P^^LITIE Baas boven baas. 0900-8844 Statenlid K. van de Ketterij Koninidijk ondersclieiden bij afsclieid provinciebestuur Vier voor twaalf 'Weg van Jezus?!' Zendingsjongerenweekend Op stap in de 'Kwade Hoek' Vergeefse zoekactie naar zeiler SGP CDA in Superpolitiek Extra kerkdiensten Ger. Gem. AZC-kwestie Dirksland mogelijk donderdag van de baan Opbrengst Reumafonds Stad aan 't Haringvliet Mozart a quatre mainsorgelconcert rondom Wolfgang Amadeus Mozart in Sommelsdijk (/Min naar d Opnieuw dodelijk ongeval op Goeree-Overflakkee Zangavond met Karel Bogerd in Sint Philipsland Met Wie? Met Jan van Geffen Krentenbroodactie Woord Daad Speeltuin 'De Flipjes' gaat open Nationale Hartweek: Uw gift redt levens ■^s.1 A-^ chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en Zeeuwse eilanden Inbraken tuinhuisjes Inbraak graafmachines Uw woning of bedrijfspand verkopen? Van 6 t/m 12 april nr. 7191 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal(l<ee OUDE TONGE - Zondagmorgen is er inge broken in een zestal tuinhuisjes aan de Molendijk. Zes schuurtjes werden openge broken en tuingereedschap gestolen. OOLTGENSPLAAT - In de nacht van don derdag op vrijdag werd in een graafmachine, die stond geparkeerd aan de Oudedijk inge broken. Onbekenden waren de cabine bin nengekomen nadat het dak werd opengebro ken. Onder meer diverse gereedschappen en een radio/cd-speler werd weggenomen. Afgelopen vrijdagmiddag trof op de Slijk- plaat in het Haringvliet een passerend jacht het zeiljacht 'Iris' aan onder vol zeil, zonder dat er iemand aan boord was. Het jachtje was eigendom van een 43-jarige man uit Schie dam en was vertrokken vanuit Middelhamis. Er werd direct alarm geslagen en door de Kustwachtpost Ouddorp werden de KNRM boten 'John Stegers' en 'Prinses Margriet' uit Stellendam en 'Griend' uit Ouddorp opgepiept. De reserveboot 'Makreel' van de KNRM, die in Stellendam de 'John Stegers' verving, deed ook aan de zoekactie mee. Ook de reddingsbrigade uit Hellevoetsluis, de 'Ocean 5' uit Den Bommel, een politie- boot, een boot van Rijkswaterstaat en 2 heli kopters zochten mee. Aan dek van de 'Iris' stond een emmer met schoonmaakmiddel en er was een stuk van de reling kapot. Er wordt vermoed dat de man overboord is gevallen, terwijl het scheepje verder zeilde. Er werd gezocht tot het donker werd. Ook zaterdag en zondag is nog gezocht, maar tot op heden is niemand gevonden. Op vrijdag 28 maart zullen er in het poli tieke discussieprogramma Superpolitiek van Radio Superstar vertegenwoordigers van SGP en CDA aanwezig zijn. Superpo litiek begint om 19.00 uur. Dit programma zal live verzorgd worden vanuit het Diek- huus. Beneden Zandpad 7 te Middelhar- nis, zodat u de gelegenheid krijgt om er bij te zijn en eventueel vragen te stellen aan de gasten. De presentatie ligt in handen van Jan van Dop en Berend-Jan Brugge- man. Radio Superstar is te beluisteren op 105.9 (kabel gem. Middelhamis) en 107.3 FM (vrije ether). MEHSSANT - woensdag 26 maart, 19.30 uur: ds. M. Karens. OUDE TONGE - Donderdag 27 maart, 19.30 uur: ds. E. Hakvoort. Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) heeft vorige week een brief aan de gemeente Dirksland gezonden, waarin het officieel laat weten niet te kunnen voldoen aan de uiterste termijn van 31 maart a.s. om Dirksland meer duidelijkheid te verschaffen omtrent de realisatie van een asielzoekers centrum aldaar. Omdat de mogelijke vesti ging van een azc uimiddels al een lang sle pende kwestie is, verlangde de gemeente Dirksland eind vorig jaar meer duidelijkheid van het COA. Dit kon daar niet aan voldoen en verzocht toen enige tijd respijt. De gemeente heeft dit tot uiterlijk 31 maart a.s. gegeven, maar stelde daarbij dat van vesti ging van een azc zou worden afgezien als het COA dan nóg niet met meer helderheid over de brug zou komen. Enkele weken geleden werd via de pers bekend dat het COA ook aan die termijn niet zou kunnen voldoen. Desgevraagd gaf burgemeester Stoop tijdens de laatstgehouden gemeenteraadsvergade ring aan dat de gemeente "glashard 31 maart als uiterste datum had gesteld". Officieel had het COA de gemeente echter nog niets laten weten. Middels haar brief van vorige week thans dus wel. Het COA zegt pas in juli a.s. tot besluitvormmg inzake de vestiging van een azc in Dirksland te kunnen komen en vraagt bij de gemeente begrip voor de gecompliceerde situatie waarin het COA zich bevindt. Anderzijds deelt het COA mee het standpunt van de gemeente te zullen respecteren als Dirksland haar uiterste datum van 31 ^naart handhaaft en daarmee afziet van realisatie van een azc. In haar ver gadering van a.s. donderdag zal de gemeen teraad hierover een standpunt innemen. De opbrengst van de collecte voor het Reumafonds in Stad aan 't Haringvliet heeft het mooie bedrag van 906,63 opgebracht. De organisatoren danken gevers en collec tanten heel hartelijk!. Ingezonden: Afgelopen maandagmorgen ging ik naar het gemeentehuis om de maquette van het geprojecteerde 'Kasteel' nog eens te bezien. Dat leverde weer een schok op. Het bleek dat ik de lengte van 69 meter verkeerd berekend had. Het getal 69 slaat op het aantal apparte menten. De berekening van de afdeling Bouw- en Woningtoezicht resulteerde in een totale lengte van het gebouw van niet minder dan 165 meter. Het 'monster' begint ongeveer achter de wo ning van de famihe G. Mackloet en loopt door tot aan (knooppunt) Holland-Zeeland. Dat maakt de schade aan het dorpsgezicht meer dan evenredig groter. Van een even wichtige overgang van oude naar nieuwe bebouwing is absoluut geen sprake. Een kolossaler tegenstelling is niet denkbaar! Tegen ieder ieder die nu nog twijfelt of dit goed is voor ons dorp, zeg ik: "Ga naar het gemeentehuis, vraag naar de maquette (hij staat in de hal) en trek uw conclusie". Is dat gebouw wat betreft vorm, grootte, lig ging en uitstraling op die plaats verant woord? P. Lodder, Enkele Ring 43, Sommelsdijk Aanstaande zaterdag, 29 maart, zal de orgelmuziek van Wolfgang Amadeus Mozart centraal staan tijdens het concert in de Her vormde Kerk te Sommelsdijk. Mozart als wonderkind. Organist Paul Kieviet zal samen met een drietal leerlingen het prachtige Meere- orgel laten klinken in een afwisselend pro gramma rondom de grote meester. In het 'Eilanden-Nieuws' van afgelopen vrijdag kon u een toelichting lezen op het pro gramma. Composities die Mozart origi neel schreef - in opdracht - voor een Hö- tenuhr (een soort klok met allemaal orgel pijpjes) hoort u nu in een arrangement voor vier handen. Uit de briefwisseling van Mozart weten we dat hij zo'n Flöte- nuhr toch wel wat 'kinderlijk' vond klin ken voor zijn grote werken, dus uitvoering op een groot orgel is zonder twijfel in de geest van de componist. Hij zijn ook wer kelijk indrukwekkende composities! Twee van de vier handen, die tegelijker tijd de toetsen beroeren worden geleverd door Hans van Heemst, Kees Villerius en Arjan de Vos, drie zeer begaafde organis ten die erg graag Bach spelen maar voor wie Mozart een fraaie afwisseling is. Het Meere-orgel uit 1821 is geknipt voor deze muziek. Vooral de vele fluitregisters van het tweede klavier, het zogenaamde bovenwerk, bieden allerlei kleurmogelijk- heden voor de 'lieflijke geluyden', die bij Mozart goed van pas komen. U die dit leest, bent bij deze van harte uit genodigd. Het concert begint om 20.00 uur. MAKELAARDIJ Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Rond kwart voor vijf afgelopen vrijdagmid dag heeft op het eiland opnieuw een ongeval plaatsgehad met dodelijke afloop. Een 19- jarige jongeman uit Ouddorp reed met zijn personenauto op de Vissersweg, ter hoogte van 'Koningspleisterplaats' nabij Goederee- de, toen hij door nog onbekende oorzaak de macht over het stuur verloor en tegen een boom klapte. De auto brak daarbij midden door; het slachtoffer overleed ter plaatse. In de Hervormde Kerk te Sint Philips land wordt op zaterdag 29 maart een concert gegeven door bariton Karel Bogerd en organist Johan den Hoedt, De avond staat in het teken van het geestelijke lied en voorziet naast solo zang en orgelimprovisaties ook in samenzang. Verder is er een speciaal programma-onderdeel mét en vóór de kinderen. Karel Bogerd geniet als zanger van het gees telijke lied grote bekendheid. Zijn repertoire beslaat de volle breedte van nieuwe en oude kerkmuziek. Daarnaast is hij zeer actief met het kinderlied, wat resulteerde in zijn nieuwe programma 'Muzikaal Kinderfeest' waar mee Bogerd dit jaar door het land trekt. In de Utrechtse Jaarbeurs presenteerde hij tijdens de Wegwijsbeurs zijn nieuwse CD 'Wat u vroeger zong' Johan den Hoedt is na zijn studie aan het Rotterdams conservatorium als hoofdorga nist verbonden aan het beroemde Van den Heuvel-orgel in de Singelkerk te Ridder kerk. Hij heeft diverse CD's op zijn naam staan. Verder is hij begeleider van het gere nommeerde 'Rijnmondkoor' Het concert op zaterdag 29 maart in de Her vormde Kerk begint om 19.30 uur. De kerk is open 19.00 uur. De toegang is gratis! Makelaarskantoor Tamboer heëiligil inakelaar/laxalour. liü NVM ()187-47(i.'S.').'i Woensdag 26 maart is Jan van Geffen te gast in het programma 'Met Wie???' op Radio Flakkee. Jan van Geffen is directeur van Webego. Hij zal in de uitzending vertellen over Webego, de grootste werkgever van Goeree-Overflakkee. Webego is misschien ook nog wel bekend als 'het Binnenhof. Waarom die naamsverandering en wat doet men daar allemaal? Op deze vragen geeft Jan antwoord en natoiu-lijk vertelt hij ons nog veel meer. 'Met Wie???' wordt uitge zonden op woensdag van 18.00 tot 19.00 uur. De herhaling is op donderdag van 21.00 tot 22.00 uur. Aanvankeüjk zou Jan van Gef fen al op 19 maart in de uitzending zijn geweest, maar dat is toen niet doorgegaan. Op zaterdag 5 april a.s. is het weer zover: de jaarlijkse fcrentenbrodenactie van Woord Daad. Dit is de laatste actie voor het project waar al het hele jaar voor is gewerkt. Vak onderwijs op de FiUppijnen, een project dat ondersteund wordt door de NCDO (Nationa le Commissie voor internationale samen werking en Duurzame Ontwikkeling). Een project dat duizenden jongeren kansen wil bieden om een menswaardig bestaan op te bouwen. Jongeren die vaak uit kansarme gezinnen komen of dagehjks op straat moe ten leven, worden een vak geleerd zodat zij op een eerlijke manier 'm hun levensbehoef ten kunnen voorzien. De NCDO wil ook het bedrag dat voor dit project wordt opgehaald, verdubbelen! De krentenbroodactie wordt gehouden in elk dorp van Goeree-Overflak kee en begint 's morgens om ca. 9.00 uur. Met tientallen kinderen wordt dan de straat op gegaan om de heerlijke broden te verko pen. En... ze zijn niet duur! Eén krenten brood bedraagt 2, een halfje 1,20. De organisatie rekent, evenals andere jaren, weer op uw steun! De heer K. van de Ketterij te Middelharnis heeft tijdens de laatste Statenvergadering, afgelopen woensdag, afscheid genomen als Statenlid van de Provincie Zuid-Holland. Bij die gelegenheid werd hij benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau, waarvan de Koninklijke versiersels hem werden opgespeld door de Commissaris van de Koningin, de heer J. Franssen. Geschiedenis geschreven Die omschreef Van de Ketterij als 'principieel, maar sterk relative rend', Hij dringt anderen zijn mening niet op en staat open voor wat anderen naar voren brengen. "Maar wat vooral in hem opvah, is zijn dialect", zo sprak Franssen, die zelf een groot dialectenliefhebber is. Vandaar ook dat hij Van de Ketterij 'dringend verzocht' toch vooral zijn dialect te blijven spreken! Mevrouw Hendrikx, die als-PvdA Sta tenlid ook afscheid nam, sprak Van de Ketterij ook toe en benadruk te dat hij in de Provincie Zuid-Holland "geschiedenis heeft geschre ven" door als enige van de SGP/ChristenUnie-fractie vast te houden aan zijn standpunt voor een W4 waterschap, hetgeen bij de stemmin gen doorslaggevend was bij besluitvorming tot een W4. Maatschappelijk betrokken Naast zijn 12-jarig Udmaatschap van Provinciale Staten heeft Van de Ketterij van 1961-1966 en van 1970-2002 voor de SGP deel uitge maakt van de gemeenteraad van Middelhamis. Al 27 jaar is hij ook als penningmeester verbonden aan het Verband van SGP-raadsIeden in Zuid-Holland, van 1990 tot heden is hij Ud van de Gemeentelijke Monumentencommissie in Middelhamis en gedurende een groot aan tal jaren is hij bestuurslid geweest van de christelijke basisschool 'Groen van Prinsterer' te Middelhamis. Ruim 40 jaar, waarvan 25 jaar voorzitter, was hij betrokken bij de Ned. Herv. Zondagscholen; ook was hij bestuurslid van de Streek van Zondagscholen op Goeree- Overflakkee. Van 1966-1981 was hij Notabel bij de Ned. Herv. Kerk te Middelhamis en is hij er van 1981 tot heden Ud van de kerkvoog dij. Sinds vier jaar maakt Van de Ketterij ook deel uit van het pro vinciaal bestuur van hervormde kerkvoogdijen in Zuid-Holland. Van 1966 tot heden zit hij in het comité van de Gereformeerde Bijbel Stichting voor Goeree-Overflakkee, Zeeland en een deel van Noord- Brabant. Sinds 1960 is hij verbonden aan de SGP afd. Middelhamis, later afd. Middelhamis/Sommelsdijk (zowel secretaris als voorzitter). Sinds 1979 is hij Ud van de provinciale vereniging SGP in Zuid-Hol land, waarvan de laatste 12 jaar voorzitter. Van 1978-1994 was hij plaatsvervangend lid van de Raad van Advies van de SGP en sinds 1994 lid. Mede door Van de Ketterij's inzet is Goeree-Overflakkee beter op de kaart komen te staan in bestuurlijk Zuid-Holland. Zes christelijke organisaties organiseren van 11 tot 13 april een zendingsweekend voor jongeren in 'De Bron' te Dalfsen. Het doel doel van dit weekend is jongeren te helpen bij het nadenken over het werk van een zen deling en de voorbereiding op het gaan naar het zendingsveld. Dit keer is gekozen voor het thema 'Weg van Jezus?!' Als hoofdspre kers zijn uitgenodigd: Anneke Companjen en Ruan Crew. Anneke heeft gewerkt in Vietnam. Zij is internationaal spreekster bij Open Doors en schrijfster van het boek 'Ver geten vrouwen' (over vrouwen van mannen die om hun christelijke levensovermiging vervolgd of gevangen genomen werden). Ruan komt oorspronkelijk uit Engeland en is studentenwerker bij de Overzeese Zendings gemeenschap. Tijdens het weekend worden de volgende hoofdthema's uitgewerkt: het volgen van Jezus en het lijden, het recht van ieder volk om het evangelie te horen, de uniciteit van Christus en obstakels op de weg van Jezus. Daarnaast is er ruimte te kiezen voor de vol gende interactieve seminars: In gesprek met mosUms, Getting there from here, HoUstic approach en Trends in zending. Tijdens het programma is er veel tijd om in kleine groe pen door te praten, te zingen en te bidden. Ook zijn er momenten voor stilte en ont spanning. Het weekend start op vrijdagavond 11 april om 19.00 uur en eindigt op zondag 13 april rond 16.00 uur. De kosten bedragen 65,- perpersoon vooreen vierpersoonskamere en 82,50 voor een tweepersoonskamer (beperkt beschikbaar). Aanmeldingen via de WEC: telefoon: 0527-616521, e-mail: NLSBl@cs.com of via de website: www.wec-intemational.nl. De organisatie van het weekend is in handen van de volgende zes organisaties: WEC, Wereld Evangelisatie voor Christus; OZG, Overzeese Zendingsgemeenschap; CAMA, Christian And Missionary Alliance; AWZ, Arabische Wereld Zending; Cornerstone, Centre for intercultural studies; De Witten berg, Christelijke Hogeschool en Toems- tingscentmm. Deze organisaties werken samen aan het Zendingsjongerenweekend omdat zij alle maal als doel hebben om jonge mensen toe te rusten tot zendingswerk. Op zaterdag 29 maart gaat Speeltuin 'De FUpjes' weer op op zaterdag 29 maart. De openingstijden zijn woensdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur; vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en verder op aanvraag via telefoonnummer 0187 681816 of 683290; meivakantie: van 26 april tot 5 mei dagehjks geopend vanaf 10.00 uur. Zondags gesloten. In de Nationale Hartweek organiseren de Vrienden van de Hartstichting de jaarlijkse collectie voor de Hartstichting van 7 t/m 11 april. In Ouddorp gaan tweeëndertig collec tanten op pad om huis-aan-huis te collecte ren. Tijdens de Hartweek vraagt de Neder landse Hartstichting financiële steun voor het bestrijden van hart- en vaatziekten, de voornaamste oorzaak van vroegtijdige inva liditeit en sterfte in Nederland. Het thema van de Hartweek is 'Uw gift redt levens'Voor het verbeteren van spoedeis ende zorg is nog veel geld nodig. Onderzoek naar het uitrusten van hulpdiensten met een levensreddende Automatische Externe Defi brillator is daarvan een voorbeeld. Ook zorgt de Nederlandse Hartstichting ervoor dat veel Nederlanders leren reanimeren. Als bijna 40 jaar investeert de Hartstichting in wetenschappelijk onderzoek, het verbete ren van patiëntenzorg en voorlichting over een gezonde leefstijl. Dankzij deze inspan ningen kunnen steeds meer levens worden gered. Om nog meer levens te redden kunt u ons de komende Hartweek steunen. Want de Nederlandse Hartstichting is volledig afhan kelijk van giften uit de samenleving. Daar om doen de Vrienden van de Hartstichting in de Nationale Hartweek opnieuw een beroep op de inwoners van Ouddorp. Uw gift redt levens! Heeft u zin in een stevige voorjaarswande ling in een boeiend natuurgebied? Dan kunt u op woensdag 2 april mee op stap met de boswachter van Natuurmonumenten in de 'Kwade Hoek'. De excursie begint om 10.00 uur en duurt ongeveer twee uur. Onderweg kunt u genieten van de opkomen de voorjaarsflora en het gezang van de vogels in dit zeer afwisselende natuurge bied. De Kwade Hoek is een duin- en kwelderge bied aan de noordkant van Goeree. Omdat wind en zee hier altijd vrij spel hebben gehad, is er een zeer dynamisch natuurge bied ontstaan. Er zijn droge duinen en voch tige duinvalleien, maar ook kwelders en slikken die regelmatig worden overspoeld door de zee. Hierdoor komt er in de 'Kwade Hoek' een grote verscheidenheid aan plan ten voor. Door deze grote variatie broeden er veel vogelsoorten in het gebied. Van ech te kustsoorten, zoals de kluut en weidevo gels als de kievit en tureluur tot zangvogels als de nachtegaal en de rietzanger. Voor alle excursies is aanmelding vooraf noodzakelijk bij Regio VVV Ouddorp, tele foon 0187 681789. Hier hoort u van waar de excursie vertrekt. De excursies zijn gratis voor leden van Natuurmonumenten, niet- leden betalen 2,25 en kinderen t/m 12 jaar 0,45. U wordt aangeraden om goede wan delschoenen te dragen. Nu ja, een schapenvierling mag dan vrij uitzonderlijk zijn - zoals we onlangs konden ver nemen op de boerderij van de familie De Leeuw te Dirksland, maar je houdt er natuurlijk altijd die baas boven baas willen zijn. En dat geldt het schapenechtpaar dat stal houdt bij de familie Bruggeman aan de Langeweg in Oude Tonge. Daar wierp moederschaap maar liefst vijf lammetjes. Van hén werd deze groepsfoto gemaakt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1