Gemeente Goedereede Ouddorpse schooljeugd legt weer krans bij oorlogsmonument Oude tijden herleven PvdA RST Zorgverleners betrekt regiokantoor in Goes ^€Ui^ SctftCH^ (^Ca^ In Lood w ^OH^ ^ccfte^ (^Ca^ in Lood EIIAltQj^JIIEyWS De wekelijkse rubriek waarin beurtelings de eilandelijke gemeenten 'fractiegewijs' hun mening geven. HuisTirtsen- Post wozoco Recreatie Beeldkwaliteitplan Spreekuur SQP-Nieuwsbrief SQP-SteUing Verenigci Qeineentie Selang De nota Belvedere Nostalgie is weer lielemaai van deze tijd en ool< daar speelt ons bedrijf helemaal op inl Restauratie en ontwerp PAGINA 12 VRIJDAG 18 APRIL 2003 Fractiegewijs Deze keer willen wij als WD het met u hebben over de HuisflrtsenPost, het meest besproken onderwerp op ver jaardagen. Het op I oktober gestarte project draait nu een halfjaar en naar wij vernemen niet naar volle tevredenheid van iedereen. De afgelopen week heeft een deel van de inwo ners, die met recreatie te maken hebben, in onze gemeente, een brief ontvangen, waarin wat regels uitgelegd worden over de gang van zaken wanneer hulp van de HAP gewenst is. Daarin wordt o.a gesteld dat men het tarief van een consult 125.00 en het tarief van een visite 187,50 direct contant moet voldoen. Dit betreft dan: P\: alle gasten die uit het buitenland afkomstig zijn B: alle particulier verzekerde gasten uit Neder land C; alle gasten die geen geldig ziekenfonds pas je kunnen tonen Bij navraag bij de directie van de HAP stelde men dat dit toch niet zo moeilijk zou zijn. De bank is twee panden van ons vandaan gevestigd? Op onze vraag of de hulpauto met een pinautomaat uitgerust is kregen we als ant woord: "Nee maar de mensen die vakantie houden hebben echt wel geld bij zich". Nogal kort door de bocht menen wij daar wij uit veiligheidsoveiAvegingen menen in deze tijd toch vooral niet teveel contant geld op zak te moeten hebben. Dit is voor ons een reden hier over een klacht in te dienen. Men zou zich eens kunnen oriënteren bij een bank voor een portable pin-afrekensysteem. Deze zijn er en de banken kunnen hierover uiteraard meer informatie geven. Een beetje meer sen/ice zou, naast de investe ringen van de post en een apart:e auto met chauffeur.er nog wel vanaf kunnen. Op onze vraag waar de klachten van de men sen op het eiland gedeponeerd kunnen worden antwoordde men ons dat alle klachten over het functioneren van de HAP schriftelijk gericht moeten worden aan: De Huisartsenpost, Langeweg 70 3241 KA Middelharnis U krijgt altijd een bevestiging en de klachten worden door een klachten commissie behan deld. Wij willen u ook op de hoogte houden van de ontwikkelingen rond de WOZOCO's Naar aanleiding van de door ons samen met CU en PvdA ingediende motie over waar eventuele WOZOCO's gebouwd zouden kun nen worden is nu te melden dat de gesprekken tussen Gemeente, Woningbouw vereniging en De Vliedberg weer vlot getrokken zijn en dat men probeert tot een goede samenwerking te komen, die naar wij hopen spoedig tot meer duidelijkheid zullen leiden. Wij willen als WD vooralsnog geen "spreek uur" gaan houden maar u kunt altijd met vra gen en opmerkingen bij ons terecht. Fractie WO Goedereede H v.d. Meer Tel. 689922 E.P. Mastenbroek Tel. 681800 Dodenherdenking 1980 Het is 3 mei, de torenklok wijst 8 uur, aan de vlaggenstok de driekleur halverwege. In t kerkgebouw hangt nog de galm van slepend meegezongen psalm. nu wordt devoot gezwegen Het kerkvolk in de zwarte dracht vraagt aan zijn Qod uoor kruis om kracht: Qoeree herdenkt de doden. Men pnjst hen aan in stil gebed. Soldaten, helden uit 't verzet en vele. vele Joden. Da' s de Qoereese maalschapp'ij in '80 viel de 4e mei nel op de dag des Heren. En op zo' n dag wordt met gevlagd, ook niet halfstok, dus niet herdacht. Dat moet elk respecteren. Er is daar nauwelijks verzet tegen de bom of kruisraket (die 't Christendom beveiligt) Dus, N^VO, ga gerust je gang Qoeree staat achter je, zo lang de zondag wordt geheiligd. Maar Jacob de Bruin en Michiel van der Walle die zijn bij de Qrebbe op zondag gevallen. En marinier Kok stierf in Heer en 'm Heiland op zondag, de 12e mei op 't Noordereiland Bram Levie, Roos Frank, Sal van Praag, Esther Dassen Die liet men in Auschwitz op zondag vergassen. De landing bij /Arnhem, John Buil will remember geschiedde op zondag, op 17 september. Heeft iemand van hen van de zondag geweten. Of was het begrip voor de tijd al vergeten? Het is 3 mei, het kerkvolk gaat breed uitgewaaierd over straat. Star, zonder om te kijken. Nog even en ze zijn weer thuis. De bode van 't gemeentehuis kan dan de vlaggen strijken. De 3e mei verglijdt in nacht maar Qoedereede heeft herdacht De vete, vele doden. En daar dat niet op zondag mag, Qebruikte 't als herdenkingsdag de Sabbath van de Joden. Ruim 23 jaar geleden is dit gedicht door onze partijgenoot en oud-raadslid Ruud Nijdam geschreven. Ook hij heeft waarschijnlijk nooit kunnen vermoeden dat er anno 2003 niets ver anderd is in de gemeente Goedereede. De tijd is stil blijven staan. Te gek voor woor den? Vandaar dit gedicht: na 23 jaar nog steeds actueel! Namens de PvdA Fractievoorzitter Tonny Tigchelaar Tel. 687090 Het (toeristisch) seizoen is inmiddels weer begonnen. Vele vakantiegasten vinden hun weg weer naar onze mooie gemeen te. Velen ontvluchten de drukke stad om in alle rust te genieten van het landschap en de natuur. De SGP betreurt: het dat het seizoen veelal ook overlast in de nachtelijke uren met zich mee brengt. Daarbij willen we opmerken dat deze overlast niet alleen door onze gasten wordt ver oorzaakt. Ook de autochtone bevolking speelt hierin een rol. Reeds in 2000 heeft de SGP een voorstel gedaan om de overlast zo veel mogelijk te beperken. De SGP heeft toen gepleit om de nachtelijke overlast te beperken d.m.v. een bus, die de bezoekers van de horecagelegenheden in het centrum naar hun verblijfsplaats brengen. De gemeente, recreatie en horeca zijn hiermee aan de slag gegaan. Inmiddels zijn er goede contacten met een taxionderneming, die met name vorig jaar een veivoerssysteem heeft inge zet. Dit heeft er o.a. toe geleid dat de overlast in de zomermaanden aanmerkelijk is afgeno men. De SGP spreekt de wens uit dat er dit jaar geen overlast wordt ondervonden van de recre anten die in de avond en nacht de horeca in het centrum bezoeken. Als u, als burger, toch overlast ondervindt, wilt u dit dan direct bij de politie melden. De politie kan alleen effectief optreden als zij weten wat er zoal speelt in de gemeente. Daarnaast kunt u de politieke verte genwoordigers van onze gemeente in kennis stellen van de ondervonden overlast. In een eerdere bijdrage schreven we over de wel standsnota, die vanaf I juli 2004, verplicht is gesteld. Deze nota is bedoelt als toetsingskader waaraan gebouwen moeten voldoen. Als voor bereiding hierop zijn reeds een aantal beeldkwa- liteitplannen door de gemeente opgesteld. In het nieuws is de laatste tijd met name het beeldkwa liteitplan Oostdijk en Coedereede-Havenhoofd Dit beeldkwaliteitplan is in eerste instantie in de commissie Grondgebied van 3 december 2002 gepresenteerd. De commissie zou daar in een later stadium haar oordeel over vellen. Daarnaast zijn ook de inwoners van Oostdijk en Coederee de-Havenhoofd in kennis gesteld van dit plan Dit heeft nogal wat onrust bij de bewoners teweeg gebracht. Dit is echter nooit de bedoeling geweest. Diverse bezwaren zijn op gemeente raad en college af gekomen. Naast deze bezwa ren zijn er diverse burgers die waardevolle sug gesties hebben gedaan over hun eigen leefomge ving. Ook die suggesties worden nader bekeken. De SGP zal duidelijk rekening houden met de wensen en belangen van de inwoners van de Oostdijk en Goedereede-Havenhoofd. De fractie van de SGP te Goedereede stelt zich graag open voor ideeën en suggesties. Burgers die met de fractie van gedachten willen wisse len over het gemeentelijk beleid zijn daarom van hart:e welkom. Dit kan op dinsdag 22 april van 19.00-20.00 uur in het verenigingsgebouw 'Oostdam', Jonkoenstraat I te Goedereede. ledereen is van hart:e welkom! De SGP Goedereede is dit jaar begonnen met het uitgeven van de digitale nieuwsbrief, in deze nieuwsbrief staat diverse informatie over het reilen en zeilen in de gemeentepolitiek. Wilt u ook regelmatig op de hoogte worden gehouden, dan kunt u zich nu gratis abonne ren via: wv/w.sgp-goedereede.nl/nieuwsbrief. Via onze site kunt u ook reageren op een stel ling. Nu het dualisme een jaar actief is in gemeenteland peilen we uw mening over de lokale politiek. Reageer daarom op de stelling: Door de invoering van het dualisme ben ik meer betrokken bij de lokale politiek! Namens de Fractie v.d. SGP: B.L. Noorthoek (fractievoorzitter) Website: www.sgp-goedereede.nl e-mail: fractie@sgp-goedereede.nl VfïD Belvedère-gebied? Wat betekent dat Onze eerste bijdrage aan de rubriek Fractiege wijs van het Eilanden Nieuws in januari ging over het voor Goeree Overflakkee geformuleer de Landschaps Ontwikkelings Plan en onze visie daarop. Ondertussen is dit plan in defini tieve versie goedgekeurd door de stuurgroep en wordt momenteel ter "aanvaarding"voorgelegd aan de vier gemeenteraden op ons eiland. De status van dit plan is niet regelgevend of dicte rend maar dient als toetssteen voor toekomsti ge ontwikkelingen op het eiland en dan vooral vanuit het perspectief van "past dit initiatief landschappelijk hier op het eiland en zo ja, hoe moet dit dan gestalte krijgen en waar kan een en ander dan ontwikkelt worden". De kop van het eiland, dus het grondgebied van onze gemeente, heeft binnen dit geheel een extra landschappelijke status. Dit gebied is namelijk in de Nota Belvedere aangewezen als Belvedè re-gebied. Wat wil zeggen dat het cultuuriand- schap van nationale betekenis is. Deze nota staat dus bescherming van dit gebied voor op grond van streek- en bestemmingsplannen. Wat is nu eigenlijk deze nota Belvedere? De nota is opgesteld op initiatief van vier ministe ries, te weten: - Onderwijs Cultuur en Wetenschappen - Landbouw Natuurbeheer en Visserij - Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer - Verkeer en Waterstaat Belvedere wordt gezien als een nieuwe strate gie waarin cultuurhistorie uitgangspunt is voor ruimtelijke planvorming. Hiermee wordt beoogd verbetering van kwaliteit van de leef omgeving en behoud van het cultureel erfgoed. De trend ontstond dat ruimtelijke vormgeving aan projecten in het land steeds meer op elkaar ging lijken.Als je, bijvoorbeeld, een nieuw bouw project in Groningen bekeek zag het er nagenoeg hetzelfde uit als een vergelijkbaar project in Limburg. Om dit een halt toe te roe pen en de streekeigen karakters te bewaren is deze zienswijze op ruimtelijke ordeningspro cessen ontwikkeld. In deze nota zijn dus gebieden en steden aangewezen als Belvedere gebied waar dus deze zienswijze bij ontwikke lingen moet worden toegepast. Nu wil dit natuurlijk niet zeggen dat andere steden, dor pen of gebieden die hierin niet genoemd wor den minder waardevol zijn want vanuit de archeologie, historische geografie of historische stedenbouw zijn overal bijzondere waarden aan te wijzen. Soms echter is er sprake van een opeenstapeling of bijzondere samenhang van waarden binnen een bepaald gebied of een bepaalde stad. Per Belvedere gebied wordt in deze nota een uitvoerige beschrijving gegeven van de karakteristieken en de ontwikkelings kansen waarmee voor alle betrokkenen een ver gelijkbaar begrippenkader is ontstaan. Het cre do van deze nota is dan ook "behoud door ontwikkeling". Het mes snijdt dan eigenlijk aan twee kanten want cultuurhistorische kwalitei ten kunnen een uniek karakter geven aan ruim telijke ontwikkelingen en aan de andere kant het cultuurhistorisch erfgoed gebaat zijn bij ruimtelijke ontwikkelingen daar deze een eco nomische impuls kunnen geven voor het behoud hiervan. Een niet meer weg te denken gebeurtenis: de jaarlijltse herdenking van de Oud dorpse oorlogsslachtoffers door de groepen 7 en 8 van de beide basisscholen. Ieder jaar groeperen ze zich gezamenlijk onder grote belangstelling van vele ouderen rond het goed onderhouden oorlogsmonument op de hoek Dorps- weg/Hazersweg. Geruime tijd van tevoren wordt op beide scholen stilgestaan bij één van de namen die op het monument vermeld staan. Dit om de herinnering aan die vreselijke tijd levend te houden en de vrijheid die wij thans mogen bele ven bewust te leren waarderen. Dit alles tegen de donkere achtergrond van ter reur en bezetting. Ook is het een postuum eerbetoon aan hen die vielen. Deze herdenking heeft helaas nog niets aan actualiteit ingeboet, gezien de huidige wereldgebeurtenissen. Een en ander is in 1987 op initiatief van de Stichting Februari 1941 en in samen werking met de Gemeente Goedereede van start gegaan. De Stichting Februari 1941 stelt zich ten doel het levend houden van de herinnering aan het verzet tij dens de bezetting door Nazi-Duitsland en de strijd die ter verkrijging van de bevrijding in binnen- en buitenland is geleverd. In verband met de meivakan ties, waarin veel ouders met hun kinderen buiten Ouddorp verblijven, wordt de kranslegging gehouden op woensdag 23 april a.s. om 11 uur. Dit keer wordt bijzonder stilgestaan bij Dim men Hameeteman, geboren 19 mei 1925 te Ouddorp, overleden 29 oktober 1944 te Braunschweig. In "Blijvend Gedenken" beschrijft de samensteller van deze docu mentaire over de Tweede Wereldoorlog op Goeree-Overflakkee, D. Hoogzand, op boei ende wijze de voorgeschiedenis en de verde re loop van de wegvoering van een aantal Ouddorpse mannen, waaronder genoemde Dimmen Hameeteman. Met toestemming van de heer Hoogzand laten wij het relaas hieronder volgen. Razzia te Ouddorp op vrijdag 4 augustus 1944 Legerauto's volgeladen met Duitse militai ren reden in de vroege ochtend van 4 augus tus 1944 Ouddorp binnen. Ogenblikkelijk werden de toegangswegen afgezet en begon een klopjacht op jonge Ouddorpers van het mannelijk geslacht. Het werd een echte raz zia. Mannen die argeloos naar buiten kwa men om te zien wat er gaande was, werden subiet opgepakt en naar de Christelijke school (thans Brandweerkazerne) afge voerd. Sommige Ouddorpers waren op sok je en hadden dus niet eens kans gekregen schoeisel aan te trekken. Dat ging zo uren achtereen door, totdat er ongeveer 400 jongemannen bijeen gedreven waren. De bewaking was streng. Wat er nu eigenlijk precies gaande was, wist niemand van de Ouddorpse bevolking te zeggen. In zulke omstandigheden ontstaan er gissingen of veronderstellingen. Men hield het op een represaillemaatregel. Er reed een legervoertuig met overkapping voor het schoolgebouw en daarin moesten 15 personen plaats nemen, uiteraard met hun bewakers. Dertien personen werden door de Duitsers op willekeurige wijze uit de gevan gen genomen Ouddorpers aangewezen en bij hen werden nog 2 Amerikaanse piloten gevoegd, die allen in de gereedstaande auto moesten instappen. Wie waren die Ouddorp se jongens? Hier volgen hun namen in alfa betische volgorde: G. Aleman, J. Bezuijen, P. Grinwis Jzn., W. Grinwis Czn., D. Hameeteman, W. Mastenbroek, C. Mierop, C. Reinhoud, J. Spee, E. Tanis Jaczn., G.H. Tanis C.Jzn. (neef van de vorige), E. Ver- sluis en P. de Vogel. Na het vertrek van deze mensen, voor wier lot het ergste werd gevreesd, mochten de honderden Ouddorpers het schoolplein ver laten en naar huis terugkeren. De wegge voerde jongens - niemand van hen was gehuwd - werden die dag afgezet bij het bureau Heemraadsingel te Rotterdam. Op een binnenplein moesten zij in een rij gaan staan en mochten niet met elkaar praten. De twee piloten werden van hen gescheiden en zij zouden elkaar voor altijd uit het oog ver liezen. De Ouddorpers moesten wel drie uur lang blijven staan, daarna werden zij in poli tiewagens afgevoerd naar het Haagsche Veer, eveneens in Rotterdam. Toen ze daar arriveerden was het elf uur in de avond geworden. Ze werden overgebracht naar een kelder van het gebouw. Daar konden zij pro beren te slapen op strozakken die op de vloer lagen. In een bewaard gebleven briefje, geschreven door de 18-jarige Gerardus Hendrik Tams de dato 6 augustus 1944 aan zijn ouders, broers en zusters lezen wij "Ik red me wel, moed houden maar. Vlooien zijn er genoeg!" Op de binnenflap van het modelbriefje stond gedrukt: Staatspolitie Rotterdam. Corre spondentie aan gedetineerden moet worden geadresseerd aan: Politiegevangenis Haag sche Veer Rotterdam. Gedetineerden,mogen één brief per 14 dagen schrijven. Hoofdzaak was in elk geval, dat men thuis wist waar de jongens verbleven. De boodschap ging in Ouddorp ongetwijfeld van mond tot mond. Het verblijf in het Haagsche Veer duurde maar enkele dagen. De families van elf gevangenen kregen namelijk bericht van de kapitein der Staatspolitie van het Gevange niswezen te Rotterdam, J.J. Swart, waarvan de essentie zal worden overgenomen. Het bericht was gedateerd 8 augustus 1944. "In verband met het bezorgen van wasch- goed en het toezenden van post, waardoor noodelooze arbeid van mijn administratie wordt voorkomen, deel ik u mede, dat de sedert 4 augustus 1944 opgenomen G.H. Tanis heden van hieruit naar Polizeiliches Durchgangslager, Appelweg, Amersfoort overgebracht werd." Over Nederlandse taal gesproken... Waarom aan de ouders van elf gevangenen? Twee van hen mochten naar huis. Dat waren J. Spee en E. Versluis. De andere elf gevan genen werden twee aan twee geboeid en per trein naar Amersfoort overgebracht, waar zij de weg vanaf het station tot aan het kamp lopend moesten afleggen - kamp Amers foort, waar de beulen onder leiding van Kotalla, die er vanaf september 1942 tot 24 april 1945 de scepter zwaaide, elke beteke nis aan hun lugubere beroepsomschrijving gaven. Het verblijf aldaar was iets verschrik kelijks. Er is veel geschreven over het regi me in dat kamp waar de mensen werden gesard, geslagen, gemarteld en op weerzin wekkende manier geëxecuteerd... Gerard Tanis heeft op een dag van Kotalla een pak slaag gekregen omdat hij 'zomaar' een revolverkogeltje in zijn portemonnee had zitten, dat bij doorzoeking van zijn spullen gevonden werd. In het kamp Amersfoort hebben de Ouddor pers elke avond hun plaatsgenoot Gerrit Molesteeg, die op 12 juli 1944 te Ouddorp was gearresteerd, nog gezien en gesproken (zie elders in dit hoofdstuk). Gerrit heeft voor Cor Reinhoudt de kappen van zijn klompen gehaald en er een bandje voor in de plaats gebracht omdat Cor veel last had van blaren. Dat moest overigens wel in het geheim gebeuren! Gerrit Molesteeg werkte in een loods waar hij gasgeneratorblokjes moest zagen. De andere Ouddorpers moes ten buiten het kamp allerlei soorten werk verrichten. Van vrijdag 25 op zaterdag 26 augustus 1944 moesten 295 gevangenen naar Braun schweig (Brunswijk) vertrekken, onder wie de Ouddorpers G. Aleman, P. Grinwis, W. Grinwis, D. Hameeteman en E. Tanis. Deze vijf werden op verschillende plaatsen in Brunswijk tewerkgesteld. Zij bleven echter als gevangenen aangemerkt en op de scha mele kleding 'pronkte' op de rugzijde de let ter P, Polizeigefangener. De behandeling was mensonterend, de arbeid zwaar en lang van duur en altijd leden deze onschuldige mensen honger! Op 29 oktober 1944 werd Brunswijk gebombardeerd. Na het bombardement moest Dimmen Hameeteman de ontstane branden helpen blussen. Er waren ook vee! fosforbrandbommen neergeworpen. Dim men werd ingeschakeld bij bluswerkzaam heden in een bunker. Vermoedelijk is opnieuw een hoeveelheid fosfor tot ontbran ding gekomen waardoor het voor Dimmen onmogelijk was geworden uit de bunker te vluchten. Hij werd door het vuur ingesloten en is hoogstwaarschijnlijk door verbranding om het leven gekomen. Dimmen Hameete man is op zondag 29 oktober 1944 te Brans- wijk overleden en zijn stoffelijk overschot is aldaar ter aarde besteld. Kees Hameeteman, zijn broei \&at eigenaar van het Vispaleis aan de HogeP&d te Ouddorp), die met de Arbeitseinsatz in 1943 naar Duitsland werd gedirigeerd, ver bleef in Dingelsas. Toen hij bericht kreeg dat Dimmen was overleden ging hij direct op reis naar Brunswijk. De reis duurde echter vanwege de oorlogsomstandigheden diie dagen. Bij aankomst in Brunswijk had de begrafenis van zijn broer reeds plaatsgevon den. Jan Hameeteman, de vader van Dinmien en Kees, werd met de grote razzia van decem ber 1944 op transport gesteld naar Duitsland. Hij kwam terecht in de omgeving van de stad Nordhausen. Vader en zoon Kees keer den na de oorlog thuis, maar Dimmens plaats in Ouddorp bleef open. Naschrift: Uit correspondentie met het Stadsarchief van Braunschweig blijkt dat het bombarde ment op Braunschweig niet heeft plaatsge vonden op 29 oktober 1944, maar op 22 oktober van dat jaar. Dimmen Hameeteman verbleef waarschijnlijk nog enkele dagen in het algemeen ziekenhuis van Braunschweig en is aldaar gestorven. RST Zorgverleners beschikt sinds kort over een regiokantoor in Goes. Het kantoor was al in gebruik genomen, maar afgelopen donder dag vond de open dag plaats voor medewer kers en buren. "Erg gezelUg!" aldus een belangstellende buur. "Alleen het logo op de muur ontbreekt nog", merkt een ander op. De regiomanager, mevrouw JVIuIderij, zegt spontaan toe dat dit er snel aankomt. De buren (ouderen uit de Mamixflat) kwamen mas saal een kijkje nemen en maakten onder het genot van een hapje en drankje kennis met de regioma nager en de leidinggevenden. Ook de medewerkers toonden hun belangstelling. "Als we nu materialen nodig hebben, kunnen we het snel even gaan halen", zegt een van de medewer kers. Voorheen werden alle 500 medewerkers vanuit Bameveld aangestuurd. De organisatie opende bij kantoren in Goes en Dordrecht om "dichter bij de cliënt te gaan zitten". Directeur Nijkamp: "We kun nen dan beter inspelen op het eigen karakter van de regio". RST Zorgverleners levert identiteitsgebonden kraamzorg en thuiszorg. De kraamzorg bestaat onder meer uit hulp bij bevalling en de zorg voor moeder en kind. Onder thuiszorg valt alle zorg die in de thuissituatie gegeven kan worden. Dit kan varië ren van licht huishoudelijk werk tot complexe ver pleegkundige zorg. De werkzaamheden van het regiokantoor in Goes strekken zich uit van Goeree- Overflakkee tot Zeeuws-Vlaanderen. RST Zorgverleners was met ongeveer 100 mede werkers in kraam- en thuiszorg al langere tijd werk zaam in Zeeland. Het nieuwe regiokantoor zorgt voor kortere Hjnen tussen chënten en hulpverleners en bevordert de samenwerking met andere zorgver leners. Er is vraag naar identiteitsgebonden zorg in Zeeland. Mevrouw Mulderij: "Juist in de kraamtijd en in periodes van ziekte komen vragen naar boven Vandaar dat we een eigen glas-in-lood-atelier hebben binnen ons bedrijf. Van eigen ontwerp, restauratie of door u geleverde tekening. Wij realiseren het voor u en dat uiteraard voor een scherpe prijs! Meer weten of wilt u een vrijblijvende offerte? Belt u gerust of kom bij ons langs! U kunt ons ook vinden op www.variburen-qlas.nl Spuikolk 41-45, Dirksland. Tel. (0187) 60 50 22 of fax (0187) 60 55 92 of geopend van di t/m vr 9.30 tot 12.00 uur en 13.00 tot 17.00 uur Za. 9.30 tot 12.00 uur over even en dood. Het is dan heel belangrijk dat de zorgveriener dezelfde taal spreekt als de cliënt." "Onze identiteit wil daarentegen niet zeggen dat wij als een eilandje tussen de andere zorgverieners staan," vervolgt de "heer Niikamp."We staan open voor samenwerking". RST Zorgverleners heeft samenwerkingsovereenkomsten met zorainstellingen in het hele land. De stichting ontving in 1999 het kwaliteitskeurmerk^van de Lande lijke Vereniging voor Thuiszorg. Alle diensten van RST Zorgverleners komen in aanmerking voor vergoeding (ziekenfonds, particuliere verzekeraars AWBZ etc).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 12