nieuwe en gebruikte fietsen Geslaagde reünie Openbare Lagere Sciiool Nieuwe Tonge VAN DIS Kievit BROMFIETS VERZEKERING De Koninklijke weg i i GRAF fMONüMEMXEN Diefstal voertuigen fors gedaald EIIAIflDBI-lilEUWJI i 1 Cornelia Catharina Speciale prijzen en garantie! mwWm ARENSMAN uitvaartverzorging Sterke start jongens tennis vereniging Stellendam Uitvaartverzorging 0187-601166 0181-488088 Ruud Wuite f PIETERTJE PEEMAN HENDRIK VAN SPLUNDER OMA SCHUURMAN K D. DIEPENHORST ook zwarte omafietsen O, Telefoon 63 13 31 s^ MAATJE CORNELIA VERHAGE-GOEDEGEBUURE Snelle leverWjcl<^n Jarenlange eryöfing waarborgt kwaliteit en deskatldi^advies JOHANNA LENA MELISSANT-MELISSANT Telefoon (0187) 491396 Landschappen, (jacht)stiüevens en (dieren)portretten Altena 6 NL - 3252 q (ioedjereede m^i87) m 39 77 ruudwijite@planet.nl www.ruudwuite.com PAGINA 3 VRIJDAG 18 APRE- 2003 FAMILIEBERICHTEN i| Een wonder! |jf ii Een hartje dat klopt, een kindje dat leeft. il Een geschenk dat God ons weer geeft. Wij zeggen U daarvoor dank, o Heer' p en vragen kracht haar op te voeden tot Uw eer. Dankbaar en blij ontvingen wij uit Gods Hand 1; M een dochter en zusje s 'S if:- I Lydia is geboren op 17 april 2003 1 Richard, Ariëtte en Jan Willem Hage iji- Emmastraat 20 I 3258 AH Den Bommel I Tel. (0187)49 49 11 Bezoek graag binnen twee weken. iji i Wij rustenvan 13.00 tot 15.00 uur i en na 2/.00 «Mr. DANKBETUIGING f Voor de vele blijken van medeleven in welke f vorm dan ook, voor, tijdens en na mijn operatie :I; willen wij u hartelijk dank zeggen. Dr. v. d. Hul en zijn team en afd. 2b willen wij danken voor de zorg. I De kerkenraad zeggen wij dank voor de pastorale i zorg. Bovenal willen wij de Heere danken die alles wel maakte. .-I; Fam. Joh. Groenendijk Breenstraat 17, Goedereede Op onze trouwdag, 21 maart 2003, hebben we Ivele kaarten, bloemen en cadeaus gekregen. We waren zeer verrast. f :- Omdat het voor ons onmogelijk is een ieder per- soonlijk te bedanken willen we vanaf deze plaats iedereen heel hartelijk bedanken. Onze trouwdag is mede hierdoor onvergetelijk geworden! ij: Tony en Klarinda Redert-van Erkelens Goedereede-Havenhoofd, april 2003 |:- Je moeder blijft je moeder, zo eigen en vertrouwd. Je wilt haar niet graag missen. Omdat je van haar houdt. Maar eens komt de dag, datje haar moet laten gaan. Je verstand zegt dat het goed is, maar in je ogen blinkt een traan. Met droefheid geven wij u kennis dat de Heere, na een hefdevoUe verzorging in 'De Goede Ree' uit ons midden heeft weggenomen mijn geliefde moe der en onze lieve oma weduwe van Pieter Schuurman in de leeftijd van 87 jaar. A. L. Schuurman Kleinkinderen en achterkleinkinderen 17 april 2003 Verzorgingshuis 'De Goede Ree' te Sommelsdijk Correspondentie-adres: Ds. Montijnstraat 13, 3245 XC Sommelsdijk De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden D.V. dinsdag 22 april om 13.00 uur in de kerkzaal van 'De Goede Ree', Prinsesse- laan 51 te Sommelsdijk (ingang Stoofhoek), waar na aansluitend de begrafenis om 14.(X) uur zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats 'Vre derust' te Middelhamis. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in bovengenoemde zaal. Geen bloemen Mochten wij u vergeten zijn een rouwbrief te sm- ren, dan kunt u deze advertentie als zodanig be schouwen. Het heeft ons goed gedaan zoveel blijken van medeleven te mogen hebben ontvangen tijdens het overiijden van mijn zorgzame vader en schoon vader weduwnaar van Krijntje Klaartje van Splunder-Redert Uw medeleven heeft ons diep getroffen en is ons tot steun geweest. Langs deze weg willen wij u onze dank betuigen. In het bijzonder dank aan ds. Meuleman en de ker kenraad voor de geestelijke begeleiding en het lei den van de rouwdienst. Medewerkers van Arensman Uitvaartverzorging voor de wijze waarop de begrafenis is verzorgd. Marius en Ineke Ouddorp, april 2003 Oude Nieuwlandseweg 35 het enige wat jij nog had waren je gedachten en altijd maar naar ons lachte. Zo blijf jij altijd in onze gedachten. We zullen je missen. Mark, Nick Jeremy Maikel, Robbin Sommelsdijk, 17 april 2003 •II; Voor alle attenties, bloemen en kaarten die wij hiochfen ontvangen ter gelegenheid van ons 40- jarig huwelijk, zowel van binnen als buiten onze gemeente, zeggen wij u ook namens onze kindeT- 'x ren en kleinkinderen héél hartelijk dank! •t; M. Soeteman T. Soeteman-Tanis i Goedereede, 18 april 2003 DANKBETUIGING Na het overlijden van onze lieve moeder, schoon moeder en oma FLORA DE VOS-LANGEWEG hebben velen hun blijk van medeleven en deel neming betoond. Wij willen u hiervoor langs deze weg onze welge meende dank betuigen. Kinderen en kleinkinderen Ooltgensplaat, april 2003 De Raad van Toezicht, Bestuur, directie en mede werkers van Rabobank Middelhamis namen ken nis van het plotselinge overlijden van de heer De heer Diepenhorst was tot 1974 directeur van de voormalige Rabobank Mehssant. Na de fusie met Rabobank Middelhamis is de heer Diepenhorst nog tot 1990 binnen deze bank werkzaam geweest. Wij wensen mevrouw Diepenhorst, de kinderen, kleinkinderen en de overige familie de kracht en sterkte toe om dit verlies te kunnen dragen. Namens directie en medewerkers, drs. M. J. de Nijs, algemeen directeur Bij het BP-benzinestation in Ooltgensplaat een grote collectie In plaats van kaarten Velen hebben ons persoonlijk of schriftelijk hun medeleven betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve moeder en oma Voor dit medeleven zeggen wij u hartelijk dank. Het heeft ons als kinderen heel goed gedaan. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Sommelsdijk, april 2003 Garantiecertificaat ^an de Alg. Bond van Natuurste«ènt>©drijven. PASCAL 6 INDUSTRIETÊRRBIMPOSTPLAAT MIDDELHARNIS TEL, 0187-489088 FAX Dl 87-485088 www.corwagerftaker.nl info@corwagemaker, nl DANKBETUIGING Voor uw belangstelling en hartelijk medeleven na het overlijden van mijn innig geliefde vrouw, onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder, oma, dochter en schoondochter betuigen wij u langs deze weg onze hartelijke dank. A. Melissant Kinderen, kleinkinderen en verdere familie Herkingen, april 2003 Voor uitvaartverzorging op geheel goeree-overflakkee Administratie-adres: Stoofweg 24 3253 MA Ouddorp Een reünie is een bijeenkotnst van personen die vroeger een groep vormden en zich sedertdien hebben verspreid. Zo staat het in 'De Grote van Dale'. Je kan ook zeggen: een reünie is een mix van het ophalen van vervaagde, verweerde, herinneringen, bijv. van de eerste verliefdheden die opbloeiden, lopend op klompen naar school (in de gang onder de kapstok stond er een hele rij), tikkertje spelen en haasje over op het schoolplein, over aardige en strenge juffrouwen en meesters. Zo ook over de bijnamen die je had en die sommige nog hebben. Bij veel namen kun je geen gezicht meer heriimeren of bij gezichten de namen. In Nieuwe Tonge denken bij een reünie velen met respect terug aan boven- meester De Glopper, maar ook aan meester Torreman, Boidin en niet te vergeten juffrouw Meijer en Schipper. Ja, bijpraten dat hebben ze afgelopen zaterdag gedaan, de oud- leerUngen van de Openbare Lagere School. De tijd van half twee tot half zes was duidelijk te kort. Er was een verdeelsleutel toe gepast; de jonkies, de meibiggen van destijds, in de leeftijds groepen van 52 tot 64, konden terecht in 'Ons Dorpshuis' en de ouderen, van 65 tot 94, werden opgevangen in verenigingsge bouw 'Elim'. Er was bijna een eeuw schoolgeschiedenis bijeen uit een tijd dat er veel gebeurde in de wereld, denk alleen maar aan de oorlog '40-'45 en de watersnoodramp. De realiteit van een reünie heeft echter ook een andere kant. Want voor de eerste bijeenkomst, in april 1993, werden duizend uitnodigingsbrieven verstuurd. Nu, tien jaar later, waren dat er ongeveer tweehonderd minder..., hoofdzakelijk door overlijden van schoolgenoten. Een spreker verwoorde het aldus: 'de tijd word kostbaarder naar mate je ouder wordt; dat heeft te maken met de tijd die je nog ter beschikking hebt. Als je aan het leven begint, kijk je daar heel anders tegenaan dan wanneer je al een eind weegs bent. Leven is kostbaar. Gebruik de tijd'. Met die gedachte gingen de schoolge noten van de O.L.S. naar huis, in de hoop over 5 of 10 jaar weer een reünie van hun school te kuimen bijwonen. Al met al was het een zeer geslaagde middag. In het eerste kwartaal van 2003 lag het aantal diefstallen van voertuigen gemiddeld 13,9% lager dan in het eer ste kwartaal van 2002. Personenauto's en bestelauto's werden ruim 14% minder gestolen. Bij de aanhangwa gens was de daling van het aantal diefstallen ruim 18%, bij de vrachtauto's zelfs bijna 30%. Alleen het aantal diefstal len van motorfietsen steeg en wel met 7,7%. In de afgelopen jaren rappor teerde de Stichting Aanpak Voertuig- criminaliteit dat vooral de jongere per sonenauto's steeds vaker gestolen werden. Deze categorie van O tot drie jaar oud wordt vooral door professio nele criminelen gestolen. De stijgende trend is nu naar beneden omgebogen. In het afgelopen kwartaal was de daling van het aantal diefstallen met ruim -20% juist het sterkst bij de jon gere auto's. Ook het aantal gestolen oudere auto's daalde. De daling was bij auto's ouder dan 10 jaar 11%, bij auto's tussen 4 en 10 jaar oud 17%. Grootste daling De ontwikkeling van het aantal voer tuigdiefstallen verschilt per politiere gio. De daling is het grootst in de regio's Rotterdam-Rijnmond (- 32,8%) en Zuid-Holland-Zuid (-26,6%). De afgenomen activiteit van autodie ven is waarschijnlijk het gevolg van de toename van het aantal controles dat onder andere door de politie wordt uitgevoerd. Zo wordt in Rotterdam- Rijnmond veel extra aandacht besteed aan de aanpak van criminele jeugd en van mensen die veelvuldig met de poHtie in aanraking komen. In het algemeen kan de aanpak van de overheid op het gebied van openbare orde en veiligheid als positieve oor zaak worden gezien. Tevens kan wor den gesteld dat het bewustzijn van diefstahisico bij autodealers is toege nomen, waardoor in toenemende mate actief beleid wordt gevoerd om het de autodieven zo lastig mogelijk te maken. Dit laatste heeft vooral effect op het aantal gestolen jonge, nieuwe, auto's. Het eerste jongensteam van termisvereni- ging Stellendam is zijn competitie ijzer sterk begonnen. Het team bestaat uit Johan Meiaard, Maarten van Walsem en Robin en Stephan Dorsman. De eerste competitiewedstrijd werd thuis gespeeld tegen Oud-Beijerland 1. Omdat deze tegenstander als zeer sterk werd inge schat, werd in de sterkst mogelijke opstel ling gespeeld. De eerste enkelpartij werd door Stephan Dorsman gespeeld. De eer ste set werd door ormauwkeurig spel met 2-6 verloren. In de tweede set stond Step han met 3-0 achter, zodat een overwin ning verder weg was dan ooit. Echter, door goed spel werd deze set toch nog met 6-4 gewonnen. In de derde en beslis sende set was het opnieuw de tegenstan der die uitliep naar 4-1. Een eerste ver- liespartij zat er aan te komen. Ook hier wist Stephan het tij te keren en won dé set met 6-4 en de partij. De eerste dubbelpartij werd gespeeld door Maarten van Walsem en Robin Dorsman. De eerste set werd gemakkelijk gewonnen met 6-2. In de tweede set kwa men Maarten en Robin met 4-1 achter te staan. Een derde set leek er aan te komen. Gelukkig herpakten de jongens zich en wonnen de set met 7-5 en de tweede par tij. De tweede enkelpartij werd gespeeld door Johan Melaard. Hij had in Nick een sterke tegenstander. De eerste set was erg spannend. Uiteindelijk wist Johan deze met 7-5 te winnen. De tweede set won Johan met 6-4. Geen gemakkelijke over winning, maar de derde partij werd dus ook gewonnen. De tweede dubbelpartij werd gespeeld door de broers Robin en Stephan. Het werd een makkelijke en vlotte overwin ning in twee sets, 6-1 en 6-1. In de derde dubbelpartij hadden Johan en Maarten een sterke en gemotiveerde tegenstander tegenover zich. De eerste set werd vlot verloren. De tweede set werd na een tiebreak gewoimen met 7-6. De derde en beslissende set werd verloren met 1-6. Misschien werden de jongens uit de wed strijd gepraat door Frans. De uitslag is 4-1 in het voordeel van Stel lendam. Een goed begin van de competi tie. De eerstvolgende wedstrijd is uit tegen 't Slag in Zuid-Beijerland. Deze tegenstander heeft de eerste wedstrijd maximaal gepresteerd door met 5-0 te winnen van Westmaas en staat daarom bovenaan. Een belangrijke wedstrijd om mee te bUjven doen voor de bovenste plaatsen. WA automaat - WA versneller ongevallen-opzlttenclenverzekering verhaalsbijstand aparte tarieven voor de regio assurantiën financieringen hypotheken Ring 54 - 56, 3241 CS MIDDELHARNIS Telefoon: 0187-48 55 37 Fax: 48 66 28 dag nacht bereikbaar: Wij verzorgen voor u alles rondom de uitvaart o.a. Thuisopbaring met koeling. Levering en plaatsing van grafmonumenten. M. L. Kievit Meidoom 4 Mehssant 0187-601166 D. N. Kievit Burg. Letteweg 36 Oostvoome 0181-488088 Al meer dan 25 jaar een vertrouwd adres mk aLi^^ji. 't Was een chaos in haar hoofd, totdat ze sliep en droomde dat ze in een doolhof liep; op zoek naar vrede en 't ware geluk, want op haar wegen liep alles stuk. Maar, nachtblind, vond ze daar heg noch steg en stuitte aldoor op een doodlopende weg. Maar toen - moe van 't zoeken, niets leek meer te hopen - lag daar opeens een weg voor haar open. Met wazige ogen - zag ze het goed? - kwam daar een wandelaar haar tegemoet. Daar mocht ze zich wel gelukkig mee prijzen: hij kon haar de juiste weg misschien wijzen... Ze benaderde hem en stelde haar vraag. Hij zei: dit is de Kruisweg, die leidt naar omlaag Op dat moment wist ze niet wat haar bewoog; ze zei: o, wat spijtig, ik zoek de weg naar omhóóg. Hij antwoordde haar: 'die bereikt men alleen via de Kruisweg; daar kan niemand omheen! Toen begreep ze opeens wat ze altijd al wist: 't was de Koninklijke weg, die ze steeds had gemist. Die weg immers was de Heere Jezus gegaan. En wie Hem wil volgen, moet achter Hem aan. Hobbelig en smal is de weg naar het Kruis, maar daar voelt een zwerver zich eindelijk thuis. 't Geluk en de vrede zijn daar duur gekocht,' en nog steeds wordt in 's werelds doolhof gezocht naar al die verwaalden, vermoeid en belast. En als ze er komen, dan zijn ze verrast over de schatten die ze kunnen beërven, ja, zelfs het eeuwige leven verwerven. Toen werd ze wakker en wist het alweer: uit mezelf ga ik nimmer de weg van de Heer'. Slechts de Heilige Geest kan mij daartoe bewegen, zo vindt men alleen de Weg aller wegen. Die weg naar het Kruis is niet geplaveid, maar we kunnen hem gaan als Jezus ons leidt. Want naar Zijn belofte zal Hij voor ons zorgen; in Zijn liefde en trouw zijn we altijd geborgen. Dat is de weg die men moet bewand'len, om gaande te leren naar Zijn wil te hand'len. Dan zal men ervaren, geloof 't maar gewis, hoe Koninklijk deze Weg toch wel is.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 3