Solistenconcours De Hoop groot succes! Welkom-Dienst School met de Bijbel 'De Regenboog' viel tweemaal in de prijzen! Weer 'n prentje van Remko, Predikbeurten Doopsgezinde Gemeente Ouddorp Informatie-avond Vrijmarkt tijdens Koninginnedag in Ouddorp EIIÜIQ^I^IEyij/S Stellendam - "Wat heb ik een leuke middag gehad", zo ver zuchtte na afloop één van de toehoorders in de zaal. De combinatie solistenconcours en voorspeelmiddag levert een geslaagd geheel op, zo bleek afgelopen zaterdag in 't Haegse Huus te Stellendam, waar Fanfareorkest De Hoop een solistenconcours had georganiseerd dat gevolgd werd door een door Muziekschool De Deltastreek georganiseerd voorspeeluur slagwerk. Ruim 20 solisten en groepen had den zich ingeschreven voor het 10e Meester Dekker solis tenconcours, voorheen een onderling concours, maar sinds enkele jaren voor iedereen opengesteld. Overigens bleek het overgrote deel van de deelnemers toch weer afkomstig te zijn van Fanfareorkest De Hoop. Uiteindelijke winnaar van de Meester Dekkertrofee werd Jos de Haan, slagwer ker bij het Stellendamse toporkest. Wedstrijdgedeelte Voorspeeluur Uitslag EIÜVtlDEII-lilEUWS Lezers van EllAt1DEt1.|1IEUW5 weten het BETER. mss -MELEmm Mm]s>EaMMMis... Vandaag weer verkiezingen. Al is het dan voor leden van het Provinciebe stuur, toch heeft het onze Remko weer geïnspireerd om een tekeningetje te maken waarin hij in een ludiek prent je zijn indruk weergeeft over het bestuur dicht bij huis: 'zijn' gemeen te, Middelharnis. Woensdag 12 maart 2003 Biddag voor gewas en arbeid In de Welkom-Dienst van zondag 16 maart, waarin Ds. A. M. Langhout uit Ousterhaule (Friesland) zal voorgaan, zal muzikaal worden meegewerkt door de Ontspanningsvereniging Krooswijk uit de Hoeksche Waard. Deze groep was al eerder te gast in Welkom-Diensten van de Doopsgezin de Gemeente. Diabetesver. Nederland Damverenlging 'Dirksland' Uitslagen van 3 maart Op de Christelijke Basisschool 'De Regenboog' werden maar liefst twee prijzen uitgereikt in een gedichtenwedstrijd die was uitge schreven door 3VO. Donkere maand PAGINA 2 iiiiVii^'i-i--v--*-'.54-4iii,ïiifeö(öS^^gÈiSsS DINSDAG 11 MAART 2003 De winnaars van hel We Meester Dekkerconcouis. De deelnemers aan het concours waren vooraf ingedeeld in een vier tal klassen te weten basis, midden, top en groepen. Het optreden dat gehonoreerd werd met het hoogste aantal punten zou de Meester DelAer wisselbeker in ontvangst mogen nemen. Als jurylid trad op de heer Leo van den Berg uit Nieuwendijk, geen onbekende voor muziekminnend Stellendam. Pianist Matthijs Stronks uit Tilburg, die de verschillende solisten begeleidde, ontpopte zich als een zeer bekwaam musicus. Concourscommissaris Piet Willers en speaker Albert Hakvoort zorgden ervoor dat het concours organisatorisch in goede banen liep, waarbij de totale regie in handen was van Viktor Moricz, die met zijn medewerkers het gehele concours (op meer dan uitstekende wijze) had georganiseerd, waarvoor hulde en dank! Bij het opmaken van de muzikale balans bleek dat alle vijf te verdie nen bekers terecht waren gekomen bij leden van Fanfareorkest De Hoop. In de basisklasse was de overwinning voor John Noordijk, slagwerker van het Stellendamse jeugdorkest. Ook de beker in de middenklasse was voor een slagwerker: Robin Voorend. De afdeling groepen werd gewonnen door Leon Klink en Edward de Bode, die twee extreem moeilijke 'Italiaanse Duetten' van Georg Friedrich Handel uitvoerden. De beker in de topklasse kwam wederom terecht bij een slagwerker, in dit geval Jos de Haan, die een eerste prijs met onderscheiding van de jury bijeen speelde. Vanwege het feit dat hij tevens het hoogste aantal punten van het concours behaalde, werd hem de Meester Dekker wisseltrofee uitgereikt. Daarmee werd Jos de winnaar van het 10e Meester Dekker solistenconcours en bleef de wisselbeker opnieuw in handen van De Hoop. Terwijl de jury zich beraadde over de diverse optredens verzorgden Anno Appelo en Michiel van Vliet, slagwerkdocenten van Muziek school De Deltastreek, een voorspeeluur. Voor een goed bezette zaal lieten zo'n 10 jonge slagwerkers horen wat ze allemaal al geleerd hadden. Het voorspeeluur werd besloten met een optreden van Drumband 'Avec Esprit' uit Ouddorp o.l.v. Kees Voogd. Speaker Albert Hakvoort maakte tenslotte een eind aan de opgelopen span ning met het bekendmaken van de prijzen. Basisklasse: Eline van Waarde (trompet) 38 pnt.; Eric-Jan Troost (trompet) 37 pnt.; Jurgen van Oostenbrugge (trombone) 40 pnt.; Jan- neke de Vries (cornet) 38 pnt.; Sylvia den Eerzamen (trompet) 38,5 pnt.; Lisanne Krijger (bugel) 36,5 pnt.; Eveline v.d. Doel (trompet) 38 pnt.; Jacqueline Tanis (hoorn) 38 pnt.; John Noordijk (slagwerk) 42,5 pnt.; Ricardo Redert (bugel) 38,5 pnt. Midden: Robin Voorend (slagwerk) 44,5 pnt. Top: Geerte Rijpma (sopraansax) 44 pnt.; Jos Otte (slagwerk) 51,5 pnt.; Viktor Moricz (esbas) 48,5 pnt.; Harmke Grootenboer (altsax) 52 pnt.; Jos de Haan (slagwerk) 55 pnt. Groepen: Tuba-ensemble Sliedrecht 50 pnt.; Geerte Rijpma en Inge Vreeke (altsax-duo) 50,5 pnt.; Tuba-ensemble De Hoop 50 pnt.; Leon Klink en Edward de Bode (trompet-duo) 51 pnt. chr. streeicblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)4710 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 1020 e-mail: AIgemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van "adv" of 'adm') tarief per mm 0,27: contracttarieven op aanvraag slidtingstennijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluilingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Adüertenüie-acquisitie; A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius. tel. (0187)47 10 22. privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9.25. Per Jaar €35,00. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 Het RO beleid van de gemeente Middelhar nis is al jaren een druk besproken onder werp. De inspectie RO heeft een vernieti gend oordeel geveld over het RO beleid onder het vorige college, m.b.t. het perma nent bewonen van het park 'Nieuw Zee land', het ontbreken van of het hebben van verouderde bestemmingsplannen. Daarnaast zijn omstreden bouwplannen in de West plaat, de Somnielsdijkse haven, inbreiloca- ties in het beschermd dorpsgezicht en de vraagtekens rond het spuikwartier in Mid delharnis in het nieuws geweest. Het ruimte lijke gehopzak is ook de reden geweest dat er een aantal verenigingen Middelharnis/ Sommelsdijk zijn opgericht, die de belangen van de cultuurhistorische monumenten in de gemeente behartigen. Deze verenigingen zijn de vrienden van de Korenbloem te Som melsdijk, vereniging Beschermd dorpsge zicht, vereniging Vissersdijk en de werk groep BeKoGo. Vreemd eigenlijk dat deze verenigingen een bestaansrecht hebben in Middelharnis, vindt Remko. Want sinds de laatstgehouden gemeenteraadsverkiezingen is er een vernieuwing in de bestuursvorm van de gemeente doorgevoerd, het zoge naamde dualisme. De essentie van het dualisme is dat de raadsleden die door de burgers gekozen zijn, dichter bij de burgers staan. Zij horen te luisteren naar wat er leeft in de gemeenschap en hierop het beleid op hoofdlijnen af te stemmen. Het college van Burgemeester en Wethouders voert dan het beleid van de raad uit. Op deze manier kun nen de burgers in de gemeente meer invloed krijgen op het beleid van de gemeente en zal de democratie beter werken. Maar Remko vindt het erop lijken dat zowel het college van B&W als de raadsleden doof zijn voor de suggesties van de burgers en hun belan genverenigingen. Om met dove mensen te kunnen communiceren is gebarentaal ont wikkeld. Vandaar Remko en zijn plaatje. Daarin zegt hij te vinden dat de projectont wikkelingsmaatschappijen het RO in Mid delhamis bepalen en voor het overgrote deel zelfs bestenmiingsplannen (Havenkanaal en Sommelsdijkse haven). Dualisme of een nieuwe samenstelling van het college het maakt voor de projectontwikkelaar niets uit: je trekt gewoon aan de andere touwtjes! OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. R. Veldman en 19.30 uur ds. G. Meuleman - Ger. Kerk 19.30 uur ds. J. G. Arensman - Doopsgezinde Gem. 19.30 uur ds. J, Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 19.30 uur ds. J. W. van Estrik. STELLENDAM - Herv. Gem. 14.00 en 19.00 uur ds. W. L. Smelt - Ger. Kerk 19.00 uur ds. A. S. Rienstra. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. G. Blom, Poortvliet en 19.00 uur ds. A. Vlietstra, Katwijk aan Zee. DIRKSLAND - Herv. Gem. 14.30 uur Dr. G. Bos, Serooskerke en 19.00 uur ds. W. J. Gorissen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 19.00uurds.A. van Wijk. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 14.30 uur ds. J. C. den Toom en 19.00 uur ds. G. C. Kunz - Lukaskapel HDG 10,15 uur Bid- dagbijeenkomst voor bewoners en be langstellenden en 19.00 uur ds. T. W. van Bennekom, Rijssen. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 14.30 uur ds. A. P. Voets en 19.00 uur ds. C. Gielen - Chr. Ger. Kerk 14.30 en 19.00 uur ds. F. den Butter - Ger. Kerk 19.30 uur ds. L. J. Lingen - Ger. Kerk (Vrijge maakt) 19.30 uur leesdienst. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 14.30 uur ds. A. Belder en 19.00 uur ds. J. C. de Groot. OUDE TONGE - Herv. Gem. 14.30 uur kand. A. A. Teeuw, Ridderkerk en 19.00 uur ds. J. Blom, Katwijk. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 19.00 uur ds. H. A. Samsom - Ger. Kerk 19.00 uur ds. G. de Hartogh. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.30 uur biddagdienst C.N.S. 't Kompas in de Ger. Kerk te Den Bommel en 19.00 uur ds. P. van Duijvenboden - Ger. Kerk 19.00 uur de heer K. Baas. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 14.30 uur ds. P. Vermaat, Scheveningen en 19.00 uur dr. T. E. van Spanje - Ger. Kerk 19.30 uur de heer De Jong. Koninginnedag 2003, het lijkt misschien nog ver weg, maar 't is dichterbij dan je denkt. De Oranjevereniging Ouddorp organiseert dan onder andere een vrij markt met echte kramen (dus geen kleedjes toegestaan). Deze markt zal extra lang duren, name lijk van 10.00-16.30 uur. Geef je nu alvast op bij VVV Ouddorp aan Zee, Bosweg 2 te Ouddorp en je weet zeker dat er een plaatsje voor je is. De kraam- huur bedraagt 20,-. Van dat bedrag huurt de Oranjevereniging Ouddorp de kramen en van wat er over is, worden andere leuke dingen georganiseerd. Let wel dat een plaats pas gereserveerd is indien daadwerkelijk betaald is. Geef je op en kom zeker een kijkje nemen in de ring van Ouddorp. De ontspanningsvereniging Krooswijk biedt ontspanning aan mensen met een verstande lijke handicap. In 1981 begonnen als een heel klein groepje, is zij nu begin 2003 uit gegroeid tot een vereniging met ca. 55 leden. Het doel van de oprichting was deze mensen een eigen vereniging te geven, omdat zij bij reguliere verenigingen vaak niet worden aanvaard zoals zij zijn. ledere week komen Diabetes gaat vaak hand in hand met over gewicht. Succesvol behandelen van het overgewicht heeft vooral voor mensen met diabetes veel gezondheidsvoordelen. De emst van diverse risicofactoren voor late complicaties wordt erdoor verminderd. Tijdens de informatie-avond van onze afde ling wordt u door de speciaal geschoolde diëtiste mevrouw E. Kuipers duidelijk uitge legd wat die voordelen zijn. Ook zal zij die per ingaan op wat gezond gewicht is en wel ke mogelijkheden er zijn om het te bereiken en te handhaven. Alle belangrijke aspecten, die bij -gewichts- beheersing van belang zijn, komen aan de orde, ook de mogelijkheid van acceptatie van het overgewicht. Wij nodigen u dan ook van harte uit voor deze informatie-avond die staat in het teken van: 'Risico verdwijnt, waar de taille ver schijnt'. Datmn: 18 maart 2003. Plaats: Ouddorp. Locatie: Zorgcentrum 'De Vliedberg', Hoge pad 2. Aanvang: 20.00 uur. de leden bij elkaar, woensdagavond om te volksdansen en om kleine sketches te spe len, op donderdagavond wordt muziek gemaakt. De volksdansgroep en de muziekgroep tre den zeer regelmatig op, in bejaardentehuizen of verpleeginrichtingen, maar ook bij jubi lea. De muziekgroep verleent voorts medewer king aan kerkdiensten. De leden van de groep beleven veel blijdschap aan hun optre dens, dat is duidelijk zichtbaar van hun gezichten te lezen. Dat dit wederzijds is blijkt uit het feit dat zij steeds weer worden gevraagd om aan kerkdiensten mee te wer ken. U bent welkom om samen met de Ontspan ningsvereniging Krooswijk de Welkom- Dienst in de Doopsgezinde Gemeente Oud dorp (aanvang 18.30 uur) mee te beleven. Afdeling 1: C. van Prooyen-J. KnöpsO - 3 D. Wolfert-Jac. Wolfert1 - 1 H. Heuvelaar - M. van 't Geloof3 - O Afdeling 2: W. Nieuwland - W. StolkO - 3 H. deMunck-A. Los1 - 1 W. Knöps - J. V. d. Groef3 - O H. deMunck-C. v. d. KroonI - 1 Het bestuur hoopt u te kunnen begroeten op deze avond, ook^de bekende boekentafel met de nieuwe folders van de DVN zijn aanwe zig. Vanaf 19.45 uur staat de koffie of thee voor u klaar. Met vriendelijke groet. Het bestuur afd. Goeree-Overflakkee. Voor nadere informatie kunt u terecht bij het secretariaat: J. E. van Spronsen-van Mourik, Nieuwstraat 21, 3249 AS Herkingen Tel. (0187) 66 92 21 In december 2002 is er vanuit de werkgroep wij gaan Weer Naar School van 3VO (het vroegere Veihg Verkeer Nederland) een gedichtenwedstrijd uitgeschreven voor de scholen van Goeree-Overflakkee. De gedichten moesten te maken hebben met verkeerssituaties welke de kinderen tegen komen in het steeds maar drukker worden verkeer. De drie beste gedichten vielen in de gemeente Dirksland. En zelfs de eerste twee prijzen in basisschool 'De Regenboog'. De heer F. Moolenaar van de Onderwijs Adviesdienst was naar Melissant getogen. Waar hij in gezelschap van wethouder Koningswoud van Dirksland en de heer van der Sluys van 3V0-afdeling Goeree-Over flakkee allereerst groep 5 bezocht. In die groep was namelijk de eerste prijs gevallen. Aan de hand van een kalender maakte de heer Moolenaar de kinderen attent op de gevaren die er aan de deelname van het ver keer schuilen. De gedichtenwedstrijd werd in de maand december uitgeschreven en juist dan zijn de wegen erg gevaarlijk. Zeker voor de kinderen! Maar altijd moet er goed opge let worden, hij wees de kinderen erop dat goed uitkijken en de hand uitsteken als er een andere weg wordt ingeslagen, heel belangrijk is en dat niet alleen als er een ver keersagent op de hoek staat. De heer Moolenaar maakte aan de spanning een eind door de naam van de winnaar uit groep 5 te noemen. Het gedicht van Kath leen van der Spaan was uitgekozen voor de eerste prijs. Daarom kreeg zij voorin de klas uit handen van wethouder Koningswoud een enveloppe met inhoud uitgereikt. Hieronder volgt het winnende gedicht van Kathleen: Bagage op de fiets, Regels niet voor niets. Regels in het verkeer, Sommigen reageren niet meer. Regels op de fiets, Regels niet voor niets! Geerd Struik leest zijn gedicht voor wat de tweede prijs opleverde. Helemaal rechts staat de winnares van de tweede prijs: Kathleen van der Spaan. Verder van links naar rechts wethouder P.J. Koningswond, F. Moolenaar en I. van der Sluys. Na de prijsuitreiking was er nog gelegen heid voor de kinderen om wat vragen te stel len aan de wethouder over verkeerszaken. Door Stephan Braber werd een wat pijnlijke vraag aan de wethouder gesteld. Hij vroeg zich af waarom er in het nieuwe tunneltje bij de bushalte in Melissant geen rekening is gehouden met rolstoelen. Hij verzekerde de wethouder dat een rolstoel naar boven duwen niet mogelijk is. Koningswoud moest - wellicht enigszins beschaamd? - toegeven dat dit niet mogelijk was. Vervolgens begaf het gezelschap zich naar groep 7 van de school, want ook daar was een winnaar. Hier was het Geerd Struik. Van hem viel het volgende gedicht in de prijzen: Ik ga naar school op de fiets. Maar dat oude wrak is iteleniaal niets. Van broem, broem, broem, en toen een hele harde boem. We zaten in de polder met een lekke band. Jan brulde als een olifant. Maar er kwam geen auto naar onze kant. Jan fietste toen maar naar het dorp, naar de winkel van Van Gorp. Hij kocht daar plaksel voor mijn band. En een kwartiertje later was er niets meer aan de hand. Later die middag werd op een andere school in de gemeente Dirksland de derde prijs uit gereikt. Dit gebeurde op de Prins Johan Fri- soschool in Herkingen. Hier viel Miranda Bazen in de prijzen met het volgende gedicht: Gebruik je verstand. Dan is er niets aan de hand. Kijk naar links, kijk naar rechts. Anders heb je superpech. Dus kijk naar links en kijk naar rechts. Anders leg je op de weg!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 2