Kleding- verkoop Nieuw slagliout voor vrijwel alle Nederlandse burgemeesters! Spetterende Wellnessdagen bij Imabo Esselink Woord Daad Gespreksgroep Christenen en Christenen Rommelmarkt in llnte Veelkleurige uitvoering Muziekschool G-O Dode brandganzen EIWtl30f-raEUW5 Uitvoering Johannes Passion ten bate van Calando EIIAriDEII-IIIEUWS Ledenvergadering 'De Motte' in de De Doele Introductiedag Contactgroep HOOP Ger. Gem. Nieuwe Tonge Kledingyerkoop Ger. Gem. Nieuwe tonge Goeree A Overf lakkee Goeree A Overf lakkee Ophalen oud papier 'Ons Koor' PAGINA 2 DINSDAG 1 APRIL 2003 Op vrijdag 4 en zaterdag 5 april staan er bij Imabo Esselink spetterende Open Huisdagen op stapel, ook wel aangeduid als Wellnessdagen. Twee dagen lang zal de 1500 ni2 grote showroom gevuld zijn met de nieuw ste modellen van stoomcabines, whirl pools en een weldadige sauna. Maar de infostroom is nog veel breder. Want ook doorlopende demonstraties op het terrein van sierbestrating en tuinaan leg staan op het programma. Met als echte aanrader een gratis tuinont werp! Autobedrijf Karels levert deze dagen een bijdrage met de presentatie van de nieuwe Volvo XC 90. Maar de primeur gaat naar het royaal opge zette informatiecentrum, waar alles te horen en zien valt over het amibitieu- ze woonproject Havenkanaal! Kort om, deze dagen spettert en bruist het van activiteiten in het Infocentrum aan de Industrieweg 35 in Middelhar- nis. Hier moet iedereen zich wèl bij bevinden. Wat Godin deze tijd doet...! Themadiensten Doopsgezinde Gemeente Ouddorp Afgelopen woensdagmiddag gebeurde er iets bijzonders in Nederland: rond twee uur ontvingen zo goed als alle 489 burgemeesters van ons land een nieuwe voorzittershamer - één van FSC-hout - van delegaties van het Wereld Natuur Fonds en FSC Nederland. De overhandigingen vonden in de gemeentehuizen plaats - ook op Goeree-Overflakkee - en gingen uit van Het Wereld Natuur Fonds en Forest Stewardship Council (FCS) Nederland. Hiermee startten deze organisaties een grote campagne die als doel heeft het FSC-keurmerk bekend te maken in Nederland. Met de hameroverhandigingen spreken beide organisaties de wens uit dat de bestuurscolleges met hun nieuwe hamers goede besluiten zullen nemen voor een duurzame toekomst voor de burgers en de volgende generaties in hun gemeenten. De oproep aan de gemeenten is dan ook: 'Spaar het woud, kies FSC-hout en stel FSC als norm voor houtgebruik in uw gemeentelijke projecten'. Het FSC-keurmerk Oók op Goeree-Overflakkee (Ca A.M. V.-klassen en Instrumentenparade Graag willen wij u/jullie uitnodigen voor de uitvoering van de Muziek school op vrijdag 4 april. De presen tatie begint om 19.00 uur en is voor al bedoeld voor nog jonge kinderen die net begonnen zijn met musiceren of in het nieuwe schooljaar met muziekles willen beginnen. De toe gang is gratis en wij rekenen op veel belangstelling. Centraal op deze avond staat een optreden van de klas Algemene Muzikale Vorming van de Muziekschool. Met hun docent Peter van Deerse hebben ze een prachtig programma ingestudeerd dat illustratief is voor de vaardigheden die ze zich al eigen Imabo Esselink bestaat dit jaar 90 jaar. Reden genoeg om het hele jaar feest te vie ren, natuuriijk samen met relaties en klanten. Het Open Huis in april is één van de vele feestelijke activiteiten van de jubilaris waar bij hij niet zichzelf maar een bepaald deel van het veelomvattende assortiment in het zonnetje zet. Met als speerpunten dit keer de tuin en de badkamer. Twee terreinen, waar op de laatste jaren sprake is van ingrijpende ontwikkelingen die elkaar in hoog tempo opvolgen met de badkamer als koploper. Bij het badkamergebeuren vertaalt zich dat niet alleen in mooiere, meer trendy uitvoeringen maar vooral in een uitbreiding van mogelijk heden. De vraag naar bijvoorbeeld stoomca bines, whirlpools en sauna's in particuliere huishoudens neemt toe. Als reactie op het jachtige leven zoekt men naar rust en ont spanning. De luxere baden blijken hierop het bevredigende antwoord te zijn. Imabo Esselink, de badkamerspecialist van Zuidwest-Nederland, heeft de hand weten te leggen op verschillende producten van Jacuzzi. Jacuzzi is de uitvinder van het hydromassagebad, ruim 40 jaar geleden. Hij beschikt inmiddels over zo'n 300 internatio nale patenten op product en systeem en wordt gezien als hét merk met de langste en meeste ervaring. Doen de showmodellen bij Imabo Esselink verlangen naar meer dan wordt daar een afspraak gemaakt voor een bezoek aan de showroom van de importeur van Jacuzzi in Den Haag. Uiteraard staan in de eigen showroom ook modellen van zo'n zeven andere merken opgesteld. Het bijzondere tijdens de Wel lnessdagen is dat van al deze merken ervaren vertegenwoordigers aanwezig zijn die graag mee denken, adviseren en informeren. Jacuzzi, Bellhydro of Riho, het is allemaal de moeite van het bekijken meer dan waard. Tenslotte levert Imabo Esselink alleen kwa liteitsproducten. Een uitgangspunt dat na 90 jaar nog niets verouderd is. Datzelfde geldt voor de service en betrouwbaarheid. Logisch dat Imabo EsseUnk zoveel te vieren heeft en iedereen van harte uitnodigt voor de Open Huisdagen op vrijdag 4 april van 9.00 - 21.00 uur en zaterdag 5 april van 9.00- 16.00 uur. Op 10 mei aanstaande zal in de Nederlandse Hervormde Kerk in Dirksland weer een cul turele manifestatie plaatsvinden ten bate van Roparun-Hospice Calando. Ditmaal betreft het een uitvoering van de Johannes Passion van Johann Sebastian Bach. Aan deze uit voering zullen deelnemen het koor Laudan- do uit Middelhamis en het barokorkest Flo- rilegium. Als sohsten zullen optreden onder andere de sopraan Marijke Nieuwenweg, de alt Sytse Buwalda en de bas Julian Hartman, bekende namen die borg staan voor een uit voering op hoog niveau. Het geheel zal onder leiding staan van Rinus Verhage. Hoewel de eigenlijke passietijd voorbij is heerst toch de mening dat het concert een passende manifestatie is om het vijfjarig bestaan van Calando luister bij te zetten. De deelneming van een koor van eigen bodem samen met een barokorkest zet de traditie voort van driejaar geleden. In het jaar 2000 was de uitvoering van de Messiah een groot succes. De Rabobanken van Goeree-Over- flakkee zijn hoofdsponsor van dit unieke concert. Kaarten kosten 25 euro en zijn tele fonisch verkrijgbaar bij kantoren van de Rabobank via de onderstaande telefoonnum mers. Leden van de Rabobank krijgen 10 euro korting op een kaartje. Leden kurmen er ook voor kiezen om 25 euro voor een kaart je te betalen. De Rabobank doneert de 10 euro korting in dit geval aan Calando. Rabobank West-Flakkee 0187-49 88 88 Rabobank Middelhamis 0187-47 51 00 Rabobank Flakkee Oost 0187-64 75 75 chr. streekblad op gerefonneerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)471020 Fax (0187) 48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,27; contracttarieven op aanvraag slultingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlydensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Vlllerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mall: J.ViIIerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,25. Per jaar €35,00. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUIVIIVIERS: postbank 167930 rabobank IVIiddelhamis 342001108 Na afloop van de leden vergadering van 'De Mot te', die in afwijking van de rest van het winterpro gramma gehouden wordt in De Doelen te Sommelsdijk, zal een videoproductie wor den vertoond met als titel 'De recontructie van Trijntje'. Trijntje is de oudste vrouw van Nederland. Ze werd 7.500 jaar geleden begraven. Hoe zag deze 50-jarige vrouw eruit, hoe en waar leefde ze, wie waren haar verwanten, wat heeft ze allemaal meegemaakt? Door te speuren als een moderne detective probeert Leo Verhaart, conservator van het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden, de antwoorden op deze vragen te vinden. Hij bezoekt haar laatste rustplaats, bestudeert de sporen die daar zijn aangetroffen, probeert die in een verband te plaatsen, raadpleegt specialisten, maakt gebruik van de modern ste technieken en schroomt niet om ook de verworvenheden van de special effects van de filmindustrie te gebruiken. Alles wordt uit de kast gehaald om Trijntje zelf en haar leven te reconstrueren. Het resultaat van dit verrassende en spannende onderzoek is dat we oog in oog komen te staan met iemand van 7.500 jaar geleden, de oudste mens van Nederland: Trijntjel De avond wordt gehouden in het gebouw De Doelen, St. Joris Doelstraat te Sommelsdijk op dinsdag 10 april 2003. De aanvang van de vergadering is 19.45 uur en de aanvang van de video 20.45 uur. Belangstellenden zijn ook van harte welkom om eens keimis te maken met het werk van 'De Motte' op Goe- ree-Overflakkee. Op maandag 28 april 2003, wordt er in het gebouw Gemeenschappelijk Centrum 'Tref punt', aan de Koningin Wilhelminalaan 1, 2969 AN Oud-Alblas een introductiedag georganiseerd voor ouders waarvan de kin deren geen contact meer met hen willen. Een ieder lotgenoot is van harte welkom. De bijeenkomst is voor de regio Rotter- dam/Dordrecht/Shedrecht/Hoogvliet e.o. Aanvang van 13.30 - 15.30 u. De kosten bedraagt 5,= per persoon (incl. koffie en/of thee). Inlichtingen en/of opgave van deelname hefst zo spoedig mogelijk, bij Mw. Ans Grashoff 040-248 7185 of 06-411 32 688. Op donderdag 3 april en vrijdag 4 april zal er nieuwe kleding van de fa. Simons wor den verkocht in de zaal van de kerk van de Gereformeerde Gemeente te Nieuwe Ton ge (Oranjestraat 17). Naast kleding zijn er ook sokken e.d. te koop. U bent van harte welkom van 19.30 tot 21.00 uur. De opbrengst is voor de aflos sing van de kerk. Voor inlichtingen kunt u bellen naar M. de Visser, tel. (0187) 652384 of naar L. Admi raal, tel. (0187) 651270. RECTIFICATIE: Op woensdag 2 April komt de gespreks groep dit seizoen voor de laatste keer bijeen rond het thema Islam. Wat is Islam en hoe leeft en gelooft een mos lim. Iemand van de Stichting Ahmadiyyalsha'at- i-Islam uit Den Haag komt hierover vertel len. Het doel van die stichting is het propa geren van de Islam op een vredelievende manier. We beginnen om 19.30 uur en de plaats van ontmoeting is in het Koetshuis, van Gor- cumstraat 22 in Sommelsdijk. U bent van harte welkom. Oecumenische Werkgroep Goeree-Overflakkee. Op donderdag 3 april en vrijdag 4 april zal er nieuwe kleding - met korting tot 70% - van de fa. Simons worden verkocht in de zaal van de Gereformeerde Gemeente te Nieuwe Tonge (Oranjestraat 17). Naast kleding zijn er ook sokken e.d. te koop. U bent van harte welkom van 19.30 tot 21.00 uur. De opbrengst is voor de aflossing van de kerk. Voor inlichtingen kunt u bellen naar M. de Visser, tel. 0187 652384 of naar L. Admi raal, telefoon 0187 651270. In de avonddienst van zondag 6 april is er een vervolg in de serie met als thema 'Wat God in deze tijd doet. In de dienst zal voorgaan de heer Hans Groe- neboer, directeur van de stichting Koinoiüa. Muzikale medewerking zal worden verleend door Peter Reijne. De Stichting Koinonia is een christelijke, interkerkelijke organisatie voor pastorale en psychosociale hulpverlening. Zij werkt met alle christelijke organisaties en kerken die hiervoor openstaan. Uitgangspunt is, dat mensen kunnen belijden dat Jezus Christus hun Heer en Verlosser is. De organisatie is verdeeld in twee verschillende afdelingen: De pastorale praktijk en de scholing en vor ming. In de pastorale praktijken werken professio nele hulpverleners. Deze hulpverleners wer ken allemaal vanuit hun eigen professie. Ze werken in teamverband en hebben supervi sie van de directeur van de stichting. De afdeling schoUng en vorming bestaat uit diverse cursussen, die georganiseerd worden' in Nederland. Op verzoek van kerken en gemeenten worden deze cursussen op iedere plaats gehouden waar voldoende animo is. Per jaar volgen 400 cursisten de cursussen van stichting Koinonia. De vrijwilhgers van de Stichting Tinte 400 zijn al maanden bezig met de voorbereidin gen voor de jaarlijkse rommelmarkt in Tinte. Tweewekelijks zijn er spullen opgehaald en uitgezocht. Wij kunnen u melden dat er weer veel verzameld is. Er worden weer vele 'winkeltjes' ingericht o.a. voor boeken, huishoudelijke artikelen, lampen, curiosa, antiek, kleding, elektrische apparaten, wit goed en bouwmarktartikelen, rietwaren, meubelen etc etc. U zult het zien, de gekste en mooiste artikelen kunt u aantreffen. Natuurlijk worden er ook weer oliebollen, wafels, mooie (paas)bloemstukjes, bloemen en planten verkocht. Daarnaast is er ook een kraam met Tintese producten. Een verloting en het rad van avontuur is ook dit jaar weer aanwezig, waar mooie prijzen gewonnen kunnen worden. En warmeer U iets wilt eten of drinken, hieraan is ook gedacht. Met de opbrengst organiseert de stichting het zomerfeest, wat dit jaar wordt gehouden op 3, 4 en 5 juh. Wij zien U graag op onze rommelmarkt op zaterdag 5 april vanaf 09.00 tot 16.00 aan de Kade (die hier speciaal voor wordt afgeslo ten) in Tinte. 5 april as is de eerste zaterdag van de nieuwe maand. Inwoners van Sommelsdijk (m.u.v. de Westplaat) kunnen die dag hun opge spaarde oud papier weer aan de weg zetten. Het zal tussen 9 en 12 uur 's morgens worden opgehaald door de mannen van mannenkoor 'Óns Koor'. Graag op een goed zichtbare plaats, goed verpakt en zo nodig met behulp van tape of een touwtje gebundeld, aan de weg zetten. Plastic en piepschuim geUeve u te verwijderen. Heeft u nog vragen, dan kunt u bellen 0187 485288. U kunt natuuriijk zaterdagmorgen ook een van de mannen aan spreken. Wilt u tussendoor papier kwijt, dan kunt u dat alle dagen van de week deponeren in de containers van het mannenkoor aan de Molenweg in Middelhamis. Bossen zijn onmisbaar. Ze hebben grote invloed op het klimaat, zuiveren de lucht, voorkomen grote temperatuurwisselingen en zijn de sleutel in de strijd tegen bodeme rosie en overstromingen. Het gros van alle dieren- en plantensoorten is voor hun voort bestaan afhankelijk van uitgestrekte bossen. Bovendien zijn honderden miljoenen men sen voor hun levensonderhoud afhankelijk van bossen. Ze halen er groenten, grondstof fen en brandstof uit. Onmisbaar, en toch gaan bossen in snel tempo tegen de vlakte. Jaarlijks verdwijnt 150.000 vierkante kilo meter natuurlijk bos. Dat is bijna drie keer Nederland. Om dit een halt toe te roepen, maakt het Wereld Natuur Fonds zich al jaren sterk voor het behoud van de bossen in de wereld. Onder meer door zich hard te maken voor het FSC-keurmerk. Goed bosbeheer volgens de maatstaven van de internationale, onafhankelijke organisatie Forest Stewardship Council is de bewezen oplossing om vernietiging en verwoesting van bos te stoppen. Het, FSC-keurmerk is het enige keurmerk dat garandeert dat hout uit goed beheerde bossen komt. In een FSC-bos gaan commerciële houtproductie en zorg voor dieren- en plantenleven hand in hand. Bovendien garandeert het FSC-keurmerk dat de rechten van de mensen die in en van het bos leven, worden gerespecteerd en dat de bosarbeiders goede arbeidsvoorwaarden en goede arbeidsomstandigheden hebben. Door hout te kopen met het FSC-keurmerk kan bijgedragen worden aan het behoud van de bossen in de wereld. Er zijn al meer dan 600 verschillende houtproducten met het FSC-keurmerk op de Nederlandse markt beschikbaar. De nieuwe burgemeestershamers behoren daar dus ook toe, en die werden óók uitge reikt aan de vier gemeenten op het eiland. Als een boom verkleed waren daartoe junior racers van het Wereld Natuur Fonds naar de gemeentehuizen getogen, om rond de klok van twee de hamers uit de delen, zowel in Goedereede, Dirksland, Middelhamis als Oostflakkee. Alsof ze 't afgesproken had den, gaven alle (loco-)burgemeesters aan er het belang van in te zien om zoveel mogelijk van duurzame houtsoorten gebruik te maken en dat ze daar ook zéker hun steentje aan bij willen dragen. Niet voor niets werd, inmid dels alweer enige tijd geleden, op het eiland in breed verband een convenant ondertekend voor duurzaam bouwen! Dirksland Oostflakkee hebben gemaakt. In de A.M.V.-klassen zit ten ongeveer 40 kinderen die nu nog in groep 4 van de basisschool zitten en die bij de Muziekschool een klein jaar bezig geweest zijn om kennis te maken met de basisbegrippen van de muziek. Deze kin deren staan nu op het punt om met instru mentale lessen te beginnen. Rondom de bijdrage van de A.M.V.-klas sen kunt u genieten van presentaties van allerlei instrumenten; instrumenten die uiteraard opgenomen zijn in het lessen- aanbod van de Muziekschool. De instru menten waarnaar u kunt luisteren en waar over van alles verteld wordt zijn: blokfluit, dwarsfluit, gitaar, viool, koperblazers (harmonie/fanfare, keyboard en piano. Deze uitvoering is dus eigenlijk een soort van instrumentenparade en iedereen die overweegt met muzieklessen te beginnen moet zeker komen! Leerlingen, docenten, bestuur en directie van de Muziekschool heten u bijvoorbaat van harte welkom! SOMMELSDIJK - Eind febraari werden zo'n 95 dode brandganzen langs een weg en op een aantal akkers in Sommelsdijk gevon den. Al deze ganzen waren rond dezelfde tijd gestorven. De Milieupolitie van Rotterdam-Rijnmond, die belast is met de veiligheid en het hand haven van de milieuwetten en de handha ving in het buitengebied, stelde een onder zoek in naar de doodsoorzaak van de dieren. Een aantal ganzen werd onderzocht in het Centraal Instituut voor Dierziekte Controle. Uit onderzoek bleek dat de ganzen waren overleden als gevolg van inwendig letsel, zoals een gebroken heup, gescheurde longen en lever en bloedingen in borst- en buikhol te. Dit letsel wordt veroorzaakt door een zware landing. Vogels maken een dergelijke landing wanneer ze in noodweer vliegen en als gevolg van een windhoos of onweer moeten landen. Dit gaat dan met zo'n vaart dat zij bij deze landing letsel oplopen, waar na ze overlijden. Niets uit het onderzoek wees er op dat de vogels zijn vergiftigd of doodgeschoten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 2