Woongebied Havenkanaal verlevendigt centrum Middelharnis met respect voor historie Hans Grinwis van Delta Expo Haringvliet is het helemaal zat! Paaszangavond Muskusratten in natuurgebieden moeilijk te vangen Powerpolntwedstrijd Nieuwe Kerk Zierikzee voor sciioiieren Ophalen oud papier Ouddorp Peuterochtend in Gemeenschapsbibliotheek Middelharnis Goedereede wil geen bedrijfswoning op afstand toestaan Te ver Opwelling uit boosheid De Wurft Kreatiefv.o.f. xxKmnxxxxMnxuxxxnunnxnMxnnxnxnnMxnxnxxxuM y/^/^^^ Uitslagen j^ Damclub 'Denk en Zet' Maandag 31 maari 2003 in 'Dorpstienden' Start verkoop gevarieerd woningaanbod in hartje Middelharnis Amstelland Ontwikkeling presenteert op 4 en 5 april het woonplan Havenkanaal, gelegen aan het einde van winkelcentrum d'n Diek in Mid delharnis. Om het publiek de gelegenheid te geven kennis te nemen van de vele mogelijkheden die Havenkanaal biedt, opent AM Wonen in de showroom van Imabo Esselink een verkoopinformatiecentrum. Haven kanaal bestaat uit 85 appartementen, 42 herenhuizen en 35 twee-onder één-kap woningen. Het klassieke ontwerp van architect Cornelis van de Ven versterkt en verlevendigt het historische centrum van Middelharnis. Vier deelprojecten Website Verkoopinformatiecentrum Deskundige jury GOEDEREEDE - Eigenaar en exploitant van de Delta Expo Haring vliet in Stellendam, Hansje Grinwis, heeft het helemaal gehad met de gemeente Goedereede. Uit pure frus tratie over de slechte samenwerking met het gemeentebestuur, zo vindt hij, heeft hij zijn complete bedrijf enige tijd geleden te koop gezet. Het zit hem heel hoog dat er geen medewerking wordt verleend aan de bouw van een bedrijfswoning op de door hem gewenste plek. De standpunten van het gemeentebestuur en Hans Grinwis liggen mijlenver uiteen. Beter gezegd, liggen meters uiteen, want daar gaat er allemaal om. Mag de toekomstige bedrijfswoning op 15 meter of op 70 meter van het restaurant gebouwd worden? De gemeenteraad had zich vorig jaar al eens gebogen over de vraag of er een inpandige woning in het gebouw van de Expo Haring vliet in Stellendam mocht worden gebouwd. De raad was toen van mening dat hieraan niet moest worden meegewerkt omdat dit ten koste zou gaan van de expositieruimte. Nieuw overleg werd gevoerd, waarbij het plan op tafel kwam om een bedrijfswoning op minimaal zeventig meter van het exposi tiegebouw en restaurant te bouwen. Daar was het gemeentebestuur niet echt enthou siast over. De raadscommissie Grondgebiedzaken, die dinsdagavond over de nieuwe bouwaan- vraag moest beslissen, bleef bij de eerder gevormde mening: de woning moet een 'onlosmakelijke verbondenheid' met het bedrijf hebben. Een afstand van zeventig meter is dan te veel, concludeerden de com missieleden. Peter Feller van het VGB was bovendien van mening dat de bedrijfswo ning op een dergelijke afstand wellicht in de toekomst nog eens apart kon worden ver kocht. Een kettingbeding, dat Hans Grinwis zou willen inbouwen, was naar zijn mening juridisch niet mogelijk. Ook de andere frac ties zagen het plan niet zitten. "Dichterbij zou geen probleem zijn", aldus Teunis Human (SGP). Slechts de ChristenUnie, bij monde van George Moerkerk, brak een lans voor de ondernemer: „Waarom doen we nu zo moeilijk hierover?" Hij vond echter geen medestanders. Grinwis stelt dat deze afstand nodig is om niet alleen de privacy te waarborgen en het wonen en het werken te scheiden, maar bovendien noodzakelijk is om een goed toe zicht te kunnen houden op de nog aan te leg gen steigers en de omgeving van het restau rant. Een compromis, zoals de VVD voor stelde, is niet bespreekbaar. Tijdens de commissievergadering spraken de commis sieleden hun grote verbazing uit over het bericht dat Grinwis het hele complex, res taurant en expositieruimte, via het internet in de verkoop heeft gedaan. Dirk Pijl (CDA) kon zijn verbazing niet op: "Het hele com plex staat te koop, mét de zin: alle vergun ningen zijn uitgegeven! Dat klopt toch niet! Volgens mij meent Grinwis er niets van!" Hans Grinwis geeft toe dat de soep mis schien niet zo heet wordt gegeten. "Ach, het was een opwelling uit pure boosheid over het gebrek aan medewerking van de gemeente. Dan maar verkopen, dacht ik. Ik ben al twee jaar lang hiermee bezig, heb allerlei mooie plannen ontwikkeld, maar ik word van het kastje naar de muur gestuurd. Nooit heb ik subsidie aangevraagd, in tegen stelling tot vroegere exploitanten. De trap fietsen staan nu nota bene in Doom! Het loopt hier geweldig, mijn omzet groeit voortdurend, maar niet dankzij de gemeente. Die zijn niet zuinig op goede ondernemers! Toen ik destijds allerlei ideeën had over de ontwikkeling rond De Punt, kwam er ook niets van terecht door onbegrip bij de gemeente." Grinwis is nu van plan om over afzienbare tijd de Expo te sluiten en ook de plannen rond de aanlegsteigers te laten varen. Hij wil dan uitsluitend doorgaan met het exploiteren van het restaurant. "Ik werk al geruime tijd met een assistent manager, Jeanette Buurveld. Zij wil graag het restau rant gaan runnen. Zelf wil ik mij dan vooral gaan toeleggen op het buitengebeuren, het varen met mijn sleepboot." De gemeenteraad van Goedereede zal zich in een volgende raadsvergadering definitief uitspreken over de kwestie. De jaarlijkse peutermaand in april laat kin deren, ouders en leidsters zien dat de biblio theek er ook voor peuters is. Tijdens een spe ciale 'inloopochtend' op donderdag 24 april van 10 tot 12 uur staat de Gemeenschapsbi bliotheek extra in het teken van samen boe ken bekijken en ermee spelen: voelen, zin gen, tellen, kleuren, knutselen, praten over plaatjes, geluiden of gebaren maken. Bezig zijn met waar het bij vooriezen nu eigenlijk om gaat: tijd voor elkaar nemen, gezellig samen bezig zijn, taalontwikkeling en de wereld verkennen. Wel of niet lid van de bibliotheek, voor kin deren (én voor hun ouders, grootouders, oppasouders, ooms en tantes) is de peuter ochtend een goede gelegenheid om samen te genieten van de peuterboeken die in de bibli otheek te lezen en te lenen zijn. Enne, het lidmaatschap van de bieb is tot en met 15 jaar gratis, een goede reden om langs te komen! Als u op deze ochtend de bibliotheek bin nenloopt ziet u een presentatie van circa 30 uiteenlopende peuterboeken. Boeken die leuk lijken leest u voor, waarna samen de opdracht gedaan wordt die bij elk boek te lezen is. Tijdens deze 'reis door boekenland' kan gepauzeerd worden met een hapje en een drankje. En is de reis lang genoeg geweest: dan vertrekt u weer richting huis. Lezing Betty Sluyzer Leidsters van peuterspeelzalen en kinder dagverblijven kunnen zich inschrijven voor een lezing van peuterboekenschrijfster Betty Sluyzer Op maandag 14 april is zij in de bibliotheek van Ouddorp en op woensdag 23 april in de bibliotheek Spijkenisse. Betty Sluyzer vertelt over haar boeken én over het werken ermee in de peutergroep. Aanvangstijd is 20.00u en de entree voor deze lezing bedraagt 3 euro. Kaartverkoop eii informatie: bibliotheken in de regio. Een leuke nieuwe opfrisser van een saai hoekje is deze voorjaars- H decoratie met bloempotjes, fris groen, veertjes en natuurlijk een l€ broedende kip of vogel met eitjes. X Nodig: M kistje, plankje of paneeltje (kistje is tot Pasen verkrijgbaar bij de Wurft H voor 1 euro); H twee terracotta potjes, 0 7 en 9 cm; H stukje rondhout van 12 cm lang en 0 'M, '-"^' |i| gele en bruine verf; ^C eitjes en veertjes; |tC buxus of ander groen; M, kip of vogel in nestje; strik; H kaartje of platte kiezelsteen. Cl Neem het kistje, plankje of paneeltje en X verf de achterkant (niet dekkend) bruin fi of geel. Spons de twee terracotta bloem- M potjes en het stukje rondhout in een vro- M lijke kleur geel. Lijm het rondhout tus- sen de twee potjes in; het grootste potje H komt onderaan, het kleinste bovenop. fl Steek in de potjes wat oasis en vul dit H met buxus of ander groen, en wat eitjes. H Zet in het bovenste potje een kip of X vogel in een nestje, wat hooi of stro. Op X de onderste rand komen diverse veertjes. K Versier de bovenkant van het kistje, M plankje of paneeltje met een strik en wat Hobbywinkel en Cursussen Stationsweg 15, 3247 BW Dirksland Tel. (0187) 60 11 24 Fax (0187) 60 58 62 groen, veertjes en eitjes naar smaak. Nu nog een kaartje maken of mooie kiezel steen zoeken. Schilder daarop een 'paas- wens', zoals bij het voorbeeld op de foto, of een persoonlijke wens, en beves tig deze met het lijmpistool op de ach terwand van het kistje. Het pronkstukje is nu klaar en zal het zeker goed doen op een leeg plekje, bijvoorbeeld bij de voordeur. Bij 'De Wurft Kreatief in Dirksland, die meewerkt aan de totstandkoming van deze rubriek, zijn de materialen voor dit werkstukje verkrijgbaar. Ook is daar een voorbeeld te zien van het werkstuk van deze maand, direct na het verschij nen van deze krant. MIDDELHARNIS/ ^y SOMMELSDIJK Afdeling 1 H. H. Verolme - M. Klink1 - 1 C. Polder - J. A. DekkerO - 3 J. V. Hoorn - C. SpeeO - 3 A. v.d. Veer- W. Vroegindeweij1 - 1 H. H.Verolme heeft er alles aan gedaan om de onderste regionen te verlaten; hij zette M. Klink flink onder druk. Op het eind van de partij leek de winst naar Verolme te gaan, maar Klink kon dat na een klein foutje van Verolme voorkomen. J. A.Dekker liet er in zijn partij tegen C. Polder geen twijfel over bestaan wie dit seizoen de sterkste is. Dek ker behaalde na een foutje van Polder bekwaam de winst én het kampioenschap van Denk en Zet. J. v. Hoorn strijdt om de 2e plaats, maar liet tegen de dit seizoen tegen vallende C. Spee 3 dure punten liggen. Spee kon die de punten goed gebruiken om niet in degradatiegevaar te komen en behaalde na een positioneel goed gespeelde partij de vol le winst. A. v.d. Veer en W. Vroegindeweij hielden elkaar positioneel goed in even wicht. Geen van beiden wist enig voordeel te behalen, zodat remise volgde. Afdeling 2,4e bekerronde: I. Koese - j. Lodder3 - O H. Bijdevate-J. Groenendijk3-0 J. Jordaan - R. Jacobs3 - O M. Prins - B. du Pree3 - O I. Koese laat er ook in de bekercompetitie geen twijfel over bestaan dat hij dit seizoen de sterkste is. J. Lodder, die met veel risico speelde, moest toch in Koese zijn meerdere erkennen. Ondanks goede tegenstand van J. Groenendijk moest hij de winst laten aan H.Bijdevate. J. Jordaan en R. Jacobs maken het elkaar op het dambord regelmatig erg lastig, met voor beiden wisselend succes. Ook nu weer, maar nu was het Jordaan die met de winst naar huis ging. M. Prins en B. du Pree behalen om de beurt de winst; nu was het de beurt aan Prins, die dan ook de winst behaalde. OUDDORP - Na de jaarlijks terugkerende Kerstzangavond hoopt de Chr. Gem. Zang ver. 'Hart en Stem' voor de eerste maal een Paaszangavond te organiseren. Deze zal op 12 april worden gehouden in het m.f.g. 'Dorpstienden' te Ouddorp. Hieraan zullen ook het Chr. Kinderkoor 'Jong Begonnen', het Chr. Jeugdkoor 'Van Knop tot Bloem' en het Chr. Mannenkoor 'Jubilate Deo' hun medewerking verlenen, allen o.l.v. dirigent Jan Bezuyen en m.m.v. organist Johan van Broekhoven. Niet alleen door de medewer king van de verschillende koren, maar ook door orgelspel, samenzang en schriftlezing belooft het een afwisselende avond te wor den. Met het zingen van o.a.: 'Mijn Verios- ser hangt aan het kruis', 'Jezus om Uw lij den groot', 'O, haupt voU blut und wunden' en 'O, kostbaar kruis' zal deze avond wor den stilgestaan bij het Grote Wonder dat God Zijn Zoon gegeven heeft om te sterven voor de zonden van mensen, zodat aan het eind van de avond kan worden gezongen: 'U, zij de Glorie'. De koren nodigen u van harte uit om deze avond, die om 19.30 uur begint, bij te wonen. De zaal is open om 19.00 uur. De toegangsprijs is a 3 p.p., met een maximum van a 12 per gezin. MIDDELHARNIS - De muskusrattenbe- strijding op Goeree-Overflakkee zou beter kunnen. Dat was althans de mening van hoofdingeland H.A. Mijs tijdens de Verenig de Vergadering van het Waterschap Goeree- Overflakkee. "Het lijkt wel alsof de ratten alleen vanachter een bureau bestreden wor den", bekritiseerde hij de rapportage van de Landelijke Coördinatie Commissie Muskus- rattenbestrijding. Dijkgraaf Goekoop weer legde echter de indruk dat er sprake is van bureaucratie bij deze organisatie. "In deze commissie zitten mensen uit het veld, die weten waar ze het over hebben", aldus de dijkgraaf. Naar zijn mening verricht deze commissie bijzonder goed werk omdat er plaatselijk vaak 'een rommeltje' van gemaakt wordt. Via de dienst Muskusratten- bestrijding wordt de bestrijding van de mus kusratten uitbesteed. Soms is het een taak van de provincie, soms van een waterschap. Het vangen van muskusratten moet echter goed worden aangestuurd, wil het probleem definitief worden opgelost. Alleen in Noord- Brabant wordt de rattenbestrijding goed aan gepakt,-stelde de dijkgraaf Daar worden dan ook de beste resultaten geboekt. Hij kreeg na zijn uiteenzetting de steun van secretaris J. van Gerdingen: "Als de bestrijding goed gebeurt, zijn de muskusratten besUst uit te roeien. Het probleem is dat er soms andere factoren meespelen. Zo heeft de MKZ-crisis ertoe geleid dat er enige tijd geen ratten gevangen konden worden, waardoor de po pulatie weer toenam." Volgens beide water schappers zijn er vooral problemen in de natuurgebieden, waar de dieren in deze slecht toegankelijke terreinen moeilijk op te sporen zijn. Toch, zo stelden zij Mijs gerust, zijn de muskusratten ook op Goeree Over- flakkee goed uit te roeien, 'mits het efficiënt gebeurt'. Momenteel zijn er op het eiland vijf muskusrattenvangers werkzaam, die in het jaar 2001 goed waren voor 10.000 gedo de ratten. Toekomstperspectief Woongebied Havenkaal. Het beeld van het nieuwe woongebied wordt bepaald door de kadeligging van de apparte menten en woningen aan een nog aan te leg gen kanaal. De loop van het bestaande kanaal aan het eind van d'n Diek wordt aan gepast, zodat aan weerszijden bebouwing mogelijk is. De variatie in stedenbouw en architectuur levert een levendig beeld op. Door de klassieke uitstraling en de toepas sing van hoogwaardige materialen is archi tect Van de Ven er in geslaagd samenhang in het plan aan te brengen. Met het aanbod van appartementen speelt AM Wonen in op de behoefte aan gelijkvloerse woningen in Mid delharnis en omgeving. Havenkanaal sluit aan op het recent afgeronde Everdinapolder, dat eveneens door Amstelland Ontwikkeling werd ontwikkeld. Havenkanaal bestaat uit vier deelprojecten: Bastion, Kasteel, Patriciërs en Singelwand. Voor het totale plan geldt dat de sfeer van vroeger wordt gecombineerd met het com fort van nu. Bastion is een luxueus appartementencom plex, gelegen op een soort eiland. Het telt 16 gelijkvloerse, ruime appartementen van 160 tot 195 vierkante meter. De woonkamer is 65 vierkante meter groot en kan nog worden uitgebreid met een serre/wintertuin van 20 vierkante meter. Kopers krijgen de vrijheid om de indeling naar eigen ideeën in te vul len. De vrij-op-naam prijs begint bij n 373.900. Het Kasteel ligt aan de havenkom en bestaat uit 69 drie- en vierkamerappartementen met een grootte van 100 tot 150 vierkante meter. Om tegemoet te komen aan de uiteenlopen de leefstijlen biedt Amstelland Ontwikke ling negen verschillende woningtypen aan. Het gevelbeeld is door de inspringende en sierlijke gevels zeer verrassend. De vrij-op- naam prijs begint bij n 204.500. Achter de dijk van het Havenkanaal liggen de 42 Patriciërswoningen in een historisch landschap. Deze statige woningen hebben een wooninhoud van circa 600 kubieke meter. Ook hiervoor geldt dat de kopers veel keuzevrijheid hebben wat betreft de inde ling. Zo bestaat de mogelijkheid om te kie zen voor drie tot vijf slaapkamers. De woningen beschikken over een tuin op het zuiden en een fraai dakterras. Kenmerkend is ook de plafondhoogte van 2.90 meter. De vrij-op-naam prijs begint bij n 345.500. De 35 twee-onder-één-kap woningen van het deelproject Singelwand liggen aan de noordzijde van het Havenkanaal. De riante woningen met kopgevels, rode dakpannen en erkers hebben een wooninhoud van circa 660 kubieke meter. De woonkamer telt circa 65 vierkante meter en het aantal slaapkamers is uit te breiden tot zes. De woningen zijn verbonden door garages en beschikken over zowel een voor- als achtertuin. De vrij-op- naam prijs begint bij n 397.500. Op www.havenkanaal.nl is meer informatie te vinden over het project. Amstelland Ont wikkeling gebruikt voor haar communicatie met (potentiële) kopers zogenaamde virtuele gemeenschappen. Deze sites stellen woon consumenten in staat in alle fases van het ontwikkelingsproces te communiceren met de bij het project betrokken partijen. Voor de kopers wordt een besloten community in het leven geroepen waarbinnen ze onderling kunnen communiceren over alles wat met de woning heeft te maken. In een aparte ruimte van de showroom van Imabo Esselink in Middelharnis heeft Amstelland Ontwikkeling een verkoopinfor matiecentrum ingericht. Hier kunnen belangstellenden een eerste indruk krijgen van het wooncomfort dat Havenkanaal biedt. De aanwezige kopersadviseurs geven een toelichting op de vele keuzemogelijkhe den die er zijn om de woning naar eigen wensen in te delen of uit te breiden. De ver koop van de woningen is in handen van de makelaarskantoren Tamboer (tel. 0187- 476555) en Jongerius (tel. 0187-475757). Het verkoopinformatiecentrum aan de Industrieweg 35 in Middelharnis is telefo nisch bereikbaar op 0187-475474. De start van de verkoop Havenkanaal op 4 en 5 april valt samen met de Wellness-dagen die Imabo Esselink jaarlijks houdt. Vanwege het 90-jarig bestaan van het bedrijf zijn er voor jong en oud tal van festiviteiten geor ganiseerd. Op vrijdag 4 april is het verkoop informatiecentrum geopend van 9.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 5 april van 9.00 tot 16.00 uur. Wie maakt de mooiste powerpointpresenta- tie over de geschiedenis van de Nieuwe Kerk van Zierikzee? Met deze uitdaging worden middelbare scholieren geconfronteerd. Een powerpointpresentatie is een door dé com puter gestuurde diaserie met dit verschil dat er veel meer mogelijkheden zijn door bij zondere effecten, op het scherm verschijnen de teksten en muziek. Het komt steeds vaker voor dat leerlingen bij keuzeopdrachten Cul turele of Beeldende Vorming het middel van powerpoint kiezen om een presentatie te maken. De wedstrijd is uitgeschreven door de Stich ting Vrienden Nieuwe Kerk Zierikzee. Deze stichting werd opgericht nadat aanvan kelijke plannen van het gemeentebestuur om van de leegstaande kerk een theater te maken niet doorgingen. De Stichting Vrienden van de Nieuwe Kerk Zierikzee stelt nu alles in het werk om de kerk te bewaren door het werven van donateurs en organiseren van allerlei concerten en activiteiten. Voor de finale van de wedstrijd in juni heeft de Plaatselijke Commissie de kerk gratis beschikbaar gesteld. Tot die tijd moet er door de deelnemers (uit alle klassen van het middelbaar onderwijs) nog heel wat werk verricht worden. Deelnemers krijgen op een middag de gelegenheid de kerk van binnen en buiten te fotograferen. De bedoeling is dat de geschiedenis van de kerk in beeld wordt gebracht, maar ook de voorgaande kerk en de Sint Lievens Monstertoren moe ten bij het geheel betrokken worden. Op deze wijze ontstaat er een boeiend overzicht van contrasterende stijlen zoals de gotiek en het classicisme. Daarnaast kunnen de scho lieren ook via het gemeentearchief monde- hnge en schriftelijke informatie ontvangen. Afhankelijk van het aantal inzendingen vindt er een voorselectie plaats door een des kundige jury die de presentaties op een aan tal aspecten zal beoordelen. De maximale lengte van een presentatie is 10 minuten. Halverwege de maand juni vindt in de kerk de finale plaats waar iedereen welkom is die belangstelling heeft voor de Nieuwe Kerk. Het doel van deze wedstrijd is tweevoudig. Allereerst om jongeren te betrekken bij het cultuurhistorische belang van een classicis tisch gebouw als de Nieuwe Kerk. Door de inzendingen ontstaat er tevens de mogelijk heid om tijdens de zomerweken, als de kerk voor toeristen opstaat, de bezoekers meer achtergrondinformatie te geven over de kerk. De winnende presentatie zal dan ook regelmatig tijdens de zomer te zien zijn. Daarnaast ontvangt de winnaar een bedrag van 100 Euro. Wie informatie wil hebben kan contact opnemen met Mar van der Veer (0111 - 414585) of via e-maü marvdveer@hetnet.nl. Op zaterdag 5 april komt de Kon. Beatrix- school te Ouddorp weer langs om oud papier op te halen. U mag ook uw karton inleveren. Zet alles s.v.p. goed zichtbaar en goed gebundeld aan de straat. Ook in de Oostdijk en omgeving zal opgehaald worden. Vrien delijk verzoek hierbij is, met het oog op de vrijwilligertjes die helpen bij het ophalen, de pakketten niet zwaarder te maken dan ten hoogste tien kilo. U wordt verzocht deze uiterlijk 8.30 uur droog gereed te hebben staan. Ook mensen die hun papier en karton tot nu toe in hun afvalbakken deden, worden uitgenodigd dit voortaan gereed te zetten, zodat zoveel mogelijk gerecycled kan wor den. Gelieve geen papier of karton bij de containers bij de gemeentewerken of op school neer te zetten..Als U het papier echt niet langer kunt bewaren, kan het op telefo nische afspraak ingeleverd worden (682124, 683676 of 682490). Ouders wordt verzocht om kinderen jonger dan 9 jaar niet met broertjes of zusjes mee te sturen bij het papierophalen. De organisatie zal niet aan sprakelijk zijn indien zich ongevallen voor doen, dus kinderen jonger dan 9 jaar die niet onder begeleiding zijn van een ouder zullen naar huis worden gestuurd. De opbrengst over de maand januari was n 1.350,12 (28.280 kg) en over de maand februari 1.362,= (28.080 kg); De opbrengst over de maand maart was tijdens het ter perse gaan van dit bericht nog niet bekend.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 7