DUIVELANDS MEUBELHUIS B.V. Bezoek onze slaapkamerafdeling met 1500 m^ Van der Boom Boeken Muziek flink ui^ebreid Lezing Betty Sluyzer Luchtfoto's gaan toch door ondanks 'klucht' Elllltl|0f^lEUW5 50 opstellingen 30 tienerkamers JOOP in Ooltgensplaat Wilgenstraat 1, OOSTERLAND Telefoon (0111) 641213 641506 JAN LODEWUK VETTER JAN L. VETTER J. L. VETTER J. L. VETTER LUNTJE SOLDAAT-BREEN LUNTJE SOLDAAT-BREEN NEELTJE KIEVIT-VAN WEEZEL J. L. VETTER GERRITVANRIJ In verband met bovenstaand overlijden is Loodgietersbedrijf 'Rijmi' donderdag GESLOTEN. JAN LODEWUK VETTER CORNELLS ADRIANA GOEDEGEBUURE-GROENENDIJK Nu ook ruim assortiment voordeelboeken Niet op zondag PAGINA DINSDAG 1 APRIL 2003 FAMILIEBERICHTEN "Mijn oog zal op u zijn. Bedroefd, maar dankbaar voor wat hij ons mee geeft, delen wij u mede dat op de vroege zondag morgen is overleden mijn lieve man, onze vader, schoonvader en opa Dordrecht Ooltgensplaat 1 mei 1919 30 maart 2003 Ooltgensplaat: D. Vetter-Hotting Sprang-Capelle: Marco Bolkenbaas-Vetter Kees Bolkenbaas Lenneke Jan Leiderdorp: Lia Vetter Paul Nagtegaal Robbert Kaai 6, 3257 AG Ooltgensplaat De rouwdienst zal D.V. worden gehouden donder dag 3 april om 13.30 uur in "Elthato", Zuid-Ach terweg 27 te Ooltgensplaat. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraaf plaats. Gelegenheid tot condoleren in "Elthato" na de begrafenis. Zij die geen rouwbrief ontvangen, mogen deze advertentie als zodanig beschouwen. "Zijn geloven werd aanschouwen. Heden heeft de Heere na een korte, ernstige ziekte Thuisgehaald onze sympathieke zwager en oom Sterke de Heere Dick, de kinderen en kleinkinderen. E. Hotting t A. W. Hottuig-van den Heuvel C. D. M. Mooijaart-Hotting J. J. Mooijaart neven en nichten Ooltgensplaat, 30 maart 2003 Gij zijt gestorven en uw leven is met Christus verborgen in God. (Kol. 3:3) Slechts 11 dagen na het overlijden van onze lieve moeder is onze oom de heer J. L. VETTER op 30 maart 2003 gestorven. Oom Jan stond altijd voor ons klaar. Met dank baarheid gedenken wij zijn zorg voor onze groot ouders en ouders. Wij wensen Tante Dick en de kinderen Gods zegen voor de toekomst. Ooltgensplaat: Riek de Waard Middelhamis: Jaap en Klaasje de Waard 31 maart 2003 Ons bereikte het droeve bericht dat de voormalige administrateur de heer is overleden. Wij hebben hem leren kermen als een zeer betrok ken en accuraat persoon. Wij wensen zijn vrouw en familie veel sterkte met dit grote verMes. Het bestuur van de Boedel Dabbe, A. J. C. van Pelt, voorzitter P. de Vries, secretaris Hedenmorgen bereikte ons het droeve bericht dat de voormalige gemeentesecretaris de heer is overleden. Ruim veertig jaar is hij in dienst geweest van de gemeente Oostflakkee. Wij zullen zijn enthousias me en betrokkenheid bij de gemeente in dankbare herinnering houden. Wij wensen zijn vrouw en familie veel sterkte met dit grote verlies. Het college van burgemeester en wethouders van Oostflakkee, A. J. C. van Pelt, burgemeester drs. J. T. M. Brouwer, gemeentesecretaris Oude Tonge, 31 maart 2003 Leer ons alzo onze dagen tellen, dat wij een wijs hart bekomen. (Psalm 90:12) Tot onze diepe droefheid heeft de Heere, na een kortstondige ziekte, toch nog onverwacht uit ons midden weggenomen onze heve moeder, schoon moeder, groot- en overgrootmoeder weduwe van Jacob Soldaat in de leeftijd van 92 jaar. M. Soldaat J. E. Soldaat-Grootenboer Jaap en Greta Marco en Esther Jannie en Ad Leenden Maarten P. Soldaat C. E. Soldaat-Nagtegaal Lijnie en Wim Melanie en John Leen en Ann J. van Tigchelen-Soldaat C. van Tigchelen Lenie en Jos Jessika en Ame Ricardo 31 maart 2003 Poldersweegj e 234 3247 KE Dirksland Gelegenheid tot condoleren donderdag 3 april van 19.00 tot 20.00 uur in zorgcentrum 'Geldershof, Polders weegj e 2 te Dirksland (ingang via hoofdin gang). De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden D.V. vrijdag 4 april om 10.00 uur in Hervormd verenigingsgebouw 'Onder de Wiek', Ring 57 te Dirksland. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de Oude begraafplaats aan de Nieuweweg te Melis sant, omstreeks 11.00 uur. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot con doleren in 'Onder de Wiek'. Geen bloemen Bedroefd geven wij u kennis van het overlijden van onze Heve zuster, schoonzuster en tante weduwe van Jacob Soldaat in de leeftijd van 92 jaar. Goedereede: J. Breen-van der Linde Ouddorp: P. Breen-van der Wende Goedereede: D. Breen-Bakelaar Dirksland: J. Oorbeek-Breen Ouddorp: J. Breen Geervliet: K. Kort-Breen Goedereede: K. Breen J. C. Breen-van Splunter Melissant: K. Goedegebuur-Breen J. Goedegebuur Ouddorp: C. Kleijn-Breen J. Kleijn neven en nichten Dirksland, 31 maart 2003 Met verslagenheid vernamen wij het droevig bericht dat de Heere plotseUng heeft weggenomen onze geleifde nicht en achtemicht, mevr. Sterke de Heere kinderen en kleinkinderen in dit smartelijk verlies. J. Brinkman-Moijses J. V. d. Ree-Brinkman A. V. d. Ree Stellendam, 29 maart 2003 Met leedwezen hebben wij kennis genomen van het overlijden van de heer De heer Vetter was van 1972 tot 2000 administra teur van de Boedel Pieter Bigge. Deze taak heeft hij met veel inzet en nauwkeurig heid verricht. Wij wensen zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen veel kracht toe om dit verlies te dragen. Namens het bestuur van de Boedel Pieter Bigge A. J. C. van Pelt, voorzitter J. van Groningen, administrateur Zeer bedroefd, maar met een onuitwisbare herin nering aan zijn leven, hebben wij geheel onver wachts afscheid moeten nemen van mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa echtgenoot van Lammerdina Hoogmoed 13-1-1925 t31-3-2003 L. van Rij-Hoogmoed Jan en Joke Ronald, Robert Fulp en Annet John, Bart, Sander Joke en Simon Erik, Ben, Arjan, Mirjam, Robin, Amy Henk en Rita Monique, Esther Lineke en Peter Vlasakker 6, 3245 XW Sommelsdijk De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 3 april om 13.30 uur op de algemene begraafplaats 'Vrederust', gelegen aan de Rottenburgseweg te Middelhamis. Voorafgaand aan de begrafenis zal er een samen komst zijn om 12.45 uur in het rouwcentrum 'Media Vita', Westelijke Achterweg 3 te Middel hamis. Na de begrafenis is in het bovengenoemd rouw- centmm gelegenheid tot condoleren. Diep bedroefd, maar dankbaar voor wat God ons in hem geschonken heeft, geven wij u kennis, dat na een moedig gedragen lijden van ons is heengegaan mijn lieve vader, onze broer, zwager en oom LEENDERTMARINUS ZWEERUS sinds 27 februari 1990 weduwnaar van Maatje den Boer geboren 1-10-1910 overleden 28-3-2003 Nieuwe Tonge: L. W. Zweerus Dirksland: A. Nagtegaal-Zweerus C. Nagtegaal Nieuwe Tonge: M. Zweeras C. Zweerus-van den Doei Sommelsdijk: G. Nelis-den Boer Beerta: Kr. Nelis-den Boer neven en nichten Burg. Sterkplein 6, 3244 BA Nieuwe Tonge Gelegenheid tot condoleren dinsdag 1 april van 19.00 tot 20.00 uur in het Hervormd Centrum 'Elim', Zuiddijk 19 te Nieuwe Tonge. De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op D.V. woensdag 2 april om 13.15 uur in 'Elim'. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Nieuwe Tonge. Geen bloemen Mocht u geen rouwkaart hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te be schouwen. Op de dag des Heeren nam God tot Zich onze geliefde broer, zwager en oom echtgenoot van D. Hotting in de leeftijd van 83 jaar. A. M. Wittekoek-Vetter f W. Wittekoek t H. Vetter f A. A. Vetter-Jonkers t Woerden: J. H. M. Vetter t G. C. Vetter-van Gelder Workum: H. C. M. Bokma-Vetter S. D. Bokma neven en nichten 30 maart 2003 Kaai 6 3257 AG Ooltgensplaat Hartelijk dank voor uw medeleven na het over- hjden van onze heve moeder en oma Namens alle kinderen 'Geldershof, k.015 WlKÊ'!WISSItk Nog maar drie jaar na de laatste verbouwing en uitbreiding van boekhandel Van der Boom aan de Voorstraat in Sommelsdijk, bleek opnieuw uit breiding niet langer uitgesteld te kunnen worden. Met name voor de zogenaamde voordeelboeken was in de bestaande winkel te weinig ruimte, ter wijl daar zéker vraag naar is. Vandaar dat in janu ari jl. werd begonnen met de eerste verdieping van het winkelpand op te knappen en deze te ver bouwen tot verkoopruimte, met kantoor en extra magazijn. Tot volle tevredenheid van de Van der Booms heeft Van der Veer Afwerkingen dit kar wei onlangs voltooid en konden de extra ruimtes worden ingericht, geheel aansluitend bij de bestaande fraaie stijl van de benedenverdieping. Afgelopen vrijdag en zaterdag hield Van der Boom Boeken en Muziek, zoals de winkel offi cieel heet, Open Huis. Nu mag bekend zijn dat boekhandel Van der Boom breed gedragen wordt en meer en meer een regiofunctie krijgt, maar dat alleen afgelopen vrijdag er al zo'n 700 bezoekers zijn geweest, dat spreekt - om in stijl te blijven - boekdelen! Onder het genot van een hapje en een drankje hebben de vele belangstellenden kunnen snuffelen in de gezelUge winkel en natuurlijk ook in de verschillende hoeken van de afdeling 'voor deelboeken', die er in alle genres zijn: theologie, kinder- en jeugdboeken, romans én het antiquari aat, waarmee Van der Boom een begin heeft gemaakt. Door de uitbreiding is 80 vierkante meter ver koopruimte aan de winkel toegevoegd, zodat men momenteel over 200 vierkante meter beschikt. De bibliotheken Ooltgensplaat, Oude-Tonge, Middelhamis en Ouddorp nodigen leidsters van peuterspeelzalen en kin derdagverblijven uit voor een lezing van Betty Sluyzer in de bibliotheek in Ouddorp op maandag 14 april 2003. Ook (aankomend) PABO-studenten en (aankomend) SPW- studenten en eventueel andere belangstellenden zijn van har te welkom. Betty Sluyzer schreef 20 boeken voor peuters. Ze is vaak op peuterspeelzalen te vinden met voorstellingen rondom haar boeken. Ook geeft ze met veel enthousiasme en plezier workshops en lezingen voor leidsters. De lezing van deze avond start met een algemeen gedeelte, waarin Betty vertelt over o.a. het belang van voorlezen, voor leesplezier en het kiezen van boeken voor verschillende leef tijden. Na de pauze laat ze zien welke spelletjes, versjes en knutselactiviteiten rond haar boeken te ondernemen zijn. Voor elke peuterspeelzaal/kinderdagverblijf is er een infor matiepakket waarin een weerslag van de lezing en werksug- gesties rond haar boeken te vinden zijn. Na afloop van de lezing kunnen boeken van Betty Sluyzer gekocht worden. Datum: Maandag 14 april 2003. Aanvang van de lezing: 20.00 uur. Bibliotheek is open van af 19.30 uur. De entree bedraagt 3 euro. (Dit is inclusief koffie/thee en het informatiepakket van Betty Sluyzer) Aanmelden voor deze lezing kan bij de bibliotheek in uw woonplaats of telefonisch bij de bibliotheek in Ouddorp. (Tel. 0187-667744) Vrijdag, 4 april, gaat JOOP weer open. JOOP: Jongeren Ontmoetingsplek Oolt- gensPlaat op een eigen verbouwde, gezellige zolderruimte van de Ger. Kerk. JOOP is een prima plek voor de oudere jeugd, waar we elkaar ontmoeten op een heerlijke, ongedwongen locatie. Met een eigen barretje, sfeerverlichting, en zit- ■groepjes is het redelijk cool! De missie voor JOOP: Onafhankelijk, Gezellig,Verrassend en Relaxed slaat aan. Jongeren stromen toe en zo moet het ook, want het is een ontmoetingsplek voor ons en door ons. De verwachting is dat het bestelde pooltafelbiljart aanwezig is. Aanmoedigingsgiften blijven welkom op rek.nr. 3454.00.585 t.n.v. Stichting J.O.O.P. in Ooltgensplaat. Aan de sfeervolle bar is een grote diver siteit aan consumpties en de jeugd draagt zorg voor goede muziek. Jongeren van lójaar en ouder: Kom, 'see you in JOOP'. Toegang 1,- Locatie: Zuidachterweg Ooltgensplaat. We starten om 20.00 u. en om 23.00 u. sluiten we de zolder. In de gemeenteraadsvergadering van februari werd een voorstel voor het maken van lucht foto's door de raad van Goedereede resoluut van tafel geveegd. Het voorstel bleek volgens de raadsleden onvoldoen de financieel onderbouwd en daarom werd het terug verwezen naar de commissie. Donderdagavond prijk te het voorstel weer op de agenda in precies dezelfde bewoordingen. Maar er blijkt in de commissie al vol doende discussie te zijn geweest over het voorstel, want met uitzondering van de VVD en de ChristenU- nie - die het voorstel nog niet voldoende onderbouwd vinden - kon de raad zich nu wel in het voornemen vinden om het onroerend goed in de gemeente vanuit de lucht digitaal vast te leggen. "Een klucht die zijn weerga niet kent", verzuchtte CDA'er H.T. van Oostenbrugge. Maar hij wilde de discussie, waar in volgens hem veel leermomenten zaten, niet nog eens overdoen. Hij kon maar twee con clusies trekken en dat waren dat hij het gevoel heeft dat de wethouder niet voldoende grip heeft op de voorbereiding en dat hij gezien het belang van de foto's toch voor stemt, ondanks dat het voorstel niet de schoonheidsprijs verdient. Hij verwoordt zijn niet van harte voorstemmen met een oud Goerees gezegde: "Het is mit 't gatje deur de goote". En laat deze uit- dmkking nu een leermoment voor burgemeester C. Sinke zijn, want hij kan dit, door hem nooit eerder gehoorde gezegde, toevoegen aan zijn spreukenschat. Ook de heer B.L. Noorthoek, zag weinig verandering in het nu voor hem liggende voorstel, maar hij is wel overtuigd van de noodzaak van de fotovluchten. Even dacht hij nog dat hij ze de afgelopen zondag al had zien vliegen, maar dit bleek de helikopter te zijn die de waterkeringen fotografeert voor het Waterschap. Noorthoek maakte van de gelegenheid gebraik om te pleiten dat de vluchten voor Goedereede niet op zon dag plaats zullen vinden. Wethouder P.T. Grinwis erkende nogmaals dat er din gen fout zijn gegaan en dus beter hadden gemoeten. Verder zou hij zich geschaamd hebben voor de gemeente als de fotovluchten op zondag zouden heb ben plaatsgevonden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 4