SGP Jb^' Overdenking Open dag Windpark Piet de Wit MfiJSEII^IEUWS KCtMioieéeMckten EiiAraai-iiiEuws .Sjkvenster uit de Heilige Schrift 'De kabinetsformatie' bij SGP Jongeren Zaterdag 8 maart lo.oo - 15.00 uur, Sluishaven, nabij Achthulzen. HET Waarnemer KM STEMUaeHINE BLHNCO iTEMMCtl? siNaafappELHuio MEueEu ONmaiSEN Jezus verwelkomd - maar hoe? www.deltawind.nl Kom kijken naar windturbines van loo meter hoog. Verwonder je over een rotor van 66 meter doorsnee. Bekijk de enorme gondel van binnen. Er is vakkundige uitleg voor iedereen. Voor een hapje en een drankje wordt gezorgd. Ook bij slecht weer is er binnen wat te doen! IEDEREEN IS VAN HARTE WELKOM is het blad voor uw PAGINA 5 VRIJDAG 7 MAART 2003 Blik op kerk ^^y en samenleving tj - Een rei om Oranje - Vuilspuiterij - Liefde voor het Oranjehuis Liever schreef ik er niet over, maar het is ook niet goed mogelijk eraan voorbij te gaan. Ik bedoel het nieuws, dat op het ogenblik de media beheerst, de rel rondom het Oranje huis. Margarita, de dochter van Prinses Irene, en haar echtgenoot, Edwin de Roy van Zui dewijn, hebben het nodig gevonden een kwestie tussen hen en de koninkhjke familie op straat te brengen, en via HP/De Tijd mod der te gooien naar hooggeplaatste personen. Ik denk dat het goed is, ons te binnen te bren gen de uitspraak van een Griekse wijsgeer, in de eeuwen vóór onze jaartelling: 'Beledigin gen zeggen méér over degene die ze uit spreekt, dan over hen voor wie ze bedoeld ^y""- Daarmee heb ik eigenlijk al min of meer blijk gegeven van mijn opinie in deze kwestie. Natuuriijk zijn ook de leden van ons konink lijk huis mensen van vlees en bloed. En natuuriijk zal er ook binnen de muren van de paleizen weleens iets gezegd of gedaan wor den wat niet door de beugel kan. En wellicht bevatten de grieven van het genoemde stel een kern van waarheid. Een oude volkswijs heid leert het ons: "Het is stil waar het nim mer waait". Of, wil men, "als een koe Bontje genoemd wordt zit er altijd wel een vlekje aan". Het is dan ook niet de bedoeling alles van ons Oranjehuis goed te praten of te verdoezelen. En we zetten bepaald de Koningin en de leden van haar familie niet'op een voetstuk, alsof zij vohnaakte mensen zouden zijn. De wil echter wel vooropstellen dat ze zich niet of nauwelijks kunnen verdedigen. Dat hun geen wapenen ter beschikking staan om deze aantijgingen tegen te spreken, of te ont zenuwen. Het deed me dan ook goed meteen na de eerste berichten te horen dat de konink lijke familie zich niet herkende in wat er over haar werd gezegd, en dat ze er verder, "uit liefde voor Margarita", het zwijgen toe zou doen. Margarita en haar man behoren wel tot de Oranjefamiüe, maar niet tot het koninklijk huis. Als zodanig zijn ze dus niet aanspreek baar, en kunnen ze ook niet tot de orde wor den geroepen. Dat houdt in dat ze kunnen zeggen wat ze wiUen! Dat ze dat ook doen, zegt wel iets! Kennelijk is Edwin de Roy van Zuidewijn niet zo goed gevallen bij de familie. En duidelijk is ook dat Margarita tegen hem opziet en hem door dik en dun bijvalt en steunt. Maar het zegt wel iets dat je dan met je hele familie, je ouders incluis, overhoop ligt, en dat ook nog aan de grote klok hangt. Dat je je frustraties afreageert op mensen die in feite niets terug kunnen zeggen... Het zegt ook iets dat HP/De Tijd vier weken lang een plaats inruimt voor deze vuilspuite rij. Dat zouden we verwacht hebben van rod delbladen, maar niet van een periodiek van standing. En het zegt veel over een groot deel van ons volk dat de betreffende weekbladen telkens zo snel waren uitverkocht en dat de dagbladen het zo gretig overnemen... Blijk baar zijn vele mensen op sensatie belust. Dat het Huis van Oranje, en met name de Koningin, hiermee een deuk zou hebben opgelopen, kan ik niet geloven. De grote meerderheid van ons volk zal toch achter Hare Majesteit staa en de Oranjeliefde zal er niet minder om worden. En de enkele repu blikeinen die meteen weer een reden zien waarom de Koningin zou moeten aftreden, worden toch door de grote massa niet serieus genomen. Deze vraag- en antwoordrubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kostenloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u stu ren aan: Redactie Eilanden-Nieuvcs, Postbus 8,3240 AA Middelharnis, met in de linkerbovenhoek 'Vragenrubriek' vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepubliceerd. Hoeveel vrouwen verdwenen er via die Franse vrouwenmoordenaar Landru Antvword: Met behulp van diens zakboek je wti uiteenlopende plaatsnamen, initialen of Mjnamen, die betrekking konden hebben op de eenzame dames die hem als partner aanvaardden en wier bezittingen hij inpikte d elders opsloeg, kwam de Franse justitie jp bijna 300, doch de lijken zijn nooit gevonden, zodat er geen zekerheid over bestaat. Men stemt tegenwoordig meestal elektro nisch. Kan men op die machines méér dan één kandidaat ojpartij intoetsen? Kan men ook blanco stemmen? Antwoord: Alle machines mogen per kiezer maar één enkele stem accepteren. U kunt dus niet op twee of meer partijen stemmen en ook niet op de knoppen drukken van diverse kandidaten uit één lijst. Dan werkt het appa raat niet. En voor blanco stemmen hebt u die machine niet nodig. Dan pakt u het stembil jet aan en doet het ongebruikt weg, of u gaat wel achter het gordijn doen alsof het gebruikt is. Zo'n stem is en blijft ongeldig, dus waarom zou die machine hem meetel len? Er toch geen lijst voor. Besef echter wel, dat u uw mening op deze manier niet tot uitdrukking brengt. En als er méér mensen zo doen als u nu wilt, kunnen juist de politi ci die u zo verfoeit, dankzij hun aanhangers voort gaan op de thans ingeslagen weg! Daarom kunt u toch maar beter wel meedoen en uw stem geven aan iemand van de oppo sitie die ook tegen de door u afgekeurde opvattingen is. Kunt u verklaren hoe het komt, dat ik de merels in Limburg en Friesland heel andere wijsjes hoor fluiten dan die in mijn eigen tuin? Antwoord: Er zijn door de keimers al tal van veranderingen geconstateerd in de vogelzang. Vroeger op muziek gezette wijs jes laten ook andere melodieën horen dan de nu gebruikelijke. Daarnaast bestaan er bin nen de zelfde vogelfamilies zgn. zangdialec ten, die volgens onderzoek door geografi sche grenzen afgebakend zijn. Jonge vogels leren wel zingen van de oudere, maar imite ren vaak geluiden uit hun omgeving en eUce zangvogel kan nog wel een eigen lievelings liedjes zingen. Is daar een keer een 'hit' bij, dan wordt die opeens door vele vogels nage floten. Nadat er in dit seizoen als twee avonden zijn gehouden wordt op vrijdag 14 maart de laatste avond van het seizoen gehouden. Op deze avond hoopt drs. E. Dijkgraaf te spre ken over 'De kabinetsformatie' - stand van zaken op D.V 14 maart 2003. Elbert Dijkgraaf is voorzitter van de SGP- jongeren en stond als nummer drie op de lijst van de Tweede Kamerverkiezingen van 22 januari. Hij staat daarom dicht bij de kabinetsformatie zoals die nu plaatsvindt. Zoals we weten hebben CDA en VVD na de verkiezingen geen meerderheid in de Twee de Kamer. Daarom is CDA-leider Balke nende in gesprek gegaan met Bos van de PvdA. Verschillende SGP-ers hebben een strategische stem uitgebracht op het CDA. De vraag is wat voor resultaat dit heeft op het beleid zoals dit nu in de kabinetsforma tie gestalte krijgt. De heer Dijkgraaf zal als antwoord hierop het beleid zoals dat tot dat moment blijkt uit de formatiebesprekingen toetsen. Gezien de actualiteit van dit onderwerp is het moeilijk om nu al de precieze inhoud van de inleiding aan te geven. In ieder geval zal ingegaan worden op de volgende zaken: Is er verbetering te verwachten omtrent ethische zaken, zoals abortus, euthanasie, homohuwelijk en bordeelbeleid? Hoe gaat het nieuwe kabinet het gezinsbe leid voromgeven? Wat is de houding van het kabinet ten opzichte van de kwestie Irak? Daarnaast zullen, afhankelijk van de forma tiebesprekingen, voorstellen over bijvoor beeld asielbeleid en bestrijding van crimi naliteit aan de orde komen. Het interessante van deze avond is de actu aliteit van het onderwerp. De inhoud van de inleiding kan zelfs 's middags nog verande ren, omdat er nieuwe informatie naar buiten komt. Juist het inspelen op nieuwe situaties maakt politiek zo interessant. Er wordt daarom veel belangstelling voor deze avond verwacht. Deze bijeenkomst zal worden gehouden in het gemeentehuis van Middelharnis aan de Koningin JuManaweg 45 te MiddeUiamis. De koffie staat klaar om 19.45 uur en om 20.00 uur wordt er begonnen. Kun Je zelf iets ondernemen tegen een sinaasappelhuid Antwoord: Het allerbeste is toch: naar een huidarts te gaan, want zulke specialisten beschikken over diverse nieuwe middelen, waarmee dergelijke huidafwijkingen kun nen worden aangepakt. Daarnaast kunt u de huid eenmaal per dag nat maken met een aftreksel van petersehe. De takjes droogt u en daarna giet u er heet water op. Dat laat u koud worden en dat vocht gebruikt u. De gedroogde peterselie kunt u het hele jaar door bewaren. Hoe kan ik oude waslagen van meubelen ajpoetsen? Antwoord: Als die wrijfwas nog zacht is, kunt u met oude lappen of keukenrolpapier al veel wegvegen. De rest kunt u weghalen door het hout af te nemen met een lap die in terpentine gedrenkt is. Aangekoekte was en vuil lossen daarin snel op. Pas op als u de oorspronkelijke kleur bereikt, want terpenti ne kan de evt. aanwezige laklaag aantasten. U schrijft niets over de houtsoort, fineerla- gen, gebruikte lak en vernis, verf of beits, maar in de regel zijn die niet bestand tegen een te sterke dosis of herhaalde inwerking van dergelijke schoonmaakmiddelen. Een restantje wrijfwas moet u daarom voorzich tig met een enkele druppel op een schone doek weghalen. "Gezegend is Hij, Die komt in de Naam des Heeren! Hosanna in de hoogste hemelen! {Matt. 21:9) E>e tekst verplaatst ons naar de dagen die aan het jaarlijkse Paasfeest vooraf gaan. Er is veel volk op de been in Jeruzalem. Behalve de eigen inwoners van de stad zijn er ook veel pelgrims, van heinde en ver gekomen naar de heilige stad. Er is een bepaalde span ning onder het volk. Een spanning die gevoed wordt door wat ze steeds weer onder elkaar bespreken en de vraag die in ieders haft leeft: wat zal Jezus doen? Zal Hij nu laten zien, dat Hij de beloofde Messias is? Of zal juist blijken, dat Hij dat helemaal niet is? Jezus heeft twee van Zijn discipelen er op uitgestuurd om voor Hem een ezel te halen. Dat dier wil Hij gebruiken als rijdier en rij dend op die ezel zal Hij van de Olijfberg afdalen en Jeruzalem binnentrekken. Hij ^S^ daar Zijn intocht houden. Zijn koninklijke intocht. Want, inderdaad, een Koning is Hij! En bovendien zal de profetie tot in elk onderdeel moeten worden vervuld. Veel heeft er al zijn vervulling gevonden, maar er is nog meer, dat eeuwen geleden al is aange kondigd en dat nog op vervulling wacht. Onder andere ook het woord van de profeet Zacharia (9:9): "Ziet, uw Koning zal u komen, rechtvaardig en Hij is een Heiland; arm en rijdende op een ezel en op een veu len, een jong der ezelinnen". Dat woord leeft in Jezus' gedachten en daartoe zond Hij Zijn discipelen uit en als ze dan bij Hem terugko men met een ezel, neemt Hij op dat dier plaats en gaat zo rijdend naar Jeruzalem. De mensen zien het. En het heeft effect. Er stromen er steeds meer toe. Van alle kanten komen ze, en de een steekt de ander aan. Ja, nu zal het gebeuren. Nu zal toch nog blijken, dat wat ze in stilte gedacht en gehoopt had den, werkelijkheid wordt. Jezus is de Mes sias, die verlossing zal gaan bewerken. Nu gaat er een andere tijd aanbreken. Nu zal aan het bewind van de Romeinen een eind gemaakt worden. Nu wordt Israel weer wat het vroeger was: een sterk en machtig volk. Nu zal Davids troon weer in luister hersteld worden. Ja, alles wat ze in hun messiaans dromen gedroomd hebben, zal nu gaan gebeuren. En ze halen de Koning in. Met palmtakken, waar ze mee wuiven. Ze trekken voor Hem hun mantels uit en spreiden die op de weg zodat Hij daarover heen mag rijden. En heel enthousiast beginnen ze te zingen. Daarbij grijpen ze naar het Psalmboek. Bij- belvast als ze zijn herinneren ze zich de woorden uit Psalm 118 en die woorden nemen ze op de lippen. Woorden waarmee ze de Koning verwelkomen. Een huldigingslied ter ere van Jezus van Nazareth. Een mooi lied. Heel mooi zelfs. En iedereen vindt het mooi. Natuurlijk. Maar.... vindt Jezus het ook mooi? Is Hij er ook blij mee? Nee, Jezus kan er niet blij mee zijn. Hij zou er ongetwijfeld wel blij mee geweest zijn als de zingende mensen, net zoals Hij Zelf dat deed, bij die woorden uit Zacharia hadden geleefd. Als ze vanuit de geest die uit die woorden spreekt zouden hebben gezongen, dan had hun lied Zijn volledige instemming gekregen. Maar daar ontbreekt het nu juist aan. De profetie van Zacharia begrijpen ze niet. Een Koning - ja dat willen ze. Maar hebben ze dan niet door wat voor soort Koning Hij is? Wat zei Zacharia? Dat de Koning een zachtmoedige Koning zou zijn. Dat Hij een arme Koning zou zijn. Maar dat is inderdaad wel een heel ander soort Koning dan de Koning van wie zij hebben gedroomd. Wat hoort Jezus in hun welkomstlied? Dat ze nog altijd niets verstaan hebben van Zijn bood schap. Ze geven er hun eigen uitleg aan. En intussen blijven ze helemaal zichzelf. In hun zelfhandhaving gaan ze verder en Jezus voorziet waar dat straks op zal uitlopen. Nu is het "Hosanna!" En straks? Nee, ze begrijpen er niets van. In feite mis kennen ze met die mooie woorden uit Psalm 118 de ware betekenis van de Heere Jezus. Zeker, een mens mag Hem welkom heten. Maar niet als een Zaligmaker, die komt doen wat wij willen dat Hij doet. Niet als een Ver losser, die ons op onze wenken komt bedie nen en ervoor zorgt, dat we een rustig en voorspoedig leventje kuimen leven, waarbij we geen last hebben van welke vijanden dan ook. Als we Jezus zullen verwelkomen dan zal het moeten zijn een welkom aan Hem, zoals Hij vanuit de raad Gods is. Dat wil zeg gen, als een Zaligmaker, die de zondaar van de diepste nood komt verlossen en dat is zijn zondenood. Als een Zaligmaker, die komt herstellen wat wij God tekort gedaan hebben. Als een Zaligamker, die naar Jeruzalem gekomen is om Zijn ziel te geven tot een rant soen voor velen. Verlossing van zonde, dui vel, dood - dat komt Hij tot stand brengen, maar daar blijken de Joden geen behoefte aan te hebben. Vandaar dat hun psalm vals klinkt in Jezus' oren, en dat Hij bij het horen van dit lied alleen maar meer bedroefd wordt. Zodat Hij straks in tranen uitbreekt.... De Heiland hjdt, ook als Hij op dat ezeltje naar Jeruzalem rijdt. Want Hij wordt mis kend in Zijn diepste bedoelingen. Er blijkt, ondanks het mooie lied, geen plaats voor Hem te zijn. Hun ogen zijn verblind. Hoe is dat met uw ogen? Hebt u al ontdekt wat de Heiland echt kwam doen? Hoe Hij Koning is? En hebt u Hem ook zo nodig gekregen? Zijn uw ogen al open gegaan voor uw eigen nood? En voor Zijn gewilligheid om dat te doen waardoor u uit uw nood zult kunnen worden verlost? Weet u toch wel dat u door uw zonden in grote nood bent geraakt? En dat niemand u redden kan dan de Zoon Gods, die arm geworden is daar Hij rijk was? Wie op die manier iets gezien heeft van de armoede van zijn ziel, staat niet direct aan de kant van de weg luid te zingen: Hosanna! Maar die weet wel wat het is om met stille verzuchtingen tot de Heere te smeken: "Heere, neem alstublieft Uw intrek ook in mijn hart en verlos mij van alle nood en schuld. Ik ben zo arm, zo ellendig, zo verlo ren. En zonder U zal ik voor altijd verloren gaan. Daarom, ontfermt U Zich over mij"En wie ervaart, dat de Heere aan dat verzoek voldoet, ja, die heet deze Koning ook harte lijk welkom en zegt - maar dan in de geest waarin de dichter van psahn 118 het zei -: Gezegend is Hij, die komt in de Naam des Heeren! Den Butter ■.m^ÊÊÊSkr Windpark Piet de Wit is een initiatief van Promill bv en de coöperatie Deltawind. -27- Henkie schenkt haar een brede glimlach en brabbelt iets onverstaanbaars. "Tante Bep", vraagt Marieke, haar gezicht droog vegend, "is uw hele gezin in Rotterdam of is er ook een aantal ergens anders ondergebracht?" De ogen van haar tante krijgen een gelaten uitdrukking en moeizaam slikkend klemt ze haar lippen op elkaar. Diep zuchtend zet de vrouw Henkie op de grond, vouwt haar handen om Marieke's hoofd en kijkt de dochter van haar overleden zus intens verdrietig aan. "Lieve schat, de ramp heeft ons toch zo zwaar getrof fen. De kan het bijna niet vertellen." Dan krijgt ze opnieuw een hevige huilbui en klampt zich vast aan Marieke. Het meisje staart haar tante met grote angstogen aan. "Is het.zo erg?" brengt ze moeizaam uit. Haar tante knikt snikkend en zegt nauwelijks hoorbaar: "Waarom Marieke, waarom? God heeft me alles afge nomen, alles wat ik liefhad. Jouw oom Jos en al onze kinderen.waarom heb ik als enige van ons gezin de ramp overleefd?" Marieke kan niet geloven wat ze hoort en schudt onge lovig haar hoofd. "Nee, tante.zeg alsjeblieft niet dat ze ook bij jullie.Ze maakt haar zin niet af, bang om die afschuwelijke woorden uit te spreken. Het vermoeide en door droefheid getekende gezicht van haar tante bevestigt echter de verschrikkelijke waarheid en Marieke slaat medelijdend een arm om haar tante heen. De mensen rondom hen zijn getuigen van hun grote verdriet en sommigen pinken zelfs een traan weg, ter wijl anderen gegeneerd hun hoofd afwenden. "Kom", zegt Rietje na een paar minuten, "laten we even naar een cafetaria gaan, daar kunnen jullie wat drinken en een beetje kalmeren." Rustig loodst ze Marieke en haar tante tussen de kramen door en even later zitten ze in een kleine cafetaria vlakbij de markt. Op een tafeltje worden drie dampende koppen koffie neergezet, terwijl Rietje tante Bep een schone zakdoek geeft. "Drink maar eerst lekker wat", zegt ze moederlijk tegen de verdrietige vrouw, "het zal u goed doen." Zwijgend drinken ze met kleine teugjes van de koffie en komen Marieke en haar tante een beetje tot rust. "Ik wil nu liever niet praten over die nacht", zegt tante Bep na een paar minuten, "het is zo moeilijk Marie ke... zo moeilijk..." Het meisje knikt en staart naar haar lege kopje. Ze be grijpt haar tante wel, zelf vindt ze het ook moeilijk om over de ramp te praten, alle vreselijke beelden ziet ze dan weer voor zich. "Waar verblijft u in Rotterdam?" vraagt Rietje, de stil te doorbrekend. Tante Bep kijkt haar vriendeUjk aan. "Ik heb zo'n geluk gehad met mijn adresantwoordt ze zacht. "De woon bij een hele, lieve, oude dame, die uit Indië is teruggekomen. Het is zo'n goed mens, altijd staat ze voor me klaar. Er logeert bovendien nog een andere evacué uit Stavenisse bij haar, meneer Gerard van Loon. Die man heeft net als wij enorm veel te verwer ken, want zijn vrouw en zijn enig kind zijn ook tijdens de rampnacht verdronken." "Het is afschuwelijk wat die storm allemaal heeft aan gericht", zucht Marieke, "het lijkt wel alsof ieder gezin in Zuidwest-Nederland door de ramp is getroffen." "Sommige stadjes zijn droog gebleven", zucht tante Bep, "maar er zijn plaatsen waar alle huizen in één straat zijn ingestort. Bij ons m Oosteriand moet het ook heel erg zijn." Zwijgend staart ze naar haar koffie, terwijl Rietje pro beert om Henkie bezig te houden. "Van de rest van onze familie weet u zeker ook niks?" vraagt Marieke voorzichtig. Haar tante schudt het hoofd. De heb al overal geïnfor meerd, maar ik ben nog niets over hen te weten geko men. Het kan best zijn dat hen niets is overkomen, maar bijna iedereen uit het rampgebied is wegge bracht, dus wie weet waar ze zitten." Opnieuw zwijgen ze allebei, totdat Rietje de stilte onverwachts verbreekt. "Marieke, we moeten nu gaan hoor, mevrouw wil dadelijk lunchen en als ik niet op tijd met de boodschappen terug ben, dan zul je haar horen!" Marieke wisselt snel haar adres uit met dat van haar tante. Nadat ze elkaar omhelsd hebben, nemen ze af scheid van elkaar. "De kom je spoedig opzoeken lieverd", belooft ze stel- hg en kust Marieke op haar wangen. Als ze de andere kant uitloopt, blijft kleine Henkie zwaaien, totdat zijn tante om een hoek verdwijnt. Verdrietig om haar overleden neefjes, nichtjes en oom, maar dankbaar dat haar tante nog leeft, loopt Marieke stil naast Rietje naar huis. Haar zusje zal wel blij zijn dat tante Bep in Rotterdam is. Ze weet dat Elske dol is op haar moeders zus, maar het lijkt haar wel verstandi ger nog niets te vertellen over de dood van de anderen. Wanneer Rietje de voordeur opent, staat mevrouw Ladage al klaar om haar te berispen. "Waar kom je vandaan?" vraagt ze bits, "weet je wel hoe laat het is?" Rietje buigt haar hoofd. "We zijn naar de markt ge weest mevrouw, ik moest verse groenten en fruit kopen." "Daar heb je dan wel je tijd voor genomen", snauwt de doktersvrouw kattig en staart dan naar Marieke. "Ga jij haar deze keer maar vlug helpen met de lunch", zegt ze nors en beent weg. De meisjes verdwijnen met Henkie naar de keuken en zodra Rietje de keukendeur gesloten heeft, kijkt ze Marieke schuldig aan. "Het is mijn schuld dat mevrouw zo boos is", zegt ze zacht, "je moet haar dadelijk bij de lunch vertellen dat je je tante hebt ontmoet en dat er zoveel mensen van jouw familie zijn omgekomen." Marieke haalt zuchtend haar schouders op, ze voelt zich zo moe en zo leeg, het hefst zou ze zich willen verstoppen op haar zolderkamertje. "Je moet flink zijn", klinkt er plotseling een heldere stem in haar hoofd en onbewust recht ze haar schouders. "Ik zal het haar nu vertellen", antwoordt ze zacht en slentert naar de salon. Verbaasd kijken de dokter en zijn vrouw naar Marieke als ze van haar ontmoeting op de markt vertelt. "Heeft ze echt als enige de ramp overleefd?" vraagt de dokter geëmotioneerd. Marieke knikt gelaten en probeert de brok in haar keel weg te slikken. "Wat afschuwelijk voor je tante", zucht dokter Ladage geschokt, "die vrouw moet toch wel veel kracht heb ben om zo'n verlies te dragen." Mevrouw Ladage perst haar lippen op elkaar en lijkt ook getroffen door het nieuws. Peinzend roert ze in haar thee, maar er komen geen troostende woorden uit haar mond. "Wih u alstublieft niets tegen Elske en Annechien zeg gen over onze oom, onze nichtjes en neefjes.Ze heb ben al zoveel verdriet te verwerken. De wil alleen ver tellen, dat we tante Bep hebben ontmoet, meer niet." De dokter knikt begrijpend. Zijn vrouw zet echter haar kopje plotseling neer en oppert luchtig: "Misschien kunnen jullie strEÜks wel bij je tante gaan wonen?" [wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 5