Stoop: 'Ga stemmen, het is belangrijk!' Watersnoodramp op 'De Regenboog' eiiaudbijiieuws Damvereniging ENEO '52 te Melissant DIRKSLAND - Bij een brug of een weg zie je nooit een bord met de tekst 'Mede mogelijk gemaakt door de provincie Zuid-Holland'. Het provin ciebestuur, eigenlijk hoor je er niet zoveel over. "Als je iemand op straat vraagt waar de provincie zich mee bezighoudt, dan zal het in veel geval len twee minuten stil zijn", zegt de heer S. Stoop, burgemeester van Dirksland, lid van de Provinciale Staten én opnieuw kandidaat voor dit orgaan. Hij weet dat de provincie minder tot de verbeelding spreekt dan de Tweede Kamer of de gemeenteraad. Desondanks onderstreept hij het belang van de Provinciale Staten en roept hij iedereen op volgende week dinsdag, 11 maart, te gaan stemmen. Wettelijke taak Ons manco Glastuinbouw Identiteitsgebonden Combinatie Zoek de rust 'm het 3e\eree woud VAKANTIE WONING Tel. 0049-9973-9601 Gewichts- beheersing HERBALIFE GEMEENTE GOEDEREEDE Administratief medewerker m/v Uitslagen maandag 3 maart Verloving, Huweiyk. Jubileum of een ander feestje? Wij zorgen wel voor de kaarten! Gebr. de Waal Net zoals veel andere scholen op Flakkee, werkt ook de OBS. "De Regenboog "in Ooltgensplaat aan het project "Kijkdijken", n.a.v. de watersnoodramp vam 1953. PAGINA 10 VRIJDAG 7 MAART 2003 Stüop is al meer dan tien jaar lid van het Zuid-Holjandse parlement. In november 1992 trad hij toe tot de SGP-fractie en jaren lang was hij het jongste Statenlid in de pro vincie. Hoe kijkt hij terug op die periode van meer dan tien jaar? "Tot 1999 was de SGP/ChristenUnie geen collegepartij, daar na wel. Negentien negen en negentig is dus een duidelijke breuklijn. Ik heb tot 1998 ook gewerkt voor de Tweede Kamerfractie; daar heb ik in de Provinciale Staten veel profijt van gehad en andersom ook. Op beide plek ken heb ik me altijd beziggehouden met het zorgbeleid, het beleid voor jongeren, oude ren, gehandicapten enzovoorts." Daarover zou hij kunnen beginnen als het twee minuten stil is gebleven na de vraag wat de provincie nu eigenlijk doet. Maar hij kan het - concreter - ook hebben over de bruggen, sluizen en wegen die de provincie aanlegt en onderhoudt. Stoop: "Dan komt het al wat dichterbij, al worden wegen ook wel aangelegd door het rijk en het water schap. Maar de jeugdzorg is een wettelijke taak van de provincie. Net als bepaalde taken op het gebied van ruimtelijke orde ning; de vaststelling van het streekplan bij voorbeeld. De provincie houdt zich in het algemeen bezig met zaken die het belang van één gemeente overstijgen. Provinciale Staten zorgt voor afstemming en samen hang." Dat een en ander maar zo moeilijk door dringt tot de bevolking, heeft volgens Stoop ook te maken met het gegeven, dat een dis cussie over bijvoorbeeld het streekplan over de wat verdere toekomst gaat en dus als 'te ver weg" wordt afgedaan. "Een streekplan gaat over de situatie over tien of vijftien jaar, over het leefgebied van de volgende genera tie. Ja, dat speelt ons wel eens parten. Daar komt nog bij dat je als provinciebestuurder niet zo direct in contact bent met de burgers. Je praat meer met andere overheden, maat schappelijke organisaties en instellingen. Dat is goed, maar dat is tevens ons manco. En daar moeten we zelf wat aan doen. We hebben er ook al wat aan gedaan, met een gebiedsgerichte aanpak, maar door de vaak abstracte thema's blijft het lastig om je als provinciebestuur te profileren." Gevraagd naar wat de fractie van SGP/ChristenUnie bereikt heeft in de afge lopen vier jaar, als onderdeel van het college van Gedeputeerde Staten, zegt Stoop dat het lastig is om daar een exacte score van te geven. "We hebben vier jaar geleden de ver kiezingsprogramma's van verschillende par tijen naast elkaar gelegd en een collegepro gramma gemaakt. Daar zitten natuurlijk onderdelen van de SGP/ChristenUnie in. De glastuinbouw is een goed voorbeeld. PvdA en GroenLinks wilden daar de rem op zetten, maar het CDA en SGP/ChristenUnie zagen nog groeimogelijkheden. Uiteindelijk zijn we uitgekomen op het compromis dat de huidige omvang van de glastuinbouw mini maal gehandhaafd zou blijven. Daarmee is de sector niet teloorgegaan." Stoop noemt ook de terughoudendheid ten aanzien van gemeentelijke herindelingen als een wapenfeit van zijn fractie. En de realise ring van één loket in de jeugdzorg, waarbij de provincie Zuid-Holland zelfs vooruitliep op het landelijk beleid. "Een ander punt waar wij erg aan hechten, is de identiteitsge bonden zorgverlening. De instellingen zijn niet in het defensief gedrukt of geconfron teerd met krimpscenario's, maar hebben zich nog kunnen ontwikkelen. Ja, dat gaat ons na aan het hart en dat is een herkenbaar item." De campagne voor de Statenverkiezingen is in volle gang en avond aan avond brengen Stoop en de andere kandidaten van de SGP/ChristenUnie dit soort punten naar voren. Hoe verloopt de campagne? "Wisse lend. De verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn net achter de rug en dat is soms wel te merken. Aan de andere kant hebben we ook wel bijeenkomsten met vee! opkomst en levendige discussies gehad. De verwachtingen? Moeilijk te overzien. In 1999 kregen de SGP en de ChristenUnie er allebei een zetel bij. Het ligt een beetje aan de opkomst en de houding van onze traditio nele kiezers of we dat resultaat kunnen vast houden. Ik hoop het wel." Zoals Stoop in het verleden we) profijt kon hebben van de combinatie Statenlid en frac tiemedewerker in de Tweede Kamer, kan nu de combinatie Statenlid en burgemeester nuttig zijn. "Ik zit daar als fractielid van de SGP en niet als burgemeester van Dirksland, maar ik kan natuurlijk m'n netwerk en infor matie benutten en m'n ervaringen meene men als ik in Dirksland ben. En andersom ook. De combinatie kan nuttig zijn, zo mogelijk kan ik zelfs de belangen van Dirks land behartigen. Maar dat moet altijd open en transparant gebeuren. Als ér sprake is van conflicterende belangen, moet heel helder zijn met welke verantwoordelijkheid ik er zit. Zonodig onthoud ik me van stemming." Stoop staat op een verkiesbare plaats en zal aanstaande dinsdag zeker herkozen worden als Statenlid. Hoe wil hij de burger oproepen om toch vooral te gaan stemmen? "Als je invloed wil uitoefenen op het provinciale bestuur, dan moet je zeker naar de stembus gaan. Maar er is meer; een stem telt dubbel omdat de Statenleden de leden van de Eerste Kamer kiezen. En de Zuid-Hollandse Sta tenleden hebben daarbij een veel zwaardere stem dan de Statenleden van bijvoorbeeld Flevoland. Ga dus stemmen, het is belang rijk!" Het gehele laar te bezoeken 2 pers. p. dag 30,- 4 pers. p. dag 50,- Slaapkamer 2 pers. met koelkast en koffiezetapp. 75,-p, dag. Vraag inl. en folders: Na 19.00 uur (Holl. sprekend) en goede voeding gaan samen bij: Bel voor info: Loes van Lenten (0187)682964 Jenny Stums (0187)6314 71 Werken in Goeöereede is wer ken aar\ de toekomst met respect voor verleden. De 'Kop van Goeree' is t>ekend vanwege de uitge strekte natuurgebie den. Door de balans te vinden tussen vis serij, landbouw en recreatie biedt Goedereede een ïdeaie omgeving om te wonen, te werken èn te recreëren. Bij de gemeente Goedereede werken ongeveer SO men sen. Voor medewer kers geldt dat ze doelmatigdoelge- ffcftt en (t/anfgencftt samenwerken. Het nemen van initiatief, zelfstandigheid en werken aan per- soonigke ontwikke ling wordt gestimu leerd. '.nmr aanfeictóig can dezs advertentie want niet op prijs gesteld. In verband met uitbreidinq zoeken wij voor het stafbureau Personeel en Organisatie op zeer korte ter mijn een: 18 uur per week Het stafbureau Het stafbureau P&O hojcil zich bezig met ontwikkeling, implementatie en uitvoering van een integraal en modern personeels- ^f. organisatiebeieid. Samen met de personeelsadviseur geeft de nieuvi/e mede werker hier invulling aan. Functie-inhoud In deze nieuwe funcie ben je verantwoordelijk voor do (ondersteunende) werkzaamheden op het gebied van de perso's^i^administratie. Je geeft uilvodrinti aan en uitleg over de rechtspositieregelin gen die gelden binnen n^^'qemeente Je verzorgt do /inktuvcr/uimregistratie en berekening van verlof- rechten. Tevens sigr;5''s=.r je zaken met belrekkimi lol liol poü.ormcl, zoals einde aanstelling bepaalde tijd, jubilea en langdungt ziektegevallen. DaarnaaM Ih.u voi^mtwoordelijk voor het invoeren, actuali seren en onderhouder, van gegevens in het potsoti<mliiUilormaliesysteem. Wij vragen: Een enthousiaste coNeaa die het leuk vindt om vour uu mol mcnM^n lo werken UQO werk- en denk niveau, bij voorkeur MÉAO-secretarieel Erv,-iriii() in «Min ■.o'uli|i;li|kfi functie strekt tot aanbeveliiig Uitstekende kennis van 'Word Je bent accum,-it, l.oM.liikl ovor >:<:n ')';';de mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid en weet vertrouwelijk om to gaari inut porsoütiiijkG gegevens. De voorkeur gaat uit naar een werkweek van vijf ochlondon. IV/; bieden: Een prettige werkomgeving en goede secundaire arbeidsvoorwaarden, o.a. flexibele werkti|den, uitste kende studiefaciliteiten PC-privé project, fietsregeling, spaarloonreqcling en het (ver)kopen van ver of. De functie is voorlopig gewaardeerd op schaal 6 (maximaal C 2.213,00 bruto per maand bij een volle dige werkweek). Informatie en sollicitatie Nadere informatie kunt u tijdens kantooruren inwinnen bij Esther Noya, personeelsadviseur, doorkies- nummer 0187 - 49 77 85. Ook kunt u onze website bekijken: www..goedereede.nl. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u vóór 18 maart a.s. richten aan het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Goedereede, Postbus 38, 3253 ZG OUDDORP. Solliciteren via e-mail is tevens mogelijk: geme6ntehuis@goedereede.nl. De eerste gesprekken worden gevoerd in week 13. Afdeling 1: J. Looij - A. 't Jonk1 - 1 T. Goedegebuur - H. VisbeenO - 3 B. Visbeen-A. Visbeen3 - O Afdeling 2: J. Non - B. van NimwegenO - 3 E. v. d. Slik - H. van HeukelenO - 3 H. de Geus - J. KoppelmanO - 3 T. de Geus - P. KomO - 3 Inhaalpartijen zesde bekerronde: B. Grootenboer - B. v. d. Spaan2 - O A. Doom - C. Visbeen2 - O In de eerste afdeling heeft J. Looij het niet gemakkelijk gehad om A. 't Jorik in be dwang te houden. De zwartspeler verzette zich heftig om toch nog maar een puntje mee naar huis te kunnen nemen. Vooral het eindspel was een boeiend tafereel. Looij, die op het laatst de beste papieren had, kon toch zijn voordeel niet in winst omzetten. Toen ook 't Jonk de damlijn wist te bereiken was het remise. T. Goedegebuur heeft een sterke partij ge speeld tegen H. Visbeen. Hij wist steeds kunstig de bedreigingen van zijn tegenstan der te omzeilen. In een duidelijke remise stand, waar beiden de beschikking hadden over een dam, ging het plotseling mis. Goe degebuur verplaatste zijn dam naar een vangststelling en raakte deze zodoende onnodig kwijt. Na nog een paar minuten gespartel was het 'einde verhaal', A. Visbeen kwam tegen B. Visbeen al snel in de problemen. AI na tien minuten raakte A. Visbeen bij een foutieve voortzetting enkele van zijn kostbare schijven kwijt, waarna het einde al in zicht kwam. Niet lang hierna hield A. Visbeen het maar voor gezien. Na deze achtste overwinning op rij, stevent B. Visbeen onverdroten verder op weg naar de ereplaats. In de tweede afdeling liet J. Non zich inpak ken door B. van Nimwegen. In een gelijk- opgaande partij was het op het laatst Ber- nadette die de leidsels in handen nam en Non op een nederlaag trakteerde. Met nog enkele partijen te spelen heeft Bemadette nog steeds de leiding met in haar kielzog J. Koppelman. Hoe zal dat uitpakken!!?? Ook H. van Heukelen heeft zich, door zijn winstpartij op E. v. d. Slik, dicht bij de kop lopers aangesloten. In deze afdeling is alles nog mogelijk. De koplopers staan als een kluitje bij elkaar. J. Koppelman kwam tegen H. de Geus als sterkste uit de bus. Het ver weer van De Geus was onvoldoende om Koppelman van zijn smk te brengen. Kop pelman was er alles aan gelegen om de puntjes naar zich toe te halen wat hem ook is gelukt. T. de Geus heeft het niet kunnen bolwerken tegen de ervaren P. Kom. Door sterk posi tiespel van Kom kwam mevr. De Geus in de problemen, zodat steeds weer een schijf moest worden ingeleverd. Een tijdje is dat nog wel vol te houden maar op het laatst zijn ze op. Door deze winstpartij gaat Kom ook weer meedoen in de hogere regionen en blijft hij voor de koplopers een gevaarlijke tegenstander. B. Grootenboer heeft in de zesde bekerron de gewonnen van B. v. d. Spaan. Omdat Groo-tenboer in eerste instantie een damzet verkeerd uitvoerde, ging Van der Spaan door het oog van de naald. Maar het was slechts uitstel van executie. Even later was het wel raak. Na een slagzet van Grooten boer zag Van der Spaan zijn schijven in hoog tempo verminderen. Dit betekende tevens het einde van de partij. In een volkomen gelijk opgaande strijd tus sen A. Doom en C. Visbeen zaten na tien minuten spelen de helt van de schijven al in het doosje. In de slotfase kwam de spanning er goed in, waarbij Visbeen een schijf moest offeren om een doorbraak van de witspeler te voorkomen. Hierna ging Doom tot de aanval over waardoor Visbeen nog een schijf moest offeren om ook op de damlijn te komen. De overmacht werd echter te groot waardoor Visbeen het opgaf. Drukkerij bel: (0187) 47 10 20 of mail naar: algemeen@gebr-dewaal.com Aan de hand van herdenkingsmonumenten in Zuid-Holland en Zeeland ontwierpen de kinderen van klei een monument voor een belangrijke gebeurtenisdie dichtbij hun zelf stond. Tot nu beschreven de kinderen van gr. 7/8 in de vorm van een dagboek, hoe zij de dag en avond voor de ramp en de dag erna beleef den. De kinderen verplaatsten zich heel goed in de situatie, wat emotionele teksten opleverde. Zoals: Opeens begon het huis te schudden. Bui ten hoorden we mensen roepen: "Spring eruit! Onder ons kozijn lag een kleine rubber boot. Pappa en mamma duwden mij het eerst. Alleenwaar was Vlekkie? Vlekkïe, spring!". Hij sprong, gelukkig. Toen stortte het huis met een donderend geraas in elkaar. Alles werd donker om mij heen, ik was flauw gevallen. Ook schreven zij een gedicht over een dier baar voorwerp, dat ze beslist mee zouden nemen als er een ramp zou komen. Verder hebben de kinderen diverse kunstwerken vervaardigd en werkstukjes gemaakt op de computer met behulp van diverse internetsi tes. Een opa van één van de leerlingen ver telde een verhaal over zijn belevenissen tij dens de rampdagen. (Te zien op onze schoolsite via de site van de gemeente Oost- flakkee-onderwijs). De gemaakte werkstukkken zijn te bezichti gen op school en tijdens de tentoonstelling in het Waterschapgebouw in Middelharnis van 01-04 t/m 10-04-2003. De kinderen waren behoorlijk onderde indruk van het bestaande herdenknii;smoniimi'ut 'Doden in de bomen' te Strijen. t

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 10