Géén asielzoekerscentrum in Dirksiand Drie zwaargewonden bij frontale botsing op N59 Bouw Knooppuntcomplex in Middeltiarnis van start I|C>!W rl OlJTMOlt SHOP www.buijze.nl Koninginnedag 2003 innaard PvdA ABB in Superpoiitiek Onderzoek naar toekomst biologische afzetketen Paaszangavond in het M.F.G.'Dorpstienden' NOG 4 DAGEN VOOR DE OPENING VAN DE Uw woning of bedrijfspand verliopen? KIEVIT WARMTE Gemeente Goedereede treedt op tegen permanente bewoning recreatiewoningen Slootweg: 'laten we 't voortaan weer Holland-Zeeland noemen! actief in beeld en geluid Extra kerkdienst Ger. Gem. In de gemeenteraad van Dirksiand lijkt het dualisme meer door te gaan dringen, 't Was tijdens de raadsverga dering van afgelopen donderdag avond namelijk voor het eerst dat de wethouders - voor zover aanwezig - niet aan de raadstafel maar op de publieke tribune plaatsnamen. Voor 't eerst was het ook dat bij deze verga dering niet de gemeentesecretaris maar de (waarnemend) raadsgriffier naast de burgemeester plaatsnam. Immers, voortaan bereidt in Dirks iand niet meer de secretaris maar de griffier de raadsvergaderingen voor. En bovendien was ditmaal ook de publieke tribune beter bezet dan doorgaans het geval is. De burger en de politiek dus dichter bij elkaar, zo zou je zeggen. En dat is nu juist de hoofddoelstelling van de invoering van het dualisme. Standpunt innemen Óf zou die grotere publieke belangstelling te maken hebben gehad met het feit dat een onderwerp op de raadsagenda stond dat voor een deel van de Dirkslandse bevolking nog al gevoelig ligt? De vestiging van een asiel zoekerscentrum (AZC). Al lange tijd is het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) bezig de economische haalbaarheid te bestuderen van realisering van een AZC voor 200 asielzoekers in Dirksiand Noord voor de periode van 10 jaar. Doch tijdens de begrotingsvergadering van vorig jaar okto ber vond de gehele raad het tijd worden dat het COA nu eens duidelijkheid zou ver schaffen. Want voortdurend hulde het COA zich min of meer in stilzwijgen, terwijl met name voor een deel van de burgerbevolking een bron van onzekerheid ligt in de-mógelij-' ke komst van een (groot) AZC. En dat l^an zo niet blijven duren, vond de raad. Zoals bekend, heeft de gemeente daarom het COA verzocht om vóór 31 december jl. met meer duidelijkheid te komen. Het COA heeft laten weten niet aan dit verzoek te kunnen vol doen en verzocht uitstel. De gemeente stelde een ultimatum tot 31 maart a.s., met de mededeling dat dadma afgezien zou worden van een AZC in Dirksiand. Onlangs liet het COA weten niet eerder dan 1 juli a.s. met de gevraagde helderheid te kunnen komen. Daarom werd de raadsleden afgelopen don- MAKELAARDIJ Middelbarnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 M Middelharnis Tel. (0187)482606 derdag verzocht een standpunt in te nemen over de kwestie: het ultimatum handhaven, of toch nog een keer uitstel verlenen. Geduld is op Met het oog op een mogelijk op gang komende vluchtelingenstroom uit Irak vond bij monde van de heer Robijn alleen de PvdA dat nog een keer uitstel diende te wor den verleend, al zei hij tegelijkertijd te vin den dat er na drie jaar eens een eind moet komen aan de onzekere situatie rond het wel of niet realiseren van een AZC. "Daar heb ben de burgers recht op!" Voor dit moment echter sloeg voor de PvdA de weegschaal nog door naar het vervullen van de "mense lijke plicht", en zag de partij liever een ver lenging van het ultimatum. De meerderheid van de raad gaf óók aan vluchtelingen op te willen blijven vangen als dat nodig blijkt, maar dan middels een her nieuwd verzoek van het COA. Waar thans echter in het land bestaande AZC's worden gesloten, ziet de heer Leenders van Gemeen tebelangen niet de logica "om op andere plekken weer nieuwe faciliteiten te gaan openen". En een ultimatum is niet voor niets gesteld; opnieuw uitstel verlenen zou bete kenen dat je niet geloofwaardig bent. "Dus onverkort aan vasthouden", zo vond Leen ders. Ook de heer Driesprong (VVD) sloot zich daarbij aan. "Het COA heeft ons al die jaren laten zitten. Het is dan ook alleszins verantwoord als we vasthouden aan onze datum van 31 maart. Bovendien zal de gemeente moeten proberen om alle ter zake reeds gemaakte kosten bij het COA te verha len", zo stelde liij. En daar waren de heren Baan (SGP) en Tieks (CDA) het mee eens. "We zijn al die tijd heel soepel richting het COA geweest, maar geduld kan ook een keer opraken", zei Baan. "En mocht er een stroom vluchtelingen op gang komen, dan kan het COA altijd een nieuw verzoek doen", aldus Tieks. Ook de heer Bruggeman (Christenunie) dacht daar zo over. Maar voor dit moment vindt hij niet "dat de gemeente Dirksiand verantwoordelijkheid hoeft te nemen voor de problemen binnen de COA-organisatie". Géén AZC Overeenkomstig de beraadslagingen zei raadsvoorzitter burgemeester Stoop het COA schriftelijk te zullen berichten. Dit houdt in dat de gemeente Dirksiand géén medewerking meer verleent aan de realise ring van het asielzoekerscentrum. tegenover Hema Middelharnis CU ZATERDAG 5 APRIL Rond vier uur zaterdagmiddag vond op de N59 tussen Schaapsweg en Oude Tonge, even voorbij de kruising Schaapsweg een frontale botsing tus sen twee personenauto's plaats, waar bij drie personen bekneld en ernstig gewond raakten. Voor hulpverlening waren vier brandweervoertuigen en drie ambulances ter plekke, ook werd de traumaheli ingezet. Het ongeval ontstond doordat een 44-jarige automobiliste uit Middelharnis door nog onbekende oorzaak op de weghelft voor het tegemoetkomende verkeer terecht kwam. Daar schampte ze eerst een andere wagen. om vervolgens frontaal op een auto te botsen die bestuurd werd door een 52-jarige man uit Spijkenisse. Hij en zijn 48-jarige vrouw raakten daarbij ernstig gewond en kwamen bekneld te zitten. Ook de 44-jarige bestuur ster uit Middelharnis raakte zwaar gewond en zat bekneld. Haar voertuig vloog na de aanrijding in brand, maar omstanders wisten het vuur tijdig te blussen. Alle drie de slachtoffers moesten door de brandweer uit hun benarde positie worden bevrijd en werden naar ziekenhuizen in Rot terdam gebracht. De N59 is vanaf de krui sing Schaapsweg tot aan Oude Tonge geheel afgezet geweest. De Technische ongevallendienst stelt een nader onderzoek in. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd niakelaar/laxaleur. lid NVM 0187-476.'5.'i.5 •Meet- «n regshystemen Service ond«rtioud •Cerrtraie verwarming •tuchtbehandeting •ijood- enofilwerk •Sawlair Oostdijk 49 Sommelsdijk 0187-48 26 09 www^.ki evitwarmte.nl iSKOMENS-'eN VERMOGENSPlAffNlNG Welke eisen stelt de consument over vijf Jaar aan biologische producten en hoe kan de keten van producent tot detail handel daaraan voldoen? Die vraag staat centraal in een onderzoek dat bin nenkort van start gaat. Het onderzoek richt zich op^de biologische AGF-keten: aardappelen, groenten en fruit. Het wordt uitgevoerd door een samenwer kingsverband van supermarktketen Albert Heijn, groothandel Bakker Barendrecht, zijn dochteronderneming Holland Crop en de twee onderzoeksin stellingen LEI en Universiteit Nijenrode. Financieel en organisatorisch wordt het project mede gesteund door AKK (Stich ting Agro Keten Kennis). Het project 'Dynamische ketenscenario's voor biologische AGF' moet bijdragen aan een verdere professionalisering van biologi sche afzetketens. Groothandel en detailhan del staan voor strategische beslissingen, waarvoor inzicht nodig is in de toekomstige behoeften van de consument. Ook de eisen van de samenleving, bijvoorbeeld ten aan zien van duurzaartiheid en veiligheid, zijn hierin van belang. Om een zo goed mogelijk beeld te krijgen van de te verwachten ont wikkelingen, kijken de onderzoekers hoe consumenten reageren op verschillende toe komstbeelden. Daarnaast worden de knel punten in de keten in kaart gebracht. Ook wordt gekeken naar succesvolle buitenland se biologische ketens, zoals bijvoorbeeld in Zwitserland en Oostenrijk. Op basis van die verschillende informatie bronnen wordt een aantal toekomstscena rio's voor een efficiënte vraaggestuurde keten opgesteld. Elementen uit deze scena rio's, zoals presentatievormen en producten, zullen in de praktijk worden getest. Het pro ject wordt in september 2004 afgerond met een stappenplan om vanuit de huidige situ atie tot een vernieuwde keten te komen, waarmee beter kan worden ingespeeld op de behoeften van de consument. Burgemeester en wethouders van Goedereede hebben besloten ernst te maken met de aanpak van de perma nente bewoning van recreatiewonin gen. Iedereen die permanent in een recreatiewo ning woont of gaat wonen, riskeert een aan schrijving van de gemeente, waarin wordt aangekondigd dat de permanente bewoning moet worden beëindigd. Gebeurt dat niet vrijwillig, dan worden er maatregelen geno men. In eerste instantie riskeren de bewoners een hoge dwangsom. Probleem rijst de pan uit De aanleiding voor dit feit is dat burgemees ter en wethouders vinden dat het probleem de pan uitrijst. Bovendien hebben burge meester en wethouders gezien dat ook in andere gemeenten de aanpak van permanen te bewoning van recreatiewoningen succes vol verloopt en dat de kinderziekten op juri disch gebied zijn opgelost. Er is nu een dui delijk kader waarop de gemeente zich kan baseren. Burgemeester en wethouders maken dege nen die een recreatiewoning willen gaan kopen erop attent dat permanente bewoning absoluut niet zal worden getolereerd Ook de bestaande permanente bewoning wordt aangepakt. Geamuseerd kijken de heren Slootweg (r.) en Roos nog even de papieren door, voordat die in een koperen koker gewurmd worden.. Wie in Middelharnis en Sommelsdijk kent de aandui ding 'het Knooppunt' niet? 't Is die plek waarvoor de gemeente Middelharnis grootse plannen heeft ontwik keld, samen met Leyten en partners vastgoedontwikke- ling en Roos Vastgoed Ontwikkeling, 't Is de plek waar vroeger de grens lag tussen Holland en Zeeland, 't Is de plek ook die in de nabije toekomst de overgang zal vormen tussen oud Sommelsdijk en nieuw Sommelsdijk. Een markant punt dus, en 't is daarom ook een markant bouwplan dat op deze locatie werd geprojecteerd: een stallinggarage, ca. 2500 vierkante meter detailhandel (waarvan Albert Heijn één van de huurders is) en 21 koopappartementen - een complex waar zelfs een woon toren deel van uitmaakt. Jarenlang hebben de planont- wikkeling en voorbereidingen geduurd, maar afgelopen vrijdagmiddag was er het moment dat een officieel start schot aan de bouw gegeven kon worden. Een soort eerste paalslag, al was 't niet echt een paal die de grond in ging maar een stalen buis, waarvan het laatste eind nog de grond in moest. En daarbij was het aan wethouder/loco-burgemeester Sloot weg de taak om in die buis eerst een koperen koker te werpen, gevuld met een paar A4-tjes met daarop de ontwerptekeningen voor het Knooppuntproject. "Als dan over zo'n driehonderd jaar archeologen hier aan 't graven gaan", zo grapte de heer Van Lubeck van Leyten en partners, "dan weten ze nu alvast waar ze naar zoeken kunnen". Maar 't zou volgens één van de bouwvakkers nog maar de vraag zijn wat er dan van over is, daar bij het in de grond stampen van de buis eerst het heiblok nog eens met z'n volle gewicht een aantal keren op de bodem van de buis zal gaan stampen. Trouwens, het kostte de heer Slootweg al zóveel moeite om de papieren in de smalle koker te krij gen, dat de ontwerpen er waarschijnlijk toch al niet meer uit hebben gezien. Er moest zelfs een ambtenaar aan te pas komen om dit voor elkaar te krijgen. En dat, zo merkte Slootweg op, staat dan ook sym bool voor de hele ontwikkeling van het Knooppunt: moeizaam is het allemaal gegaan en zonder de deskundige inzet van de ambtenaren zou het ook nooit zijn gelukt. Nu vrijdagmiddag dan tóch het start schot mocht Idinken, werd daarop na afloop feestelijk het glas gehe ven in het nabij gelegen restaurant 'Chapeau!'. "Én", zo riep Sloot weg daarbij op, "laten we nu in 't vervolg niet meer spreken over 'het Knooppunt' als we 't over deze plek hebben, maar laten we 't voor taan weer 'Holland-Zeeland' noemen!" Het is de bedoeling dat het project medio 2004 wordt opgeleverd. De stichtingskosten van het plan bedragen ongeveer 10,5 miljoen euro. ..om vervolgens de diepte in gegooid te worden. COMBI 1 uur feto-*«rvrce I OUDOO»-WuMfoiJi W. [01171 Mlill ha 6W7M Beste allemaal. Het duurt nog een paar weken, maar dan is het toch echt weer zo ver... Koninginne dag. Ook dit jaar hoopt het OJW weer een zes kamp te organiseren, maar dit kunnen we niet zonder jullie. Ben je 13 jaar of ouder? Verzamel dan snel een team bestaande uit minimaal 8 mensen en geef je op bij Heleen (470155) of bij Reinout (487450). Het beloofd ook dit jaar weer een spekta kel te worden, waarbij de zeephelling zeker niet mag ontbreken. Wij hebben er zin in, jullie ook? Tot 30 april? Aanstaande zaterdag hebben we een open avond op het programma staan. Allemaal van harte welkom! Het OJW team. Op vrijdag 4 april zullen er in het politieke discussieprogramma Superpoiitiek van Radio Superstar vertegenwoordigers van PvdA en ABB aanwezig zijn. Superpo iitiek begint om 19.00 uur. Dit programma zal live verzorgd worden vanuit het Diek- huus. Beneden Zandpad 7 te Middelharnis, zodat u de gelegenheid krijgt om er bij te zijn en evenmeel vragen te stellen aan de gas ten. De presentatie ligt in handen van Jan van Dop en Berend-Jan Bruggeman. Radio Superstar is te beluiste ren op 105.9 (kabel gem. Middelharnis) en 107.3 FM (vrije ether). HERKINGEN - Woensdag 2 april ds. A.A. Brugge, 19.30 uur, bev. ambts dragers. MELISSANT - Woensdag 2 april, 19.30 uur, ds. J. de Pater. MIDDELHARNIS - Vrijdag 4 april, 14.00 uur ds. B. v.d. Heiden, huwe lijksbevestiging. OOLTGENSPLAAT - Donderdag 3 april, 19.30 uur: ds. J.C. v.d. Net. Na de jaarlijks terugkerende Kerstzang avond hoopt de Chr.Gem.Zangver. 'Hart en Stem' voor de eerste maal een Paaszang avond te organiseren. Deze avond zal plaats vinden op D. V. 12 april in het M.F.G. 'Dorp- stienden' te Ouddorp. Hieraan zullen ook het Chr.Kinderkoor 'Jong Begonnen', het Chr.Jeugdkoor 'Van Knop tot Bloem' en het Chr.Mannenkoor 'Jubilate Deo' hun medewerking verlenen, allen o.l.v. Jan Bezuyen (dirigent) en Johan van Broekhoven (organist). Niet alleen door de medewerking van de ver schillende koren maar ook door orgelspel, samenzang en schriftlezing belooft het een afwisselende avond te worden. Met het zingen van o.a.: Mijn Verlosser hangt aan het kruis, Jezus om Uw lijden groot, O, haupt voll blut und wunden en O, kostbaar kruis willen we stil staan bij het Grote Wonder dat God, Zijn Zoon gegeven heeft om te sterven voor onze zonden, zodat we aan het eind van de avond dankbaar en juichend kunnen zingen U, zij de Glorie. De koren nodigen u dan ook van harte uit om deze avond, die om 19.30 uur begint, bij te wonen. De zaal is open om 19.00 uur .De toegangsprijs is 3.00,gezinskaart 11.00.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1