J. van der Slik Kievit Oprichting eiiandelijic zeemanskoor Shanty-workshop in het Diekhuus mag u niet missen! Rijwielhandel Akershoek breidt uit fMUk ARENSMAN Locaties windturbines vastgesteld f Kom op 3,4 en 5 april naar de Stellendamse dagen 2003 leuke en nette jongens of meiden VERKOPER (m/.i EIIAtlDBl-lflEUWS Uitvaartverzorging 0187-601166 0181-488088 ÊWwM Een advertentie in Eilanden- Nieuvrs heeft altijd succes...! msmAM, DfÊmmiÊ^immmmÊmmmÊmÊÊm $h(i'^i§r%tMter(^n\^e^ni Specialiseren in racefietsen en mountainbikes Begrafenisverzorging Al meer dan 25 jaar een vertrouwd adres uitvaartverzorging Telefoon (0187) 491396 la Zij Presenteren, Demonstreren en Informeren Deze gezellige dagen, voor leuke contacten waar u kan profiteren van geweldige aanbiedingen, Tof ziens op 3, 4 en/of 5 april 2003 Gezondheid Service van de Zorg en Welzijn Groep DOE MEE MET ONZE NIEUWE ACTIVITEITEN OP GOEREE-OVERFLAKKEE Pas de Deux bij Manege Oostmoer weer groot succes! FlakkeeB.V. ®T0Y0TA ge Zorg Oekraïne straks geboortekaartjes nodig? PAGINA 4 VRUDAG 28 MAART 2003 Voor een volledige en waardige verzorging van begrafenissen in Middelharnis, Sommelsdijl< en andere omliggende plaatsen. Nicolaas Beetsstraat 21 3245 RD SOMMELSDIJK Tel. (0187)486353 (b.g.g. 483465-483942) Verschillende mogelijkheden tot opbaren. Dag en nacht bereikbaar. Geen crematies dag nacht bereikbaar: Wij verzorgen voor u alles rondom de uitvaart o.a. Tliuisopbaring met l<oeling. Levering en plaatsing van grafmonumenten. M. L. Kievit Meidoom 4 Melissant 0187-601166 D. N. Kievit Burg. Letteweg 36 Oostvoome 0181-488088 Voor uitvaartverzorging op geheel goeree-overflakkee Administratie-adres: i Stoofweg 24 I 3253 MA OUDDORP J Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland (GS) hebben de locaties waar windturbines moeten komen, vastgesteld. In de Bestuurs-overeenkomst Landelijke Ontwikkeling Windenergie (BLOW) tussen rijk, EPO en VNG is een resultaatverplichting opgenomen voor Zuid-Holland om 205 megawatt (MW) windenergie gereaüseerd te hebben in 2010. De provincie Zuid-Holland heeft de lat hoger gelegd en wil in dat jaar tenminste 250 MW windenergie beschikbaar hebben. Hiermee draagt de provincie bij aan het verdrag van Kyoto waarin is afge sproken dat er in 2010 6 minder C02-uitstoot moet zijn, vergeleken met de uitstoot in 1990. In het havengebied van Rotterdam en op Goeree-Over- flakkee worden al windturbines neergezet. Ook bij Gouda, Zoetermeer, Delft en in de omgeving van Dor drecht worden turbines geplaatst. Dit is neergelegd in de ontwerpnota WERVEL (WindEnergie Ruimtelijke Visie En Locatiekaart) (WERVEL) Vooral gemeenten, maar ook marktpartijen en natuur- en milieubeweging zijn bij het opstellen van de nota betrokken. Hierin zijn behalve de te realiseren locaties ook studielocaties en zoekgebieden opgenomen. Gedeputeerde Dirk Dekker: "Ik verwacht dat zeker op een aantal van deze locaties voor 2010 windtmbines geplaatst zijn. Dat zou betekenen dat er dan in totaal 330 MW aan windenergie zou kunnen worden opge bracht. Hiermee kutmen 275.000 huishoudens van stroom worden voorzien. Het is belangrijk na te denken over hoe we deze wereld willen doorgeven aan de komende generaties. Om te voorkomen dat zij een uit geputte aarde met een verstoord klimaat erven, zou ons uiteindelijke doel een energiehuishouding met 100% hernieuwbare energie moeten zijn." In het Diekhuus te Middelharnis zijn zaterdagochtend 5 april a.s. vanaf 9.30 uur 'zeelieden aan wal' welkom voor een kennismaking met de shanty, het zeemans lied, waarbij geprobeerd zal worden om tot de oprich ting van een zeemanskoor te komen. De heimwee naar moeders. De liefde voor de meisjes en het harde, alles verterende leven op zee. Zingen met en over zee mannen, over de pijn, de hunkering, het geluk en de teleurstel lingen. De tijd van de zeilvaart komt weer een beetje tevoor schijn als je ze hoort, de zeeliederen, ze liggen prettig in het gehoor en worden vaak omschreven als 'meezingers'. Iedereen kan een zeelied zingen. "Het is best gemakkelijk", zegt Hans Timmer (67). Hij spreekt uit ervaring want hij zingt al een tijd in een Shantykoor in Zeeland. "Het voordeel van een zeelied is dat het een betrekkelijk eenvoudige manier van zin gen vereist; je hebt er geen grbte techniek of een groot stembe- reik voor nodig. Hoewel je er gemak van hebt, hoef je geen bladmuziek te kunnen lezen. Keel open, buikspieren eronder, en dan gaat het vanzelf. Zeehederen, ook wel shanty's genoemd, werden vroeger aan boord van grote zeilschepen gezongen. Een shanty is een lied dat o.a werd gezongen ter coördinatie van gezamenlijk te ver richten, ritmisch verlopende, lichamelijke arbeid aan boord van een (zeil)schip. De shanty's werden gezongen bij de bediening van het tuig, het hijsen van de zeilen, bij het zware duw- en trekwerk, zoals het ankerhiewen, pompen en ballasten of vracht laden en lossen, 's Avonds na het zware werk gingen de zeelui op het voordek op de bolders zitten, dan werden melancholieke naar heimwee klinkende verzen gezongen (duidelijk anders dan werkliederen) verhalend over de belevenissen op zee en over het verlangen naar het meisje dat ver weg op hen wacht. Drink- De 'zeelui' van het eerste uur. liedjes waren uiteraard ook onderwerp van gezang. Dit alles is verleden tijd, maar voor het behoud van deze zeeliederen als cultuurgoed is het mooi en functioneel wanneer ze regelmatig ten gehore worden gebracht. Op Goeree Overflakkee zijn vee) koren en evenzoveel zangers en zangeressen, maar er is géén koor dat zeemansliederen zingt. Toch is het nog niet zo lang geleden dat het bij storm een hele klus was om met de boot van en naar ons eiland te varen. En het Haringvliet, het Volkerak, de Grevelingen, de Noordzee, water en wind, daar hebben we wat mee, ook al zijn het niet altijd even mooie herinneringen. Vandaar het initiatief tot het oprich ten van een Shantykoor, dat meeloopt met het 'Kralenketting- project Goeree-Overflakkee 2003'. Jan Trompper en Hans Timmer maken zich sterk voor het Zeemannenkoor. Nu al zijn er veel positieve geluiden. Daarom is er op zaterdagochtend 5 april om half tien een bij eenkomst in het Diekhuus te Middelharnis voor kerels van Goeree-Overflakkee, met of zonder zeebenen, die uit volle borst zeeliedjes mee willen zingen. Als er een groep zangers is gevormd, die als ondersteuning kunnen rekenen op enkele muzikanten, kan wellicht na een stuk of 10 repetities worden opgetreden voor publiek. Maar dan moet wel eerst nog een dirigent worden gevonden. Daarom worden bij deze ook dirigenten uitgenodigd, voor wie het een uitdaging kan zijn om van het Shantykoor 'Zeelui' (voorlopige naam) het roer in handen te hebben, want zonder goede kapi tein gaat elk schip vroeg of laat naar de haaien. Nadere infor matie kunt u krijgen bij Jan Trompper, van maandag t/m vrij dag van 9.00-12.00 uur bereikbaar via tel.nr, 0187-482400 (Diekhuus), of bij Hans Timmer, tel.nr. 0187-605033. 16 actieve ondernemers heten u van harte welkonn. u de nieuwste snufjes en hebben speciale aanbiedingen. Wij zijn op zoek naar ter versterking van ons team. (part-time evt. full-time). Ben jij niet bang om je handen uit je mouwen te steken, bel dan snel (0187) 48 33 65 en vraag naar Peter. Zwangerschapsyoga Op vrijdagavond 11 april 2003 start in Oirksland onze cursus Zwangerschapsyoga. In 10 lessen leert u zich ontspannen voor te bereiden op de bevalling. Na de bevalling komt u nog eenmaal bij elkaar om de ervaringen te bespreken en de baby's te bew/onderen. Kosten; 68 voor leden van Gezondheid Service en 113 voor niet-leden. T'ai Chi Tao Op woensdagavond-16 april starten wij met deze Chinese gezondheids- en bewegingsleer in Middelharnis. Het Is een natuurlijke methode om gezond en soepel te blijven en ener gie op te doen. In China beginnen veel mensen de dag met deze oefeningen. Kosten; 65 voor leden van Gezondheid Service en 110 voor niet-leden Voor meer informatie en aanmelden kunt u op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur bellen naar Gezondheid Service tel. 0181-62 62 26. Bij Manege Oostmoer in Stad aan 't Haring vliet vi'erd het jaarlijks terugkerend evene ment "Pas de Deux" gehouden. Een bijzon der spektakel, waarbij de deelnemers gele genheid krijgen alle creativiteit in de strijd te gooien. Het is namelijk de bedoeling dat twee personen op hun paarden of pony's een proef rijden van zes minuten. Dat is op zich niet zo heel bijzonder, ware het niet dat die proef op muziek gereden moet worden én dat de berijders - en eventueel hun dieren - verkleed zijn. Resultaat is een soort carnaval te paard! Door de originaliteit van de ver kleedpartijen en de figuren die gereden wor den op zeer verrassende muziek keuzes, heeft zo'n Pas-de-Deux-avond een grote amusentswaarde voor de vele bezoe kers. Zestien pony- en acht paardencombi- naties passeerden de revue. Zelfgemaakte kostuums Vele deelnemers hebben hun ideeën hele maal uitgewerkt met zelfgemaakte kos tuums. Zo kwamen bijvoorbeeld Jip Jan- neke voorbij, figuren uit Jungleboek, de Smurfen. Uit het Land van Ooit waren er Kloontje en Sap en uit Tirol zagen we Anton und Heidi. Vanzelfsprekend ontbraken Har ry Potter en Hermelijn niet! Er waren hek sen, elfjes, hoelameisjes en vele andere prachtige creaties. Dit jaar was ook een groot aantal deelnemers zéér geholpen met de nieuwe feestwinkel van Karin Hahn in Stad aan 't Haringvliet; De Feestbazar. Daar kwamen diverse prach tige outfits vandaan, zoals bijvoorbeeld die van Sneeuwwitje en een van haar dwergjes, van twee nonnen en twee skeletten. Uiter aard probeerde iedereen zich van de beste kant te laten zien, dus de jury had het erg moeilijk! Er werd beoordeeld aan de hand van vijf criteria: het gereden zijn in het alge meen, houding/zit/juistheid van de hulpen, verzorging van het geheel, originaliteit en muziekkeuze. Nieuw dit jaar was dat de gehele uitvoering op video is vastgelegd door Viar Videoprodukties, De videobanden zijn te koop bij Manege Oostmoer voor 15 euro per stuk. Zowel de deelnemers als de toeschouwers hebben van de avond genoten. Het is dus niet zo vreemd dat in de wandel gangen van de manege alweer druk wordt gepraat over de Pas de Deux van volgend jaar...! Automobielbedrijf Flal<kee is een gerenomrrteerd en modern autobedrijf op Goeree- Overflal<kee op het gebied van personenauto's en bedrijfswagens. Om onze klanten optimaal van dienst te kunnen zijn, zoeken wij op korte termijn een Bij ons bedrijf werken betekent werken in een gemotiveerd team waar begrippen kwa liteit en collegialiteit hoog in het vaandel staan. Hij/zij moet een flexibele instelling hebben en In hoge mate zelfstandig kunnen werken. Daarnaast verwachten je aanstaande collega's een vriendschappelijke, teamgerichte en initiatiefrijke instelling. Bij Automobielbedrijf Flakkee kun je een afwisselende baan verwachten met een auto en salaris welke geheel passen bij deze functie. Tevens bestaat de mogelijkheid tot het volgen van branchegerichte cursussen. Mocht je geïnteresseerd zijn dan kan jij je wervelende sollicitatie, voorzien van CV., opsturen naar: Automobielbedrijf Flakkee Dorpsweg 28 3245 VC SOMMELSDIJK t.a.v. de heer M. J. Bosman Rek. nr. 3416.36.851 Rabobank Middelharnis www.stichtjng-020.nl Bij drukkerij GEBR. DE WAAL ligt een pracht modellen- boek voor u ter inzage. Ook uw keus is er zeker bij! Bij tijdige bestelling snel gereed. Langeweg 13 SOMMELSDIJK Te/. (0187) 471020 William Akershoek: "de container staat al klaar!(Foto: Dorien Kicken) OUDDORP - Buurman's grond is maar eenmaal te koop, luidt een bekend gezegde. Rijwielhandel Akers hoek aan de Dorpsweg geeft aan dit gezegde een geheel eigen invulling: zij huren voortaan de winkel van de buren, de voormalige schilders- en behangwinkel van Mierop. Volgende week gaat de beuk erin en wordt de tussenmuur tussen beide panden gedeeltelijk geslecht. Met de dan extra verkregen ruimte van circa 80 vier kante meter gaat de rijwielhandel een speciaal gedeelte voor kleding en aan verwante zaken inrichten. Er komt bovendien een gezellige leestafel met informatiefolders, waar koffie gedronken kan worden en wat kan worden gepraat. "De vraag naar speciale fietskleding is groeiend," vertelt William Akershoek van de gelijknamige fietshandel. "We zijn jaren geleden voorzichtig begonnen met wat fiets- broeken, daar kwamen van lieverlee shirts en jassen bij en dat assortiment breidde zich steeds meer uit. Inmiddels kunnen wij onze klanten een grote keuze bieden wat betreft kleuren, maten en uitvoering van bekende merken, zoals Agu, Costelli, Nike en Diado- ra. Kleding, maar ook helmen, schoenen en allerlei accessoires." Het is de bedoeling dat al deze artikelen gaan verhuizen naar het nieuwe winkelgedeelte. Hierdoor wordt weer wat meer ruimte in de showroom ver kregen. Namurlijk verkoopt Akershoek hier nog steeds heel veel gewone fietsen maar eveneens een groeiend aantal racefietsen en mountainbikes. Daar komt volgens William de komende jaren steeds meer de nadruk op te liggen. Speciaalzaak Er is een toenemende behoefte aan speciaal zaken op dit gebied en Akershoek wil hier graag één van zijn. "Racen en mountainbi- ken zijn duidelijk sporten die de laatste jaren steeds fanatieker worden beoefend," consta teert hij. "De echte liefhebber is bereid er veel geld aan uit te geven, niet alleen aan de fietsen zelf maar ook aan alles wat daarbij hoort. Er komen steeds meer accessoires op de markt, zoals speciale schoenen, speciale pedalen, of zoiets handigs als een camel- back. Dat is een rugtas met een waterreser voir; kun je zonder te stoppen wat drinken. Helmen zijn voor amateurs trouwens ver plicht bij race- of mountainbike-evenemen ten, dus die hebben we natuurlijk in alle soorten en maten.". Het vermelden waard is de mogelijkheid om via het internet je eigen racefiets samen te stellen. Zowel bij de race fietsen van Jan Janssen als Gazelle kunnen alle persoonlijke wensen via het internet worden ingevuld. Het resultaat, compleet met wat het moet kosten, wordt uitgeprint en ingeleverd bij Akershoek. Die bestelt de fiets, zet hem in elkaar en levert tenslotte een zeer originele maatfiets af "Wij hebben niet voor niets Jan Janssen gevraagd of hij de opening van onze nieuwe winkel op zich wil nemen. Het is nog niet definitief rond maar we hebben er alle hoop op dat hij komt," glundert William. Als de verbouwing mee zit, wordt het Pasen, in het andere geval uiterlijk Pinksteren, maar dan is de familie Akershoek er echt helemaal klaar voor.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 4