GEZOND WEL aduLULam Verkoping Ouderen en psychische problemen GEHANDICAPTEN ZORG Cursus Geestelijke Vorming Damvereniging ENEO '52 te Melissant EWlfDEfMniEU^*^ N H N H H H H H N N N N N N N M M H N N N N N N N N N H M N H N H N sas Gezondheid en Welzijn op de Zuidhollandse eilanden Naar schatting lijden zo'n 200.000 Nederlanders van 55 jaar en ouder aan een ernstige psychische stoor nis. Dementie, depressie of een angststoornis zijn daarbij de meest voorkomende. Daarnaast lijden er nog eens enkele honderdduizenden aan een Uchtere stoornis, zoals pro blemen met rouwverwerking of ongewenst medicijngebruik. RUigg adviseert en bemiddelt Switch goed advies. Informatie STICHT I N G te Nieuwe Tonge Uitslagen van maandag 31 maart 2003 Hieronder volgt dan de volledige eindstand van de bekerronde: GOEDEREEDE GEMEENTE DIRKSLAND Af imsüttiMimi ^ffrtT VRIJDAG 4 APRIL 2003 Naarmaate men ouder wordt, wordt men geconfronteerd met klachten en kwaaltjes. Die horen er nu eenmaal bij en daar moet men mee leren leven. Althans, dat is de mening van velen. Alleen, klachten zijn niet altijd het gevolg van ouderdom, ze kunne ook een psychische oorzaak heb ben. Maar psychische klachten kunnen, ook op oudere leeftijd, vaak goed behan deld worden. Het verlies van een dierbare komt bij ouderen veel voor. Het wegvallen van de partner, een naast familielid of een goede vriend is een ingrijpende, negatieve levensgebeurtenis die een diepe indruk bij de achterblijvende kan veroorzaken. Het moeilijk kunnen verwerken van dit verlies kan leiden tot een depressie- of angst stoornis. Beter dan af te wachten tot iemand 'er wel overheen komt' is het tij dig bieden van professionele hulp. Oude ren, zo blijkt, hebben net zoveel veer kracht als jonge mensen om met psychi sche problemen om te gaan. Psychische problemen bij ouderen worden \aak ontkend of beschouwd als een pro bleem dat hoort bij de leeftijd. Vaak is het de eigen schaamte die ervoor zorgt dat er niet over gepraat wordt. Maar al even vaak is het te wijten aan een gebrek aan kennis van de omgeving. Familie, maar ook hulp verleners blijken niet snel genoeg de psy chische problemen bij ouderen te herken nen of te erkennen. De afdehng ouderen van de Riagg is gespecialiseerd in de hulpverlening aan mensen vanaf ongeveer 65 jaar. Ouderen hebben vaak dezelfde problemen als ande re mensen, maar daarnaast brengt ouder dom ook nog specifieke problemen met zich mee. De afdehng ouderen streeft ernaar om ouderen met psychosociale of psychiatrische problemen op die manier te helpen dat ze zo lang mogelijk in de eigen woonomgeving kunnen blijven. Iedereen die te maken krijgt met psychis ch problemen rond het ouder worden, kan bij deze afdeling terecht voor informatie, advies of hulp. Dus niet alleen de ouderen zelf, maar ook de famiheleden kunnen zich tot de Riagg richten. De hulp bestaat voornamelijk uit individu ele gesprekken, gespreksgroepen en groepsbehandelingen. Door de vele con tacten die de afdeling ouderen heeft met anderen instellingen op het gebied van ouderenzorg kan zij uitstekend bemidde len bij eventuele dagactiviteiten, dagbe handelingen of opname in een zorginstel ling. Aan de hulp van de Riagg zijn geen kosten verbonden. Vergoeding vindt plaats door de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ). Ook ouderen met psychiatrische proble men voelen zich vaak het prettigst in de thuissituatie. Maar vaak is het voor hen niet gemakkelijk om aan alle dagelij^jg dingen het hoofd te bieden: Hoe kom ik de dag door? Hoe moet het ^u met het huis houden? Switch in de psychiatrische thuiszorgorga nisatie van de GGZ Groep Europoort. Ook deze organisatie biedt adequate hulp en geeft een deskundig advies met betrekking tot zorgvragen in de thuissituatie. Switch is gespecialiseerd in het helpen van mensen in het dagelijkse leven. Zij behan delt niet. Psychiatrische thuiszorg houdt in dat een hulpverlener bij de oudere thuis zorg verleent. Deze zorg is veelzijdig. Naast Psychische begeleiding adviseert Switch over dagactiviteiten, medicijnge bruik en over de rol in het gezin en biedt ondersteuning en begeleiding bij bijvoor beeld de administratie en het aangaan van sociale contacten. In een tijdelijke crisissituaties zal deze zorg voor bepaalde tijd worden geboden. Psychiatrische thuiszorg voor onbepaalde tijd wordt gebruikt om de zorgvrager zo goed mogelijk te begeleiden bij het zelf standig uitvoeren van vaardigheden. Switch staat niet alleen klaar voor de oudere in kwestie maar ook voor de man- telzorgers die veel van de zorg voor oude ren op zich nemen. Ook zij kunnen in hun werkzaamheden behoefte hebben aan een Zorg aan ouderen met psychische proble- i j men is hard nodig. Door een goede zorg is fi het mogelijk om deze mensen zo lang mogelijk in de thuissituatie te houden. Belangrijk is wel dat ouderen met proble men of mensen uit hun omgeving om deze zorg durven vragen. Zij hoeven zich daar zeker niet voor te schamen. Integendeel, het zoeken naar hulp getuigt van vee! moed om iets aan de situatie te verande ren. Zowel de Riagg Rijnmond Zuid als Switch willen en kunnen daarbij helpen. Voor meer informatie kunt u zich richten tot een van de onderstaande adres: Riagg Rijnmond Zuid, afdeling ouderen, tel. 010-4960870 (Rotterdam e.o.) of 0181 391137 (Zuid-Hollandse Eilanden). Switch, hoofdlocatie Spijkenisse, tel. 0181 603000. Het 'Comité Nieuwe Tonge e.o.' voor Stich ting AduUam voor Gehandicaptenzorg her innert u eraan dat zij morgen, zaterdag 5 april, haar jaarlijkse verkoping hoopt te hou den. Een grote rommelkraam, crea-spullen, hefboompjes voor ponsen, patat en vis, groenten en fruit, kaas, kruudplaetjes, slaat jes, modestoffen, bloemen, boeken en linge rie, enz. Voor de kinderen is er een speel- en knutselzaal en voor 'grote mensen' een kof- fiehoek. Plaats: Elim, Zuiddijk 19 Nieuwe Tonge. Tijd: 9.30 tot 15.00 uur. Komt u ook? Op maandag 7 april wordt de laatste cursus avond gehouden van dit winterseizoen. Spreker is ds. P.D.J, Buijs uit Veenendaal. Het onderwerp is 'De vreze des Heeren'. Plaats: Hervormd Verenigingsgebouw "De Hoeksteen", Ring te Middelhamis. Aan vang: 19.45 uur. Mocht u de avond willen bijwonen en u bent geen cursist, dan kan dat door betaling van a 3,-. Er wordt gehoopt op een volle zaal en een gezegend samenzijn. Zevende (laatste) bekerronde J. Koppelman - J. Looij1 1 B. Visbeen - B. Grootenboer2 - O H. de Geus - A. DoornO - 2 T. Goedegebuur-B. van Nimwegen....l - 1 B. V. d. Spaan - H. Visbeen O C. Visbeen - J. Non. 2-0 T. de Geus - A. Visbeen 2 - O A. 't Jonk-H. vanHeukelen2-0 E. V. d. Slik - P. KomO - 2 De nek aan nek race tussen J. Looij en B. Visbeen om de eerste plaats voor de beker ronde, is gewonnen door J. Looij. Na zeven ronden 'zwitsers' wist Looij zijn rivaal Vis been op het nippertje achter zich te houden. Beiden eindigden weliswaar met een gelijk aantal punten, maar met het algemeen ge middelde kwam Looij boven Visbeen uit, zodat hij zich de winnaar van deze bekerron de mag noemen. J. Looij, van harte gefelici teerd! Hieronder volgen nog enkele fragmenten uit de gespeelde partijen. J. Looij wist dat hij aan remise genoeg had om de eerste plaats te kunnen behouden. In een boeiende partij wist hij J. Koppelman zelfs nog een schijf af te pakken. Maar door fel verzet van Koppelman kon Looij toch niet verder komen dan een deling van de punten. B. Visbeen wist binnen een half uur zijn tegenstander B. Grootenboer op de knieën te krijgen. Na een eenvoudige 'een om drie' slag, waarbij Visbeen tevens de damlijn wist te bereiken, legde Grootenboer het bijltje er bij neer. Hetzelfde gold voor de partij tussen H. de Geus en A. Doom. Door een foutieve voort zetting al bij de 9e zet ging De Geus de winst in. Doom kon op eenvoudige wijze de dam lijn van zijn tegenstander bereiken, zodat niet lang daama de partij was beslist. T. Goedegebuur kon net geen winst halen tegen de goed spelende B. van Nimwegen, die met een schijf achterstand alles nodig had om niet in de verdrukking te komen. Een door Goedegebuur mooi uitgevoerde damzet bracht niet het gewenste resultaat. De hierna door Bemadette benutte tempozet was vol doende voor een puntendeling. B. v. d. Spaan heeft in de eindfase zijn ijzer sterke stelling tegen H. Visbeen ten grabbel gegooid. Door zijn goed gesloten formatie dreef hij Visbeen erg in het nauw. Echter, na een ongelukkige afmilcombinatie verander de de situatie plotseling en was het Visbeen die toch het nestje uithaalde. C. Visbeen heeft het tegen J. Non niet al te moeilijk gehad. Van begin af aan wist hij Non in een temgtrekkende positie te dwingen die uitein delijk eindigde in de volle winst. Heel veel vraagtekens leverde de partij tus sen A. 't Jonk en H. van Heukelen op. Van Heukelen die de volle winst in handen had liet deze als zand tussen zijn vingers door glippen, waama 't Jonk op onbegrijpelijke wijze de puntjes mee naar huis nam. Het kan verkeren! E. V. d. Slik heeft haar meerdere moeten erkennen in P. Kom. Evenlien zag een drei ging van Kom over het hoofd, zodat zij een schijf achter kwam te staan. Hierna raakte Kom geen fout meer zodat hij de partij in zijn voordeel kon afmaken. B. Grootenboer speelde deze avond nog een inhaalpartij voor de onderlinge competitie tegen J. Non welke eindigde in remise. 1. J. Looij7-12 2. B. Visbeen7-12 3. A. Doom7-10 4. B. Grootenboer7-8 5. J. Koppelman7-8 6. C. Visbeen7-8 7. B. van Nimwegen7-8 8. H. Visbeen7-8 9. H. de Geus7-7 10. T. Goedegebuur7-7 11. B. van der Spaan7-6 12. A. 't Jonk7-6 13. A. Visbeen7-6 14. P. Kom7-6 15. J. Non7-5 16. E. van der Slik7-4 17. H. van Heukelen7-3 18. T. de Geus7-2 GEMEENTE Bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artil<el 41 van de Woningvaet delen wij u mede dat een aanvraag om lichte bouwvergunning is ontvangen op 25 maart 2003 voor: - het wijzigen van de gevel van de garage op het per ceel Hoogaars 30 te Stellendam; op 26 maart 2003 voor; - het wijzigen van de gevel van de schuur op het per ceel Hofdijksweg 36a te Ouddorp; op 27 maart 2003 voor: - het wijzigen van de voorgevel van de garage op het perceel Braamstove 19 te Ouddorp. Tevens delen wij u mede dat een aanvraag om een reguliere bouwvergunning is ontvangen op 21 maart 2003 voor: - het uitbreiden en verbouwen van de recreatiewoning De Toel<omst 134 (Dijl^stelweg 57) te Ouddorp; op 26 maart 2003 voor: - het uitbreiden van de keul<en van de woning op het perceel Rustburg 19 te Ouddorp; - het uitbreiden van de woning op het perceel Koolweg 44 te Ouddorp; op 27 maart 2003 voor; - het plaatsen van een berging/schuur (t.v.v.) op het perceel Vissersstraat 30 te Ouddorp; op 28 maart 2003 voor: - het plaatsen van een schuurtje (t.v.v.) op het perceel Westduinweg 13 te Ouddorp. Deze publicatie is bedoeld om het publiek te informe ren. Tegen de ingekomen bouwaanvragen kunnen geen bezwaren worden ingediend. Welstandscommissies Tevens delen wij u mee dat de eerstvolgende verga dering van de welstandscommissie (gemandateerde behandeling) plaatsvindt op 15 april 2003 in het gemeentehuis te Goedereede. Deze vergadering is openbaar. De eerstvolgende openbare regionale welstandscom missie is op 9 april 2003 in het gemeentehuis te Goe dereede. De agenda's van deze vergaderingen liggen ter inza ge in het gemeentehuis te Goedereede. Voorgenomen bouwvergunning Burgemeester en wethouders van Goedereede maken bekend dat het voornemen bestaat om met toepassing van de vrijstellingsbepaling als omschreven in artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening junc- to artikel 20, lid 1 sub a onder 3 van het Besluit op de ruimtelijke ordening lichte bouwvergunning te verlenen ..■S'swismmimi Commissievergadering Dinsdag 8 april 2003 om 19.10 uur: vaste commissie van advies voor de bezwaarschriften. De agenda ligt tijdens kantooruren ter inzage op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken. Voornemen verlenen van vrijstelling en bouwvergunning Burgemeester en wethouders van Dirksland maken bekend dat met toepassing van de vrijstellingsbepa ling als omschreven in artikel 17 van de Wet op de - het plaatsen van een blokhut nabij de recreatiewo ning Het Oude Nieuwland 38, kadastraal bekend Gemeente Ouddorp, sectie B nummer 2598. Bovengenoemde bouwplannen liggen ingaande 7 april 2003 gedurende vier weken ter inzage in het gemeen tehuis bij de cluster VROM. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voor nemen aan deze bouwplannen c.q. verzoeken om vrij stelling medewerking te verlenen, schriftelijk zijn ziens wijze indienen bij burgemeester en wethouders, Post bus 38, 3253 ZG Ouddorp. Parl<eerbelasting Burgemeester en wethouders van Goedereede maken bekend, dat op 28 maart 2003 in het publicatieblad het volgende besluit is opgenomen: - Nr. 2003/4 Wijziging tarieventabel verordening par keerbelastingen Grevelingengebied 2002. Genoemde wijziging is in de raadsvergadering van 27 maart 2003 vastgesteld en treedt in werking op 29 maart 2003, De verordening ligt voor een ieder ter inzage op het stafbureau Facilitaire Zaken en kan tegen betaling van de kosten worden verkregen. Gemeente Goedereede treedt op tegen permanente bewoning recreatiewoningen Burgemeester en wethouders van Goedereede heb ben besloten ernst te maken met de aanpak van de permanente bewoning van recreatiewoningen. Ieder een die permanent in een recreatiewoning woont of gaat wonen, riskeert een aanschrijving van de gemeente, waarin wordt aangekondigd dat de perma nente bewoning moet worden beëindigd. Gebeurt dat niet vrijwillig, dan worden er maatregelen genomen. In eerste instantie riskeren de bewoners een hoge dwangsom. De aanleiding voor dit feit is dat burgemeester en wet houders vinden dat het probleem de pan uitrijst. Bovendien hebben burgemeester en wethouders gezien dat ook in andere gemeenten de aanpak van permanente bewoning van recreatiewoningen suc cesvol verloopt en dat de kinderziekten op juridisch gebied zijn opgelost. Er is nu een duidelijk kader waar op de gemeente zich kan baseren. Burgemeester en wethouders maken degenen die een recreatiewoning willen gaan kopen erop attent dat per manente bewoning absoluut niet zal worden getole reerd!! Ook de bestaande permanente bewoning wordt aan gepakt. Ruimtelijke Ordening het college voornemens is bouw vergunning te verlenen aan: - Gemeente Dirksland voor het plaatsen van een JOP (jongerenontmoetingsplaats) op een perceel aan de Zeedijk, nabij het strandje te Herkingen. Dit bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan, maar door gebruik te maken,van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kan vrijstelling verleend worden van de bepalingen van het bestemmingsplan voor een periode die ten hoogste vijf jaar bedraagt. Het voornemen is om bouwvergunning te verlenen voor een periode van vijf jaar. De op dit bouwplan betrekking hebbende stukken lig gen van 7 april tot en met 21 april 2003 op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, voor een ieder ter inzage en gedurende deze termijn kan een ieder tegen dit plan schriftelijk zijn zienswijze naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 10,3247 ZG Dirksland. Bekendmaldngen Algemene wet bestuurs recht Vergunning verleend aan: - Muziekvereniging Amicitia voor het organiseren van een loterij, de prijsbepaling heeft plaats op 25 ju^. 2003(27-03-2003); - TB.P. Electronics B.V. voor het organiseren van open dagen op 11 en 12 april 2003 en voor het plaatsen van een minikermis op 12 april 2003 (25-03-2003); - A.J. en C.J.M. Spitters voor de uitoefening van het horecabedrijf in het pand Julianaweg 5 te Melissant (28-03-2003), N.B, Indien u tegen dit besluit (gemotiveerde) bezwa ren hebt, kunt u op grond van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een bezwaarschrift indienen, bin nen zes weken nadat dit besluit aan u is bekendge maakt. Het bezwaarschrift wordt dan om advies voor gelegd aan een commissie. Mocht u de beslissing op een eventueel bezwaarschrift niet kunnen afwachten, dan kunt u - na het indienen van een bezwaarschrift - aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam (Sector bestuursrecht, Postbus 50591, 3007 BM Rotterdam), een voorlopige voorziening vra gen. Daarbij is een zogeheten griffierecht verschuldigd. Vaststelling verordeningen De Raad heeft op 27 maart 2003 vastgesteld; GEMEENTE I D D E L H A R N I S Vergaderingen 03 april 2003 gemeenteraad 07 april 2003 commissie algemene bestuurszaken 08 april 2003 commissie ruimtelijke ontwikkeling 09 april 2003 commissie ondenwijs en welzijn 14 april 2003: commissie financiën 01 mei 2003 gemeenteraad Alle vergaderingen vinden plaats om 19.30 uur in het gemeentehuis. Burgers kunnen gebruik maken van spreekrecht, mits dit tenminste 48 uur tevoren is gemeld aan de griffier. Vergaderstukken liggen één week voor de vergadering in het gemeentehuis (afd. Interne Zaken) ter inzage. Beslissingen Algemene wet bestuursrecht Verleende vergunningen/ontheffingen: - G. van den Boogert, Marktveld 16, Sommelsdijk- restaureren van hobby-/opslagruimte Kerkstraat 5 te Sommelsdijk (240303) - PJ. Breure, Klampenmeet 46, Sommelsdijk - oprich ten dakkapel (280303) - H.G, Breen, Lijster 24, Sommelsdijk - wijzigen dak kapel (280303) - H,J. van Nikkelen Kuijper, Zuiddijk 55, Nieuwe-Ton- ge - oprichten garage berging (280303) - A.H,G. de Vrij, Langeweg 3, Sommelsdijk - oprichten blokhut (280303) Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen (derden)belanghebbenden tegen deze beslissingen binnen zes weken na bekendmaking (datum bekend making staat tussen haakjes achter de desbetreffen de beslissing) een bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelhamis, Postbus 1, 3240 AA Middelhamis. Nadere informatie is verkrijg baar ter secretarie, tel, 0187 - 47 55 55. Ontvangen bouwplannen Een aanvraag om een reguliere bouwvergunning is - het Reglement van orde voor de vergaderingen en andere werkzaamheden van de Raad van de ge meente Dirksland; - de Verordening op de ambtelijke bijstand en fractie ondersteuning 2003. Beide verordeningen zijn geplaatst in het Gemeente blad en zij treden in werking op de achtste dag na die van hun bekendmaking (datum bekendmaking: 3 april 2003). Verzoeken om bouwvergunning Burgemeester en wethouders van Dirksland maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat een aanvraag om een lichte bouwvergunning is binnenge komen van: - C. Doorn voor het uitbreiden van een woning op het perceel Achtenweg 10, Melissant; - H. van der Ent voor het vernieuwen van een gara ge/berging op het perceel Marijkelaan 16, Melissant. Tevens delen wij mede dat een aanvraag om regulie re bouwvergunning, is binnengekomen van: - T, van den Ochtend voor het uitbreiden van een woning op het perceel St, Elizabethstraat 2, Herkin gen. Deze publicatie is bedoeld orp het publiek te informe ren. Tegen een ontvangen bouwaanvraag kan geen bezwaar worden gemaakt. ontvangen van: - CJ.J.H, Vis voor het uitbreiden van een woning op het perceel Oudelandsedijk 14 te Sommelsdijk (24- 03-2003); - J. Peeman voor het vergroten van een kelder op het perceel Oostdijk 99 te Middelhamis (27-03-2003), Een aanvraag om een lichte bouwvergunning is ont vangen van: - C.J. van Dam voor het oprichten van een berging op het perceel Steneweg 15 te Middelhamis (20-03- 2003); - Goemaat B.V. voor het vergroten van de berging op de percelen Oudelandsedijk 9 en Oudelandsedijk 13 te Middelhamis (21-3-2003). Deze publicaties hebben een informatief karakter De vermelde bouwplannen zijn niet getoetst en zijn daar om nog niet voor inzage beschikbaar. Voorgenomen bouwvergunningen Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen aan: - Amstelland Ontwikkeling Wonen B.V. voor het oprich ten van 42 woningen aan het Havenkanaal te Mid delhamis; - Amstelland Ontwikkeling Wonen B.V, voor het oprich ten van 16 appartementen aan het Havenkanaal te Middelhamis. artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen aan: - RG.J, Lugthart voor het uitbreiden van een woning op het perceel Kolff van Oosterwijkstraat 8 te Stad aan 't Haringvliet; - W. Tieleman voor het uitbreiden van een woning op het perceel Zuiddijk 47 te Nieuwe-Tonge. artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 21, lid la van de bestem mingsplanvoorschriften van het bestemmings plan 'Ringstraat/De Stoof' bouwvergunning te verlenen aan: - F,P, Brosterhaus Dors voor het oprichten van een tuinhuis en het plaatsen van een erfafscheiding op het perceel Langeweg 51 te Sommelsdijk Deze bouwaanvragen liggen met ingang van 7 april 2003 gedurende vier weken voor iedereen ter inzage. Gedurende deze termijn kan iedereen schriftelijk bedenkingen tegen de bouwplannen naar,voren bren gen bij burgemeester en wethouders van Middelhar- nis, Postbus 13240 AA Middelhamis. Welstandscommissie De eerstvolgende vergadering van de welstandscom missie (gemandateerde behandeling) vindt plaats op woensdag 9 april 2003 om 9,00 uur in het gemeente huis te Middelhamis. Deze vergadering is openbaar. De eerstvolgende openbare regionale welstandscom missie is op 9 april 2003 om 14.00 uur in het gemeen tehuis te Goedereede, De agenda's van deze vergaderingen liggen één dag van tevoren ter inzage in het gemeentehuis te Middel- harnis. Geaccepteerde meldingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat met toepassing van artikel 19, lid 3 WRO vrijstelling van het bestemmingsplan 'Ooitgensplaat Dorp' en daarnaast een melding bouwvoornemen is geaccepteerd voor: - Het bouwen van een serre aan de woning op het per ceel Julianastraat 20 te Ooitgensplaat (besluit ver zonden 24 maart 2003), Een melding sloopvoornemen is geaccepteerd voor: - het verwijderen en afvoeren van asbesthoudende dakplaten van het schuurtje bij de woning op het per ceel Zuiddijk 20 te Oude-Tonge (besluit verzonden 26 maart 2003). Nadere informatie over de geaccepteerde melding bouwvoornemen en de geaccepteerde melding sloop- voornemen is op te vragen bij het taakgebied Volks huisvesting Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu. N.B.: Ingevolge artikel 7,1, van de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van verzending een gemotiveerd en ondertekend bezwaarschrift bij het college van burge meester en wethouders indienen. Wanneer een bezwaarschrift is ingediend kunt u de voorzieningen- rechter van de rechtbank verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed dit, gelet op de betrokken belangen, vereist. Het bezwaar schrift schorst namelijk niet de werking van het bes treden besluit. Houdt u er wel rekening mee dat voor een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Indien u over de besluiten en over de wettelijke mogelijkheden informatie wenst, kunt u terecht bij het taakgebied VROM van de gemeente Oostflakkee, Aanvraag vergunning Burgemeester en wethouders maken bekend dat een aanvraag om lichte bouwvergunning Is ontvangen voor: - Het plaatsen van een tuinhuis bij de recreatiewoning op het adres Steigerdijk 11 nr 40 te Ooitgensplaat (ontvangen op 20 maart 2003); - Het plaatsen van een tuinhuis bij de recreatiewoning op het adres Steigerdijk 11 nr91 te Ooitgensplaat Tervisielegging ontwerpbestemmingsplan Havenkanaal Met ingang van 7 april 2003 ligt ingevolge artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening gedurende vier weken in het gemeentehuis, kamer 11voor iedereen ter inzage het ontwerpbestemmingsplan 'Havenka naal', Dit plan is een herziening van een klein gedeel te van het bestemmingsplan 'Westplaaf'. Het betreft het dempen van hef Sommelsdijkse havenkanaal gele gen achter het winkelcentrum 'D'n Diek', het realise ren van een expeditieweg achter dit winkelcentrum, het aanleggen van een nieuwe waterloop en de bouw van een aantal appartementen en eengezinswonin gen. Gedurende genoemde termijn van vier weken kan iedereen schriftelijk zijn zienswijze over het ontwerp bestemmingsplan kenbaar maken bij de gemeente raad van Middelhamis, Postbus 1, 3240 AA Middel- harnis, Degenen die tijdig hun zienswijze hebben ken baar gemaakt worden in de gelegenheid gesteld een nadere mondelinge toelichting te geven ten overstaan van de leden van de commissie ruimtelijke ontwikke ling. ■:U: KOtJil lit UM Hl 13.00 mli.3Sm. (ontvangen op 20 maart 2003); - Het veranderen van een garage op het perceel Schoolstraat 60 te Oude-Tonge (ontvangen op 21 maart 2003). Een aanvraag om reguliere bouwvergunning is ont vangen voor: - het veranderen en uitbreiden van een huisartsen praktijk op het perceel West Achterweg 10 te Oude- Tonge (ontvangen op 24 maart 2003), Nadere informatie over de ontvangen aanvragen om lichte en reguliere bouwvergunning, is op te vragen bij het taakgebied Volkshuisvesting Ruimtelijke Ontwik keling en Milieu, Deze publicatie strekt uitsluitend ertoe om het publiek te informeren. Tegen de ingekomen aanvragen kunnen géén bezwaarschriften worden ingediend. Artikel 19, lid 3 WRO Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (vertenen vrijstelling van de bepalingen van het bestemmings plan) juncto artikel 20 van het Besluit op de ruimtelijke ordening, bouwvergunning te vertenen voor: - Het bouwen van een serre op het perceel Jupiterhof 28 te Oude-Tonge. - Het aanbouwen van een slaapkamer/badkamer op het perceel Johan Frisolaan 31 te Den Bommel. De stukken betreffende de bouwaanvragen liggen met ingang van 4 april 2003 gedurende vier weken voor een ieder tijdens kantooruren ter inzage in de biblio theek van het gemeentehuis, Eisenhowerlaan 1 te Oude-Tonge. Het gemeentehuis is ook elke eerste en derde dinsdagavond van de maand geopend tussen 18,00 en 19,30 uur. Een ieder wordt gedurende de termijn van de terinza- gelegging in de gelegenheid gesteld schriftelijke ziens wijzen naar voren te brengen bij het college van bur gemeester en wethouders, Eisenhowertaan 1, 3255 VA OUDE-TONGE, Degene die een zienswijze heeft ingebracht, zal op een nader te bepalen datum tijdens een hoorzitting in de gelegenheid worden gesteld deze mondeling nader toe te lichten. iE»a«iwfa»rl, f's«m^,3mW:0iii>^t«^l09^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 12