Stichting H.D.G. sluit jubileum af in De Goede Ree Paastoernooi Kleding- verkoop Bracht één jaar dualisme de politiek dichter bij de buii^er? EiiAtiDEn-niELva Districtsavond +16 KInderkledingbeurs IVliddelliarnis Schipper GO 48 loopt ernstig liandletsel op Discussies brachten raad Oostflakkee niet tot besluitvorming Spullen voor rommelmarkt Ooitgensplaat Ger. Gem. Nieuwe Tonge EIIAt(D01-raEUW5 Herdenkingsdienst en receptie als laatste jubileum-activiteit Van buurtwinkel naar supermarkt Op zaterdag 29 maart zal een -t-16 dis trictsavond van het district Flakkee worden gehouden in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente van Ouddorp Spaanseweg 13. Deze avond begint om half 8. Ir. L. Stock zal spreken over: "2000 jaar zending; zending in 2003". Dé Goede Ree Wijziging aanvangstijd districtsavond -16 bij tafeltennisvereniging Burning Rubber in Ooitgensplaat Hoewel er afgelopen donderdagavond natuurlijk best meer zaken op de raadsagenda van de gemeente Oost flakkee stonden, werd bij twee zaken langduriger stilgestaan: het jongeren werk Goeree-Overflakkee en Kinder opvangvoorzieningen in Oostflakkee. En ondanks dat hierover best flink gediscussieerd werd, werd over beide zaken geen concreet bestluit genomen, maar werden ze allebei (terug)verwe- zen naar de Commissie Maatschappe lijke Aangelegenheden. Jongerenwerk Kinderopvangvoorzieningen Amnesty international en Wereldwinkel succesvol op vrouwendag Extra icericdiensten Ger.Gemeenten Na de Gemeenteraadverkiezingen van maart vorig jaar werd het Dualis me ingevoerd. De doelstelling van deze nieuwe vorm van besturen van de gemeente is 'de gemeentepolitiek dichter bij de burger te brengen'. Wat is er veranderd? Geen raadslid meer i t PAGINA 2 DINSDAG 18 MAART 2003 Ji>e stidujijg Hervormd Diaconale Gezondheidszorg in Sommelsdijk heeft zijn jubi leum afgesloten met een druk bezochte herdenkingsdienst en een receptie. De eer ste jubileumactiviteiten werden georganiseerd aan het eind van 2001, de laatste aan het begin van 2003. Het waren activiteiten die in het bijzonder gericht waren op de bewoners binnen de stichting. Omdat het jubileumactiviteiten waren, werden ze groter opgezet dan de gebruikelijke activiteiten. Men heeft genoten van o.a. de klassieke dag. Een fluitiste en harpiste waren de hele dag te gast en speelden op de verschillende afdelingen, maar ook bij de bewoners in de kamer. Het waren kleine privé-concerten, die gevolgd werden door een groot optreden in de Lukaskapel van De Samaritaan en de recreatiezaal van De Goede Ree. In zowel de Goede Ree als De Samaritaan werden dezelfde activiteiten georganiseerd: filmdagen, een specia le puzzeltocht, een uitgebreide maaltijd voor alle bewoners, een foto-expositie met allerlei gebeurtenissen uit de jubileumjaren en natuurlijk veel muziek, o.a. van het mandoline-orkest Estampida, en zang. Heel bijzonder was het optreden van de Hervormde Zangvereniging Jeduthun met de soliste Reinate Heemskerk. Zowel de Lukaskapel in De Samaritaan als de recreatiezaal in De Goede Ree zaten bomvol. Het was een programma met één en al herkenning. Een echte zangavond van het begin tot het eind. Ook de personeelsvereniging was volop betrokken bij de jubi leumactiviteiten. De grote uitschieter hierbij was de reünie van oud-medewerkers, waarbij werd bijgepraat en herinneringen werden opgehaald. Dank zij de volle medewerking van bewoners, personeel, vrijwilligers en familieleden kan er dank baar worden teruggezien op een mooie jubileumviering. Het was een jubileum dat lang in de herinnering zal blijven voortleven. De jubileumactiviteiten rond De Samaritaan, Het Oudeland en De Goede Ree, werden vrijdagmiddag afgesloten met een historisch overzicht door de vice-voorzitter van de H.D.G., de heer A.A. Quist, met een beschouwing over de ontwikkelingen in de zorgsector door de direc teur drs. I. van den Boogert en met een meditatie van de pastor van De Goede Ree, ds. G.C. Kunz. Kees van Eek zorgde voor een muzikaal intermezzo. De heren S. Dekker en T. van Ootmersem namen in 1969 het initiatief om tot een Her vormd Diakonaal rusthuis te komen, aldus de heer Quist. Het huis kwam er, dank zij de steun van 10 diaconieën. De voorzitters van de Stichtingsraad waren respectievelijk ds. Sonnenberg, ds. Wolthers, ds. Vlijm, ds Poot, ds. Bultman en ds. Cazander. De heer Joppe was als voorzitter de eerste niet-predi- clir. stxeeltblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-liollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en \TiJdagavond Tel. (0187)47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' ot" 'adm') tarief per mm 0.27; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Adüertentie-aequisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel.(0187)47 1022, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaai.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,25. Per jaar €35,00. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 kant. De opening van het rusthuis, die op 2 februari 1953 zou plaatshebben, moest van wege de watersnoodramp worden uitgesteld tot 18 juni 1953. De eerste directrice was zr. Van de Klooster. In de beginperiode had je nog een indeling in 3 klassen met verschillende taiieven en wer den de kamers bewoond door twee personen. In de tijd van zr. Van Kempen hebben ver schillende verbouwingen en renovaties plaatsgevonden. Ook kreeg iedere bewoner zijn eigen kamer. De heer Quist besloot met te wijzen op het anker, gelegen vóór het gebouw, dat zich daar bevindt als een sym bool voor de Goede Ree De heer Van den Boogert vergeleek de ont wikkeling van rusthuis naar verzorgingshuis met die van buurtwinkel naar supermarkt. De eigenaar van de buurtwinkel zorgde voor de boodschappen en maakte een praatje. Hij schonk persoonlijk aandacht aan zijn klan ten. In de zelfbedieningswinkels kon je het zelfde kopen, alleen, je hoefde niet op je beurt te wachten. Nu heb je de supermark ten. Daar is van alles te koop, maar het komt veel meer aan op de zelfwerkzaamheid van de klant. Het geeft voordelen, maar ook nadelen. In het rusthuis van eertijds was de privacy niet groot. Je moest je kamer delen met een ander. Voor alles werd gezorgd. Er werd geen beroep gedaan op familie, vrienden of vrijwilligers. Maar het rusthuis werd een verzorgingshuis. De bewoners hadden meer zorg nodig. Dat vroeg om meer hulp. Maar als de financiën daarvoor gaan ontbreken, ontstaat een probleem. Dan krijg je wacht lijsten. De ontwikkelingen staan niet stil. Mensen die zorg nodig hebben, hebben recht op zorg waar zij die wensen. Dat is zorg op maat. De verzorgingshuizen gaan verdwijnen. Daarvoor in de plaats komen zorgcentra, van waaruit de benodig de zorg zal worden aangeboden. Dat geldt ook voor De Goede Ree. Een deel van de huidige bebouwing gaat verdwijnen. Daar- voor in de plaats komen zorgwoningen en zorgappartementen met enkele centrale voorzieningen, zoals een ruimte voor dagop vang, een restaurant, recreatieve voorzienin gen, enz. Een klein deel blijft intact voor mensen die niet zelfstandig kunnen wonen. De centrale voorzieningen zullen ook toe gankelijk zijn voor buurtbewoners. Zo zal De Goede Ree een totaal nieuwe periode tegemoet gaan. Maar wat er ook gaat veran deren, de belofte uit Jesaja 46:4, verandert niet. Dat was tegelijk de tekst voor de meditatie van Ds. Kunz. Er is alle reden, aldus de pre dikant, om God te danken voor wat Hij aan heel veel ouderen in de loop van 50 jaar heeft willen schenken. Het huis is een veili ge haven gebleken voor hen die zichzelf niet meer kunnen helpen. In onze tekst staat: "En tot de ouderdom zal ik Dezelfde zijn, ja, tot de grijsheid toe zal Ik u dragen; Ik heb het gedaan en Ik zal u opnemen en Ik zal dragen en redden". Uit de context van deze tekst blijkt dat lesa- ja het licht laat vallen op mensen die afgoden eerden. Die mensen moesten de goden, die ze voor veel geld lieten maken, ook nog zelf dragen. Triest om te geloven, dat je god - een beeld - naar je Itiistert. De weggevoer den naar Babel moesten niet denken dat de goden Bel en Nebo de Babyloniërs macht en roem gebracht hadden. Eens zal Babel vallen en dan moeten de Babyloniërs hun goden op hun vlucht zelf meedragen om hen te redden. De God van Israël is niet stom. Hij is de sprekende God. Hij wordt niet gedragen, maar Hij draagt zelf en redt. Hij deed dat al vanaf het prille begin van ons leven. Indruk wekkende godenbeelden laten het afweten in dagen van spanning en zorg. Maar zij die God vrezen, belijden: "Eer iets van mij begon te leven, was alles in Uw boek geschreven". Tot de ouderdom en de grijs heid toe bleef Hij dezelfde. Dat woord gold voor de ballingen, maar geeft ook houvast en troost in Sommelsdijk. God nam mensen in dienst die veel voor oudere medemensen betekenen Hij draagt en redt. Dit huis mocht voor velen 'een goede ree" zijn. Hier werd en wordt de christelijke barmhartigheid in prak tijk gebracht. Al 50 jaar klinkt Gods bood schap in dit huis en al die tijd hoorde men over Christus, Die de Zijnen opneemt en draagt. Wij kunnen U niet naar de zaligheid dragen, de Zaligmaker kan dat wel. Laat ons gebed zijn: 'Verwerp mij niet in de tijd van de ouderdom, verlaat mij niet terwijl mijn kracht vergaat'. Aan de overkant ligt het nieuwe Jeruzalem. Daar is 'dé goede ree', waar allen die God vrezen eeuwig veilig zijn. Daar ligt de veilige haven. Ds. sprak de hoop uit dat de huidige bewoners zich her kennen in de regels: Lang zal mijn levensscheepje I -cj i^i^t meer varen: de haren van mijn hoofd zijn wit en grijs getint. Maar God zal mij behouden en bewaren. Hij heeft mij reeds van eeuwigheid bemind.. U bent, o God, mijn toevlucht en mijn Haven. En ondanks vele stormen op mijn levenszee waarin mijn krachten het zo vaak begaven, bent U voor eeuwig ook mijn Goede Ree!. Deze bijeenkomst, die werd bijgewoond door bewoners van De Goede Ree en geno digden, werd besloten met een gezellige receptie en een rondgang door het gebouw, waar allerlei foto's vanuit het verleden te bezichtigen waren. Op vrijdag 21 maart zal een -16 districts avond van het district Flakkee worden gehouden in het kerkgebouw van de Gere formeerde Gemeente van Dirksland Mozartsingel 2. Deze avond begint om kwart voor acht i.p.v. half acht Het thema is: "De eredienst" Een ouderling, diaken, koster en een organist uit het district Flakkee zullen iets van hun taak in de ere dienst vertellen. Wijkgroep Middelharnis-Zuid en Peuter speelzaal Pippeloentje organiseren ook dit voorjaar weer een kinderkledingbeurs. De verkoop van goede, tweedehands (zomer)kinderkleding zal plaats vinden op vrijdag 4 april 2003 van 19.00 tot 20.30 uur in het gebouw van de peuterspeelzaal aan de Kastanjelaan te Middelharnis. Goede en schone kinderkleding (geen ondergoed!) vanaf maat 86 kan op woens dag 2 april 2003 van 9.00 -11.00 uur en van 19.00 - 20.00 uur worden ingeleverd bij het gebouw aan de Kastanjelaan. Eenderde deel van de opbrengst is voor de peuterspeelzaal en de wijkgroep, tweeder de deel is voor de inbrenger van de kleding. De kinderkleding die niet verkocht is, kan op maandag 7 april tussen 19.00 en 19.30 uur weer worden opgehaald. Alles wat dan niet wordt opgehaald gaat naar een kinder tehuis in Roemenië. Voor informatie over de beurs kunt u con tact opnemen met Simone Kiewiet (484415) of Liesbeth Geriings (483352). Woensdagochtend 12 maart omstreeks half tien (plaatselijke tijd) voer de veer tig meter lange kotter Goedereede 48, Cornelius Senior, op ongeveer twintig mijl ten oosten van het Engelse plaatsje Caister. Op deze positie liep de 44-jarige schipper uit Ouddorp ernstig handletsel op nadat deze bekneld had gezeten tus sen de verschansing en de boomkor. Een boomkor is een stalen beugel die via lijnen aan de giek de netten voorsleept over de bodem. De reddingboot uit Caister, met aan boord een opstapper Van de Koninklij ke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM), heeft de gewonde man van boord gehaald en is vervolgens overgebracht naar de haven van Great Yarmouth. De Nederlander aan boord van de Caister reddingboot, Hugo van Duijvenbode, is schipper van station Katwijk aan Zee van de Koninklijke Nederlandse Redding Maat schappij (KNRM). Deze was een aantal dagen op werkbezoek in Caister omdat men daar heeft besloten ook een reddingboot van het Nederlandse type Valentijn 2000 aan te schaffen. Een reddingboot van dit soort type vaart al sinds 1990 in de Neder landse wateren. De communicatie tussen reddingboot en bemanning van de Goede Reede 48 verliep dan ook zeer goed. Volgens schipper Tanis van de Goedereede 48 kregen zij die avond ervoor al problemen met een beugel die was kromgetrokken. De hele nacht was men al bezig om de schade te herstellen. Alles zat al tegen; er stond een stevige wind uit het noordwesten, 6 Beau fort, dat het er niet makkelijker op maakte. Schipper Tanis: "De vermoeidheid sloeg in één keer toe. Plotseling zat mijn hand bekneld waar ik in eerste instantie niets van voelde. Via marifoonkanaal 16 hebben we via de Kustwacht van Great Yarmouth om medische assistentie gevraagd. Dat was het dichtstbijzijnde station die wij vanaf deze positie aan konden roepen. De Nederlandse kust was op dat moment 80 mijl bij ons van daan. We waren erg blij dat we via de mari foon met een Nederlander konden spreken en de totale verzorging tot vandaag aan toe was buitengewoon goed geregeld." Na anderhalf uur varen was de Caister red dingboot ter plaatse en zijn er twee opstap pers waaronder van Duijvenbode overge stapt op de kotter om eerste hulp te verle nen. Uiteindelijk is de onfortuinlijke schipper van boord gehaald en overge bracht naar Great Yarmouth alwaar een ambulance gereed stond voor transport naar een ziekenhuis. Daar constateerden artsen dat er drie vingertoppen gebroken waren en er één vinger ernstig aan toe was. Van Duij venbode heeft hem begeleid in het zieken huis. Als bijna afsluiting van het tafeltennissei- zoen houdt de tafeltennisvereniging Burning Rubber uit Ooitgensplaat op dinsdagavond 15 april een paastoernooi voor haar leden. Er wordt gespeeld in drie poules, t.w. een wed strijdpoule, een recreantenpoule en een star terspoule. De deelnemers zijn allen persoon lijk uitgenodigd om mee te doen met dit gezellige toernooi. Er wordt gestreden om twee gewonnen partijen met de "oude" pun tentelling. Voor de winnaars in de poules staat een mooie prijs in de paassfeer ter beschikking. Het toernooi wordt gehouden in 't Centrum aan de van Weelstraat 10, de thuisbasis van de vereniging. Na afloop van het toernooi krijgen de deelnemers iiog een drankje en een hapje aangeboden door het bestuur. Een week later, op dinsdag 22 april, is de alge mene ledenvergadering waar wordt afge sproken wanneer het seizoen afgesloten wordt en waar het afsluitingsetentje plaats zal vinden. Het is namelijk traditie geworden om op deze manier het seizoen af te sluiten. Alle leden met hun partner geven daarbij acte de presence op dit uitermate gezellige onderdeel. Dit seizoen heeft de tafeltennis vereniging een vijftal nieuwe leden mogen begroeten en Burning Rubber hoopt dat in het nieuwe seizoen nog een aantal mensen lid wil worden om met veel enthousiasme te gaan tafeltennissen. De raadsleden werden gevraagd om, voor uitlopend op de nota lokaal jeugdbeleid, ermee in te stemmen om het jongerenwerk Goeree-Overflakkee voort te zetten. (De andere gemeenten op het eiland deden dit reeds.) De ter zake begeleidende toelichtin gen in de raadstukken voor deze vergadering leverden de raadsleden echter onvoldoende duidelijkheid óf ze wilden over een aantal zaken nog eens duidelijk van gedachten wis selen. Onder andere over de relatie tussen de noodzaak van jongerenwerk en het bestaan de jeugdoverlast. "Is de insteek van jonge renwerk met name het bestrijden van de overlast? Of zou het niet juist ook jongeren iets te bieden moeten hebben die niet voor overlast zorgen?" zo lieten verschillende raadsleden zich met name horen. Ook over het aantal uren dat uitgetrokken zou worden voor het jongerenwerk in Oostflakkee en of er slechts één in plaats van twee jongeren werkers moeten zijn, bestaan nog vragen. En aan welke voorzieningen heeft de jeugd behoefte of bestaan er verwachtingen? En hoe breed moet er in dezen worden samen gewerkt? Allemaal onduidelijkheden die ertoe leidden dat dit onderwerp nog maar eens besproken moest worden in de Com missie MA. In principe geldt hetzelfde voor de bespre kingen over het voorstel inzake de realisatie van buitenschoolse kinderopvangvoorzie ningen binnen de gemeente Oostflakkee. Al eerder was dit in de Commissie MA aan de orde geweest en unaniem had men daarin vastgesteld dat er binnen de gemeente nood zaak bestaat tot kinderopvang en dat er zo snel mogelijk ook iets gerealiseerd zou moe ten worden. Nu echter in de gemeenteraad de bespreking aan de orde was, bleek men zo onverdeeld niet meer. Waar de PvdA zich een sterk voorstander betoonde van realisa tie van kinderopvangvoorzieningen, bleken de andere partijen hierover nog de nodige terughoudendheid te betrachten. Kort gezegd was men óf van mening dat voor het treffen van dergelijke voorzieningen niet de gemeente de eerstverantwoordelijke is, maar de ouders/verzorgers van kinderen, en dat er daarom géén gemeenschapsgeld van Oost flakkee ingepompt dient te worden. Óf men bleek zich niet te kunnen vinden in de finan ciering van de kinderopvang, die op zoveel zou neerkomen als een bodemloze put. De raad kwam er niet echt uit. Ook niet na schorsing om een en ander nog eens met de eigen fracties te bespreken. Die situatie deed raadsvoorzitter burgemeester Van Pelt uit eindelijk voorstellen om in principe wél in te stemmen met realisatie van kinderopvang voorzieningen, maar om over de randvoor waarden nog eens stevig door te praten in de Commissie MA. En daar kon men zich wél in vinden. Nieuwe Tonge- De stands van Amnesty International en de Wereldwinkel trokken veel belangstelling op de Vrouwendag te Nieuwe Tonge. Op 8 maart bezochten hon derdvijftig vrouwen de bijeenkomst in het Dorpshuis. Er was gelegenheid om te proe ven van de verschillende culturen die ver tegenwoordigd waren. Zo was er een demonstratie henna schilderen en een modeshow van Arabische kleding. De aan wezigen waren enthousiast en hopelijk wordt dit een jaarlijks terugkerend evene ment op Goeree Overflakkee. Op zaterdag 10 mei hoopt de Nederlands Hervormde Kerk van Ooitgensplaat weer haar jaarlijkse rommelmarkt/verkoping te houden. Wie nog goed bruikbare spullen heeft, die op de rommelmarkt kunnen worden verkocht (liever geen grote meubelstukken) kan die inleveren bij de familie Neels, Dorpsweg 1 te Oohgensplaat. De eerste inleverdag is zaterdag 22 maart van 09:30 tot 11:00 uur. Daarna kunt u op zaterdag 29 maart, 5 april, 12 april, 19 april, 26 april en 3 mei op dezelfde tijd en hetzelf de adres terecht. Wie niet in staat is zelfde spullen te brengen, kan bellen naar A.G. Neels. telefoonnummer 632653. Op donderdag 3 april en vrijdag 4 april zal er nieuwe kleding van de fa. Simons wor den verkocht in de zaal van de kerk van de Gereformeerde Gemeente te Nieuwe Ton ge (Oranjestraat 17). Naast kleding zijn er ook sokken e.d. te koop. U bent van harte welkom van 19.30 tot 21.00 uur. De opbrengst is voor de aflos sing van de kerk. Voor inlichtingen kunt u bellen naar M. de Visser, tel. (0187) 652384 of naar L. Admi raal, tel. (0187) 651270. HERKINGEN-Dinsdag 18 maart, 19.30 uur: ds. I. de Pater. NIEUWE TONGE - Woensdag 19 maart, 19.30 uur: Stud. G. Deens. MELISSANT - Woensdag 19 maart, 19.30 uunds. J. Driesen. OOLTGENSPLAAT - Woensdag 19 maart, 19.30 uur: ds. I. Karels. Het leek ons goed om enkele direct betrok kenen te benaderen en te informeren hoe zij één jaar dualisme hebben ervaren. Vanaf DEZE week zal in vier artikelen het afgelo pen 'dualistisch jaar' worden besproken, met direct betrokkenen. Er zullen gesprek ken zijn met: de wethouder, de ambtenaar, de burgemeester en het gemeenteraadslid. Deze lijst kan nog worden uitgebreid met 'de burger' want lezers van deze krant zijn van harte welkom om ook een bijdrage aan deze discussie te leveren, want ook van de bur gers horen we graag of zij iets van het inge voerde 'dualisme' hebben gemerkt. In het kort geven we nog eens - in vogel vlucht - aan wat dit dualisme nu eigenlijk inhoudt en wat sinds vorig jaar maart veran derd is. In de oude situatie was het zo dat de wet houders raadslid waren en zodoende werden de gemeenten bestuurd door de gemeente raad. Het beleid werd gezamenlijk door de Raad en het College van B. en W. bepaald en uitgevoerd door het college. In de nieuwe situatie is het zo dat de gemeenteraad wel de wethouders kiest, maar dat deze geen deel meer uitmaken van de raad. Dit komt door dat nu de taken geschei den zijn: De raad bepaalt het beleid op hoofdlijnen - dus niet in detail - en neemt de belangrijkste besüssingen, zoals bijvoor beeld de vaststelling van een bestemmings plan. Het college van burgemeester en wethouders vormt het dagelijks bestuur en voert alle besluiten van de gemeenteraad uit, zoals het verlenen van verguimingen, het benoemen van ambtenaren en het verkopen van grond. En om dat de raad zich daar niet langer mee bezig houdt, krijgt zij meer tijd voor het 'openbaar debat'. Dit debat zou dan op een wijze gevoerd moeten worden waarmee de burger duidelijkheid wordt verschaft over belangrijke besluiten in hun gemeente. De raadsleden hebben het afgelopen jaar meer ruimte gekregen om zich op de burgers te richten. Graag zouden wij van die burgers vernemen of dit ook merkbaar is. Volgens de nieuwe wet moeten de raadsleden die tijd wel hebben gekregen omdat zij niet meer die dikke stapels papier behoeven door te wer ken, dat behoorde bij de uitvoering van het beleid. Het gevolg zal zijn dat de raadsleden nu beter weten wat er onder de burgers leeft. Doordat de wethouder geen raadslid meer is, behoeft hij niet meer te stemmen over zijn eigen voorstellen en ook zijn of haar eigen besluiten behoeft hij niet meer te controle ren. De wethouder krijgt dus meer tijd voor het dagelijks bestuur van de gemeente. Ogenschijnlijk lijkt het dat de invloed van de gemeenteraad is afgenomen. Toch is dit maar schijn, want de raad blijft de baas in de gemeente want zij wordt gekozen door de burgers. De raad benoemt de wethouders en het college van B. en W. en is hierover ver antwoording schuldig aan de raad. En als de raad ontevreden is over het functioneren van één van de wethouders kan zij die uiteinde lijk ontslaan. Dit waren in het kort de meest in het oog springende veranderingen als gevolg van het invoeren van het dualisme. Voor meer informatie kunt u altijd terecht bij de gemeenten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 2