PI^LITIE \i Dijkententoonstelling geeft boeiend beeld van relatie tussen land en water OIJTIIOOR SHOP 0900-8844 RUDEN WE OPEN OF DICHT? OPEL Nieuws 3^<2ft45 Onthulling gedenkteken Hulpverleners Watersnoodramp 1953 3 Flakkeese Zendingsmarkt innaard In memoriam Jan Lodewijk Vetter [Miüm Bloemschikken 'De Zwaluw' Ontwikkelingen in de gezondheidszoi^ bij SGP jongeren A.S. ZATERDAG OPENING Karels Autoschade Dijkgraaf roept op tot voorzichtigheid in het verkeer Voetgangers om het leven gekomen op Brouwersdam lad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Aanrijding met letsel Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? V'SF Visser Visser BARENDRECHT «TEL. 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL 0187-617 300 GOUDA «TEL 0182-358 235 Vier burgemeesters Andere functies >Na' instattatiebedrijf Gezien door kinderogen: OUTDOOR, JACHT -en CAMPING U BENT VAN HARTE WELKOM Vrijdag 4 april 2003 75e jaargang nr. 7194 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakl(ee MIDDELHARNIS - Dinsdagmiddag rond kwart over vijf ontstond op de Oostplaatse- weg een aanrijding tussen twee personen auto's, waarbij een 31-jarige automobiliste uit Puttershoek haar sleutelbeen brak. De vrouw reed in haar auto weg vanaf een par keerplaats in de richting van de Oosthaven- dijk. Een juist aankomende auto, bestuurd door een 47-jarige vrouw uit Middelhamis, kon een aanrijding niet meer voorkomen en botste met de rechtervoorkant van haar auto tegen de linkerzijde van de auto van de Put- tershoekse aan. Het slachtoffer werd door GGD-personeel vervoerd naar het zieken huis in Dirksland. OOSTFLAKKEE - De demissionair Minister van Verkeer en Waterstaat de heer R. H. de Boer zal op zaterdag 12 april 2003 te Oude-Tonge een gedenkte ken met informatiebord onthullen over de watersnoodramp 1953. Dit monu ment is opgericht als dank aan en erken ning van alle hulpverleners van de ramp. Voorafgaand aan deze onthulling zaJ om 16.00 uur door hulpverleners op de begraaf plaats van de watersnood te Oude-Tonge een krans worden gelegd als respect voor de slachtoffers en ter ere van die liulpverleners die door hun inzet zijn omgekomen. Om 16.25 uur wordt het gedenkteken aan de Kolfweg onthuld, waarbij de minister een toespraak zal houden. Indien hulpverletiers of slachtoffers aanwe zig willen zijn, in het bijzonder die op Goe- ree-Overflakkee zijn ingezet, is dat nog voor een beperkt aantal personen mogelijk. Aan meldingen kunnen naar het volgende adres gezonden worden: Stichting Gedenkteken Hulpverleners Watersnoodramp 1953 Oost- flakkee. Ringvaartweg 180 3065 AG Rotter dam, met vermelding van plaats en aard van de hulpverlening en de groep, organisatie of eenheid waar men deel van uitmaakte. Het monument is door particulier initiatief en particuliere bijdragen tot stand gekomen. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd niakelaar/la.xateur, lid NVM ()l87-476.'>.'i.'i Op zaterdag 3 mei 2003 wordt in Melissant de 3e Flakkeese Zendings markt gehouden. Ook dit keer weer op het terrein van de fa. Mijnders aan de Provincialeweg. De opbrengst zal bestemd worden voor o.a. het medisch zendingswerk in Nigeria. De markt is open van 's morgens 9 uur tot 's mid dags 4 uur. Maak er een gezellig dagje Flakkee van! Naast zo'n 80 kramen met o.a. kleding, schoenen, gereedschappen, kaas, notenzui vel, groenten, fruit, oliebollen, 2e hands kle ding en boeken is er ook een grote 'rommel markt' en een verkoop bij opbod. Verder kunt u genieten van een huifkarrit, is er een skelterbaan, een roofvogelshow en worden er oude ambachten uitgeoefend zoals potten bakken en glasblazen. Eigenlijk te veel om op te noemen! Spullen voor de rommelmarkt kunnen wor den ingeleverd bij de fam. Goedegebuur, Achterweg 8 in Melissant, tel. 603764. Tweedehands zomerkleding, voor baby tot tiener, is van harte welkom. Niet verkochte kleding gaat naar een ander goed doel, namelijk Dorcas Hulp. Kleding kunt u inle veren bij: P. den Hertog, Hofdijksweg 34a, Ouddorp, tel. 68 29 13; L.A.J. Struik, Achterweg 2a, Melissant, tel. 60 20 22; C.P. van Strien, Bromelia 24, Dirksland, tel. 60 39 50; K. Korpershoek, Juliana van Stolberglaan 21, tel. 48 42 80; P. de Visser, Kerkstraat 1, Nieuwe-Tonge, tel, 65 23 84; W. J. Goedegebuure, Dijkhof 27, Stad aan 't Haringvliet, tel. 61 21 49. Voor de rommelmarkt (opbouw en verkoop) kunnen nog enthousiaste krachten worden gebruikt. Geïnteresseerden kunnen zich daarvoor aanmelden via tel.nr. (0187) 603630 of 601947. Voor hen wordt een voorlichtingsavond georganiseerd op 15 april 2003 om 20.00 uur in de kerk van de Geref. Gemeente, Beatrixlaan 2, Melissant. REGISTERACCOUNTANTS MAKELAARDk Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 OOLTGENSPLAAT - Na een kort stondige ziekte overleed in de nacht van zaterdag op zondag jl. in zijn woning, Kaai 6 te Ooltgensplaat, de heer J. L. Vetter, echtgenoot van mevrouw D. Vetter-Hotting. De heer Vetter bereikte de leeftijd van 83 jaar. Jan Lodewijk Vetter werd op 1 mei 1919 te Dordrecht geboren. In 1922 kwam het gezin van de familie Vetter naar Flakkee, door de benoeming van de Eerwaarde heer T, Vetter tot Godsdienstonderwijzer in de buurtschap Langstraat, deel van de Her vormde gemeente van Ooltgensplaat. Na zin studie werd de heer J. L. Vetter, begin van de dertiger jaren, volentair bij de ge meente Ooltgensplaat. Na de militaire dienst kreeg hij de aanstelling als ambte naar ter secretarie. Na enkele promoties als eerste ambtenaar en gemeente-ontvanger volgde in 1954 zijn benoeming als secretaris van de ge meente Ooltgensplaat en na de samenvoe ging in 1966 tot secretaris van de gemeen te Oostflakkee. Tijdens deze ambtelijke loopbaan heeft de heer Vetter vier burgemeesters zien komen en gaan. Allereerst vóór en na de oorlog, van 1940-1945, de heer C. Slobbe, vervol gens de heer P. W. Hordijk, W. H. van der Harst en de laatste (11 maanden) de heer drs. C. M. de Vos. Na 48 ambtelijke dienstjaren maakte de heer Vetter gebruik van de VUT-regeling per 1 mei 1983. Op 22 april daarvoor werd door de Gemeenteraad, personeel en ande re instellingen op een grootse wijze van hem en zijn gezin afscheid genomen. De heer Vetter kreeg toen de hoogste onder scheiding van de Gemeente, de gouden gemeentepenning, hem door burgemeester De Vos overhandigd. Tijdens zijn 40-jarig jubileum kreeg hij door burgemeester Van der Harst de zilveren gemeentepenning uitgereikt. t j- Naast zijn ambtelijke loopbaan vervulde de heer Vetter nog een flink aantal functies op velerlei terrein. Hij was o.a. administra teur van het Burgeriijk Armbestuur, de Sociaal Culturele Zorg en de Boedel Dab- be te Oude Tonge. Tot voor twee jaar was de heer Vetter administrateur van de Boe del Bigge (Ooltgenspiaat-Den Bommel). Ook was hij penningmeester van de Ver eniging Klein Grondbezit, voorzitter van de Woningbouwvereniging 'Beter Wo nen', bestuurslid van de Chr. Nat. School vereniging, lid van de Secretarissenkring Goeree-Overflakkee en de Hoekse Waard en een groot aantal jaren was de heer Vet ter üd van de Kerkvoogdij van de Ned. Herv. Gemeente van Ooltgensplaat. Tijdens zijn afscheid in 1983 werd hem door oud-burgemeester W. M. van der Harst een exclusief cadeau aangeboden, het 'Libré Amicorum', een Vriendenboek van 150 goede bekenden. Ter gelegenheid van Koninginnedag 30 april 1983 werd de heer Vetter benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, De versierselen werden hem in bijzijn van zijn gezin, hoofden van dienst van de Ge meente Oostflakkee, B en W en meer anderen, door burgemeester drs. C. M. de Vos uitgereikt. De begrafenis van de heer Vetter heeft plaats gehad donderdag 3 april op de Alge mene Begraafplaats te Ooltgensplaat. Hier aan voorafgaand was er een rouwdienst in het Verenigingsgebouw 'Elthato' Toyota MR2. Vanaf n 32.790, Automobielbedrijf Flakkee B.V. Dorpsweg 28, 3245 VC SommBisdIjk, Tel. (0187)48 44 66 www.toyotaflakkee.nl OsCTOYOTA .^ADCUtlUUR i INSTALLATIETECHNIEK ilM STATIONSWEC4 nSS BLOUPETONAE TEL. <0187) 643426 FAX iOien 642210 Gas - Water - Warmte Dorpsweg 4, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 Op dinsdag 8 april organiseert wijkvereni- ging 'De Zwaluw' aan de Sperwer 5 te Som- melsdijk weer een workshop bloemschik ken. Deze zal in het teken staan van de Pasen. U kunt zich hiervoor opgeven tot 5 april bij A. Knape, telefoon: 485945 of bij E. Breure, telefoon: 483781. Wees er snel bij, want vol vol. De SGP-jongeren van de gemeente Goede- reede organiseren een zeer actuele openbare vergadering. Huisarts J.D. Wolters uit Goedereede zal een en ander vertellen over de eilandelijke Huis artsenpost. Verder zal mr. J.W.A. van Dom- mele iets vertellen over de rechten van patiënten, wachtlijsten, e.d. Na de pauze zal er een forumdiscussie zijn met gelegenheid tot het stellen van vragen. De avond wordt gehouden op donderdag 10 april in Verenigingsgebouw 'Eben Haezer in Ouddorp. De zaal is open om 19.30 uur en het programma vangt aan op 19.45 uur en duurt tot 22.00 uur. Studievereniging 'Husai' heet een ieder har telijk welkom. ^m^_ M^ mmm m S WWW.Ope1nieUWS.nl MIDDELHARNIS - De herdentóng van de watersnoodramp van 1953 heeft een creatief vervolg gekregen in de vorm van de expositie 'Kijkdijken' die deze week in het Waterschapshuis in Middelharnis wordt gehouden. Deze expositie is ontwikkeld door het Kunstgebouw Zuid-Holland in opdracht van de Stichting Podium Goeree-Overflakkee. Al in januari van dit jaar zijn de scholen op Goeree-Overflakkee, zowel het basisonder wijs als het eerste jaar van het voortgezet onderwijs, met dit project gestart. Als basis materiaal kregen alle deelnemers een uit drie delen bestaande kartonnen doos in de vorm van een dijk, met als thema onze verhouding met het water: vriend of vijand. Ook waren de jaren 1953, 2003 en 2053 als rode draad opgegeven om het verleden, heden en de toekomst met elkaar te verbinden. Het resul taat is een creatieve en inventieve verzame ling van ruim 170 dozen die ieder op een eigen wijze aan dit thema invulling geven. Woensdagmiddag werd de tentoonstelling op ludieke wijze geopend door de commis saris van de koningin, J. Franssen. Dijkgraaf D. Goekoop leidde de bijeenkomst - die onder meer werd bijgewoond door de vier burgemeesters van het eiland - met een kort welkomstwoord in. Hij hoopte dat de komende week velen hun weg naar het Waterschapshuis zullen vinden om deze ten toonstelling te komen bekijken. Met name dankte hij de scholen, zowel de kinderen als de docenten, die met zo veel inzet vorm had den gegeven aan het thema. Vervolgens was het woord aan de heer Franssen. Deze stond nog even stil bij de herdenking in februari van de watersnoodramp. „Deze herdenking was anders dan die van tien jaar geleden, want er zal nu geen andere meer komen. Wat gebeurd is, zullen we nu in perspectief gaan zetten naar de toekomst. In het project Kijk dijken is zowel naar het verleden gekeken, als naar het heden en de toekomst. Waarbij opgemerkt mag worden, dat er voor de toe komst door de kinderen hele creatieve ideeën zijn uitgewerkt, ook in samenhang met bijvoorbeeld de recreatie en het milieu." Samenzang Franssen prees het Waterschap voor de betoonde gastvrijheid aan de expositie. Hier mee wordt een groot palet aan activiteiten compleet gemaakt. Het geeft aan hoe men Commissaris van de Koningin de heer Franssen (r.) opende de tentoonstelling 'Kijkdijken'. hier op het eiland met cultuur en geschiede nis omgaat, aldus de commissaris. Boven dien sprak hij, evenals de dijkgraaf al eerder had gedaan, zijn grote waardering uit voor het enthousiasme van de leerlingen en leer krachten. „Het is niet vanzelfsprekend dat zij zich, naast hun normale lesuren, zo inten sief met een dergelijk project bezighouden." Na deze inleidende woorden was het de beurt aan de aanwezigen om hun steentje bij te dragen aan de opening. Begeleid door een voor de gelegeiiheid samengesteld trio waterschappers, bestaande uit Pira Schrij vers op trompet, Cees Jongejan op saxofoon en Martin Schellevis op euphonium, werd gezamenlijk de canon 1953-2003-2053 uit het lespakket gezongen, onder het bezielend dirigentschap van Franssen. Even tevoren had iedereen even mogen oefenen onder lei ding van de 'echte dirigent,' Rinus Verhage, directeur van de Muziekschool Goeree Overflakkee. Hoewel de inzet groot was, bracht helaas niet iedereen het vereiste volu me voort, maar een kniesoor die daarop let te.... Heden, verleden en toekomst Een rondgang door de tentoonstelling laat zien hoe kinderen de ramp van 1953 zien. maar ook welke ideeën zij hebben over de toekomstige ontwikkelingen rond het water en de veiUgheid. Bij een aantal dozen wordt veiligheid verkregen door de huizen op palen te zetten of hoog tegen de dijken aan. Ook zijn huizen in een betonnen bak geplaatst. Verder zijn er heel veel verschil lende uitwerkingen van het thema water en de mens in fotocollages, gedichten en dag boekfragmenten. Grappig is ook een voel- doos met zandzakken, stenen en wrakhout. Het vermelden waard is ook de digitale hoek van het intemetproject On'wijs Nat'53. Een zevental scholen heeft een bijdrage geleverd in digitale vorm, zoals websites, films en presentaties. De expositie kan nog worden bezocht tot en met donderdag 10 april tijdens kan tooruren, van 8.30-12.00 en van 13.00- 17.00 uur, op zaterdag 5 april van 10.00- 16.00 uur, en op een viertal avonden op 4, 8en 10 april tussen 19.00 en 21.00 uur in het Waterschapshuis, Dwarsweg 40 in Middelharnis. De toegang is gratis. Alle bezoekers krijgen van het Waterschap een consumptie aangeboden. De tentoonstelling in het waterschapshuis. Actueel N/euws Vacatunes Shop Evenementen Informatie Opel Linkz en vanzelfsprekendal onze occasions incl foto tegenover Hema Middelharnis Langeweg 38, 3244 BH Nieuwe Tonge Tel. (0187)651396 Voor Caravan schadeherstel en onderhoud FOCWA garantiebedrijf ISO 9002 Maak tijdig een afspraak. Voor meer informatie zie onze website: wQgJW-caravanschadeherstel.nl MIDDELHARNIS - De recente ongelukken met dodelijke afloop op Goeree-Overflak kee laten ook de bestuursleden het Water schap Goeree-Overflakkee niet onberoerd. Dijkgraaf David Goekoop sloot de Verenig de Vergadering af met een dringend beroep op alle weggebruikers om zich toch vooral te houden aan de verkeersvoorschriften. "Wij hebben voor dit jaar 2 miljoen euro uitge trokken om de wegen veiliger te maken in het kader van Duurzaam Veilig. Veilige wegen vinden wij bijzonder belangrijk. Wij trachten dit doel te bereiken door het treffen van allerlei maatregelen. Daarnaast wil ik ook een dringend beroep doen op alle weg gebruikers, om rekening te houden met hun medeweggebruikers. Hou rekening met elkaar, met de zwakkeren in het verkeer en hou je aan de voorschriften," aldus een zeer betrokken dijkgraaf. ELLEMEET (ANP) - Twee voetgangers zijn donderdagmorgen vroeg om het Teven geko men op de N57, op de Brouwersdam, ter hoogte van EUemeet. Volgens de politie zijn de man en de vrouw, van wie de identiteit nog niet bekend is, aangereden. De politie denkt dat de slachtoffers met hun auto te water zijn geraakt en vervolgens naar de hoofdrijbaan zijn gelopen. Rond kwart voor zes kreeg de politie een melding dat er twee personen op de rijbaan liepen die pro beerden auto's aan te houden. Korte tijd later kreeg de politie een melding dat een auto mobilist over een lichaam was gereden dat op de rijbaan lag. De politie heeft aanwijzingen dat de man en vrouw zijn geschept door een bestuurder, die vervolgens is doorgereden. Daarop reed een tweede automobilist over een van de licha men. Het politieonderzoek naar de precieze toedracht is nog in volle gang.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1