LITIE itiomeiteiH Uitslaande brand verwoest grillroom Nadine Stolk wint het 40e JeugdsoJistenconcours in Melissant! Met wie??? Met Switch www.buijze.nl 0900-8844 Moederdag SWO Cannabis als medicijn! Rommelmarkt te Herkingen ■(/Minnaard Drie bijzondere dagen in Brielse Sint Catharijnekerk Wijziging datum rommelmarkt Nieuwe Tonge Goede Vrijdag IS april en 2e Paasdag 21 april Rabobank gesloten. i: Rabobank Babbeltruc Jongen mishandeld Aanrijding met letsel KIEVIT WARMTE l'i'MHK'iltfiJuiailiv Uw woning of bedrijfspand verkopen? Johannes Passion van Bach ^}f ,1 ^ch kunt u uw faankzatón mgelen, 24 uur per dag. Kijk op wvvw.rabobank.nl of bel de Rabofoon (0900-0909). Vanaf din^g 22 april gelden de gebruikelijke openingslö^n van de bankkantoren weer. Een fijn paasweek^de gewenst! ^tebobank Fiakkee Oo|' Rabobank Middelharrlj fcfaobank West-Flakke Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee OUDE TONGE - Donderdagmiddag om streeks half drie liet een 75-jarige vrouw in haar woning in de Bemhardstraat een onbe kende man binnen, die bij haar had aange beld. De man verklaarde stroopwafels te ver kopen voor een goed doel. Nadat de be woonster een pakje stroopwafels had gekocht, vroeg de verdachte of hij gebruik mocht maken van het toilet en of hij iets mocht drinken. Hierop liep de vrouw naar de keuken. Nadat de man was vertrokken, ont dekte de bejaarde vrouw dat een geldkistje, met daarin onder meer 110 euro, was weg genomen. NIEUWE TONGE - Donderdagmorgen omstreeks kwart over acht werd op de secun daire weg N215, richting Middelhamis, een zestienjarige jongen uit Oude Tonge mis handeld. De jongen fietste op de weg, toen hi jplotseling door een onbekende knaap met bivakmuts op van zijn fiets werd getrokken. Hierop ontstond een handgemeen, waarbij het slachtoffer werd bedreigd en oppervlak kig werd gestoken met een vlindermes. Na de mishandeling verdween de knaap in on bekende richting. Het slachtoffer moest zich bij een huisarts aan zijn lichte verwondingen laten behandelen. In verenigingsgebouw 'Ons Huis' te Her- kingen wordt op zaterdag 19 april a.s. van 10.00-16.00 uur een rommel- en cre- atiefmarkt gehouden. Op de markt wor den allerlei leuke en 'creatieve' spullen verkocht. De toegang is gratis en ieder een is van harte welkom. OUDDORP - Zaterdagmorgen omstreeks half tien vond op de Vrijheidsweg een aan rijding plaats hissen twee personenauto's. Een 21-jarige automobihst uit Oud-Beijer- land stak de kruising over en zag hierbij een 73-jarige autobestuurder uit Ouddorp over het hoofd. Brandweerpersoneel haalden de 21-jarige man en zijn 14-jarige bijrijder, die bekneld waren geraakt, uit hun benarde situ atie. Beide slachtoffers werden door de GGD respectievelijk naar het Erasmus Medisch centrum en het Zuiderziekenhuis in Rotterdam vervoerd. De Technische Onge vallen Dienst stelt een onderzoek in. Op woensdag 23 april organiseert Stichting Welzijnswerk Oostflakkee een gezellige middag voor de jeugd in het Infocentrum, Bemhardstraat 27 te Oude Tonge. Deze middag staat in het thema van 'Moeder dag'. Er wordt geverfd en geplakt, dus trek niet je beste kleren aan. De kosten zijn 1,50 per kind. Voor kinderen van groep 1 t/m 3 begint de middag om 13.15 tot 14.45 uur Voor kinderen van groep 4 t/m begint de middag om 13.15 tot 14.45 uur. Voor kinderen van groep 4 t/m 8 begint de middag om 15.00 uur tot 16.30 uur. De kin deren kunnen zich opgeven via een lijst op school of bij de SWO, telefoon: 641344 voor 18 april. Wie en wat is 'Switch'? Geert de Redelijk heid geeft op woensdag 16 april tussen 18.00 en 19.00 uur uitleg over deze stichting. Zij kan u begeleiden in de financiële en admini stratieve huishouding, helpen met emotione le en psychische klachten, het aanleren van vaardigheden in htt opbouwen van sociale contacten en zij ondersteunt in het leren omgaan met de baby. Dit zijn maar een paar dingen waarmee de Stichting Switch u kunt helpen. Meer weten? Luister dan op woens dag tussen 18.00 en 19.00 uur naar Radio Flakkee of donderdagavond van 21.00 tot 22.00 uur. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Ooefinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 482606 Oostdijk 49 Meet- eri mgelsyswmef •Service ooöeitroud •Centraievefwamiif^ SomiTielsdijk •Luchtbehandeling .L.M.„*wk 0187-48 26 09 ■Waierinstafeaies •Gasinst^ttw ♦Sanhar Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makclaar/laxaleur. lid NVM 0187-4765S.'ï COBÉBl actief in beeld en geluid OUDOW- Wïinlnxit i; M. |01I7) Ulöll hu 6U7H ïltabobank is hooiyspon- «sor van het concert dat fafando op 10 mei a.5. organiseert in de Neder- i lands Hervormde Kerk te ÏSirlSÖtTÖ: Kaai-tèn Kosteni 25,- en zijn verkrijg baar bij de Rabobank. Leden krijgen korting op de toegangskaarten. i Heth tijdvoor de nabobank. Rabobank MroDELHARNIS - Een uitslaande brand heeft afgelopen vrijdagmiddag de Pizzeria/Grillroom 'sPhinx' aan het Zandpad goeddeels verwoest. Rond kwart voor vier werd de brand gemeld. Toen al snel duidelijk werd dat de vlammen uit het dak sloegen, meldde de brandweer 'middelbrand'. De blusploegen van Middelhamis en Sommelsdijk hebben het vuur bestreden, later met inzet van een hoogwerker uit Spijkenisse. Leek het vuur redelijk onder controle te komen, later bleek het aan de achterzijde van het pand toch weer op te laaien. Tot laat in de avond heeft de brandweer werk gehad. De aangrenzende panden, waaron der een pas geopende winkel, hebben veel waterschade opgelopen. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De brand ontstond doordat een frituurpan vlam had gevat. Afgelopen zaterdag werd in Melissant voor de 40e keer het jeugdsolistencon- cours gehouden. In 'Melishof' traden de gehele dag door veel jonge muzi kanten op voor een enthousiaste jury en voor een enthousiast publiek. Elke deelnemer kreeg weer een juryrap port mee, dat afwisselend door één van de juryleden werd uitgereikt. Daarbij gaven ze zeer positief com mentaar op de optredens. De jury bestond uit mevrouw Veensvdjk en de heren Steinmann en Nelleke. Zij waren al vaker in Melissant geweest, maar roemden opnieuw de kwaliteit van de diverse optredens, waarbij overigens mag worden opgemerkt dat deze mensen toch wel wat gewend zijn, daar zij ook bij ander concour sen als jury betrokken zijn, o.a. het landelijk bekende concours in Elburg en het prinses Christinaconcours. Behalve het juryrapport kregen de deelnemers dit jaar óók een aanden ken mee in de vorm van een pen met inscriptie, dit ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van het Jeugdsolis- tenconcours. Opvallend was dat het aantal verschillende instrumenten weer groter was dan vorige jaren. Naast orgel, piano, dwarsfluit en blok fluit zagen we nu ook een aantal strijkinstru menten en een mandoline verschijnen. Aan het eind van de avond waren het drie blaas instrumenten die streden om het hoogste aantal punten. Nadine Stolk had eerder op de avond een schitterende vertolking gegeven van het blokfluitconceit voor strijkers en continuo in F-dur van G. Sammartini. Later vertolkte Geerte Rijpma het Concerto van J. Haydn op de sopraan saxofoon en als laatste trad de winnares van vorig jaar op: Harmke Grootenboer. Zij vertolkte op de alt-saxo foon Scaramouche van Darius Milhaud. Alle drie de dames leverden een schitterende prestatie. Uiteindelijk bleek Nadine Stolk de beste van deze drie; ook in 2001 won zij het jeugdconcours. Gedurende de gehele dag werden verder opmerkelijke prestaties geleverd door jong aanstormend talent. Zo speelde 's morgens Noah Seelmann - uit het hoofd - schitte rend op de piano, 's Avonds mocht hij dan ook met een beker naar huis. Verder waren er ook deelnemers die op meerdere instru menten speelden. Zo speelde de 9-jarige Marya Heij zowel op de cello als op de piano, en... ze viel met beide optredens in de prijzen! En Marian Klok speelde op de gitaar én op de piano, terwijl Lennart Moree op orgel en piano optrad. Ook deze muzikanten vielen in de prijzen. De leeftijd van de deelnemers aan het concours ver- .schilde enorm. De jongste was 7 jaar en de oudsten 18 (de maximumleeftijd voor deel name). Overigens was de jury zich ook zeker bewust van de rol van de docenten. Natuur lijk kan het jeugdconcours niet bestaan zon der deelnemers, maar die moeten geleverd worden door de leerkrachten, die hun leer lingen enthousiast maken voor muziek en voor het concours. De docenten kregen dan ook een compliment van de jury, o.a. voor de keuze van de gespeelde muziekstukken. Vaak lieten jonge leerlingen twee stukjes horen van een heel verschillende stijl; dat geeft een leuke afwisseling te horen. En niet onvermeld mag blijven de begeleiding van solo-instrumenten, die soms ook zeer moei lijk was en op hoog niveau werd uitgevoerd. Het jeugdconcours was ook dit jaar weer voorzien van prima instrumenten. De Chr. Scholengemeenschap 'Prins Maurits' te Middelhamis stelde haar vleugel weer ter beschikking, de familie Stouten te Kerkwer- ve stond weer haar schitterende drieklaviers- orgel af, terwijl Matthijs Mijnders te Goede- reede weer één van zijn bijzondere zelfge maakte klavecimbels bracht, waarop vooral de blokfluiters schitterend begeleid .konden worden. En het was de bekende frnna Flak kee Verhuizingen die bij wijze van apoii- soring van het concours het transport ver zorgde van zowel de vleugel als het orgel! Meerdere malen werd tijdens het concours aangehaald dat deze dag óók niet mogelijk zou zijn zonder de financiële steun van adverteerders in het programmaboekje en enkele sponsors zoals AGO automaterialen, Esselink Bouwmaterialen en de Rabobank. En voor een prachtige (jubileumjaankleding van het podium zorgde de firma Van den Boogert te Melissant. Voor dit alles zegt de organisatie graag iedereen hartelijk dank. Tenslotte verleende ook de gemeente Dirks- land weer steun aan dit concours en toonde het gemeentebestuur zijn belangstelling. Tij dens het ochtendprogramma kwam burge meester Stoop luisteren en kon hij kennis maken met dit muzikale gebeuren in zijn gemeente; 's avonds woonde wethouder Sandee het programma bij en verzorgde hij de prijsuitreiking. Daarbij sprak hij zijn waardering uit voor het concours en de daar op geleverde muzikale prestaties. De com plete uitslagenlijst vindt u elders in deze krant. Zoals ieder jaar gaat de Sint Catharijnekerk in Brielle eind april weer open voor toeris- tenbezoek. Ter gelegenheid hier van zijn er "Drie bijzondere dagen" georganiseerd: Op zaterdag, 26 april Orgeldag, kunt u de organist van dichtbij het orgel zien bespelen en krijgt u uitleg in de geheimen ervan. Op Koninginnedag, 30 april Klokkenlui- dersdag, krijgt u de unieke gelegenheid om zelf de klokken van de Brielse Dom te lui den. Op zaterdag, 3 mei CarUlondag, kunt u de klokken van dichtbij bekijken, de "Vrien den van het Brielsche Carillon" geven uit leg over de speeltrommel en de beiaardier geeft demonstraties. Ook buiten deze bijzondere dagen, bent u van harte welkom voor een bezoek aan kerk en toren. Er is van alles te zien in de kerk. Wist u bijvoorbeeld, dat de voorvader van onze koningin, Willem van Oranje in deze kerk is getrouwd met Charlotte de Bourbon. Eén van de gebrandschilderde ramen in de zijbeuk herinnert hieraan. Nog een hoogte punt uit de geschiedenis van de kerk is de kerkdienst voorafgaande aan het vertrek van stadhouder Willem III naar Engeland om daar tot koning gekroond te worden. Zijn vrouw Mary Stuart zwaaide de vloot uit vanaf de toren. Beklim in haar voetspo ren zelf de toren. U kijkt over heel Brielle en het eiland Voome. -Bij helder weer tot aan Europoort en de Maasvlakte. Openingstijden: 22 april t/m 10 mei Maan dag t/m Zaterdag 14:00 - 16:00 uur; 19 mei t/m 13 september Maandag t/m Zaterdag 13:00 - 16:30 uur. zie ook onze website: www.catharijnekerk.nl In plaats van op zaterdag 21 juni hoopt de Nederlandse Hervormde kerk van Nieuwe Tonge haar jaarlijkse rommelmarkt/verko ping te houden op zaterdag 14 juni. Wie nog bruikbare spullen heeft, zoals kleine meube len, stoelen, boeken, elektrische apparatuur, speelgoed, beren, knuffels, antiek, gereed schap, computers, fietsen, e.d., kan deze inleveren op de zaterdagen 10 mei en 7 juni a.s. van 9.O0 uur tot 12.00 uur. Alles wat u niet meer kunt gebruiken kan nog wel wor den verkocht. U kunt de spullen inleveren op het gebruikelijke adres bij de familie Van Kempen aan de Duivenwaardseweg 7 te Nieuwe Tonge. Wie zijn spullen zelf niet kan brengen, kan bellen naar de famiUe Both, telefoon: 652072. INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING De Reumapatiëntenvereniging Goeree- Overflakkee e.o. organiseert op 28 april a.s. een voorlichtingsbijeenkomst over Cannabis (marihuana) als medicijn. Deze avond komt dr. Van Kanten (huis arts te Amstelveen) namens Maripharm het nodige hierover vertellen. De bijeen komst wordt gehouden in het perso- neelsrestaurant van het Van Weel-Bet- hesdaziekenhuis in Dirksland. Aanvang 19.45 uur. De avond wordt gehouden voor zowel voor leden van de vereniging als voor andere belangstellenden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1