Onderhoudscheck auto kan veel geld besparen lil 11 Waar gaan we van 't jaar naar toe...? Wetjes en Weetjes Levensonderhoud kinderen Visser Visser een feit! I iWooTd LITIE 0900-8844 Nieuwbouw Dienstencentrum stagneert Vernieuwde bibliotheek Foto-expositie VW Heiievoetsluis Drukwerk nodig? EIIAIIDBf-IIIEIIWS Bonisa zendingsavond OJW Koninginnedag Goeree Overf lakkee Goeree Overf lakkee Bijeenkomst leden CVA in Hellevoetsluis f I NteWm Varrdé elhnden Beurs Eerste Flakkeese Vogel Vereniging Damclub 'Denk en Zet' (Aanvullende) alleenstaande-ouderkorting REGISTERACCOUNTANTS Wegdromen Vissen en skaten Op trektocht Aanrijding met letsel Verkeerscontrole N215 Drukkerij Gebr. de Waal kan het U leveren! Telefoon (0187) 471020 PAGINA 15 VRUDAG 11 APRIL 2003 Na de winter en regelmatige naclit vorst in het voorjaar, is het geen over bodige luxe om de auto eens even goed te laten nakijken. Iedereen weet wel dat je voor de winter extra maat regelen moet treffen vanwege de mogelijk barre weersomstandighe den. Maar na afloop van de winter is het zeker zo nuttig om te laten nakij ken of de auto nog in goede conditie verkeert. Een goed hulpmiddel hier bij is de BOVAG-onderhoudscheck die door een aantal bij BOVAG aan gesloten merkonafliankelijke autobe drijven kan worden uitgevoerd. Comfort en lak Deze BOVAG-onderhoudscheck is overi gens met alleen bedoeld om na de winter te doen, maar kan op elk moment in het jaar worden uitgevoerd. Tijdens de check, die ongeveer een half uur duurt, controleert de autotechnicus allerlei aspecten van de auto. En dan gaat het niet alleen over de veilig heid, zoals dit gebeurt tijdens de APK-keu- nng. De BOVAG-onderhoudscheck gaat veel verder. Denk daarbij maar eens aan comfort, zoals de kachel, airco en banden- spannmg en uitlijning van de banden. Maar ook het exterieur van de auto krijgt een nauwkeurige inspectie. Hierbij horen bij voorbeeld de conditie van de lak, sterren in de ruit of roestvorming aan de carrosserie. Met name na de winter is er extra aandacht voor aantasting van de onderkant en de uit laat van de auto door pekel. Ook de gevolgen van een zware rit naar de wintersport, zoals bijvoorbeeld een laag oliepeil of de schade ontstaan door vastgevroren ruitenwissers, komen al snel in beeld bij een extra controle. Roestvorming beperken Tegenwoordig is het heel normaal dat auto's één keer per 15.000 kilometer in de garage komen. Automobilisten die niet veel kilome ters maken komen daardoor nog maar een anderhalf keer per jaar met hun auto bij het autobedrijf voor onderhoud. Daar is op zich niets mis mee, maar bijvoorbeeld beginnen de roestvorming kan in eenjaar tijd heel wat schade aanrichten. Als zoiets tijdens een extra check aan het licht komt en je kunt ver volgens uitbreiding van de roest voorkomen door het plekje tijdig te laten behandelen dan kan dat aardig wat kosten besparen. En wat te denken van het belang van een goede ban denspanning? Dat lijkt op het oog misschien minder belangrijk maar een goede banden spanning kan echt veel brandstof besparen. En te zachte banden slijten ook nog eens extra snel en zijn daardoor dus sneller aan vervanging toe. Reparatie na de check Kortom, een preventieve onderhoudscheck kan veel kosten en ellende besparen. Voor de tijd die het autobedrijf kwijt is aan de BOVAG-onderhoudscheck kan het bedrijf natuuriijk wel kosten in rekening brengen. Nadat de controle is uitgevoerd krijgt de klant een overzicht van het resultaat en even tueel een advies voor reparatie. Doorgaans maken klant en autobedrijf voor de reparatie een nieuwe afspraak. De termijn daarvan hangt af van de beschikbare tijd bij het auto bedrijf en de levertijd van extra onderdelen die eventueel besteld moeten worden. Winterbanden verwijderen Als er winterbanden op de auto gemonteerd zijn, moeten deze vervangen worden door zomerbanden. Winterbanden hebben, hoe vreemd het misschien lijkt, extra te lijden van goede weersomstandigheden. Overigens kan ook hierbij het autobedrijf de klant geld besparen door preventie. Het autobedrijf kan namelijk beoordelen of de banden nog goed zijn. Een slip maken omdat de banden te weinig profiel hebben, met alle mogelijke persoonlijke en financiële gevolgen, wil natuurlijk niemand. Ook is het bij BOVAG aangesloten autobedrijven meestal wel mogelijk om winterbanden en natuurlijk ook zomerbanden op te slaan. Zelf doen Naast de deskundige hulp van het bij BOVAG aangesloten autobedrijf kan de automobilist een aantal 'klusjes' aan de auto zelf doen zodat deze weer fris de zomer ingaat. Zo is het heel belangrijk dat de auto goed wordt schoongemaakt in verband met het voorkomen van aantasting door pekel. Vervolgens is het goed om de auto stevig in de was te houden. Denk er vooral aan dat de ruitensproeiervloeistof op peil blijft. Vlieg jes zorgen 's zomers vaak voor slecht zicht. En natuurlijk is het aan te raden om regel matig het oliepeil in de motor te controleren. MIDDELHARNIS - De bouw van het nieu we Dienstencentrum aan de Doetinchems- estraat loop momenteel vertraging op door dat een betonnen vloerplaat van de begane grond op een verkeerde plek is neergelegd. Dit heeft ertoe geleid dat aan de kant van de Lijsterbesweg de binnenmuur wegzakte toen de stempels voor de verdiepingsvloer wer den weggehaald. De druk op de binnenmuur werd daarbij zo groot dat deze wegzakte en tevens de buitenmuur meetrok. Beide muren zullen opnieuw opgebouwd moeten worden. Momenteel wordt onderzocht hoe een en ander kon gebeuren en opgelost zal worden. MIDDELHARNIS - U wordt herinnerd aan de avond van de Bonisa Zending die van avond, vrijdag 11 april, wordt gehouden in verenigingsgebouw 'De Hoeksteen' aan de Ring te Middelhamis, aanvang 19.45 uur. Iedereen is hartelijk welkom. Ds. C. v.d. Berg - in dienst van de GZB en met verlof in Nederland - zal dia's laten zien over het werk in de bergdorpjes van het grote China. Op wonderlijke wijze worden er in dit gebied door de Heere deuren geopend. Op de zen dingsavond zijn verkooptafels aanwezig. Ook zal er een collecte worden gehouden voor 'Project Mefiboseth': werk onder weeskinde ren en gehandicapte kinderen, dat gesteund wordt door de Bonisa Zending. Voor meer info kunt u terecht bij de werkgroep Goeree- Overflakkee, tel.: 0187-487450. "Wetjes en Weetjes" is een rubriek waarin aandacht wordt besteed aan wetgeving, fiscaliteiten, sociale vraagstukken, arbeidsproblemen e.d. Problemen, vragen en onderwerpen kunnen door de lezers worden aangedragen bij de redactie. In een eerdere aflevering is de aftrekbaarheid van ziekte- en begrafeniskosten aan de orde geweest. Een andere privé-post die onder voorwaarden aftrekbaar is, zijn de uitgaven voor het levensonderhoud van kinderen. Denk aan huisvestingskosten, kle ding, voeding, enz. Wordt aan de voorwaarden voldaan, dan kan een vast bedrag van de belasting afgetrokken worden. Dit is in de praktijk vooral van belang voor degenen die alimentatie betalen. Voorwaarde is dat de kosten voor het levensonderhoud besteed zijn aan kinderen, jonger dan 30 jaar en dat deze 'behoeftig' zijn. 'Behoeftig' wil zeggen dat het kind niet over voldoende inkomen en/of vermogen beschikt om zelf het levensonderhoud te kunnen betalen. Om aan aftrek toe te komen, moet de ouder voor meer dan 386 per kwartaal (bedrag 2003) aan het levensonderhoud kwijt zijn. Daarnaast geldt als voorwaarde dat de ouder die de aftrek wil claimen, geen kinderbijslag voor dat kind ontvangt. Als het kind zelf studiefinanciering ontvangt, is aftrek evenmin mogelijk. Wordt aan de voorwaarden voldaan, dan mag per kwartaal een bepaald standaard- bedrag afgetrokken worden. Deze forfaitaire bedragen lopen (afhankelijk van de leeftijd van het kind en de persoonlijke situatie) uiteen van 247 tot 919 per kwar taal. Naast bovenstaande aftrekregeling kan de alleenstaande ouder in aanmerking komen voor een korting op de door hem of haar verschuldigde belasting. De korting bestaat uit een vast bedrag, maar kan nooit méér bedragen dan de belasting die dat jaar verschuldigd is. De korting geldt alleen voor de alleenstaande ouder die kinderbijslag ontvangt of meer dan 386 per kwartaal (bedrag 2003) aan levensonderhoud voor een bepaald kind uitgeeft. Bovendien moet het kind in de basisadministratie op hetzelfde adres ingeschreven zijn. De alleenstaande-ouderkorting bedraagt in 2003 1.348. Voor 65-plussers is het bedrag 615. Daarbij maakt niet uit of er nu één of meer kinde ren inwonend zijn. Alleenstaande ouders die recht hebben op bovengenoemde kor ting én werken, kunnen recht hebben op een extra korting van maximaal 1.348. De rubriek 'Wetjes en Weetjes* komt tot stand in samenweridag met Visser Visser Registeraccountants te Barendrecht, Middelharnis en Gouda. Hoe wei uiterste zorg is besteed aan de inhoud, aanvaardt de redactie geen enke le aansprakelijkheid voor onvolledigheid of onjuistheid of voor de gevolgen daarvan. De Gemeenschapsbibliotheek Middelhamis opent na een verbouwing van 3 weken zijn deuren weer op dinsdag 15 april. Door bouwvakkers, schilders en personeel is er veel werk verzet. Intern heeft alles een fris kleurtje gekregen en het geheel ziet er weer vernieuwd uit. Aan de indeling is ook het nodige veranderd, de jeugdboek is naar achter verplaatst en de leeszaal is voor in de bibliotheek gecreëerd. Ook is er het een en ander veranderd in de manier waarop de boeken worden ingele verd en uitgeleend. U levert de geleende materialen niet meer in bij de medewerksters, maar u deponeert ze bij binnenkomst in de daarvoor gemaakte inleverbrievenbussen. Ook materialen die u gereserveerd heeft bij andere bibliotheken kunnen in deze brieven bussen worden gedeponeerd. De terugge brachte boeken en materialen worden dezelfde dag nog gescand en verwerkt. Boe tes komen automatisch op de pas en betaalt u bij het eerstvolgende bibliotheekbezoek bij de uitleenbalie. Er zijn twee uitzonderingen: Materialen die u wilt verlengen kunt u mee naar binnen nemen en bij de uitleen balie laten verwerken. Materialen van de Centrale discotheek (leendirect) haalt u op bij het inlichtin genbureau en daar brengt u ze ook weer terug. Ook kunt u via uw lenerspas zelf bekijken op de publiekschermen welke materialen u nog thuis heeft en of u nog een openstaande reke ning heeft. Loopt u eens binnen, want daarvoor hoeft u geen lidmaatschap te hebben, gebruik maken van de naslagwerken en een krant of tijdschrift lezen in de vernieuwde leeszaal kan altijd, het is voor een ieder toeganke lijk!!! De openingstijden zijn: Dinsdag 14.00 uur tot 17.00 uur avond 19.00 uur tot 21.00 uur Woensdag 10.00 uur tot 17.00 uur Donderdag 10.00 uur tot 17.00 uur Vrijdag 14.00 uur tot 21.00 uur Zaterdag 10.00 uur tot 12.00 uur Openingstijden feestdagen Wij maken u attent op andere openingstijden in verband met de feestdagen: 18 april: Goede vrijdag sluit de bibliotheek om 17.00 u. Géén avonduitlening!!! 30 april: Koninginnedag de gehele dag gesloten. 29 mei: Hemelvaartdag de gehele dag geslo- Koninginnedag... 2003! Ook dit jaar hoopt het OJW weer een zeskamp te organiseren, maar dit kunnen we niet zonder jullie. Ben je 13 jaar of ouder? Verzamel dan snel een team bestaande uit minimaal 8 mensen en geef je op bij Heleen (470155) of bij Reinout (487450). Het belooft ook dit jaar weer een spektakel te worden, waarbij de zeephelling zeker niet mag ontbreken. Wij hebben er zin in, jullie ook? Tot 30 april! Aanstaande zaterdag stond er een podium- groep op het programma, maar deze kan helaas niet doorgaan. Dus morgenavond geen OJW! fji;j OJW-TEAM ca I-o De Nederlandse CVA-vereniging "Samen Verder" ZH, afdeUng ZH-Eilanden. organi seert op zaterdag 12 april van 14.00 uiu- - 16.00 uur in Verpleeghuis "Grootenhoek" Hellevoetse Achterweg 4 te Hellevoetsluis een reguliere bijeenkomst voor leden, part ners en belangstellenden, die te maken heb ben met een 'beroerte'. Het thema van deze middag is "Maak je eigen plan", over plannen en belastbaarheid. Jaarlijks krijgen zo'n 26.000 Nederlanders een beroerte (ook wel een Cerebro Vasculair Accident genoemd). Al die mensen hebben van de een op de andere dag een handicap, zichtbaar maar ook onzichtbaar, waar zij en hun omgeving moeten leren omgaan. De Nederlandse CVA-vereniging "Samen Verder" ZH afdeling ZH-Eilanden wil op deze middag allen die met een CVA ('beroerte') te maken hebben gelegenheid geven om over zo'n belangrijk onderwerp alles te horen wat belangrijk kan zijn. Met onze bijeenkomsten trachten wij 'lotgeno ten' de gelegenheid te geven elkaar te ont moeten en elkaar te steunen. U kunt zich voor deze gratis bijeenkomst aanmelden bij de contactpersonen, hr. A.H. Hutink, tel.0187-484381 of mw. D.J. den Hoed-den Boer, tel. 0187-483899. door John de Rijke Wat houdt bezig als u tussen de bui en door aan 'vakantie' denkt? Op de recent gehouden Vakantiebeurs hebt u wellicht allerlei folders meegeno men. U hebt zich toen ongetwijfeld uitvoerig laten informeren over mis schien wel de reis van uw dromen. Zou ie doorgaan of komt er mogelijk toch een kink in de kabel? De span ningen die internationaal de gemoede ren bezig houden, schijnen naar het zich laat aanzien een streep door veler rekening te halen. In menig huis zal tenminste vandaag of morgen 'fami lieraad' plaatsvinden met als thema 'Waar gaan we van 't jaar naar toe?' Vooral de verte bestemmingen, zoals de Verenigde Staten en het instabiele Midden- Oosten worden bepaald niet zonder reden bestempeld als 'riskant'. Per slot ga je het gevaar niet opzoeken, wordt wel gezegd. Aan de andere kant willen we toch weg, de wijde verten tegemoet. De vakantieperiode heeft uiteindelijk tot doel de beslommerin gen van alledag eventjes achter je te laten om je over te geven aan wat een andere omge ving je te bieden heeft. Rust, ontspanning, plezier en alles waar u al een hele tijd naar uitziet. Logisch dus dat u dat dan ook ver wezenlijkt wilt zien, toch? 'Safety first' is echter de slogan die zeker de komende maanden overal oplicht. Totdat hopelijk heel binnenkort het sein weer op veilig staat en u probleemloos het somtijds spannende avontuur opnieuw tegemoet kiint treden. In die tussentijd zult u ontegenzegge lijk ervaren dat er nog veel en veel meer te zien en te koop is. En dat hebt u dan wel mooi meegenomen! Niemand zal beweren dat ons eigen onvol prezen Nederland de moeite van een vakan tie niet waard is. Integendeel, iedere provin cie en iedere plaats heeft zijn eigen aantrek kelijkheden. Natuur, cultuur, amusement, wat u maar wilt. Daar gaat het niet om. Het probleem is dat uw belangstelling grens overschrijdend is in die zin, dat het buiten land u lokt in al haar facetten. Blijkt dat inderdaad het geval, dan zou het best eens kunnen zijn dat voor u een bestemming is weggelegd die u zoveel voldoening geeft dat het niet bij een eenmalige kennismaking zal blijven. Met name in 'het groene hart van Europa', België, - om dicht bij huis te blij ven - kunt u zwerven, kajakvaren, zweef- vliegen, mountainbiken of gewoon wegdro men in de Hoge Venen. Overa^ in Wallonië i^indt u ruime vlakten, dorpen, kastelen en musea, klaar om (her) ontdekt te worden. Het is een land van kunst, van geschiedenis, van parken en tuinen. Een land dat boven dien mondiale bekendheid geniet door de traditionele gerechten en bijzondere lekker nijen voor fijnproevers en levensgenieters. Kortom, een land om lief te hebben! (info: www.belgie-toerisme.net) Uitzonderlijke levenskunst en veel toeristi sche bezienswaardigheden komt u trouwens ook tegen in het Franse departement van de Aube, met 6700 ha wijngaarden die voor 22% bijdragen in de champagneproductie. Een ontmoetingspunt voor talloze Europese toeristen die bij herhaling 'la douce France' bezoeken. Niet zelden sportvissers, omdat zij hebben ondervonden dat het helder stro mend water van de grote meren van het Forêt d'Orient al jaren het leefgebied is van kar pers en vette snoeken. Schilderachtige, vaak in de rotsen uitgehou wen dorpjes op zo'n anderhalf uur van Parijs. Rijden over de Route Touristique du Champagne de la Cóte des Bar is sowieso een unieke gelegenheid om het wijnerfgoed en de uitzonderlijke architectuur van zowel de charmante dorpjes als de wat grotere plaatsen met hun vermaarde verleden te ont dekken. Zoals Troyes, de stad van de mid deleeuwse en Renaissance-vakwerkhuizen en andere artistieke rijkdom, waaronder de beroemde kathedraal met maar liefst 1500 m- gebrandschilderde ramen. Niet voor niets is het centrum tot beschermd stadsgebied verklaard. Auto's zijn derhalve taboe en niet alleen daar. Vanaf juli 2003 kunt u ongehin derd fietsen of skaten langs de 'groene rou te' van Tröyes naar de haven van Dienville. Waaruit volgt dat alles gedaan wordt om het In de feestelijke 'Herbst zeit bei Freunden' maakt iFerienreglon u kennis met de oorspronkelijke boerengewoontes. Hohe Tattem) de nataurliefhebbers naar de zin te maken, (info: www.aube-charapagne.com) Overigens kunt u, als u de voorkeur geeft aan een ski-vakantie, in Tignes in het hart van de Franse Alpen nog tot 11 mei afdalin gen maken in het hele gebied. Door de hoge ligging en de doorgaans perfecte weerssitu atie is de sneeuwzekerheid boven 2200 meter het hele jaar door gegarandeerd, 's Zomers - vanaf 21 juni tot 7 september - kunt u terecht op de gletsjer. Lijkt het u iets? Via de nederiandstalige website (www.tignes.net) is alles te regelen, van verblijf tot skilessen, tot en met het reserveren van een parkeerplaats. Voor Karinthië daarentegen is in verband met het zuidelijk klimaat de maand septem ber ideaal vanwege de lange periodes met mooi weer in de herfst. Zo'n 135 gastenver blijven in de regio's Wörthersee, Villach- Warmbad/Faaker See/Ossiacher See en de Naturarena Kamten bieden aantrekkelijke herfstartangementen aan met drie of zes overnachtingen, op basis waarvan u in de periode 13 september tot 20 oktober al een 'Herbstzeit bei Freunden'-week kunt boeken vanaf 289,24 per persoon in een 3-sterren- hotel. Van 20 tot 22 september staan trou wens mountainbike-, klim- en canyoning- wedstrijden op het programma, terwijl van 27 tot 29 september het motto 'alles Kase' is. Met andere woorden: op sportief en culinair gebied komt u niets tekort. Vandaar elk jaar opnieuw de grote trek van Nederlanders naar Oostenrijk. Hetzij in het gastvrije Vorarl- berg, hetzij in het Nationalpark Hohe Tauem dat onbetwist het grootste beschermde natuurgebied van de Alpen is met duizenden dieren- en plantensoorten. Ontelbare routes nodigen u uit om de unieke bergwereld te betreden. Voor gezinnen met kinderen vanaf vier jaar is tot eind september zelfs een mini trektocht mogelijk. Eén week verblijf in het Grossarltal, inclusief een 3-daagse wandel tocht en 2 overnachtingen op de alpenweide in een berghut komt u op 125 per persoon. De tochten zijn specifiek afgestemd op kin deren, zodat er voldoende tijd voor ze over blijft om bessen en paddenstoelen te verza melen, te spelen, te rusten en naar dierenge luiden te luisteren, (info: www.kaemten.at www.nationalpark.at) Tenslotte willen wij u niet onthouden dat in augustus (op 21, 22, 23, 24, 29, 30 en 31 augustus, vanaf 19.00 uur elke avond in Wenen een Galavoorstelling van de Spaanse Rijschool zal plaatsvinden. Voor het eerst kunt u getuige zijn van een spectakulair optreden van de prachtige witte paarden in de Ehrenhof, midden voor het historische paleis Schönbrunn. Losse kaarten of arran gementen zijn via het internet te bestellen onder: http://www.exclusive.nl. Het is maar een greep uit het overweldigen de aanbod, maar dusdanig dat uw hele gezin, ondanks alles, aan een en ander een onver getelijke vakantie zal overhouden en daar gaat het om. e Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee OUDE TONGE - Woensdagmorgen rond zes uur verloor op de Magdalenadijk door nog onbekende oorzaak een negentienjarige man uit Dirksland in zijn auto de macht over het stuur en belandde, na een botsing met een verkeersbordpaal, met z"n auto in een naast de weg gelegen sloot. De automobilist kon zelf uit de auto komen. GGD-personeel bracht hem naar het ziekenhuis in Dirksland, waar bleek dat als gevolg van het eenzijdig ongeval een ruggewervel was afgebroken. STELLENDAM - Politiepersoneel van het district De Eilanden hield woensdagmiddag tussen half drie en kwart voor vijf een ver keerscontrole op de N215. Tijdens de con trole werd zo'n 25 auto's gecontroleerd, waarbij drie bekeuringen werden uitgeschre ven voor verlopen apk, defecte verhchting en geen kentekenplaat op de aanhangwagen. Van 12 april tot 10 mei zijn er in het VVV kantoor van Hellevoetsluis foto's van Fran cis Riezouw te zien. Op haar vele rondreizen en gedurende de jaren dat ze als reisleidster in Azië, Zuid Afrika en Zuid Amerika actief was heeft zij een indrukwekkende verzameling foto's (met uiteenlopende onderwerpen) op weten te bouwen. De foto's uit deze expositie zijn voorname lijk portretfoto's uit de landen India, Buma, Vietnam, Thailand en Peru. De geportRet- teerde mensen zijn ondermeer leden van de stam van de Langnekken, Birmese Monni ken of zomaar een willekeurige voorbijganger in Delhi. Al deze foto's vallen op door hun schitteren de kleuren en expressieve gelaatsuitdrukkin gen. De expositie is tijdens kantoor uren vrij te bezichtigen. Voor meer informatie kunt u terecht bij het VVV kantoor Hellevoetsluis. Op zaterdag 12 april organiseert de Eerste Flakkeese Vogel Vereniging weer een beurs. De beurs wordt gehouden in Dirks land, achter de Brandweergarage. De aan vang is 13.30 uur en duurt tot 16.00 uur, de toegang is gratis. Op deze beurs worden geen vogels toe gelaten in verband met de vogelpest! SOMMELSDiJK Middelhamis/Sommelsdijk. uitslagen van 7 april 2003 Afdeling 1: C.Spee - W. Vroegindewei 1-1 De partij tussen C. Spee en W. Vroeginde- weij ging lang gelijk op, maar aan het eind van de partij moest Spee alle zeilen bij zet ten om niet tegen een nederlaag aan te lopen. Afdeling 2,5e bekerronde: J. Jordaan -1. Koese 1-1 J. Lodder - H. Bijdevate 0-3 J. Groenendijk - M. Prins 3-0 J.A. Nipius - B. du Pree 0-3 J. Jordaan was er veel aan gelegen om tegen koploper I. Koese een goede prestatie neer te zetten. Jordaan maakte het Koese erg lastig. Koese moest goed opletten om remise te maken en om niet tegen een nederlaag aan te lopen. H. Bijdevate leverde een knappe pres tatie door na een goed gespeelde partij tegen J. Lodder de partij met winst te besluiten en koploper Koese tot op één punt te naderen. J. Groenendijk, die 3 punten achter stond op M.Prins, nam alle risico om de achterstand ongedaan te maken, hetgeen Groenendijk ook lukte door de partij winnend te beslui ten. J.A. Nipius tegen B. du Pree was een partij om de rode lantaarn. Du Pree wist na een spannende partij de winst te behalen en voorlopig de laatste plaats te ontlopen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 15