PlfLITIE Ondernemend OoHgensplaat 70 jaar christelijke zangvereniging 'De Lofstem' Bewoners Stad aan 't Haringvliet roeren zicli tijdens radio-uitzending 0900-8844 Voordrachten bij CVB Goeree ■(^innaard De Christenvrouw afd. Dïrksiand A-& Verlaging waterpeil mmasmsmL[ w^vw. buij zenl L. Vroegindeweij bij Koffie Radio Plus Renteloze aandelen De Hoop Christenunie en ABB in Superpoiitiek chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Inbraak woning Inbraak Camper Brand in caravan Babbeltruc Uw woning of bedrijfspand verkopen? KliVIT WARMTE actief in beeld en geluid Onvrede met woningbouwbeleid gemeente blijft Woningbouw Koelhuis of Oranjelaan? Half-pipe Hondenpoep Dinsdag 18 maart 2003 75e jaargang nr. 7189 v;ss=,«ö;ia =se3^^^fes^v Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaitkee OUDDORP - Zaterdagavond omstreeks kwart voor twaalf constateerde een 60-jarige bewoner van de Rustburg dat in zijn woning was ingebroken. Onbekenden, hadden tij dens zijn afwezigheid, een raam opengebro ken. Een geldbedrag van twaalf euro werd weggenomen. OUDDORP - Zondagmiddag tussen drie en vier uur werd in een camper aan de Kabbe- laarsbank ingebroken. Onbekenden hadden een slot geforceerd. Uit de camper werden onder meer een mobiele telefoon, kleding en een beauty-case weggenomen. OUDDORP - Zaterdagavond omstreeks kwart over acht ontstond, tijdens het verwis selen van een gaslamp, brand in een caravan aan de Vrijheidsweg. Hierbij liepen de 50- jarige bewoonster uit Ouderkerk aan den IJs- sel en haar 3-jarige kind brandwonden op. Zij werden door de GGD vervoerd naar het Zuiderziekenhuis. Hun toestand is stabiel. Gevaarlijke medicijnen weggenomen bij inbraak SOMMELSDIJK - Vrijdagmorgen is er aangifte gedaan van een inbraak in een werkboerderij aan de Molenweg. Om binnen te komen heeft men vermoedelijk een breek ijzer gebruikt. Uit de boerderij zijn verschil lende spullen verdwenen onder andere een computerkast, geldkistje met 150 euro en diskettes, ahsmede een doosje medicijnen. Het geldkistje is teruggevonden, maar het doosje met medicijnen niet. De medicijnen zaten in het geldkistje en zijn van het merk Lorazepam, een valiumachtig product en meden een soort spierverslapper. Onoor deelkundig gebruik van Lorazepam (grote hoeveelheid) kan een com of ademhalings stilstand tot gevolg hebben. STAD AAN 'T HARINGVLIET - Zater dagmorgen omstreeks half twaalf liet een 82-jarige vrouw in haar woning in de A. van Bronckhorststraat een onbekende man bin nen, die bij haar had aangebeld. De man, die zich voordeed als medwerker van een bank, verklaarde het slachtoffer een nieuw bank- pasje te willen geven. Hierop liep de vrouw, achterna gelopen door de verdachte, naar de slaapkamer waar haar tas stond. Nadat de man was vertrokken, ontdekte de bejaarde vrouw dat uit haar tas een envelop, met daar in 250 euro, was weggenomen. De politie van het district De Eilanden stelt een nader onderzoek in. Op vrijdag 21 en zaterdag 22 maart zijn er in het verenigings gebouw 't Centrum te Ooltgens- plaat Presentatie, Informatie en Demonstratie dagen. 10 actieve deelnemers heten u van harte wel kom. Zo staat voor de ingang de demonstratie wagen van Portas Brielle daarin tonen zij u de renovatie van deuren, trappen en keukens tevens maken zij mooie radiator kasten. In de hal toont Joh. de Heer het nieuwste van het nieuwste op muziekgebied. Hij kan u deskundig advies geven en stelt u in de gelegenheid om op de muziekinstru menten te spelen. Voor de ingang van de grote zaal presenteert Golff Groenendijk supermarkt enkele nieuwe producten. Rechts in de zaal zal Kaïrmieraad doe het zelf zijn tuinartikelen met geweldige aanbie dingen promoten. Daarnaast demonstreert Naaimachinehandel "VLIETO" Ooltgens- plaat zijn naai- borduur- en lock-machines. Tegen het podium toont Ambiance zonwe ring Laban van Bas de Vos zijn binnen en buiten zonwering met daarnaast woningin richting Fabert uit Oude Tonge hij toont u de laatste nieuwtjes op het woongebied, daar het onmogelijk is alles te laten zien maakt hij graag een afspraak in de showroom met u. Aan de linkerkant promoot J.P. Bouw Oolt- gensplaat zijn uitvoering verzorging bouwwerken, van ontwerp tot uitvoering en paviljoen sluishaven het rust- en feestpunt aan het water en de Rabobank met; Betalen, sparen, beleggen of winkelen? De medewerkers van Rabobank Flakkee Oost nemen u mee naar de Virtuele Rabo bank en laten u graag zien hoe u kunt ban kieren zonder papier! De Plaatselijke Commissie Welzijn Oude renwerk. Het Jeugdwerk en de handwerk- groep van de SWO in Ooltgensplaat presen teert in de hal haar activiteiten. Van alle groepen zijn vrijwilligers aanwezig die u informatie omtrent de activiteiten kunnen geven. Tevens is er een verkoop van de handwerkgroep. Ook zijn wij op zoek naar vrijwilligers voor het jeugdwerk en koffie- schenkers voor het ouderenwerk. Kom voor gezellige en leuke kontakten op 21 maart van 14.00 tot 21.00 uur en of zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur naar het Centrum te Ooltgensplaat Donderdag 20 maart hoopt de CVB Goeree weer bijeen te komen in verenigingsgebouw 'Oostdam' te Goedereede. Deze avond zijn er voordrachten van Annie M.G. Schmidt, verteld door mevrouw Bezemer. De avond begint om 20.00 uur. Gasten en nieuwe leden zijn van harte welkom. In Ouddorp bestaat de christelijke zangver eniging 'De Lofstem' 70 jaar. Opgericht in november 1933 was de vereniging eigenlijk als mannenkoor bedoeld, maar toen er in 1956 maar weinig leden overbleven, werd besloten om het lidmaatschap ook mogelijk te maken vrouwen, zodat er een gemengde zangvereniging ontstond. 'De Lofstem' stelt zich ten doel om de beoefening van de zang kunst te bevorderen, dit ter verheerlijking van God's Naam en ter veredeling van de zangkunst. Momenteel telt 'De Lofstem' 23 leden, die elke donderdagavond van 20.00-22.00 uur bijeenkomen om te repeteren in verenigings gebouw 'Eben Haëzer'. Vóór de eerste pau ze worden psalmen gezongen, daarna HazeuUederen, en na een tweede pauze wor den weer psalmen gezongen. Tijdens de ledenvergadering van 'De Lof stem' van afgelopen donderdag 13 maart werd mevrouw Witte-Bakelaar gehuldigd vanwege het feit dat ze maar liefst 45 jaar trouw lid van de vereniging is. Burgemees ter C. Sinke speldde baarbij die gelegenheid een gouden 'vioolsleutel' op en drukte haar een fraaie bos bloemen in handen, alsmede een flesje Goereese Port. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraaf 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 In verband met inspectie- en reparatiewerk- zaamheden in de binnenhaven, kanaal naar buitenhaven te Middelharnis en een deel van kanaal Sommelsdijk zal het waterpeil ver laagd worden van 23 maart t/m 28 maart 2003. In- en uitvaren is dan oimiogelijk. Verzocht wordt om geen activiteiten te verrichten in en rondom het water. Indien u meer info wilt hebben, kunt u con tact opnemen met de havenmeester onder telefoonnummer: 0187-482068 Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/Uixaleur. lid NVM OI87-476.i55 •Meet- en regeteystemen •ServKe onderhoud •Cerrtralft ABTwamwig Uicbttwshandeting •WeflarinsuffaÜes Oostdijk 49 Sommelsdijk 0187-48 26 09 INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Op woensdag 19 maart hoopt de Christen- vrouw afd. Dirksland weer bij elkaar te komen. Deze avond, met zang en meditatie, zal in het teken staan van de lijdenstijd. De meditatie zal verzorgd worden door ds. A. Voets uit Middelharnis met als thema: 'Wie ben Ik voor u'Gasten en leden zijn van har te welkom. OUDDOV- WcMred 3S TeL (0117) 611613 fo Mm Op zaterdag 22 maart zal dhr. L. Vroegin deweij, voorzitter van de Molenstichting, te gast zijn in het actualiteitenprogramma Koffie Radio Plus van Radio Superstar. Koffie Radio Plus begint om 10.00 uur. Radio Superstar is te beluisteren op 105.9 (kabel gem. Middelharnis) en 107.3 FM (vrije ether). Tijdens de jaarvergadering van Fanfareor kest De Hoop te Stellendam op vrijdag 14 maart jl. zijn weer een aantal renteloze aan delen uitgeloot. De bezitters van deze aande len zijn inmiddels aangeschreven of worden binnenkort op de hoogte gesteld van hun uit loting. De aandelen zijn destijds uitgegeven in verband met de broodnodige aanschaf van een aantal muziekinstrumenten, waarvan de aankoop iimiiddels heeft plaatsgevonden. Het bestuur van de Stellendamse vereniging dankt alle aandeelhouders voor het geschon ken vertrouwen. Op vrijdag 21 maart zullen er in het politie ke discussieprogramma Superpoiitiek van Radio Superstar vertegenwoordigers van Christenunie en ABB aanwezig zijn. Superpoiitiek begint om 19.00 uur. Dit pro gramma zal live verzorgd worden vanuit het Diekhuus, Beneden Zandpad 7 te Middel harnis, zodat u de gelegenheid krijgt om er bij te zijn en eventaeel vragen te stellen aan de gasten. De presentatie ligt in handen van Jan van Dop en Berend-Jan Bruggeman. Radio Superstar is te beluiste ren op 105.9 (kabel gem. Middelharnis) en 107.3 FM (vrije ether). Het idee van de medewerkers van Radio Superstar om voor hun pro gramma Superpoiitiek ook de kleine kernen met een bezoek te vereren mag in Stad aan 't Haringvliet zeker een succes genoemd worden. De presentatoren Jan van Dop en Berend- Jan Bmggeman hadden - gezien de zaal grootte en het aantal stoelen - niet verwacht dat de Stadse inwoners in een zodanig aantal op kwamen dagen dat de aanwezigen er maar net in de kleine zaal van 'Het Trefpunt' konden. Ter gelegenheid van het bezoek aan Stad aan 't Haringvliet waren alle raadsfracties van de gemeente Middelharnis uitgenodigd. Rond om de tafel met microfoons zaten de 'een thuiswedstrijd spelende' heer J. R. Dillingh van het CDA, W.I.M. Hooyman van de PvdA, J.L. Groenendijk van VDB '78, R.A. de Rover van de ChristenUnie, J. Lodder van ABB en C.J. van Dam van de SGP. De libe rale stoel en microfoon van de VVD bleef onbezet. Buiten deze raadsleden waren er ook nog collega's in de zaal die wel eens hardop meedachten en zo hun bewogenheid met de inwoners van Stad aan 't Haringvliet toonden. Het grootste deel van de avond werd ingeno men door het onderwerp woningbouw. Bij de inwoners van 'Stad' lijkt sterk het idee aanwezig dat Middelharnis, als centrumge meente, alles naar zich toetrekt en dat de kleine kernen, zoals Stad aan 't Haringvliet en Nieuwe Tonge er maar bijhangen. Het aanwezig zijn van deze gevoelens is ook één vaa de redenen dat Radio Superstar met hun politieke uitzending ook de kleine kernen op gaat zoeken. Fractievoorzitter van de PvdA, de heer W.I.M. Hooyman, vroeg de inwoners af wat er nog verbeterd kan worden aan de leef baarheid van Stad. "Het is leefbaar, want er woont een heel actieve bevolking". Toch vindt hij het een goed idee dat de politiek ook de kleine kernen op gaat zoeken. Hij hoopt op deze wijze pok die kernen wat meer bij de gemeentepolitiek te betrekken. SGP'er Van Dam liet de aanwezigen weten dat hij het "niet helemaal terecht vindt" dat de gedachte leeft dat de kleine kernen er zo maar bij hangen. "We zijn er voor alle bur gers", aldus Van Dam. Hij hoopt dat er ook op de politieke avond open gediscussieerd zal gaan worden. De heer Lodder van ABB vindt het bezoeken van de kleine kernen een toetsing of de raadsleden wel weten wat er in de kleine ker nen leeft. "Wij hebben in iedere kern verte genwoordigers van onze partij, en we probe ren zoveel mogelijk signalen op te vangen en door te geven", verzekerde Lodder de inwo ners. Ook de heer Groenendijk van VDB'78 weersprak de klacht dat Stad maar een aan hangsel van Middelharnis is. "Alle partijen besteden voortdurend aandacht aan de kleine kernen", aldus Groenendijk. Hij maakte van de gelegenheid gebruik om de aanwezigen nog eens aan het plan van zijn partij te her inneren, waarin voorgesteld werd om de gemeenteraadsvergadering beurtelings in de vier verschillende kernen te houden. Hele wijk erbij In Stad aan 't Haringvliet blijken het volgens haar toegewezen woningcontingent maar 2 a 3 woningen per jaar te mogen worden gebouwd. De inwoners vrezen dat door dit kleine aantal Stad langzaamaan gaat vergrij zen. Via een in de zaal geplaatste microfoon kon den de bewoners hun zegje doen. De heer P. Diepenhorst stelde voor om van de kleine kem een grote kern te maken: "want ik denk dat er een hele wijk bij Stad moet komen", zo hield hij de fractievoorzitters voor. De heer De Roover van de ChristenUnie kon hem hier in geen gelijk geven. Hij maakte duidelijk dat zowel de provincie als de rijks- De fractievoorzitters rondom de tafel horen de grieven van de inwoners van Stad aan 't Haringvliet aan. overheid wil dat kernen als Stad landelijk blijven en daarop is het collegeprogramma gebaseerd. De heer Van Dam verzekerde de Stadtena- ren dat zijn partij zeker niet tegen bouwen is. Hij vraagt zich wel af hoeveel woningen er nodig zijn om Stad leefbaar te houden. "Als er vijftig woningen gebouwd worden, is er woonruimte voor ongeveer 150 personen. Draagt dit dan bij aan de leefbaarheid?" zo vroeg Van Dam zich af. Aanhangsel De heer J.R. Dillingh gaf zijn Stadgenoten een voorbeeld waaruit volgens hem blijkt dat het dorp door Middelharnis maar als een aan hangsel wordt beschouwd: "Ik ben vijfjaar geleden over lantaarnpalen aan het grindpad begonnen. En kort geleden kreeg ik van de wethouder de belofte dat ze er voor 31 januari zouden staan. De palen staan er nog niet en uit een brief, gedateerd 22 februari, blijkt dat ze gelukkig in week 19 worden geplaatst". Een Stadse mevrouw, die verklaarde het niet vaak met Dillingh eens te zijn, moest hem nu gelijk geven. "Het is altijd maar: Stad komt nog wel! En zo gaat het met heel veel din- Uitgebreid werd er op de 'Superpolitiek- avond' stilgestaan bij de plaats waar de eventuele nieuwbouw voor Stad aan 't Haringvliet plaats zou moeten vinden. Wordt het de Oranjelaan of de plaats waar het Koelhuis zich bevindt aan de Molendijk? Aan het gedeelte aan de Oranjelaan wat geschikt zou zijn voor woningbouw schijnen nogal wat bezwaren te kleven. Zoals het feit dat op het bewuste terrein ganzen plegen te fourageren. Volgens één van de bewoners van Stad zou dit over zijn als de volkstuin tjes uit die omgeving zouden verdwijnen, want het afval uit die minen lokt juist die ganzen aan. Aan de locatie van het koelhuis blijken ook diverse bezwaren te kleven. Vanuit de bevolking werden die bezwaren aangedragen: de gemeente zou opzien tegen de kosten van bijvoorbeeld de aankoop van het Koelhuis en het verwijderen van het daarin gebruikte asbest. Toch was de mening van de aanwezigen dat er zowel voor het terrein bij het Koelhuis als de Oranjelaan plannen gemaakt moeten wor den door de gemeente. De heer Dillingh vindt dat er een eind moet komen aan het feit dat Stad als sinds 1992 'droog staat'. Hij doelde hier mee op de stag nerende planvorming: "de jeugd moet niet uitwijken naar andere plaatsen, want het dorp vergrijst!". Dat het met die vergrijzing wel mee valt toon de het PvdA-raadslid, de heer G.C. Kleingeld, aan. Hij noemde als voorbeeld dat de gemid delde leeftijd van de oude kem van Middel harnis op 41 jaar lag en die van Stad op 40. Verder werden uitgebreid de voors en tegens Inwoners van Stad staan in de rij voor de microfoon. afgewogen van meer woningbouw in Stad aan 't Haringvliet. Maar toch konden de aanwezige raadsleden niet de negatieve gevoelens wegnemen, die er onder de Stad- tenaren heersen voor wat betreft de belang stelling van de gemeentepolitiek voor hun dorp. Naast de vraag om meer woningbouw ble ken de inwoners van Stad nog meer noten op hun zang te hebben. Een speelveld bleek op veelvuldig verzoek wel te zijn aangelegd. Maar de Stadse jongeren moeten wel genoe gen nemen met maar één doel en één basket- ballnet. Graag zagen ze hier uitbreiding in zodat er volwaardige wedstrijden gespeeld kunnen worden. Ook zagen verschillende inwoners graag een half-pipe geplaatst voor de skate-liefhebbers. En een speelveldje dat zonder lieslaarzen betreden kan worden lijkt hun ook geen overbodige luxe. De inwoners waren ook tevoren in de gele genheid gesteld om hun vragen per e-mail en fax in te dienen. Een van die vragen betrof de vestiging van een bouwbedrijf aan de Molendijk, wat volgens de omwonenden wel veel overlast blijkt te geven. Volgens Van Dam kan hier niet veel aan gedaan wor den want het bewuste bedrijf zal ongetwij feld een milieuvergunning hebben. Ook de oude winkelwagen, die ingericht is als hangplek voor de jongeren, blijkt door de 'drankgelagen' de Stadtenaren het schaam rood naar de wangen te doen stijgen. Deze klachten bevreemdden de heer Hooyman. Signalen over problemen hebben hem nooit bereikt. Hij vroeg zich af wie daar dan drin ken. "Zeker geen mensen die zich daarvoor schamen?" Dillingh vindt dat deze wagen onmiddellijk moet verdwijnen, want van gedogen is het CDA niet gediend. Ook aan de verkeersveiligheid blijkt het in Stad nog wat te schorten. Ondanks de inspraak zijn de plannen voor de verkeers veiligheid niet volgens de wens van de bewo ners uitgevoerd. Een ander probleem is het parkeren van vrachtwagens binnen de bebouwde kom. Een chauffeur vroeg hier de aandacht voor omdat hij nu gedwongen wordt om een tweede auto aan te schaffen om de rit tussen de vrachtwagenparkeerplaats in MiddeLhamis en zijn woonplaats te maken. Een andere klacht van een inwoner die in de onmiddellijke nabijheid van een bouwbedrijf woont, was dat hij iedere morgen om zes uur al gewekt wordt door het lawaai van dat bedrijf. Klachten bij het bedrijf leverde hem alleen maar een grote mond op. Hij vroeg zich af of dit nu allemaal zo maar kan. Enkele bewoners van het Dijkhof leken suc ces te hebben met hun klachten over het ont breken van parkeervoorzieningen in hun straat, want verschillende raadsleden beloof den na de bijeenkomst de straat te gaan bezoeken, zodat ze direct hun licht op kon den steken. De inwoners van Stad hebben deze avond alle gelegenheid gekregen om hun grieven te spuien. Even waren we van gedachten dat het vaste punt 'hondenpoep', dat op dergelij ke avonden altijd ter sprake komt, deze keer niet aan de orde zou komen. Een Stadse dame was voor de radio waarschijnlijk ook op die gedachte gekomen en ze spoedde zich direct naar de plaats van opname en kon zo haar grieven alsnog spuien. Hooyman verze kerde haar dat er in Middelharnis beleid gaande is, maar ook hij moet nog steeds op de evaluatie hiervan wachten. De gemeenteraadsleden hebben deze avond in ieder geval genoeg huiswerk meegekregen. Ze verzekerden de inwo ners van Stad dat er zeker iets met het gehoorde zal worden gedaan. De inwo ners van Nieuwe Tonge hebben nog een dergelijke avond tegoed want op 30 mei zal de Superstar-karavaan met fractie voorzitters ook die plaats bezoeken.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1