Zorg en Welzijn Groep Nieuws en Week van de palliatieve zorg Diëtisten in actie tegen overgewicht bij kinderen (0181) 62 62 26 Kïjkó^^^l^^ï^^ ZORG LIJN Jaarvergadering Cliëntenraad Sta-op-stoel en senioren- stoel; voor uw comfort Gezondheid Service EIIAraiEn-IIIEUWS Extra aandacht voor gezamenlijke zorg voor terminale patiënten. BEL VOOR AL UW ZORGVRAGEN DE ZORGLIJN 3 Gezondheidsagenda Dagtochten Droge Bed Training PAGINA 9 VRIJDAG 28 MAART De Zorg en Welzun Groep is een 'jonge' organisatie die inwoners van de Zuid-Hollandse eilanden een integraal pakket diensten en PRODuaEN aanbiedt op het gebied van zorg, wonen, behandeling en welzun. AauELE informatie hierover krijgt u via Zorg en Welzijn Groep Nieuws, EEN aantal keer PAGINAGROOT IN DEZE KRANT EN EEN AANTAL KEER VIA EEN INFORMATIEBLAD DAT HUIS AAN HUIS WORDT VERSPREID. Van maandag 24 maart tot en met zaterdag 29 maart wordt landelijk de 'Week van de pallia tieve zorg' georganiseerd. Deze week is bedoeld om duidelijk te maken wat palliatieve zorg betekent, waar palliatieve zorg wordt verleend en hoe deze vorm van zorg wordt verleend. Meer dan zorg Palliatieve zorg is de zorg voor mensen die ongeneeslijk ziek zijn en waarvoor het sterven nabij is. Het woord palliatief is afgeleid van het Latijnse woord voor mantel; pallium. Daarmee wordt aange geven dat de zorg niet alleen is gericht op het bestrijden van pijn en andere symptomen, maar ook op psychologische, sodale en levensbeschouwelijke vragen die verband houden met deze moeilijke levensfase. Samen Het netwerk Palliatieve Zorg Goeree-Overflakkee en omliggende eilanden is een samenwerkingsver band tussen alle zorgverleners in het gebied, zoals huisartsen, ziekenhuis, thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuizen en hospice Calando in Oirksland. Samen worden er maandelijks afspraken gemaakt over hoe, waar en door wie wordt gezorgd voor terminale patiënten. Die afspraken hebben als doel om de benodigde zorg daar te geven waar iemand graag wil zijn. Thuis Vaak kiezen mensen er bewust voor om thuis te sterven. In dit laatste stadium heeft een patiënt vaakdag en nacht intensieve verzorging nodig. Vooreen deel wordt die hulp geboden door de wijk verpleging van de Zorg en Welzijn Groep, de gezinsverzorging en/of huisarts. Voor de aanwezige familie, vrienden of buren vraagt dit meestal een beschikbaarheid van 24 uur per dag. Dat is een zware belasting, ook in emotioneel opzicht. Vrijwilligers die hiervoor speciaal zijn opgeleid, kunnen dan overdag maar zo nodig ook 's nachts de nodige ondersteuning bieden. Hospice Voor hen die niet (langer) thuis kunnen worden verzorgd bestaat het Roparun Hospice Calando in Dirksland. In een rustige en huiselijke omgeving wordt spedalistische zorg geboden. De zorgverle ning is in handen van een deskundig team. Vrijwilligers en de eigen mantelzorgers maken de pallia tieve zorg in Calando compleet. Vanuit Calando is er ook een Mobiel Palliatief Team (MPT) dat door de wijkverpleegkundige en/of huisarts kan worden ingeschakeld om spedalistische palliatieve zorg op de plaats te bieden waar de patiënt verblijft. De feiten liegen er niet om: één op de acht Nederlandse schoolkinderen is te zwaar en de ver wachting is dat nog meer kinderen dit dreigen te worden. Dat is een verdubbeling van het aantal kinderen met overgewicht in 20 jaar tijd en verwacht wordt dat dit de komende jaren nog verder zal toenemen. Overgewicht wordt niet alleen veroorzaakt doordat kinderen teveel (en te ongezond) eten maar vooral door te weinig beweging. Het zitten voor de televisie en computer zijn in de loop der jaren een steeds groter deel geworden van de vrijetijdsbesteding van kinderen, ten koste van bijvoorbeeld het buiten spelen en sporten. In het kader van de landelijke campagne "Terug naar de gezonde basis" van de Nederlandse Vereniging van Diëtisten (NVD) in samenwerking met Het Nederlands Zuivelbureau organiseert Gezondheid Service een themabijeenkomst in verschillende plaatsen op de Zuid-Hollandse eilanden, waarbij ouders/verzorgers van kinderen tussen 4 en 12 jaar worden uitgenodigd kritisch te kijken naar het gewicht, eet- en beweeggedrag van hun kinderen. Een diëtiste van de Zorg en Welzijn Groep begeleidt deze bijeenkomsten. Voor data kijkt u in de Gezondheidsagenda op deze pagina of bezoek onze website www.zwg.nl. Voor meer informatie of aanmelding kunt u op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur bellen met Gezondheid Service via (0181) 62 62 26. De Cliëntenraad Thuiszorg en Maatschappelijke Zorg Maatschappelijke Dienstverlening behartigt de belangen van (potentiële) cliënten van de Zorg en Welzijn Groep en organi seert op 9 april aanstaande haar jaarvergadering. Graag nodigen de leden u uit om van 19.00 - 21.00 uur aanwezig te zijn in De Plantage, Plantageweg 4 te Brielle. 19.00 uur Opening en mededelingen 19.15 uur Toespraak door de voorzitter de heer P. van Ingen Verslag jaarvergadering 2002 en jaarverslag 2002 19.30 uur De modernisering van de AWBZ 20.00 uur Gelegenheid tot het stellen van vragen en discussie 20.30 uur Afsluiting In verband met de voorbereidingen verzoeken wij u om u telefonisch aan te metden bij het secretariaat van de Cliëntenraad, mevrouw I. de Jonge, telefoon (0181) 67 98 71. Het jaarverslag van de Cliëntenraad 2002 en het verslag van de jaarvergadering 2002 kunnen op hetzelfde nummer-worden opgevraagd. De Thuiszorgwinkel heeft haar assortiment uitgebreid met een elektrisch verstelbare sta-op-stoel en een seniorenstoel met bij passend voetenbankje. Beide modellen zijn niet alleen functio neel, maar staan ook goed in elk interieur. De stoelen zijn in diverse uitvoeringen leverbaar: u kunt kiezen uit verschillende houtkleuren, verschillende soorten stof of lederen bekleding. De fauteuils zijn echter niet alleen een lust voor het oog. Ze zijn in samenwerking met fysiotherapeuten en ergotherapeuten ontwikkeld. De sta-op-stoel wordt spedaal voor u afgesteld, rekening houdend met uw postuur en persoonlijke smaak. Met de elektronische bediening kunt u zelf de stoel in elke stand zetten die u wenst. Één druk op de knop en u zit zoals u wilt. Het sta-op systeem helpt u veilig en comfortabel in of uit de stoel. De seniorenstoel met voetenbankje kan met verschillende opties worden uitgebreid. Informeert u gerust over de diverse mogelijk heden bij de medewerkers van de Thuiszorgwinkel. De sta-op stoel kost€ 1.860,-, de seniorenstoel 580,-. Beide modellen zijn in de Thuiszorgwinkel te bezichtigen en uitte proberen. Met deze stoelen van de Thuiszorgwinkel zit u in alle opzichten goed! Thuiszorgwinkel P.J. Bliekstraat 4a 3201 PL Spijkenisse Telefoon (0181) 67 97 00 Openingstijden: Maandag t/m vrijdag 08.30-16.00 uur Cursussen en gespreksgroepen Zwangerschapsgymnastiek start regelmatig diverse plaatsen Zwangerschapsyoga start regelmatig Dirksland, Oud- Beijertand en Spijkenisse Shantala Babymassage start regelmatig diverse plaatsen Ontspannen 7 april Oud-Beijerland Oriëntatiecursus Voetzonereflextherapie 10 april Nieuwe lónge i 20 mei Rozenburg Kennismaken met computer voor senioren 24 april Dirksland 25 april Oud-Beijerland Kennismaken met internet voor senioren 25 april Spijkenisse .«rt HELP (ehbo voor ouders van jonge kinderen) 6 mei Oud-Beijerland fl^l T'ai Chi Tao start regelmatig Middelharnis, Oud- "IM Beijerland en Spijkenisse Droge Bed Training (kinderen 7 t/m 12 jr) 14 mei Spijkenisse „^j^jjg^ Gespreksgroep voor ouders van zuigelingen 15 mei Oude longe '^^H Gezond Bewegen Dagtochten £en dag bij Moeke Moeren (roet boottocht) Kasteeltuinen Arcen Themabijeenkomsten Sexualiteit bij jonge kinderen Terug naar de gezonde basis (overgewicht bij kinderen) Suikervrij is uit de tijd Hoe vertel ik het mijn kinderen/ouders (borstkanker) Voedingsvoorlichting Groepsbegeleiding Cholesterol wekelps in Brielle, Middelharnis, Oud-Beijerland en Spijkenisse 28 mei 30 juli 17 april 22 mei 16 april 9 april 23 april 24 april 19 mei Dirksland Oude Tonge Spijkenisse Dirksland Hellevoetsluis Middelharnis Rozenburg Wilt u meer weten? Neem dan contact op met Gezondheid Service via De Zorglijn, telefoon (0181) 62 62 26, op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur. Of kijk op www.zwg.nt Een dag bij Moeke Mooren In het unieke Land van Maas en Waal worden we op 28 mei bij restaurant Moeke Mooren ontvangen. Uiteraard maken we een prachtige rondrit. Wist u trouwens dat dit gebied vroeger een haast onbe gaanbare modderpoel was en dat hier een heel beroemd spreekwoord zijn oorsprong heeft? Bij Moeke gebruikt u een Xnnói waarna we een rondvaart maken met het mooie schip de Sluizen maakt een boottocht op de Maas en door natuur en recreatiegebied Oe Gouden Ham. Onderweg ver telt de kapitein uiteraard alles over de bezienswaardigheden. Kosten 55,- voor leden en 70,- voor niet-leden van Gezondheid Service. 's Ochtends natte lakens. Uw kind durft niet mee op (school)kamp ofte logeren bij andere kinderen," bang dat hij/zij weer in bed zal plassen. Niet leuk voor u maar zeker niet voor het kind dat zich vaak schaamt en onzeker voelL Als er geen lichamelijke oorzaak aan te wijzen is, kan een cursus Droge Bed Training helpen. De training is bedoeld voor ouders/verzorgers van kinderen tussen 7 en 12 jaar die bedplassen. U wordt begeleid uw kind te helpen bij het droog worden. Evaluaties laten zien dat 70 - 80% van de kinderen na afloop van de cursus niet meer in bed plast! Oe cursus bestaat uit zeven bijeenkomsten van twee uur en kost 57,- voor leden en 146,- voor niet-leden exclusief de aanschaf of huur van een piaswekker.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 9