LITIE Wake voor Irak RIJPLEZIER! \>A- Bedrijf Ademnet in Steiiendam uit de startbioidien 0900-8844 Wandelconcerten op 1 april in Den Brie! Koninginnedag ■(^^innaard Voorjaarsmarkt in 'de Samaritaan' Sponsorbingo SVIK Paaszangavond te Ooltgensplaat Veel klachten oorzaak slechte ademhaling Ademhalingtherapie bij bedrijven fï ©GaOdomiim www.knopsbv.nl chr. streekhlad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Aanrijding met letsel Bromfletscontrole Inbraak bibliotheek Aanrijding met letsel Het is tijd voor een bank die uw blik op wonen verruimt. Nieuwe predikant voor Rem. Gemeente Sommelsdijk Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? Presentatiebijeenkomst Omloop Goeree-Overflakkee Jubileumzangavond Dirkslands Mannenkoor Automobielbedrijf Flakkee B.V. MAKELAARDIJ Middelbarnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw won'mg QBIUTEiTSCIENTRyML M&s - Caravans - Campers j Fietsen - Scooters Eén vertrouwd adres voor al uw rijplezier! Nijverheidsweg 4, Dirksland Telefoon: 0187-6015 98 www.cormelissant.nl j^yST Visser Visser BARENDRECHT «TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL 0187-617 300 GOUDA «TEL 0182-358 235 instaüatiebedrijf I -^''~1 kaf4ls iÉ- ISO 9002 Wijziging radiopakket in Zuid-Holland Districtsavond over Eredienst gaat niet door Opei-nleuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen GARAGE KnÖpS OPEL ^oor autorjjdeii mt plezier ,tt®a^*iM«KMMlS«ï-.-!i£St' Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee OOLTGENSPLAAT - Dinsdagmorgen rond half acht werd op de N59 een 17-jarige jongen uit Ooltgensplaat op zijn brommer geschept door een auto, bestuurd door een 56-jarige man uit Numansdorp. De jongen stak de weg over, waarbij hij door een al drie weken in het gras liggend defect zijnd ver keerslicht niet kon zien of hij mocht overste ken. Toen hij overstak werd hij echter aan gereden door de auto, die door groen licht reed. Het slachtoffer werd met nekletsel naar het ziekenhuis in Dirksland vervoerd. SOMMELSDIJK - Dinsdagmiddag vanaf drie uur hield politiepersoneel van Goeree- Overflakkee op de Staverseweg een brom fietscontrole. Zes brommers werden gecon troleerd, waarbij vijf bestuurders op de bon gingen wegens teveel vermogen en geen verzekering. OOLTGENSPLAAT - In de nacht van dins dag op woensdag werd in de bibliotheek in de Pieter Biggestraat ingebroken. Onbeken den waren, in de vroege uren, het pand bin nen gekomen. Een geldbedrag van 20 euro werd weggenomen. DIRKSLAND - Woensdagmorgen om streeks tien uur raakte op de Burgemeester C. Zaaijerlaan een 67-jarige fietsster uit Dirksland gewond. Een 58-jarige man uit Dirksland opende plotseling de deur van zijn auto. Door de aanrijding liep de vrouw een schedelbasisfractuur op. Zij werd door GGD- personeei vervoerd naar het ziekenhuis. Maak f)U ecu shpióök bij uw Rabobank voot cm «rheldefend acivieiaespi'tjk on ontvang een 'Blik op woiwn'. Enn blik yeuuW fit spullen en korUngstaoniwn wi(; van p.i^ kome'^n voor uw nieuwe huis,. Het is tijd voor de Rabobaok, Op 9 maart jl. is in de Remonstrantse Gemeente van Sommelsdijk een nieuwe pre dikant bevestigd: ds. J. Klijnsma. Ds. Klijns- ma komt uit schiedam en is de vaste predi kant geworden van de Remonstrantse kerk. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makcla;ii7la.\alcur. lid NVM De St. Catharijnekerk is op 1 april geopend van 10.30 tot 16.30 uur. U kunt rondlopen, lekker gaan zitten luisteren en koffie of thee met iets erbij gebruiken Tussen de middag staat er weer heerlijke soep voor u klaar. Om 11.00 uur. komen de oude en de huidige bur gemeester met hun gevolg de opening van de wandelconcerten meemaken. Dertig schoolkinderen dansen en zingen enthousiast voor ons onder de bezielende leiding van meester Kees Beukema. We horen het nieuwe Geuzenlied en een aantal zeemansliedjes. Na hun optreden blijven de zeemansliederen opklinken van 11.35 uur tot 12.20 uur, zij het in de lagere regionen, namelijk uit de kelen van de mannen van het Shanty koor Overstag. Dan volgt muziek van een andere orde. De uit Brielle afkom stige organist LeoHans Koomneef bespeelt het orgel van 12.35u. tot 13.05u. U krijgt lichte muziek te horen o.a. transcripties van Rossini (bewerkingen) en muziek van Tschaikowsky. Om 13.20 uur, waait de "Wind van Voome" door de kerk tot 13.50 uur. Dit blazersen semble speelt o.a. een heel leuk stuk met variaties van het bekende liedje "In Holland staat een huis" en muziek van Hugo de Groot. Annemarie Timmer krijgt "de snaar". Zij speelt van 14.05 uur tot 14.35 uur op haar gitaar oude muziek en de Spaanse dans zal niet ontbreken. Niet het laatste "woord" krijgt Peter Bremer als afsluiting van hetpro- gramma maar wel "de klok" om u te laten genieten van de prachtige klanken van het carillon. Het programma eindigt om 15.30 uur. U kunt tot 16.30 uur in de kerk verpozen. Op donderdag 10 april aanstaande om 20.00 uur wordt in Brasserie Piet Hein te Herkin gen een informatieavond gehouden over de 14e Omloop van Goeree-Overflakkee, die gehouden wordt op 22 en 23 augusms 2003. Tijdens deze bijeenkomst zullen de goede doelen voor 2003 zich presenteren aan de pers en overige belangstellenden. Tevens zal op deze avond algemene informatie worden verschaft over de organisatie van de Omloop 2003, o.a. met betrekking tot de voorberei ding en de lichamelijke verzorging vóór en tijdens de Omloop, het maximum aantal deelnemers, inschrijvingen, de route, etc. Heeft u vragen over één of meerdere onder werpen die deze avond aan de orde worden gesteld, dan zal daarop worden ingegaan. Op deze avond zijn ook de inschrijfformulieren verkrijgbaar. Verder zijn deze opvraagbaar bij het secretariaat van de Omloop of af te halen bij de gemeentehuizen en VVV's. Nieuw dit jaar is de mogelijkheid om zich via Internet in te schrijven. Het inschrijffor mulier is te downloaden vanaf de site http://www.flakkee.net/omloop of www.omloop.com. Deelnemers, medewer kers en overige belangstellenden zijn uiter aard van harte welkom tijdens de presenta tieavond in Herkingen! Voor nadere infor matie kunt u .contact opnemen met de secretaris van de Stichting Omloop Goeree- Overflakkee: Margreet Ouwens, tel. (0187) 643968, e-mail: omloop@flakkee.net, en u kunt kijken op website http://www.flakkee.net/omloop of www.omloop.com. In 1983 werd het Dirkslands Mannenkoor (DMK) opgericht. Dit jaar gedenken zij het 20 jarig jubileum. Op zaterdag 5 april hoopt het koor een jubileumzangavond te houden in de nieuwe kerk van de Gereformeerde Gemeente aan de Mozartsingel te Dirksland. Als gastkoor is het mannenkoor Rehoboth uit Geldermalsen uitgenodigd. De beide koren, Rehoboth met dirigent Wim van Galen en DMK met dirigent Frans Cornet, zullen zowel afzonderlijk als ook gezamen lijk een aantal psalmen en geestelijke liede ren ten gehore brengen. De koor- en samen zang wordt die avond op het orgel begeleid door de organist van het DMK, Jan Hoek uit Ouddorp. Voor deze jubileumzangavond zijn oud (bestuurs)leden, organisten en dirigent uit genodigd. Ook zijn bejaarden en gehandi capten voor deze avond uitgenodigd. Het bestuur van het DMK verwacht voor deze aantrekkelijke zangavond veel belangstel lenden uit eigen gemeente en uit de (wij- de)omgeving. De netto opbrengst van de te houden collecte is voor Stichting De Vlucht- heuvel. De leiding van de avond berust bij de kerkenraad. Beste allemaal. Het duurt nog een paar weken, maar dan is het toch echt weer zover..Koninginnedag. Ook dit jaar hoopt het OJW weer een zes kamp te organiseren, maar dit kunnen we niet zonder jullie. Verzamel dus snel een team bestaande uit minimaal 8 mensen en geef je op bij Heleen (470155) of bij Reinout (487450). De joker kun je dit jaar verdienen door te limbodansen, voor de rest hebben we veel groene zeep op onze bestellijst staan, dus dan weetje het wel! En natuurlijk ontbreekt dit jaar ook de zeephelUng niet! Wij hebben er zin in, jullie ook? Tot 30 april! Het OJW team. De Raad van Kerken in Nederland heeft zijn lidkerken gevraagd gemeenten en parochies op te roepen vlak voor of bij het begin van de ooriog tegen Irak kerkgebou wen open te stellen voor ieder die behoefte heeft aan stilte, bezinning, gebed en gemeenschap. De Oecumenische Werkgroep Goeree- Overflakkee geeft gehoor aan deze oproep en organiseert een wake a.s. dinsdagavond 25 maart om 19.30 uur in de Herv. Exodus Kerk te Sommelsdijk. Na de solidariteitsmaaltijd die eindigt om kwart over zeven, is er een korte pauze waarna de wake zal worden gehouden. Deze zal een half uur tot drie kwartier duren. Info telefoonnummer: 642419 7 personen Toyota Avensis Verso. Vanaf 26.150^ Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (01871 48 44 66 <2p>,^„«^ www.toyotaflakkee.nl QPTOYOT; Doetinchemsestroat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Woensdag 26 maart organiseert de welzijns zorg van verpleeghuis 'De Samaritaan' weer de jaarlijkse voorjaarsmarkt. Deze markt trekt elk jaar vele bezoekers die het leuk vin den om te snuffelen en te kopen bij de diver se hobbyisten, die er hun werkzaamheden en producten laten zien. Ook dit jaar is er weer een grote verscheidenheid in de aangeboden artikelen. Van tuinbeelden tot cd's en van ingebonden boeken tot sieraden. De markt wordt van 10.00-15.30 uur gehouden in de recreatiezaal vai} 'de Samaritaan' en is gratis toegankelijk. EUMAHT Op donderdag 27 maart organiseren wij onze jaarlijkse sponsorbingo in de Victoria- hal te Dirksland. De aanvang is 20.00 uur en de zaal is open om 19.30 uur. Vele ondernemers hebben weer voor een prachtig prijzenpakket gezorgd, waarbij de opbrengst ten goede komt voor het molen- project in Mali. De organisatie hoopt op een goede opkomst. REGISTERACCOUNTANTS Op vrijdag 11 april zal er in de Gereformeer de Kerk aan de Zuid-Achterweg in Oolt gensplaat een Paaszangavond gehouden worden. Op deze avond zal er naast samen zang medewerking verleend worden door Chr.gem.Koor "Jubilate" en kinderkoor "De Plaetse Zangertjes". Tevens zal door de muziekgroep "Klein Gloria" uit Ooltgens plaat medewerking verleend worden bij de samenzang en koorbegeleiding. Het orgel zal deze avond bespeeld worden door Mar cel Saarloos. Aanvang 19:30 uur. Iedereen hartelijk welkom! De heer De Wit, directeur van het Stellendamse bedrijf Ademnet. In Steiiendam is een nieuw bedrijf opgerlclit. Vooralsnog vanuit zijn woning geeft A.J. de Wit leiding aan zijn zelter bijzonder te noemen bedrijf. Het bijzondere van Ademnet schuilt in het feit dat het commercieel bezig zijn niet gericht is om producten te verkopen. Maar het beoogt actief te zijn binnen het bedrijfs leven door het geven van behandelingen die erop gericht zijn werknemers met 'moderne ziekten' weer volledig te laten functioneren. Het oprichten van dit bedrijf heeft voor de heer De Wit een lange en - zeker voor hem persoonlijk - ingrijpende voorgeschiedenis. Burn-out In 1995 kreeg de heer De Wit wat proble men; tijdens een rommelmarkt in Stellen- dam ging hij na wat lichamelijke inspanning 'volledig gestrekt'; hij kon niet meer op adem komen en werd erg duizelig. Op zijn werk had hij op dat moment een heel drukke periode achter de rug. Toch ging hij de vol gende dag gewoon weer aan het werk op de bank, maar dit lukte niet meer. Hij bleek een burn-out te hebben. Na heel veel gegeven te hebben in zijn baan was hij voDedig opge brand. Een half jaar buiten de werkkring leek hem weer volledig te hebben hersteld. Toch was dit maar schijn, want rond de jaarwisseling van '97 op '98 ging het weer mis. Hij kreeg weer dezelfde klachten als drie jaar daarvoor De Wit kwam weer thuis te zitten en raakte ook nog depressief. "Ik was alleen met mezelf bezig en ik wist lüet wat me over kwam. Ik was altijd vrolijk geweest, maar tóen ging alles langs me heen", aldus De Wit. Eerst dacht hij aan hartklachten, maar ook het "tabletje onder de tong" mocht niet baten. Zijn hart bleek gezond te zijn. Hij was teneinde raad tot dat hij op een dag op weg was naar zijn werk in Tholen, waar hij weer enkele uren actief was. Nadat hij in gebed God om hulp had gevraagd hoorde hij in de auto een radioprogramma, waarin een vrouw aan het woord was die dezelfde klachten bleek te hebben als De Wit. En dit radioprogramma beschouwde hij als een verhoring op zijn gebed. De vrouw vertelde dat zij van haar klachten was afgekomen door het volgen van een the rapie. De Wit aarzelde geen moment en maakte een afspraak bij een therapeut. Hij kwam bij een therapeut van de Stichting Angst-, Fobie- en Hyperventilatiehulp Nederland (AFHH) in Bergen op Zoom terecht. Aan het begin van de therapie moest hij op een klachtenlijst aangeven welke klachten hij had. Dit bleken er achtentwintig te zijn. Hij bleek aan chronische hyperventi latie te lijden. Na ongeveer zes behandelin gen had hij maar vier klachten over en na drie maanden was hij klachten vrij. Veel sterker Uit deze ademhalingstherapie kwam De Wit veel sterker naar voren, dit bleek ook uit het beoordelingsrapport van zijn vroegere werk gever. En die nieuwe krachten bleek De Wit nodig te hebben want in de privé-sfeer bra ken donkere tijden aan. Zijn vrouw overleed aan een ernstige ziekte en hij heeft een ern stig meervoudig gehandicapte dochter die in Hemesseroord verblijft. "Ik heb veel meege maakt, maar ik blijf psychisch sterk door mijn geloof en de therapie", aldus een inmiddels hertrouwde De Wit. Toen hij door ziekte, die overigens niets met een verkeerde ademhaling te maken had, ook nog in de WAO terecht kwam, stond De Wit voor de vraag wat hij nu verder zou gaan doen. De ademhalingstherapie welke hij gevolgd had liet hem niet meer los. Hij wist van zijn vroegere werkkring dat er juist bij bedrijven veel mensen rondlopen met dezelfde klach ten welke hij heeft gehad. En die na een der gelijke therapie weer veel beter functione rend terugkwamen. Dit bracht hem op het idee om de problemen op de bedrijven op een professionele manier te benaderen. En de eerste aanzet voor het bedrijf was een feit. De meeste klachten die werknemers op bedrijven hebben zijn, volgens De Wit, ver moeidheid, pijn in de nek en schouder, een voortdurende hoofdpijn en een algeheel malaise gevoel. "Dit zijn meestal de voorbo den van een depressie of een bum-out", vol gens De Wit. Daarom biedt Ademnet haar diensten aan de bedrijven aan om vroegtijdig de problemen aan te pakken. Erger kan dan op die wijze worden voorkomen. Want de bedragen die gemoeid zijn met ziekte en arbeidsongeschiktheid loopt voor sommige grote bedrijven in de miljoenen. Verkeerd ademhalen Volgens de directeur van Ademnet is het verkeerd ademen de oorzaak van tal van pro blemen, "Het is iets anders dan hyperventi latie, want dit uit zich in aanvallen", volgens De Wit. En het lijkt zo eenvoudig om 'gewoon' anders te gaan ademen. De Wit wijst erop dat de verkeerde ademhaling plaatsvindt in het bovenlichaam. Er wordt dan geademd met de spieren van nek en schouders. Deze ademhaling is veelal kort en stotend. "De spieren in het bovenhchaam worden meer dan 20.000 keer per dag belast. Totaal zijn er 200 klachten bekend die door een verkeerde ademhaling kunnen ontstaan. Door de therapie gaat men leren ademen vanuit de buik. Er behoeft dan maar 15.000 keer per dag adem gehaald te worden en die adeinhaling masseert de darmen, met als gevolg dat de darmklachten, als gevolg van verkeerd ademen, ook zijn opgelost. Deze namurlijke massage heeft iedere pasgeboren baby. Maar door allerlei invloeden verdwijnt de buikademhaling en maakt plaats voor het ademhalen met het bovenlichaam, met alle gevolgen van dien", aldus De Wit. Welvaart De heer De Wit denkt dat de welvaart de oorzaak is van het verkeerde ademhalen. "Mensen die veel zware lichamelijke arbeid verrichten en intensieve sporters hebben vrijwel nooit last van verkeerde ademhaling. Dit zal ook de reden zijn dat er vroeger maar weinig mensen waren die last hadden van de gevolgen van een verkeerde ademhaling". Zelf vermoedt de heer De Wit dat verkeerde ademhaling ook een van de oorzaken kan zijn van een post-natale depressie. "Naast de veranderende hormonen en de spanningen is tijdens de zwangerschap buikademhaling onmogelijk. Ik hoor nooit dat moeders na de bevalling weer van uit de buik moeten leren ademen. Tweederde van de mensen met ademhalingsproblemen is vrouw. En ze ver klaren meestal dat de klachten na de zwan gerschap zijn begonnen", verduidelijkt De Wit. Er ligt ook hier nog genoeg werk voor 'Adenmet'. Want één van de doelen van het bedrijf is 'onderzoek te promoten en bege leiden naar de invloed van de ademhaling op het mensenlijk welbinden'. Om dit onder zoek \os te koppelen van het bedrijf heeft de heer De Wit samen met de directeur van de Stichting AFHH afgelopen dinsdag de Adeinhaling Stichting Nederland opgericht. Deze Stichting zal specifiek gaan bezig hou den met onderzoek naar de oorzaak en de gevolgen van een verkeerde ademhaling en het geven van voorlichting aan consumenten en professionals. In dit verband noemt De Wit als voorbeeld de vermoeidheid die veel optreedt bij men sen die na chemo-behandelingen genezen zijn van kanker. De Wit wil hier in ook onderzoek stimuleren in hoeverre dit te maken heeft met een verkeerde ademhaling. Het bedrijf heeft voor diverse onderzoeken al verschillende kontakten met hoogleraren op meerdere universiteiten. Blijven oefenen Voor een groot deel van de bezoekers van de ademhalingtherapieën blijft het nodig om ook na de therapie de geleerde oefeningen nog steeds te blijven doen. Volgens De Wit hebben degenen die een therapie hebben gevolgd er een antenne voor om als het fout gaat de oefeningen weer te herhalen. En zo kan hun evenwicht weer hersteld worden. Het Stellendamse bedrijf heeft al bij ver schillende grotere bedrijven 'een goede ingang' gevonden. De bedoeling is dat er op bedrijven gekeken wordt of er problemen zijn en als die aanwezig blijken te zijn, dat die dan individueel of collectief door een therapeut behandeld worden. Het Stellen damse bedrijf zal er dan voor zorgen dat een therapeut de behandeling in gang zet. Ouddorpse therapeute De therapeuten van de Stichting AFHH bevinden zich door heel het land heen. Ook in Ouddorp werkt een bevoegd therapeute, dit is Saskia Blanker aan de Molentienden 125. Zeis telefonisch bereikbaar onder num mer: 06 22743654. De heer De Wit is graag bereid om nadere informatie te geven over zijn bedrijf Adem net. Het telefoonnummer is 0187-490678. E-mail: addewit@ademnet.nl. of www.ademnet.nl. Gas -Water -Warmte Dorpsweg 4, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 iaLangewep 38 NieuweTonge Tel. 0187-651396 Op 1 april wijzigt het radiopakket voor UPC-aboimees in Zuid-Holland. Het nieu we radiopakket is tot stand gekomen door het overnemen van de adviezen van de Programmaraden Rotterdam, Rijnmond en Zuid-Holland Zuid en de uitvoering van het UPC- distributiebeleid. De zenders SRS en Radio 192 worden aan het radio- pakket toegevoegd op respectievelijk fre quentie 93.6 en 104.9. Arrow Classic Rock Radio wordt verplaatst van frequentie 103.9 naar 104.1. De zender WDR4 ver huist van frequentie 93,9 naar 94,0. Radio Donna wordt vanaf I april niet langer doorgegeven. UPC informeert haar klanten over de wij zigingen via een advertentie in de huis- aan-huiskrant, het UPC Infokanaal, tele tekst en de website www.upc.nl De districtsavond, over de eredienst, die op 21 maart (vanavond) was gepland gaat wegens omstandigheden niet door. Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer N_^ Langsweg Middelhamis Të. (0187)47 67 67

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1