u^^ Verhuizing ClOOO vermindert ver keer en parkeerdruic in centrum PiefLITIE 0900-8844 ALL ON BOARD? VERKOPING kai4ts Camping 'de Klepperstee' kan zeer snel patiënten met hartstilstand behandelen Mdi wil zich vestigen aan Korteweegje Dirksland Magnificat zoekt een lage bas i(/Minnaard Website Jeugd vereniging 'Daniël' Collecte Nationaal Fonds Kinderhulp ciutoschcide 1^ SpringFestival Aad Koedam in Flakkeecialiteiten www.knopsbv.nl Bibliotheek Ouddorp wint 25.000 euro! i"^ Visser Visser fi-^ Snelheidscontroles Inbraak supermarkt Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? Automobielbedrijf Flakkee B.V. instattatiehearijf KUTV» 1^180 9002 Inleveren spullen rommelmarkt Nieuwe Tonge BARENDRECHT'TEl. 0180-642 111 WIDDELHARNIS» TEL 0187-617 300 GOUDA «TEL. 0182-358 235 Zorgen GARAGE KnÖpS voor at4Por!leieM mPpfezfer Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee GOEREE-OVERFLAKKEE - Personeel van de Verkeerspolitie (Project Verkeers handhaving) hield dinsdagmorgen, -middag en -avond radarsnelheidscontroles op de Langeweg in Ooltgensplaat en de Lieve Vrouwepoldersedijk in Stad aan 't Haring vliet. Tevens werd 's morgens in de Voor straat in Stellendam een autogordelcontrole gehouden. Op de Langeweg werd tussen acht en half tien gecontroleerd. Van de 410 passerende automobilisten namen 29 het niet zo nauw met de maximumsnelheid van 80 km/uur. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 120 km/uur. Op de Lieve Vrouwepoldersedijk registreer de de snelheidsradar tussen acht uur en half tien dat 37 van de 324 passerende automobi listen de 50 km-limiet overschreden. Hoog ste score bedroeg hier 92 km/uur. Bij de autogordelcontrole in de Voorstraat in Stellendam gingen tussen half tien en half elf zes automobilisten op de bon omdat zij de gordel niet droegen. MIDDELHARNIS - In de nacht van dins dag op woensdag werd er ingebroken in een supermarkt aan de Kastanjelaan. Onbeken den hadden in de vroege morgenuren een gat in het platte dak van de winkel gemaakt, waarna zij binnen konden komen. Men heeft daarna enkele kasten geforceerd en daaruit een grote hoeveelheid sigaretten en telefoon kaarten weggenomen. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd inakelaar/taxalcur, lid NVM OI87-476.'i.'i.'i Magnificat is een vocaal ensemble met 28 leden. We richten ons op de vocale kerkmu ziek van vroeg Barok tot heden. Ieder jaar hebben we in november ons traditionele concert in de Nederlands Hervormde kerk te Dirksland. Daarhaast zingen we op uitnodi ging elders in de regio. Onze leden komen van Goeree Overflakkee en Voome Putten. We zijn op zoek naar een enthousiaste lage bas voor wie zingen een passie is. We repeteren iedere vrijdagavond van 18.45 uur tot 20.15 uur in het "Diekhuus" te Mid- delhamis. Voor inlichtingen kunt u contact opnemen met de dirigent Rinus Verhage, op telefoon nummer 0187-484704, of met de voorzitter Aren Grootenboer, op telefoonnummer 0187-491948. 7 personen Toyota Previa. Vanaf 32.650,- Dorpsweg 28, 3245 VC Sommeisdijit, Tel. (0187)48 44 66 www.toyotaflal<l<ee,nl Cft?TOYOTA CDA MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Ooetlnchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Op zaterdag 8 maart is er van 9.30 tot 12.30 uur een tweedehands kinderkleding- en speelgoedbeurs in het verenigingsgebouw van de Ger. Gemeente te Middelharnis, met prachtige tweedehands kinderkleding van maat 56 t/m 176, waaronder ook enkele hoedjes en tasjes. Maar ook nieuwe dames-, heren- en kindersokken (nieuwe collectie). Ook is er veel speelgoed zoals rolschaatsen, enkele fietsen, spelletjes, puzzels, houten speelgoed, enz. Verder wordt er snoep verkocht. Voor de kleinsten appelflappen, roombroodjes en oliebollen. Maar: op op! Vanaf ca. 10.00 uur kunt u er ook terecht voor een lekker broodje kroket of frikandei. Het is beslist de moeite waard om een be zoekje te brengen. Er wordt gezorgd dat de koffie klaarstaat, met wat lekkers er bij! De verkoping wordt gehouden aan de Chris- tiaan de Vrieslaan 38 te Middelharnis. Sinds korte tijd heeft de Hervormde Jeugd vereniging 'Daniël' uit Ouddorp een eigen website. De site is voorzien van veel infor matie en foto's van de acties en activiteiten van de vereniging, bijvoorbeeld het jaarlijk se jeugdweekendje in de herfstvakantie. Verder informatie over de jaarlijkse jeugd- appèldag, zangavonden en jeugdcontact- avonden. Natuurlijk zijn alle roosters van inleidingen en activiteiten voor het komende jaar nu ook op internet te vinden. Ook voor oud-leden is het leuk om deze site te bezoe ken, met onder andere een lijst van alle per sonen die lid zijn geweest van de jeugdver eniging en een uitgebreide beschrijving van de 76-jarige geschiedenis van de vereniging. De website is te vinden op het volgende adres: http://jvdaniel.filtemet.nl/. De openbare bibliotheek in Ouddorp heeft 25000 euro gewonnen. Dat is de prijs die de provincie Zuid-Holland uitloofde aan di'e bibliotheek in Zuid-Holland die het meest innovatief zou blijken te zijn. Uit de deelne mende biebs werd er acht genomineerd, waarvan die van Ouddorp met de eer ging strijken! De prijsuitreiking vond hedenmor gen plaats. Uitgebreidere berichtgeving volgt in onze editie van a.s. dinsdag. Gezocht consulenten m/v uit Den Bommel /Goedereede/Melissant en of Stad a/h Haringvliet om de collecte voor Nationaal Fonds Kinderhulp te organiseren (21 t/m 26 april). Enthousiaste mensen kurmen contact opne men met Stichting CHRIS jeugdtelefoon, tel. 078-631.55.72 of mevr. G. van Straalen, tel. 0187-631738. Gas -Water -Warmte Dorpsweg 4, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 KEMA CEHIIFICHn 36570 Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 Op camping 'de Klepperstee' in Ouddorp zijn stappen ondernomen om zo snel mogelijk in te kunnen grijpen als gasten, bezoekers of medewerkers daar getroffen worden door een hartstilstand. Elk uur krijgt in Nederland iemand een hartstilstand. Door de aanschaf en plaatsing van Automatische Externe Defibrillatoren (AED's) kan de overlevingskans wor den vergroot. Want de enige mogelijke behandeling van een hartstilstand op basis van ver- trikelfibrilleren is het gebruik van de defibrillator. Die geeft een krachtige stroomstoot af die ervoor zorgt dat het abnormale hartritme gestopt wordt en het normale hartritme her steld kan worden. De overlevingskansen nemen echter per minuut dramatisch af als de defibrillatie op zich laat wachten. Het beschikbaar hebben van de AED's op de camping helpt zo snel mogelijk te kunnen defibrilleren, dus levens te redden. Dankzij een cursus en training van First Responder NL - incl. AED training en certificering door de Neder landse Reanimatie Raad - weet men op 'de Klepperstee' nu precies hoe te handelen. Op zaterdag 21 juni hoopt de Nederlandse Hervormde kerk van Nieuwe Tonge haar jaarlijkse rommelmarkt/verkoping te hou den. Wie nog bruikbare spullen heeft, zoals meubeltjes, boeken, elektrische apparatuur, speelgoed, gereedschap,computers, fietsen, e.d., kan ze inleveren op de zaterdagen 15 maart, 12 april, 10 mei en 15 juni a.s. van 9.00 uur tot 12.00 uur. Alles wat u niet meer kunt gebruiken, kan op de rommelmarkt nog worden verkocht. De eerste inleverdag is dus volgende week zaterdag, 15 maart, bij de familie Van Kempen aan de Duivenwaard- seweg 7 te Nieuwe Tonge. Wie zijn spullen zelf niet kan brengen, kan bellen naar de familie Both, telefoon: 652072. Deze lente organiseren Ronduit en Hebbez! Het SpringFestival, een vernieuwend Ufe- style-event voor jongeren tussen de 12 en 18 jaar. Deze activiteit vindt plaats op 29 maart in de Veluwehal in Bameveld. Het Spring Festival is een avontuurlijk event met voor elk wat wils. Er zijn optredens van interna tionale en nationale artiesten als Normal Generation?, Rachael Lampa, SouJahz, IKboemm, All Together Separate en ReLand. Daarnaast zijn er allerlei activitei ten zoals dance-clinic, sport, multimedia- markt, hairdressing make-up en bowling met 3FM DJ's. Aanmelden kan via de Res- erfoon 0318-622336 of via www.ronduit.nl. Behalve muziek zijn er nog tal van andere onderwerpn die jongeren interesseren. Daar speelt het SpringFestival op in. Van 15.30 uur tot ongeveer 22.00 uur is er dus op het SpringFestival van alles te beleven. DIRKSLAND - Er moet nog het een en ander aan een nader onderzoek worden onderworpen, maar als het aan politiek Dirksland Ugt verhuist de ClOOO-supermarkt vanuit het cen trum van het dorp naar de Gelderse- dijk. Op de plaats waar nu nog het voormalige kerkgebouw van de Gere formeerde Gemeente staat, krijgt de winkel meer vloeroppervlak, meer parkeerruimte en kan de winkelfor mule naar hartelust gemoderniseerd worden. Mét de ClOOO zouden vier of vijf verswinkels vanuit de dorpskern kunnen meeverhuizen naar de Gel dersedij k. De meest ideale ontsluiting van het nieuwe winkelcentrum is een rotonde op de kruising Korteweegje - Schelpenpad. Een Aldi is welkom aan het Korteweegje. Dinsdag vergaderde de commissie Grondge bied en Economische Zaken van de Dirks- landse gemeenteraad over de verplaatsing van de ClOOO-supermarkt en over verschil lende zaken die daarmee samenhangen. Uit gangspunt voor de discussie was het rapport 'Verkeersstromen- en parkeeronderzoek centrumgebied', dat in opdracht van de gemeente Dirksland is opgesteld door het adviesbureau RBOl. Verkeersdrukte Uit de monden van Roel Effting, verkeers kundige van het RBOI, en Paul Hospers, dis tributie-planologisch adviseur van het bureau, kregen de commissieleden - en de volgepakte publieke tribune - allereerst een analyse van de huidige situatie te horen. Die kwam er in het kort op neer dat de verkeers drukte in het centrum en de parkeerdruk rond supermarkt en ziekenhuis zullen toene men als er niets verandert, en dat de leef baarheid in de dorpskern daarmee minder zal worden. Wat heeft het RBOI ontdekt? Dat de verkeersintensiteit in het centrum van Dirksland de laatste zes jaar sterk is toege nomen: met 4 tot 5 procent per jaar, terwijl het landelijke cijfer 2,5 tot 3 procent is. Vol gens de RBOI-deskundigen is de verkeers toename een gevolg van de versterking van de regiofunctie van het ziekenhuis, maar ook van de uitbreiding die de kern Dirksland heeft doorgemaakt én de "toegenomen regionale en nationale oriëntatie bij woon- werkrelaties en recreatie", zo werd aangege ven. Een voortgaande groei van het verkeer in de dorpskern ligt voor de hand, zij het in een lager tempo. "In de spitsuren", zo gingen de adviseurs verder, "zijn de verkeersstromen - onder meer door het bevoorradingsverkeer voor de winkels - zo groot, dat er afwikkelingspro blemen ontstaan op de Stationsweg, de Win terstraat en de Heul". Ook noemden ze de verkeersafwikkeling op de kruising Korte- De toekomstige locatie voor een potentieel 'koopcentrumDirksland. weegje/Schelpenpad verre van optimaal. Overigens - zo kregen de commissie en de aanwezigen in de zaal tussen neus en lippen te horen - wordt de maximumsnelheid van 30 kilometer in de kern van Dirksland goed nageleefd. Parkeerdruk Dirksland telt 690 parkeerplaatsen, waarvan 170 bij het ziekenhuis. Rond de ClOOO en het ziekenhuis is de parkeerdruk op sommi ge momenten erg hoog. Voor de supermarkt is dat één van de redenen om te willen ver huizen, voordat de winkel vervalt tot een soort buurtsuper, die ook de aantrekkings kracht op andere verswinkels zal verkleinen en uiteindelijk noodlottig zal zijn voor het voorzieningenniveau. Als de ClOOO ver huisd is, stelden de RBOl-adviseurs, komt er extra ruimte voor auto's van bezoekers en patiënten van het Van Weel Bethesda Zie kenhuis. Een uitbreiding van twintig par keerplaatsen voor het ziekenhuis is volgens het bureau voldoende, een uitbreiding die ook gerealiseerd zou kunnen worden aan de Tramweg. Verder beveelt het RBOI het zie kenhuis aan om de beschikbare parkeer plaatsen beter te verdelen door er een aantal in de directe nabijheid te reserveren voor patiënten en door een vorm van "vervoers management" door te voeren. Een uitkomst van de discussie, dinsdag, was dat de gemeente in overleg treedt met de zieken huisdirectie om de parkeerproblematiek tot een eind te brengen. Verhuizen Een andere uitkomst was dat de voorgestel de optie om de ClOOO-supermarkt te verhui zen naar de Geldersedijk als positief wordt gezien. Immers, de bereikbaarheid van het centrum zal verbeteren, de verkeersintensi- Dirksland kent veel problemen met betrekking tot de verkeersafwikkeling. Elke zaterdag van 09.00 tot 10.00 uur is er een nieuwe gast in het praatprogramma •Flakkeecialiteiten' op Radio Flakkee, die met Jan Lodder praat over zijn of haar REGISTERACCOUNTANTS leven. Op zaterdag 8 maart is Aad Koedam de volgende gast in programma. Aad werd 57 jaar geleden geboren in Dirksland. Hij verhuisde naar Melissant en vertrok van daar weer naar MiddeUiamis. Sinds kort woont hij in Oude-Tonge. Aad verdiende vroeger zijn brood als bulldozermachinist en als machinebankwerker. Nu is hij al jaren monteur bij Delta Nutsbedrijven. Eén van zijn grootste hobby's is het ver zoekplatenprogramma 'Muzikale Harte- wensen' op Radio Flakkee. Zo lang als Radio Flakkee bestaat, verzorgt Aad de techniek van het programma tijdens de uit zending en is hij de stuwende kracht in het team van 'Muzikale Hartewensen'. Dins dag om 18.00 uur wordt het programma herhaald. teit en parkeerdruk zullen afnemen, de leef baarheid in de kern zal, samen met de veilig heid, toenemen en het dorp krijgt een veel grotere nieuwe supermarkt. Bij het nieuwe winkelcentrum kunnen circa zeventig par keerplaatsen worden gecreëerd, en dat is volgens het RBOl voldoende. Ook als een aantal verswinkels en wellicht de Rabobank meeverhuizen. "Een concentratie van de supermarkt en enkele winkels werkt verster kend, waarbij vooral de winkels van de aan trekkingskracht van de supermarkt profite ren", aldus het adviesbureau. Een rotonde op de kruising Korteweegje - Schelpenpad wordt door de commissieleden in het algemeen als de beste oplossing voor de verkeersafhandeling gezien. Wel leven er twijfels over de kosten van zo'n rotonde: bij benadering 450.000 tot 600.000 euro. Tijdens de vergadering spraken enkele bewoners van de Geldersedijk hun zorgen uit over de plannen. Een omwonende voor zag parkeerdrukte, een overvloed aan uit laatgassen en een verlies van privacy als er bovenop het winkelcentrum ook apparte menten worden gebouwd. Een ander zei te vrezen dat heiwerkzaamheden de nodige effecten zullen hebben op de oude, niet onderheide woningen aan de Geldersedijk. "Als er een bestelwagen over de dijk rijdt, staan bij mij de koffiekopjes te schudden op tafel." Weer een ander zag de hele operatie als een niet verantwoorde uitgave van gemeenschapsgeld. "Verplaatsing super pri ma, maar wel zonder verkapte subsidie. We hebben het geld broodnodig voor het dorps centrum, voor de diverse sportvoorzienin- gen en voor de uitbouw van natuurvoorzie ningen", aldus een inspreker, die tevens een vergoeding eiste voor de achterblijvende ondernemers. Commissielid Van der Veer (SGP) waar schuwde voor een verplaatsing van de ver- keers- en parkeerproblematiek. "Als alles naar de Geldersedijk gaat verhuizen, krijgen we daar dezelfde problemen als nu in de kern", aldus het commissielid. Zijn collega Bruggeman (ChristenUnie) voorzag par keerproblemen als er teveel appartementen bovenop het winkelcentrum komen, terwijl WD-er Driesprong de consument in het verhaal miste. "Wat is de mening van de bewoners van Dirksland?", wilde het libera le commissielid wel eens weten. PvdA-er Van der Vlugt vond dat er wat al te gemak kelijk een eind wordt gemaakt aan het vijf jaar geleden vastgestelde centrumbeleid. Ook zei hij te betwijfelen of verswinkels de concurrentiestrijd met een belendende supermarkt kunnen volhouden. En voordat de PvdA akkoord kan gaan met een rotonde ("die gaat een paar stoivers kosten"), willen de sociaal-democraten eerst duidelijkheid hebben over wat er met de Spuikolk gaat gebeuren. CDA-er Kievit zei ook eerst de kosten van een rotonde in beeld te willen hebben voordat hij er ja of nee tegen zegt. (Vervolg op pagina 4 links onder) Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer V-/ Langeweg Middelhamls Tel. (0167) 47 67 67 OPEL Langeweg

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1