TVO Uitslagen turnwedstrijd op LOS-Niveau Shanty-workshop: opkomst 100 procent! Groene School uit Middelharnis adopteert De Vliegers cert in Visafslag Topbezetting bij openingstoernooi eiiaudbm-hieijws IVIuseumstrippenkaaii Dam- en schaakver. 'Ontspanning' WWZ-Kindercon- te Stellendam Nog meer stankoverlast in Middelharnis Hoogste bomen verwijderd Uitslagen van maandag 31 maart, competitie ronde 26 Ingezonden: Zaterdag 5 april heeft de tennis vereniging in Ooltgensplaat haar traditionele openingstoernooi ge houden om daarmee het nieuwe seizoen in te luiden. Meer dan de helft van de leden hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt om weer een balletje te gaan slaan, 's Ochtends om 9 uur werd begonnen met een royaal ontbijt buffet waaraan een veertigtal leden deelna men. Zaterdag 5 april vonden in recreatie centrum 'De Staver' in Midelharnis voor de tweede keer de turnwedstrij- den op het LOSNiveau plaats. De prijswinnaars: PAGINA 9 VRUDAG 11 APRIL 2003 Bijna de hele afgelopen winter hebben leerlingen van de Groene School uit Middelharnis van tijd tot tijd hun praktijklessen doorgebracht in het bosgebied De Vliegers ten zuiden van Middelharnis. Van tevoren hadden Evert Dolman van Staatsbosbeheeer en Kees Verhage van de Groene School bekeken wat voor soort werk geschikt voor de leerlingen zou kunnen zijn. Het zou moeten gaan om niet al te groot schalig werk, wat gemakkelijk met handge- reedschap is uit te voeren. Ook moest er van het werk iets op te steken zijn. Uiteindelijk is er gekozen voor het vlinder- vriendelijker maken van de bosranden. Voor dit werk moetje wel een beetje creatief zijn en moet je je verdiepen in de leefom standigheden van vlinders. Voor veel vlin ders zijn de bosobjecten op Goeree-Over- flakkee nog veel te jong. Er is ook nauwe lijks sprake van een geleidelijke overgang tussen bos en gras. In een natuurlijk bos ont staat een dergelijke overgang vanzelf, mits het bos maar tijd van leven heeft. In jong en aangeplant bos is het mogelijk een dergelij ke overgang te creëren als je de natuur een handje helpt. Juist bij dit werk is Staatsbosbeheer gehol pen door de leerlingen van de Groene School. Gewapend met allerlei soorten zagen hebben zij de hoogste bomen uit de bosrand verwijderd. Ook zijn er struiken afgezet. Hierdoor ontstond een min of meer rafelige bosrand. Omdat er gewerkt werd aan de zuidkant van het bos ontstaan er daar door op mooie zonnige dagen plekken die warmer zijn dan elders. Vlinders blijken dat soort zonnige windvrije plekken enorm te waarderen. Als afsluiting van het werk zijn er afgelopen dinsdag 2 april nog wat jonge bomen en struiken bij geplant op plekken die te kaal werden of op plekken waar extra aanplant mogelijk was. Voor zowel de schoolleiding, de leerlingen en Staatsbosbeheer is er sprake geweest van een leerzaam, plezierig en nut tig project, wat mogelijk volgend jaar opnieuw zal worden opgepakt. Tijdens het museumweekend van 12 en 13 april 2003 introduceren de musea in Helle- voetsluis en de VVV Overflakkee/ Voome, kantoor Hellevoetsluis, de "Museumstrip penkaart". Voor 6.50 kunt u gedurende het jaar 2003 alle musea van Hellevoetsluis bezoeken, een unieke gelegenheid om kennis te maken met de rijke historie van Hellevoetsluis. Ruik de "Korenmolen De Hoop", beleef "De Oudheidskamer", blus de brand in het "Nationale Brandweermuseum", breng een bezoek aan het unieke droogdok Jan Blan ken, sein seinen op Lichtschip "De Noord- hinder" en bezoek aan "Het gesigt van 't Dok" met haar prachtige maquette voor maar 6.50. Bij de strippenkaart ontvangt u een uniek boekje met wetenswaardigheden van de deelnemende musea in Hellevoetsluis Maar dat is niet alles: Op vertoon van uw strippenkaart biedt Spijs en Bieriokaal "De Abdij" gevestigd in de Kerkstraat bij gebruik van een lunch een kopje koffie of thee en bij gebruik van een diner als nage recht een Dame Blanche, Bij de Kunstuitleen Hellevoetsluis gevestigd aan de Opzoomeriaan krijgt u op vertoon van de strippenkaart een korting van 5,= op de normale prijs van 40.= bij aanschaf van de zeefdruk van het Museumweekend gemaakt door Wim van Willegen zolang de voorraad strekt) Bijna voor niets alle musea in Hellevoetsluis bezoeken, echt iets voor Hellevoetsluis. De strippenkaart is verkrijgbaar vanaf 14 april 2003 bij VVV kantoor Hellevoetsluis en de aangesloten musea. Voor informatie over openingstijden van de Musea kunt u contact opnemen met de VVV Hellevoetsluis, telefoonnummer 0181 312318. Dammen: J. van Koppen - H. M. FloresteijnO - 3 W. van Schie - A. P. C. de MikI - 1 A. de Mik - J. van den Ouden3 - O Schaken: F. Troost - J. Santifortrem. A Schaefer - R. M. van der Wende ....O - 1 P. Speelman - E. T. E. Den-ezO - 1 W. J. Tanis-Koole - P. A. Den-ez O - 1 J. Grinwis - W.J. TanisO - 1 A.C. Baas - A. van Huizen1 - O E. Santifort - K. van der Wenderem. Bij de dammers werden er deze avond drie wedstrijden gespeeld. In de eerste partij, tus sen de voorzitter en'de heer Floresteijn, werd en spannende strijd geleverd die gewonnen werd door Floresteijn. In de volgende partij moesten de nummers één en twee het tegen elkaar opnemen. In dit mooie duel, met voordeel voor de heer Van Schie en na een prachtige slagzet, wist deze zijn voordeel niet meer in winst om te zetten, waardoor de partij remise werd. In de laatste wedstrijd verioor de heer Van den Ouden van de heer De Mik omdat deze door de tijdslimiet was gegaan en niet het benodigde aantal zetten had gehaald. Door deze ontwikkeling is de spanning om plaats drie met nog twee ronde te spelen weer in volle gang gezet. De schakers hadden deze ronde twee ven-as- Kun je nog zingen ,zing dan mee Op maandag 9 juni (2e Pinksterdag) organiseert de stichting "Wereld Wij de Zending" een grote Concertdag in de visafslag te stellendam. Evenals 2 jaar geleden zal er s'middags een groot kinderconcert worden gehouden waar aan alle kinderen tussen de 4 en 12 jaar mogen deelnemen. Medewerking aan dit kinderconcert wordt verleend door: - "Eben Haezer" scholen uit Oud-Beijerland en Tholen en verder werken er nog een aan tal basisscholen van Flakkee mee. - Lydia Struijk - sopraan; - Panfluitgroep "Cantabi le" (5 panfluiten); - Ron van Ommen - orgel; - Geraldine van Gelder - vleugel. Tijdens de pinksterconcerten in 2001 werd er ook nog meegezongen door vele kinderen van buiten Flakkee en ook dit jaar kan ieder een die wil zingen hieraan mee doen. Bij Boekhandel v/d Boom in Sommelsdijk en boekhandel Akershoek in Ouddorp liggen vanaf maandag de liederenlijsten klaar zodat iedereen die mee wil zingen zich goed kan voorbereiden op dit kinderconcert. Een goede voorbereiding is ook wel nodig want van dit kinderconcert word een Uve CD opname gemaakt en dus moet alles in 1 keer goed worden gezongen. Deze live CD kan op deze dag direct worden besteld tegen een gereduceerde prijs van 11,- (excl. 1.50 verzendkosten). Evenals 2 jaar geleden is er ook voor ieder een weer een kleurplaat van de MAF-zen- dingsvliegers en bij inlevering van deze tekening voor aanvang van het kindercon cert (15.00 uur) ontvangt elk kind een kleine attentie. Aan het eind van het concert wor den er nog 3 tekeningen uitgetrokken en deze winnaars krijgen nog een extra prijs met als hoofdprijs een rondvlucht boven Nederland. Kortom alle reden om mee te zingen tijdens het WWZ-Pinksterconcert op D.V. 9 juni in visafslag te Stellendam. De kleurplaten zijn ook vanaf maandag te verkrijgen bij voorgenoemde boekhandels. De leerlingen van de scholen die meewerken krijgen deze tekening via school. Het kinderconcert begint om 15.00 uur en de zaal is open vanaf 14.15 uur. De toegang bedraagt 3,- voor volwassenen en voor kinderen t/m 12 jaar is de toegang gratis. WWZ hoopt op 9 juni weer vele enthousias te kinderen met hun ouders en grootouders te mogen ontmoeten zodat het weer een onver getelijke dag zal worden die in het teken zal staan van Pinksteren en het Wereldwijde zendingswerk. Meer info. over deze concertdag vindt u op WW w. w^^-cnncerten.nl sende uitslagen. De heer Troost speelde tegen de koploper remise, wat een zeer prachtige partij was. Tevens ging E. Santi fort heel knap remise tegen de op voorhand betere speler K. van der Wende. Bij de rest van de schakers kwamen er geen verrassen de uitslagen op papier. Voor meer informatie over speelavonden en uitslagen kunt u kijken op website www.fIakkee.net/~schaken/ontspanning. Het ISGO is van plan aan Kunst Ecoservice BV een vergunning te verlenen voor de opslag en distributie van 36.000 m3 vloeiba re meststoffen Natukal en Nutricel per jaar aan de Johannes Polderseweg te Middelhar nis. (Naast de huidige vuilstortplaats van de gemeente). Beide producten zijn afvalstof fen afkomstig van DSM Bakery uit Delft. Nahikal en Nutricel hebben in Brabant en in het Zeeuwse met name in Kapelle de nodige onrust onder de bevolking gewekt. Ook de boeren, die de meststoffen over hun land uit reden zijn zeer geschrokken van de misse lijkmakende stank, die deze chemische meststoffen veroorzaken.. Natukal en Nutricel bevatten Pyridine. Pyridine is een levensgevaarlijke vloeistof met een walgingwekkende geur. De stof kan worden opgenomen in het lichaam door inademing en via de huid. De stof werkt prikkelend op ogen en ademhalingsorganen. Bij langdurige blootstelling kunnen zelfs lever- en nierbeschadigingen optreden. Naast pyridine bevatten Natukal en Nutricel ook mercaptaan. Uit laboratoriumproeven blijkt, dat mercaptaan mede verantwoorde lijk is voor de stankconcentratie. Deze stof is, zo blijkt uit laboratoriumproeven, zeer moeilijk te verwijderen. In de procedure voorafgaand aan de vergun ningverlening wordt aan de gevaren voor gezondheid en milieu volkomen voorbijge gaan. Het DSM laboratorium weet slechts te melden, dat de stof een branderige kattenpis- lucht veroorzaakt, die na enkele dagen niet meer waarneembaar is. Een lucht, zoals die eerder ook vaak in het Rijnmondgebied voorkwam. Naast de stank veroorzaakt door de varkens houderijen en de stank van het composte- ringsbedrijf Fleuren, krijgt Middelharnis nu ook te maken met de chemische stank van de afvalproducten van DSM. De vergunningaanvraag voor de opslag van de stoffen Natukal en Nutricel ligt thans ter inzage op het gemeentehuis. Tot 28 april kan eenieder tegen dit ontwerpbesluit zijn of haar bedenkingen indienen bij het: ISGO, postbus 313, 3240 AH te Middelharnis. Huurdersvereniging Middelharnis (HVM) zal aan het ISGO schriftelijk bedenkingen tegen de vergunningverlening inbrengen en verzoeken aleer de vergunning verleend wordt een diepgaand onderzoek te laten instellen naar de gevolgen, die de distributie en opslag van deze producten voor de gezondheid van de bevolking en het milieu kunnen hebben. HVM roept de bewoners van Middelharnis op eveneens vóór 28 april schriftelijk hun bedenkingen te uiten tegen het verlenen van een milieuvergunning aan Kunst Ecoservice b.v. Onze overhei4 is verantwoordelijk voor volksgezondheid en milieu. Een groot aantal reacties zal de gemeente doen inzien, dat het woongenot en de gezondheid van haar burgers dienen te pre valeren boven de economische belangen van bedrijven, die door hun handelen het welbe vinden van mens, dier en milieu in ernstige mate verstoren. Burgers van Middelharnis laat horen, hoe u denkt over de dreigende toename van de stankoverlast in ons dorp? HUURDERSVERENIGING MIDDELHARNIS Het zag er allemaal gesmeerd uit. Zelfs de eitjes ontbraken in deze woelige tijden niet. De hele kantine was in de paassfeer gebracht zodat het er extra feestelijk uitzag. De dames van de kantinecommissie, Jaan Poortvliet en Susan Hoeksma hadden hun beste beentjes voorgezet om het iedereen naar de zin te maken. Warme broodjes, roggebrood en paasstol met koffie, thee, melk en jus d'o- range waren de hoofdschotel deze morgen. De twee fantastisch gravelbanen lagen al twee weken klaar om voor het eerste grote toernooi bespeelt te gaan worden. De banen lagen te glimmen in de frisse ochtendzon. Om kwart voor tien werd de bel geluid voor de eerste ronde en dat zou zo de hele dag doorgaan tot de laatste wedstrijd om kwart voor zes. Naarmate de tijd verstreek werd ook de temperatuur aangenaam waardoor iedereen die niet aan het spelen was heerlijk op het zonnige terras plaatsnam en genoot van het overdadige voorjaarszonnetje dat de hele dag het toernooi zou sieren. De hele dag door werden er bijzonder leuke partijtjes gespeeld door beginners, gevorderden en jeugd. De activiteitencommissie, onder leiding van Gerrit Poortvliet en Ingrid Verharen, hadden veel moeite gedaan om leuke potjes samen te stellen. Om kwart over zes volgde nog een ludieke prijsuitreiking. Zo bij het begin van het seizoen heeft TVO een tiental nieuwe leden mogen begroeten waarvan zes perso nen het openingstoernooi als een mooie opstap zagen om er een geweldig seizoen van te maken. Al met al een geslaagd en gezellig openingstoernooi bij de tennisver eniging in Ooltgensplaat Voor Rayon Goeree-Overflakkee, ingedeeld bij de Regio Zuid-HoUand-zuid van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie, is deze jaarlijkse wedstrijd een groot gebeu ren. Het LOS, het landelijk oefenstof systeem, is opgezet door de KNGU en heeft 12 Niveaus, waarvan Niveau 12 t/m 5 verplichte oefen stof heeft. Voor de oudere turners7tumsters van Niveau 4 t/m 1 is de oefenstof groten deels vrij. Uit 9 van de 11 verenigingen van ons eiland namen 186 meisjes/dames en jongens/heren deel, verdeeld over 6 leeftijdscategorieën bij de dames en 4 bij de heren. Door de dames werd geturnd op brug-onge- lijk, evenwichtsbalk, sprong en vloer. Bij de heren op brug, rek, ringen, sprong en '^loer. Om 8.30 uur heette de nieuwe rayonvoorzit ster Lisette Wagenaar de deelnemers, de juryleden en het publiek welkom en kon de eerste ronde beginnen. Wedstrijdleidster Erna v.d. Klooster leidde de wedstrijd in goede banen, en Harry Grinwis zorgde ervoor dat de turnsters de goede muziek bij hun vrije oefening te horen kregen. Omdat er op ons eiland helaas te weinig juryleden zijn, werd voor deze dag dhr. Cor de Werker uit Hellevoetsluis als juryvoorzit ter uitgenodigd. Tijdens de prijsuitreiking was er een warm applaus en een cadeaubon voor jurylid Jan Hokke, die de week ervoor de bondsonderscheiding ontving voor het vele werk dat hij voor de gymnastieksport heeft gedaan. Organisatoren en deelnemers kunnen terugkijken op een lange, maar gezellige dag. De prijswinnaan. DAMES Instappers - geboren in 1994 Niveau 12: I: Dorien de Vries van Sparta; 37.3 pnt. 2: Sya lug van Kwiek: 37.2 pnt. 3: Sha ron Bekker van van Olympia: 37.1 pnt. Niveau 11: I: Roxanne Pieterse van DOS: 37.7 pnt. 2: Eline Struik van Olympia; 37.2 pnt. 3: Marlon de Bruin van DOS: 36.9 pnt. Niveau 8 1: Joni Wolfert van Olympia: 35.4 pnt. 2: Elina de Berg van Olympia: 34.5 pnt. Niveau 6 1: Luciënne Matsinger van Olympia: 30.3 pnt. Pupillen I - geboren in 1993. Niveau 111: Daphne Tanis van D Kriekel: 37.5 pnt. 2: Anneloes Hoff van Olym pia: 37.4 pnt. 3; Joyce Goulooze van Olympia: 37.2 pnt. Niveau 10 1: Saskia Nogueira van DOTO; 35.2 pnt. 2: Regine van Duijvenbode van DNA: 34.5 pnt. Niveau 7 1: Talitha Kievit van Sparta: 36.0 pnt. 2: Denise v.d. Ree van De Kriekel: 35.8 pnt. 3: Anita van Soest: 35.4 pnt. Niveau 5 1: Anne Scheygrond van De Kriekel: 35.6 pnt. Pupilten 2 - geboren in 1992; Niveau 10 I: Willeke Aleman van De Kriekel; 35.9 pnt. 2: Natascha Zoon van Olym pia: 35.5 pnt. 3: Hannah Timmer van Olympia: 35.4 pnt. Niveau 9 1Danielle van Dort van MHSD: 36.5 pnt. 2: Femke Meijer van De Kriekel: 35.6 pnt. Niveau 6 ISamantha van Gils van Olym- pi: 37.5 pnt. 2; Melissa Boshoven van Olmpia: 34.9 pnt. Niveau 4 I: Carlijn Pijl van De Kriekel: 35.6 pnt. Jeugd - geboren in 1990/1991; Niveau 9 1: Marjolein Keijzer van MHSD: 35.2 pnt. 2: Eria Dingemanse van Olympia: 34.9 pnt. 3: Jozette Heerschap van Kwiek; 34.4 pnt. Niveau 8 1Valerie van Seters van Sparta: 35.9 pnt. 2: Joëlle van Estrik van De Kriekel: 34.8 pnt. 3; Lisa van Beveren van Olympa: 34.0 pnt. Niveau 5 1: Minou Wagenaar van Olym pia: 35.1 pnt. 2; Angelique van Dam van Sparta; 34.0 pnt. 3; Michelle van Estrik van De Kriekel: 33.3 pnt. Niveau 3 1Monique van Loo van Olym pia; 34.3 pnt. nws2 1; Joy Kreeft van Sparta: 33.1 pnt. ■Junioren - geboren in 1988/1989; Niveau 8 1; Nadja Kroon van ONA: 34.6 pnt. Niveau 7 1: Kimberley Nelisse van De Kriekel 34.2 pnt. Niveau 4 1: Evelien v.d. Doel van Sparta: 35.2 pnt 2: Ilse Toes van Olympia: 33.8 pnt. nws2 1: Chantal v.d.Klooster van Sparta: 16.7 pnt. Senioren - geboren in 1987 of eerder Niveau 7 1Anita de Gooijer van Kwiek: 33.4 pnt. Niveau 3 1; Marijke de Vries van Sparta: 32.2 pnt. Niveau 1 1: Mirjam 't Mannetje van Spar ta: 35.3 pnt. HEREN Instappers --geboren in 1994; Niveau 11 1Joshua Maliepaard van DOTO; 38.9 pnt Pupillen I - geboren in 1993 Niveau 11 1: Ivar Schutte van DOTO: 44.2 pnt. Pupillen II; Niveau 8: 1: Martij n van Balen van De Kriekel: 47.3 pnt. Jeugd: geboren in 1992; Niveau 7 I: J. van Nimwegen van MHSD: 44.8 pnt. Wie zaterdagochtend over "Den Diek" in Middelharnis liep bleef verbaasd staan luisteren. Uit het "Diekhuus" kwamen geluiden uit een ver verleden. Er werden op zeer overtuigende wijze zeemansUe- deren gezongen door kerels die van tevoren wisten wat de bedoeUng was; Oprichting van een zeemanskoor. Heerlijk met elkaar zingen. Spontaan, onder begeleiding van een accordeon en enkele leden van "De Helius Shanty Zangers" uit Hel levoetsluis, was het een bijzondere ochtend. Gewoon, keel open, de buikspieren eronder en gaan. Zelfs geduld voor een korte pauze kon den de mannen maar amper opbrengen. Met het afsluitend lied 'Toen wij uit Rotterdam vertrokken' zongen de zeelui-op-het-droge zich het snot voor de oge, maar toen was het ook al tegen twaalven. De opkomst was zeer overtuigend. Het blijkt dat de belangstelling voor onze cultuur in het algemeen, maar zeker voor de vroegste zee vaart in het bijzonder, in de schijnwerpers staat. Variërend in leeftijd van 30 tot 74 jaar ontstond er een zanggroep van 38 mannen. De muzikale leiding is, althans voorlopig, in handen van een vrouwelij ke dirigent. Gecombineerd met het plezier van gezamenlijk zingen en het sociale aspect in de nabije toekomst (o.a. optredens) kan van een zéér geslaagde ochtend worden gesproken. Het voorlopig bestuur gaat zich beraden over, de keuze van de repe titieavond enz. Suggesties omtrent een geschikte naam voor het koor zijn van harte welkom. Nadere informatie en opgaaf aan Hans Timmer tel. 0187-605033.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 9