^^p^/i/9tWs/ Wetjes en Weetjes Landbouwregeling voor de BTW Visi Aldi wil zich vestigen aan Korteweegje Dirksiand Zelf brood snijden trouwen? 00 van der Bok-Mierop Breston B.V. Machinebankwerkers hardlopers en alle andere sporters Zaterdag 15 maart a.s. tussen 10.00 en 16.00 uur EIIAIfDBf^lEUWS Giro 555 Den Haag Excursie met de boswachter Schoenadviezen voor wandelaars bij Schoenhandel Van der Bok-Mierop Breston bv 0 Afrika: miljoenen dreigen te sterven. We kunnen nü nog iets doen! www.giro555.nl Een Aldi? Gaan jullie binnenkort De nieuwe voorjaarscollectie... dit jaar wel heel aantrekkelijk! extrokoopouond. ^iiêMêm (Omlopers van Flakkee) zal de heer Charles Schalk van het sportmerk ASICS aanwezig zijn '3(i___ Schoenhandel Van der Bok-Mierop. Met behulp van \\WS^ loopband en camera zal hij schoen adviezen geven en daarbij uiteraard letten op de Individuele loopstijl. Vergeet niet om uw oude schoenen mee te nemen, omdat deze waardevolle informatie bevatten. Deze dag »s_®J;°^, hardloop en>Nï op schoenen Q><^ S^ 10^ L Weststraat 10 - 3253 AR Ouddorp Moor tie wandelaars hebben wij o.a. tie volgentie merken: Asics - New Balance - Lowa - Merll Ook hebben wij sportschoenen van de merken: AsIcs - Saucony - New palance FLODDERTJE: goed tweedehands goed voor u en het goede doel VGRKHEFTRUCK-SERVICE TE KOOP Gebruikte ToyOta Vorkheftruck indeweij Nieuwe Tonge VRUDAG 7 MAART 2003 "Wetjes en Weetjes" is een rubriek waarin aandacht wordt besteed aan wetgeving, fiscaliteiten, sociale vraagstukken, arbeidsproblemen e.d. Problemen, vragen en onderwerpen kunnen door de lezers worden aangedragen bij de redactie. Binnen de Wet op de Omzetbelasting bestaat voor landbouwers, veehouders, tuin bouwers en bosbouwers de mogelijkheid om buiten de heffing van omzetbelasting te blijven. Deze regeling houdt het volgende in: Landbouwers zijn geen BTW verschuldigd voorzover zij agrarische producten en gebruikte bedrijfsmiddelen leveren en agraiische diensten verrichten Landbouwers kunnen met betrekking tot deze prestaties geen BTW als voorbelas ting in aftrek brengen Landbouwers hoeven voorzover het deze prestaties betreft geen facturen af te geven en niet te voldoen aan de extra eisen die voor de BTW aan de boekhouding worden gesteld De afnemers van de agrarische producten en de agrarische diensten (let op: dus niet bij aankoop van gebruikte bedrijfsmiddelen) kunnen 5,1% van het hun in rekening gebrachte bedrag als voorbelasting aftrekken Bij toepassing van de landbouwregeling kan de landbouwer geen BTW terugvorde ren op kosten en investeringen. Dit nadeel kan meestal niet doorberekend worden aan de afnemers, zodat de kostprijs van de producten hoger wordt. Om aan dit nadeel tegemoet te komen kan de landbouwer aan de belastingdienst verzoeken om toepassing van de landbouwregeling achterwege te laten. De landbouwer wordt dan net als de meeste andere ondernemers op de normale wijze in de heffing van de BTW betrokken, kan alle BTW op de kosten en investeringen terugvorderen en moet over de omzet BTW gaan afdragen. Voor een juiste afweging of de landbouwer moet kiezen voor belast ondernemer schap, is het van belang om de toekomstige investeringen goed in kaart te brengen. Over de omzet is de landbouwer meestal 6% verschuldigd, maar van nagenoeg alle kosten en investeringen kan 19% BTW worden teruggevorderd. De omvang van de investeringen geven meestal de doorslag bij de keuze of men in de landbouwrege ling blijft of niet. Bij het overgaan van de landbouwregeling naar het belaste ondernemerschap voor de BTW vindt een herziening plaats van in het verleden niet verrekende BTW. Con creet betekent dit dat met terugwerkende kracht een groot deel van het "nadeel" als nog aan u wordt teruggegeven. Gezien de complexiteit van deze regeling is het aan te bevelen om uw situatie eens te laten beoordelen door een deskundige op dit gebied. De rub:..,, Visser Registeraccountants te Baiendrecht, Middelhar wel uiterste zorg is besteed aan de inhoud, aanvaardt ile Ie aansprakelijkheid voor onvolledigheid of onjuistheid o daarvan. :Kser -:ioe- iike- :igen SAMENWERKENDE HULPORGANISATIES De meerderheid van de commissie adviseer de voor een verhuizing van de Cl000 - plus een aantal verswinkels en wellicht de Rabo bank - naar de Geldersedijk. Al is er nog onderzoek nodig naar woningbouw boven de winkels en de parkeerdruk die daarmee gepaard zal gaan. Een meerderheid was ook voor een rotonde, maar wel onder de voor waarde dat er helderheid komt over de kos ten. Tot slot sprak een meerderheid zich uit voor de vestiging van een Aldi aan het Korte weegje, en wel op de plek van het voormali ge tankstation. Alleen Bruggeman (Chris tenunie) sprak zich tegen zo'n vestiging uit, omdat hij het geen versterking van het win- kelbestand vindt. Mevrouw Struik (Gemeentebelangen) deed nog geen uit spraak over de wenselijkheid van een Aldi- supermarkt in Dirksiand. De overige partijen hadden geen bezwaar. Bij Aldi, een zogenaamde discountsuper marktketen, kwam de locatie Dirksiand in beeld toen de slag in Oude-Tonge werd ver loren van concurrent Lidl. Volgens de keten - en volgens het RBOI - is er op Goeree- vervolg van voorpagina Overflakkee ruimte voor twee discountsu- pers. Een Aldi heeft - net als een Lidl - een regionale functie en zal naar verwachting vooral veel klanten uit Middelhamis en Sommelsdijk trekken. "De ClOOO zal omzet verliezen, maar dat omzetverlies moet niet als levensbedreigend worden geacht", aldus Paul Hospers van RBOL Makelaar Tam boer, die meldde dat Aldi het tankstation aan het Korteweegje wil kopen, sloot daarbij aan met zijn mededeling dat de formule van een discountsuper heel anders is ("een beperkt assortiment van 800 artikelen") en dus geen bedreiging voor de ClOOO hoeft te zijn. Hij nodigde de ClOOO en de vers winkeliers zelfs uit om zich ook aan het Korteweegje te ves tigen. "U kunt met ons alle kanten op." Bij woordvoerder Van Leusden van Schuite- ma (ClOOO) vond Tamboer weinig gehoor. "Het verzorgingsgebied is te beperkt voor een tweede supermarkt. Wordt er een Aldi toegevoegd, dan komt de vraag op of het wenselijk en verantwoord is om de ClOOO uit te breiden. Een Aldi erbij is een slechte stap, die wel eens heel negatief voor Dirks iand zou kunnen zijn." Het is nog winter, maar in de duinen van Voome is het begin van de lente al duidelijk zichtbaar. Allerlei planten, die in het voor jaar bloeien, steken hun kopjes boven de grond en het broedseizoen van de vogels breekt aan. Op zaterdag 15 maar om 10.00 uur kunt u mee op excursie met de boswach ter van Natuurmonumtenten. De wandeling voert u door de vochtige duinvalleien van Voomes Duin naar het Brede Water, waar u onder meer de aalscholvers kunt bekijken, die hier een broedkolonie hebben. Het Brede Water is een duinmeer, dat ligt in een duivallei tussen de oude zeereep van voor 1910 en een nieuwe zeereep. Op weg naar het Brede Water komt de excursie over het Kreekpad, genoemd naar de oude naam van de rivierarm, waaruit het duinmeer is ontstaan. In 1570 is deze rivierarm afgeslo ten door een dijk, de Pietersdijk. Vanaf twee uitzichtpunten is het Brede Water goed te overzien. Er zijn talrijke vogels te ontdek ken, zoals de aalscholvers. Zij hebben hun woonplaats op de eilandjes in het duinmeer. Ook diverse eendensoorten brengen hier hun jongen groot, zoals berg-, kuif- en slobeen- den. Voor alle excursies is aanmelding vooraf noodzakelijk bij Regio VVV voome, tele foon (0181) 475475. De excursies zijn gratis voor leden van Natuurmonumenten en Het Zuid-Hollands Landschap, niet-leden bete len 2,25 Euro en kinderen t/m 12 jaar 0,45 Euro. U wordt aangeraden om goede wan delschoenen te dragen. Hier komt mogelijk een Aldi-vestiging in Dirksiand. Wie zelf zijn brood snijdt kan daarmee onge merkt aan de lijn werken. Hoe zit dat? Dat zit zo. Boterhammen van je eigen mes zijn over het algemeen dikker. In plaats van drie voor- gesneden boterhammen met drie keer beleg, zou je kunnen volstaan met twee dikkere boterhammen met tweemaal beleg. Of bij een sandwich van dik gesneden brood is het als gauw drie gewone sneetje met het beleg van één. Brood levert naar verhouding wei nig calorieën. Het zijn eerder boter of mar garine en beleg die verantwoordelijk zijn voor veel calorieën. Bovendien bevat brood, met namen de bruine, volkoren en meergra- nen soorten, ook veel voedingsvezels. De vezelrijke boterhammen zorgen voor een verzadigd gevoel. Zo'n verzadigd gevoel voorkomt dat je ten prooi valt aan een hon ger gevoel. De verleiding is dan groot om te eten wat maar voorhanden is. Dat zijn vaak voedingsmiddelen die naar verhouding veel vet en energie bevatten. Consumenten die op hun gewicht letten doen er goed aan brood als basis te kiezen. Brood levert immers veel waardevolle voedingsstoffen en bevat maar weinig vet. Maar je niet dik De overheid voert via het Voedingscentmm momenteel een campagne waarin het belang van plantaardige, vezelrijke producten als brood, groente en frait onder onze aandacht wordt gebracht. De campagne, getiteld 'Maak je niet dik', wijst op het belang van een gezond evenwicht tussen energie-iima- me en energieverbmik. Vooral mensen tus sen de 25 en 35 jaar schijnen niet zo'n gezond voedingspatroon te hebben. De cam pagne verbiedt geen voedingsmiddelen, maar toont slimme combinaties van verstan dige energiebronnen en lichamelijk bewe ging. Wie dikkere sneden brood snijdt, zou zich dus minder dik over de lijn hoeven te maken. Maar zelf brood snijden heeft ook nog een aantal andere pluspunten. Het heeft iets gezelligs, het biedt plezier. Denk aan vers, op de ovenvloer gebakken, knapperig rond brood. Of zo'n wat afgeplat, fraai openge barsten vloerbrood waaruit de geur nog opstijgt. Leg het op een grote plank, zet een grof gekarteld broodmes erin, luister naar het gekraak en geknisper en verras je met de aanblik van het veerkrachtige kruim. Boven dien heeft het ook wel iets stoers, je eigen brood snijden. Een brood dat van de eigen snijplank komt staat ook gezellig op tafel. Op het Franse platteland maak je het nog wel mee dat de gastvrouw aan de table d'höte het brood tegen haar schort drukt en er groet sneden van afsnijdt en die op je bord legt. Gebr. de Waal Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 algemeen® gebr-dewaal.com Zaterdag 15 maart - tussen 10.00 en 16.00 uur - zal bij Schoenhandel Van der Bok- Mierop aan de Weststraat 10 te Ouddorp, de heer Charles Schalk van hel sportmerk ASICS aanwezig zijn. Met behulp van loopband en camera zal hij schoenadvie zen geven voor wandelaars, hardlopers en andere sporters en daarbij uiteraard letten op de individuele loopstijl. Belangstellen den voor dit advies wordt aangeraden de oude schoenen mee te nemen omdat deze waardevolle informatie bevatten. Ook zal er deze dage een pedicure aanwezig zijn. Deze dag geeft de schoenhandel 15% kor ten op schoenen en kleding. Met het voorjaar in aantocht, zijn wij er weer helemaal klaar voor. In de verschillende filialen liggen de mooiste collecties weer voor u gereed. Kleding met uitstraling, sfeer en elegantie. We nodigen u graag uit om een kijkje te komen nemen en de sfeer van het komende seizoen te proeven. Voor iedere klant ligt er een leuke attentie klaar! Elspeet Staverdenseweg 17, 0577 - 49 25 01 Hendrik-ldo-Ambacht Brederodehof 66, 078 - 681 70 84 Krabbend! jke Dorpsstraat 55, 01 13 - 50 39 20 Wandelaars (Ê)[pSiaa Tel. (0187)68 15 44 Fax (0187)68 41 In het tweedehands winkeltje Floddertje hangt weer volop zomerkinderkleding. Er kan nog (merk)kin- derkleding worden ingeleverd t/m 17 april a.s.,de kleding moet schoon, heel, modieus en gestreken zijn. Verder zoekt Floddertje; fietsstoeltjes, auto stoeltjes, kinderstoelen, campingbedjes, wipstoel- tjes, enz. De winkel werkt op basis van 50 -50 en schenkt jaarlijks ruim 900.= aan goede kinderdoe len. Kom kijken op de Noordzijdsedreef 10 te Oolt- gensplaat Geopend: dinsdag en donderdagmorgen en woensdagmiddag. Zie voor meer informatie op: www.floddertje.org of bel tel: 631738. 1,5 ton; LPG met s.s. in prima staat (met garantie) dealer van Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland Verkoop en verhuur van nieuwe en gebruikte vorkheftrucks en palletwagens Middelharnis Tel. 0187 - 482319 - Fax 0187 - 482118 www.tref.nl/middelharnis/vroeghef Breston bv: Fabrikant van moderne transportnniddelen, overslagin stallaties, etc. Wij zoeken met spoed ter uitbreiding van ons team: Omschrijving van de functie: Het zelfstandig van tekening kunnen samenstellen van diverse projecten. Afkorten, knippen, zetten, boren, lassen, etc. Functie-eisen: Praktijkervaring. WA-1 certificaat of dit willen gaan behalen. Geboden wordt: Goed salaris. Goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Gursusmogelijkheden. Gaarne uw reactie zo spoedig mogelijk aan: Dhr. B. J. de Bakker (hoofd personeelszaken) Molendijk 167, 3244 AMNieuwe Tonge Tel. (0187) 65 14 32 Fax (0187) 65 23 60. Email: bart@breston.nl Website: www.breston.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 4