PvdA Ouddorpse ondernemers ontbeten weer met smaak Nieuws "^Christen Unie Good Luck te naïef Jongerendienst uit de kerken De wekelijkse rubriek waarin beurtelings de eilandelijke gemeenten 'fractiegewijs' hun mening geven. EIIAIIDEtl-IIIEUWS Sparta onder de streep Damvereniging ENEO'52 Melissant Kinderopvang Qeen beleidstaak gemeente Kinderopvang 24 uur goed leven op Flakkee Jongeren in de Politiek Kinderopvang Door de gereformeerde kerk van Ouddorp wordt op zondag 13 april een jongerendienst georganiseerd. De voorganger in deze dienst is ds. Taco Koster uit Rijnsburg. Verder zal medewerking verleend worden door de Praiseband 'Exalt' uit Ouddorp- Stellendam. In verband met de ver bouwing van de kerk zal de dienst worden gehouden in het Multifunc tioneel gebouw 'Dorpstienden' te Ouddorp. De dienst begint om 18.30 uur. Iedereen is van harte welkom. Lezers van weten het BETER. Fractiegewijs In de gemeente Oostflakkee hebben verschil lende mensen gevraagd naar de mogelijkheid van kinderopvang. Bedoeld wordt dagopvang en buitenschoolse opvang. Er is een paar jaar geleden een enquête gehouden en daaruit bleek dat er inderdaad belangstelling is voor kinderopvang. Vervolgens zijn er berekeningen gemaakt vi/at het allemaal moet kosten. Er moet een gebouv/ zijn dat ingericht is voor die opvang en dat brengt natuurlijk (veel) kosten met zich mee. De mensen die de opvang verzorgen doen dat vanzelfsprekend ook niet voor niks en daar zijn dus ook hoge kosten mee gemoeid. Wie zal dat allemaal betalen en wiens verant woorde/ijkheid is het? Het CDA heeft als uitgangspunt dat kinderop vang en buitenschoolse opvang geen beleids taak is van de gemeente. De ouders zijn in de eerste plaats zelf verantwoordelijk voor hun kinderen en de verzorging en opvang daarvan. De gemeente kan daar eventueel een stimule rende rol in vervullen. Het is mooi dat er een overheid is. maar die moet niet op de stoel van de ouders gaan zit ten. Nu is er een plaatje tevoorschijn gekomen van wat de mogelijkheden zijn en de kosten daar van. Het blijkt dat de eerste jaren zo'n stichting die de opvang gaat verzorgen veel extra geld van de gemeente nodig heeft. Als er het eerste jaar 22 kinderen een plekje krijgen moet daar van de gemeente ca 70.000 Euro bij, zeg maar ruim 3000 Euro per kind. Er is een stimuleringssubsidie van de landelijke overheid, die is gebaseerd op 40 kinderen en daarvan moet dan de helft teruggestort wor den. Die stimuleringssubsidie zou in het plan gebruikt worden voor de aanpassingen in het gebouw. De vraag is dan maar of dat van de helft van dat geld kan gebeuren en zo niet wie betaalt dan de rest? U snapt het al: de gemeen te. De kosten voor de gemeente worden dus nog hoger. Men hoopt na drie jaar op eigen benen te staan en geen geld meer van de gemeente nodig te hebben. Maar dat is nog maar de vraag, bij andere opvangcentra blijkt dat men altijd extra geld nodig heeft. Voor het CDA is dit teveel een open-eind-constructie en lijkt naar de toekomst toe een bodemloze put! V/ant voor wie is het nu bedoeld en wie gaan er gebruik van maken? De bijstandsmoeder die moet werken? De ouders die beiden willen wer ken om zo een comfortabeler leven te leiden? En moet de gemeente dat dan allemaal bekosti gen? Waarom wordt er zo weinig gebruik gemaakt van de mogelijkheid om oppasmoeders in te schakelen? Het CDA is van standpunt dat dit veel meer gepromoot moet worden en dat daar veel meer kansen liggen. We moeten ervoor waken dat het geld van onze burgers zorgvuldig wordt besteed en niet in bodemloze putten wordt gestort Wilt U reageren, dat kan! Ria van Rossum fractievoorzitter CDA Oostflakkee email: rossum l23@hotmail.com Kinderopvang, waaronder ook de buiten schoolse opvang, behoort in de eerste plaats tot de verantwoordelijkheid van de ouders. De oprichting en instandhouding van kinderdag verblijven dient daarom hoofdzakelijk aan het particulier initiatief te worden overgelaten. De rol van de gemeentelijke overheid richt zich in eerste plaats op de controle op en de bevorde ring van kwaliteit, veiligheid en hygiëne. Er dient kritisch gekeken te worden naar de besteding van de grote, geoormerkte bedragen die de gemeente van het rijk ontvangt om de kinderopvang te stimuleren. Aan de ene kant moet worden voorkomen dat de gemeente de rol van "financiering van tweeverdieners" op zich gaat nemen, omdat wij grote waarde hechten aan het zoveel mogelijk verzorgen en opvoeden door de eigen ouders. Waar moge- \\\V dient dan ook gestimuleerd te wordendat ouders zelf een combinatie van arbeid en zorg vinden. Aan de andere kant willen wij dat de gemeente daar waar de noodzaak van kinder opvang duidelijk is, het particulier Initiatief sti muleren en faciliteren. zodat er voldoende kin deropvang in de gemeente aanwezig is. Voor op blijft echter staan dat het de gemeente (gemeenschap) structureel geen geld mag kos ten. Financiële tegemoetkoming kan verant woord zijn als er sprake is van een eenouderge zin, of bij medische of sociale noodzaak. De Christenunie pleit er overigens voor dat door de overheid aan alle ouders een gelijke vergoe ding ter beschikking wordt gesteld. Deze ver goeding zouden zij dan naar keuze kunnen gebruiken. Wellicht dat met de invoering van de Wet Basisvoorziening Kinderopvang (WbK) mogelijk een oplossing nabij is. Het parlement dient echter nog akkoord te gaan met het wetsvoorstel. Of hier met ingang van januari 2004 al wordt aangevangen is mede afhankelijk van de kabinetsformatie. Ruimtelijke ordening/Volkshuisvesting. Een gemeentebestuur bevordert door zijn beleid dat er voor alle categorieën van de bevolking passende woonruimte te verkrijgen is en draagt dan ook met de diverse woning bouwverenigingen zorg voor een gedifferen tieerd woningaanbod waarbij gezamenlijk aan dacht wordt geschonken aan huisvesting van een- en tweepersoons- huishoudens, senioren en gehandicaptenwoningen. De gemeente zou een voortrekkersrol in het totstandkomen van woonplannen dienen te vervullen. Landelijk wordt momenteel in een groot aantal kleine woonkernen de noodklok geluid. Ook in de gemeente Oostflakkee dient men hiermede rekening te houden. Werk is moeilijker te vinden omdat de werkge legenheid in de landbouw nog steeds fors ver minderd. Jongeren trekken weg, dorpen vergrij- zen.Voorzieningen als winkels en scholen wor den minder. Kleine keren veranderen en dat is niet tegen te houden. Het beleid dient erop gericht te zijn belangrijke voorzieningen in deze kernen zoveel mogelijk op peil te hou den. Voor problemen van veel kleinere keren is een gebiedsgerichte aanpak van het probleem wellicht noodzakelijk. Voor wat betreft de bouw van nieuwe woningen in kleinere kernen zal een afweging gemaakt dienen te worden tussen de sociale samenhang en de leefbaar heid, de functie van de kern en de cultuurhis torische, landschappelijke en natuuriijke aspec ten. Vooral zal er voldoende geïnvesteerd die nen te worden in vernieuwing van oude woningen, inbreiding en rekening houdend met vorenstaande uitbreiding van het wonin gen aantal. Een gemeente zoals Oostflakkee.die bestaat uit een aantal kleine woonkernen moet een even wichtig kernenbeleid voeren waarbij zowel het eigen karakter van de kernen(met eigen vol doende voorzieningen- en dienstverieningsni- veau) als ook de totale situatie van de gemeen te in de gaten gehouden wordt. Christenunie Oostflakkee, J.D. van der Welle, Fractievoorzitter, Kerkring 26, 3255 AH Oude-Tonge emailscorp26@wishmail.nl Als mensen zowel wonen als werken bin nen de gemeente zal de samenhang groter wor den.Naast hun werk wil len mensen ook zorg besteden aan hun ouders en kinderen en aan contacten met fami lieleden en vrienden. Daarom is werkgelegen heid binnen de gemeente van belang. De reis tijd kan daardoor aanzienlijk worden verkort:, files worden vermeden en de beschikbaar geko men tijd kan zinvol worden besteed. We willen dat mannen èn vrouwen betere faci liteiten krijgen om te werken, te zorgen, te leren en zich te ontspannen. We willen geen 24 uurs economie maar 24 uur goed leven. Dit betekent dat mannen en vrouwen die willen werken daart:oe de mogelijkheid moeten hebben. Als het gaat om voorzieningen in de voor schoolse periode zijn de peuterspeelzalen en het kinderdagverblijf de meest bekende en in het oog springende voorzieningen voor deze leeftijdsgroep. Kinderopvang kan goed zijn voor de ontwikkeling van het kind en ontwik kelingsproblemen kunnen vroegtijdig gesignal eerd worden. Er kan dan naar adequate hulp en begeleiding gezocht worden. In dit kader past natuuriijk ook de naschoolse opvang. jongeren hebben een grotere invloed op de politiek dan vaak gedacht wordt. Jongeren heb ben ook inspraak, tenminste, als ze dit daad werkelijk willen. Op Coeree-Overflakkee wordt voor jongeren de mogelijkheid geboden invloed op de gemeente lijke politiek te hebben. De PVDA, afdeling Oostflakkee, is namelijk op dit moment bezig een jongerenafdeling op te zetten. Deze jonge renafdeling is niet alleen bedoeld voor jongeren van de gemeente Oostflakkee, maar voor jon geren van geheel Coeree-Overflakkee. Deze jongerenafdeling zal zich bezig gaan houden met alles, waar de jeugd op Coeree- Overflakkee invloed op wil hebben. Hieronder valt bijvoorbeeld het jeugdbeleid op Flakkee, waarbij ter sprake kan komen hoe er meer uit gaansgelegenheden gecreëerd kunnen worden. Maar ook kwesties van nationale en internatio nale orde zullen tijdens de bijeenkomsten besproken worden. Hierbij moetje denken aan de huidige coalitiebesprekingen en de ooriog die momenteel in Irak aan de gang is. Naast de mogelijkheid om invloed te hebben op het gemeentelijk beleid bestaat er dus ook gelegen heid om je menig te geven wat betreft nationa le en internationale politiek. De PVDA in de gemeente Oostflakkee heeft beloofd de jongerenafdeling ook daadwerkelijk invloed te geven in het beleid. Dus, wil je dat er iets veranderd wordt op Flakkee, en dit kan van alles zijn, of wil je je menig geven over nationale of internationale politiek, meld je dan gauw aan. Je kunt je aanmelden bij Jaap Gebraad op de volgende telefoonnummers: 0187-643129 of 06-18975392. Ook kun je mailen naar het volgende adres: jaapge- braad@hotmail.com. Ook voor vragen sta ik altijd open. Op onze web-site http://www.flakkee.net/PVDAoostflakkee/ kunt u kennisnemen van ons volledige pro gramma en natuuriijk van alleriei interessante artikelen. Heeft u vragen of ideeën? Op het 'inloop half uurtje' voorafgaand aan de fractie- en bestuurs vergaderingen bent u van hart:e welkom. De 'inloop' is van 19.30 tot 20.00 uur. U kunt een afspraak maken voor de fractievergadering met de fractievoorzitter, Frans Daalmeijer, telefoon: 0187 61 26 34, voor de bestuursvergadering met de afdelings voorzitter, Frans van der Linden, telefoon: 0187 61 27 72. In de raadsvergadering van maart: j.l. kon geen besluit worden genomen over kinderopvang in de gemeente Oostflakkee. De SCP heeft toen reeds aangegeven hoe zij daar tegenover staat. Een nieuw of aangepast voorstel volgt. Het lijkt ons goed het SCP standpunt in deze nogmaals duidelijk te maken. Als argument vóór kinderopvang wordt vaak genoemd dat ouders de mogelijkheid moeten hebben om allebei te werken. Zelfontplooiing is tegenwoordig een belangrijk begrip in de Neder landse maatschappij. Naast het voordeel dat werkende moeders voor zichzelf zouden heb ben, is het ook voor de arbeidsmarkt belangrijk. Maar ook vanuit het standpunt van de kinderen weet men argumenten aan te voeren om kinder opvang te bevorderen Het verblijven in een groep leeftijdsgenoten in de kinderopvang zou positief zijn voor de kinderen. Ze leren zo al vroeg om zich te hechten aan elkaar en dat sti muleert de sociale ontwikkeling. Mogelijkheden voor kinderopvang vormen een belangrijke voorwaarde voor veel vrouwen om aan het emancipatieproces te kunnen deelne men. Zonder deze mogelijkheden kunnen veel vrouwen met gezinsverantwoordelijkheid geen invulling geven aan hun wensen tot maatschap pelijke participatie. Het is de wereld op zijn kop. Ouders hebben de dure roeping hun kinderen op te voeden. Zij mogen niet een onverant woord groot deel van die verantwoordelijkheid en die opvoeding overhevelen naar anderen. Kinderen krijgen hiervan de rekening gepresen teerd. Kinderen hebben recht op de aandacht en verzorging van hun ouders De Bijbel laat er geen twijfel over bestaan dat het gezin de kern van de samenleving is. De taak die de vrouw toebedeeld heeft gekregen als moeder van haar kinderen kan en mag niet onderschat worden. Het principiële uitgangs punt voor de SCP in onderwerpen als deze is daarom dat anderen nooit de eigen verant woordelijkheid van de ouders kunnen overne men. Kinderopvang ademt meer een geest van: als er te weinig kinderopvangmogelijkhe- den zijn moet de overheid voorzien in het tekort. Kinderopvang als een zaak van Vraag en aanbod. Als SGP verzetten we ons tegen de alsmaar toenemende individualisering en het daaruit voortvloeiende tweeverdienerschap. Het is om deze redenen dat de SGP kinderop vang als overheidstaak van de hand wijst. Dat wil niet zeggen dat gemeenten geen enkele taak hebben in het kinderopvangbeleid. De overheid is immers het schild der zwakken. Niet alle aanvragen voor kinderopvang hebben de achtergrond dat beide ouders willen werken. Er zijn ons inziens wel degelijk situaties waar een vorm van kinderopvang nodig is. Zo kan het zijn dat de noodzaak tot kinderop vang voortvloeit uit andere wettelijke regelin gen. Te denken is hierbij aan de wettelijk solli citatieverplichting voor alleenstaande ouders in de bijstand, waan/an het jongste kind ouder dan 5 jaar is. Als deze (alleenstaande) ouders werk vinden, is het niet ondenkbaar dat hun kinderen voor, tussen of na de schooltijden moeten worden opgevangen. Voorzover de school zelf daartoe geen mogelijkheden biedt, ligt hier een verantwoordelijkheid voor de gemeente. Het kan bijvoorbeeld zo zijn dat de moeder, die bijbels gezien de belangrijkste taak heeft in de verzorging van de kinderen, de kinderen niet kan verzorgen wegens ziekte. Kinderop vang kan nodig zijn op medische- of sociale indicatie. In sommige gevallen is het dan beter dat een kind al op jonge leeftijd gedeelten van de dag buiten de gezinssituatie te verblijft.. Ook in de situatie van een éénoudergezin kan het nodig zijn dat het kinderen elders opgevan gen worden. Als ouders om die reden hun kind willen laten opvangen, heeft de aanvraag een andere achtergrond. Voor dergelijke situaties heeft de gemeente een taak: financieel en/of voorwaardescheppend. De SGP-fractie zal hier zeker aan meewerken. In het beoordelen van het fenomeen kinderop vang kunnen we dus niet alle situaties waarin om kinderopvang gevraagd wordt over één kam scheren. Wel maakt het bovenstaande duidelijk dat wij terughoudend reageren op een overheidsbeleid dat er op uit is om het combi neren van arbeid en zorg voor beide ouders zo gemakkelijk mogelijk te maken. Namens de SGP fractie van Oostflakkee A.T. van Curp jr., Fittersweg 1 3257 LD Ooitgensplaat atvangurp@rdnet.nl Zaterdag 5 april waren de korfballers van Good Luck te gast bij NIO uit Rotterdam. Good Luck is momenteel medekoploper en NIO bevond zich in de middenmoot. Eerder dit seizoen had Good Luck al tweemaal verloren van de Rotterdamse formatie en zou het nu dus moeilijk krijgen. Marcel Kievit stond na drie wedstrijden geschorst te zyn geweest weer in de basis. Coach Van Hooydonk had zijn ploeg vooraf gewaarschuwd voor een felle start van NIO. Het leek er op dat de verdediging van Good Luck dit niet had gehoord of begrepen, want binnen 2 minuten keek Good Luck al tegen een 2-0 achterstand aan. De aanval van Good Luck had nog maar 1 maal de bal gehad. Dit bleek een behoorlijke psycholo gische klap te zijn. In het vak van Samantha Krijgsman, Marielle de Looze, Nico Over- duin en Marcel Kievit leek alles mis te gaan. Rondspelen bleek onmogelijk en velen mis ten felheid en agressie. NIO kon kinderlijk eenvoudig de aanvallen stoppen. Daarente gen speelde het andere vak met Arjan Zon dervan, Jan-'Willem de Vos, Liesbeth Los en Heidi Kamerling een puike wedstrijd. In dit vak werd gelopen, gestreden en voor elkaar gewerkt. In de rust keek Good Luck tegen een 6-4 achterstand aan. Begin tweede helft werd aanvoerster Mariel le de Looze gewisseld voor Britt Abbas. Zij bracht meer schotkracht en gevaar richting de paal. Echter bleven de aanspeelmogelijk- heden gering en het spel duidelijk te simpel om gevaar te brengen. Later werden Samant ha Krijgsman en Nico Overduin ook nog gewisseld voor Myma van Brussel en Arno Doomhein. Dit bleek niet meer te helpen. Good Luck was verslagen met 14-9. Scheidsrechter Christiaans floot een goede wedstrijd en het eerste aanvalsvak van Good Luck blonk uit. Echter zijn er bij korfbal twee vakken. Het andere vak miste scherpte en speelde te naïef. Hierdoor raakt Good Luck haar koppositie kwijt en zal het aanstaande zaterdag tegen koploper Korbis thuis moeilijk krijgen. Doelpunten Good Luck: Marcel Kievit (3), Heidi KamerUng (2), Jan-'Willem de Vos (2), Liesbeth Los (1) en Arjan Zondervan (1) De maand april staat voor de Ouddorpse ondernemers traditiegetrouw in het teken van de actiebonnen. Want om te voorkomen dat er na het winterseizoen een al te grote stilte valt, wordt een bonnenactie gehouden waarbij winkeliers hun klanten tegemoet treden met speciale aanbiedingen. In diezelfde tijd ook wordt steevast een gezamenlijk ontbijt geor ganiseerd. Nee, niet met de klanten natuurlijk, maar als gezamenlijke ondernemers. Zo ook afgelopen woensdagmorgen. Vanaf zeven uur tot een uur of half negen kon worden aangeschoven in hotel Akershoek aan de Boompjes. En dat deden ze in groten getale, ondernemers met hun personeel; ook gemeentebestuur en de Rabobank - hoofdsponsor van het gezamenlijk ontbijt - waren daarbij uitgenodigd. Een uitstekend verzorgd buffet met alleriei lekkers - koud en warm - stond weer gereed, waarmee de buik stevig kon worden gevuld en de dag kon worden aangedaan. NED. HERV. KERK Toegelaten en beroepbaar: A. E. van Dijk, Prinses Margrietstraat 46, 3554 GG Utrecht; J. Prins, Burg, Baasstraat 12, 4697 HA St. Annland; K. M. Seijdell, Johannesburgstraat 22,5642 EN Eindhoven; F. A. van Velsen, J. van Oldebameveltlaan 14, 3818 HB Amers foort. Toegelaten en niet beroepbaar: G. M. E. Wildeman, Van Spilbergenstraat 130-III, 1057 RN Amsterdam. Opnieuw beroepbaar gesteld: I. Lodewijk, Wissenkerkepad 25, 6845 BT Arnhem; drs A. J. A.Rijken-van den Berg, Begoniadal 15, 2317 HD Leiden. Beroepen te Bergschenhoek (2e predi- kantsplaats), P. Hoogendam te Schelluinen; te De Bilt (wijk 1), L. W. Smelt te Ede; te Schiermonnikoog (SoW), N. J. van Rijswijk te Engwierum, Ee, Oostrum en Jouswier; te Vriezenveen (buiteng. wijkgem.), H. Zweis tra te Leerbroek; te Yerseke (deelgemeente Rehoboth), Oude-Tonge en Randwijk, kan didaat J. Prins te St. Aannaland. Toezegging van beroep: te Groningen (pas toraat Ludgerus en Maartenshof), G. C. Eppink te Grootegast-Doezum, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Oud-Loosdrecht (pt), kandidaat E. E. Bonter te Dordrecht; naar Wijk bij Duurstede, A. Bloed te Waverveen. Bedankt voor Dirksland, J. C. van Trigt te Oldebroek; vooi Krimpen a/d Ijssel (wijkge- meente De Rank), A. H. Groen te Hellen- doom. GEREF. KERKEN Beroepen te Langeslag/Heino, H. Marsman te Kampen. Aangenomen naar Berlicum-Rosmalen, H. Koetsveld te Zaandam. GEREF. KERKEN (VRJJG.) Beroepen te Zuidwolde, J. Werkman te Hat- tem; te Zwolle-Noord, J. P. Kruiger te Hil versum. Bedankt voor Axel, G. Treurniet te Heemse. H= CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Oud-Beijerland, M. C. Mulder te Goes. Beroepen te Rotterdam-Alexandeipolder (samenwerking CGK/NGK), M. Hogenbirk te Veenendaal (Bethelkerk). NED. GEREF. KERKEN Beroepen te Arnhem (samenwerking CGK/NGK), A. van der Dussen te Eindho ven. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Emmeloord, C. Sonnevelt te Veenendaal; te Rotterdam-Cenü^m, G. J. N. Moens te Goes. Bedankt voor Doetinchem, Ridderkerk en St. Annaland, M. Karens te Werkendam; voor Beekbergen, W. J. Karels te Hardinx- veld-Giessendam; voor Leerdam en Rotter dam-Zuid, B. van der Heiden te Alblasser- dam; voor Leiderdorp, J. J. van Eckeveld te Zeist; voor Melissant, M. Mondria te Waar denburg; voor 's-Gravenzande, C. Neele te Aagtekerke. OUD GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Nieuw-Beijerland, G. Gerrit sen te Giessendam. GEREF. GEMEENTEN IN NED. Bedankt voor Veenendaal, J. Roos te Opheusden. De Sparta-dames hebben woensdag thuis met 4-0 verloren van Spirit uit Barendrecht. De dames uit Barendrecht staan hoog in de rangschikking, zodat een verlies vanzelf sprekend zou zijn. Toch hebben de Spartanen goed gepresteerd en had er een 3-1 eindstand ingezeten. In de alatste set hadden de dames een 19-24 achterstand, vooral door het goede serveren van Elly Koopman kwamen zij terug tot 24- 24. Door wat pech en te weinig zelfvertrou wen ging ook deze set verloren. Toch moch ten de dames met opgeheven hoofden het veld verlaten. Spirit presteerde uitstekend, daar tegenover stond het goede spel van Sparta. Sparta speelde deze avond met drie inval lers van dames II, maar dit was, behalve de eerste set, beslist niet te merken. Deze set werd dan ook dik verloren, omdat ze nog niet voldoende attent waren op het goede veldspel van Spirit. De andere sets werden met ere verloren, echter geen punten voor de Sparta-dames. Ze komen nu onder de streep in de hoogste klasse, of dit zo zal blijven, is afhankelijk van de prestaties van de andere teams. Er moeten nog enkele wedstrijden worden gespeeld. Uitslagen van maandag 7 april: Afdeling 1: C. Visbeen-J. Looij 1-1 T. Goedegebuur-A. Doom3-0 A. 't Jonk-B. Visbeen 1-1 AfdeUng 2: B. V. Nimwegen-J. Koppelman3-0 B. Grootenboer-P.Kom1-1 In de eerste afdeling wist C. Visbeen zijn belager J. Looij goed van zich af te houden. In een spel met voor beiden weinig of geen winstkansen werd als snel remise overeen gekomen. T. Goedegebuur heeft een fraaie winstpartij geboekt op de niet ongevaarlijke A. Doom. In goed opgebouwde stelling maakte hij het zijn tegenstander bijzonder moeilijk. Na een foutieve voortzetting bij de 27e zet van Doom, verschenen er bij Goedegebuur pret lichtjes in zijn ogen. Goedegebuur kon een schijf van de zwartspeler veroveren, waarna hij heel de partij naar zijn hand kon zetten. Doom kwam er zo hopeloos voor te staan, dat hij het einde niet meer afwachtte en zijn tegenstander sportief de hand gaf. A. 't Jonk heeft de winst tegen B. Visbeen deze avond laten liggen. Hij kwam al in de 25e zet een schijf voor, maar Visbeen wist door zijn uiterst slimme spel 't Jonk achter een schijf te lokken, zodat plotseling de rol len werden omgedraaid, 't Jonk moest daar na nog benen maken om niet met een gehele teleurstelling te worden geconfronteerd. In de tweede afdeling werden de degens gekruist tussen de twee koplopers B. van Nimwegen en J. Koppelman. Als Koppel- man deze uiterst belangrijke partij zou win nen, zou hij verzekerd zijn van zijn overgang naar de eerste afdehng. Maar, de beer moet eerst geschoten worden eer de huid kan wor den verkocht. In een boeiende partij waar op een gegeven moment, bij een drie om drie mil, Koppelman op onverklaarbare wijze de verkeerde kant op sloeg, zag hij met lede ogen aan hoe Bemadette een drietal schijven als winst in het doosje kon deponeren. Voor de witspeler was er nu geen perspectief meer. Een verrassende gewaarwording. De partij tassen B. Grootenboer en P. Kom was in zoverre nog belangrijk dat beiden nog kans maakten op een derde plaats. Na een voorzichtige aftasting in het begin, kwam er later wat meer pit in de partij. Toch leek het er op dat zij probeerden elkaar angstvallig te ontwijken. Dit had tot gevolg dat, met bei den nog acht schijven op het bord, de punten vroegtijdig werden gedeeld. De vorige week nog gespeelde inhaalpartij tassen J. Koppelman en E. v.d. Slik is door Koppelman gewonnen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 11