10 jaar oud papier ophalen in Ouddorp! Bibliotheek van Ouddorp ontvangt prijs voor meest vernieuwende initiatief tindlGllJK' Brandweer Ooitgensplaat neemt nieuwe tankautospuit én nieuwe kazerne in gebruik Gymvereniging MH-SD start nieuwe springgroep voor jeugdspringers EiiAnoei-iiiEuws De Gooye goed op dreef in de ZRO Dialezing Antarctica Samenwerking tussen bieb en bank is goed voor 25.000 euro Inspirerend Beauty and the Beast Origineel Moeizame weg Dubbele ingebruikname Ja: eindelijk. Dat woord heeft heel wat keren geklonken, afgelopen vrij dagmiddag in Ooitgensplaat. Wie in de loop der jaren de berichtgeving heeft gevolgd rond de bouwplannen voor een nieuwe brandweerkazerne in Ooitgensplaat, die zal het niet ontgaan zijn dat dit een slepende kwes tie is geworden. Met name vanwege de bezwaren van omwonenden van de plek waar de nieuwe kazerne was geprojecteerd - de Langeweg - heeft het Jaren langer geduurd dan feitelijk nodig had geweest. En dat terwijl geen enkele Plaatenaar om de pure noodzaak tot nieuwbouw heen kon. De Ooltgensplaatse blusploeg heeft er zelfs een nieuwe brandweerwagen door aan haar neus voorbij zien gaan! Maar tóen, afgelopen vrijdag: ein delijk! De nieuwe brandweerkazerne is er gekomen. En de nieuwe brandweerauto óók! Vrijdagmiddag werden beide officieel in gebruik genomen. Naar Polen Voor mekaar! Groei naar 500 leden U wilt UW coinplete huisstijl gedrukt hebben? PAGINA 7 DINSDAG 11 MAART 2003 Zaterdag 1 maart jl. vond in het Her vormd Verenigingsgebouw 'Eben- Haëzer' een bijzondere bijeenkomst plaats. De organisatoren van het ophalen van oud papier voor de School met de Bijbel 'Koningin Beat rix' hadden alle medewerkers en een aantal betrokken relaties uitgenodigd om met hen stil te staan bij het feit dat het tien jaar geleden was dat het opha len van oud papier voor de school begon. Hieraan werd een feestelijk tintje gegeven. Nadat 's morgens voor de 111e keer(!) oud papier was opgehaald in het dorp, maakten verscheidene medewerkers gebruik van de uitnodiging om 's middags de jubileumbij eenkomst te bezoeken. Ze werden gastvrij door het beheerders echtpaar Grinwis met hun medewerksters ontvangen met koffie en gebak. Zelfs het gebak getuigde van de mijl paal d.m.v. het opgespoten cijfer 10. De heer C. Roon heette iedereen welkom, in het bij zonder de heer en mevrouw Kloet van de Gemeente Goedereede, de heer en mevrouw van Mil van de fa. Van Puijfelik, papierhan del, de voorzitter van het schoolbestuur en de directie van de school. In het kort liet de heer Roon de geschiedenis van de afgelopen 10 jaar passeren. In 1993 werd het ophalen van oud papier overgeno men van de heer Chr. van Koppen, die het tot die tijd voor de Zending deed. De organisa tie werd opgebouwd door het toenmalig schoolbestuurslid K. Meijer, die dit tot februari 1997 voortreffelijk gedaan heeft. Daarna werd dit overgenomen door C. Roon, L. Tanis en Peter Aleman, de huidige coördinators. In januari 1998 werd de eerste mijlpaal bereikt: er was tot dan toe voor 100.000 gul den papier opgehaald. Een prachtige presta tie. Maart 2002 werd van papierhandel ver wisseld en werd de fa. Van Puijfelik de rela tie, die zorgde voor het plaatsen van de containers, de afvoer van het papier en uiter aard het verstrekken van de euro's. Mei 2002 was de tweede 100.000 gulden binnen. En nu, maart 2003 is er een totaal van 250.000 gulden opgehaald in die tien jaar. Een prachtig resultaat! Momenteel wordt er, mede doordat er nu ook meer kar ton opgehaald mag worden, een leuke omzet gehaald, die vorig jaar zelfs steeg met maar liefst 64 Ook is onlangs gestart met het faciliteren in de afvoer van karton van bedrijven, waarvoor tussen Van Puijfelik en de organisatie een aparte overeenkomst is gesloten. De heer Roon beklemtoonde dat het succes vooral mogelijk is door de geweldige inzet van alle betrokkenen. Je moet daar aan mee gedaan hebben om te weten welk een gewel dig fijne sfeer er heerst tijdens de ophaal- morgens. De heer Roon zette de dames, die maandelijks voor de koffie en het lekkers zorgden, extra in het zonnetje. Dit waren eerst mevrouw M. Both-Meijer, die dit jarenlang voortreffelijk gedaan heeft, later opgevolgd door Janet v.d Linde, Jannemarie en Karen Breen. Daar zij wegens hun werk niet meer beschikbaar kunnen zijn, wordt deze taak nu vervuld door mevrouw L. Roon, Rianda Akershoek en Mariëlle Tanis. Een speciaal woord van dank sprak de heer Roon aan het adres van de plaatselijke ondernemers, die belangeloos het materiaal voor het ophalen beschikbaar stellen. Vervolgens sprak de heer K. Kasteleijn als voorzitter van de school. Ook hij memoreer de uit de geschiedenis hoe in 1993 de over name van het ophalen van oud papier een buitenkans was, temeer daar de financiële toestand van de school in die tijd niet zo rooskleurig was. Hij wist uit ervaring dat er heel wat voor komt kijken om maandelijks het hele gebeuren in goede banen te leiden. Maar ook hij maakte gewag van de geweldi ge saamhorigheid en de sfeer van de zater dagmorgens, die veelal met regen gepaard gingen. Dat drukte echter allerminst de stemming. De heer Kasteleijn wilde de dank aan al die trouwe medewerkers verpersoon lijken in een medewerker van het eerste uur. Peter Aleman. In al die tien jaren had Peter zegge en schrijve maar één keer verstek moeten laten gaan, en dat wegens ziekte. Bovendien maakt Peter schier dagelijks een rondgang langs de opgestelde containers om alles op orde te houden. Een bekwamere stouwer van papier is waarschijnlijk op heel het eiland niet te vinden! Daarom verzocht de voorzitter Peter naar voren te komen om een attentie in ontvangst te nemen. Dit bleek een prachtig horloge te zijn met op de wij zerplaat het embleem van de school. Een uniek uurwerk dus. Hierna nam de directeur van de school, de heer P. van Oosterom, het woord. Hij lan ceerde de slogan: "Oud Papier: U haalt het op, wij maken het op!" Hij benadrukte dat de opbrengst van het oud papier volledig ten goede komt aan de leerlingen. Hiermee kun nen niet gesubsidieerde leermiddelen aange schaft en extra voorzieningen gerealiseerd worden. Hierdoor is het oud papier voor het onderwijs onmisbaar en andersom ook. Vol gens zijn eigen zeggen was bedanken voor de heer Van Oosterom een geweldige krachtsinspanning. Toen hij dan ook heel nadrukkelijk iedereen heel hartelijk bedank te, moest dit een bewijs zijn van het welge meende daarvan. Hij bood de heer C. Roon, L. Tanis en P. Aleman, alsmede de ouders van P. Aleman, die ook dagelijks zorgdragen voor orde en netheid rond de schoolgebou wen, een envelop met inhoud aan voor hun belangeloze inspanningen m.b.t. het papier ophalen en de'zor^rond de school. De heer Hans van Mil van de fa. Van Puijfe lik benadrukte namens de directie van genoemde firma het belang van het ophalen van oud papier: belang voor de Gemeente Goedereede, voor de school en ook voor de fa. Van Puijfelik. Hij bedankte voor de goe de samenwerking met de genoemde geledin gen en hoewel de samenwerking nog maar één jaar oud was, sprak hij de hoop uit, dat dit tot in lengte van jaren zou voortduren. Zaterdag 1 maart werd er gezwom men voor de ZRO-competitie in Papendrecht. Met 13 persoonlijke records (pr) kwam de Gooye terug naar Dirksland. Het verhaal wordt een beetje afgezaagd. Maar het waren weer Anne Terlouw en Karola Hamee- teman die met resp. 3 en 2 pr's naar huis kwamen. Maar het was Maartje de Jong die op de 400 m vrij deze middag het eerst een pr achter haar naam bracht en wel in 5.47,03. De 100 m vlinder ging voor Anna Kooijman in 1.56,90. Wat is het toch een loodzwaar num mer voor deze leeftijdsgroep! Er werden er dan ook aardig wat gediskwalificeerd. Jeroen van Dam bracht op de 50 m rug 35,06 sec in de boeken. Lydia Terlouw haalde bij na 5 sec van haar tijd af op de 200 m school; eindtijd 3.29,06. Anne Terlouw en Anthony Struik haalden op de 200 m wissel er bijna 3 sec vanaf Hun eindtijden waren resp. 2.48,74 en 3.21,32. Met een verbetering van ruim 5 sec op de 100 m rug laat Karola Hameeteman zien dat ze in goede doen is; eindtijd 1.31,39. Bastian Zoon bracht 2.10,81 op de klokken op de 200 m vrij een verbetering van bijna 6 sec. Ook Anne Terlouw verbeterde zich op deze afstand en liet de klok stoppen op 2.27,01. Voor Jan Robbert Albrechts ging de 100 m vlinder in 1.17,54 een fractie sneller als zijn tot nu toe beste tijd. De laatste twee pr's wer den genoteerd voor Anne Terlouw en Karo la Hameeteman op de 50 m school. Beide haalden er ruim een seconde vanafDe eind tijden waren resp. 41,38 en 46,22. Op uitnodiging van de Vereniging voor Natuur en Landschapsbescherming Goeree Ovefflakkee (VNLGO) geven op donderdag 27 maart a.s. Kees en Ria Lokker in De Melishof te Melissant een bijzondere en interessante dialezing over hun reis naar Antarctica. In deze ijskoude wereld van sneeuw en ijs leven enorme aantallen (zee)dieren: zeeleeuwen en pinguïns zijn te zien in een overweldigend landschap. De dialezing start om 19.45 uur, duurt een uur en is voor iedereen vrij toegankelijk. De zaal gaat open om 19.15 uur. Na de dialezing vindt de jaarlijkse algemene ledenvergade ring van de VNLGO plaats; deze is alleen voor leden toegankelijk. U vindt vereni gingsgebouw 'De Melishof aan Binnenweg 61 te Melissant. Namens de fa. van Puijfelik overhandigde hij aan de heren Roon en Tanis een cheque van maar liefst 500,- ter ondersteuning van de inzameling. Tenslotte sprak de heer L. Tanis nog een algemeen dankwoord en verklapte hierbij de inhoud van de door de directeur overhandig de enveloppen: een waardebon voor een gezellig uitje met diner. Na nog een info- meel samenzijn met een hapje en een drank je, ging iedereen met een goed gevoel huis waarts. OUDDORP/DEN HAAG - De gloed nieuwe, nog maar drie maanden geo pende bibliotheek van Ouddorp mag zich de 'meest innovatieve bibliotheek van Zuid-Holland' noemen. Dit is de uitslag van de prijsvraag, die de Pro vincie Zuid-Holland vorige maand heeft uitgeschreven onder alle biblio theken in deze provincie. Met deze prijsvraag wil de Provincie aan een breed publiek laten zien wat er alle maal voor vernieuwende initiatieven worden genomen in de bibliotheken. De prijs, een bedrag van 25.000 euro, werd vrijdagmorgen overhandigd aan een afvaardiging van het bestuur van de bibliotheek 'Goeree'. Al voor dag en dauw was een delegatie van het bibliotheekbestuur, het gemeentebestuur van Goedereede en de Rabobank West-Flak- kee op stap gegaan om in de openbare bibli otheek van Den Haag de uitslag van de prijs vraag te vernemen. Vol spanning, want hoe wel het al enigszins bekend was geworden dat de Ouddorpse bibliotheek hoge ogen gooide, had niemand er echt op durven reke nen dat de prijs zou worden gewonnen. Na een welkomstwoord van de directeur van de openbare Haagse bibUotheek, A. Burgers, werd het woord gegeven aan de gedeputeer de Media en Cultuur Marcel Vissers, tevens voorzitter van de jury. De acht inzendingen die waren ontvangen, hadden de jury bijzon der positief verrast, zo vertrouwde luj de zaal toe die gevuld was met vertegenwoordi gers van de deelnemende bibliotheken. "Het is de eerste keer dat de provincie deze prijs voor de meest innovatieve bibliotheek in Zuid-Holland heeft uitgeloofd. Ik mag wel zeggen dat de resultaten ons bijzonder heb ben geïnspireerd. Er blijken veel activiteiten te worden ontwikkeld door zowel gemeentes als bibliotheken. Door deze prijsvraag heb ben deze nu ook bij anderen bekendheid gekregen. Zo leer je van eikaars goede voor beelden, zo kun je kermis en krachten bun delen, al dan niet in vormen van samenwer king." De grote meerwaarde zag hij dan ook met name in de vergaarde rijkdom aan ideeën, die weer tot inspiratie voor anderen foto: Provincie Zuid-Holland kunnen leiden. Hij noemde in dit verband dan ook het opzetten van een digitaal inlich tingenbureau voor alle bibliotheken in Zuid- Holland. Barry Wiebenga, directeur Stichting Lezen en eveneens deel uitmakend van de jury, was eveneens lovend over de kwaliteit van de inzendingen. Wel maakte hij zich enigszins bezorgd over de tendens om het vooral in de 'bytes' te zoeken en minder in de boeken. Vervolgens gaf hij een impressie van de pro jecten die waren ontvangen van de bibliot heken van Alphen a/d Rijn, Capelle a/d IJs- sel, Hellevoetsluis/Spijkenisse, Hillegom, Rotterdam, Zoetermeer en de regio Zuid- Holland Zuidoost. Over de inzending van Goedereede merkte hij op: „Dit doet me denken aan het verhaal van Beauty and the Beast", wat uiteraard tot de nodige hilariteit onder de Goereese delegatie leidde. De jury, die naast Vissers en Wiebenga bestond uit Marian Buvelot (hoofd van de openbare bibliotheek van Muiden) en Paul Mekking (directeur ProBiblio), was uit eindelijk tot het oordeel gekomen dat de bibliotheek van Ouddorp de meest ver nieuwende was. Men was van mening dat de samenwerking tussen de Ouddorpse bibliotheek en de Rabobank 'een zeer ori ginele manier is om de problemen in- een kleine gemeente op te lossen. Bank en bibliotheek versterken elkaar. Door deze combinatie kunnen onder andere ruimere openingstijden gerealiseerd worden. Een idee dat navolging verdient', aldus het juryrapport. De bibliotheek van Zoetermeer, die op ver schillende terreinen bijzonder vernieuwend bezig is, werd goede tweede en die van Alphen aan den Rijn eindige op de derde plaats. Deze laatste bibUotheek zond een project in waarbij een digitale leestafel in het stadskantoor wordt geplaatst die in rechtst reekse verbinding staat met de bibliotheek, zodat toegang kan worden verkregen tot de informatiebestanden en in de toekomst ook boeken kunnen worden besteld en bezorgd. Bij de bibliotheek Ouddorp was het daarna groot feest: na het telefoontje uit Öen Haag met het verlossende nieuws werd het gebouw versierd met ballonnen en sUngers en werden de bezoekers getrakteerd op kof fie met gebak. Voor die gelegenheid was een breed brand weergezelschap, met afvaardigingen van verschillende blusploegen, en zelfs een Pools gezelschap naar Ooitgensplaat geko men om in verenigingsgebouw 't Centrum getuige te zijn van de 'feestelijkheden'. De Oostflakkeese brandweercommandant Jan van Drongelen schetste daarbij in 't kort de moeizame weg die blijkbaar moest worden bewandeld om de spUntemieuwe kazerne aan de Plaatse Langeweg, bij de entree van het dorp, gerealiseerd te knjgen. "Burge meester Van Pelt was nog maar net hier en zelf was ik nog maar net commandant, toen al over een nieuwe kazerne aan de Lange weg gesproken werd." Een optimale locatie zou het zijn: je rijdt er zo 't dorp in, maar óók het dorp uit om Langstraat te bedienen of om op de N59 te assisteren bij een verkeerson geval. Toch hebben enkele inwoners van Oohgensplaat de zaak jarenlang op weten te houden. "Waar we maar enigszins tegenge werkt konden worden, is dat ook werkelijk gebeurd", aldus Van Drongelen. Niettemin zei hij te hopen dat de blusploeg en haar 'buren' in de toekomst goed met elkaar over weg zullen kunnen. "In ieder geval hebben we nu een mooie, functionele kazerne, die niet stoort bij de entree van het dorp en waar aan men kan zien dat het hier met de hulp verlening in orde is!" Behalve de nieuwe kazerne werd deze mid dag ook de nieuwe tankautospuit - een MAN, met Ziegler opbouw - aan de Plaatse blusploeg overhandigd. Die hebben ze inmiddels al wel weer een poos in gebruik, maar de officiële overhandiging wilde men graag plaats laten vinden tegelijk met de ingebruikname van de nieuwe kazerne. Afgelopen vrijdag dus. En ook van dit blus- voertuig kan worden gezegd: eindelijk! Ooitgensplaat had namehjk al eerder een nieuwe brandweerwagen moeten hebben. Die was ook al wel besteld, er daarbij vanuit gaand dat de nieuwe kazerne er op tijd had De nieuwe kazerne van Ooitgensplaat, met het Oostflakkeese brandw gestaan. Maar toen de brandweerwagen gereed was, stond er nog géén nieuwe kazer ne. En in de oude kon de nieuwe tankauto spuit niet naar binnen; daar was hij te groot voor. En omdat ook de blusploeg van Oude Tonge al snel aan een ander voertuig toe zou zijn, ging de nieuwe brandweerwagen alvast maar daarheen, en hadden de jongens van De Plaat het nakijken... Maar nu geldt ook hiervoor: eindelijk! Commandant Van Drongelen bedankte het gemeentebestuur dat ze de nodige financiële middelen beschikbaar stelde om te kunnen voorzien in modem en goed hulpverlenings materieel. Ook deed het hem deugd dat het oude blusvoertuig een prima bestemming krijgt. Die gaat namelijk - evenals een paar jaar geleden het oude voertuig van Oude Tonge - naar de Poolse partnergemeente van Oostflakkee, Krasnystaw, waar 'ie nog ■eerwagenpark. jarenlang dienst kan doen. Vandaar ook de aanwezigheid van het Poolse gezelschap bij deze gelegenheid. Samen met het voormali ge Oude Tongse voertuig is de Ooltgens plaatse oude brandweerwagen er de mooiste tankautospuit die men daar kent! Nadat bur gemeester Van Pelt de sleutels van het nieu we brandweervoertuig in ontvangst had genomen van de heer De Koning, van het bedrijf Ziegler, speelde hij ze door naar de bemanning van de Ooltgensplaatse brand weer én overhandigde hij de sleutels van het oude voertuig aan de Poolse gezant, het voormalige hoofd van de vrijwillige brand weer van Krasnystaw de heer Bogdan Kali- necki, die zich hiervoor zeer dankbaar toon de en aan het Oostflakkeese korps de harte lijke groeten overbracht van hun Poolse collega's. Lopend trok het hele gezelschap van 't Cen trum naar de nieuwe kazerne, waar burge meester Van Pelt en de loco-burgemeester van Krasnystaw de heer Dariusz Turzyniec- ki, samen een gedenksteen bevestigden in de buitenmuur, naast de ingang. Natuurlijk stonden daar behalve de nieuwe en de oude brandweerwagen van Ooitgensplaat ook die van Den Bommel en Oude Tonge - Oost flakkee heeft nu drie vrijwel identieke blus- voertuigen - en met z'n vieren zetten die een geloei in van jewelste toen burgemeester Van Pelt door middel van een druk op de knop van de afstandsbediening één van de garageroldeuren van de kazerne opende. Daarmee kon heel Ooitgensplaat weten dat het er voor de brandweer nu tóch in orde is gekomen. Eindelijk. Gemeentelijk partnerschap: de burgemeester van Oostflakkee en de loco-burgemeester van Krasnystaw leggen samen de gedenksteen. Op vrijdag 14 maart 2003 wordt er in de Sta- ver gestart met een nieuwe springgroep voor jongens en meisjes van 9 tot 13 jaar. Van 15.45 tot 17.15 uur (1,5 uur) wordt er dan geoefend op de grote trampoline, minitram- pohne en de airtumblingbaan (dit is een 15 meter lange opblaasbare baan). De lessen zullen om de andere week plaats vinden en Je eerste paar lessen zijn gratis. Middelhamis- Sommelsdijk (MH-SD) groeit de laatste jaren gestaag. Op dit moment telt de vereniging ongeveer 230 leden en de doelstelling is om binnen 3 jaar uit te groeien naar 500 actieve leden. Er wordt gewerkt aan meerdere nieuwe groe pen en het bestuur is actief op zoek naar viijwilligers om leiding te geven en activi teiten te organiseren. Vooral de meisjesgroep van 6 en 7 jaar en de meisjesgroep van 8 en 9 jaar heeft het afge lopen jaar een explosieve groei meege maakt. Hierop is door de vereniging inge speeld door meer leiding in de groepen te plaatsen. De groei van deze groepen is te danken aan de goede prestaties van de Nederlandse dames tumploeg en de invoe ring van het gymmie en diplomatumen bin nen de vereniging. Met deze nieuwe oefe ningen kan stapsgewijs en op een eenvoudi ge manier meer en moeilijkere turn onderdelen aangeleerd worden. Voor de kin deren is het heel leuk omdat ze gymmies kunnen verdienen en kunnen zien hoever ze zijn gevorderd. De springgroep voor 12 jaar en ouder is ruim een jaar geleden gestart en de meeste sprin gers in deze groep hebben inmiddels de sal to onder de knie enkele springers zijn op dit moment al bezig met schroefsalto, tempo salto en hurksalto halve draai. De verwach ting is dat de beste springers in de groep na de zomervakantie starten met het aanleren van de dubbele salto. Er wordt nu getraind op woensdagavond van 19.00 tot 20.00 uur in de Staver. MH-SD beschikt over een gro te trampoline, 5 minitrampolines en een air tumblingbaan. Daarnaast is er in de Staver veel veiligheidsmateriaal aanwezig, zoals 6 dikke matten, 3 lange matten, 24 kleine mat jes en een vanggordel. Veiligheid staat bij de vereniging hoog in het vaandel, alle train(st)ers beschikken over een C-licentie die uitgegeven wordt door de KNGU (Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie). Deze licentie kun je krijgen door een 2-jarige cursus voor Verenigingsleider Gymnastiek te volgen of in het bezit te zijn van een vergelijkbaar diploma (CIOS, HALO). Om blessures te voorkomen wordt elke les veel aandacht besteed aan een goede warming-up aan het begin en een cooling- down aan het eind. ledereen die zin heeft om een aantal keren gratis mee te doen is van harte welkom. Voor meer informatie over de vereniging in het algemeen en de springgroepen in het bij zonder kunt u kijken op de nieuwe website van de vereniging www.mhsd.nl. U kunt ook contact opnemen met Dhr. E. Kievit, TeL: 0187-487513, E-mail: info@inhsd.nl Gebr. de Waal Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 algemeen® gebr-dewaal.com

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 7