Jr 'Getekend' gepresenteerd in Oude Tonge 1 1 Companen en containers in vragenuur Schaakvereniging De Zwarte Pion i 1 ,IM:M=<?M Natuurgeneeskundige J.IVI. Bergsma spreekt weer in Dirksland Dames 2 Intermezzo speelt gelijk in Rotterdam yhatirt 3 yh^irt -f r Tijdens het Vragenuur van Middelharnis' raad werden twee vragen gesteld. tent/lme.nCti-1 Au m Ac ==-^ 1 i f------------ j -.=-------------- 1 Rien Noteboom (Sommelsdijk) Felicitaties vanwege de bonnen gaan deze keer Jacob Meyer, Jannie Hoek en Linda Koppenaal. Vriendelijk gegroet vanuit jeugdboek. Document met fotografie, grafiek, gedichten en muziek slaagt U beter met uw inkopen als U eerst de advertenties leest! De fractie ABB heeft signalen ontvangen dat er binnen de nieuwe welzijnsinsteliing Companen problemen zijn gerezen tussen deze instelling en vrijwilligers die zorgen voor 'Tafeltje Dekje'. De heer Lodder vroeg of er wel op gepaste wijze met vrij willigers wordt omgegaan en of dit vrijwil ligerswerk geen gevaar loopt. Welzijnswethouder G. de Jong ontkende dat het vrijwilligerswerk gevaar loopt, "maar het werk is wel kwetsbaar". Door vervanging van mensen is er wel een waar borg dat het werk doorgaat. De Jong bena drukte dat "vrijwilligerswerk vrijwillig is maar niet vrijblijvend". De problemen zijn gekomen door dat een aantal vrijwilligers die "de hakken in het zand hebben gezet", aldus De Jong. Om de lege plaatsen op te vullen heeft de HDG, samen met de Stichting Bejaarden- werk, de organisatoren van Tafeltje Dekje, advertenties geplaatst. De Jong verklaarde dat hij er alle vertrouwen in heeft dat het goed icomt met het werk. Containers C.J. van Dam van de SGP heeft het vragen uur al verschillende keren benut om te vra gen waarom er geen andere oplossing wordt gevonden voor de ontsierende con tainers aan de Molenweg in Middelharnis. De antwoorden die hij in het verleden kreeg konden hem niet tevreden stellen. Hij eiste daarom van het college dat er binnen korte tijd actief naar een andere plaats wordt gezocht. Hij wist dat er achter de firma Esselink nog een strook gemeentegrond is gelegen dat geschikt is voor de bewuste containers. Wethouder De Jong trok het boetekleed aan omdat er de indruk was gewekt dat hij de vragen niet serieus zou hebben genomen. Volgens de wethouder hebben de inspan ningen nog niet geleid tot een oplossing van de containerkwestie. Hij beloofde met het SGP-idee aan de slag te gaan en ook zelf bleek hij nog één alternatief in handen te hebben. In de mei-vergadering hoopt hij met concrete voorstellen te komen. Fusion 6 was de tegenstander van het twee de damesvolleybalteam van Intermezzo. Het bleek een tegenstander die gelijk was aan Intermezzo. In de eerste set startte Intermez zo fanatiek, maar kon wiet winnen: 25-19 voor Fusion. In de tweede set, met een nieu we opstelling (waar onder de rentree van Carlina van Os) slaagde Intermezzo wel in haar opzet. Fusion verloor met 19-25. En het leek dat de teams het afgesproken hadden met elkaar: Fusion won de derde set met 25- 22 en Intermezzo won de vierde met 22-25. Meisjes A was ook op bezoek bij Fusion, maar had weinig in te brengen. De aanval kwam wel tot stand bij de Intermezzo-junio ren, maar ze kenden geen antwoord op de sterke service en aanval van Fusion. In de laatste set had Intermezzo het wel gezien en liet het team het koppie hangen. Uitslag 4-0. Overige uitslagen: Vovero 3 - Heren 33-1 Shell 1 - Heren 23 - 1 Jongens Dl - Voome 14-0 Meisjes Al - YUM 1O - 4 Fusionl - Meisjes B 13-1 Meisjes B - YUM 1O - 4 Overzicht voor ronde 24 in de huishoudelij ke competitie van schaakvereniging 'De Zwarte Pion' te Middelharnis, gespeeld op 10 maart jl.: Verolme-Struik 1-0 Bom-Boeter0-1 Van den Ouden-Markwat1-0 Hennekes-Van Prooijenrem. Peeman-I. Lagendijkrem. A. Visser-Melaard1-0 C.J. Smit-Boschrem. Loosjes-MinnaarO- 1 H.K. Smit-NelemanO- 1 Den Haan-Lesuisrem. Van der Staaij-Dupree rem. In verband met de eerste ronde voor het Flakkeese kampioenschap is het rooster van de Zwarte Pion als volgt aangepast: 24 maart: halve finales beker HHC 31 maart: play-off beker HHC 7 april: finale beker HHC 14 april play-off beker HHC 21 april: snelschaakkampioenschap 28 april: 1ste ronde v.d. Flakkeese. PuzzelreglemeiU 1. Stuur je oplossingen aan bet eind van de maand naar OomKó, p/a EUanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Per maand zijn er 100 4120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Stuur afen toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Een vreemde aanhef. Tja, wat kan er alle maal al niet piepen? Een deur die nodig gesmeerd moet worden. Wat dacht je van een donsgeel kuikentje pas uit het ei? Een mobieltje in je zak kan er ook wat van. Als je ergens onderuit probeert te komen, kun je hem piepen. Niet zo dapper. Op de foto die tante Nel nam in 1999 werd niet meer gepiept. We vingen in onze schuur een moe der en haar jong samen snoepend van een stukje kaas. Om er een duidelijkere foto van te maken hebben we het tweetal op ons ter ras gelegd en hen er zo opgezet. In de raad sels van vandaag staan muizen, snoepen en piepen centraal. Doe je best, het is niet zoveel werk, zo gepiept! "Het is 10 uur op m'n kilometer", zei ons jongste dochtertje toen ze de rolmaat op het aanrecht open trok. Moet je dan in de lach schieten of niet? In het derde maandraadsel klom een muis brutaalweg bij de naaispuUen van tante Nel. Hoe durft het beestje het? Zie je de getallen 1 t/m 12? Zoek iedere keer het juiste nummer in de Bijbel op en geef het vakje daarvan op de centimeterrol de aange geven kleur die tussen de haakjes achter de vraag staat. - 1. Uit welk hoofdstuk in Leviticus kunnen we opmaken dat muizen onrein zijn? (kleur dat getal oranje op de rol) 2. Gouden muizen, ja zij komen in Gods Woord voor. In welk vers als eerste lees je daarvan in 1 Sam. 6? (kleur geel) 3. Het hoeveelste verboden vlees is van muizen in Jesaja 66:17? (rood) 4. In welk hoofdstuk van Jesaja (ergens tus sen 1 en 12) lezen we van piepende waar zeggers? (blauw) 5. In welk vers van Jesaja 38 lees je als eer ste de naam van een piepende koning. Van zijn piepen als een kraan en zwaluw hoor je in vers 14. (zwart) Ellen van Rossum (Den Bommel) Hallo hier ben je dan. 'k Hoop dat iedereen het zien kan. Met links en rechts vrolijk een staart is het heus een foto waard. Hartelijk dank hiervoor. De mensen zullen er van genieten hoor! Marieke Tanis (Ouddorp) Ai jij had natuurlijk zin om leuk in de krant te staan. Voor je verjaardag zal dat niet meer gaan. Vancif november 2001 doe je mee. Maar je dtum van verjaren, o nee. Die gaf je me helaas maar niet door. Nu zijn we er echter klaar voor. Dus bij leven en welzijn 18 januari 2004 zorgen we vast voor dat plezier. Trouwens nog bedankt voor je doorstreper met muziekinstrumenten. Echt iets voor jongens, meisjes, vrouwen en venten. Linda Koppenaal (Dirksland) Naar een enkel videofragment van de ramp heb ik gekeken. Daar we zelftv-loos door 't leven gaan. willen wij niet buiten de werkelijkheid staan en verdiepten we ons in boeken, brochures, extra kranten, wel weken. Je hebt de afgelopen tijd ingrijpende dingen in je familie meegemaakt. Ongelukken, ziekte, geboorte van een tweeling. De één levend, de ander gestorven, geen klein ding. Dit alles heeft je best geraakt. Sterkte in de toekomst, beste meid. Praat met je opa in de wellicht nog korte tijd. Wijs hem veel op God hier boven. Hij hoort niet tot de doven, maar wil ieder horen vanuit's Hemels koren. Marleen Meijer (Ouderkerk a/d Ussel) Zo, ik heb jou dus voor Jacob geprezen, blijkbaar de zaak niet niet goed gelezen. Helaas gooi ik weleens namen door elkaar. "Hé", zegt de een tot de ander dan, "dit is niet waar". Elsemarije vermaakt zich hier met het kerkblad. Jeroen Poortvllet (Dirksland) is mee gaan doen. Hij komt hier met een zelfgemaakte dool hof. We willen graag 2 dingen weten van onze oplossers. Hoe komt het muisje bij het blokje kaas? En uit welk land komt dat stukje lekkers? Geef de banen van het vlaggetje erop de kleu ren van de drie dichtstbijzijnde kleuren uit de centimeterrol van maart 3. Let wel op dat de zaak voor ons gezien op z'n kop is. Probeer dus vanuit de muis te denken. Jeroen krijgt de 15 extra punten voor het verzinnen van de doolhof. ^O Ontbijt: boterham met hagelslag. Drank: sinas. Hobby's: voetballen, vissen en computeren. Bloemen: rozen. Kleur: rood. Muziek: gitaar (vind ik het mooiste, want dat speel ik zelf). Tjonge wat is die boekenkast keurig geordend en glad. Bij mij is het maar een zooi, lang niet zo mooi. Met blik, brievenopener en opgezette dieren. Boeken schots en scheef. Hoe ik er leef? Toch zal Ko er z 'n verjaardag wel weer vieren. Marjolein Meijer (Ouderkerk a/d Ussel) Zegje hebt heel wat afgefietst. Uren aan een stuk, dat is bepaald niet niets. Vanaf het vertrouwde Ouderkerk waren je pedalen tot Scheveningen aan het werk. Toen 3 uren in de duinen gelopen. Tenslotte weer op de fiets gekropen. Via Kijkduin, Hoek van Holland en Maassluis dwars door de 3 steden naar huis. Ben je de repetitieweek goed doorgekomen? Bij de Uithof wil je zeker nog wel eens op je schaatsen stomen? Hans Dolieslager presenteert het eerste exemplaar van 'Getekend' aan burgemeester Van Pelt. Burgemeester Van Pelt van de gemeente Oostflakkee heeft op vrij dagavond 7 maart in het gemeente huis van Oude Tonge de expositie 'Getekend' geopend. De expositie toont kunstwerken en gedichten die gemaakt werden, met als inspiratie bron zes locaties op Goeree-Over- flakkee waar tijdens de Ramp van 1953 aangrijpende gebeurtenissen plaatsvonden. De kunstwerken wer den in opdracht van de Stichting Podium vervaardigd. Kunstenaars met verschillende achtergrond werd ge-vraagd op het thema 'Getekend' te reageren. Tijdens de presentatieavond in het gemeente huis waren verschillende vertegenwoordigers aanwezig, onder andere van de Provincie Zuid-Holland, de Gemeenten van Goeree- Overflakkee, de deelnemende kunstenaars en vele andere belangstellenden. Initiatief nemer van 'Getekend', Wim van Willigen, en Hans Dolieslager gaven aan dat, zoals elders in het land de Tweede wereldoorlog een breekpunt in de geschiedenis vormt ("vóór en na de oorlog"), dit op Goeree- Overflakkee geldt voor de Ramp van 1953 ("vóór en na de ramp"). Het eiland is letter lijk en figuurlijk getekend door de Ramp. Er heeft zich een beeld gevormd dat nog steeds wordt aangevuld, getuige ook de expositie 'Getekend'. In zijn openingswoord bena drukte burgemeester Van Pelt dat de exposi tie gaat over de relatie met de Ramp, niet over de Ramp zélf. Hij stelde het zeer op prijs dat de start van de expositie juist plaats vond in Oude Tonge, het zwaarst getroffen dorp. De heer van Pelt opende de expositie met een gedicht dat hij kreeg toegezonden van de 11-jarige Christian Moree uit Oud- Beijerland: Ik ben hier in Oude Tonge, op de dijk Ik zie water dat ons dorp komt kapen Ik ben angstig, verpletterd wordt onze wijk Ik wou thuis zijn, rustig slapen. Na de openingshandeling werden in de hal van het gemeentehuis de gedichten en enige composities ten gehore gebracht van de cd die behoort bij het boekje dat in het kader van 'Getekend' is uitgegeven. Dichter Rien Vroegindeweij droeg gedichten voor die werden afgewisseld door muziek van com ponist Wim Soeters en door Filip den Eerza- men en Cees Jongejan op bugel/trompet en sopraansaxofoon. Op de cd van 'Getekend' is ook opgenomen 'Na de storm', een com positie van Niels Dolieslager en door Piet Westhoeve uitgevoerd op het orgel in de Ned. Herv. kerk in Oude Tonge, alsmede 'Kyrie Beati, Mortui" van Arie J. Keijzer, zoals uitgevoerd tijdens de Nationale Her denking, van 1 februari jl. De expositie 'Getekend' is te zien: in het Gemeentehuis te Oude Tonge, van 7 maart tot 25 april; in het Gemeentehuis te Dirksland, van 2 mei tot 20 juni; in het Gemeentehuis te Goedereede, van 27 juni tot 22 augustus; in het Gemeentehuis te Middelharnis, van 29 augustus tot 15 oktober; in het Provinciehuis Zuid-Holland te 's-Gravenhage van 17 oktober tot 14 november. Het boekje inclusief de cd 'Getekend' kost 10 en is met ingang van 14 maart verkrijg baar bij het Diekhuus en de bibliotheken op het eiland. Het boekje is ook verkrijgbaar door overmaking van 12,50 op bankreke ningnummer 34 20 25 058 t.n.v. Stichting Openluchttheater Goeree-Overflakkee, on der vermelding van 'Getekend'. De uitgave wordt u dan zo spoedig mogelijk toege stuurd. Let op: alleen aanvragen met vermel ding van naam en volledig adres kunnen worden behandeld! Het is een bijna jaarlijkse traditie aan het worden dat de in Duitsland afge studeerde heilpraktiker en zeer kun dige Tilburgse natuurgeneeskundige J.M. Bergsma in het vroege voorjaar naar Goeree-Overflakkee komt om er een informatie-avond te verzorgen. Op het eiland is hij dan ook geen onbekende meer en veel patiënten - vooral met chronische ziekten of die met hun kwaal 'maar moesten leren leven' - hebben naar aanleiding van de informatie die hij tijdens zijn lezin gen op Goeree-Overflakkee naar voren bracht, de weg naar zijn uitge breide praktijk gevonden én... zijn er werkelijk geholpen. Niet dat het hier om wonderdoenerij of occulte en anderszins ongrijpbare praktijken gaat. Daar moet de Tilburgse geneeeskundi- ge niets van hebben. Wellicht zijn de resul taten van Bergsma's geneeskunde te danken aan enkele sterke belangrijke punten die hem op geneeskundig gebied eigen zijn: 1Een grote kennis op het terrein van ziek ten en hchamelijk functioneren, aan de hand waarvan veelal nauwkeuriger diag noses worden gesteld; 2. Een zich verdiepen in de patiënt als gehe le mens, waarvoor hij alle tijd en aandacht neemt; 3. Toepassing van effectieve natuurlijke middelen, zonodig aangevuld met regu liere therapiën. In zijn praktijk maakt de Tilburgse natuur geneeskundige veelvuldig gebruik van hoogwaardige natuurlijke therapiën. En die doen in de praktijk dikwijls het werk als reguliere middelen het af laten weten. Inmiers, veel patiënten die 'met hun kwaal of klacht maar moesten leren leven", bleken daar tóch vanaf te kunnen komen. Overigens weert Bergsma de reguliere therapiën niet. Hij is er zelfs tegen om die zomaar plaats te laten maken voor de namurlijke. Dit laatste gebeurt maar al te vaak in praktijken van hen die zich natuurgeneeskundige noemen, met dikwijls fatale gevolgen. Bergsma stelt in zijn praktijk de natuurlijke therapie naast de reguliere. En doordat hij zowel op het gebied van de reguliere als van de natuurlijke geneeswijzen kundig is, combineert hij die twee zonder dat ze eikaars werking negatief beïnvloeden. In de praktijk zie je dan dat na verloop van tijd de aandoening of de klach ten dusdanig verbeteren dat het gebruik van de reguliere middelen - uitsluitend via de huisarts! - afgebouwd kunnen worden. Ach teraf kan veelal geconstateerd worden dat niet slechts de symptomen werden bestreden maar dat vooral ook de ziekte zelf werd genezen. In heel Nederland geniet Bergsma faam door op een gezonde, nuchtere en hel dere wijze patiënten en hun aandoeningen te benaderen en te behandelen én veelal van hun problemen af te helpen. Ook op Goeree- Overflakkee heeft hij inmiddels velen van hun aandoeningen afgeholpen Al jaren houdt Bergsma lezingen op Flak- kee. Eén of twee maal per jaar wordt hij daarvoor uitgenodigd. Telkens vormen die informatie-avonden een openbaring voor degenen die daarbij aanwezig waren. Even eenvoudig als doeltreffend blijkt de mens namelijk in belangrijk mate zijn gezondheid zelf te bepalen door voedings- en leefwijze. In talloze gevallen is reeds gebleken dat, als van daaruit aan gezondheid wordt gewerkt, er meer te bereiken is dan veel geneeskundi gen in willen zien. Graag wil Bergsma ande ren die kennis aanreiken. De informatie avond in Dirksland zal zeker van belang zijn voor hen die kampen met problemen als allergiën, astma, bronchitis en eczeem, slechte lever-, gal of nierfuncties, steeds terugkerende bijholte-ontstekingen, chroni sche vermoeidheid, slechte weerstand, enz. Na de lezing zal er gelegenheid zijn tot vra gen stellen en na afloop van de avond kunt u desgewenst persoonlijk bij de heer Bergsma terecht voor een kostenloos consult, waar voor ruimschoots gelegenheid zal worden geboden. De avond wordt op maandag 17 maart a.s. gehouden in gebouw 'De Schakel', Bea- trixlaan 31 te Dirksland. Aanvang 20.00 uur, entree, koffle en thee zijn uiteraard gratis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 13