Bazar in 'De Goede Ree' in maritieme sfeer! 11 Helaas... Hoveniersbedrijf Pimpernel treedt toe tot Appelterngroep Expositie Marina Determan in 'Ebbe en Vioed' Traditioneel Oranje-concert in de Laurenskerk GOEDE MORGEN roit: Tot kijk! Opbrengst collecte hartstichting EIIAIIDGnJIIEUWS Tuin is niet meer de sluitpost"^ Tuinontwerp is ook voor de smalle beurs mogelijk^ ^prit 6 Adverteren kost geld, niet adverteren kost meer De heer Leen Tanis uit Goederee- de, directeur van Hoveniersbedrijf Pimpernel, is heel trots dat zijn bedrijf toe mocht treden tot de Appelterngroep. In het plaatsje Appeltern - bij Tiel - zijn de bekende modeltuinen gevestigd. De tuinvoorbeelden, die daar geëx poseerd worden, zijn toonaange vend voor de aanleg van tuinen in heei het land. Klanten profiteren mee •4f t-Ji? j- Jarinda van Splunter (Ouddorp) Marjolein Meyer, Hennepwerf 1, 2935 SP Ouder kerk a/d Ussel kunnen we op D.V. 22 april met een kaart verrassen, ze hoopt dan namelijk 15 jaar te worden. Onze felicitaties alvast. Begeleiden Volop in beweging PAGINA 25 VRUDAG 18 APRIL 2003 Algemeen directeur Van den Boogert in marine-uniform, met matrozengevolg. Het zonnige weer bracht afgelopen vrijdag vele bezoekers naar het verzorgingshuis 'De Goede Ree', 's Morgens vroeg werd de vlag al gehesen, het feest kon beginnen. De algemeen directeur van de HDG, de heer I. van den Boogert, opende vrijdag morgen in maritieme stijl de bazar. In 'zijn' marine uniform marcheerde hij door de hal van het verzorgingshuis en werd achtervolgd door zijn matrozen, die hem geen minuut uit het oog verloren. Ze lie pen de loopplank op en vanaf het dek hield de directeur een korte 'afscheids'toe- spraak. Hij wenste de vele toeschouwers aan de kade een succesvolle bazar toe en toen klonk de scheepshoorn. De witte zak doeken kwamen te voorschijn, serpentine werd gegooid. Een originele, symbolische opening...: het was tenslotte de laatste bazar in De Goede Ree die de heer Van den Boogert opende. Zodra de bezoekers van de bazar de mooie oprijlaan van het verzorgingshuis 'De Goe de Ree' opliepen, kwamen de maritieme geuren hen al tegemoet. De versgebakken vis wekte de kooplust op, de verkopers deden met veel plezier hun werk. Een piraat met één oog verkocht plantjes en bloemen, en matrozen assisteerden bij de vele kramen. De grote rommelmarkt trok natuurlijk ook weer veel kopers; het is altijd leuk om te zien wat allemaal weer van eigenaar verandert. Dat vrijwilligers weer hun beste matrozen- been voorgezet hebben, mag ook gemeld worden. Want zonder hen is een bazar niet te organiseren. Ook de vele sponsors hebben gezorgd voor mooie prijzen. Wie wil weten of hij een prijs van de loterij gewonnen heeft, kan terecht bij de receptie van het verzorgingshuis; daar hangt de lijst met de winnaars op. De matrozen maakten, voordat zij aan dek gingen, op zaterdagmid dag de opbrengst van de bazar nog bekend: 10.683,51 euro. Er kunnen weer veel activi teiten in het verzorgingshuis 'De Goede Ree' van georganiseerd worden! Zoals, bekend, zal er in het najaar weer een bazar georganiseerd worden in de HDG. In het laatste weekend van september: de bazar in 'De Samaritaan'. Wegens te weinig animo, moeten wij van het OJW tot onze grote spijt meedelen dat de zeskamp, die wij op 30 april gepland had den, niet door kan gaan. Wij hadden er zin in.maar helaas! In de krant van afgelopen dinsdag stond ver meld dat er morgenavond een open avond is, maar deze avond staat voor volgende week gepland. Foutje... bedankt. Dus volgende week zaterdag hebben we weer een open avond. We hopen jullie dan te ontmoeten in de Hoeksteen. Be there! ^et OJW-team Woensdag 30 april (koninginnedag) wordt in de Laurenskerk te Rotterdam het traditio nele Oranje-concert gegeven door een tweetal koren en diverse bekende solisten. Het 'Shaare Zedek Koor' onder leiding van Henriette de Bat-van Maelsaeke zal samen met het bekende Urker mannenkoor de 'Urker Zangers' onder leiding van Jacob Schenk een afwisselend programma brengen waarbij Arie van der Vlist aan het transept orgel het 'haare Zedek Koor' zal begeleiden; de begeleiding van de 'Urker 'Urker Zan gers' is in handen van Jaap Kramer. De bekende organist Jan Mulder bespeelt het hoofdorgel van de Laurenskerk en zal de samenzang begeleiden maar ook orgelsoli ten gehore brengen. Verder werken mee de fluitiste Mieke Kei zer, de hoboïste Anja van der Maten en de trompettist Wilhelm Groenendijk. Zij bege leiden afwisselend de koren en zullen met Jan Mulder aan de vleugel populair-klassie ke werken laten horen. Er zal een collecte worden gehouden voor het "Shaare Zedek Ziekenhuis" te Jeruzalem. Een appelwoord zal worden uitgesproken door Ds. J. Westerink, die de avond ook zal openen en sluiten. Het concert begint om 19.30 uur en vanaf 19.15 uur is er samen zang van vaderlandse Uederen. Toegangs- kaarten zijn op de avond van het concert aan de kerk verkrijgbaar en in voorverkoop in diverse plaatsen in de regio Rotterdam Voor informatie: 0182-362341. De 160 voorbeeldtuinen - die jaarlijks door 160.000 bezoekers wordt bezocht - worden aangelegd door vijftig geselecteerde hove niers, de zogenaamde Appelterngroep. Van de ongeveer 2000 hoveniers in ons land, zijn er 1400 georganiseerd en daarvan zijn er 200 'Erkende Hoveniers'Vijftig van hen mogen tuinvoorbeelden plaatsen in het modeltui- nenpark in Appeltern. Sinds kort mag hoveniersbedrijf De Pimper nel zich bij die vijftig geselecteerde bedrij ven rekenen. Het is de bedoeling dat het bedrijf in het komend najaar een tuin gaat aanleggen in Appeltern. Niet alleen het bedrijf heeft voordeel van deze erkenning, maar ook de klanten kunnen er van profiteren, want vier keer per jaar ont vangen zij een nieuwsbrief van 'Appeltern', waarin de nieuwtjes op gebied van tuinaan leg en tuinieren staan. Ook ontvangen de klanten van Pimpernel bij het ontwerpen van een tuin een vrijkaartje voor twee personen voor een bezoek aan de tuinen in Appeltern en tenslotte ontvangt de opdrachtgever ook nog het 'Jaarboek Tuin'. De heer Tanis ontkent dat deze modeltuinen alleen maar zijn voor mensen met een 'dik ke portemonnee'. Integendeel, "ook voor een klein achtertuintje in een rijtjeshuis zijn er in Appeltern voorbeelden te vinden. Je kan daar kiezen tussen tuinen voor een laag budget en grote villatuinen", verduidelijkt Tanis. Een voordeel voor de Pimpernel is het feit dat als geïnteresseerden, een tuinontwerp zien dat hun aanspreekt zij via Appeltern in contact worden gebracht met een hovenier die door de modeltuinen zijn erkend. De heer Tanis bij de ingang van zijn werkkamer in zijn stijlvol ingerichte wonmg langs de Goereese haven. Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Pustbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 100^120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. '3. Stuur af en toe een brieve, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- faon van 10,-. Amanda Schaaf (Dirksland) heeft een raadsel voor ons. Wat komt er uit als je de eerste letters van alle antwoorden achter elkaar schrijft? 1Romeinse stadhouder. 2. Eerste man. 3. Broer van Mozes. 4. Wie bouwde de tempel? 5. Vijanden van de Israëlieten. 6. Hogepriester die zijn nek brak. 7. Joodse koningin. 8. Andere naam van Petrus. 9. "Ongelovige" discipel. Marjolein Schrier ('s Gravenpolder) We hopen dat je goede voorne mens lukken. Een keer over slaan kan de beste overkomen. Wat leuk dat je 1 keer per maand winkeltje mag spelen op school. Gebruiken jullie er ook euro's bij? Leerzaam hoor! Vandaag een nummer dat huis aan huis ver spreid wordt op Goeree-Overflakkee. Naast de gewone abonnees, bladeren ook andere mensen wellicht ons blad door. Misschien haal(t) u/jij normaal min of meer een beetje de neus op. Ja ik weet het wel hoe sommige mensen tegen ons krantje aankijken. Tijdens het rondbrengen ervan merkte iemand eens op '"k Lees het eigenlijk alleen maar voor de doden". De man bedoelde dat hij naar de rouwadvertenties keek en zodoende op de hoogte bleef van wie er overleden was. Nou dan moet u/jij beslist vandaag het Eilanden- Nieuws lezen. Doe niet zoals oom Ko verie- den week deed. Uit de supermarkt gekomen zou ik naar de bibliotheek rijden. Terwijl ik wegfietste zag ik midden op straat een plas tic zak liggen, half open. Voor een deel was het zichtbaar dat er een tros bananen in zat, bovenop lagen geloof ik enkele marsjes. "Hé niet gek", dacht ik. "Iemand had dat natuur lijk laten vallen en geen erg erin gehad. Weet je wat, zou ik het gelijk oprapen? Nou nee, dat staat zo hebberig. Als het na het biblio- theekbezoek er nog lag, zou ik het meene men. Andere mensen reden gewoon door. Ze zagen het niet of ze keurden het geen blik waard." Een praatje hier en babbeltje daar, zeg nou zelf, daar is een bieb ook voor. Gezellig wat boeken uitgezocht. Tja het zou me benieuwen of het tasje er nog lag. Hup op de fiets. Ja hoor, sufferds. Dat had ik kunnen verwachten. Finaal platgereden vanzelf! Je kon amper zien dat het bananen geweest waren. Te laat, 'k had gelijk moet reageren. Doe(t) u/ jij dat ook? Lees vandaag over de Dode. In de meditatie, in christelijke stukjes, misschien in een verslag tusssen de regels door. Wacht er niet mee. Zo gij heden Zijn stem hoort, verhardt u niet, maar laat u lei den! Dan wordt die Dode, de Levende. Van mijn zoon kreeg helemaal een terechtwij zing: "Pa, je had die tas onmiddellijk naar de kassa moeten brengen. Afdeling gevonden voorwerpen. Zo hoort het toch? Misschien waren ze er om gekomen". Probeer van de letters van het woord Golgo tha zoveel mogelijk andere Bijbelse namen te maken. Dat mogen personen zijn, plaat sen, bergen of rivieren uit de Bijbel. Natuur lijk mag je binnen dat woord maar één keer de t of h gebruiken, simpel vanwege het feit dat die er maar één keer in zit. De g en de o zijn dubbel. Loog is dus met twee o's een mogelijkheid, alleen valt die af omdat het geen naam is. Je snapt hopelijk wel dat je niet steeds alle letters hoeft te gebruiken. Wie maakt de meeste? Veel mogelijkheden zijn er trouwens niet. Eten: Zeeuws tarwe met hagelslag. Drank: Yoki. Hobby: Keyboard, blokfluiten en kaarten maken. Muziek: Dwarsfluit. Kleur: Roze. Bloem: Rozen. Cl i cj-ri Ha Als Tanis langsgaat bij geïnteresseerden in een tuinontwerp, vraagt hij eerst, vrijblij vend, wat de bedoeUngen zijn van de klant. "Ik vind dat het wel moet klikken tussen de klant en mij, want anders kan er geen goed resultaat geleverd worden en ik wil wel iets moois maken", legt Tanis uit. In zijn bedrijf is de heer Tanis verantwoor delijk voor het tuinontwerp wat hij vervaar digt in zijn kantoor in Goedereede. De opslag- en werkplaats van Pimpernel is gevestigd op het industrieterrein in Oude Tonge. Bij het bedrijf van de heer Tanis, wat onlangs vijfentwintig jaar bestond, werken tien mensen, waarvan er zes continu bezig zijn met het aanleggen van tuinen. De ande ren doen onderhoudswerk, want volgens Tanis heeft Pimpernel zo'n tweehonderd vijftig tuinen in onderhoud. De ondernemer vindt het belangrijk dat hij als ontwerper zelf het werk aan de tuinen begeleid, want hij vindt het zeker nodig dat een ontwerp aan het doel van de ontwerper en de opdrachtgever beantwoord. In de vijfentwintig jaar dat Tanis in het vak heeft hij wel een verandering meegemaakt in het aanleggen van tuinen. "In het begin van de tachtiger jaren ging het meer om de func tionaliteit van de tuinen; grindtegels en de snel groeiende coniferen (leylandi's) en niet te vergeten de bielzen bepaalden toen meest al het gezicht van de tuinen in de nieuw bouwwijken. Tegenwoordig wordt er meer waarde aan de vorm gegeven. Ik gebruik bij voorbeeld voor de tuinafscheiding bouw- staalmatten in combinatie met een beuken haag, die dan begroeid worden'met verschil lende klimopsoorten", aldus Tanis. De hovenier heeft in het verleden nog al eens gezien dat er een complete heidetuin werd aangelegd in deze regio. Dit is hem een doorn in het oog; "want heide past helemaal niet in deze omgeving!" Ook een verandering die hij de afgelopen tijd ervaart is dat een tuin niet meer de sluit post is als er een woning gebouwd wordt, of als men een zojuist gekocht huis betrekt. Men ziet allerwegen dat de mensen de over waarde van hun huis benutten door hun hypotheek te verhogen en van dat bedrag kan dan de tuin ingericht worden. Tanis weet dat door het goedkoper worden van de hui zen een hypotheek oversluiten niet altijd meer lonend is, daarom is door zijn bedrijf een soort 'leaseplan' - het Tuin Totaal Plan - voor de tuin ontwikkeld. Voor een vast bedrag per maand wordt de tuin aangelegd en onderhouden. Uit het gesprek met de heer Tanis blijkt dat het Goereese/Oude Tongese bedrijf volop in beweging is, zéker nu het tot de Appeltern groep behoort, want door de veelvuldige controles van 'Appeltern' is het bedrijf er alles aan gelegen om te laten zien dat ze het waard is dat ze een dergelijke certificaat hebben ontvangen. Voor verder informatie kan men terecht op de volgende internetsites: www.pimpeniel-tuin.nl, www.appeltem.nl, www.tuinbemiddelingsservice.nl. GOEDEREEDE - De opbrengst van de col lecte voor de hartstichting, die in Goederee de en in Goedereede Havenhoofd werd gehouden, heeft 1257,69 opgebracht. Alle gevers en collectanten worden hartelijk bedankt. In Verzorgingshuis 'Ebbe en Vloed' te Oude Tonge is vanaf 19 april a.s. een expositie van schilderijen en aquarellen te bezichtigen van Marina Nattekaas-Determan (43) uit Rozen burg. Alhoewel niet geboren en getogen op Goeree-Overflakkee is Marina zeer ver trouwd met het eiland omdat haar man daar wel van afkomstig is. Marina volgde drie jaar lang les bij Peter Britsia, kunstschilder en illustrator van jeugdboeken. Sedert vier jaar heeft Marina les van Rina Molenaar, een bekend kunstenares uit Schipluiden. De schilderijen zijn uitgevoerd in aquarel, enke len in rode of bruine bister. De expositie in Verzorgingshuis 'Ebbe en Vloed" biedt Marina de mogelijkheid om meer van haar werk te laten zien. Al eerder zijn werken van Marina Nattekaas te zien geweest op diverse locaties in Rozenburg en Maassluis. Momenteel exposeert zij enkele aquarellen in het Gemeentehuis van Maassluis. De schilderijen en aquarellen van Marina zijn tot de zomer dagelijks tijdens kantooruren te bezichtigen in de expositiegang van 'Ebbe en Vloed', Washingtonstraat 2. 'Ebbe en Vloed' woongemeenschap voor ouderen biedt naast verzorgingshuiszorg onder meer ook warme maaltijden aan (thuis bezorgd of in het restaurant) en dagverzorging voor thuiswonende ouderen. Voor meer informatie kunt u bellen naar: (0187)641844.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 25