Twee Koninklijke Onderscheidingen bij vrijwillige brandweer Nieuwe Tonge LITI E Paaszangavond Ansichtkaartenbeurs in Ouddorp Rabobank West-Flakkee ver nieuwt bankhal Ditksland 0900-8844 Christenunie VDB 78 in Superpolitiek Eilandelijke woningcorporaties bezitten thans Federatieve klachtencommissie Joodse feesten Zaterdag museumdag in Middelharnis 2A.~^ Paaszangavond te Ooitgensplaat ■(/Minnaard ^'^<r2 Schuur in de brand Inbraak woning; auto weggenomen Met Wie??? Met Jaap van Wageningen Hulpveriening 'Prinses Margriet' aan visserij Aankondiging Ver- koopdag Ger. Gem. Middelharnis Uw woning of bedrijfspand verkopen? Verzoekconcert Martin Mans in de Breepleinkerk Den Bommel Kerkdiensten Ger. Gem. Rotterdam-Rijnmond district Oe Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee DEN BOMMEL - Zondagmorgen rond half vier ontstond door nog onbekende oorzaak brand in een schuurtje in de achtertuin van een woning in de Prinsessenstraat. In het schuurtje waren wat meubelen opgeslagen. De brandweer had het vuur snel onder con trole. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. GOEDEREEDE - In de nacht van woensdag op donderdag werd in een woning aan de Doelweg ingebroken. Onbekenden waren via een keukenraam het huis binnengeko men. Onder meereen mobiele telefoon werd weggenomen. Tevens werd een in de garage geparkeerd staande auto, een Mercedes Benz, ontvreemd. Op vrijdag 12 april zullen er in het politieke discussieprogramma Superpolitiek van Radio Superstar vertegenwoordigers van Christenunie en VDB '78 aanwezig zijn. Superpolitiek begint om 19.00 uur. Dit programma zal live verzorgd worden vanuit het Diekhuus, Beneden Zandpad 7 te Mid- delharnis, zodat u de gelegenheid krijgt om er bij te zijn en eventueel vragen te stellen aan de gasten. De presentatie ligt in handen van Jan van Dop en Berend-Jan Brugge- man. Radio Superstar is te beluisteren op 105.9 (kabel gem. Middelhamis) en 107.3 FM (vrije ether). Weet u wel wat een begrafenisondernemer allemaal voor u kan doen? Weet u hoe u begraven wilt worden? Weet u dat het ver standig is om hier over met uw naasten te praten zodat zij weten wat en hoe u uw begrafenis wih? In het programma 'Met Wie???' op Radio Flakkee praat de presenta trice Carla Hersbach met Jaap van Wagenin gen over deze zaken. Het programma wordt op woensdag 9 april uitgezonden tussen 18.00 tot 19.00 uur. De herhaling is op don derdag 10 april van tussen 21.00 en 22.00 uur. Donderdag 3 april jl. om half elf werd de bemanning van de Stellendamse redding- boot 'Prinses Margriet' gealarmeerd door de Kustwachtpost Ouddorp. De gamalenkotter SL 22 'Nooitgedacht', met 2 personen aan boord, bevond zich vlak bij de haven toen het net in de schroef terecht kwam. De red- dingboot voer zo snel mogelijk uit en was binnen tien minuten ter plaatse. De SL 22 werd op sleeptouw genomen en aan één van de steigers bij de afslag afgemeerd. Daar heeft een duiker de schroef weer vrij gemaakt. Op II April zal er in de Gereformeerde Kerk een Paaszangavond gehouden wor den. Hieraan werken mee; kinderkoor 'de Plaetse Zaangertjes', Chr.Gem.Koor 'Jubilate' en muziekgroep 'Klein Gloria'. Op deze avond zal er naast koorzang ook samenzang zijn. Orgelbegeleiding koor en samenzang: Marcel Saarloos. De toegang is gratis en we heten jong en oud hartelijk welkom. Aanvang 19:30 uur. Houdt 14 juni vrij in uw agenda, want die dag zal op het terrein van de CSG Prins Maiuits in Middelhamis een grote verkoping worden gehouden. De opbrengst is voor de verbouw van het kerkgebouw van de Gere formeerde Gemeente te Middelhamis. De verkoping is van 9:30 tot 15.00 uur. Op deze dag proberen wij voor u ruim 40 kramen te vullen met allerlei nuttige en lek kere zaken. Denk bijvoorbeeld aan groente en fmit, bakkerijproducten, boeken, stand werkers, een crea(tieve)-kraam, etc. Ook zal een gedeelte van de kramen bestemd zijn voor een zgn. rommelmarkt, waarvan de mooiste stukken via opbod zullen worden verkocht. 'Voor de honger en lekkere trek is er koffie met iets lekkers, broodjes, vis en patat. Er is niet alleen veel te zien of te kopen, maar ook van alles te doen (zeker voor de jeugd); 12 verschillende boerderij spelen en huifkartocht. Ook zal er een diaquiz over Middelhamis en Sommelsdijk zijn. Kortom, alle reden om deze dag vrij te hou den en naar deze verkoping te komen! Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makoliiar/laMitcur. lid NVM OI S7-476S5.'ï Hoewel Goeree-Overflakkee zes woning corporaties telt, ziet de provincie Zuid-Hol land het eiland in toenemende mate als één huisvestingsregio. Omdat de afzonderlijke corporaties echter het liefst zelfstandig blij ven, is het van groot belang dat ze minder vrijblijvend met elkaar samen gaan werken. En om daar gestalte aan te geven hebben ze in een brochure reeds een gezamenlijk en eenduidig beleid vastgelegd met betrekking tot hoe omgegaan zal worden met door huur ders zelf aangebrachte voorzieningen als ze de door hen gehuurde woning verlaten. Een volgende gezamenlijke stap is het opstellen van het Reglement Federatieve klachten commissie Goeree-Overflakkee. Dit regle ment, vastgesteld door het Algemeen bestuur van de Federatie Woningbouwver enigingen op Goeree-Overflakkee, voorziet in het behandelen van klachten die door huurders bij de corporaties worden inge diend. Als de corporaties en de huurder er samen niet uitkomen, wordt de klacht door gestuurd naar een eilandelijke klachtencom missie, die de behandeling van de betreffen de corporatie overneemt onder leiding van een onafhankelijke voorzitter. De installatie van de Federatieve klachtencommissie Goe ree-Overflakkee vond afgelopen vrijdag middag z'n beslag in het kantoor van woningbouwvereniging Beter Wonen te Goedeieede, waarbij gelijktijdig de heer mr. Joh. van Groningen te Middelhamis werd benoemd tot onafhankelijk voorzitter van de commissie. Bij die gelegenheid kreeg hij de voorzittershamer in handen gedrukt door de heer Robijn van de Federatie van Woning bouwverenigingen op Goeree-Overflakkee. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Op vrijdag 11 april geeft de organist Martin Mans een orgelconcert in de Breepleinkerk in Rotterdam. Het programma bestaat geheel uit verzoe ken uit het publiek. Voor aanvang kan men een verzoek indie nen of dit al kenbaar maken via het e-maU adres van de organist: martin.mans@pla- net.nl. Martin stelt een progranuna samen, gerangschikt naar thema, waarin improvisa ties over psalmen, gezangen, vaderlandse liederen, kinderliederen en transcripties in een goede verhouding tot elkaar staan. Tekst en uitleg krijgt de luisteraar van de organist zelf. Dit jaar volgt nog een vijftal concerten met Martin in de Breepleinkerk. Op 9 mei, 29 augustus (met André Knevel), 24 oktober (met Karel Bogerd) 21 november en 26 december (met Noortje van Middelkoop). De organist viert dit jaar zijn 25-jarig jubi leum als kerkorganist. Acht jaar daarvan is hij werkzaam in de Breepleitikerk. Op twee de pinksterdag 9 juni, is er een speciaal jubi leumconcert in de St. Laurenskerk waarin volop aandacht aan dit jubileum wordt besteed. Het concert op 11 april begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt 6,= voor volwassenen en 3,= voor kinderen onder de 12 jaar. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de deur vanaf 19.15 uur. 25 jaar kerkorganist In 1978, op 13-jarige leeftijd, ontving Mar tin Mans een benoeming als kerkorganist in zijn geboorteplaats Melissant. Later werd hij organist in Dirksland. Vanaf 1995 is hij ver bonden aan de Breepleinkerk in Rotterdam. Door zijn organistschap in deze kerk is een concertserie tot stand gekomen met verzoek- improvisaties. Zeven keer per jaar geeft hij een concert op verzoek waarbij de luisteraar het programma bepaalt. Martin Mans impro viseert met name over psalmen, gezangen en geestelijke liederen waarmee hij de zondag se diensten al 25 jaar verreikt. Het geestelijk lied is voor hem de basis van zijn muziek. Naast het concert op 9 juni is er op zaterdag 20 december is een slotjubileumconcert in de Martinikerk in Bolsward. Martin Mans goed voor platina In december heeft Martin Mans een platina CD ontvangen voor de begeleiding van het Holland Boys Choir op de CD Christmas Carols. Meer dan 50.000 exemplaren zijn in twee jaar tijd over de toonbank gegaan. Diri gent Pieter-Jan Leusink heeft hem de glan zende schijf persoonlijk overhandigd. Het is een unicum in deze muziekbranche. De pla tina plaat heeft een plaatsje gekregen naast de gouden CD die Martin Mans enige jaren eerder ontving voor de verkoop van 25.000 exemplaren van zijn eerste improvisatie CD. JaarUjks verschijnen nieuwe CD's met orgelmuziek van deze musicus. Zowel in zijn improvisatieserie als in het klassieke en literaire genre. Onlangs is een schijf ver schenen met meditatief orgelspel over negen psalmen en vijf bekende geestelijke liede ren. De titel luidt: 'Als g' in nood gezeten'. Dit nieuwe exemplaar is op alle concerten verkrijgbaar. Voor nadere informatie kunt u onze website bezoeken: www.martinmans.nl Op zaterdag 12 april wordt er in de Neder landse Hervormde Kerk van Den Bommel een Paaszangavond gehouden. De organisa tie is in handen van de zendings- en evange lisatiecommissie van de Nederlandse Her vormde Kerk van Den Bonmiel. Door het zingen van paasliederen wordt gedacht aan de kruisiging en opstanding van Jezus Christus. De avond wordt verder inge vuld door het Paasevangelie, een muzikaal inermezzo en een gedicht. Ook zal er een collecte gehouden worden voor een project van de Gereformeerde Zen dingsbond (GZB). Na afloop is er koffie in het verenigingscen trum 'Bij de Bron'. De aanvang van de avond is 19.30 uur en de kerk is om 19.00 uur open. DIRKSLAND - Dinsdag 8 april, 19.30 uur. ds. M. Karens. OUDE TONGE - Dinsdag 8 april, 19.30 uur, ds. J. Beens. MELISSANT - Woensdag 9 april, 19.30 uur, ds. E. Hakvoort. NIEUWE TONGE - Dinsdag 8 april, 19.30 uur, stud. J. M. D. de Heer. OUDDORP - Woensdag 9 april, 19.30 uur, ds. J. Beens. Opnieuw Koninklijke Onderscheidingen bij de brandweer. Ditmaal - afgelopen vrijdagavond - werden ze uitgereikt aan twee scheidende brandweermannen van de blusploeg Nieuwe Tonge. Het waren de heren C. van den Doel en J.A. dü Jong die benoemd werden tot Lid in de Orde van Oranje Nassau, waarvan de versiersels hen werden opgespeld door burgemeester De Vries-Hommes van de gemeente Middel harnis, tijdens de jaarvergadering van de Nieuwe Tongse ploeg van de vrijvnllige brandweer. Burgemeester De Vries prees de twee mannen als 'een voorbeeld van hoe je in de samenleving dient te staan'. Vanaf juni 1966, dus gedurende 37 achtereenvolgende jaren, is de heer Van den Doel aan de brandweer verbonden geweest. Daarvóór zelfs was hij al vijfjaar lid van de jeugdbrandweer. Sinds 1984 tot heden is hij penningmeester van de brandweervereniging 'J.v.d.Heijden' in Nieuwe Tonge. Met veel enthousiasme en inzet heeft hij zijn taak, in de rang van brandwacht, verricht. Daarnaast was hij van 1986 tot de opheffing in 1975 noodwachter van de Burger Bescherming. Verder vervulde hij van 1976 tot 1982 de functie van tuinman voor de Ned. Herv. Gemeente te Nieuwe Tonge en vanaf 1984 tot heden voor de Groen van Prinstererschool te Middelhamis. Van 1988 tot heden heeft Van den Doel als kaderiid een bestuurs functie bij de CNV-bond. Tevens is hij lid van de O.R./G.O.R. van zijn werkgever, de Enci te Rozenburg. Ook de heer De Jong trad in juni 1966 aan als brandweerman bij de blusploeg Nieuwe Tonge. Dus ook hij heeft er nu 37 jaar opzitten, waarvan hij de laatste 9 jaar - sinds 1984 - de taak van bevelvoerder uitoefende. Deze soms zware en moeilijke functie heeft hij tot grote tevredenheid van zijn commandant uitgevoerd. Hij had de rang van brandwacht 1^ klas. Naast zijn brandweeractiviteiten was de heer De Jong van 1983 tot 1984 en van 1986 tot 1987 bestuurslid van Bad mintonvereniging 'Racketteam' te Nieuwe Tonge. Beide spuitgasten verlaten de vrijwillige brandweer wegens functio neel leeftijdsontslag. chhstelijk-maatschappeli I vrouwenbeweging Op donderdag 10 april komt de Vrouwenbe weging Passage weer bij elkaar. De avond wordt gehouden in gebouw 'Pippeloentje', Kastanjelaan 3 te Middelhamis, aanvang 19.30 uur. Als spreker is uitgenodigd ds. L. J. Lingen, predikant te Middelhamis, die ons zal vertel len over Joodse feesten, in het bijzonder over het Joodse paasfeest. Introduces zijn van harte welkom. Zaterdag 19 april 2003 organiseert de Ned. Ver. Van Prentbriefkaartenver- zamelaars een Ansichtkaartenbeurs in Sporthal 'De Dorpstienden', in Ouddorp-Centrum. De openingstij den zijn van 10.00 tot 14.30 uur. Leden van de vereniging kunnen om 9.30 uur naar binnen. Vele honderdduizenden oude ansichtkaar ten, waaronder stads- en dorpsgezichten, buurtschappen van voor 1900 tot 1960, waarvan die van voor 1906 met de hand in gekleurd zijn, kan men bij de verzamelaars/ .standhouders aantreffen. Natuurlijk betreft het niet alleen de Neder landse, maar ook buitenlandse ansichten van heel de wereld. Verder zijn er zo'n 700 verschillende onder werpen zoals: Schepen, Trams, Treinen, Veerboten, Scheepvaart, Honden, Poezen, Illustrators, Militaire, Paarden, Stations, Spoorwegen, Stoomtrams, Hondenkarren, Beroepen, Molens, Kerken, Filmsterren en verder eigenlijk te veel om op te noemen. Bovendien kunnen bezoekers hun meege brachte ansichtkaarten GRATIS laten taxe ren. Voor meer informatie over deze beurs of over de andere 26 beurzen die deze vereni ging in heel Nederiand organiseert, kunt u bellen tel. (06) 12277769. Komend weekend is het Nationaal Museumweekend. In dat kader is het in Middelhamis zaterdag 12 april museumdag. Het Rien Poortvliet Museum is dan gratis te bezoeken en bij VVV/ANWB Overflakkee kunt u een gratis wandelroute ophalen, die langs het museum voert en verder een leuke rondwandeling door de tweelingdorpen Middelhamis en Som melsdijk aangeeft. Wilt u meer weten? Kom dan langs bij of bel naar VVV/ANWB Over flakkee, Vingeriing 3, Middelhamis, tel.: (0187)484870. De toenemende behoefte aan privacy en de veranderende rol van de' kantoren van de Rabobank leidt tot een andere inrichting van de bankhallen. In de afgelopen tijd is een aan tal Rabobankvestigingen op Goeree-Overflakkee al aan de nieuwe wensen van onze klan ten aangepast. Een goed voorbeeld hiervan is het kantoor van Rabobank West-Flakkee in Ouddorp. In navolging van dit kantoor is nu ook de bankhal van het kantoor in Dirksland vernieuwd. De inrichting van de bankhal is op zodanige wijze aangepast dat de klanten voor eenvou dige handelingen snel geholpen kunnen worden. Veel klanten hebben al ervaren dat ze door de Rabobank regelmatig w orden uitgenodigd om in alle rust en vertrouwelijkheid hun zaken door te nemen. Hierom zijn er ook in Dirksland comfortabele spreekkamers ingericht waar u al uw vragen aan onze medewerkers kunt voorleggen. De openingstijden van het bankkantoor zijn ongewijzigd gebleven. Bent u nieuwsgierig geworden naar de vernieuwde Rabobankvestiging in Dirksland? Komt u dan gemst een kijkje nemen en laat u verrassen!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1