LITIE Geit en vij fling! \\J Rita in 't zonnetje gezet Preventieve maatregels... Plantjesmarkt 5:^ /9-e 0900-8844 Kerkdienst GBS in Sommeisdijk Weekmarkt Sommeisdijk ■(/Mmnaard 'de Zwaluw' Plantenmarkt in Dirksland Nationale Reddingbootdag 2003 WD en CDA in Superpolitiek OPEL Nieuws Vier verdachten aangehouden na inbraak bedrijf Koninginnedag bij wijicvereniging Gratis banketbakkersijs chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoüandse en Zeeuwse eilanden Inbraak auto Inbraak bedrijf Inbraak recreatiewoningen Kandidaten leden college van gs bekend Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? Waar gezegd mag worden dat een geitenmeerling, bestaande uit vier van die kleine darteltjes, best een bijzonderheid is, daar overtreft de moedergeit van de familie Visbeen aan de Julianaweg in Melissant dit aantal. Aan maar liefst vijf stuks schonk ze het leven! En natuurlijk is zoiets een plaatje waard. 7x) te zien maakt het jonge grut het goed. Jaa MÜJTJJTSCENTRÜWL Auto's - Caravans - Campers I Fietsen - Scooters Eén vertrouwd adres voor al uw rijplezier! Nijverheidsweg 4, Dirksland Telefoon: 0187-6015 98 www.cormelissant.nl Wijziging openingstijden Bibliotheek Ger. Gem. f^ST Visser Visser Bij 50-jarig Jubileum: STAD AAN 'T HARINGVLIET - Wie in 'Stad' kent Rita Maliepaard(-Baas) niet? Voor de samenleving aldaar heeft ze al heel veel betekend en dat doet ze nog. Vorige week dinsdag was 't 50 jaar geleden dat ze lid werd van de zangvereniging 'Soli Deo Gloria' te Stad aan 't Haringvliet. En zó'n lang durig én trouw lidmaatschap blijft natuurlijk niet onopgemerkt! Van daar ook dat enkele weken daarvóór al binnen de zangvereniging aan Rita's jubileum werd gewerkt. BARENDRECHT «TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL. 0187-617 300 GOUDA «TEL 0182-358 235 Particuliere Synode Zuid der Gereformeerde Gemeenten actief in beeld en geluid Tijdelijke verplaatsing bushaltes Nieuwe-Tonge Vrijdag 25 april 2003 75e jaargang nr. 7199 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflalikee STELLENDAM - Donderdagmiddag ont dekte een 26-jarige man uit Vierpolders dat in zijn auto was ingebroken. Onbekenden hadden een ruit ingeslagen. Uit de auto, die stond geparkeerd aan de Meester Snijder weg, werd een tas met diverse persoonlijke bescheiden weggenomen. MIDDELHARNIS - Maandagmorgen om streeks half drie ging politiepersoneel van het district De Eihmden naar aanleiding van een inbraakmelding, naar een bedrijf aan de Pascal. Onbekenden waren het pand binnen gekomen, nadat ramen werden ingegooid. Uit het bedrijf werden enkele computers en beeldschermen weggenomen. OUDDORP - In de nacht van zaterdag op zondag werd in een recreatiewoning aan de Oude Nieuwlandseweg ingebroken. Onbe kenden hadden een slot verbroken. Uit de woning werd onder meer een tas, met daarin een portemonnee en een mobiele telefoon, weggenomen. Een bij het huis geparkeerd staande auto, een BMW, werd ontvreemd. Tevens werd in een andere woning aan de Oude Nieuwlandseweg ingebroken. Uit het I huis werden onder meer drie mobiele tele foons en perosonlijke bescheiden weggeno men. Ook werd een auto, een Mercedes Benz, weggenomen. STELLENDAM - Maandagavond werd er rond kwart voor twaalf ingebroken in een bedrijf aan de Deltahaven. Een werknemer van het bedrijf zag een auto met hoge snel heid wegrijden en gaf de rijrichting en het kenteken door aan de politie. De auto werd op de A15 ter hoogte van het A veling via duct tot stoppten gedwongen, waarna de inzittenden werden aangehouden. Het betrof een 24-jarige inwoner uit Roermond, een 20- jarige vrouw uit Rotterdam en twee mannen, eveneens afkomstig uitRotterdam, in de leeftijd van 25 en 31 jaar, Nog onbekend is wat er door de inbrekers werd meegenomen. Het comité van de Gereformeerde Bijbel stichting afdeling Goeree-Overflakkee hoopt op dinsdag 29 april een dienst te beleggen in de Hervormde Gemeente te Den Bommel. De aanvang is 19.30 uur. De voor ganger in deze dienst is de weleerwaarde heer ds. H. Zweistra uit Leerbroek. De ope ning wordt verricht door de plaatselijke pre dikant, de weleerwaarde heer ds. F. van Duijvenbode. Een ieder hartelijk welkom. Op zaterdag 3 mei wordt alweer voor de derde maal in Sommeisdijk een bloemen en plantenverkoop gehouden, en wel bij verenigingsgebouw 'Vita Nova' aan de Van Aerssenstraat, van 8.30 tot 12.30 uur. U kunt hier terecht voor het aanschaffen van bloemen en planten, waarbij u een keuze kunt maken uit een ruim assorti ment van o.a. fuchsia's, geraniums, kuip en perkplantjes en nog veel meer! Voor of na het uitzoeken van de plantjes is het mogelijk om in 'Vita Nova' een bakje kof fie te drinken. Deze verkoop is één van de activiteiten van de Gemeentedagcommis- sie van de Ned. Herv. Kerk te Sommeis dijk. Natuurlijk kunt u ook alvast de Gemeentedag op 31 mei in uw agenda noteren. Ook dan zullen er bloemen en planten worden verkocht, naast vele ande re activiteiten. Op Koninginnedag, 30 april, is de week markt aanwezig op de Voorstraat en Markt- veld, dit in tegenstelling tot andere jaren waar de bloemenmarkt op de Voorstraat aanwezig was. De bloemenmarkt wordt nu gehouden op Binnenweg, Jacob Banestraat en St. Joris Doelstraat, dit is in samenwer king gegaan met de Stichting Evenementen Middelhamis. De fracties van PvdA, CDA en de VVD heb ben besloten wie zij als kandidaat-gedepu teerden naar voren schuiven in een nieuw college van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland. Het nieuwe college krijgt zes leden. Bij de kandidaten zijn drie leden van buiten de staten, drie kandidaten zijn al lid in het huidige college. De PvdA komt met twee van de zittende leden van GS: J.M. (Mamix) Norder en mw. L.M. (Lennie) Huizer. Voor het CDA keert L.E. (Leen) van de Sar terug in het college. Dr, J,W,A, (Asje) van Dijk, voormalig lid van de Tweede Kamer en thans werkzaam voor Van de Bunt adviseurs voor organisatie en beleid vergezelt hem daarbij. De VVD schuift twee personen van buiten de staten naar voren, beiden zijn wethouder, Mw, H,M,C. (Lenie) Dwarshuis-van de Beek uit Leidschendam-Voorburg en mr. F.D. (Erik) van Heijningen uit Dordrecht zullen als Pro vinciale Staten vandaag daartoe besluiten, het zestal volmaken. De exacte verdeling van de portefeuilles en de laatste onderhandelingen voor het coali tieakkoord vinden de komende dagen plaats. Die tijd wordt gebruikt om details uit te onderhandelen. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd niakelaar/liixatcur, lid NVM 0187-47(i,S.'55 ELISSANT DIRKSLAND - Door omstandigheden is de Bibliotheek van de Gereformeerde Gemeente in Dirksland niet op de gebrui kelijke tijden geopend. Vrijdagavond \civalt de openstelling, evenals zaterdag ochtend. De bibliotheek is nu wel geo pend op zaterdagmiddag van 13.30 uur tot 14.30 uur. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Bij wijkvereniging 'de Zwaluw' te Som meisdijk vangt het Koninginnedagprogram ma aan om 10.00 uur. Er worden spelletjes gedaan van 10.00 tot 13.00 uur, op het gras veld achter het gebouw, met tussentijds (van 11,00-12,00 uur) een geweldig verrassings optreden in het Wijkgebouw! Tot slot is er om 13,00 uur een optocht met versierde fiet sen door de wijk, muzikaal begeleid door Sempre Crescendo, Voor ouders en belang stellenden is er een terras met koffie en koek. Een 'Paspoort' voor deze dag is om 10.00 uur te koop; leden van de wijkvereniging betalen 1,20, niet leden 1,50. Op zaterdag 26 april wordt er door de activi teitencommissie van de Nederlandse Her vormde Kerk van Dirksland een planten markt georganiseerd. Te koop zijn onder andere geraniums, fuchsia's, perkplanten, planten voor in hangingbaskets, planten op stam, enz. Deze plantenmarkt wordt gehou den van 9.00 tot ongeveer 15.00 uur bij de familie Wolfert aan de Philipshoofjesweg 88 te Dirksland. Iedereen van harte welkom. Op vrijdag 25 april gaat bij banketbakkerij Van Helden het ijsseizoen weer van start. Daarom krijgt iedereen zowel vrijdag 25 april als zaterdag 26 april elk tweede bolletje banketbakkersijs gratis. Om zich verder als ijsspecialist te ontwikke len heeft Peter van Helden, eigenaar van de gelijknamige banketbakkerij, zojuist de ciu-- sus ambachtehjk ijsbereider met goed gevolg afgelegd. "Hoewel ik al langer bekend was met de kunst van het ijs berei den, wilde ik me toch nog verder verdiepen in de basiskennis", zegt Peter. "Om ons ban ketbakkersijs op een nog hoger niveau te brengen, heb ik in het IJscentrum van Wage- ningen mij door Meesterijsbereiders laten bijscholen. Hierdoor kan ik het ijs nog lek kerder maken!" Hierbij is ook het idee ontstaan om voortaan naast het wisselende assortiment van 12 soorten banketbakkersijs, ook elke week een andere ijscoupe aan te bieden. Daarnaast zijn natuurlijk ook de speciale ijscontainers voorhanden, waarin het ijs meer dan een half uur in bewaard kan worden. Vanaf morgen kunt u elke dinsdag tot en met zaterdag weer terecht op D'n Diek voor zo'n heerlijk ijsje. REGISTER ACCOUNTANTS Aan ieder lid werd een letter meegegeven, natuurlijk zónder dat Rita daar iets van afwist. In combinatie met elkaar vormden al die letters een spreuk. Verder moesten de zangers allemaal een winkelboodschap mee brengen met een gedichtje erbij. En dat alles zou Rita tijdens haar jubileumavond van 15 april op z'n best worden gepresenteerd. Alle leden waren voor die gelegenheid wat vroe ger aanwezig dan anders. Ook Rita's kinde ren, haar moeder van 94 jaar en enkele zus sen waren erbij. En toen tegen kwart voor acht Rita met haar-man Kees binnenkwa men, stond iedereen met zijn of haar letter zodanig in rijen opgesteld dat de spreuk 'Rita, hartelijk gefeliciteerd en bedankt voor alles' werd gevormd. De jubilaris stond per plex en de voorzitter van de zangvereniging heette haar welkom met - speciaal voor deze gelegenheid uitgezocht - de woorden uit Psalm 121: 'De Heer' zal u steeds gade slaan' en 'mijn hulp is van de Heer' alleen', van Wie we alles verwachten en Die ons zal behoeden en bewaren, alle dagen van ons leven. Aansluitend hadden ook de leden van de zangvereniging toepasselijke woorden en gedichten voor Rita en werden de vele bood schappen, die voor haar waren ingeslagen, Uitgestald en in een grote- mand gedaan. Rita met het jubileumbordje, dat de Stadse zangers speciaal voor haar hebben laten maken. Namens de zangersbond van de regio Rot terdam was inmiddels ook de heer Lanjouw gearriveerd om de jubilaris een oorkonde uit te reiken. Ook voorzitter Huizer van de Stad se zangvereniging sprak Rita toe en schonk haar een soort 'jubileumbord' dat speciaal voor haar was gemaakt. En de zangvereni ging zou geen zangvereniging zijn als ze haar niet toezong. Dat deed ze dan ook met enkele liederen die Rita zelf altijd graag zingt: 'Ambrosiaans lofgezang' en 'Tel uw zegeningen'. Ja, en op zó'n hartelijk onthaal reken je natuurlijk niet, ook al ben je 50 jaar aan een vereniging verbonden. Al vanaf jonge leeftijd heeft Rita zich zeer ingezet voor 'Soli Deo Gloria', bleek bij het naspitten van alle oude notulenboeken. Zo heeft ze, samen met een ander lid, oud papier opgehaald om de verenigingskas te spekken. Ook op het kinderkoor heeft ze veel gehol pen, onder andere reisjes georganiseerd voor concoursen en wekelijks geld opgehaald. Want in de jaren vijftig/zestig was het nog - wekelijks - contant betalen. Van de vijftig jaar lidmaatschap heeft Rita er negentien in het verenigingsbestuur gezeten. Eerst als secretaresse en de laatste jaren als voorzit ster, In februari jl, heeft ze die bestuursfunc tie neergelegd. Zo maar wat grepen uit de voordracht waarmee de 'koffiegroep' zich tijdens de jubileumavond tot Rita richtte. De Stadse zangvereniging hoopt dat ze haar oud-voorzitter nog dikwijls in haar midden zal hebben en zong haar tot slot toe; 'Wat de toekomst brengen moge, mij geleidt des Heeren hand,' De eerste zaterdag van de maand mei wordt - nu alweer voor de tiende keer - in Neder land de Nationale Reddingbootdag gehou den. Alle stations van de Koninklijke Neder landse Redding Maatschappij langs de Nederlandse kust en de grote binnenwateren zijn dan geopend voor donateurs en alle andere belangstellenden. Ook de drie sta tions op Goeree presenteren zich dan. Het station Ouddorp is aanwezig bij de haven. Bij goed weer zullen met 'de Griend' vaar- tochtjes met publiek worden gemaakt, al jarenlang een bekende verschijning voor hulpverlening op de Grevelingen en de Noordzee. Bij uitzondering wordt zij ook wel eens naar het Haringvliet gedirigeerd, zoals enkele weken geleden bij de vermis sing van een zeiler. In Ouddorp zal ook het wipperkanon aanwezig zijn en, indien mogelijk, zal daarmee worden gedemon streerd. In Stellendam zijn de beide aldaar gestatio neerde reddingboten aanwezig, in de buiten- haven bij het boothuis van de 'Prinses Mar griet', nabij de visafslag. Ook de 'John Ste- gers' of de vervangende 'Rien Verloop' voor het Haringvliet zal zich daar presente ren. De 'Prinses Margriet' maakt tochtjes met publiek vanaf het eigen steiger en de ■John Stegers' zal dat doen vanaf de boot- helling daar vlakbij. Indien mogelijk wordt er ook nog een demonstratie gegeven van hulpverlening, waarbij een vissersschip betrokken is. De reddingwinkel van de KNRM, die beheerd wordt door Martin Gibbon uit Her kingen, zal in het boothuis in Stellendam aanwezig zijn. U kunt daar veel artikelen van de KNRM kopen, waarmee u tevens een goed doel steunt. Die artikelen zijn het gehe le jaar door niet alleen bij de heer Gibbon in Herkingen verkrijgbaar, maar ook bij de VVV in Ouddorp en bij restaurant Expo Haringvliet, nabij de Haringvlietsluizen. Reden genoeg voor iedereen om op 3 mei naar Ouddorp en Stellendam te komen, waar u van 10.00 tot 16.00 uur van harte welkom bent. De P.S. Zuid der Gereformeerde Gemeenten zal gehouden worden op D.V. donderdag 8 mei 2003 m de Sionkerk te Goes. Aanvang y.30 uur. De bidstond, aan de vooravond op woensdag 7 mei 2003, wordt gehouden in de kerk van de Gereformeerde Gemeente te Borssele, Oostsingel 21. lin deze dienst hoopt de preses van de vori ge Particuliere Synode Zuid voor te gaan, t.w, ds, G, J, N, Moens van Goes, De P,S, Zuid omvat de classes Goes, Mid delburg en Tholen. Op vrijdag 25 april zijn in het politieke discus sieprogramma Superpolitiek van Radio Super star vertegenwoordigers van VVD en CDA aanwezig. Superpolitiek begint om 19.00 uur. Dit programma wordt live verzorgd vanuit het Diekhuus, Beneden Zandpad 7 in Middel hamis, zodat u de gelegenheid krijgt om er bij te zijn en eventueel vragen te stellen aan de gasten. De presentatie ligt in handen van Jan van Dop en Berend-Jan Bruggeman. Radio Superstar is te beluisteren op 105.9 (kabel gemeente Middelhamis) en 107.3 FM (vrije ether). COMIBI P'W«ilitr(K[t3SM.{0187)6ai6llfiuU]7M Actueel Nieuws Vacatures Shop Evenementen Informatie Opel Linkz en vonzeffsprekendal onz« occasions ind. foto Vanwege werkzaamheden voor 'Duurzaam veilig' in Nieuwe-Tonge wordt er in de periode van 28 april tot 7 mei 2003 op de kruising Burg, Overdorpsü-aat/Ds, Wentink- straat een zogenaamde verkeerspunaise aan gelegd. Hierdoor is het voor het verkeer niet mogelijk om van deze kruising gebruik te maken. Bovendien ligt deze kruising in de busroute door Nieuwe-Tonge, waardoor het voor busmaatschappij Connexxion niet mogelijk is om langs de bushalte bij de molen en de Ds, Wentinkstraat te rijden. Het maken van een omleidingsroute voor de extra lange bussen door Nieuwe-Tonge is niet mogelijk. Deze bushaltes komen dan ook tijdelijk te vervallen; de bussen zullen langs Nieuwe-Tonge over de Oudelandse- dijk rijden. Een tijdelijke halte zal aangelegd worden langs de Oudelandsedijk ter hoogte van de kruising met het Korteweegje, Op de haltepalen bij de bushaltes zal door de bus maatschappij hierover informatie verstrekt worden. De duur van de werkzaamheden kan mogelijk afwijken. Dit is mede afhanke lijk van het weer. OOSTFLAKKEE - Op het eiland heeft de vogelpest tot op heden niet toegeslagen, maar - zoals hier in Zuidzijde - stellen sommige bedrijven wel maatregels, zoveel mogelijk ter voorkoming van. Hopelijk blijft 't hierbij.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1