheid. Zij krijgen tijdens de cursus een aantal bruikbare methodieken aangereikt. De cur susleider Gijsbert Lekerkerker is hoofdorga nist van de Ned. Herv. kerk te Harmeien, docent aan de muziekschool in Den Haag en behaalde zijn solistendiploma orgel en kerk muziek aan het Utrechts conservatorium. Hij volgde lessen bij Cor Kee, Hans Haselbock en Jean Langlais in Amsterdam, Wenen en Parijs. Hij geeft regelmatig improvisatiecur sussen, o.a. in Bremen, Keulen, Zaltbommel en Den Haag. Ook maakte hij een aantal cd- opnamen. U kunt zich voor de improvisatie cursus aanmelden bij de stichting: Holland se Orgelimprovisatiekunst, Julianalaan 2, 3481 CK te Harmeien, tel.: 0348-444 780. Uitslag van de dressuurwedstrijd voor pony's, proef 7, gehouden op zaterdag 19april jl. in Manege Oostmoer, Oostmoer- sedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Voor deze proef dient een minimaal aantal punten behaald te worden van 140. Joanne Braber, Dynamite, 164 pnt; Natalja Vorstenbosch, Lady, 159 pnt; Alice Bom, Lady, 158 pnt; Melanie Koppenaal, Brenda, 157 pnt; Tamara Bakelaar, Cupido, 157 pnt; Dineke Kalle, Fenjala, 156 pnt; Piroska de Vos, Anouschka, 156 pnt; Kyra Kreij, Dyna mite, 156 pnt; Emaa Adriaansen, Rosalie, 156 pnt; Anneloes v. Hunnik, Patty, 155 pnt; Gandola Pollemans, Snoopy, 154 pnt; Sylvia Freelink, Cupido, 153 pnt; Miranda Bazen, Sterre, 152 pnt; Jara v. Bezooijen, Dynami te, 152 pnt; Michiel Kalle, Brenda, 151 pnt; Hilde Struik, Cupido, 149 pnt; Miranda Kroon, Sterre, 148 pnt; Stacey Kalf, Quint, 146 pnt; Mariska Lucas, Fenjala, 144 pnt; Andrea Daalmeijer, Rosaüe, 144 pnt. DOOR Werner Bloemendaal Onder het gebocht plaveisel; onder klinkers, gruis en puin; huist het oude polderdijklichaam. De Straatdijk ligt op de kruin. Hier zwoegden mens en dier om de zware klus te klaren. Voor de komende novemberstormen; al bijna 500jaren. De houten huizen met hun kap van riet; zijn vervangen door steen met pannendak. Heel modern zoals men ziet. Rechts de schorten en de keuvels -de doordeweekse dracht-. Links de sjieke dames met hun stadse hoedenpracht. Nog lopen paarden over de gekromde dijk -hoefijzers klepperen op de stille straat- achterlatend wat ze kwijt willen; temidden van de vrouwenpraat. Uitslag van de springwedstrijden, klassiek en relais parcours, verreden op maandag 21 april, Tweede Paas dag, in Manege Oostmoer, Oostmoer- sedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Klassiek parcours: Rubriek O, Beginners pony's en shetlanders, 20 - 40 cm: 1. Sylvia de Waard, Brenda; 2. Arenda Evers, Fleur; 3. Angelique Visser, Hessel. Rubriek 1, Beginners pony's, 30 - 60 cm: 1. Kitsten v. Rumpt, Femke; 2. Alice Troost, Daisy; 3. Lavina Burgers, Tazz; 4. Marielle Smit, Javlin; 5. Florine v.d. Ven, Quint, 6. Irina V. Namen, Brenda; 7. Martine Campf- ens, Hilde; 8. Soraya Versloot, Tirza. Rubriek 2, Pony's, 40 - 70 cm: 1Mariska v. Groningen, Annabelle; 2. Evelien Almekin- ders. Quint; 3. Samantha Lugthart, Sparky; 4. Christina Troost, Djengiz; 5. Ilona v. Rumpt, Femke; 6. Ilse Struijk, Rosalie; 7. Rachel Rocha, Jessie; 8. Martine Campfens, Red Lady. Rubriek 3, Pony's, 60 - 80 cm: 1. Evelien Almekinders, Anouschka; 2. Juliette Kamp, Amber; 2. Jaleesa v. Vliet, Sam; 4. Natasja Bouwer, King; 5. Martine Campfens, Quint; BM. Christina Troost, Djengiz. Rubriek 4, Beginners Paarden, 60 - 80 cm: 1. Dagmar Hendrikx, Kiwan; 2. Martine Toonen, Niwona; 3. Mendelt Koomhoorn, Joletta; 4. Marijke Toonen, Niwona; 5. Merissa Koornhoom, Joletta; 6. Astrid Ros kam, Olivier. Rubriek 5, Paarden, 70 - 100 cm: 1. Kim Croes, Liqeur; 2. Louise Platter, Kiwan; 3. Peter v. Groningen, Nara; 4. Robin v.d. Waag, Quick Silver; 5. Tessa v. Rees, May be. Rubriek 6, Paarden, 100 - 120 cm: 1Corin- ne Zijlmans, lanco; 2. Roxanne de Ruiter, Hidalgo; 3. Priscilla Steens, Liqeur. Relais Parcours: Groep 1.1. Juliette Kamp, Amber en Lavina Burgers, Snoopy; 2. Nancy v. Otterloo, Karine en Rachel Rocha, Jessie; 3. Angeli que Visser, Hessel en Irina v. Namen, Bren da. Degenen die het niet zo nauw namen met betalen, zagen hem liever niet komen. Maar degenen die nog geld tegoed hadden, waren wél blij met deurwaarder H.L. van Kam penhout. Zaterdag 26 april om 9.00 uur is de nu 71-jarige van Kampenhout te gast in het programma 'Flakkeeciaiiteiten' van Radio Flakkee. Hij vertelt daarin leuke ver halen over zijn belevenissen uit de tijd dat hij nog als deurwaarder optrad en over de tijd dat hij dijkgraaf was. Nu doet hij het wat rustiger aan en teelt hij wat fruit in zijn boomgaard in Dirksland en bekleedt hij nog een bestuursfunctie bij de bouwvereniging Sommelsdijk. Ook maakt hij nog diverse reizen in binnen- en buitenland. Deze onderwerpen komen aan de orde als van Kampenhout zijn levensverhaal vertelt in 'Flakkeeciaiiteiten'. De herhaling is dins dag om 18.00 uur. Op zaterdag 10 mei a.s. organiseert de V.U. Hellevoetsluis een tuinreis naar Beervelde. Tweemaal per jaar worden daar unieke tuin dagen georganiseerd. Op deze dagen staat alles in het teken van bloem en plant, gepre senteerd door Vlaamse (en Nederiandse) topkwekers. Het mooiste assortiment plan ten en tuinomamenten, dat in België te vin den is, treft u hier aan. U zult o.a. veel pioenkwekers aantrekken en u zult verrast zijn over de salademoestuin van Peter Bauwens. Vertrek uit Hellevoetsluis: 7.30 uur. Temg in Hellevoetsluis: 18.30 uur. Opstapmogelijkheid in Melissant. Opgave bij: Jan Lageweg, tel. 312387 (elke avond na 21.30 uur). Groep 2. 1. Evelien Almekinders, Anousch ka en Martine Campfens, Quint; 2. Samant ha Lugthart, Sparky en Mariska v. Gronin gen, Annabelle; 3. Evelien Almekinders, Anouschka en Ilse Struijk, Rosalie; 4. Rachel Rocha, Jessie en Juliette Kamp, Amber.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 8