P^fLITIE DE TRENDY AVONTURIER. \>J Dr. René van der Hul 4e chirurg in Van Weei-Bethesdazieiienhuis ^ö2 Met een nationale dimensie Drie-eenheid (deel 2) 0900-8844 Predikant beroepen Herdenkingscantate Watersnoodramp 1953 Voorjaarsproject Kinderboerderij Jan Both in Flakkeecialiteiten www.knopsbv.nl Samen zingen in Ouddorp Le Due terecht aangepakt voor lamleggen zuivering Organisten gezoclit Kleding voor kindertehuis in Lokicliar Avond over essentiële oliën in Ouddorp ■^/l/linnaard Rommelmarktspullen gevraagd voor Achthuuzense Juundag Bijeenkomst 'De Christenvrouw' IVliddelliarnis -Sommelsdijk Rotterdam-Rijnmond Blowende jeugd verwijderd Autogordelcontrole Schuurtje opengebroken Zangavond Woord en Daad Tholen Zevenenveertigste Nationale boomfeestdag Automobielbedrijf Flakkee B.V. Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen ecyuiAGE Khdps Langewea Middelhamis Tel. (0187) 47 67 67 A"^^ Visser Visser DIRKSLAND - Met de komst van dr. René van der Hul naar het Van Weel-Bethesdaziekenhuis in Dirksland is het ziekenhuis thans vier chirurgen rijk. En daarmee is het weer een stapje verder in het streven om per specia lisme vier specialisten in huis te hebben. De 36-jarige dr. Van der Hul kwam er op 1 januari jl. de gelederen ver sterken, nadat hij eerst 'n kleine twee jaar chef de clini- que was in de Daniël den Hoedkliniek te Rotterdam. BARENDRECHT «TEL. 0180-642111 MIDDELHARNIS «TEL. 0187-617 300 GOUDA «TEL. 0182-358 235 actief in beeld en geluid Orgelserie 2003 in Kapelle met Sonates van Mendelssolin centraal Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? Vrijdag 14 maart 2003 75e jaargang nr. 7188 Verkiezingsuitslagen analyseren blijft een hachelijke zaak. Dat is zeker zo als het de verkiezingen van Pro vinciale Staten betreft. Vrijwel altijd spelen daar onei genlijke factoren een rol. Zo ook dit jaar. Uw stem, dinsdag, werd niet alleen geworven voor het provin ciebestuur, maar was tegelijkertijd van groot belang voor de voortgang van de samenstelling van een nieuw kabinet Ook de samenstelling van de Eerste Kamer was immers in het geding. Verkiezingen voor Provinciale Staten hebben dus altijd al een nationale dimensie. Daarbij weet men dat de lage opkomst in het voordeel werkt van het CDA en de kleinere partij en. Nu lagen de verkiezingsdata voor Tweede Kamer en Provinciale Staten vlak na elkaar In januari wonnen CDA en PvdA zodanig dat zij eigenlijk de enige logi sche combinatie voor de komende vier jaar konden vormen. Tenminste, als we in aanmerking houden dat de economische omstandigheden dusdanig zijn dat ons land gebaat is bij een regering die op dat terrein de touwtjes strak houdt en kan rekenen op een behoorlijke meerderheid in het Parlement Er zit hier tegelijkertijd een adder onder het gras. Als het gaat over een strakke begrotingsdiscipline, heeft de WO betere papieren dan de PvdA. De meerderheid in de Kamer Is bij de nu onderzochte combinatie beter gewaarborgd. Op de achtergrond van de verkiezings strijd voor Provinciale Staten speelde dit dilemma. Vandaar dat de WD voorman Zalm in somberende spotjes liet vertellen wat er allemaal aan de hand is en waarom het daarom heel goed zou zijn als er een oppositionele rem in de Eerste Kamer zou worden Ingebouwd. De oppositie in wording dacht daarbij het tij mee te hebben. De vorming van het kabinet gaat traag. Althans, dat zegt men Wel lijkt het erop dat de bereidheid om eruit te komen, groeit. De oorlog met Irak dreigt en daarover lopen de meningen tussen de beoogde regeringspartners nogal uiteen. En dan is er het dossier Prinses Margarita, wat volgens velen niet zo erg gezaghebbend door de premier wordt afge werkt. Het heeft allemaal niet geleid tot een volgende elec torale verschuiving. De kiezer die kwam - helaas bleef ruim 52 procent thuis - vlakte de winsten en verliezen van januari af, maar wel zo dat ook in de Eerste Kamer een meerderheid CDA/PvdA zal geko zen worden. Gaan we de uitslagen voor ons eiland na, dan wijken die niet af-i/an de landelijke trends. De opkomst was gemiddeld (en in alle vier gemeenten apart) wel hoger dan landelijk: 56,0 tegen 47,6 pro cent Terecht wezen commentatoren erop dat het Balke nende-effect veel minder werkte. Gelukkig maar, het ging om de Provincie. Het maakt de winst van het CDA wel rhooier Het werkte ook in het voordeel van Chris tenunie en SGP. Overigens blijkt ook uit deze cijfers dat de achterban van de SGP waarschijnlijk trouwer is dan die van de CU en dat het Balkenende-effect bij de Christenunie verhoudingsgewijs veel groter is geweest Dat betekent dat deze partijen, maar zeker de Christenunie constant bedacht moeten zijn op overloop naar het CDA. Procentsgewijs ziet het er voor de WD ook allemaal keurig uit In harde getallen heeft deze partij ten opzichte van 1999 echter nog flink ingeboet Het was dus wel slim van de fractievoorzitter in de Tweede Kamer - de heer Zalm - zo tussen neus en lippen aan te kondigen dat hij zijn functioneren in de fractie aan de orde zou stellen. Moet hij weg, er zijn nu argu menten te over Hoeft het niet, dan is zijn gezag weer bevestigd. In Zuid-Holland kan de huidige coalitie worden voort gezet Het gewicht van de combinatie CDA/PvdA is echter veel groter geworden: 40 van de 83 zetel tegen 32 in de vorige periode. We zijn benieuwd wie er aan gaat schuiven. Als het de WD is, zijn we tenig bij 'oude' machtsblokken, waar de kleine partijen buiten vallen. Is het de WD niet, dan kan het de oude com binatie zijn, of CDA/PvdA meteen linkse partij of met de combinatie klein christelijk Gedeputeerde Hout man van deze combinatie heeft zich een bekwaam bestuurder bewezen. We hopen dat hij dat ook de vol gende periode kan waarmaken. Vorige week maandag hoorde u in het pro gramma 'Ontwaakt Radio" op Radio Flakee het eerste deel van een driedeUge serie: 'Moet u geloven in een Drie-eenheid?' Op maandag 17 maart wordt om 21.00 uur het tweede deel van deze serie uitgezonden. Door de eeuwen heen hebben voor- en tegenstanders met elkaar gesproken en tegen elkaar gestreden. De presentatie is van Nick Ehbel. De herhaling is dinsdag om 16.00 Op maandag 9 juni 2003 is er weer een Acht huuzense Juundag. Ook dit jaar wordt daar weer een rommelmarkt gehouden. Heeft u nog bruikbare spullen (geen kleding/klein- meubels) voor de rommelmarkt, dan kunt u deze neerzetten bij de kerk in Achthuizen. Op woensdag 19 maart hoopt "de Christen vrouw', afdeling Middelhamis-Sommels- dijk, bijeen te komen in 'De Hoeksteen' te Middelhamis. Aanvang 19.45 uur. Spreker is de heer CD. v.d. Heuvel uit Mid delhamis, met als onderwerp: 'Wat gelooft buurman Achmed en wat houdt de Islam eigenlijk in?' Iedereen is van harte welkom op deze avond. district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee SOMMELSDIJK - Woensdagmiddag rond vier uur trof poUtiepersoneel van het Bureau Middelhamis, na klachten van voorbijgan gers, op de Koningin Julianaweg een groep blowende jeugd aan bij een auto van een 19- jarige man uit Melissant. Bij de jongeren werden diverse zakjes met weed aangetrof fen en in beslag genomen, waarna zij werden weggestuurd. MIDDELHARNIS - Politiepersoneel van het district De eilanden hield dinsdagmorgen tussen kwart over acht en negen uur op de Juliana van Stolberglaan een verkeerscon trole. Tijdens de controle werd voornamelijk gecontroleerd op het dragen van de autogor del, zowel voor- als achterin de auto. Er wer den in totaal 13 bekeuringen uitgeschreven. SOMMELSDIJK - Woensdagmorgen is er aangifte gedaan van een inbraak in een schuurtje op een volkstuin aan de Molen weg. De houten deur was met een breekijzer opengebroken. Uit de schuur is een afgeslo ten metalen brievenbus met daarin bestrij dingsmiddelen weggenomen. Zaterdag 22 maart wordt er in de Nederland se Hervormde Kerk te Tholen een zang avond gehouden. De medewerkenden aan deze avond zijn: het Christelijk Thools Man nenkoor 'Rehoboth', o.l.v. Kees van der Steenhoven, organist Bram Bout; Anja van der Maten, hobo; 'Con Amore' uit Dirks- land, o.l.v. Willem Arie den Hertog, organist Bram Bout. Organist samenzang: Bram Bout; opening en meditatie: ds. C. Oorschot; appelwoord door de heer J. Dankers van Woord en Daad. Sluiting: P. den Ouden. Tijdens de deze week gehouden ledenverga dering van de Gereformeerde Gemeente te Dirksland werd uit het tweetal ds. C. Hogchem te Bameveld en ds. A. Schot te Krimpen aan den IJssel laatstgenoemde gekozen om te beroepen te worden. Vrijwel tegelijkertijd echter nam ds. Schot een beroep aan van de Gereformeerde Gemeente te Nunspeet. In opdracht van de Kring van Christelijke Zangverenigingen op Goeree-Overflakkee heeft de bekende musicus Arie J. Keijzer de herdenkingscantate Watersnoodramp 1953 gecomponeerd. Deze herdenkingscantate is op 31 januari jl. uitgevoerd in een zeer dmk bezochte Hervormde Kerk in Oude-Tonge door diverse koren uit Goeree-Overflakkee, m.m.v. de organist Johan van Broekhoven, de sopraan Marijke Nieuweweg en de slag werkers Cees Boelaars en Gerrit Zweerus. Het geheel stond onder leiding van de com ponist Arie J. Keijzer. Daarna is de cantate ook nog een keer uitgevoerd in Stellendam. De cantate is op CD gezet en is nog in beperkte mate verkrijgbaar. Op maandag 17 maart van 18.00 tot 19.00 uur zal het eerste deel van de herdenkingscantate te horen zijn op Radio Flakkee. Op zondag 23 maart wordt het programma van 20.00 tot 21.00 uur herhaald. Op maandag 24 maart zal van 18.00 tot 19.00 uur het tweede deel van de herdenkingscantate worden uitgezonden op Radio Fl^ee. Ook deze uitzending wordt op zondagavond daarna herhaald, Op woensdag 26 maart viert de Stichting Nationale boomfeestdag haar zevenenveer tigste Boomfeestdag met als thema 'Bomen in de kunst" Ook in de gemeente Goedereede wordt hier aan aandacht besteed. Met het oog op de activiteiten van het Landelijk Comité Natio nale Boomfeestdag zullen in samenwerking met de groepen zeven en achter van de basis scholen in de woonkern Goedereede 71 bomen worden geplant. Om 10.00 uur zullen langs het fiets Noord- havendijk nabij Goedereede de bomen door de kinderen van Goedereede en Goedereede- havenhoofd worden geplant. Toyota RAV4. Vanaf 24.150/ Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (01871 48 44 66 ,cPv^^„«ta wwm.toyotaflakkee.nl OPTOYOTA Al vele jaren organiseert de Stichting Kin derboerderij van Hemesseroord, educatieve programma's voor de basisscholen op Goe ree-Overflakkee. In maart 2003 gaat het nieuw voorjaarsproject 'Jonge dieren in de lente' van start. Dit project zal plaatsvinden van 19 maart tot en met 17 april. Veel scholen van het eiland hebben weer ingeschreven voor dit program ma. Yolanda van Driel en Karin van Otzel heb ben een leuke en leerzame les samengesteld voor de groepen 3 en 4. De kinderen volgen een kaboutertoute waarbij ze de volgende dieren op hun pad tegen zullen komen: de kikker, het schaap, het paart, de ezel, de geit, de kip, nesten en het ei en de schapen. Aan het eind van de route zorgt de beheerder van de kinderboerderij, de heer Geert Vol ders nog voor een hoogtepunt in de vorm van een slang (Boa Constrictor) die geaaid mag worden! Hebt u interessen in dit pro ject, kom gerust eens kijken. MAKELAARDIJ Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Zouden er mensen zijn die meer van de geschiedenis van Goeree-Overflakkee we ten dan de 34-jarige Jan Both uit Middelhar- nis? Als die er zijn, dan zullen het er niet veel zijn. Niet voor niets is Jan Both archi varis van de gemeente Middelhamis, secre taris van het streekmuseum in Sommelsdijk en bestuurslid van 'De Motte' geworden. Op zaterdag 15 maart zal hij om 09.00 uur in het progrSimna 'Flakkeecialiteiten' van Radio Flakkee wat vertellen over de geschiedenis van Goeree-Overflakkee. Vooral over Mid delhamis, Sommelsdijk en Nieuwe-Tonge. Maar namurlijk ook over andere dingen die hij in zijn nog jonge leven heeft meege maakt. Dinsdag om 18.00 uur is de herha ling. Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer jOPEL voor autorjlden mPplezier Zaterdagavond 15 maart is er weer een samenzangavond in de Doopsgezinde Kerk. De avond duurt van half acht tot half negen. Een ieder van harte welkom. REGISTERACCOUNTANTS Op betrekkelijk jonge leeftijd al was de heer Van der Hul arts: 24 jaar. AI' geboren en getogen Schiedammer wilde hij na het atheneum getieeskunde gaan studeren, maar aanvankeUjk werd hij daarvoor uit geloot. Het kwam hem dan ook goed van pas dat hij een bredere belangstelling had dan alleen geneeskunde. Want een studie aan de Technische Universiteit of een opleiding tot officier bij de Mariniers lagen hem óók wel. Vandaar dat hij - als iemand die van een actief leven houdt, "niet achter een bureau of zoiets" - zich daarop ging oriënteren. En 't is dat hij nageloot werd voor de studie geneeskunde, want anders had hij nu waarschijnlijk een of andere techneut geweest óf had hij wellicht 't vaderland gediend. Met die naloting voor geneeskunde was Van der Hul best wel blij, want eerlijk gezegd had hij daar toch 't meest zin in. En zo kon hij op 18-jarige leeftijd naar de Erasmusuniversiteit in Rotterdam, om daar zes jaar later te zijn opgeleid tot basisarts. Na z'n co-schap wist hij echter nog niet precies in welke richting hij verder wilde. Daarom ging hij eerst onderzoek verrichten aan de Erasmusuniversiteit, gericht op chirurgie bij galweg problematiek. Hierover schreef hij een proefschrift, waarop hij - op 27-jarige leef tijd - promoveerde tot doctor in de geneeskunde. Aansluitend ging hij chirurgie studeren, drie jaar in Rotterdam en drie jaar in Delft. In 2001 voltooide Van der Hul deze studie en ging hij als oncologiechi- rurg aan de slag in de 'Daniël den Hoed'. Per 1 januari jl. leidde zijn weg dus naar Dirksland. Van de stad naar het platteland. En naar een klein ziekenhuis. Van der Hul ervaart dit als positief. "Een klein ziekenhuis is veel persoonlijker. Je kent er iedereen - niet alleen het personeel maar ook je patiënten. Bovendien kun je er veel gemakkelijker 'in de wandelgangen' iets regelen. Anderzijds is het wél zo datje zéér grote operaties - die voor een chi rurg ook interessant zijn - in een klein ziekenhuis niet kunt uitvoeren, omdat daar de infrastructuur niet op berekend is. Daarom is de samenwerking tussen het Van Weel en de ziekenhuizen in Rotterdam zo belangrijk." Blij is dr. Van der Hul ook met de groei die in het Dirkslandse ziekenhuis zit. "Je ziet steeds meer patiënten van buiten het eiland hier naartoe komen". En natuurlijk is ook het leven op het platteland veel rustiger en gemoedelijker, vindt hij. Momenteel verblijft het gezin Van der Hul - vader, moeder en twee kinderen - nog op park Nieuw-Zeeland in Middelhamis, in afwachting van de bouw een nieuwe woning in Sommelsdijk. DEN HAAG/DIRKSLAND- De producent van voorgebakken aardappels, Le Due Fine Food B.V. in Dirksland, heeft van de gemeente Dirksland terecht een dwangsom gekregen voor het lozen van te vuil water op het riool. Dit heeft de Raad van State in hoogste instantie uitgemaakt. De dwangsom die het bedrijf aan de Oostha- vendijk kreeg opgelegd, kan oplopen tot maximaal 40.000 euro. Twee maanden gele den protesteerde Le Due bij de Raad van Sta te tegen de opgelegde sanctie. Het beroep is woensdag door de hoogste bestuursrecht- bank verworpen. Inmiddels heeft het voedselbedrijf een berg- tank van 30 kubieke meter geïnstalleerd om het met vet en olie vervuilde afvalwater op te vangen. Het aanbrengen van een installatie om het eigen afvalwater te zuiveren alvorens het op het riool te lozen kost in totaal 45.000 euro. De gemeente verrichtte in 2001 een aantal metingen waaruit bleek dat Le Due de ver oorzaker was van allerlei ellende in de riool waterzuiveringsinstallatie van het Zuive ringsschap Hollandse Eilanden en Waarden. Volgens Dirksland ontstonden in de zuive ringsinstallatie problemen precies op momenten dat bij Le Due de frituur werd schoongemaakt. De gemeente had overigens wel een stevig duwtje in de rug nodig van het Zuiverings schap om Le Due aan te pakken. Het Zuive ringsschap had namelijk, ten einde raad, gedreigd het Dkkslandse rioleringstelsel af te sluiten als de gemeente niets aan de ille gale lozingen zou doen. De Commissie Zondagsdiensten van het Van Weel-Bethesda ziekenhuis in Dirksland start vanaf 30 maart met het houden van een dienst op zondag. De dienst duurt van 14.30- 15.30 uur. Hiervoor worden vrijwiUigers gezocht die het zingen tijdens de dienst kun nen begeleiden. Voor aanmelding en/of meer informatie kunt contact opnemen met: Willem Plug, tel.: 0187-607365 of 0187- 603835. Bij geen gehoor kunt u een bericht je achteriaten bij de receptie van het zieken huis. Eerst hartelijk dank voor de vele zakken met kleding, schoenen, postzegels en kaarten die wij in 2002 van u mochten ontvangen. Fijn dat u zo meeleeft met het kindertehuis, nog maals hartelijke dank. In 2003 gaan wij gewoon door met het ver zamelen. Mogen we weer op u rekenen? Straks wordt het voorjaar, kasten opge ruimd, dank dan ook nog eens aan het kin dertehuis, ze zijn u er dankbaar voor! Wat wij verzamelen: gedragen kleding, schoenen, allerlei soorten kaarten, ook kerst kaarten, Bijbels en boeken, speelgoed en oude munten. U kunt uw spullen brengen bij Chr. van Kop pen, Duinkerkerweg 6a, Ouddorp. Ook kun nen wij uw spullen ophalen, tel. 0187- 681533. UUMBI y-WeiWrooi 35 Td (OltT) Ulitï fw 6U7H De concertserie op het Batz-Witte orgel in de Ned. Herv. Kerk van Kapelle start op 5 april a.s. met een orgelconcert, gegeven door de vaste bespeler van dit fraaie instrument, Henk G. van Putten. Dit jaar staat de componist Felix Mendels- sohn-Bartholdy centraal in de programma's, alles 6 Sonates zullen integraal uitgevoerd worden. Het programma dat Henk G. van Putten op 5 april zal spelen bestaat uit wer ken van J.S. Bach; o.a. 2 koraal voorspelen geschreven voor de lijdenstijd en het grote Preludium en Fuga in Es dur. Van F. Men delssohn wordt de derde Sonate uitgevoerd en verder kunt u luisteren naar werken van Schumann, Widor, Piemé en tot besluit het beroemde Litanies van Jehan Alain. Het concert begint om 20.00 uur. Toegang EURO 4,50 (CIP/Pas 65/t.m. 15 jaar EURO 4,=). Na afloop is er gelegenheid om koffie te drinken. Op donderdagavond 20 maart wordt er in de Yogapraktijk aan de Broekweg 13 te Oud dorp een avond georganiseerd over essentië le oliën. Onder het genot van koffie en thee zal een ervaren aromatherapeute een en ander vertellen over het grote scala van pro ducten en hun werking. Na afloop wordt de mogelijkheid geboden om iets te kopen en u krijgt een aardigheidje mee naar huis. De aanvangstijd is 19.00 uur en de lezing ein digt om 21.00 uur. De kosten voor deze avond bedragen 10 euro per persoon. Essentiële oliën worden op natuurlijke wijze doorgaans uit geurige, geneeskrachtige plan ten gewonnen waardoor de 'levenskracht' in de vorm van essentiële olie op de gebruiker kan worden overgedragen. Het doel is voor al om lichaam en geest in evenwicht te hou den of om het lichaam tot zelfgenezing aan te sporen. Essentiële oliën versterken de levenskracht van mens, dier en plant, active ren het afweersysteem en bevorderen boven dien de algemene gezondheid en schoon heid. Deze toepassing heet aromatherapie. Naast hun heilzame werking kunnen de oliën uw leven ook op eenvoudige wijze ver aangenamen vanwege het simpele feit dat sommige oliën werkelijk heerlijk ruiken. Tijdens de yogales.sen brandt er altijd een geurbrandertje met olie zoals eucalypms, rozemarijn, den, mandarijn, etc. Hierdoor wordt de lucht gezuiverd aangezien de oliën bacteriën doden. Bovendien ruikt het dan ook heerlijk ruikt en kunnen de oliën helpen om de luchtwegen open te maken en /of open te houden. Veel leerlingen lopen de yogaruimte binnen en merken op dat het zo lekker ruikt. Hieruit is de vraag ontstaan om wat meer achtergrondinformatie over de diverse producten en hun heilzame werkin gen. U kunt zich opgeven door te bellen naar B. van Wingerden 0187-493758. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxateur, lid NVM 0187-476555

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1