In en in triest Historisch hoekje mm m tmwmiimmmi m mmm Bingo SVIK Kwestie gemeente Middelharnis IGRÖEEÉBLOEI organiseert lezing over zomerbloeiende bol- en knolgewassen UITSLAG verkiezing Provinciale Staten, Nieuws van de Wereldwinkel Een persoonlijke ontmoeting Een geslaagde uitvoering Israël in Egypt' BI-niEUWS ■m. Jannie van Rumpt in Flakkeecialiteiten ::-'-"®"i^^ Ingezonden: Wijziging 90 jaar geleden 21 Maart tot 4 April 1913 Antirevolutionair IN HOC SIGNO VINCES Orgaan (District MIDDELHARNIS.) 191». i90ï Volstrekte meerderheid 2181. GekozenH. DE WILDE. Plaatselijk ISieuws. Burgerljjke Sland. Publikaiie van de Vereniging Streeianuseuin, Keri(straat, Sommelsdijlc. E.B1. Ingezonden: MET OUD-DiRKSLAND Uit de bundel Kaai Hoop voor de toekomst; Het laatste achtstemmige akkoord vult de kerk tot in de uiterste hoeken. Ademloos wacht het koor op wat nu komen gaat. Want wat vindt het publiek. Geslaagd of niet? Hier kun nen we duidelijk over zijn: geslaagd! Een staande ovatie zelfs. Wanneer u er niet was hoeft u niet teleurgesteld te zijn, het werk wordt ook nog uitge voerd op 19 april, 19.00 u. Herv.kerk te Dirksland, en op 5 mei, 20.00 u. te Dreischor. Achtentwintig koorstukken PAGINA 6 VBWDAG 4 APRIL 2003 Waarschijnlijk heeft u er al over gelezen op de Kabelkrant of op Internet, www.eiland- web.nl of erover gehoord; de problemen van de gemeente Middelharnis betreffende de afdeling bouw- en woningtoezicht en socia le zaken. Omdat veel mensen het gevoel hadden dat ze niet meer serieus werden genomen zijn er berichten naar de pers gestuurd. Daar het een veelgehoord pro bleem betreft in de gemeente was het bij veel mensen herkenbaar en kwamen er veel reac ties. Om het geen langslepende zaak te laten worden is de redactie van de Kabelkrant uit genodigd voor een gesprek op het gemeente huis. Wethouder Slootweg gaf hierin aan dat alleen publiceren van de problemen geen oplossing biedt. Natuurlijk heeft hij hierin gelijk, maar het zorgt wel dat problemen onder de aandacht komen. De kwestie heeft twee kanten. Vanwege de stop op beschuldi gende publicaties komen er nu al berichten dat alles weer in de doofpot wordt gestopt, en de gemeente het weer voor elkaar heeft. Niets is echter minder waar, de redactie van de Kabelkrant zal alles kritisch volgen en u via de verschillende media op de hoogte houden. Er zal echter wel eerst contact met de gemeente worden gezocht voordat er naar buiten wordt getreden, om herhaling van de problemen die zich nu voordeden op het gemeentehuis te voorkomen. Wanneer u problemen heeft kunt (moet volgens dhr. Slootweg) u zich ten alle tijde wenden tot de betreffende wethouder. De volgende' stap is de ombudsman. Daarnaast kunt u zich tot de rechter wenden om een onafhankelijke uit spraak. Wij raden u aan om alle afspraken op papier te laten zetten, direct, want het later ontkennen van een afspraak die mondeling is gemaakt is een minne zaak. Om de gehele kwestie gemeente Middelhar nis af te ronden is B W met de volgende reactie gekomen: Ons college betreurt de reeks publicaties op de kabelkrant en Eilandweb gelet op het feit dat hieruit naar voren komt dat er inwoners van deze gemeente zijn die ontevreden zijn over het jïmctioneren van de gemeentelijke organisatie. Het mag overigens duidelijk zijn dat het gebruik maken van dit medium op deze wijze bij ons college gemengde gevoelens oproept. Wij hebben van de publicaties kennis geno men en moeten constateren dat het moeilijk is voor de gemeente hiertegen iets in te bren gen gelet op het anonieme karakter van de kwesties en het feit dat deze gefragmenteerd naar voren zijn gebracht. Duidelijkheid scheppen is naar onze mening welhaast niet mogelijk, hetgeen wij betreu ren, omdat de kans bestaat dat daarmee een beeld van het Jïmctioneren van onze organi satie wordt geschapen die niet terecht is, temeer omdat wij moeten stellen dat stand punten die van gemeentewege zijn ingeno men collegebesluiten zijn of zijn geweest, dan wel op advies van de ambtelijke organi satie, maar het zijn en blijven bestuurlijke beslissingen. Wij hechten eraan dit naar voren te brengen. Naar aanleiding van een organisatie-onder zoek is inmiddels een organisatie-verande ringstraject ingezet, waarbij het inpassen van de organisatie aan heden ten dage gel dende maatschappelijke ontwikkelingen uit gangspunt is. Het mag duidelijk zijn dat de wijze waarop tegen de gemeente wordt aangekeken wordt meegenomen in dit traject, mede gericht op een herclustering van taken in de organisa tie en de instelling van een klantenbalie, waardoor op correcte en deskundige wijze gemeentelijke producten kunnen worden aangeboden. Ook heeft het onderzoek aan gegeven dat de bezetting van het ambtelijk apparaat op sommige onderdelen qua omvang tekort schiet om producten op ade quate wijze te kunnen aanbieden. De komende maanden zal hier op intensieve wijze aandacht aan worden besteed en daar waar mogelijk op de nieuwe structuur en andere werkwijzen worden vooruitgelopen. Voorbeeld hiervan is de verzelfstandiging van de buitendienst en het daarbij invoeren van een algemeen klachtennummer voor geconstateerde tekortkomingen in wat we noemen de "openbare ruimte". Daarnaast wordt gewerkt aan een voorstel voor een aanpassing van de openingstijdeti. Wij zijn in Nederland zo gewend dat bollen in het voorjaar bloeien dat we bijna zouden vergeten dat er ook een groot aantal bollen en knollen zijn die in de zomer hun bloemen laten zien en die in de winter liever niet in de tuin mogen blijven staan. In de lezing zullen veel wetenswaardigheden worden besproken, zoals het verschil tussen bollen en knollen, welke bollen en knollen zijn winterhard, hoe gaan wij met deze bol len om, hoe kunnen wij ze overhouden, hoe zijn bollen als beplanting voor potten en bakken te gebruiken, etc. Na de pauze wor den dia's in overvloeiprojectie bekeken van het beschikbare sortiment zomerbloeiers met natuurlijk ook aandacht voor een paar gemakkelijke zomerbloeiers zoals de Dahlia en de knolbegonia. Deze avond is verzet (van de woensdag) naar donderdag 17 april, aanvang om 20.00 uur in Ver.gebouw Oostdam te Goedereede. waarbij ook aandacht zal worden besteed aan een avondopenstelling. De opzet is de nieuwe structuur in te laten gaan op 1 januari 2004. Evenwel willen wij nog met nadruk opmer ken dat een gemeente aanvragen en derge lijke dient te toetsen aan geldende regelge ving. Dit houdt dus in dat hoe klantgericht mensen ook worden geholpen, er altijd situ aties zullen zijn dat burgers teleurgesteld moeten worden. Het College B&W EMILE KOOL, EILANDWEB Langeweg 142 3241 KB Middelharnis Tel. 06 22 22 23 56 GEMEENTEN. Kiezers. Uitge bracht. Van on waarde. Heij- koop. V. d. Koogh. De Wilde. Kiezers. Uitge bracht. Van on waarde. Van Santen. De Wilde. Soramelsdijk 603 548 16 36 210 286 456 382 9 123 250 Middelharnis 725 610 9 34 299 267 694 553 4 195 354 Stad aan 't Haringvliet 225 197 3 17 101 76 195 171 4 82 85 Den Bommel 269 232 9 86 137 257 222 1 67 154 Ooltgensplaat 481 401 7 31 129 234 396 348 5 143 200 Oude Tonge 559 447 6 40 201 194 486 382 7 189 186 Nieuwe Tonge 344 301 9 22 114 156 311 292 6 94 192 Herkingen 150 136 6 6 37 87 125 114 27 87 Dirksland 473 894 11 48 101 234 395 319 84 235 Melissant 326 256 23 88 145 270 211 55 156 Stellendam 351 297 11 139 147 285 239 3 91 145 Goedereede 239 181 2 6 132 41 - 237 150 112 88 Ouddorp 540 433 4 8 174 247 422 328 1 73 254 Totaal 5285 4433 73 297 1811 2251 4529 3710 40 1335 2336 Afiddelharnis. Ter secretarie zijn kos> teloos verkrijgbaar de aanvraag vao for mulieren ter verkrijging van aklen van jacht en visscherij voor 't jaar 1915/14. Heden Dinsdagmorgen verspreide zich de mate door ons dorp dat devisch sloep Oranje Nassau st. de Koning bij IJ muiden was gezonken. Dit bleek maai al te waar te zijo, Bij het binnenloopen in de haven liep de vischsloep ophet aldaar liggende wrak van het Zondag gezonken Engelsche stoomschip >ËastwelI<. De man schappen zijn allen gered. Volgens latere berichten, is de visch- sloep niet op het wrak geloopen, doch het gevaar ziende terug gegaan uit de haven en op 't strand geloopen, naar alle waar schijnlijkheid zal de sloep dus nog behouden blij»en. Den Bommel. Door P. Bakelaar is dezer dagen reeds een meikever gevonden. Voor het Ie Jouven woonhuis ^n schuur voor dhr, A.oth Mijs ilbieri, waren laagste inschrijven toor timmerwerk: C, Lambert Ie Oude Tonge, voor f 510a. metselwerk O. v. d. Schenk Ie Deo Bon: mei voor f4119, j Smidswerk: CD; Berkhof Ie Oollgenjplaa» voor 155!; verf? wérk;L. Dorsman te Oollgensplaat voor Ilerkingen. Oe landbouwers op en onder deze gemeente hebben gezamelijk besloten de loonslandaard te wijzigen en dien ten gevolge het dagloon voorloopig met 5 en na enkele weken met 1 o cent te vérhoogeo, beide keeren mei verlenging van een half uur diensttijd. Bij den timmerman J. G. N. alhier kan men reeds sedert een week op den kou den grond aantreffen opkomende radijs, stiijsla en peentjes. Voorzeker zeer vroeg of ze eveüwel vroeger zullen worden gege ten dan die oog moeten gezaaid worden, staat te vreezen. Itleli^sant. Voor de militie lichting 1914 zijn .in deze gemeente ingeschfeven 24 personen n.l. Adriatjus Brooshoofd, Melchert Dale, Arie Groenendijk, Adrianus "Keizer, Leendert Keijzer, I Lourens Kievit, Willem Koole, Arij Koppenaal, Jacobus Koppenaal, Cornelia Krijtenberg, Willem van Loon, Jan Melissantj Leendert Wil lem Mijoders, Cornells Njoidijk, Jacob van Oostende, Jan van Qndenaren, Pieter van Ondenaren, Marius Overweel, Gertil Robein, Jan Jacob Schans, Cornells Soldaat, Willem Stolk, Leendert Cornells Struik, Marinus van der Vliet, De ingeschrevenen voor de militie die meenen recht te hebben op vrijstelling wegens broederdienst moeien daarvan tus- schen 21 en 31 Maart a 3. ter gemeentesec retarie aangifte doen. Goedereede. Woensdag 19 Maart des voormiddag 11,30 uur, zal ertengemeen- tehuize gelegenheid worden gegeven Ier Koepokinenting, door Dr. G. O. Meulman alhier. VorlgeVyeek Zaterdag werd de mo torschuit van C. v. Gelder geladen met juin i van »5 cent per 60 Kilo. Ouddorp, De milicien-verlofgangeT J, Kasteiein is tegen i% Maart Ie Gorichem als zijn garnizoenplaats opgeroepen, S, Visser )s benoemd loj onbeiol- digd 'Rijksveldwacbter voor de jachtvelden van den h«er V^n Gurp uii Deni^^ag, Op 12 Maart zal hier 'a rnidd|gg ten Gemeeotehuize inenting der kinderen plaats hebben, Sedert de jaren 190^ tpt enjoet 19-12 zijn alhier geboren I48 zielen, huwelijken gesloten 211,-overleden 3^4] personen, ~:"«r-' MIDDELHARNIS. Ondertrouwd: Hulbrecht Qerrit Pas, 34 j. te Sommelsdijk en Gijsje Malder, 82 j. Gehuwd: Iieendert Peeman, 25 j. en Hllletje Mosselman, 22 j. STAD AAN 'T HARINGVLIET, GeborenAreuz. 7.MarinasMellaard en Neellje Driesprong. Ondertrouwd; Leendert Meijer 29 j. Jobje 7, d. Maat 21 jr. In het bekende programma 'Flakkeeciali teiten' op Radio Flakkee is zaterdag 5 april om 09.00 uur weer een vrouw te gast. Deze vrouw werd 60 jaar geleden in Stad aan 't Haringvliet geboren als Jannie van Rumpt en woont nu in Middelharnis. Ze heet nu Jannie van Antwerpen-van Rumpt. Ze werkt bij de gemeente Mid delharnis, maar ze is ook bekend als de vrouw van de havenmeester van Middel harnis. In haar vrije tijd is ze actief als bestuurslid van het Rode Kruis. Daar naast is ze ook lid van het dameskoor Toonkunst. Zij zal zaterdagmorgen haar levensver haal vertellen in 'Flakkeecialiteiten' De herhaling is dinsdag om 18.00 uur. Op 10 april zal in de Victoriahal te Dirks land een bingo worden georganiseerd door Stichting SVIK, er zullen acht ronden en een superronde worden gespeeld. De Victoriahal aan de Philipshoofjesweg 57 te Dirksland opent haar deuren om 19.30 uur en de bingo start om 20.00 uur. Dit keer staat de Stichting garant voor een klinkend prijzenpakket, dus kom allemaal voor een gezellige avond en wie weet voor een van de vele klinkende prijzen. Graag tot ziens op donderdag 10 april. GO\M£- OVERFl-AKKËE De SPICE BOX (kruidendoos) bevat spece rijen die met zorg zijn gedroogd, gemelan- geerd en verpakt door Ma's Tropical Food. Dit sociale bedrijf, gevestigd in het Sri Lankaanse Dambulla, biedt tientallen werk nemers (waaronder gehandicapten) huisves ting, werk en een fair inkomen. Een lekker recept: Hangop. Een traditioneel Hollands recept en inmiddels terug op de menukaart van diverse restaurants. Leg een schone theedoek opengevouwen in een ver giet en plaats deze (tiangend) in een schaal. Meng yoghurt, suiker en de kerriepoeder uit de Spice box en giet dit in de theedoek. Laat de hangop een nacht uitlekken. In de och tend heeft u een heerlijk dikke, romige hang- op.Volgende week nieuwe informatie over de kruiden uit Sri Lanka. Te koop bij de Wereldwinkel Middelharnis, op het Spui- plein (achter de Winkeldiek) en open op Vrijdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur en op Zaterdag van 09.00 uur tot 17.00 uur. Donderdagavond is het AZC door de gemeenteraad van Dirksland afgeschoten, zij het dat de socialistische partij, via haar woordvoerder een ander, menselijker stand punt innam. Zo ook de afgevaardigden van de Christen Unie waar onder Jos Toes. Veel is er geharrewar geweest in Dirksland met het COA de afgelopen tijd. Dat heeft invloed op je denken, althans op dat van mij. Als verklaard voorstander, was ik innerlijk toch ook wel blij dat de 'einddatum' 1 april dichtbij kwam. Nu donderdagavond de eindbeslissing door de raad is genomen en het AZC is afgescho ten, schaam,ik me diep en heb een gevoel van diepe spijt dat ik niet eerder van me liet horen.Je blijft je afvragen: "hoe kan zoiets gebeuren in een raad die sterk gedomineerd wordt door christelijke partijen, die een eventueel AZC naar de pruUenmand verwij zen?'. Hoe werkt toch het geweten van de SGP-, de CDA- en CU-raadsleden, die zeggen te belij den dat ze JEZUS CHRISTUS als Heer wil len volgen (ook in de politiek)? Tot slot: leden van de raad wat doet u (en dat geldt evengoed voor mezelf) met de tekst.uit Matt. 25: 37 - 40. Speciaal wil rk dan het accent leggen op vers 40, hoewel de peri- coop begint met vers 31. Eerst moet u die eigenlijk lezen. Na al die 'wanneer' vragen van de discipelen aan Jezus. "Dan zal de Koning antwoorden en tot hen zeggen: Voorwaar zeg ik u: Voor zoveel gij dit een van deze Mijn minste broe ders (zusters) gedaan hebt, zo hebt gij dat Mij gedaan". Het is goed om dit hoofdstuk uit Matt, er nog eens op na te lezen en met elkaar in het hart te laten kijken. Aanvoerder van SGP (de zgn grootste partij) moet u niet het voortouw nemen en met de andere christenen in de raad de zaak nog eens doorpraten, vanuit Matt.25. En als die het niet op kan brengen, vraag ik aan de burgemeester, gezien zijn Ned.Herv. achtergrond en zijn SGP keuze, u moet dan als belijdend christen het voortouw nemen in deze. Moge de God van Abraham, Izaak en Jacob, die ook mijn God en Vader is, u nabij zijn bij de overleggingen; de gemeente van onze Here Jezus Christus zal voor u blijven bid den voor een juist inzicht. God zegene u allen. W. J. E. HOFS Staakweg 14 3247 BV Dirksland 0187-6010 48 DOOR Werner Bloemendaal Waar het buitenwater vroeger -als een toomloos dier- de polderdijk besprong, liggen nu de kisten en de vaten bier. En staren de mensen bij eb -op de wallekant van de Kaal- naar de uitheemse fotograaf. Het resultaat oogt bijzonder fraai. Het dorpsleven- even verstard; -bevroren op de gevoelige plaat dat als de fotograaf de rug recht, weer,,,verder gaat. Het werk van alledag; verhult in toekomst-dromen. Wensen van de mens, zullen die ooit wel uitkomen? Na de eb komt weer de vloed aan de Kaai van Dirksland, voor de mensen op de wallekant. 0e Stiti. i-Hn!Wi,ASl. Om 16:00 uur in Brielle. Op de afgesproken tijd, jl. 29 maart, stonden zo'n 35 leerlingen van de C.S.G. "Prins Maurits" te Middelhar nis voor de enorme deur van de Brielse Dom. Met een prachtig doel: de uitvoering van het oratorium "Israël in Egypt" van G.F. Handel in de St. Catharijnekerk. Maanden lang is er door de meest talentvolle zangers van de schoolkoren intensief gestudeerd op deze prachtige, veelal achtstemmige, muziek. Menig vrij uurtje of de lunchpauze is er voor opgeofferd. Een beheerder liet ons binnen en na even het prachtige interieur bewonderd te hebben, werden de sopranen, alten, tenoren en bas sen op hun plaats gezet en na het inzingen klonken de eerste koorstukken. Toch wel wat spanning op de gezichten, maar al snel waren de jongelui gewend aan de schitteren de akoestische ruimte. Zo vloog de middag om; dirigent Sietse van Wijgerden nog wat sleutelend aan een inzetje hier en een moei lijk nootje daar. Ook de solopartijen werden vertolkt door de scholieren, voorwaar een enorme opgave! Of het nu kwam door de kerk (waar zingen een genot is), of door een behoorlijk adrena- linepeil, feit is dat het oefenen vanaf het begin een succes was. Omstreeks 19.00 uur werden de magen gevuld, daarna omkleden. Om 20.00 uur kwam het koor op, verlicht door de prachtige kroonluchters. Meteen vanaf het begin klonk er een muzikaal feest. Uiterst geconcentreerd werd het geheel uit gevoerd. Wat klinkt Handel fantastisch uit deze jeugdige monden! Ruim anderhalf uur lang werden voor het belangstellende publiek de achtentwintig koorstukken, zeven aria's en vier recitatie ven uitgevoerd. De koorgedeehes werden begeleid op kistorgel (klasse!), de solisten (aria's) zongen in groepjes van twee of drie personen samen met kistorgel, viool en fluit. De recitatieven werden gezongen door een oud-leerling, terwijl een sopraanaria gezon gen werd door één zangeres. Ook een pluim voor de instrumentalisten. Met veel gevoel en vakmanschap werden de instrumenten bespeeld. Hoe moetje nu het geheel samenvatten? Ten eerste de kosteres van de kerk: "hoeveel jeugd brengt elke zaterdag de tijd door in de disco, terwijl er hier vanavond jongeren zijn die zulke prachtig muziek willen zingen!" Hier sluit ik mij volledig bij aan. Ten twee de mag je ook best kritisch zijn. Maar hoe. Moet ik nu een analyse maken van alles wat net niet goed ging? Even een slippertje? Even onzuiver? Welnee! Deze scholieren, met hun dirigent, waren door en door gemo tiveerd en als zodanig hebben zij een presta tie geleverd! Door de kerk lopend en luiste rend naar die schone klanken, dan kom ik tot de conclusie: zó moet Handel het bedoeld hebben! Hij zou tevreden zijn geweest. Daarom Sietse, Wanda, Annika, Linda, Petra, Josca, Lydia, Renate, Pieter, Gert Jan, Jonathan, Jeroen, Arthur, Nadine, Andries en alle zangers en zangeressen: BEDANKT! Voor mij is deze dag onvergetelijk, want er werd muziek gemaakt! En dan nog iets. Israël in Egypte. „Ik ben de Heere, uw God, Die u uit Egypteland, uit het diensthuis, uit geleid hebfAls dit door jullie ervaren mag worden, dan heeft ook deze avond haar doel bereikt. Soli Deo Gloria! Teun en Pieter Bakker :ionale nieuws. J Maar we aoen meer'. ÜoK extra iatormati* over uiteenlopende onderwei^e»» wordt u voorgeschoteld. En natuurlijk komf iw advertentie in Eiland^^J'Miws'J prima tot zijn recht, en.... hi^ wordt gezienl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 6