LITIE jliOS X'f^'^ Minister De Boer 'ontliult' gedenlctel^en in Oude Tonge OPEL Nieuws 3^^2 a6 0900-8844 Stille Tocht en Kranslegging Genoeg voedsel? 1£: Volgende week één krant Bram van der Welle opnieuw in Flakkeecialiteiten ■(/Minnaard Beroep aangenomen Gevangenenzorg in Jeugdcontact Samen zingen in Ouddorp Karels Autoschade chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Inbraken [E0@mQüm instaüatiebedrijf Gas - Water - Warmte Dia-avond CVB 'Goeree' Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? M E V al ^e\s OBILITEITSCEHTRUM Mo's - Caravans - Campers Fietsen - Scooters Bén vertrouwd adres voor al uw rijplezier! Niivertieidsweg 4, Dirksland Telefoon: 0187-6015 98 www.cormelissant.ni Collecte Hartstichting Middelharnis-Sommelsdijk Visser Visser BARENDRECHT «TEL 0180-642 111 WIDDELHARN1S«TEL.0187-617 300 GOUDA «TEL 0182-358 235 Welkomstdienst Doops gezinde Gemeente Traditioneel Oranje concert in Alblasserdam Voor Caravan schadeherstel en onderhoud FOCWA garantiebedrijf ISO 9002 Maak tijdig een afspraak. Na 50 jaar wordt hulpverleners watersnoodramp eindelijk 'dank jullie wel'gezegd OpSTFLAKKEE - Zoals de herdenking rond de Tweede wereldoorlog twee facetten kent - verdriet (dodenherdenking) en vreugde (bevrij dingsdag) - zo zou je Ó6k dé herdenking van de watersnoodramp kunnen opdelen. Enerzijds werden de verschrikkelijke gebeurtenissen tijdens de Ramp herdacht en de vele slachtofl'ers die daarbij vielen; 1 februari jl. gebeurde dit op nationaal niveau. Anderzijds kan apart worden stilge staan bij de redders en hulpverleners, die gedurende de rampdagen, met gevaar voor eigen leven, naar het getroffen gebied trokken om daar de vele en vele mensen die in doodsgevaar verkeerden, te redden, uit hun nood te bevrijden. Dus ook aan de rampherdenking van 1953 kan zowel een element van verdriet als een element van blijdschap worden toege dacht. Het eerste werd dus reeds gedaan, maar aan het tweede was men nimmer toegekomen. Tót afgelopen zaterdag. Toen werd, voor het eerst na 50 jaar, ook stilgestaan bij de hulpverleners. Want als die er niet waren geweest, zou het aantal slachtoffers van de watersnoodramp nóg veel gro ter zijn geweest... Habertsma-groep Blijdschap na droefenis Vrijdag 18 april 2003 75e jaargang nr. 7198 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaltkee OUDE TONGE/HERKINGEN - Dinsdag morgen omstreeks half vijf werd er ingebro ken in een winkel aan de Dabbestraat. De inbreker(s) sloegen een kleine ruit in van de toegangsdeur en probeerden vervolgens de kassa open te breken. Dit was niet gelukt, waarna men zonder buit verdween. Korte tijd later vond er een soortgelijke inbraak plaats in een winkel aan de Kaaidijt te Her kingen. Ook hier werd een kleine ruit inge slagen. Hier werd door de inbreker(s) wel de kassa geleegd. Op zaterdag 3 mei 2003 organiseert de Stichting Evenementen MiddeJhamis een StilleTocht en Kranslegging naar het monu ment aan de Hoflaan te Middelhamis. Tij dens deze plechtigheid herdenken we allen - burgers en militairen - die in het Koninkrijk der Nederlanden of waar ook ter wereld zijn omgekomen sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog, in oorlogssituaties en bij vredesmissies. De StEM heeft hierbij de medewerking van de gemeente Middelhamis, de politie, het Rode Kruis, Sempre Crescendo, Brandweer en Ons Koor. De StEM roepen alle verenigingen, stichtin gen, kerken, scholen en particulieren (liefst jong en oud) op in 'grote getale aan deze Tocht en Kranslegging deel te nemen. De Tocht start exact om 19..35 uur (U wordt verzocht uiterlijk 19.3Ü uur aanwezig te zijn) vanaf het plein voor het gemeentehuis. Een ieder krijgt de gelegenheid tijdens de plech tigheid een bloemetje ,krans e.d. bij het monument neer te leggen. Om 20.15 uur volgt de aankondiging einde plechtigheid waarna de stoet zich weer naar het gemeentehuis zal begeven en op het plein voor dit gemeentehuis ontbonden zal worden. De StEM hoopt op een nog grotere deelname dan voorgaande jaren. De ene mens heeft vaak meer meegemaakt in het leven dan de ander. Soms kan iemand er ook veel meer over vertellen. Dat was ook het geval met de 69-jarige Bram van der Welle uit Middelhamis. Vorige week hoorde u hem al in het programma 'Flakkeecialitei ten' op Radio FlaïJcee, maar zaterdag 19 april is hij nog een keer te gast bij de presen tator van het programma Jan Lodder. Om 9.00 uur zal Bram andere voorvallen vertel len uit zijn leven, zoals het reizen met een caravan door Europa en als technisch bege leider van groepen met ongeveer 50 perso nen. De herhaling is dinsdag om 18.00 uur. Het is de grote vraag of wij in de toekomst genoeg voedsel kunnen blijven verbouwen. Zonder voedingsgewassen zou de mensheid omkomen. De wetenschap heeft veel gedaan ter versterking van die onmisbare hulpbron. Maar misschien heeft ze meer kwaad dan goed gedaan? Dit onderwerp wordt maandag 21 april om 21.00 uur behandeld in het pro gramma 'Ontwaakt Radio' op Radio Hak- kee. De presentatie is in handen van Marjan van Peperstraten. Dinsdag om 16 uur wordt het programma herhaald. Dorpsweg 4, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 I Op donderdag 24 april a.s. is er weer een avond van de C.V.B. Goeree. De heer K. J. Snijder uit Ter Aar zal een dia-klankbeeld over de 'Schepping' laten zien. De avond begint om 20.00 uur in het vereni gingsgebouw 'Oostdam' te Goedereede. Gasten en nieuwe leden zijn van harte wel kom. Makelaarskantoor Tamboer heedigd niakelaar/Iaxaleur. lid NVM OI87-476.'S.'55 «rww.opdrwuws.nl Ac-tueel Nieuws Vacatures Shop Evenementen In-formatie Opei Linkz en vanzd^prekendal onze occasions Ind. foto BiSiPCUJjïUUR t. INSTALLATIETECHNIEK >Nai STATIONSWEC 4 »55 IL OUPE TOHCE TEL. (0187) 642426 FAX (01BT) 642210 EUSSAHT MAKELAARDIJ Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Vorige week waren veel collectanten in de weer om voor de Nederlandse Hartstichting geld in te zamelen. De grote vraag was wat het eindbedrag zou zijn? Het resultaat is om trots op te zijn: 7.992,67. Alle gulle gevers hartelijk bedankt! Ook de collectanten enorm bedankt voor de inzet. REGISTERACCOUNTANTS Omdat het volgende week maandag Tweede Paasdag is, kunnen wij de dinsdag daarop niet verschijnen. Onze eerstvolgende editie komt dus op vrijdag 25 april a.s. Redactie SOMMELSDIJK - De beroepen predikant, ds. T. W van Bennekom, heeft de toezegging van beroep als predikant met een bijzondere opdracht voor verpleeghuis 'De Samaritaan' van de stichting HDG aangenomen. Dat heeft de kerkenraad van de Hervormde Gemeente van Sommelsdijk gisteren bekendgemaakt. Wanneer de intrededienst zal worden gehouden, kan op dit moment nog niet worden gezegd. Jongelui opgelet! Zaterdag 19 april is het weer jeugdcontact. Het onderwerp van deze avond is: Gevangenenzorg Nederland. Deze organisatie ondersteunt gevangenen en familie tijdens het verblijf in de gevangenis en in de periode daarna van terugkeer in de samenleving. Dhr. en mw. Bikker hopen ons hierover meer te vertellen. Heb je interesse? Kom dan naar deze jeugdcontactavond! Iedereen vanaf 15 jaar is van harte welkom. Om 19.15 uur gaat de zaal in Eben- Haëzer, Preekhillaan 3 te Ouddorp, weer open en staat de koffie/limonade klaar. De avond begint om 19.45 uur. Neem gerust je vrien den en/of vriendinnen mee. Tot ziens op de jeugdcontact! JEUGDCONTACTCOMMISSIE OUDDORP Zondag 20 april - Ie Paasdag - wordt er een welkomstdienst gehouden in het Kerkge bouw van de Doopsgezinde Gemeente aan de Dorpstienden in Ouddorp. Er zal mede werking worden verleend door een koperen semble en een jongerenkoor. De voorganger is ds. J. Smink. Zaterdagavond 19 april kan er van half 8 tot half negen weer 'samen gezongen' worden in de Doopsgezinde Kerk aan de Dorpstien den te Ouddorp. Er wordt een collecte gehouden voor Oekraïne. Iedereen van harte welkom. Op zaterdag 26 april 2003 zal er in de Havenkerk te Alblasserdam, aanvang 20.00 uur, weer een Oranjeconcert gehouden wor den. De Nieuwe Tongse organist Lennert Knöps hoopt hieraan medewerking te verle nen, evenals harpiste Maria Baas en panflui- tiste Gerlinde van den Berg, alle drie nog jonge musici. Het belooft weer een mooi en afwisselend instrumentaal concert worden, waarvoor jongeren en ouderen hartelijk wor den uitgenodigd dit avond bij te wonen. STICHTfNC ^ÜtP OOST-EUROPA Oost-Europa een fentastische week in een evangelisatie- of zomerkamp. Uw bijdrage is welkom op giro 8887 t.n.v. Stichting Hulp Oost-Europa in Bameveld, o.v.v. Zomerkampen 2003. Wattstraat 2 - Postbus 455 - 3770 AL Bameveld T (0342) 420 554 F (0342) 420 553 E-mail info@hulpoosteijropa.ni - www.HulpOostEuropa.nl Langeweg 38, 3244 BH Nieuwe Jonge Tel. (0187) 651396 Voor meer informatie zie onze website: www.caravanschadeherstel.nl Oud-hulpverleners van het eerste uur: de heren De Wal (l.) en Idzerda leggen een krans Onder aanwezigheid van demissionair Minister van Verkeer en Waterstaat R.H. de Boer en een delegatie oud-mariniers en andere hulpverleners tijdens de rampdagen, werd zaterdagmiddag verzameld in de 'Grutterswei' te Oude Tonge, om daar van daan te voet naar de Oostdijk te gaan, waar tegenover de Begraafplaats Slachtoffers Watersnoodramp 1953 ligt. Een klein gezelschap - onder wie minister De Boer, gedeputeerde Van der Sar en de burgemeesters Van Pelt en De Vries - zou doorgaan tot óp de begraafplaats, waar twee ■grote' hulpverleners van toen een krans leg den bij het monument aldaar. Dat waren -«HJ Schout bij nacht b.d. R. Idzerda en de uit het Friese Grouw afkomstige J. de Wal. Laatstgenoemde arriveerde, samen met 10 anderen, op maandag 2 februari 1953 in Ooltgensplaat met 10 ijzeren schouwen - smalle, ondiepe roeiboten - waarmee zij uit Grouw naar het rampgebied waren gekomen om mensen te redden, de zgn. Habertsma- groep. Over het werk dat deze mannen ver richtten staat meer geschreven in het gedenkboek 'Ooltgensplaat en de ramp van 1953'. Eén van de twee nog in leven zijnde redders bij het moment op de begraafplaats. uit deze groep is de heer De Wal, thans 84 jaar oud. Met enkele familieleden was hij zaterdag naar Oostflakkee gekomen. Vóór de kranslegging 's middags bezocht hij 's morgens de straten van Ooltgensplaat nog eens, waarin hij veel hulp heeft verleend. Alhoewel er in 50 jaar veel is veranderd, kwamen bij hem de herinnering weer levend naar boven. Na de kranslegging - bedoeld als respect voor de slachtoffers en ter ere van de hulp verleners die tijdens de watersnoodramp zijn omgekomen - werd een minuut stilte in acht genomen, waarop de Oude Tongse muziek vereniging 'Vooruit' op gedragen wijze speelde bid ik aan, o macht der liefde'. Aansluitend werd koers gezet naar de Kolf- weg, om daar een monument te onthullen c.q. in werking te stellen ter herinnering aan de hulpverleners. Onderweg werden de Oude Tongse straten gevuld met de dartele tonen van de uit Doom afkomstige 'pijpers en tamboerijnen der Mariniers', die met piccolo's, andere fluiten en met tromslag de optocht voort leidde. "Na de eerdere herdenkingsactiviteiten rond de Ramp - met de droeve emoties, staan we nu stil bij de redders en hulpverleners. Hén willen we vandaag gedenken en bedanken, en daar hoort blijdschap bij en vrolijke muziek", zo lichtte de initiatiefnemer van deze herdenking toe, kolonel der mariniers b.d. S.J. Hameete. (vervolg op pagina vier) :*K Het dank-jullie-wel-monument, door minster De Boer zojuist in werk gesteld.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1